جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۵:۱۲May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های نفتی»

روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، به دنبال مذاکرات وین، آمریکا تا انتهای ماه جاری میلادی قراردادی با ایران امضا می کند که باعث برداشته شدن تحریم های نفتی این کشور می شود. جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، طی دهه های گذشته تقریباً تمام دولت ها به صادرات نفت خام و تزریق منابع آن در بودجه جاری کشور عادت داشته اند . معضلی که از دید کارشناسان اقتصادی در بلندمدت موجب تضعیف اقتصادی و ایجاد رکود در تولیدات داخلی کشور می شود ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۴:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، آمار و ارقام مقدماتی عملکرد بودجه سال 99 از تحقق 98.5 حکایت دارد. به گفته مسئولان سازمان برنامه و بودجه سال 99 یکی از سخت ترین سال های پس از تحریم های نفتی ظالمانه در سال 97 بوده که مشکلات زیادی را کشور، اقتصاد و مردم تحمیل کرد. ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۳:۱۸   + ۴۲ سایت دیگر  
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: مقام های اروپایی، ایرانی و آمریکایی روز پنجشنبه گفتند که هنوز شکاف های عمیق و گسترده ای بین واشنگتن و تهران برای از سرگیری پایبندی به مفاد برجام وجود دارد، با این حال یک مقام آمریکایی گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پایان مهلت 10 روزه اجرای قانون تنفس خوراک به پتروپالایشگاه ها گفت: مجلس به دلیل عدم انجام وظایف دولت نسبت به این قانون، استنکاف دولت را به قوه قضائیه ارجاع می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۰:۲۹   + ۳۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول گزارش داد، بخش نفتی ایران علی رغم افت شدید و چشمگیر در سال 2019 که منفی 38.9 درصد برآورد شده است، در سال 2020 همزمان با شیوع کرونا و در عین حال تحریم های نفتی، رشد 3.1 درصدی را ثبت و در سال جاری میلادی رشد 4.1 درصدی را ثبت خواهد کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مذاکرات وین در حال انجام است و اخبار متعدد اما امیدبخشی از این مذاکرات شنیده می شود و یکی از این خبرها احتمال رفع تحریم های نفتی و بانکی است. اما این موضوع صحت دارد؟
با توجه به اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی حاضر به احداث پتروپالایشگاه و بی اثر کردن تحریم نفتی هستند، چرا سیاست های دولت در جهت فعال نگه داشتن کارکرد تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران است؟
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مدعی شد که رئیس جمهور این کشور برای لغو برخی تحریم های مهم ایران اعلام آمادگی کرده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۳:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع مدعی شد که دولت بایدن آمادگی دارد که تحریم ها علیه ایران از جمله تحریم های مالی و نفتی را کاهش دهد.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۲:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
وال استریت ژورنال: آمریکا آماده رفع تحریم های نفتی و بانکی ایران استفارس: یک رسانه آمریکایی چهارشنبه شب به وقت تهران مدعی شد که دولت امریکا آماده برداشتن برخی تحریم های ایران است.
اقتصاد آنلاین / خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شده دولت بایدن برای کاهش تحریم ها علیه برخی از بخش های اقتصاد ایران از جمله نفت و بخش مالی آمادگی نشان داده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
موسی احمدی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به ضرورت رهایی از خام فروشی نفت و توسعه پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها گفت: اصرار دولت ها به خام فروشی نفت برای کشور هزینه های سنگینی در پی داشته و باعث اثرگذاری تحریم های نفتی شده است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
فارس: سیداحسان حسینی در برنامه تلویزیون ی عیار در شبکه افق با موضوع نفت ملی بر سر سفره های ملت با اشاره به راهکارهای بی اثر کردن تحریم های نفتی گفت: هدف گیری تحریم ها بر نقاط ضعف اقتصاد کشور تنظیم شده است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۷:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
هادی بیگی نژاد دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به ضرورت توسعه پتروپالایشگاه ها در کشور گفت: قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی جز قوانینی است که در مجلس دهم به تصویب رسیده و ابلاغ شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۶:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
تنها 5 روز از مهلت سازمان برنامه و بودجه برای تصویب تنفس خوراک و اجرای قانون پتروپالایشگاه ها برای بی اثر کردن تحریم های نفتی باقی مانده است. در صورت اصرار این سازمان به استنکاف از قانون، پرونده تخلف به قوه قضاییه ارسال می شود.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۳۰   + ۳۳ سایت دیگر  
عمده منابع ارزی بلوکه شده در کره جنوبی وژاپن مربوط به صادرات میعانات گازی است؛اگر در ساخت پالایشگاه های میعانات گازی تسریع شود،تحریم میعانات گازی خنثی شده و ورق دلارهای مسدودی برمی گردد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۶:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بومی سازی 85 درصد تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در دل تحریم های نفتی آمریکا یک سوال جدی را پیش روی مخاطبان قرار می دهد: اساسا دلیل جهش تولید و رونق بازار تجهیزات نفتی در سال های اخیر چه بوده است؟
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با افزایش صادرات نفت ایران طی دو ماه گذشته، تحلیلگران معتقدند در صورت لغو تحریم های نفتی علیه کشور، بازار جهانی نفتکش ها با پیامد های چشمگیری روبه رو خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
پایگاه اینترنتی اسپانیایی "اینوستینگ" در مقاله ای نوشت : بازرگانان باید هوشیار باشند زیرا اگر دولت جو بایدن تحریم های نفتی علیه ایران را لغو کند، واکنش بازار می تواند غیر قابل پیش بینی باشد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
پس از پیروزی بایدن در انتخابات آبان ماه سال گذشته آمریکا، انتظار جامعه جهانی مبنی بر لغو تحریم های نفتی ایران، در افزایش فروش نفت ایران تاثیر داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر گروه دفتر مطالعات انرژی وین گفت: تردیدی نیست که طرح استراتژیک جاده ابریشم چین، بدون ایران ناقص است. چین به نفت ایران در سبد انرژی خود نیازمند است و هر دو کشور به دنبال راهی برای گریز از تهدید و فشار آمریکا هستند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به ضرورت راستی آزمایی حداقل 8 گام مهم در رفع تحریم های نفتی، حداقل بازه زمانی 6 ماهه ای نیاز است تا ثابت شود امریکا و همپیمانانش، مثل دور قبلی رفع تحریم ها در قالب برجام، رفع کاغذی تحریم ها را به عنوان رفع واقعی آن جا نزنند.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۵    
از جریان مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا به این نتیجه می توان رسید که طرفین به دنبال رسیدن به یک نقطه ی مشترک هستند. روز گذشته آمریکایی ها موضوع جدی خود را برای رفع تحریم های نفتی اعلام کردند.این موضوع می تواند پایان تحریم های نفتی و بازگشت رونق به معاملات حوزه انرژی و نفت ایران تلقی گردد ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۰۶   + ۵۰ سایت دیگر  
تجارت نیوز: صندوق بین المللی پول با بررسی وضعیت 13 شاخص کلان اقتصاد ایران در سالی که گذشت از رشد 54 میلیارد دلاری حجم اقتصاد ایران در این سال، تخلیه اثر تحریم ها بر بخش نفتی و تجارت 140 میلیارد دلاری ایران با کشورهای جهان در این سال خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده تهران گفت: تأمین کننده منافع ایران لغو یکجای تحریم های آمریکاست؛ از جمله تحریم های نفتی و بانکی تا پول به راحتی در حساب مردم بیاید.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام سیدمحمود نبویان طی تذکری با اشاره به مدیریت دولت در مقابله با کرونا، گفت:تصمیم غلط ستاد مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور آخرین سوءتدبیر دولت است که عملا با جان مردم بازی می شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : پس از دور نخست گفت وگوها که از سوی دیپلمات ها مثبت ارزیابی شد، و سپس آغاز رایزنی های کارگروه های کارشناسی بر سر مسائل فنی مربوط به گام های مهار هسته ای ایران و روند تحریم زدایی آمریکا، دومین نشست کمیسیون مشترک برجام با تشدید مجادلات دیپلماتیک همراه شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
اگر مذاکرات بین ایران و 5 قدرت بزرگ دنیا به همراه آمریکا موفقیت آمیز باشد و تحریم های نفتی ایران برداشته شوند، 2 میلیون بشکه در روز نفت ایران به بازار برمی گردد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
هند با پیروی از تحریم آمریکا علیه ایران به شدت صدمه خورده، زیرا منابع خرید این کشور محدودتر و وابستگی دهلی نو به نفت عربستان بیشتر شده است، اما چین با وجود تحریم ها هم به خرید نفت ایران ادامه داد و از رقیبش هند جلو افتاد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی گفت: ایجاد جریان پایدار صادرات نفت ایران به چین می تواند بی اثر کردن تحریم های نفتی را کلید بزند اما نگاه دولت نباید صرفا بر خام فروشی باشد بلکه باید برای توسعه پتروپالایشگاه ها با سرمایه چینی ها برنامه ریزی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی به دلیل افزایش تولید نفت خام از سوی برخی کشورها و احتمال برداشته شدن تحریم های نفتی ایران، کاهش یافت.
نامه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بعد از نشست وین، بحث لغو تحریم های نفتی ایران توسط بسیاری از رسانه ها مطرح است. در این مورد رسانه ها دو دسته شده اند. برخی مدعی اند بایدن تحریم های نفتی را لغو می کند و برخی دیگر این امر را نشدنی می دانند.
نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به نشست فراکسیون با سفیر سابق ایران در چین، گفت: ابعاد مختلف سند راهبردی و همکاری بین ایران و چین در این جلسه بررسی شد، مجلس به صورت همه جانبه بر این سند نظارت خواهد کرد تا در جهت منافع کشور اجرا شود.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مرکز تحلیلی اس پی گلوبال گزارش داد، آمریکا و ایران پس از مذاکرات وین به احیای توافق هسته ای نزدیک تر شدند و چشم انداز کاهش تحریم ها که می تواند محدودیت های شدید فروش نفت ایران را لغو کند، افزایش یافته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا در دوران ترامپ یک رستوران دار ایتالیایی را در ارتباط با تحریم های نفتی ونزوئلا در فهرست تحریمی خود قرار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس ضمن تاکید بر اینکه بررسی دکترین اقتصادی و امنیتی آمریکا نشان می دهد این چشم انداز که ایران، رفع تحریم به معنای واقعی کلمه و نه فقط بر روی کاغذ را تجربه کرده و متعاقب آن، گشایش در اقتصاد کشورمان پدید خواهد آمد بسیار بعید است، اعلام کرد: اقتصاد آمریکا از محل تحریم نفت ایران ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۱:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
علیرغم تلاش دولت بایدن برای حفظ ساختار تحریم ها و اعمال فشار حداکثری به ایران برای مذاکره مجدد، شواهد نشان می دهد که ساختار تحریم های نفتی در حال فروپاشی بوده و میزان صادرات نفت ایران به مرز یک میلیون بشکه در روز رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: افزایش صادرات نفت ایران ارتباطی به روی کارآمدن دولت بایدن ندارد و برخلاف تلاش دولت آمریکا برای حفظ ساختار تحریم ها، تحریم های نفتی از درون در حال فروپاشی هستند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس: تجربه سال های 90 و 97 به خوبی نشان داد که با اعمال تحریم های نفتی آمریکا، صادرات نفت ایران به راحتی با محدودیت های جدی مواجه شده و به تبع آن با کاهش ارزآوری دولت، بحران های ارزی و شوک های تورمی برای کشور ایجاد می شود. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت بازرگانی چین امروز پنج شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از قرارداد نفتی با ایران حمایت خواهد کرد. در بیانیه صادره از سوی وزارت بازرگانی چین در این باره آمده است: اطلاعیه ای از دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در باره تحریم های نفتی ایران دریافت نکرده ایم ...
در پی انتشار اخباری در خصوص هشدار واشنگتن به پکن در خصوص ادامه تعاملات نفتی با تهران، وزیر بازرگانی چین تأکید کرد که چین از توافقات نفتی خود با ایران محافظت می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۳۱    
چند سال پیش که این برگه امضا می شد هدف به صفر رساندن درآمدهای نفتی ایران بود اگرچه این تلاش ها درآمدهای نفتی ایران را کاهش می داد اما هرگز به هدف اصلی خود نرسید...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد سیاسی گفت: علیرغم تهدیدهایی که در سطح منطقه صورت می گیرد و چنگ و دندانی که طرفین به هم نشان می دهند تا از هم امتیاز بگیرند، به نظر می رسد پیچ و مهره تحریم ها خصوصا در بخش نفت شل می شود.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۰۸:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
انتخاب: وال استریت جورنال به نقل از مقام های آمریکایی نوشته است، چین در راستای به چالش کشیدن اولویت های سیاست خارجی دولت جو بایدن در مقابل ایران و ونزوئلا، خرید نفت از این دو کشور را به شدت افزایش داده است. ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۹:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
شرکت آمریکایی کپلر اعلام کرده انتظار می رود چین در ماه مارس 918 هزار بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده باشد که بیشترین فروش از زمان تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران طی دو سال گذشته محسوب می شود ...
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۸:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه فایننشال تایمز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که دولت جو بایدن به پکن اطلاع داده است که واشنگتن تحریم های نفتی علیه تهران را ادامه خواهد داد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۶:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
فایننشال تایمز نوشته است که برخی از ناظران با توجه به افزایش صادرات چشمگیر نفت ایران به چین این پرسش را مطرح کرده بودند که آیا دولت جو بایدن این افزایش را صادرات را نادیده خواهد گرفت تا به نوعی ایران را ترغیب کند به مذاکرات در خصوص توافق هسته ای بازگردد یا نه. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد که این کشور به چین گوشزد کرده است که تحریم های نفتی دولت سابق ایالات متحده علیه ایران، همچنان به قوت خود باقی می ماند.
یک مقام آمریکایی می گوید واشنگتن به پکن اطلاع داده اجرای تحریم های دولت سابق آمریکا علیه نفت ایران را ادامه خواهد داد.