دوشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۱۹:۵۹May 2022 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های نفتی»

خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزرای خارجه عضو اتحادیه اروپا فشارهای خود بر مجارستان را در جهت همراهی کردن با تحریم های نفتی روسیه تشدید کردند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تحریم های ناشی از بند 1245 قانون دفاع ملی سال 2012 آمریکا را تمدید کرد. جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا همزمان با آنکه مذاکرات وین در انتظار سیاسی او بر سر چند موضوع مهم به منظور بازگشت به برجام و لغو تحریم های یکجانبه ضد ایرانی است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۶:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر امور اروپایی فرانسه امروز اعلام کرد که اتحادیه اروپا در روزهای آتی بر سر بسته تحریمی ششم روسیه به توافق می رسد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر بلغارستان تهدید کرد اگر این کشور از ممنوعیت پیشنهادی بروکسل علیه نفت روسیه معافیت نگیرد، از مجموعه تحریم های جدید اتحادیه اروپا حمایت نخواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر بلغارستان تهدید کرد که اگر این کشور از ممنوعیت پیشنهادی خرید نفت روسیه معاف نشود، از مجموعه تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه حمایت نخواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۲۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان همزمان با تلاش آمریکا و اتحادیه اروپا برای تحریم کامل واردات انرژی از روسیه، اجرای این تصمیم را با انفجار بمب هسته ای بر اقتصاد کشورش، همانند دانسته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه اقتصادی چالش ها (challenges) فرانسه گزارش داد: آمریکا با تحریم های نفتی روسیه قصد دارد ارتباط خود با ونزوئلا را بهبود بخشیده و نفت این کشور را جایگزین نفت روسیه کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
با تشدید تحریم های نفتی علیه روسیه قیمت نفت دوباره به بالای 112 دلار در هربشکه رسید تا جایی که کارشناسان پیش بینی کردند قیمت نفت دوباره اوج بگیرد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
نسخه الکترونیک روزنامه عصر اقتصاد؛ تاریخ 18 اردیبهشت ماه 1401 را از اینجا دریافت کنید.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۶:۱۲    
ترجمه: سلیم حیدری به گفته منابع اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا تغییراتی را در تحریم نفت روسیه پیشنهاد کرده است تا مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک فرصت بیشتری برای تغییر منابع انرژی خود داشته باشند. اگرچه اعضای این کمیسیون در نشست خود در روز جمعه نتوانستند به پیشرفت قابل توجهی دست یابند. ...
شانا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن از اجرای فوری تحریم های نفتی علیه روسیه ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه فرانسوی زبان ایالت کبک کانادا در گزارشی با موضوع تاثیر تحریم های غرب علیه روسیه نوشت اتحادیه اروپا تحریم های نفتی تدریجی و افزایشی را علیه روسیه در نظر گرفته که به گفته برخی کارشناسان تاثیر آن بر اقتصاد مسکو بسیار محدود است.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان ملل روز دوشنبه خبر داد که تا کنون 5.5 میلیون نفر از اوکراین به دلیل جنگ گریخته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۰۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر انرژی اسلواکی تحریم های نفتی علیه مسکو و ممنوعیت واردات نفت روسیه به اروپا را برای اقتصاد اتحادیه اروپا ویرانگر توصیف کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۰۲:۵۷    
وزیر خارجه مجارستان اعلام کرد که کشورش از تحریم های نفتی پیشنهادی اتحادیه اروپا علیه روسیه حمایت نمی کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۱:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
انتظار می رود اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تحریم های نفتی علیه روسیه را به تلافی حمله نظامی این کشور به اوکراین، اعلام کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رم در آستانه اعمال بسته ششم تحریم ها علیه مسکو که عمدتا تحریم های نفتی را شامل می شود، اعلام کرد که واردات گاز از روسیه را تا نیمه دوم سال 2024 متوقف می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر اقتصاد آلمان گفت: باوجودی که توقف واردات نفت از روسیه منجر به افزایش قیمت و برخی خاموشی ها می شود اما آلمان قادر خواهد بود تا پایان سال به تحریم های نفتی علیه کرملین بپیوندد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۷:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
پایگاه اینترنتی راشاتودی در گزارشی به نقل از رسانه های بین المللی اعلام کرد اتحادیه اروپا خود را برای تحریم نفتی روسیه آماده می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۲۱:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
منابع خبری جمعه مدعی شده اند اعضای اتحادیه اروپا به کنار گذاشتن اختلافات خود بر سر اعمال تحریم های نفتی علیه روسیه نزدیک شده اند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با آغاز تحریم های نفتی ارپوا علیه روسیه این کشور نفت کمتر، ارزان تر و پرهزینه تری خواهد فروخت و از سوی دیگر، اروپا با کمبود عرضه مواجه می شود. *** تاثیر را خودتحریمی برخی خریداران اروپایی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - ۱۰:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: توسعه و ساخت پتروپالایشگاه ها سلاح دفاعی جنگ اقتصادی و خنثی سازی تحریم های نفتی به شمار می رود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بازار متلاطم نفت همچنان نشانه هایی از تنش را نشان می دهد و تشدید تهاجم روسیه در جنگ اوکراین، دلایل و بهانه های بیشتری در اختیار مدافعان تحریم مسکو قرارمی دهد تا تحریم های شدیدتری وضع کرده و شانس تحریم نفت روسیه از سوی اروپا افزایش یابد.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - پتروریفاینری یا همان پتروپالایشگاه واژه ای است که در دو دهه اخیر به فرهنگ لغات صنعت نفت راه یافته و بسیاری از صنایع پالایشی و پتروشیمیایی جهان را با ساخت مجموعه های چندمنظوره و تلفیقی به سوی سودآوری بیشتر سوق داده است ...
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان کمک ایران به روسیه در دور زدن تحریم ها می تواند تحریم نفتی روسیه را خنثی کند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۰۸:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اروپا از توسل به مکانیسم های هوشمندی سخن گفت که به اتحادیه اروپا فرصت اعمال برخی تحریم های نفتی علیه روسیه را می دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۲۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا به تحریم های نفتی اکتفا نکرده و علاوه بر این حمل ونقل ترانزیتی را نیز به روی شرکت های روسی بست.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
از آنجا که به نظر می رسد حمله نظامی روسیه به اوکراین، به یک جنگ طولانی تبدیل می شود، تلاطم های بازارهای نفت به میزان قابل ملاحظه ای فروکش کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی با استناد به برخی آمار و ارقام گردآوری شده، می گوید صادرات نفت ایران به چین با دور زدن تحریم های آمریکا در چند ماه اخیر، افزایش یافته و کنترل آن برای دولت بایدن سخت شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون اسبق امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: هر چند برداشت نفت از ذخایر استراتژیک قیمت ها را از 120 دلار به 105 دلار کاهش داد، اما تبعات و آثار تورمی در قیمت نفت براساس کمبود های موجود دیر یا زود خود را نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۲۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
محمد بارکیندو: اعمال تحریم های فعلی و افزایش آن در آینده علیه روسیه قطعا می تواند یکی از بدترین شوک ها را به بازار جهانی نفت وارد کند.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه اسپانیا از احتمال اعمال تحریم های نفتی علیه بخش نفتی روسیه از سوی اتحادیه اروپا خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نظر می رسد دیگر دوران اثرگذاری تحریم های نفتی کشورهای مختلف به سر رسیده است به طوری که کشورهای مختلف با کمبود شدید نفت در بازارهای جهانی روبرو هستند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ممنوعیت واردات زغال سنگ روسیه از ماه آگوست را به عنوان بخشی از اقدامات جدید علیه مسکو تصویب کردند، اما در مورد اینکه آیا تحریم های نفتی یا گازی هم باید به همین نحو دنبال شود یا خیر، همچنان اختلاف نظرهایی باقی مانده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۳:۰۶    
تحریم جزئی روسیه، انعکاسی بوده است از محاصره ایران از سوی غرب در دهه 2010... اتفاقی که منجر شد تهران نسخه ای بی رقیب برای دور زدن تحریم های نفتی تهیه کند. در ماه مه 2018، امریکا تحریم های فشار حداکثری را با هدف توقف کامل صادرات نفت ایران اعمال کرد. اقدامی که نتیجه ای تقریباً موفقیت آمیز هم داشت.
شما نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سناتور نزدیک به ترامپ ادعا کرد که دولت بایدن تحریم های نفتی را نادیده می گیرد و ایران آزادنه نفت خود را می فروشد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۸:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
در سال های اخیر به دلایل متعددی، ارزش پول ملی روند نزولی داشته و عدم سیاست گذاری مطلوب در دولت های گذشته و کم توجهی به تقویت تولید داخلی و رفع موانع تولید ملی، زمینه ساز تاثیرپذیری از تبعات تحریم های نفتی و اقتصادی بر افت ارزش ریال شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
توقف مذاکرات غیر مستقیم میان ایران و ایالات متحده در مورد احیای توافق نامه 2015 در باب برنامه هسته ای ایران، احتمال لغو تحریم های نفتی ایران را بیشتر به تعویق انداخته و بازار را محدود نگه داشته است
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۲۰:۴۴   + ۲۰ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: براساس سیاست های دولت سیزدهم، برگشت به تولید پیش از تحریم های نفتی ضرورتی است که بزودی محقق می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۰۸:۵۹    
اگرچه قطع صادرات نفت روسیه ممکن است بهترین اهرم اقتصادی غرب بر مسکو به خاطر حمله به اوکراین باشد، اما برای مصرف کنندگان در سراسر جهان بهای گزافی خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
8 مارس بود که جو بایدن رسما تحریم های شدیدی را علیه روسیه اعمال کرد ولی داده های انرژی این کشور نشان می دهد هفته گذشته آمریکا روزانه بیش از 100 هزار بشکه نفت از روسیه وارد کرده است.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روسیه به ویژه می خواست مانع لغو تحریم های نفتی ایران شود، چون اگر ایران تولیدات نفت را از سر بگیرد، بازار[جهانی انرژی] تامین خواهد شد و این به نفع روسیه نیست.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۱۱:۰۲   + ۴۱ سایت دیگر  
به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روسیه به ویژه می خواست مانع لغو تحریم های نفتی ایران شود، چون اگر ایران تولیدات نفت را از سر بگیرد، بازار [جهانی انرژی]تامین خواهد شد و این به نفع روسیه نیست.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به مذاکرات احیای برجام گفت: روسیه می خواهد از برداشته شدن تحریم های نفتی ایران جلوگیری کند، زیرا اگر ایران شروع به تولید نفت کند، عرضه بیشتری در بازارها وجود خواهد داشت و این به نفع روسیه نیست. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که اخیرا بر قریب الوقوع بودن دستیابی به توافق در مذاکرات وین تأکید کرده بود، در مواضعی متناقض اعلام کرد که تضمینی برای دستیابی به توافق وجود ندارد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در پارلمان اروپا به وضعیت فعلی روند مذاکرات وین پرداخته و مدعی شد مانع تراشی روسیه در مذاکرات، نهایی شدن توافق را به تعویق انداخته است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۰۹:۵۹    
قربان کارشناس انرژی با بیان اینکه وضعیت بازار نفت در سال جاری به نتیجه و سرنوشت جنگ روسیه و اوکراین بستگی دارد، گفت:در صورت اعمال تحریم های نفتی علیه روسیه رکورد قیمت 147 دلار هم شکسته خواهد شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۲۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا تحریم های نفتی روسیه را لغو کرد و گفت که اروپا اساسا نمی تواند نفت روسیه را تحریم کند. اروپا حدود 40 درصد از انرژی خود را از روسیه تامین می کند و تا به امروز، هیچ یک از رقبای روسیه نتوانسته به این رقم نزدیک شود. حالا امروز و در پی این اتفاق، قیمت نفت، کاهش یافت.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت، حدود چهار درصد کاهش یافته. در این میان اوپک، از ممنوعیت عرضه نفت روسیه ابراز نگرانی کرده است. همچنین اخبار از تلاش روسیه برای دور زدن تحریم های نفتی خبر می دهند.