یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۱:۱۷Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دوران تحریم»

اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
این روزها که صحبت از احیای توافق هسته ای برجام و بازگشت خودروسازان خارجی به کشور (پس از لغو تحریم ها) است، برخی ساز مخالف می زنند و معتقد به بازگشت شرکای خارجی نیستند، گویی خارجی ها برای آمدن ایران صف کشیده اند.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
در یک نشست اینترنتی با محوریت اصلاح بودجه، یکی از مهم ترین محورها، چرایی تعلل سیاست گذار در فروش اوراق قرضه در سال گذشته بود. از نگاه اکثر منتقدان، سیاست گذار می توانست در زمانی که نرخ بهره بازار بین بانکی کاهش یافته بود، اقدام به فروش اوراق بدهی کند تا از این طریق ضمن پوشش کسری بودجه خود ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
اگر می خواهید بدانید تحریم با اقتصاد و زندگی مردم ایران چه کرد؟ در کلاب هاوس وارد اتاق گفت وگوی اکوایران شوید و اظهارات حمید پورمحمدی و سیدعلی مدنی زاده را گوش کنید.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا غلامحسین نوذری امروز (پنجشنبه، 26 فروردین ماه) در آیین بهره برداری از واحد استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر، به کیفیت کار و توانمندی کشور در افتتاح طرح ها در دوران تحریم اشاره و از وزیر نفت برای ارائه پیشنهاد اجرای این طرح به ستاد اجرایی فرمان امام قدردانی کرد و گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۴۸   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر نفت در آیین بهره برداری از 3طرح پتروشیمی از طریق ویدیوکنفرانس گفت: بزرگترین جهش تاریخی پتروشیمی در سال 99 با وجود مشکلات کرونا و تحریم به وقوع پیوست. ریل گذاری محکمی برای دولت آینده در زمینه تامین خوراک که از اهداف ما بوده، انجام شده و خوراک برای طرح های جهش دوم و سوم تامین شده است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
دولت و مدعی العموم شرایط بازگشت خودرو سازان خارجی نظیر رنو و پژو را که میلیارد ها دلار خسارات در دوران تحریم به ایران وارد کردند را تعیین کنند. تهران – اقتصاد برتر – 26 فروردین 1400 ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
قم-ایرنا-رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در یک واحد صنعتی در این استان با حمایت از صنایع بومی 50 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در دوران تحریم انجام گرفته که با افزایش ظرفیت تولید این واحد امکان صرفه جویی بیشتر ارزی نیز فراهم است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
ذوالنور گفت: پذیرش FATF، CFT و پالرمو قطعاً شرایط را برای کشور و مردم ما سخت تر خواهد کرد و باعث می شود که شرکت هایی که با ما در دوران تحریم به صورت غیرعلنی کار می کنند، لو بروند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: با توجه به جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی، امضای سند جامع همکاری بین ایران و چین می تواند در دوران تحریم برای جلب فرصت های سرمایه گذاری خارجی با حفظ منافع ملی مفید باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه در آستانه انتخابات شاهد موجی از تخریب ها و تهمت ها هستیم که دور از انصاف و تقوای الهی است، گفت: متاسفانه برخی افراد و جریان ها با سیاه نمایی و دروغ پردازی به اصلِ اعتماد مردم به مسئولان و نظام لطمه می زنند که گناهی نابخشودنی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۳۰    
خوشبختانه در شروع سال جدید که با شعار تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها همراه است، جوانی در حوزه تولید توانست اتفاق های خوبی را رقم بزند.
از توسعه دولت الکترونیک تا حمایت از اقشار آسیب پذیر با همه گیری کرونا در جهان، به نظام حمایتی کشورها فشار های گسترده وارد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
روند توسعه میدان نفتی آذر که توسط مخصصان داخلی ادامه یافت، باید تجربه ای برای توسعه میدان نفتی چنگوله باشد.
تیتر20   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۰۸    
با امضاءسند همکاری ایران و چین،گمانه زنی ها درباره نحوه همکاری ویا بازگشت مجدد خودروسازان چینی به ایران آغاز شده است. این در حالی است که در دوران تحریم های مستقیم صنعت خودرو شاهد رفتار دو گانه ای از سوی چینی ها بودیم ...
سعید عمرانی در برنامه بازدید از خطوط تولید گروه صنعتی انتخاب در اصفهان، با تاکید بر اینکه اگر مبارزه جدی با قاچاق نداشته باشیم صنایع کشور در معرض خطر قرار خواهند گرفت، گفت: یکی از موانع بر سر راه رشد و توسعه صنایع، قاچاق است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: مجموعه انتخاب در دوران تحریم و کرونا توانست نیروهای خود را از 2 هزار و 340 نفر به بیش از هشت هزار و 800 نفر برساند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۲۳    
چین علیرغم ادامه تحریم های آمریکا علیه صنعت نفت ایران، احتمالا در این ماه یک میلیون بشکه در روز نفت از این کشور وارد می کند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۷:۲۱    
تهران- ایران پرس: ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت سند راهبردی 25 ساله ایران و چین گفت پکن در دوران تحریم های آمریکا و اروپا، همکاری اقتصادی با ایران داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۴:۲۴    
خرمشهر- فیصلی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: تولید در دوران تحریم تنها سلاح تداوم تجارت، ارزآوری، اشتغالزایی، توسعه سرمایه گذاری و کاهش نقدینگی و در نهایت کاهش انحصار قدرت، ثروت و وابستگی به بیگانگان است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۴:۱۴    
قالیباف گفت: با یک برنامه پنج ساله اقتصادی اما هدفمند حتی در دوران تحریم هم می توانیم به ثبات اقتصادی برسیم.
ایسنا: محمد جواد ظریف، چین را دوست دوران سختی ها دانست و گفت:برهمین اساس ما از مواضع و اقدامات چین در دوران تحریم های ظالمانه علیه ایران تشکر و قدردانی می کنیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۷:۳۷   + ۴۸ سایت دیگر  
محمدجواد ظریف، چین را دوست دوران سختی ها دانست و گفت: بر همین اساس ما از مواضع و اقدامات چین در دوران تحریم های ظالمانه علیه ایران تشکر و قدردانی می کنیم.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
موسسه صلح ایالات متحده پیش تر گزارشی با عنوان حقایق کلیدی درباره تنگه هرمز و نفت ایران به قلم آنیکا فولکسون منتشر کرده است که می توان همه آن را در یک جمله خلاصه کرد: نفت ایران قابل جایگزینی نیست! ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
صادرات نفت یک منبع اصلی و مهم برای درآمدهای دولت در بودجه محسوب می شود. در دوران تحریم های ترامپ صادرات نفت ایران با مشکل جدی مواجه شد اما در حال حاضر با گزارش هایی از منابع خبری داخلی و خارجی مبنی بر اعلام ارقام مربوط به صادرات نفت به نظر می رسد صادرات ایران در این بازار چشم انداز تازه ای پیدا ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۵:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
یعقوب رضازاده اظهار داشت: قطعا انتصاب آقای مومنی به عنوان دبیر مناطق ازاد میتواند اقدام ارزنده دولت در ماه های پایانی عمر خود باشد و این انتصاب بر کارنامه نامطلوب دبیر سابق آن پایان دهد ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان کشور با تکیه بر توان داخلی، در دوران تحریم در فناوری ریلی شهری به خودکفایی رسیدند.
تولید محصولات ناقص (دارای کسری قطعه) همچنان در صنعت خودروی کشور ادامه دارد و از همین رو دو خودروساز بزرگ، نوروز 1400 را به تکمیل و تجاری سازی آنها اختصاص خواهند داد.
اقتصاد آنلاین / خودرو تک   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
با آغاز تحریم خودروسازی ایران و به دنبال آن قطع همکاری شرکای خارجی، خودروهای زیادی از خطوط تولید خارج شدند.
الف   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۵    
واکنش روزنامه وطن امروز به اظهارات رئیس جمهوری درباره مدیریت دولت در دوران تحریم ها.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۰:۳۰   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، مهندس مهدی دادفر، دبیر و سخنگوی انجمن واردکنندگان خودرو درمورد آزادسازی واردات خودرو با برنامه گفتگوی اقتصادی مصاحبه کرد. دادفر گفت: این باعث افتخار است که تولیدکنندگان ایرانی در دوران تحریم توانستند نقش و نگار و محصولات جدیدی را به بازار عرضه کنند. ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فولاد زرند ایرانیان اظهار داشت: واژه منحوس تحریم در تمام دوران کار ما، همانند مانعی سخت و فشرده عمل می کرد اما خوشبختانه حسرت توانستیم اثرات ناشی از آن را به صفر برسانیم.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایران پرس: فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در دوران تحریم به پیشرفت های فناورانه بزرگ درعرصه دفاعی دست یافته ایم؛ گفت: امروز پیشرفت های جدید حوزه جنگال از اجزای قدرت ما محسوب می شود.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۹:۲۰    
محمدمهدی کربلایی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در دیدار با حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خصوص راهکارهای هم افزایی بیشتر با دبیرخانه شورایعالی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا اگر گناه و تقصیر خود را درباره خروج از برجام بپذیرد، باید خسارت های ایران طی دوران تحریم ها را بپردازد و این به آن معناست که آنها موظف بودند به وظایف خود در برجام و درقبال تعهداتی که پذیرفته اند، عمل کنند ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۸:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر سابق نفت به اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور درباره فروش نفت در دوران تحریم واکنش نشان داد و گفت: اتفاقا در همین دوران ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید براینکه در حال حاضر در جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمن قرار داریم گفت: دنیای استکبار که دم از حقوق بشر می زند، در دوران تحریم داروی جانبازان شیمیایی و قطع نخاعی را از ایران دریغ کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه پیشرفت های خوبی در زمینه شرکت های دانش بنیان، رونق صنعت و کشاورزی و توسعه گردشگری حاصل شده است گفت: این موفقیت ها دستاورد وحدت و همدلی حاکم در استان آنهم در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی است.
اقتصاد آنلاین / ناطقان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۰:۰۵   + ۵۲ سایت دیگر  
مدیر عامل بانک ملی ایران با تاکید بر حمایت ویژه بانک ملی ایران از اشتغال و ازدواج جوانان گفت: اکنون در دوران تحریم ها و همچنین شرایط کرونا هستیم اما همه کالاهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شوند و این نشان می دهد عملکرد و رویکرد شبکه بانکی به ویژه بانک ملی ایران مثبت بوده است.
شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ یک از مدعیان دور زدن تحریم ها نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند، گفت: همه عملیات فروش نفت در شرایط تحریمی، ازسوی دولت و وزارت نفت انجام شده است.
فدراسیون فوتبال ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۹:۳۸   + ۵۱ سایت دیگر  
رییس فدراسیون فوتبال ایران در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان، در خصوص دیپلماسی فعال در حوزه فوتبال و شرایط سخت دوران تحریم بحث و تبادل نظر کردند.
افت و خیز خودروسازان خصوصی در دوره دو سال و نیم تحریم، این سوال را مطرح می کند که چنانچه تحریم ها لغو شود وضعیت شرکت های خودروساز خصوصی در دوران پساتحریم چگونه خواهد بود و تولید این شرکت ها چه سمت و سویی پیدا خواهد کرد؟
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۰۶    
سخنگوی شورای نگهبان گفت: جوانان در دوران تحریم ، خلاقیت های خوبی را برای حل مشکلات کشور ایجاد کردند که باید گسترش یابد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۴    
سخنگوی شورای نگهبان گفت: جوانان ایرانی خلاقیت های خوبی را در دوران تحریم برای حل مشکلات کشور ایجاد کرده اند که باید از آن ها استفاده کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۰۲    
کارشناس بازار سرمایه گفت: شرکت های داخلی بر اثر تحریم، نتوانستند محصولاتشان را با قیمت واقعی در بازار جهانی عرضه کنند.
تدبیر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۶:۰۱   + ۳۱ سایت دیگر  
جهانگیری گفت: با قاطعیت می گویم که تا آنجا که من مطلع هستم یک دلار از پول نفت در این میان تلف نشد و نه تنها فردی مثل بابک زنجانی که افرادی بسیار کوچکتر از او نیز به وجود نیامدند. ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
درحالیکه در دوران تحریم تنها کشوری که از ایران علنا نفت خریداری کرده چین است، ایران روابط با پکن را به ترکمانچای چابهار به هندی ها فروخت.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور با اشاره به صادرات 100 میلیون تنی و واردات 30 میلیون تنی کالا در طی دوره یازده ماهه در دوران تحریم ها بدون نفت خام و میعانات گازی، گفت: حتما میزان صادرات و واردات ایران در سال های آینده توسعه می یابد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور با اشاره به احداث صد ها طرح و پروژه عمرانی در حوزه های آب و برق، نفت و پتروشیمی و کشاورزی، گفت: جریان توسعه کشور در دوران تحریم ها ادامه یافته است و جنگ اقتصادی نتوانسته مانع از رکود در جریان توسعه کشور شود.