شنبه ۱۰ آبانساعت ۲۳:۳۸Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دوران تحریم»

نیپنا   ۸ ساعت پیش    
حمیدرضا شکوهی: اگرچه صادرات نفت و حتی بنزین توسط ایران، در دوران تحریم های یکجانبه آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی بسیار حساسیت برانگیز شده، اما مروری بر فهرست تحریم های اخیر آمریکا علیه بخش انرژی ایران ...
معدن24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۶:۱۵    
نماینده شهرستان مبارکه نسبت به نماینده حوزه انتخابیه دیگر اطلاعات بیشتری دارد بررسی کارشناسانه راه گشای اشکالات است نه هیاهو
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های آلمانی با استناد به پاسخ وزارت اقتصاد آلمان از ارسال تسلیحات آلمانی به عربستان از طریق کشورهای فرانسه و کره جنوبی در دوران تحریم تسلیحاتی برلین علیه این کشور خبر داده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۲    
زاهدان- ایرنا- زخم های شمشیر صادرات تک محصولی نفت از گذشته های دور تاکنون برپیکر اقتصاد کشور باقی مانده اما اکنون دولت تکیه بر صادرات غیرنفتی را مورد تاکید قرار داده که در این میان سیستان و بلوچستان بویژه در دوران تحریم ها ظرفیت و توانمندی زیادی برای صادرات تمامی محصولات تولیدی کشور را دارد.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
سید حمزه صفوی با بیان اینکه ایران نیازمند توسعه همکاری با سازمان ها و اتحادیه هایی است که تحت تأثیر و کنترل آمریکا نباشند گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا پل پیروزی ایران در دوران تحریم است.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به دستور حسن روحانی- رئیس جمهوری- درباره هماهنگی دستگاه ها برای افزایش صادرات و تامین کالاهای مورد نیاز، جلسه مشترکی با حضور وزرای نفت، جهاد کشاورزی، صمت و همچنین رئیس کل بانک مرکزی تشکیل که بر اساس آن تهاتر کالا با نفت برنامه جدید ایران در دوران تحریم اعلام شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۳۵    
تولید محصولات پتروشیمی در سال 99 با وجود تحریم و شیوع کرونا نه تنها متوقف نشده بلکه افزایش هم داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر و رییس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی گفت: در دوران تحریم فرصت صادرات به بازار 600 میلیون نفری کشورهای همسایه وجود دارد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۳    
بررسی سهم بخش کشاورزی از کل اقتصاد نیز نشان دهنده کاهش سهم این بخش در مقابل سایر بخش های اقتصادی است. سهم بخش کشاورزی از کل اقتصاد در سال 1339 برابر با 26 درصد بوده که در سال های اخیر به کمتر از 10درصد رسیده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مالیات 3 درصدی شرکت های دولتی که 75 درصد بودجه را می بلعند دولت باید ولو با تأخیر دو ساله، اصلاح ساختار بودجه را برای بازتعریف درآمدها و هزینه ها جدی بگیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات علمی در دانشگاه تربیت مدرس گفت: بخش کشاورزی و کشاورزان مدافعان تحریم بوده و اقتصاد را از خطر فروپاشی نجات داده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۴:۰۰    
تنها صنعتی که در دوران تحریم می توان روی رشد اقتصادی آن حساب کرد، فلزات بخصوص "آهن و فولاد" با اثرگذاری بیشتر و "مس و آلومینیوم" با اثرگذاری کمتر است. با اعمال تحریم های اقتصادی بر روی این صنعت شاید بخش هایی از تولید و صادراتشان با مشکل مواجه شود اما به دلیل سرمایه گذاری های به موقع و اتمام طرح های ...
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۹   + ۳۸ سایت دیگر  
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه تا پارسال 60 درصد بازار لوازم خانگی در اختیار خارجی ها بود، گفت: تامین کامل نیاز داخل به لوازم خانگی و بازگرداندن تعادل به عرضه و تقاضا، نیازمند حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : راهکارهای توسعه تجارت میان ایران و هند در دوران تحریم ها بررسی شد. در این دیدار که با حضور سفیر هند در ایران و برخی دیگر از مقامات دولتی هند برگزار شد، تصریح شد که ایران و هند می توانند در مناسبات آینده به عنوان جلوداران و بازیگران اصلی در سطح آسیا مطرح شوند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی با اشاره به افت فروش نفت و کاهش درآمد از این محل، تمرکز بر صادرات غیرنفتی، تجارت تهاتری، پیمان های پولی و استفاده از ارزهای ملی را راه برون رفت از مشکلات اقتصادی دوران تحریم دانستند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۴    
دولت در تجارت خارجی و همکاری با کشورهایی که حتی در دوران تحریم هم امکان همکاری با آنها وجود دارد چوب کم کاری هایش در سال های گذشته را می خورد.
اقدامات انجام شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تسهیل کسب و کار و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بنادر کشور طی شش ماهه نخست سال 99 اعلام شد.
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ژئوفیزیک "انرژی دانا" بیان کرد: بومی سازی عملیات لرزه نگاری در صنعت نفت کشور انجام شد، در دوران تحریم بسیاری از شرکت های خارجی ایران را ترک کردند و با بومی سازی عملیات لرزه نگاری، پروژه لرزه نگاری سه بعدی تنگه بیجار را نیز در پیش داریم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۰:۲۰    
زهرا مجتهد : به باور فولادسازان کشور، دوران تحریم دوران تحول صنعت فولاد است، چراکه با فشارهای پدید آمده در شرایط تحریم نیل به بومی سازی قطعات مایحتاج صنعت فولاد بیش ازپیش سرعت گرفته و طرح های هفت گانه فولاد یکی پس از دیگری به کمک تکنولوژی های بومی سازی شده، سربلند وارد مدار تولید شده اند.
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
درحالی صادرات بنزین در شش ماهه گذشته در برخی رسانه ها به میزان 30 میلیارد دلار عنوان شده که این عدد مجموع کل رقم صادرات و واردات کشور در مدت مذکور است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۴۷ سایت دیگر  
جمعی از اعضای شورای نگهبان از پارک ملی هوافضا و دستاوردهای سپاه در حوزه های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی بازدید کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
زهرا مجتهد : شرکت جهان فولاد سیرجان یکی از شرکت های تابعه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (با مالکیت بیش از 50درصد از سهام) است که نیاز اولیه خوراک برای تولید محصولات خود نظیر آهن اسفنجی، شمش فولاد و میلگرد را از مجموعه گل گهر تامین می کند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مانیا شوبیری این روزها فقط کافیست هشتگ #کمبود_ دارو، #کمبود_انسولین، #کمبود_شیرخشک و... یا هر کمبود دیگری را در دنیای مجازی سرچ کنید؛ درد دل ها و غصه هایی پیش چشم شما نمایان می شود که غم و غصه خودتان را فراموش می کنید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رباط کریم گفت: جهش تولید با رفع موانع تولید برای جهادگران اقتصادی از سوی مسئولان و حمایت آحاد مردم میسر می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۲۱    
قم - بحران کرونا و کاهش مسافرت ها طی ماه های اخیر بخش گردشگری استان قم را به کما برده و بیش از 158 میلیارد تومان به فعالان این عرصه خسارت وارد کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۰:۳۴    
دنیای اقتصاد : سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی گزارش های غیررسمی حاکی از افزایش قابل توجه فروش نفت ایران در سپتامبر است، گفت: اخبار مشکوک و جعلی و تحریک کننده زیاد مطرح می شود ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه با تلاش وزارت نفت و بانک مرکزی برای بازگشت ارز های صادراتی، قیمت ارز متعادل می شود، گفت: تخصیص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بورس اقدام حمایتی از سوی دولت در بازار سرمایه است. بنای دولت حمایت از بازار سرمایه است و دولت در دوران تحریم توجه ویژه ای به بورس خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران گفت: هیچ کس نمی تواند خدشه ای به واردات و صادرات کشور وارد کند. صادرات بنزین به ونزوئلا شاید کار بزرگی نباشد ولی این امر قدرت ناوگان ملی ایران در دوران تحریم و تحریم شکنی را نشان داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اموردریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه دریاییان در دوران تحریم و کرونا مجاهدان خاموش امروز کشور هستند، گفت:صف اول مقابله با تحریم های ظالمانه صنعت دریایی کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به بازگشت تحریم ها و مسئله کرونا اشاره کرد و گفت: خودباوری دریاییان در دوران تحریم باعث شد اجازه ندهیم فعالیت ها متوقف شود.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۹   + ۵۶ سایت دیگر  
علی ربیعی در پاسخ به پرسش درباره اینکه برخی گزارش های غیررسمی حاکی از افزایش قابل توجه فروش نفت ایران در سپتامبر است آیا این موضوع صحت دارد، اظهار کرد: اخبار مشکوک و جعلی و تحریک کننده زیاد مطرح می شود ...
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گفت: بخش خصوصی در حوزه بندری و دریایی به عنوان بازوان اصلی اقتصادی و اجرایی کشور در دوران تحریم به شمار می روند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: خود باوری دریاییان در دوران تحریم اجازه توقف فعالیت ها در حوزه بندری و دریایی را نداد.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۶۱ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه گفت:پیشرفت های شگفت انگیز و تلاش اعجاب بر انگیزی که در این نمایشگاه می بینیم دقیقاً در دوران تحریم به دست آمده است.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۷:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز روز جمعه در گزارشی به نقل از تانکر ترکرز عنوان کرد که صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز افزایش یافته است. ادعای تانکر ترکرز ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۲    
خبرگزاری رویترز روز جمعه در گزارشی به نقل از تانکر ترکرز عنوان کرد که صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز افزایش یافته است. ادعای تانکر ترکرز ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
جنگ به عنوان پدیده ای فراگیر، خود را در ابعاد وسیع سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بر جامعه تحمیل نمود و زمینۀ آزمونی سخت برای کارآمدی نظام نو .....
تیتر20   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۱    
در روزهای که کشور در شرایط بحران به سر می برد و صنعت گردشگری بیشتر از سایر صنایع دچار آسیب های دوران تحریم وکرونا شده است، ایجاد تعاونی می تواند یک راهکار باشد، ولی سوالی که باقی می ماند این است آیا امروز تعاونی ها در کشور می توانند به عنوان راهکاری برای عبور از بحران قلمداد شوند؟
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
با شروع موج دوم تحریم ها و قطع همکاری شرکای خارجی، در ابتدا شوک بزرگی به صنعت خودروسازی کشور وارد شد اما قطعه سازان بزرگ و کوچک کشور آستین همت بالا زدند و با راه اندازی نهضتی به نام "داخلی سازی" ...
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: نقش و جایگاه تولید و صنعت در دوران تحریم بر کسی پوشیده نیست، لذا التزام دستگاه قضایی، حمایت از صنعتگران به عنوان خط مقدم مبارزه با تحریم است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۴    
محمد زرین مشاور و استراتژیست برند اینکه تحریم چه اثرات مخرب یا احتمالا سازنده در اقتصاد کشور ما دارد، بحث مفصلی هست و موضوع این نوشتار نیست. اما به نظر می رسد در این دوران تحریم و زمانه توجه به تولید داخلی فرصت هایی برای برندسازی اصولی یا برعکس تهدیدهایی برای این امر وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۴۲    
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن تاکید بر توسعه و جا افتادن فرهنگ حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: باید در این زمینه از جوانان حمایت شود، چرا که شرکت های دانش بنیان و جوانان متخصص در موارد بسیاری ورود پیدا کرده اند و تعداد قابل توجهی از سفارش هایی که از خارج تامین می شد ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۸    
دستگاه تشدید مغناطیسی هسته NMR به عنوان از جمله دستگاه های با تکنولوژی بالا در حوزه تحقیقات دارویی و شیمیایی است که برای اولین بار در کشور در دانشگاه کاشان بروزرسانی شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
بنزین حدود 8 درصد از صادرات ایران در 5 ماهه نخست امسال را به خود اختصاص داده است. در حالی بسیاری از کارشناسان این محصول پالایشگاهی را ناجی اقتصاد ایران می دانند که وزیر نفت مدعی است ساخت پالایشگاه توجیه اقتصادی ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : صنایع مادر و استراتژیک تا چه میزان از پیامدها و فرصت های تحریم و کرونا تاثیر پذیرفته اند؟
معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه و شرایط کشور در مقابله با بیماری کرونا، گفت: پایداری تولید نیروگاه ها در چنین شرایطی افتخارآمیز است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی را در دوران تحریم بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سازمان در حوزه بندری و دریایی نمره قابل قبولی می گیرد.
امید نامه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رضا استادی در اعتماد نوشت:بیش از یک سال از رواج اپلیکیشن های پرداخت کرایه تاکسی می گذرد. در شهری مانند تهران که کرایه تاکسی گاهی رقم عجیب و غریبی مانند 3275 تومان، 4125 تومان، 6425 تومان و.. ...
نمایندگان بخش خصوصی روسیه در وبیناری که 18 شهریور ماه با همکاری اتاق بازرگانی تهران برگزار می شود، به بررسی مکانیزم های تجارت با ایران می پردازند و فعالان بخش خصوصی نیز می توانند در این وبینار حضور داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: قابلیت بزرگی در ارتباط تجاری با همسایگان وجود دارد و در دوران تحریم و یا غیر تحریم می تواند به یکی از مهمترین تکیه گاه های اقتصادی ایران تبدیل شود ولی متاسفانه در این حوزه غفلت صورت گرفته است.