چهارشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۰۳:۱۲Apr 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صمت»

دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حواشی صنعت و بازار خودرو (به خصوص مصوبات خودرویی برزمین مانده) وزیر صمت را به کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی کشاند تا وی درباره مسائلی مانند ارز اختصاص یافته به مونتاژکاران، عقب ماندگی اسقاط خودروهای فرسوده ، ضعف کیفی خودروها و همچنین واردات کارکرده ها به نمایندگان توضیح دهد ...
دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فعالان اقتصادی معتقدند برای جهش تولید با مانع بزرگی تحت عنوان کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش روبه رو هستند. در این راستا رئیس اتاق بازرگانی ایران تاکید دارد برای تحقق جهش تولید، باید مشکل کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی رفع شود ...
خلخالیم   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار خلخال: کسر سهمیه آرد نانوایی های شهرستان به دلیل عملکرد نامطلوب برخی از نانوایان است و با نانوایانی که موجب کسر سهمیه آرد شوند برابر قانون برخورد خواهیم کرد. ...
فرارو   ۳ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
در حالی که وزیر صمت شورای رقابت را مسئول افزایش قیمت خودرو دانست، سخنگوی مرکزی ملی رقابت گفت: شورای رقابت هیچ وقت قیمت گذار خودرو نبوده بلکه شورای رقابت صرفاً دستورالعمل را طراحی و آن را ابلاغ می کند. ...
دیجیاتو   ۳ ساعت پیش    
روز سوم اردیبهشت 1403 و در جریان جلسه وزیر صمت با کمیسیون اصل 90 مجلس، وعده های جدیدی برای تولید خودرو در سال 1403 بیان شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه از تولید یک میلیون و 700 هزار دستگاه خودرو در سال 1403 سخن گفت. این موضوع درصورت تحقق، بازار خودرو کشور را دستخوش تغییرات عظیمی خواهد کرد ...
صدای ایران   ۴ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران از اقتصاد آنلاین،وزیر صمت درباره سامانه یکپارچه خودرو گفت: سیاست شخصی من این است که سامانه یکپارچه خودرو حذف شود و مشتریان مستقیم با خودروساز در ارتباط باشند ...
تجارت نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت در دولت روحانی گفت: می توان نرخ تورم را در حدود 40، 45 درصد نگه داشت، اما در مقابل رکود تشدید می شود.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج_معاون امور بازرگانی توسعه و تجارت اداره کل صمت کردستان گفت: میزان ارزش دلاری کل مبادلات تجارت خارجی از مرزهای کردستان در سال گذشته به 4 هزار و 978 میلیون دلار رسید.
رویداد ایران   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
معاون سابق صنایع حمل و نقل وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای خطاب به علی بهادری جهرمی، دبیر هیات دولت خواستار بازنگری در قانون واردات خودروهای کارکرده شد.
بازتاب ایلام   ۵ ساعت پیش    
بازتاب ایلام/استاندار ایلام امروز(سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه 1403) در ادامه رایزنی های خود در مرکز، این بار به وزارت صمت رفت و با مهندس فرشاد مقیمی معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران دیدار و گفتگو کرد.
عصر ایران   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
مأموران پس از توقف خودرو و در بازرسی از آن 5 تن و 600 کیلوگرم آرد قاچاق که فاقد هرگونه مجوز حمل از سازمان غله و اداره صمت بود را کشف کردند.
رویداد ایران   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
اتاق ایران برای تحقق شعار سال برنامه ریزی کرده و بسته پیشنهادی خود در این رابطه را هفته آینده به وزارت صمت ارائه خواهد کرد.
تجارت نیوز   ۷ ساعت پیش    
وزیر پیشین صمت گفت: برای رسیدن به هدف جهش تولید، باید موانع ارتباط بانکی با خارج از کشور با تصویب و اعمال توافق نامه FATF سریعا برطرف شود که بدون این ارتباط طبیعی، انتظار جهش بی مورد است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری اداره کل صمت و اتحادیه های مربوطه، با متخلفان احتمالی که در زمینه فروش داروهای سقط جنین از طریق برخی عطاری ها و فروشگاه ها فعالیت دارند برخورد کنند.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
قم- رییس خانه صمت قم گفت: تعطیلی پنجشنبه ها، موجب محدودیت ارتباط تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با بازارهای جهانی می شود و این امر یکی از موانع اصلی برای تحقق شعار سال است.
انصاف نیوز   ۷ ساعت پیش    
سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: شورای رقابت با صدور یک رأی، شکایت در مورد تغییر خودرو ثبت نام کنندگان توسط شرکت ها در سامانه یک پارچه را غیرقابل رسیدگی اعلام کرد. ...
تحلیل بازار   ۹ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
زنجان-گلشنی فرد،رئیس ازمان صمت استان زنجان، با بیان اینکه محصولات تولیدی استان زنجان به 46 کشور دنیا صادر می شود،گفت:13 کشور در سال گذشته به مقاصد صادراتی استان افزوده شد.
وزارت صنایع و معادن   ۹ ساعت پیش    
معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت در جلسه بررسی وضعیت آموزشگاههای رانندگی و بررسی مشکلات مربیان حضور یافت.
جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان با حضور استاندار ، معاون اقتصادی، مدیر کل صمت و معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان برگزار شد.
وزارت صنایع و معادن   ۹ ساعت پیش    
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت از ارسال 27 پرونده تخلف طی بازرسی های روز گذشته اداره کل صمت به تعزیرات درخصوص عدم ثبت برنامه های تولید درسامانه جامع تجارت خبر داد.
رویداد 24   ۹ ساعت پیش    
در جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر صمت برگزار شد، نام مقام مسئولی که مخالف واردات خودرو های کارکرده است، اعلام شد.
جهان صنعت نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سرویس صنعت و معدن جهان صنعت نیوز، درحال حاضر طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ( صمت تهران)، 400 واحد راکد در تهران وجود دارد که به دلیل قدیمی بودن تجهیزات و عدم تمایل صاحبان واحدها هنوز وضعیت آنها تعیین و تکلیف نشده است. ...
وزیر صمت اظهار کرد: سیاست شخصی من این است که ما در وزارت صمت سیاست گذار هستیم ما مجری نیستیم. مسؤولین وقت با راه اندازی سامانه یکپارچه قصد داشتند کمترین تخلف را در فروش خودرو داشته باشیم و حداکثر نظارت اعمال شود.
اقتصاد آنلاین / چرخان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۸:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
شهرداری تهران برای تحقق اهداف بلندمدت خود جهت ورود تاکسی های برقی به ناوگان تاکسیرانی پایتخت، قرادادی ارزشمند با شرکت مدیران خودرو منعقد کرد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان صمت استان قزوین گفت: در استان 80 طرح بزرگ صنعتی بالای 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری در دست اجراست که با بیش از 100 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای 16 هزار نفر شغل ایجاد خواهد کرد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت با اشاره به تولید یک میلیون و 820 هزار تن محصول شوینده طی سال گذشته در کشور، گفت: کشور ما امروز در صنعت شوینده به خودکفایی رسیده است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۱    
معاون صنایع عمومی وزارت صمت در قزوین گفت: رکورد اشتغال صنعتی کشور در سال گذشته با ایجاد 8 میلیون و 400 هزار شغل شکسته شد
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۱۲    
گرگان- مدیر کل صمت گلستان گفت: در راستای ارتقای مهارت در زمینه بافت فرش، دوره های آموزشی ارتقای مهارت قالیبافان در استان گلستان برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۶    
معاون صنایع اداره کل صمت استان کرمان با اشاره به وجود 1634 واحد صنعتی در سطح 17 شهرستان شمال استان کرمان گفت: شهرستان های کرمان، سیرجان، رفسنجان، بم، زرند و شهربابک به ترتیب صنعتی ترین شهر های استان کرمان محسوب می شوند.
شاتا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دفتر صنایع مواد پیشرفته وزارت صمت گفت: عملکرد اجرای تبصره 10 الحاقی ماده 14 قانون معادن به منظور انجام پژوهش های کاربردی در حوزه معدن اعلام شد.
می متالز - مدیرکل صمت استان تهران گفت: در حوزه صادرات سال گذشته 1.5 میلیارد دلار صادرات داشتیم که پیش بینی امسال 2 میلیارد دلار از محل گمرکات تهران است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره گلایه متقاضیان سامانه یکپارچه از گرانی قیمت پژو پارس، اظهار داشت: در مورد قیمت جدید پژو پارس، شورای رقابت مسئول، سیاستگذار و قیمت گذار است. وزارت صمت مجری سیاست های ابلاغی شورای رقابت است ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- رئیس اتاق اصناف ایران و معاون تجارت و خدمات وزارت صمت در نشست هم اندیشی هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و روسای اتاق های اصناف مراکز استان ها درباره مهمترین مسائل و چالش های صنفی پیش روی کسبه و بازاریان به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سیجانی مدیرکل صمت استان تهران گفت: 1.5 میلیارد دلار یا به عبارتی 17 درصد از صادرات کشور از استان تهران صورت گرفته است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صمت از تصویب آیین نامه واردات خودرو های کارکرده خبر می دهد؛ اما از چرایی عدم ابلاغ آن، گلایه دارد. حال دستیار معاون اول رئیس جمهور می گوید: هیچ مصوبه، آیین نامه و دستورالعملی برای واردات خودروی کارکرده، منتظر ابلاغ از سوی دولت و معاون اول رئیس جمهور نیست.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۱۴   + ۱۲۲ سایت دیگر  
خانه صمت در نامه ای به مجلس اعلام کرد: میزان ساعت کاری هفتگی 44 ساعت در هفته است و اگر یک روز تعطیلی به ایام کاری اضافه شود، به تبع آن مزد کارکنان و کارگران نیز 10 درصد کاهش می یابد. ...
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: حدود قیمت تاکسی برقی توسط سازمان حمایت و وزارت صمت اعلام می شود، اما بین یک میلیارد تا یک میلیارد و سیصد میلیون تومان براساس نوع خودرو متفاوت است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گفته رئیس خانه صمت تهران سود تجارت گندم از هروئین هم بیشتر شده است.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر اسبق صمت نوشت: با توجه به عقب ماندگی شدید ارزش و سهم تولیدات صنعتی، کشاورزی و خدماتی کشور نسبت به احجام بسیار بالای کشورهای صنعتی، در حال توسعه و نوظهور صنعتی، ازجمله اغلب کشورهای همسایه، پیش بینی سالانه درصدی رشد در تولید کشور نه تنها موجب رفع عقب ماندگی نخواهد شد ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
مراسم معارفه سرپرست دفتر رسانه وزارت صمت، صبح امروز سه شنبه و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۴۷   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش سرویس خودرو جهان صنعت نیوز، تردد خودروهای فرسوده به یک مساله پیچیده اقتصادی و زیست محیطی تبدیل شده است که تنها از طریق همکاری وزارتخانه های مختلف، سازمان های دولتی و انتظامی امکان پذیر است ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۴۱    
ایسنا/البرز مدیرکل صمت البرز از احیای 99 واحد تولیدی و صنعتی در سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۷    
شهرکرد-معاون نظارت، بازرسی و مبارزه با قاچاق صمت چهارمحال و بختیاری گفت: در طرح نظارت نوروز و ماه رمضان 2 هزار و 843 مورد نظارت و بازرسی در سطح استان، انجام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۵    
شهرکرد-مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای تقویت سامانه 124 طرح بازرسان و ناظران افتخاری در استان در دستور کار است.
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
سپهر توکلی سخنگوی شورای رقابت از بررسی 2 هزار شکایت از خودروسازان در شورای رقابت خبر داد و افزود که شورای رقابت تعیین کننده قیمت خودرو نبوده و صرفا دستورالعمل قیمتگذاری را تدوین و ابلاغ می کند ...
نواندیش   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
خانه صمت در نامه ای به مجلس اعلام کرد: میزان ساعت کاری هفتگی 44 ساعت در هفته است و اگر یک روز تعطیلی به ایام کاری اضافه شود، به تبع آن مزد کارکنان و کارگران نیز 10 درصد کاهش می یابد. ...
اقتصاد آنلاین / دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۲۷   + ۸۹ سایت دیگر  
معاون وزیرکار در واکنش به نامه خانه صمت مبنی بر کاهش 10درصدی حقوق کارگران در صورت تعطیلی 5شنبه ها گفت:کاهش حقوق کارگران در صورت تعطیلی 5 شنبه تخلف است.درصورتی که چنین تخلفی صورت گرفت باید جلوی آن گرفته شود.
عباس علی آبادی ضمن واکنش به مباحث مطرح شده در خصوص قیمت پژو پارس در سامانه یکپارچه خودرو، بر حذف این سامانه تاکید کرد.
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، حمایت همه جانبه از توسعه صادرات محصولات دانش بنیان را اولویت اصلی وزارت صمت و صندوق ضمانت صادرات ایران برشمرد.
نخستین نشست کمیته صنعت ریلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع بررسی عملکرد تولید سال 1402 و برنامه تولید محصولات ریلی در سال 1403 با حضور مسئولان و مدیران واحدهای تولیدی صنایع ریلی در ایدرو برگزار شد.