دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۰۸:۴۷Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کالاهای ایرانی»

دنیای اقتصاد   ۸ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد -گروه بازرگانی : همایش فرصت های ورود به بازار سوریه با خبرهای جدید برای سرمایه گذاران ایرانی همراه بود. مقامات سوری از امنیت اقتصادی در این کشور سخن گفتند. همچنین تشکیل بانک مشترک، حذف تعرفه ها برای کالاهای ایرانی و تاسیس منطقه آزاد اخباری بود که در این همایش اعلام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سازمان توسعه تجارت غرب آسیا، گفت: سوریه سالانه یک میلیارد دلار صادرات و 5 میلیارد دلار واردات دارد که شرایط مناسبی را برای تجارت با این کشور فراهم کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۰:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت گفت: با برنامه ریزی های سازمان توسعه تجارت ایران، کالای ایرانی را در سبد خانوار سوری خواهیم برد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۲۱:۰۰    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، بر اساس آمار گمرک از تجارت خارجی کشور، در 11 ماهه سال جاری حجم تجارت خارجی کشور (مجموع صادرات و واردات) با احتساب صادرات نفت خام و خدمات فنی و مهندسی به 138 میلیارد و 840 میلیون دلار رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.7 درصد [...]
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۲۰:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تازه ترین گزارش گمرک از صادرات کالاهای غیرنفتی نشان می دهد که به غیر از چین و هند، کشورهای همسایه خریدار اصلی کالاهای ایرانی هستند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۷:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی جدیدترین آمار تجارت خارجی حاکی از افت 18 درصدی متوسط ارزش گمرکی هر تن کالای صادراتی در 11 ماهه امسال است و در این مدت چین، عراق و امارات متحده عربی هم سه مقصد اول کالاهای ایرانی در این مدت بوده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۷:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
بررسی جدیدترین آمار تجارت خارجی حاکی از افت 18 درصدی متوسط ارزش گمرکی هر تن کالای صادراتی در 11 ماهه امسال است و در این مدت چین، عراق و امارات متحده عربی هم سه مقصد اول کالاهای ایرانی در این مدت بوده اند.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تا قبل از وقوع جنگ، تجارت کالاهای غیرنفتی ایران با سوریه در مسیر افزایشی بود اما بعد از آن علاوه بر جنگ شاهد حضور و دخالت های بیگانگان در این کشور، توقف و انسداد مسیرهای ترانزیتی و حمل ونقلی و شیوع بیماری کرونا بودیم که هر یک به نوبه خود سهم زیادی در کاهش تجارت ایران با این کشور ایفا کردند ...
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۲:۲۷    
محفوظی بیان کرد: سال 1396 تعداد کشورهای مقصد صادراتی ایران 153 عدد بود که در سال 97 به 148 عدد، سال 98 به 147 عدد و در سال 99 به 145 کشور کاهش یافت. اما در سال 1400 و 1401 این روند، سیر صعودی به خود گرفت.
سلام نو / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۹:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفت
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۹:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش شهدای ایران به نقل از تسنیم، وزارت خزانه داری آمریکا امروز سه شنبه اعلام کرد که محمدرضا فلاح زاده معاون فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ابراهیم النشیری یک عضو از انصارالله یمن و همچنین مالک یک کشتی مورد استفاده برای حمل کالاهای ایرانی را تحریم کرده است. ...
آمریکا و انگلیس روز سه شنبه در اقدامی مشترک تحریم هایی را علیه جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، یکی از اعضای انصارالله یمن و یک شناور اعمال کردند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۸:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا امروز سه شنبه اعلام کرد که معاون فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یک عضو از انصارالله یمن و همچنین مالک یک کشتی مورد استفاده برای حمل کالاهای ایرانی را تحریم کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۸:۰۹    
وزارت خزانه داری آمریکا امروز سه شنبه اعلام کرد که معاون فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یک عضو از انصارالله یمن و همچنین مالک یک کشتی مورد استفاده برای حمل کالاهای ایرانی را تحریم کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۷    
با وجود آنکه ارزش کالاهای صادراتی ایران نسبت به کالاهای وارداتی همواره پایین تربوده است تازه ترین اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می دهد که شکاف ارزش کالاهای صادراتی نسبت به وارداتی در حال کاهش است و ارزش دلاری کالاهای صادراتی در فصل پاییز نسبت به پارسال 3.4درصد افزایش داشته است.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران گفت: قیمت های صادراتی کالاهای ایرانی برای بازار چین رقابتی است و نباید ظرفیت های صادراتی کشور به عراق و همسایگان محدود بدانیم.
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۳    
خراسان جنوبی با داشتن 330 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان، از گذشته های دور تا کنون به واسطه کوتاهی مسافت با استان های کشور همسایه از قرابت های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و تجاری برخوردار بوده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۹    
حبیب قائدی مدیرعامل هلدینگ بازرگانی بین المللی درویش فعال در زمینه حمل و نقل دریایی با اعلام اینکه بازار بسیار خوبی برای کالاهای ایرانی در آفریقا وجود دارد، گفت: در این زمینه مشاوره رایگان می دهیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۵:۰۲   + ۳۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دولت سیزدهم در دو سال گذشته، سهامداری در پالایشگاه های فراسرزمینی را در دستور کار خود قرار داد تا علاوه بر صادرات کالاهای ایرانی پس از بازسازی پالایشگاه ها، گامی بلند در جهت خنثی سازی تحریم های نفتی و افزایش صادرات آن بردارد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۲۱:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رویترز گفت که وزارت خزانه داری آمریکا امروز (جمعه ) 6 فرد و پنج نهاد مرتبط با ایران را در فهرست تحریم قرار داده است. ایرنا نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا امروز در بیانیه ای مدعی شد ...
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۱:۳۹   + ۴۴ سایت دیگر  
عراق در حالی که یکی از بازارهای مهم و اثرگذار در صادرات ایران محسوب می شود، واردات شیرین و شکلات از ایران را ممنوع کرد.
وزارت خزانه داری آمریکا 3 نهاد و یک فرد در لبنان و ترکیه را به بهانه حمایت مالی از نیروی قدس سپاه پاسداران و حزب الله لبنان تحریم کرد.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۲۱ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق بازرگانی سنندج گفت: ترکیه حضور قدرتمندی در بازار اقلیم کردستان عراق پیدا کرده و تنش های سیاسی میان ایران و اقلیم کردستان می تواند سبب شود ایران بیش از اینها بازار منطقه را به ترکیه ببازد ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
لوازم خانگی تولیدی نیازهای عموم خانوارهای ایرانی را برآورده کرده است و کیفیت لوازم خانگی و صوتی و تصویری نیز به حد قابل قبولی رسیده و لذا این موضوع نشان می دهد حمایتی که از لوازم خانگی شده مسیر درستی را طی کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت کاهش صادرات پاکستان به افغانستان فرصت خوبی برای سهم گیری بیشتر ایران در بازار این کشور است.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۶:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار، محمدصادق قنادزاده، در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تحریم کالاهای ایرانی از سوی اتاق بازرگانی اربیل بر تجارت ایران و عراق، گفت: بعد از بیانیه اتاق اربیل در عمل اتفاق خاصی نیفتاد و تجارت ما همچنان مانند گذشته در جریان است. همچنین بخش خصوصی دو [...]
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۲۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
ضیغمی با بیان اینکه در پنجمین نمایشگاه ایران اکسپو قراردادهای خوبی به امضا رسیده، اظهار کرد: بعد از نمایشگاه قبلی در صادرات روند مناسبی شکل گرفت و با برخی کشورهایی که در گذشته تجارت نداشتیم، قراردادهایی به امضا رسید و سهمی از بازار دراختیار کالاهای ایرانی قرار گرفت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تجار ایرانی معتقدند با وجود صادرات ماهانه 700 میلیون دلاری به عراق، به این راحتی بازار این کشور از دست نمی دهند، اما به نظر می رسد پشت کمپین های تحریم کالاهای ایرانی منافع شخصی است و باید واکنش مناسب به آن ها نشان داده شود.
بیتوته   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاکی از آن است که تعداد کثیری از شهروندان اقلیم کردستان عراق در دو روز گذشته علیه حملات موشکی ایران تظاهرات کردند. همچنین اتاق بازرگانی و صنایع اربیل از شهروندان و بازرگانان این شهر خواست واردات و استفاده از کالاهای ایرانی را تحریم کنند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: همین که اتاق بازرگانی اربیل بیانیه داده که کالای ترک، سعودی و اردن به جای کالای ایرانی خریداری شود، نشان دهنده واکنش ها و موج سازی علیه تجار ایران در عراق است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به دنبال حمله موشکی ایران به مقر موساد و داعش در کردستان عراق، جریانی توسط اتاق بازرگانی اربیل در این کشور همسایه به عنوان بزرگترین بازار مصرفی ایران به راه افتاده تا خرید کالاهای ایرانی توسط شهروندان کردستان عراق تحریم شود؛ اقدامی که برخی فعالان اقتصادی آن را به دلیل نداشتن ریشه مردمی ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح، اعضای اتاق بازرگانی تهران با انتشار بیانیه ای بر ضرورت تداوم همکاری های اقتصادی میان دو ملت ایران و عراق تاکید کرده و از اتاق های بازرگانی به عنوان خانه فعالان بخش خصوصی خواستند که با حرکت در مسیر چشم انداز توسعه روابط دوجانبه، آینده ای درخشان برای دو کشور رقم بزنند ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در واکنش به درخواست تحریم کالاهای ایرانی از سوی اتاق بازرگانی اربیل، بیانیه ای صادر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین همایش ملی قند پارسی گفت: دوستان بویژه در رسانه ملی و تبلیغات شهری اجازه ندهند کالاها با عناوین غیرفارسی تبلیغ شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۲:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
شفقنا- اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در واکنش به درخواست تحریم کالاهای ایرانی از سوی اتاق بازرگانی اربیل عراق، با اشاره به پیوندهای تاریخی دیرینه و علقه های فرهنگی هزاران ساله دو ملت از جامعه تجار و بازرگانان ایران و عراق خواست که رنج های دیرینه برای دستیابی به میراث امروز را فراموش ...
با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آن بخش از کالاها و خدمات شرکت های ایرانی طرف قرارداد با شرکت های خارجی که کالا و خدمات مورد نیاز شرکت های پیمانکاری خارجی را در طرح های مورد تعهد طرف خارجی، تأمین می نمایند از پرداخت مالیات و عوارض معاف شدند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۸:۵۴    
اتاق بازرگانی اقلیم کردستان در حمایت از پیشرو دزه یی رابط موساد با اقلیم کردستان، فراخوان تحریم کالاهای ایرانی را صادر کرد!
تیتر20   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۲   + ۳۰ سایت دیگر  
اولین محموله صادراتی مرکبات ایران توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای صادرات کالاهای ایرانی به روسیه، از طریق بندر سالیانکا به مراکز مصرف این کشور ارسال شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۸   + ۷۰ سایت دیگر  
اولین محموله صادراتی مرکبات ایران توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای صادرات کالاهای ایرانی به روسیه، از طریق بندر سالیانکا به مراکز مصرف این کشور ارسال شد.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
جعفری، مسئول برگزاری جشنواره در این خصوص گفت: 72 غرفه در بخش های مختلف تولید کالاهای ایرانی و سوغات شهرستان ها برای فروش و عرضه توسط تولید کنندگان و کارآفرینان و مالکان کسب و کار در این جشنواره حضور دارند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت گفت: سومین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات بهمن ماه در ابوظبی برگزار خواهد شد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بین المللی صادرات به پاکستان که شب گذشته در منطقه آزاد چابهار برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز ایران در تجارت بین الملل رتبه خوبی در دنیا دارد، گفت: منطقه آزاد چابهار ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۴:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، اگرچه چندی پیش برخی افراد مغرض از افزایش چالش ها در تجارت تهران- بغداد خبر دادند، اما بر خلاف همه مشکلاتی که در زمینه تأمین ارز و نرخ ارز در عراق وجود داشت روند رشد صادرات کالاهای ایرانی به این کشور ادامه دارد و ماهانه به طور متوسط 775 میلیون دلار کالا به کشور عراق صادر می ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، دولت سیزدهم، حامی بخش خصوصی و تجاری است که در بازار کشورهای مختلف و بخصوص همسایگان فعالیت دارند. این گفته فعالان اقتصادی است که به عراق رفت و آمد دارند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۲۰:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ضرورت تلاش برای تبدیل تهدیدات به ظرفیت گفت:بستر رشد صادرات کالاهای ایرانی به آسیای میانه فراهم شود.
جماران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۷:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت سیه لو ماریتایم مستقر در هنگ کنگ و شرکت خدمات دریایی فناوری جهانی مستقر در امارات متحده عربی را به حمل و نقل کالاهای ایرانی برای یک شبکه تجاری مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران متهم کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۰۹:۲۵   + ۳۶ سایت دیگر  
یشترین کالاهای صادراتی از استان تهران طی مدت هشت ماه امسال مصنوعات فلزی، چرم و لوازم خانگی به ارزش 504 میلیون دلار اعلام شده که عمدتاً به بازارهای عراق، ترکیه، امارات، پاکستان و آلمان صادرات شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۵:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
ضعف ضمانت نامه های کالاهای ایرانی همواره یکی از مشکلات مصرف کنندگان در کشور است، هر چند در سال های اخیر با راه اندازی سامانه جامع گارانتی سعی شده بخشی از این مشکلات برطرف شود.
نیک نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
نیک نیوز: صادرات به عراق به رغم همه مشکلات، پابرجاست و قطعاً ادامه خواهد یافت. فاصله جغرافیایی، مرزهای زمینی گسترده و توانمندی های صنعتی و فنی ایران همچنین تقاضا در بازار عراق و مسیرهای تأمین نیاز با احتساب زمان و ریسک های اقتصادی و غیراقتصادی اخیر موجب شده تا ایران یکی از مهم ترین تأمین کنندگان ...