پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۰:۰۰Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش صادرات»

اتاق نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، وبینار ظرفیت ها و پتانسیل های همکاری با برزیل برگزار شد؛ در این نشست آنلاین، محمدرضا کرباسی معاون بین الملل اتاق ایران، حسین قریبی سفیر ایران در برزیل و فخرالدین عامریان رئیس اتاق مشترک ایران و برزیل به همراه فعالان اقتصادی حضور داشتند. ...
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۹    
اتکای به نفت و عدم برنامه ریزی بر روی تولید و صادرات غیرنفتی موضوع تازه ای نیست و بارها در دهه های گذشته از سوی دلسوزان نظام و کارشناسان اقتصادی بیان شده است اما استان قم در سایه کرونا توانسته است در این عرصه به موفقیت های خوبی برسد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
به گفته منابع تجاری، صادرات ال پی جی ایران از جولای تا آگوست در نزدیکی بالاترین رقم 2 سال گذشته یعنی 500 هزار تن در ماه رسید و در ماه سپتامبر نیز افزایش بیشتری خواهد داشت.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
ایستانیوز:دکتر حسین اطمینان، معاون بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفت وگو با ما ضمن اعلام میزان صادرات و درآمد ارزی آن در شش ماهه اول امسال به تشریح اهداف کلی صادرات چادرملو پرداخت و گفت : کسب درآمد ارزی به منظور تامین مالی طرح های توسعه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
علی رغم تاکید پوتین در هفته گذشته مبنی براینکه روسیه آماده مذاکره برای برداشتن قدم های بیشتر جهت افزایش صادرات گاز به اروپا و متعادل کردن بازار انرژی است، محدودیت عرضه گاز هنوز هم ادامه دارد، که باعث بالا رفتن بیشتر قیمت آن می شود.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
طبق آمار سال گذشته، سهم ایران از بازارهای صادراتی کشورهای همسایه تنها 2درصد است. این در حالی است که می توان این سهم را تا 10 درصد هم افزایش داد که رسیدن به این مهم نیازمند اصلاحاتی در ابعاد مختلف است که در ادامه به آن می پردازیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۰۵    
روسیه از ارسال گاز بیشتر به اروپا امتناع کرده و این موضوع پس از آنکه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور برای کمک به اروپا اعلام آمادگی کرده بود، امیدها برای کاهش سلطه مسکو بر بازار گاز را کاهش داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مسوولان وزارت صمت در آستارا راهکار های افزایش صادرات از گمرکات کشور را بررسی کردند.
رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه ایجاد بنادر نسل سوم و توسعه پسکرانه بنادر، زمینه ساز تولید و افزایش صادرات کشور است، گفت: سرمایه گذاری ویژه بخش خصوصی در بنادر پس از گشایش های اقتصادی، مساله ای بسیار مهم برای اقتصاد ایران است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون سازمان صمت آذربایجان غربی اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال به میزان 99 درصد واردات و 26 درصد صادرات کالا در گمرکات آذربایجان غربی افزایش یافته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
پیمان پاک، رییس سازمان توسعه تجارت گفت: کشورهای همسایه ای که با کشور ما از لحاظ سیاسی و تحریمی همسو هستند حدود 1230 میلیارد دلار واردات دارند که سهم ایران از این مقدار زیر 21 میلیارد دلار و زیر یک درصد است است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۹:۳۳    
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت: با تقویت و توانمندسازی واحد های تولیدی و اتخاذ سیاست های تشویقی به دنبال افزایش صادرات محصولات هستیم.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: تلاش ها بر این است که افزایش صادرات 5 میلیارد دلاری کشور را تا پایان سالجاری داشته باشیم.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۳۱    
افزایش صادرات غیرنفتی در کنار حفظ و گسترش بازار های صادرات نفت، بخشی از فرصت های پیش روی اقتصاد ایران، پس از پیوستن به پیمان شانگهای است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس اعتقاد دارد سطح روابط اقتصادی ایران و سوریه باید همانند روابط سیاسی ارتقاء یابد تا دو کشور بتوانند با همگرایی در جنگ اقتصادی به مقابله با تحریم های آمریکا بپردازند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۱    
رئیس اتاق ایران گفت: باید با تغییر رویکرد، از صادرات کالا های سنتی به سمت کالا های دانش بنیان حرکت کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس هیات اجرایی شورای هماهنگی تشکل های فنی- مهندسی کشور با اشاره به برنامه دولت برای افزایش صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه، گفت: صدور خدمات فنی- مهندسی بسترساز رشد و توسعه کشور و افزایش اشتغال فعالان صنعتی و ساختمانی است.
پاون   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه واحد بخار نیروگاه چابهار تا نیمه زمستان امسال وارد مدار خواهد شد، گفت: با افزودن بخش بخار و اتصال این واحد به شبکه سراسری برق کشور، ظرفیت این نیروگاه به 575 مگاوات افزایش می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد مصرف داخلی گاز به رکورد بالایی رسیده اما مسکو همچنان آماده است در صورت درخواست اروپایی ها، عرضه گاز به اروپا را افزایش دهد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
یونسی گفت: تعداد رایزن های تجاری و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران با توجه به تعداد کشورهای همسایه بسیار کم است. در کنار این، سفارتخانه های کشورمان در کشورهای مختلف در زمینه بازاریابی و توسعه تجاری خارجی کشورمان بسیار ضعیف عمل کردند.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۵    
رئیس اتحادیه صنعت مخابرات ضمن مذاکراه با وزیر ارتباطات در حاشیه کنفرانس ظرفیت، نسبت به آمادگی این اتحادیه به عنوان اصلی ترین و تخصصی ترین تشکل صادراتی حوزه ICT برای تحقق اهداف افزایش ظرفیت ترانزیت مرز به مرز بین الملل با هدف فعال نمودن بازارهای اقتصادی و کسب و کارهای دیجیتال مرزی و همچنین پیشبرد ...
طبق گزارش گمرک ایران در نیمه نخست امسال، بیش از 5.5 میلیون تن کالا به ارزش دو میلیارد و 483میلیون دلار بین ایران با اعضای اتحادیه اقتصادی گمرکی اوراسیا تبادل شد که نسبت به مدت مشابه 12درصد در وزن و 40درصد در ارزش افزایش داشته است.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۲    
رئیس سازمان صمت کرمانشاه از افزایش صادرات این استان در 6 ماه نخست امسال خبر داد و گفت: ارزش صادرات غیرنفتی استان تا پایان 6 ماه اول امسال، یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
ختلاف بین قیمت نفت خام برنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا باعث افزایش صادرات نفت خام این کشور شده است. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، تقاضای آسیا برای نفت آمریکا به دنبال افزایش قیمت نفت سایر مناطق در نتیجه بحران انرژی افزایش یافته است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سارا اصغری : یکی از مهم ترین چالش هایی که واحدهای فولادسازی در نیمه نخست سال جاری با آن روبه رو بودند، قطع شدن برق بود که به عنوان یک عامل تاثیرگذار سبب شد این واحدها به اهداف برنامه ریزی شده خود در 6 ماه نخست سال 1400 نرسند؛ اما با وجود این مانع قابل توجه ...
منابع آگاه می گویند: صادرات LPG ایران طی ماه جاری نسبت به ماه گذشته 100هزار تن پایین تر خواهد بود ولی انتظار می رود در ماه نوامبر آمار صادرات LPG ایران افزایش یابد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۵    
ترکیه و آذربایجان توافقنامه ای درباره صادرات 11 میلیارد متر مکعب گاز بیشتر از طریق خط لوله باکو-تفلیس-ارزروم امضا کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
با بازگشایی مرز زمینی اینچه برون، صادرات از گلستان افزایش و هزینه های بازرگانان بسیار کاهش خواهد یافت.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سلیمی با اشاره به اینکه شناخت ظرفیت ها و شناساندن ظرفیت های داخلی به طرف های خارجی راهکار دیگر افزایش صادرات است گفت: در این میان سفارتخانه ها نقش اساسی دارند و بایستی ریل عوض کنند و در شناساندن ظرفیت های عظیم کشور فعال تر باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۱۰    
پوتین گفت روسیه آماده است صادرات گاز خود را تا هر اندازه که لازم است افزایش دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از افزایش صادرات از منطقه ویژه بوشهر خبر داد و گفت: ورود برنج و کالاهای اساسی نیز رشد چشمگیری داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین از آمادگی روسیه برای افزایش صادرات گاز به اروپا خبر داد.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به وضعیت تجارت خارجی استان اردبیل درخصوص افزایش صادرات غیر نفتی استان ضمن تشریح عملکرد حوزه تجارت خارجی استان در 6 ماهه امسال و مقایسه آن نسبت به سال های قبل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اداره گمرک چین اعلام کرد صادرات این کشور در ماه سپتامبر 28,1 درصد افزایش یافت که بیش از حد انتظار تحلیلگران بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
عربستان در ماه نوامبر نفت بیشتری به مشتریان آسیایی می فروشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۸    
اهواز- ایرنا- فرماندار دشت آزادگان گفت: صادرات از مرز بین المللی چذابه در 6 ماهه نخست امسال از نظر وزنی 188 هزار و 246 تن و از نظر ارزی 42 میلیون و 187 هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش چشمگیری برخوردار است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۵    
جواد اوجی، وزیر نفت از زمان انتصاب به این سمت، مدام از کاهش صادرات نفت و گاز سخن گفته. اما آیا این مشکل در گذشته قابل پیشگیری بود؟ برای پاسخ باید به 7 سال قبل بازگردیم. زمانی بحران اوکراین، روابط روسیه و اروپا را بحرانی کرد و مسکو که 76 درصد گاز اروپا را تامین می کرد، صادرات گاز را متوقف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
کاهش قیمت رسمی فروش نفت عربستان به بازارهای آسیا باعث افزایش تمایل به نفت این کشور و بالا رفتن صادرات آن در ماه آینده میلادی شده است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
شرکت های حفاری ایالات متحده آمریکا نگران هستند که سهم این کشور در صادرات گاز اروپا با افزایش صادرات روسیه از بین برود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه جوان نوشت: مشکلات چایکاران هر ساله در شهریور و مهرماه رسانه ای و در زمان بسیار کوتاهی به فراموشی سپرده می شود. در یک دهه اخیر بی توجهی به صنعت چای کشور واردات را افزایش و تولید را سرخورده کرده است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
علیرضا پیمان پاک با بیان این مطلب، افزود: برنامه ای که رییس جمهور به صورت کلان برای افزایش صادرات با کشور های همسایه ارائه کرده بود به موضوع رونق کارخانه های موجود بر می گردد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت می گوید با توجه به هدف گذاری صورت گرفته برای افزایش صادرات به کشورهای همسایه و هم سو، ایران تمام گزینه های موجود برای بالا بردن رقم صادرات را به شکلی جدی پیگیری می کند.
متالز نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم اندیشی با تولیدکنندگان لوازم خانگی و بررسی اهداف و برنامه های این صنعت با بیان اینکه باید بتوانیم سال آینده 800 میلیون دلار صادرات لوازم خانگی داشته باشیم، گفت: در ایران ظرفیت تولید لوازم خانگی بین 23 تا 24 میلیون دستگاه است. ...
عضو هیات رییسه اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به عوامل رشد صادرات ایران به عراق در شهریور امسال، گفت: پیش بینی می شود صادرات کشورمان به عراق در نیمه دوم سال افزایش یابد.
اقتصاد آنلاین / تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سی ان بی سی، درست در زمانی که روسیه اعلام کرد می تواند با افزایش صادرات گاز خود به اروپا بحران قیمت گاز این قاره را فرو بنشاند، متخصصان هشدار می دهند حالا اروپا از نظر انرژی مطیع و گروگان روسیه است. درست همان طور که آمریکا هشدار می داد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو سابق کمیسیون انرژی مجلس گفت: ازسرگیری مذاکرات برجام و کاهش فشار امریکا و از سوی دیگر افزایش قیمت نفت در بازار جهانی دو عاملی هستند که منجر به روی آوردن کشورها به واردات از ایران می شود و به نظر می رسد در آبان و آذرماه شرایط به گونه ای پیش می رود که صادرت نفت ایران افزایش یابد.
اقتصاد آنلاین / جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۶:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور صنایع وزارت صنعت گفت: تولید لوازم خانگی از 11 میلیون دستگاه در سال 96 به 16.5 میلیون دستگاه در سال جاری می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نسبت صادرات به واردات لوازم خانگی در سال آینده باید به 50 درصد برسد، در حال حاضر این رقم حدود 1.6 برابر است، یعنی 200 میلیون دلار واردات در مقابل 160 میلیون دلار صادرات لوازم خانگی انجام می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
بندرعباس- مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، میزان افزایش صادرات نفتی تا نیمه مهرماه سال جاری از بنادر این استان را 732 درصد با حجم دو میلیون و 363 هزار تن اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شرکت گازپروم روسیه از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا صادرات به آلمان را یک سوم افزایش داده و صادرات به ترکیه و رومانی را هم به ترتیب 2.5 و 4 برابر کرده است. روند افزایش صادرات روسیه به اروپا ادامه دارد.