چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۳:۴۸May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش صادرات»

بوشهر - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش 97 درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر در ماه گذشته خبر داد و گفت: صادرات غیرنفتی نیز افزایش چشمگیری داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
زادبوم گفت: برای امسال حداقل 10 درصد و حداکثر 21 درصد افزایش صادرات را پیش بینی کرده ایم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۳    
کرج- فروش مجازی صنایع دستی بی شک در دوره کرونا عاملی برای بقای صنعتگران این حوزه و باعث افزایش صادرات از البرز در سال 99 شد؛ راه کاری که شاید آینده متفاوتی را برای بازار صنایع دستی ایران رقم بزند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۱:۴۵    
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان غربی گفت: سال 99 نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش صادرات سیب را شاهد بودیم بنابراین مشکل اساسی سیب و محصولات کشاورزی را باید در تولید جست وجو کرد.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
پس از فروکش کردن جنگ ارزی کشورها، اینک باید زمان حاضر را دوره شکل گیری جنگ رمزارزها بدانیم که در واقع تداوم شکلی جنگ ارزی در یک ساحت دیجیتال است. دلیل بروز جنگ ارزی کلاسیک را باید در ریشه های رفتار اقتصادی چین و آمریکا در برابر یکدیگر ارزیابی کنیم و فراموش نکنیم که دامپینگ مستمر پولی توسط چین که ...
به گفته دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی، در حالی که تولید محصولات پتروشیمی در سال99 رشدی 10درصدی داشته، صادرات این محصولات افزایشی 13درصدی را به ثبت رسانده است.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۲    
وسان قیمت دلار می تواند به مثابه یک شمشیر دو لبه عمل کند و اثر مثبت یا منفی داشته باشد. بدین گونه که نوسان قیمت دلار رو به بالا می تواند منجر به رقابت پذیری کالاهای صادراتی به خصوص محصولات فولادی و در نهایت افزایش صادرات شود که این نوسان قیمت دلار، تولید در کشور را افزایش خواهد داد ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد در 9 ماهه سال 99 رشد اقتصادی با احتساب نفت در مقایسه با رشد اقتصادی بدون نفت بیشتر شده که حاکی از افزایش صادرات نفت ایران و تاثیر آن بر آمارهای اقتصادی است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس اعتقاد دارد افزایش گذرگاه ها و بازارچه های مرزی می تواند زمینه ساز توسعه صادرات و اشتغالزایی در کشور شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
دوحه نیوز در تحلیلی افزایش صادرات نفتی ایران را پیش بینی کرد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
در صورت تحقق لغو تحریم ها، ایران می تواند 5/ 1 تا 2 میلیون بشکه عرضه نفت خود را افزایش دهد. آن گونه که از حرف های این کارشناس نفتی برمی آید، ایران در فاز نخست افزایش صادرات به جای افزایش تولید سریع، می تواند به ذخایر نفتی داخل کشور بر روی دریا و ذخایرش در چین نیز متکی باشد. ...
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اعلام کرد کسری تراز تجاری مناطق در 8 سال اخیر به طور متوسط با کسری 733 میلیون دلاری همراه بوده و نسبت سرمایه گذاری نیز در مقابل سرزمین اصلی 3 درصد بوده است.
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۸:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
صادرات کالا های غیرنفتی از مازندران در فروردین ماه امسال 12 درصد رشد داشته است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه تلاش کرده ایم تحریم را خنثی کنیم، گفت: فروش نفت بسیار کاهش یافت، اما اکنون شرایط بهتر است و بر اوضاع مسلط تر شده ایم و امکان افزایش صادرات نفت تا 2.5 میلیون بشکه را پس از رفع تحریم داریم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۷:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز روز جمعه در گزارشی، به بالا رفتن تولید نفت ایران در ماه آوریل (25فروردین – 10اردیبهشت 99) به عنوان نشانه افزایش صادرات نفت خام ایران در سال2021 اشاره کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۱    
به گفته عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، قیمت گذاری های دستوری، ابطال معاملات و صادرات به شرط ورود به بورس سبب شده که میزان صادرات فولاد ایران در سال 99 کاهش پیدا کند. آن هم در شرایطی که ایران به افزایش صادرات و ارزآوری نیاز دارد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در اقتصاد ایران بخش کشاورزی به لحاظ توانمندی های شایان توجه در تولید، اشتغال، امنیت غذایی و روابط تجاری و ارزبری کمتر نسبت به تولیدات سایر بخش ها به دلیل سهم اقتصادی و ارزش افزوده کل اقتصاد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۷:۴۴    
رئیس جمهور روحانی با اشاره به درآمدهای حاصل از افزایش صادرات نفت در دوران اجرای برجام گفت: قبل از دولت یازدهم در بسیاری فراورده ها ما وارد کننده بودیم، در گازوئیل، و بنزین و حتی گاز را در فصل زمان وارد می کردیم. به اندازه مورد نیاز نداشتیم اما امروز صادر کننده همه اینها هستیم ...
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ناظر گمرکات مازندران گفت: در نخستین ماه سال 1400 صادرات انواع کالا از گمرکات مازندران رشد 40 درصدی را نشان می دهد.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ممنوعیت و آزادسازی مکرر صادرات یکی از دم دست ترین ابزارهای کنترل قیمت کالاهاست که از حدود سه سال پیش با رشد نرخ ارز شدت گرفت.این درحالیست که ممنوعیت صادرات نه تنها در بلندمدت برای هیچ یک از کالاها منجر به کنترل قیمت نشده بلکه تبعات منفی بسیاری برای تولیدکنندگان در پی داشته است ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۸:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید در صورت بازگشت امریکا به برجام و لغو یا کاهش تحریم ها، مدیریت شرایط اقتصادی کشور اهمیت فراوانی دارد. محمد لاهوتی در جریان نشست فعالان بخش خصوصی با رئیس جمهور به ارائه برخی از دغدغه های صادرکنندگان در ماه های پایانی دولت پرداخت و از پیش بینی افزایش ...
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر مالی شرکت نفت ستاره خلیج فارس از استقرار عمده ی منابع مالی این شرکت در شعب بانک های استان هرمزگان خبر داد و افزود: خودکفایی در تولید انرژی، افزایش صادرات و اشتغال گسترده ازجمله نتایج همکاری و همراهی گذشته و حال نظام بانکداری با ابر پالایشگاه ستاره خلیج فارس است.
مجمع واردات   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: وزارت صمت از فعال سازی ظرفیت خالی واحدهای تولید مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی به منظور صادرات محصول باکیفیت و مطابق استانداردهای جهانی به بازارهای هدف حمایت خواهد کرد. ...
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار جمعی از اعضای انجمن مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی، بر حمایت ویژه از تولید صادرات محور تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رویترز در تحلیلی از احتمال افزایش صادرات نفت ایران خبر داد .
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۱:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
با وجود باقی ماندن تحریم ها، ایران در حال افزایش صادرات نفت خود طی چند ماه گذشته بوده و امروز نیز میزان صادرات خود را افزایش داده است تا کارایی تحریم ها به شدت کاهش یابد.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ بهزاد باباخانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: افزایش صادرات از مرزهای استان با وجود تشدید تحریم های ظالمانه، تعطیلی های مکرر به دلیل شیوع ویروس کرونا و در شرایطی که آمار صادرات در جهان و کشور کاهشی بوده قابل توجه و حائز اهمیت است. ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: با فرض احیا برجام افزایش صادرات و تسهیل فرآیند تولید برای شرکت های بورسی اتفاق می افتد.
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۱:۵۶    
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد از افزایش صادرات در فروردین 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۷:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
فارس نوشت: ناظمی اردکانی با اشاره به قرارداد 25 ساله ایران و چین گفت: از بعد سیاسی این سند ما را به یک توازن سیاسی در جهان می رساند، همچنین فرهنگ کشور ایران به فرهنگ شرق نسبت به غرب نزدیک تر است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد از افزایش صادرات در فروردین 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: علیرغم تحریم های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا، صادرات محصولات خشکبار کشورمان طی 12 ماهۀ سال 99 در مقایسه با مدت مشابه سال 98 به لحاظ ارزشی 42 درصد رشد داشته است.
پذیرش اصل رقابت در بازار، مراودات جهانی و منطقه ای، تلاش برای افزایش صادرات و در یک کلام نظام اقتصاد بازار آزاد مبتنی بر رقابت عوامل تولید برای کسب سهم شایسته از بازار جهانی کالا و خدمات.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی به افزایش میزان صادرات چمدانی صنایع دستی در سال 99 اشاره کرد و گفت: در سال گذشته، فعالیت فروشگاه های مجازی هنرمندان با توجه به شرایط کرونا افزایش یافت و تلاش کردیم این فروشگاه ها را توسعه دهیم.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
پس از پیروزی بایدن در انتخابات آبان ماه سال گذشته آمریکا، انتظار جامعه جهانی مبنی بر لغو تحریم های نفتی ایران، در افزایش فروش نفت ایران تاثیر داشته است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر جواد وهاب زاده، رئیس گروه تعیین سیاست ها و برنامه ریزی راهبردی صنعت، معدن و تجارت درمورد افزایش تعداد مناطق آزاد با برنامه گفتگوی اقتصادی مصاحبه تلفنی کرد. ...
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۱:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
علی رغم تحریم ها، تولید نفت ایران به لطف رشد واردات چین به بالاترین سطح خود در دو سال گذشته رسیده است. تحولی که می تواند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ناظر گمرکات گیلان از افزایش صادرات غیرنفتی در گیلان خبر داد و گفت: صادرات در گیلان نسبت به مدت مشابه سال قبل ازلحاظ وزنی 22 درصد و به لحاظ ارزش دلاری 26 درصد افزایش داشته است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت:با توجه به تغییرات در وزارت صمت شاهد افزایش صادرات محصولات فولاد در سال جاری خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۶:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - اجرای سه طرح بزرگ ملی در بخش صنعت استان اصفهان در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، نه تنها توسعه و درآمدزایی را برای این خطه به ارمغان آورد بلکه به اعتقاد کارشناسان امر مسیر افزایش صادرات به دیگر کشورها را هموار کرده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با افزایش صادرات نفت ایران طی دو ماه گذشته، تحلیلگران معتقدند در صورت لغو تحریم های نفتی علیه کشور، بازار جهانی نفتکش ها با پیامد های چشمگیری روبه رو خواهد شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، پاول زاوالنی، دبیر کمیته انرژی دومای روسیه گفت: احتمالاً ساخت خط لوله نوردستریم 2 در تابستان سال جاری به پایان برسد. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۸:۵۱    
شفقنا- چین دومین اقتصاد بزرگ جهان، تنها اقتصادی بزرگی است که در سال 2020 رشد کرده است. این اقتصاد رشد 18.3 درصدی را تجربه کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانسه 24، اقتصاد چین با خرده فروشی، فعالیت های صنعتی، همچنین افزایش صادرات همزمان با شیوع ویروس کرونا پشتیبانی شده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۰:۰۶    
بر اساس اطلاعات مندرج در سایت اینترنتی اتحادیه صادرکنندگان منطقه آک دنیز ترکیه، میزان صادرات مرکبات به روسیه در سه ماه نخست سال جاری میلادی، با 9درصد افزایش به نسبت میزان دوره مشابه سال گذشته به 117 میلیون و 598 هزار دلار رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- توجه دولت تدبیر و امید به زیرساخت ها و توسعه مرزها و بازارچه های رسمی سیستان و بلوچستان برای بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان این استان به افزایش صادرات 950 هزار تن کالا در شرایط جنگ تحریمی کشور منجر شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۳۲    
نرخ جهانی هر شمش فولاد 580 دلار است که به نظر می رسد تا 800 دلار هم برسد و این فرصتی است برای افزایش صادرات ایران اگر این 800 دلار محقق شود و قیمت دلار هم 25 هزار تومان یا بیشتر شود مسلما قیمت ها افزایشی خواهد بود.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین با تقدیر از رییس و کارکنان شعبه قزوین بانک توسعه صادرات ایران به جهت تلاش های ارزشمند در مسیر حمایت از صادرات محصولات غیرنفتی این استان قزوین برگزار شد. ...
مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات بیش از 100 میلیون دلار کالا و خدمات تولیدی از منطقه آزاد قشم به داخل و خارج از کشور در سال 1399 خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۰۳    
بازاری، مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات محصولات میوه و تره بار طی 12 ماهه سال 1399 خبر داد.