یکشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۲:۳۱Nov 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جمهوری آذربایجان»

صدا نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان دیروز طی سخنانی در دانشگاه آدا باکو گفت: ما مجبور شدیم تمرینات نظامی در مرز ایران انجام دهیم تا نشان دهیم که از آنها نمی ترسیم ...
تبریزمن   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی گفت : با توجه به اینکه یکی از سیاست های دولت سیزدهم تسهیل در تردد مرزها و افزایش امکانات ترانزیتی و تسهیل در صادرات و واردات است، در دو سوی مرز ایران و جمهوری آذربایجان شرایط قابل قبولی ایجاد شده است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – کاخ کرملین روز شنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین و الهام علی اُف رئیسان جمهوری روسیه و آذربایجان برای دومین بار در چند روز گذشته برای بررسی توافقنامه های سران این کشورها با ارمنستان تماس تلفنی داشته اند.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آذربایجان امروز (شنبه) از تصمیم باکو برای افتتاح یک سفارت در اراضی اشغالی و یک دفتر نمایندگی در فلسطین خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رئیس جمهور جمهوری آذربایجان با اعلام رسمی گشایش سفارت این کشور در سرزمین های اشغالی، اتخاد این تصمیم را بر اساس منافع ملی باکو دانست.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز جمعه بار دیگر علیه ایران موضع تندی اتخاذ کرد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تحولات قفقاز جنوبی و شعله ورشدنِ هر از چندگاه درگیری های دیرپا میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان از جمله کانون های توجه تحلیلگران مسائل منطقه ای و بین المللی بوده و برای کارشناسان و صاحب نظران ایرانی هم چگونگی پیگیری منافع ملی در گروی برقراری ثبات و مقابله با ناامنی در منطقه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی مداخله جویانه، به برگزاری رزمایش مرزی ایران واکنش نشان داد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی درگیری با نیروهای ارمنستان و تبادل آتش بین دو طرف در منطقه مورد مناقشه در قره باغ شد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۱:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
نشست از پیش برنامه ریزی شده میان رئیس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در شهر بروکسل لغو شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جمهوری آذربایجان از لغو مذاکرات صلح در بروکسل با ارمنستان به دلیل اصرار بر حضور رئیس جمهوری فرانسه، خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آذربایجان اعلام کرد نشست او و نخست وزیر ارمنستان که قرار بود 15 آذر انجام گیرد، لغو شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۰:۴۳   + ۲۵ سایت دیگر  
رییس جمهور جمهوری آذربایجان در یک سخنرانی، ادعاهایی را درباره روابط کشورش با ایران مطرح کرد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۰۷   + ۵۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بار دیگر علیه ایران موضع تندی اتخاذ کرد و به برگزاری رزمایش های مرزی ایران معترض شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان گفت دیدار وی با نخست وزیر ارمنستان که قرار بود هفتم دسامبر در بروکسل انجام شود، برگزار نخواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل قفقاز گفت: اتهام زنی های آذربایجان علیه ایران در زمانی اتفاق می افتد که ایران رسماً اعلام می کند که عامل حمله تروریستی شاهچراغ از جمهوری آذربایجان و از فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو پرواز کرده و به ایران آمده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که نیروهای جمهوری آذربایجان با سلاح های مختلف به سمت مواضع ارمنستان واقع در بخش شرقی مرز تیراندازی کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نیکول پاشینیان، نخست وزیر امنستان پیش نویس بیانیه سازمان پیمان امنیت جمعی را به خاطر مسائل امنیتی با جمهوری آذربایجان امضا نکرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار آستارا، گفت: عملیات ساخت پل مشترک مرزی اتومبیل رو آستارای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل این پروژه مهم اقتصادی و بین المللی در دستور کار است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخست وزیر ارمنستان از شکست متحدانش در ائتلافی نظامی به رهبری مسکو به دلیل شکست در دفاع از ایروان انتقاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۵:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
نخست وزیرارمنستان گفت که ازسازمان پیمان امنیت جمعی انتظار دارد خروج فوری نیروهای جمهوری آذربایجان از خاک کشورش را سرعت دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۱:۱۰    
ایسنا : سالار سیف الدینی، کارشناس مسائل قفقاز جنوبی با بیان اینکه رابطه عمیق بین جمهوری آذربایجان و اسرائیل امر جدیدی نیست، تاکید کرد: این اقدام در این مقطع نوعی ژست سیاسی و کودکانه علیه ایران است ...
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۳:۰۶    
در طرح تولید قراردادی گوشت کشور با جامه عمل پوشاندن به ماموریت جدید ملی برای قرارگاه امنیت غذایی ایران، شرکت کشت و صنعت مغان سرقطب شمالغرب کشور برای 100 هزار دام سبک و 5 هزار دام سنگین انتخاب گردیده و عملیات اجرایی آن آغاز شد ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) دوم آذر ماه در نشستی خبری گفت: من ماه گذشته سفری به ایروان داشتم و پاشینیان سفری رسمی به ایران انجام داد بخشی از محافل رسانه ای در جمهوری آذربایجان نسبت به این سفر واکنش جدی نشان دادند. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۷:۱۸   + ۴۸ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشست امروز چهارشنبه خود با خبرنگاران داخلی و خارجی آخرین تحولات عرصه دیپلماسی کشور را تشریح کرد و سپس به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۶:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشستی خبری با حضور رسانه های داخلی و خارجی به تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
مقامات آگاه از تشدید تنش در مرزهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان و برگزاری عملیات ویژه باکو در قره باغ در روزهای آتی خبر دادند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- استانیسلاو زاس ( Stanislav Zas) دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) امروز چهارشنبه گفت، تنش در مرز بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد و تقریبا هر روز تیراندازی هایی در این منطقه رخ می دهد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۰۱    
ایران پرس: نشست سازمان پیمان امنیت جمعی در ایروان در حالی برگزار می شود که در صورت اتخاذ یک تصمیم مهم درباره مناقشه جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر مالکیت منطقه قره باغ، اهمیت نشست ایروان دو چندان خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۷    
ایسنا/گیلان پل مرزی آستارای ایران و آستارای جمهوری آذربایجان در حد فاصل 50 متری ضلع شمالی پل ریلی آستارا به عنوان یک پل اتومبیل رو در حال احداث است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آذربایجان در تماسی تلفنی با همتای روسی خود در مورد توافق های اخیر برای امنیت در مرز باکو و ایروان رایزنی کردند.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای افزایش تسهیلات مرزی، میزان ترانزیت در مرزهای ایران جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان 40 درصد افزایش یافته است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۹:۳۸   + ۴۳ سایت دیگر  
طی یک ماه اخیر اظهارات غیردوستانه رئیس جمهور کشور جمهوری آذربایجان در رابطه با جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه جنوبی اش چندان در قالب دیپلماسی همسایگی و منطقه ای همانند رفتار ایران در قبال این کشور که بر پایه حسن هم جواری و گسترش و تقویت روابط بوده ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس رژیم موقت صهیونیستی از رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بابت افتتاح سفارت باکو در فلسطین اشغالی تشکر کرد و باکو را دوست مهم تل آویو خواند.
وقت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۲:۰۱    
وقت نیوز - استاندار آذربایجان شرقی گفته است : پس از دوران، کرونا اکنون رفت و آمد در مرزهای استان به جمهوری آذربایجان و نخجوان به شدت افزایش یافته و تقریباً به حالت قبل از کرونا رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۵:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای افزایش تسهیلات مرزی، میزان ترانزیت در مرزهای ایران جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان 40 درصد افزایش یافته است.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۸    
حوزه/ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان شرقی گفت: جمهوری آذربایجان همه پایگاه های خود را در اختیار اسرائیل و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رسانه ها از توافقات جمهوری آذربایجان و رژیم موقت صهیونیستی در حوزه امنیت سایبری، ترابری هوایی و تسهیل حضور صهیونیست ها در جمهوری آذربایجان خبر دادند.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
پارلمان جمهوری آذربایجان موافقت کرده این کشور در سرزمین های اشغالی، سفارتخانه خود را دایر کند. این موضوع در حالیست که جمهوری اسلامی بارها به آذربایجان در خصوص افزایش رابطه با رژیم صهیونیستی هشدار و چندی پیش رزمایشی در منطقه ارس برگزار کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مقامات آذربایجان در میان موجی از خشم پیروان اهل بیت( ع) مسجد قدیمی شیعیان را تخریب و آن را به زباله دانی تبدیل کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از جمهوری آذربایجان به خاطر "تقویت همکاری امنیتی مشترک در سال های گذشته" تمجید کرد. داد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۴    
ایران پرس: حکمت حاجی اف دستیار رئیس جمهوری آذربایجان ، از مواضع اخیر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری درباره روابط تهران- باکو و مشترکات بی شمار دو کشور اسلامی و همسایه تمجید ، استقبال و قدردانی کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۳:۴۹    
هدف بن گورین، اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی از طرح راهبرد امنیت پیرامونی مقابله با همسایگانی بود که می خواستند این رژیم را سرنگون کنند. هدف بن گورین شکل دهی به جامعه اعرابی بود که روحیه ضداسرائیلی نداشته باشند. از جمله کشورهایی که رژیم صهیونیستی به آن چشم داشت جمهوری آذربایجان بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
در ادامه تنش های مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، دو کشور یکدیگر را به تنش آفرینی در نقاط مرزی متهم کردند.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بار دیگر با انتقاد از فرانسه اظهار داشت که این کشور اینک به حامی نخست ارمنستان مبدل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
ارمنستان و جمهوری آذربایجان باردیگر یکدیگر را به نقض آتش بس در مرزها متهم کردند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، برای بررسی وضعیت مسلمانان در جهان چاره ای جز بررسی نسبت دین و دولت در سرزمین هایی که اتباع و شهروندانی مسلمان دارند نیست. در میان کشورهای مختلف وضعیت های گوناگونی را شاهدیم ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم جمهوری آذربایجان برای افتتاح سفارت خود در اراضی اشغالی، از باکو به دلیل تاکیدش بر تقویت همکاری های دفاعی میان دو طرف تقدیر و تشکر کرد. ...
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۴۲    
پارلمان جمهوری آذربایجان افتتاح دفتر نمایندگی این کشور در فلسطین را تصویب کرد.