سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۹:۰۱Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جمهوری آذربایجان»

ابنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
جمهوری آذربایجان تاکید کرد که مانع صادرات از ایران به روسیه نمی شود.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از برگزاری رزمایش بزرگ زمینی در منطقه لاچین با استفاده از انواع تجهیزات زرهی سبک و سنگین خبر داد.
"جیحون بایرام اف" وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در دیدار با "خاویر کلومینا پریز" نماینده ویژه ناتو در امور قفقاز و آسیای مرکزی بر عادی سازی روابط با ارمنستان بر اساس حقوق بین الملل تاکید کرد.
سفیر پیشین ایران در جمهوری آذربایجان با اشاره به ادعای اخیر الهام علی اف و ضعف حاکم بر دیپلماسی این کشور گفت: جمهوری آذربایجان دوستان صادقی مثل ایران را ندیده و منافعش را به ترکیه گره زده است.
مجموعه انیمیشن آخرین فرستاده از کانال آذری شبکه سحر پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این انمیشن با کارگردانی کیانوش دالوند با استفاده از تکنیک سه بعدی ساخته شده است. ...
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
باکو - ایرنا - تمرینات فرماندهی و ستادی نیروی زمینی ارتش جمهوری آذربایجان امروز (سه شنبه) در اراضی شهرستان آزاد شده لاچین در قره باغ آغاز شد .
خبرگزاری تسنیم   ۷ ساعت پیش    
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: به مقامات جمهوری آذربایجان توصیه می کنم حداقل افکار عمومی خود را دست کم نگیرند و به آنها احترام بگذارند، همه با یک جست وجوی ساده در سامانه های سازمان ملل متوجه می شوند جایگاه ایران درمبارزه با مواد مخدر چگونه است.
پارس فوتبال   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، علیرضا مختاری دارنده مدال نقره پارالمپیک توکیو در رشته دوومیدانی جهت پاره ای از توضیحات به کمیته انضباطی فراخوانده شد. ...
آفتاب نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه "ینی شفق" نزدیک به اردوغان مدعی شد: ایران از اسرائیل هراسی ندارد بلکه نگرانی اصلی آن کشور از ترکیه است. سایت اماراتی "الاحوال نیوز" نیز نوشته است: تشدید تنش میان تهران و باکو خطر کشانده شدن ترکیه به رویارویی احتمالی را افزایش می دهد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و گروهی از نمایندگان ناتو در ارتباط با مسائل و تحولات اخیر در قره باغ دیدار و گفتگو کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری به اتهامات الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان پاسخ داد. سعید خطیب زاده گفت توصیه می کنم مقامات آذربایجان عنان کلام را داشته باشند و اجازه ندهند روابط طبیعی ایران و این کشور با دست های مصنوعی به هم بریزد ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- بررسی شکایت جمهوری آذربایجان و ارمنستان از یکدیگر در پرونده تلافی جویانه ای به اتهام نقض کنوانسیون معاهده ضد تبعیض نژادی تا فردا در دیوان لاهه ادامه خواهد یافت. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
برگزاری تمرین نظامی میان ژاپن و اتحادیه اروپا در خاورمیانه، درخواست روسیه برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی، سفر گروسی به واشنگتن جهت رایزنی درباره برجام، مرگ کالین پاول وزیر خارجه اسبق آمریکا و آمادگی جمهوری آذربایجان برای عادی سازی روابط با ارمنستان از جمله مهمترین خبرها ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزیر دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با هیاتی به سرپرستی خاویر کلومینا پیریز معاون دبیرکل ناتو در امور سیاسی و امنیتی و نماینده ویژه ناتو در قفقاز و آسیای مرکزی دیدار کرد. ...
وزیر خارجه جمهوری آذربایجان امروز در سخنانی اعلام کرد که کشورش آماده عادی سازی روابط با ارمنستان است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
جمهوری آذربایجان امروز دوشنبه از دادگاه جهانی خواست دستور دهد ارمنستان نقشه مکان های مین گذاری کرده در خاکش را تحویل دهد؛ همزمان قضات این دادگاه یک پرونده تلافی جویانه مطرح شده از سوی طرف ارمنستانی که باکو را متهم به نقض یک معاهده ضد تبعیض کرده، بررسی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس سابق کنست رژیم صهیونیستی گفت این رژیم و جمهوری آذربایجان متحدان و شرکای بزرگی هستند که منافع مشترکی در منطقه دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر امروز با الهام علی اف رئیس جمهوری وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در پایتخت باکو دیدار و گفت وگو کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که در روز ها و هفته های اخیر شاهد افزایش تنش میان ایران و جمهوری آذربایجان هستیم و روسیه دارای نقشی مهم در تحولات منطقه قفقاز است، در سخنان آقای باقری به موضوع احتمال رایزنی ها میان تهران و مسکو در خصوص جمهوری آذربایجان اشاره ای نشد.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه از کارشکنی آذربایجان در صادرات ایران به روسیه خبر داد و گفت: آذربایجان هر روز بهانه ای می آورد و کارهای مرزی را انجام نمی دهد. به همین علت دیده شده تعداد زیادی کامیون صف بسته اند و حتی با صف های 10 کیلومتری در آستارا مواجه می شویم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در دیدار با همتای قطری خود مدعی تمایل باکو در عادی سازی روابط با ارمنستان شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۳۱    
تهران-ایرنا- جمهوری آذربایجان و قطر توافق نامه معافیت متقابل از شرایط صدور روادید میان دو کشور برای دارندگان گذرنامه عادی را امضا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۲    
استاندار اردبیل گفت: ارتباطات فرهنگی و انسانی مردم استان اردبیل با مردم جمهوری آذربایجان ریشه در تاریخ داشته و ناگسستنی است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۷    
توحید ابراهیم بیلی با بیان اینکه دولت الهام علی اف به دنبال تعطیل کردن تریبون های مجازی شیعیان آذربایجان بود، تصریح کرد: علی اف در دولت روحانی برای برچیدن این تریبون ها تلاش بسیار کرد؛ اما ما با روشنگری اجازه چنین کاری را ندادیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: روابط ما با جمهوری آذربایجان به عنوان یک ارتباط قدیمی، مستحکم تر از قبل، ادامه دارد.
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، سعید خطیب زاده صبح روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با مذاکرات صورت گرفته بین آقایان باقری و انریکه مورا یک مقام عالی رتبه اتحادیه اروپا اظهار کرد ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان گفت: همه می دانند جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر پیشرو است. مسئولان آذربایجانی اجازه ندهند طرف های سومی برای آنان دام پهن کنند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه درباره رزمایش پدافند هوایی در جمهوری آذربایجان و خرید تسلیحات از اسرائیل گفت: این که رزمایش توسط کشورهای منطقه رخ دهد موضوعی طبیعی است و از جمله این که اطلاع رسانی دقیق در این زمینه صورت بگیرد و اگر کشورها بتوانند با این منش اقدام کنند نشانه بلوغ آنهاست که اطلاع رسانی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۱    
وزیر خارجه قطر طی سفری رسمی به جمهوری آذربایجان با همتای خود در این کشور دیدار کرده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۵    
اواخر شهریورماه بود که جمهوری آذربایجان دست به اقدامی عجیب زد و در مناطقی که سال گذشته در جنگ با ارمنستان آنها را پس گرفته بود، ایست بازرسی مستقر کرد و برای رانندگان کامیون های ایرانی مشکل ساز شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۰    
نوذر شفیعی در گفت وگو با میزان، با اشاره به سفر مقامان نظامی و سیاسی ایران به پاکستان اظهار داشت: پاکستان همیشه در سیاست خارجی ایرانی کشور مهم بوده است؛ علت آن هم این است که همیشه رابطه ایران و پاکستان یک رابطه سرمشق بوده است. یعنی اینکه هیچ وقت بنیاد های روابط، تحت تاثیر حوادث گذر قرار نگرفته است ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۵    
محسن پاک آیین در گفت وگو با میزان، با اشاره به اتهامات واهی رئیس جمهور جمهوری آذربایجان به ایران، اظهار داشت: این اتهامات واهی است به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران پیش قراول اصلی مقابله با مواد مخدر در جهان است و کشور های جهان به خصوص اروپایی ها از اینکه جمهوری اسلامی ایران با پذیرش خسارات زیاد و ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس، گفت: نظام سیاسی پوسیده جمهوری آذربایجان برگرفته از حزب کمونیست است و اینگونه حکومت ها در کنار مردم نیستند و به قدرت های جهانی متصل می شوند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۰:۱۴    
بر اساس رویکرد واقع گرایی تدافعی، کشورها از ترس کشور رقیب یا دشمنشان به ایجاد موازنه تهدید علیه آن کشور دست می زنند. از این رو، ارمنستان که در طول دهه 1990 حاکمیت ملی و سرزمینی اش از طرف جمهوری آذربایجان و ترکیه در خطر بود ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۰۴    
سرویس سیاسی- رسانه های بین المللی و منطقه ای روزانه اخبار و تحلیل های مختلفی را درباره ایران منتشر می کنند. ترجمه گلچینی از این گزارشات و تحلیل ها به معنای تایید محتوای آنها نبوده و صرفاً برای آشنایی مخاطبان با فضای رسانه های خارجی درباره کشورمان است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در نشست مشترک استاندار اردبیل با سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان بر افزایش روابط اقتصادی و تعاملات فرهنگی بین ایران با جمهوری آذربایجان تاکید شد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۲۳    
حوزه/ مصطفی قلی زاده گفت: امروز بیش از 4600 موسسه در جمهوری آذربایجان به نام رژیم صهیونیستی ثبت شده است و برخی از این موسسه دخالت جدی در امور سیاسی این کشور خصوصا روابطش با ایران دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قرارداد با روسیه تمدید نشده و آنکارا با امضای یک قرارداد گازی جدید با باکو، نشان داد که می خواهد پس از تحولات اخیر قره باغ، از همراهی با جمهوری آذربایجان، بیشترین استفاده را ببرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مناقشه بین دو کشور کنونی جمهوری آذربایجان و ارمنستان مربوط به یک درگیر تاریخی و قومیتی است که بیش از 200 سال پیشینه دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۴۵    
عدم ارجاع و پانوشت در کتابهای درسی تاریخ به وسیله ای برای نوشتن تاریخ غیرمستقیم در جمهوری آذربایجان مبدل شده است.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
داستانی که این اواخر الهام علی اف و جمهوری آذربایجان بر سر گذرگاه های مرزی و حضور نیروها و عوامل بیگانه در سرحدات شمال غرب کشور براه انداخته است، داستان این مثل سینمایی است که می گوید؛ اگر در سناریویی n عدد کارکتر درست و بجا وجود داشته باشد، آن سناریو یک قهرمان واقعی خواهد داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
به تازگی کشور ترکیه از امضای قرارداد سه ساله برای خرید 11 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی با جمهوری آذربایجان خبر داد که طبق گفته کارشناسان امضای این قرارداد خطری برای ایران محسوب نمی شود و به نفع این کشور است که بازار ایران را حفظ کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۰    
در حالی که دو روز پیش الهام علیف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در سخنرانی خود در جلسه شورای سران کشورهای مستقل مشترک المنافع که در قالب یک ویدئو کنفرانس برگزار شد، در ادامه گزافه گویی های خود علیه ایران ادعا کرد که ارمنستان با کمک ایران مواد مخدر به اروپا قاچاق می کرده است ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رامین فخاری - دانشجوی مطالعات خاورمیانه؛ منطقه قفقاز جنوبی که شامل ارمنستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان بوده، از دیرباز آبستن حوادث مختلف بوده است، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نیز این منطقه همواره محل نزاع و درگیری آذربایجان و ارمنستان به دلیل اختلافات مرزی و محل حضور سه بازیگر ایران ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
علت توجه به جنگ آذربایجان وارمنستان در منطقه خاورمیانه این بود که دو طرف درگیر در این جنگ، هم پیمان قدرت های منطقه ای – یعنی ترکیه و ایران – هستند که به دنبال سیطره بر خاورمیانه اند. ...
با راه اندازی 6 خط منظم دریایی از بنادر شمالی ایران به بنادر روسیه و قزاقستان، نقش جمهوری آذربایجان به عنوان کشور ثالث در ترانزیت و صادرات کالا به روسیه کمرنگ می شود ولی در این حوزه باید به مواردی نظیر تردد کشتی ها با ظرفیت کامل، ایجاد زنجیره تامین یکپارچه و حذف تردد یک سر خالی، توجه داشت.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
میرقاسم مومنی تحلیلگر مسائل قفقاز در آرمان ملی نوشت: رئیس جمهوری دولت باکو در سخنرانی خود در جلسه شورای سران کشورهای مشترک المنافع ادعا کرد که ارمنستان در تبانی با ایران از مناطق اشغالی سابق جمهوری آذربایجان برای انجام قاچاق مواد مخدر به اروپا به مدت حدود 30 سال استفاده می کرد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۵۷    
حیدری گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان آنقدر عمیق است که تنش هایی همچون اتفاقات اخیر نمی تواند خدشه ای به آن وارد کند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر - گروه دین و آیین- فاطمه علی آبادی: برای بررسی وضعیت مسلمانان در جهان چاره ای جز بررسی نسبت دین و دولت در سرزمین هایی که اتباع و شهروندانی مسلمان دارند نیست. در میان کشورهای مختلف وضعیت های گوناگونی را شاهدیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا : محمود عباس زاده مشکینی گفت: از اظهارات منتسب به آقای الهام علی اف متاسفم؛ لابد اطلاعات غلطی به پرزیدنت جمهوری آذربایجان داده اند.