دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۰۰:۱۰Oct 2020 26

جدیدترین‌های «بلوچ»

برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: نماینده مردم چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک در مجلس شورای اسلامی گفت: استان سیستان و بلوچستان در حوزه آب فاصله معناداری با محروم ترین نقاط کشور دارد و فریاد تشنگی مردم این منطقه سال ها است به بلندای خود و آسمان رسیده است. معین الدین سعیدی: ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بعد از چندین ماه مطالبه گری و انعکاس صدای صیادان بلوچ برای پایان صید ترال در سواحل مکران، مجلس شورای اسلامی دستور توقف دو ساله صید کف روب در دریای عمان را صادر کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۲:۱۳    
به گزارش اسپوتنیک، معین الدین سعیدی، نماینده چابهار در جلسه طرح سوال از وزیر نیرو در رابطه با مشکلات مردم سیستان و بلوچستان و نبود شبکه لوله کشی و آب آشامیدنی در این استان گفت: زن بیوه عفیفی در بلوچستان شریف تر از من، وزیر و رئیس جمهور ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در ارتباط با سفر و تعطیلی همواره توصیه کردیم در این شرایط سخت سفر انجام نشود و ان شاءالله برای هفته آینده هم برنامه ریزی خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۱۰    
بخشدار مرکزی نیک شهر از طراحی،ساخت و نصب یک سازه موزیکال توسط چند خیر و هنرمند برجسته ملی برای یادمان دونلی نواز فقید نیک شهر موسیقی بلوچ در ورودی زادگاهش در روستای ملوران خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: تمامی حلقه های کارخانه بافت بلوچ تا پایان دولت تکمیل و اجرایی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
چابهار - نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس گفت: صید ترال نمادی از فساد است و پیگیری این معضل تا رفع کامل آن از طریق مجاری قانونی ادامه دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۵    
ارغوان محبی سال 1343 در محل سازمان ملل متحد در شهر نیویورک، یک نمایشگاهِ تبلیغاتی با شرکت 150 کشور و بیش از 4000 طرح برگزار شد. مجید بلوچ در این نمایشگاه به شایستگی تمام درخشید و برای طراحی آگهی شرکت اوریانت دکور ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۳۶    
لیاقت بلوچ گفت: اتحاد کشورهای هندوستان، آمریکا و اسرائیل تهدید بزرگی برای منطقه است چون این کشورها در تفرقه افکنی و ناآرامی در پاکستان نقش مهمی دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
قبرستانی خاموش و مرموز در روستای 2500 ساله تیس وجود دارد بلوچ ها به آن جن سنط یا قبرستان جن میگویند . این قبرستان با سنگ قبرهای بزرگ مکانی جذاب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماورالطبیعه علاقه دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۷    
آنچه که بیش از هر چیز دیگر مُعرفِ فرهنگ و لباس قوم بلوچ است، تکه پارچه ایست ساده اما پر کاربرد، به نام لانکی یا لنگ بلوچی .
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مسئولان مربوطه قول دادند که کارخانه بافت بلوچ به مناقصه گذاشته می شود و بنابر اعلام مسئولان، اشکالی در تحقق این مهم وجود ندارد.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۲    
رئیس مجلس پس از بازدید از کارخانه بافت بلوچ در بیت مقام معظم رهبری در شهرستان ایرانشهر حاضر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_مولوی کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در حاشیه بازدید قالیباف از تولیدی گسترش بلوچ از وی درخواست کرد قسمت بافندگی این کارخانه برای اشتغال زایی بیشتر مردم منطقه راه اندازی شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
محمد باقر قالیباف گفت: راه اندازی بخش بافندگی بافت بلوچ مورد توجه دولت و مجلس است و با هم افزایی تصمیم هایی برای تحقق این مهم گرفته می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ایرانشهر- رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه نظارت های میدانی از استان سیستان و بلوچستان از کارخانه بافت بلوچ شهرستان ایرانشهر بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: واحد بافندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر را با همکاری دولت راه اندازی خواهیم کرد زیرا این کارخانه نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه منطقه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس از نزدیک در جریان روند راه اندازی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر به عنوان یکی از دستاوردهای اصیل و بومی منطقه قرار گرفت.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: چندی پیش، خبری مبنی بر تیراندازی گارد ساحلی امارات متحده عربی به لنج صیادان بلوچ و مرگ دو تن از سرنشینان آن در رسانه های داخلی و خارجی منتشر شد. سرنشینان لنج، از صیادان ترال در حوزه آب های چابهار بودند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۸:۲۷    
روزانه 12تُن نخ در واحد ریسندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر تولید می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
دو طایفه آسکانی و بلوچ زهی در سیب و سوران بعد از هفت سال اختلاف و درگیری به سازش رسیدند.
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم جنوب بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: 300هزار درهم دیه از امارات بابت تیراندازی و کشته شدن 2 صیاد بلوچستان گرفتیم و شکایت از سازمان شیلات بابت صید ترال هم به کمیسیون اصل 90 ارسال شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر کارخانه نساجی بافت بلوچ ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این واحد نساجی با بدست آوردن جایگاه خود در بازار روزانه بیش از 10 تن نخ به نساجی های سراسر کشور عرضه می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۱۵    
محمد بلوچ زهی بخشدار مرکزی نیکشهر به همراه جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان به مناسبت روز ملی روستا، ضمن بازدید از روستاهای زهک ، نیکوجهان و مخت از نزدیک مسائل و مشکلات مردم این روستا ها را مورد بررسی قرار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر، نامی آشنا در صنایع مادر نساجی ایران که در گیرودار کشمکش های امکاناتی و واگذاری های مختلف چرخ های تولید آن 10 سال از چرخش بازایستاده بود با عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب و سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد ریالی دولت به بخش مهمی از پازل توسعه سیستان و بلوچستان و ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- مدیرکل زندان ها و اقدامات امنیتی و تربیتی خراسان جنوبی از اجرای طرح های اشتغال برای زندانیان خبر داد و گفت: طرح پرورش نژاد میش بلوچی به صورت پایلوت در نهبندان اجرایی می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۲۰    
صیادان محلی جاسک در جنوب بلوچستان صبح روز جمعه 11 مهر با چند لنج ترال درگیر شدند و تور صید ترال یکی از لنج ها را به ساحل آوردند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ها یک پژوهش نشان داد؛ حدود نیمی از سالمندان قومیت های فارس، ترک و ترکمن دچار افسردگی هستند. در حالی که شیوع افسردگی در سالمندان بلوچ، عرب، کرد و لر بیشتر است. به طوری که بیشتر از 30 درصد از سالمندان بلوچ افسردگی شدید دارند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۱:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بررسی ها یک پژوهش نشان داد؛ حدود نیمی از سالمندان قومیت های فارس، ترک و ترکمن دچار افسردگی هستند. در حالی که شیوع افسردگی در سالمندان بلوچ، عرب، کرد و لر بیشتر است. به طوری که بیشتر از 30 درصد از سالمندان بلوچ افسردگی شدید دارند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۹:۳۳    
مدیر کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر گفت: روزانه 10 تن نخ در کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر تولید و روانه بازار مصرف می شود که با بکارگیری ماشین آلات قدیمی به تولید 15 تن در روز افزایش می یابد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۰۱    
بلوچ بامری گفت: یکی از برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس دیدار با خانواده معظم شهید علی رئیسی به نیابت از سردار دلها در تداوم طرح ملی سه شنبه های تکریم است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۰:۱۶    
کیوان پهلوان نویسنده و پژوهشگر موسیقی یکی از پژوهشگران موسیقی در مصاحبه ای می گوید: عده ای آمده اند، موسیقی ردیف را تحت عنوان موسیقی رسمی ایران معرفی کرده اند. این به آن معناست که سایر نمونه های موسیقی، غیررسمی هستند؛ درحالی که اینطور نیست ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور صید و صیادی شیلات ایران در پاسخ به این سوال که آیا صیادان آزادشده از چنگال دزدان دریایی بیمه شده اند یا خیر در برنامه صبحگاهی شبکه پنج گفت ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
ساعت 24-خانواده های 12 ماهیگیر بلوچ که 10 ماه است اسیر گارد ساحلی موزامبیک شده اند به محمدجواد ظریف نامه نوشتند و خواهان آزادی آنها شدند.12 ماهیگیر بلوچی که از 10 ماه پیش اسیر گارد ساحلی موزامبیک شدند 288 روز اسارت است که در قاره سیاه اسیر هستند. 12 مرد ماهیگیر بیست وچهارم آذر 1398 جفت هیچ آوردند ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۴۷    
به مناسبت هفته دفاع مقدس جمعی از مسئولین شهرستان سراوان با خانواده شهدا این شهرستان دیدار کردند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
صید صیادان بلوچ توسط دزدان دریایی و یا اسارت اینان همواره در کشورهای قحطی زده، ناامن و بسیار فقیر آفریقایی به تجارتی غیرانسانی و کثیف اما جذاب و پررنق برای آنان بدل شده است
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۶:۴۶    
آنها بعد از آتش گرفتن کشتی شان گرفتار نیروهای موزامبیک می شوند و همچنان در زندان این کشور هستند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
خلیج فارس:خانواده های 12 صیاد بلوچ ایرانی که حدود یک سال قبل توسط مأمورین جمهوری موزامبیک بازداشت و زندانی شده اند، طی نامه ای به ظریف، خواستار پیگیری عاجل و جدی وزارت امور خارجه ایران برای آزادی این صیادان شدند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
آیین دیدار فیلم سینمایی بی گاه به کارگردانی پویا اشتهاردی با حضور عوامل فیلم و همراهی تماشاگران و جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه برگزار شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر اداره گردشگری چابهار و دشتیاری گفت: نهادهای متولی عملا با تاخیرهای غیرمنطقی در واگذاری زمین، سرمایه گذاران حوزه گردشگری سواحل مکران را کلافه کرده اند. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
شهید سبیل اخلاقی، نوجوان 11 ساله اهل سنت بلوچ به عنوان خردسال ترین شهید رزمنده دفاع مقدس شناخته شده است که به صورت داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل رفت و به درجه بالای شهادت رسید.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا: مرد ساکن روستای تقی آباد زرند سحرگاه امروز زن خود را با چاقو به قتل رساند. وی افزود: پرونده قضایی در این زمینه تشکیل شده است و متهم تحت تعقیب قرار گرفته و اقدامات لازم جهت دستگیری وی در حال انجام می باشد. ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
فرارو: یکی دو روزی می شود که عکس هایشان در فضای مجازی، بین کاربران ایرانی دست به دست می شود؛ آن ها دوخواهر بلوچ ایرانی هستند که در کانادا زندگی می کنند و عاشق چند رشته ورزشی پرتحرک از جمله بسکتبال هستند. ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
از نجات یک پرنده، کمک مردم بلوچ به راننده ای که ماشینش واژگون شده تا دابسمش 2 نوجوان و ... این نوید را دارد که هنوز نسیم انسانیت، هنر و عشق در حال وزیدن است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۸    
بار کامیونی که شب گذشته در مسیر کهیر به کنارک در بلوچستان واژگون شده بود توسط مردم محلی جمع آوری شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۷    
نویسندگان: مایکل سافی و شاه میر بلوچ / منبع: گاردین / 4آگوست2020 ذوالقرنین منجال، با بروز علائم اش غافلگیر نشد. این حسابدار اهل کویته پاکستان دیده بود که چطور تب ولرز و سرفه از هفته های قبل در بین خانواده بزرگ اش گسترش می یافت و البته کسی هم تست نمی داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد درازهی پسربچه 12 ساله بلوچ با یادگیری زبانهای انگلیسی و فرانسه، صنایع دستی و نقاط گردشگری سیستان و بلوچستان را برای گردشگران خارجی معرفی می کند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۷    
نویسندگان: مایکل سافی و شاه میر بلوچ / منبع: گاردین / 4آگوست2020 دامون فاضلی کارشناس علوم اجتماعی نیما فاتح پزشک آنجا که منحنی ابتلا هرگز صاف نشد ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۵    
سایت KHAMENEI.ir تصویری قدیمی از سال های جوانی آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر کرده که ایشان لباس بلوچی برتن دارند.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۰    
به گزارش گلستان ما، علی کریمی در گفتگو با خبرنگار گلستان ما از شروع فعالیت عمرانی بازسازی و مرمت شبستان امامزاده محمد(ع) آق امام بندر ترکمن خبر داد و اظهار کرد: امامزاده آق امام در فاصله 10 کیلومتری بندرترکمن و نیز در نزدیکی روستای قره قاشلی ...