یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۲:۳۹Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقوام ایرانی»

شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۵:۲۱    
دبیر جشنواره ملی عکس ویرا گفت: هر بار که صحبت از گردشگری و جاذبه های توریستی می شود، ناخودآگاه اذهان به مواردی مرسوم همچون ابنیه تاریخی، اکوسیستم های طبیعی و نظایر آن معطوف می شود در حالیکه یکی از جلوه های ناب این عرصه، لباس اقوام ایرانی است.
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
میرسلیم در رادیو فرهنگ گفت: ارتقا فرهنگی کشور با هم افزایی خرده فرهنگ های اقوام ایرانی ممکن می شود
مهلت ارسال آثار به کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان تمدید شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - نماینده جشنواره فرهنگی، هنری امام رضا(ع) در ایلام گفت: مهلت ارسال اثر به دومین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان تا پایان اذرماه تمدید شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دومین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان از سری برنامه های هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به میزبانی استان ایلام برگزار می شود که مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این کنگره تا پایان آذرماه سال جاری تمدید شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
فراخوان جشنواره ملی عکس لباس اقوام که با هدف ثبت و معرفی پوشاک سنتی اقوام ایرانی و به همت خانه نگرش آگاهانه ویرا برگزار می شود، منتشر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۶:۴۵    
علی مهام با اشاره به سختی های کار در تولید سریال هایی که مربوط به اقوام ایرانی می شوند تأکید کرد که در این آثار باید رضایت همه را کسب کرد و این باعث می شود که اثر خنثی و بی خاصیت شود.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
با صدور حکمی از سوی محمدمهدی دادمان، رییس حوزه هنری کشور، محمد شهبازگهروئی به عنوان رییس جدید حوزه هنری خوزستان منصوب شد. به گزارش تابا ، براساس اعلام حوزه هنری خوزستان، در این حکم آمده است: ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهادت یکی از نمادهای همزیستی در تمام مناطق جفرافیایی ایران است، گفت: کردستان در طول دفاع مقدس با 200کیلومتر مرز مشترک با عراق همواره خط مقدم دفاع از کشور بوده و شهادت 25هزار شهید از سراسر ایران در این استان در کنار نثار پنج هزار شهید کرد نشان داد که شها ت ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۶:۰۸    
جابر قاسمعلی ریشه اعتراضات به برخی سریال هایی که به اقوام ایرانی پرداخته اند را در جای دیگری می داند و معتقد است که مردم دلشان از جای دیگری پر است و از آنجا که امکان اعتراض برایشان وجود ندارد از هر فرصتی برای اعتراض استفاده می کنند.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۶:۱۹    
قصه اقوام ایرانی یکی از جذاب ترین سوژه ها برای مستند است. مستندهای قوم نگارانه که به ریشه های تاریخی و اجتماعی یک قوم می پردازد و آداب و سنن و باورهای آنها را در یک روایت تحلیلی بازنمایی می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۷:۱۸    
علی قوی تن با وارد دانستن بسیاری از اعتراضات به فیلم ها و سریال های بومی تأکید کرد برخی سینماگران برای جذب مخاطب به مسخره کردن اقوام ایرانی می پردازند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۳    
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن اشاره به برپایی جشنواره هودی و لالایی خوانی ترکمن و سایر اقوام استان گلستان در روستای ساری بخش،گفت: استان گلستان پتانسیل لازم را برای اخذ مجوز پایتخت فرهنگی اقوام ایرانی اسلامی دارد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۵:۱۵    
قوم تالش از کهن ترین اقوام ایرانی و دومین قوم ساکن جمهوری آذربایجان است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۵۵    
هم زمان با هفته وحدت و روز دانش آموز، نمایشگاه مجازی آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان با موضوع معرفی اقوام ایرانی در اهواز افتتاح شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۰:۰۳    
جلال آل احمد در سفرهای داخلی به شکل مردم آن دیار در می آمد. شاید در کنار سبک نویسندگی و نثر تند و تیزش این بهترین نزدیکی با اقوام ایرانی بود که ترکیب آن، اثر جالبی را به یادگار گذاشته است ...
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، به مناسبت هفته وحدت نمایشگاه مجازی آفرینش را با موضوع معرفی اقوام ایرانی برگزار می کند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، با محوریت دوبیتی خوانی اقوام ایرانی از امروز شنبه 10آبان در شهر کرمان برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با محور دوبیتی خوانی اقوام ایرانی از 10 تا 13 آبان ماه درشهر کرمان برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۷:۰۶    
در بین سریال ها و فیلم های سینمایی ایران می توان آثار درخشانی را نام برد که با محوریت زندگی اقوام ایرانی در اقصی نقاط کشور ساخته شده اند و در خاطره جمعی ایرانیان نقشی پر رنگ دارند.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس- حدود 130 شبکه به زبان فارسی و حدود 140 شبکه با لهجه اقوام ایرانی فعالانه علیه ایران برنامه پخش می کنند و فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی را نشانه گرفته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شمال خوزستان با تاریخی کهن نه تنها یکی از کهن ترین سکونتگاه های اقوام ایرانی است بلکه از نظر مهندسی آب نیز حایز اهمیت است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس صداوسیما بر ضرورت پیگرد حقوقی محتوای ضدایرانی در شبکه های ماهواره ای معاند تأکید کرد و گفت: حدود 130 شبکه به زبان فارسی و حدود 140 شبکه با لهجه اقوام ایرانی فعالانه علیه کشور ما برنامه پخش می کنند و فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی را نشانه گرفته اند ...
خبرگزاری تسنیم: عبدالعلی علی عسکری رئیس صدا و سیما این سخنان را در نخستین نشست شورای تخصصی و راهبردی امور حقوقی رسانه ملّی مطرح کرد که با حضور معاون امور حقوقی و مجلس صداوسیما، جمعی از مدیران این معاونت، اعضای این شوراها، رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در بین سریال ها و فیلم های سینمایی ایران می توان آثار درخشانی را نام برد که با محوریت زندگی اقوام ایرانی در اقصی نقاط کشور ساخته شده اند و در خاطره جمعی ایرانیان نقشی پر رنگ دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دامغان- جانباز 65 درصد و عضو گروه انسان های سبز ایران و سفیر صلح و دوستی اقوام ایرانی و دوچرخه سوار ارزش های اسلامی وارد دامغان شد و به یاد شهدا دو نهال غرس کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
هر نقش در قالی معنای خاصی دارد که بر اساس باورهای اقوام ایرانی بر پیکره فرش نقش می بندد و هر گره باور قلبی بافنده آن را نشان می دهد.
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۵    
برنامه روز خوش آخر هفته از آرامش خانواده در زما ن کرونا و آشنایی با مراسم آئینی اقوام ایرانی به مخاطبان شبکه جام جم می گوید.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۰۷    
علیرضا عالم زاده در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان حاشیه ای بر لطیفه های بی جا نوشت: تا سن هفده هیجده سالگی که درشهر خودم اصفهان زندگی می کردم، و فقط مسافرت های کوتاه خانوادگی به شهر های دیگر داشتم، به یاد نمی آورم که لطیفه هایی راجع به دیگر اقوام ایرانی شنیده باشم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای علمی سیزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران دربارۀ تنوع دوبیتی خوانی در کشور و نام های مختلف آن بین اقوام ایرانی گفت: نقطه به نقطۀ ایران موسیقی های متنوعی دارد و این باعث ایجاد وحدت و کثرتی شایان توجه شده است.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
[مرضیه موسوی] مستندهایش از گوشه و کنار ایران تعبیر جعبه جادو را زنده می کند. 10 سال پیش بود که اولین قسمت ایرانگرد پخش شد و در هر قسمت از آن طبیعت بکر و آداب و رسوم اقوام ایرانی جلوه گری می کرد ...
یک مستشرق فرانسوی معتقد است: تهران به معنای واقعی یک نوع ایران کوچک است، درواقع ساکنان تهران از اقصا نقاط ایران جمع شدند و برخی از کلونی های خارجی هم در تهران وجود دارد و سبب شده تا اقوام ایرانی و غیر ایرانی در یک هم زیستی و هارمونی کامل کنار هم زندگی کنند. ...
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۱    
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: با هدف تمرکز زدایی هر سال جشنواره مفهومی لباس را در یک استان برگزار می کنیم و هم اکنون سوزن دوزی های سیستان و بلوچستان بر روی لباس های مدرن به کشورهای دیگر صادر می شود...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرام صارمی معتقد است که روند حرکتیِ موسیقی در ایران منجر به رشدِ موسیقی های تجاری و حذف موسیقی اقوام ایرانی و موسیقی دستگاهی خواهد شد.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۹:۱۱    
هیچیک از اقوام ایرانی ساکن کشور دشمن یکدیگر نیستند: نه ارمنی نه فارس نه ترک و نه کرد. ایرانیان در کنار هم می مانند اگر چه نوسلطان ها دچار توهم شده باشند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۰    
دومین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیمه دوم آذرماه به میزبانی این استان برگزار می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۳۶    
فرهنگ سرای معرفت کلیپ اتحاد میهن را با موضوع نقش اقوام ایرانی در دفاع مقدس تولید و منتشر کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۶    
همزمان با هفته دفاع مقدس عصر شعر دفاع مقدس با حضور جمعی از شاعران و نویسندگان اقوام ایرانی در آمفی تاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پارک سرخه حصار پایتخت، قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری شرق تهران با محوریت اقوام ایرانی را دارد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۲۹    
دومین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیمه دوم آذرماه به میزبانی ایلام برگزار می شود.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۲:۳۱    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، گفت: دومین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی نیمه دوم آذر ماه سال جاری به میزبانی این استان برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: دومین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیمه دوم آذرماه به میزبانی این استان برگزار می شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
زاندرا رودس طراح مد انگلیسی می گوید مد مناسب تر و هنری تر از هنرهایی است که امروزه تولید می شوند و علت این امر آن است که مد حول محور زیبایی می چرخد؛ مفهومی که به بیان کلی در حوزه هنر رنگ باخته است. ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۰:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کردپرس، معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی، تبلیغ و تعمیق سیره امام حسین(ع)، ترویج فعالیت های فرهنگی و ادبی با محوریت پیاده روی اربعین حسینی و تقدیر از سرایندگان آثار ادبی در حوزه فرهنگ عاشورایی از جمله اهداف این کنگره است. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
آب ریز چهارمحال و بختیاری یکی از غذا های خوشمزه و مقوی این استان است. استان چهار محال و بختیاری از جمله استان های کمتر شناخته شده کشور در روزگار تفلیس گردی و آنتالیا گردی است که باید بیشتر مورد توجه هموطنان و تور های خارج از کشور قرار بگیرد. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۹:۴۳    
به گزارش مشرق، عبدالله گنجی، فعال رسانه ای به مناسبت روز شعر فارسی در کانال تلگرامی خود نوشت: اگر چه زبان فارسی به عنوان زبان تمدنی و مستقل، افتخار ایرانیان و حوزه تمدنی ایران است اما معقدم وجه پیوند دهنده و همسوگرایانه و اشتراک اصلی"ملت"ایران اسلام (98درصد) و تاریخ مشترک است (همه اقوام صدها سال ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۶    
عضو هیات علمی و رئیس پژوهشکده مردم شناسی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: یکی از وظایف میراث فرهنگی ما حفظ و شناسایی و احیای بازی های بومی محلی است که این موضوع با جدیت در پژوهشکده مردم شناسی وزارت میراث فرهنگی در مرحله بررسی قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شبکه های استانی در دهه اول محرم انواع آیین ها و برنامه های مربوط به مراسم عزاداری محرم در میان اقوام و فرهنگ های مختلف ایرانی را به تصویر کشیدند.