چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۱:۱۳Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قومیتی»

حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: مدعیان حقوق بشری اروپا در برابر تبعیض های قومیتی سکوت کرده اند.
ندای گیلان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به تنوع قومیتی موجود، استان تاکید کرد: هم افزایی قومیت ها در یک پهنه جغرافیایی یکی از عوامل مهم حفظ امنیت و توسعه کشور است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۲۰    
سعادتی فعالیت کانون های فرهنگی هنری فارغ از تفاوت های مذهبی قومیتی را قدرت انقلاب اسلامی در ایجاد همدلی در عین تکثر دانست و گفت: رویداد ملی فهما با انتخاب شعار #به توان مردم در سال 1400 به سمت گفتمان محوری و محتوا خیز برداشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: امیدواریم که مقامات جدید افغانستان تسلیم تحریکاتی نشوند که توسط عناصر مخرب برای برانگیختن نفرت قومیتی ترتیب داده شده است.
نورآباد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۸    
تحرکات انتخاباتی و گزارشها و خبرهای درگوشی این حوزه یکی از موارد مورد بحث و علاقه عموم مردم ممسنی و رستم بخصوص جوانان می باشد و تجربه و مشاهادات نشان می دهد که بسیاری از جوانان ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۲۰:۰۳   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا: گروه طالبان تلاش می کند شورش اقلیت های نژادی داخل صفوف خود به خصوص در ولایت های شمالی را مهار کند. به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، شورش رخ داده در صفوف گروه طالبان از سوی گروه های ازبک ولایت فاریاب است به طوریکه درگیری هایی بین عناصر طالبان چهار کشته و تعدادی زخمی برجای گذاشت. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
پنج ماه پس از تسلط طالبان بر افغانستان، طالبان با چالش های حکومت داری دست و پنجه نرم می کنند. رهبران طالبان قول دادند که کارمندان دولتی را در پست های خود نگاه دارند و تنوع قومیتی را برای نقش های اصلی دولتی در اولویت قرار دهند، اما در عوض تمامی پست های مدیریتی را به سربازان و فقهای خود تقدیم کردند ...
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان کنگاور با اشاره به تنوع فرهنگی و مذهبی در استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های منحصر بفرد کرمانشاه تنوع مذهبی، قومیتی و فرهنگی آن است، با وجود این تکثر شاهد یک وحدت در استان هستیم، وحدتی که ساختار و بافت جمعیتی ما را منسجم و نفوذناپذیر کرده است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۲۰:۵۳    
پیرمحمد ملازهی کارشناس مسائل افغانستان با اشاره به اینکه طالبان از لحاظ ایدئولوژیک و قومیتی خود را مُحِق اصلی حکومت در افغانستان می داند، اضافه کرد: با توجه به ایدئولوژی حاکم بر طالبان، این ها خود را تنها دولت بر حق در افغانستان می دانند ...
برترین ها / تیک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۲:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
بی بی سی: "جبهه مقاومت ملی افغانستان" به رهبری احمد مسعود در یک اعلامیه رسمی گفته است که دیدار هیأتی از اعضای آن با طالبان به درخواست دولت ایران و طالبان "برای حل مشکل کشور از راه مصالحه و مذاکره" صورت گرفت. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پیمان بضاعتی پور رییس سازمان سیما، منظرو فضای سبز شهرداری کرج در حاشیه برگزاری این جشنواره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به سکونت اقوام مختلف ایرانی در کلانشهر کرج با آداب و رسوم گوناگون و تنوع قومیتی برگزاری چنین جشنواره هایی در دستور کار مدیریت شهری کرج قرار گرفته است ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۳:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر تهران: عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مبدا ورودی برخی از افراد آسیب دیده اجتماعی از جمله دختران فرار، افراد بی خانمان و گروه های آسیب دیده اجتماعی از ترمینال شرق است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۷:۲۱    
باشندگان ولسوالی ناور ولایت غزنی نسبت به عدم پذیرش درخواست پاسپورت از سوی مسئولان طالبان اعتراض کردند.
ایمیدرو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۷:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
حمید علی آبادیان مدیر هسته گزینش ایمیدرو به مجموعه اقداماتی اشاره می کند که سبب روزآمدی و نگاهی نو در فرایند گزینش در سازمان شده است. وی تاکید کرد که ایمیدرو به سبب گستره فعالیت، دارای تنوع جغرافیایی، قومیتی و مذهبی در سراسر کشور است که باید به منظور رعایت حقوق افراد ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ صادق خلیلیان در جلسه مشترک با رئیس جمعیت هلال احمر که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: از یک طرف استان خوزستان ظرفیت های مختلفی دارد اعم از نفت، گاز، فولاد، کشاورزی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مشاغل خانگی 23 درصد کل اشتغال کشورهای پیشرفته و فوق صنعتی را شامل می شود، گفت: از فرصتها و ظرفیتهای بالای مشاغل خانگی خیلی کم استفاده کردیم در حالی که تنوع بالای جغرافیایی، قومیتی و فرهنگی کشور، خلق کننده بسیاری از مشاغل بومی، محلی و خانگی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - استاندار البرز تنوع اقوام را در این استان فرصتی مغتنم برشمرد که باید مورد استفاده قرار گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، معتقد است که مقامات شوروی ابعاد مشکلات بین قومیتی و نیاز به اصلاحات در این کشور را دست کم گرفته بودند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۲۲:۰۳    
جانبداری رسانه های ضدانقلاب از فردی که تنها دو کلاس درس خوانده! تحت عنوان فعال سیاسی کُرد تنها با هدف ایجاد شکاف قومیتی و تشویش در مناطق مرزی است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ساماندهی مهاجران در سفر اخیر رییس جمهور به یزد مورد توجه قرار گرفت؛ ظرفیتی که می تواند از یک سو تهدید باشد و از یک سو فرصت.
دی اسپورت   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۳:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل باشگاه ملوان بندرانزلی می گوید مسئله ای که بیش از هرچیز باعث ناراحتی می شود این است که باب شده افراد مختلف زمانی که به خواسته های خود نمی رسند مسائل را قومیتی کرده و از احساسات هواداران سو استفاده می کنند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۲:۵۹    
بعد از توهین های قومیتی در برخی عرصه ها و از زبان بعضی افراد، حالا نوبت به عرصه پاک و مقدس ورزش رسیده که بابت سخنان قومیت گرا و بعضا تفرقه انگیز رئیس فدراسیون بوکس، مکدر و خدشه دار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۰۸:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه: گلستان استانی امن با اقوام مختلف است و باید از مواهب خدادادی گلستان برای رفاه و امنیت بیشتر مردم استفاده شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه بزرگترین سرمایه جمهوری اسلامی حفظ وحدت است گفت: هدف دشمنان ایجاد اختلافات مذهبی و قومیتی در ایران است.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۵۳ سایت دیگر  
به گزارش عصرهمدان ؛ به نقل از گلستان ما، استان گلستان به واسطه تنوع قومیتی که دارد به پایتخت اقوام لقب گرفته است، از 24 قومیتی که در کشور شناسایی شده تعداد 16 قومیت از فارس گرفته تا ترکمن، سیستانی، بلوچ، ترک ، قزلباش، کرد، قزاق و .. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان اهواز در مجلس برای حفظ همگرایی اقوام شریف و مقابله با اختلافات قومی متفق بوده و حامی نیروهای بومی متخصص هستند.
ریواس جنوب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۵:۰۰    
ریواس جنوب/ علی ضامنی پور صفحه 50 عمرش را ورق زده و هنوز از پاییز عمرش باقی مانده بود که آذر زندگی اش خاموش شد و دی نرسیده، نفس هایش قندیل بست. برای همیشه ترک این روزگار نامراد کرد و از آن ور صحنه بیرون رفت. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: ما نمی خواهیم با طرح تقسیمات کشوری پراکندگی قومیتی یا فرهنگی ایجاد شود بلکه می خواهیم همبستگی بیشتر رخ دهد و مشکلات استان را حل کنیم بنابراین نیاز به کار مطالعاتی و پژوهشی است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کاظمی نژاد در دیدار با فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بر لزوم همکاری بیشتر این ارگان در اجرای برنامه های حمایتی انجمن تاکید کرد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا: رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: تدریس زبان های محلی و قومی برای پایه های هفتم و دهم مدارس پیش بینی شده است که البته به صورت اختیاری خواهد بود.
برترین ها / 598   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۷:۱۳   + ۳۰ سایت دیگر  
برترین ها: در حالی که امروز خبرگزاری مهر به نقل از رئیس پلیس اماکن تهران از ممنوعیت استفاده از نام های ترکی، شمالی، کردی، لری برای واحدهای صنفی خبر داده بود که این خبر تکذیب شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور اسبق افغانستان از همه افغان ها با هر قومیتی خواست که در جهت ساختن این کشور بکوشند چرا که همه از یک ملت و با یکدیگر برادرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان دبیر مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: باید حس اخوت و برادری را بین برادران تسنن و تشیع گسترش داده و نشان دهیم که ایران کشوری چند قومیتی بوده و همه اقوام ضمن حفظ هویت خود در راستای هویت ملی تلاش کرده و همزیستی مسالمت آمیزی با همدیگر دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: ایران کشوری چند قومیتی است که همه باید در کنار حفظ قومیت خود در راستای حفظ قومیت ملی تلاش کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: کشور ما یک کشور چند قومیتی است و اقوام با حفظ هویت قومی خود به هویت ملی هم پایبند هستند و همین عامل امنیت کشور است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۶    
معترضین اصفهانی در این تجمع، نه شعاری با رنگ و بوی مطالبه گری قومیتی سر دادند و نه در شعارهای شان ردی از شائبه جهت گیری سیاسی له یا علیه حکومت به چشم می خورد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت:مردم ولایت مدار و انقلابی باید آگاه باشند که مطالبات به حق آنها، با موج سواری دشمنان قسم خورده این مرز و بوم همراه نشود و به شکاف قومیتی یا ورود هزینه بر نظام و مردم تبدیل نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه ابرکوه گفت: نمایندگان ادوار گذشته که بیانات رهبر پیرامون مبارزه با فساد را عملی نکردند، امروز باید پاسخگوی مردم باشند که چرا با صاحبان پول و قدرت دمساز شدند و قشر ضعیف را در کشور با هم سوئی دولتمردان بی کفایت به روز سیاه نشاندند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تجمع کشاورزان اصفهانی تمام نشده، در استان همجوار آن نیز کشاورزان چهارمحال و بختیاری تجمع گسترده ای را در شهر کرد برپا کردند. معترضان خواهان توقف پروژه های انتقال آب و گرفتن حق آبه خود از دولت هستند و تاکید می کنند هیچ اختلافی با کشاورزان اصفهانی ندارند و بحث، بحث قومیتی نیست.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۲۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام ترابی با اشاره به مشکلات حاکم بر افغانستان به دلیل نداشتن فعالیت اقتصادی و درآمد گفت: تنها راه نجات مردم این کشور با وجود قومیت های مختلف، تشکیل دولت فراگیر متشکل از اقوام گوناگون است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۵    
فرمانده بسیج دانشجویی آذربایجان غربی در خصوص انتصابات مسوولین استانی گفت: امیدواریم انتصابات بر اساس شایسته سالاری باشد و از افراد متخصص و بومی انتخاب و تصمیم گیری ها نبایستی برای افزایش شکاف های قومیتی انجام شود و غیر از حجت شرعی و رضای خدا در نظر گرفته نشود.
برترین ها / راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۶:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: تجمع گسترده در اصفهان بابت مساله آب بازتای زیادی طی روز های گذشته داشته، از طرفی در شهرکرد هم تجمع شده، حالا کابوس کم آبی و خشکسالی به خیابان آمده، شاید باید مثلا درباره صنایع موجود در اصفهان فکر تازه ای کرد ...
سلام نو / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
کمتر از سه ماه پس از اعتراضات گسترده نسبت به بی آبی در خوزستان، حالا اصفهان به صحنه تجمع صدها نفر از کشاورزان و مردم اصفهان در اعتراض به بی آبی تبدیل شده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
بنابراین، همبستگی قومیتی را بدون کمترین هزینه ای برای دولت ولی با اکمل ترین سازماندهی ممکن شاهد بودیم. مردمی که خودخواسته همراهی کردند، میهمان نوازی کردند، اجرای برنامه داشتند، نظم پذیری را قاعده اعلی دانستند و قدرشناسی را معنای صادقانه بخشیدند، از پایگاه اجتماعی مرحوم رزمجویی ...
هاژه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اکنون که جهان شاهد انقلاب و انفجار اطلاعات و ارتباطات است و همه نگرش ها و باورها صاحب تریبون و رسانه اند شاید مدیریت تنوع قومی و مذهبی امری چندان سهل و آسان نباشد. این امر در جوامع خاورمیانه که مذهب نیز اهمیتی همپا و چه بسا مهم تر از نژاد و زبان می یابد به مراتب دشوارتر می نمایاند. ...
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۰۸:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
سردار سرلشکر حسین سلامی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هر نقطه از ایران دارای ظرفیت خوبی در حوزه های مختلف است، اظهار کرد: هر نقطه از کشور از ظرفیت و امکانات خوبی در عرصه های مختلف برخوردار بوده و گیلان هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۳:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
جانشین فرمانده انتظامی استان با تکذیب وجود خانه عفاف در گیلان گفت: ایجاد شکاف قومیتی، علت این اقدام سخیف بوده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۲۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
گزارش مؤسسه پیو از افزایش نگران کننده تبعیض نژادی، قومیتی و ایدئولوژیکی در آمریکا حکایت دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه درگیری ها و نزاع قومیتی در قزاقستان در روزهای گذشته در یک شهر نزدیک مرز چین درگیری بین قزاق ها و اویغورها روی داد.