سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۲:۱۹Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقلیت ها»

کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۱:۴۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- غیاث سورچی، عضو اتحادیه میهنی کردستان، با استقبال از رای دادگاه فدرال عراق در خصوص کاهش سهمیه کرسی های اقلیت ها در انتخابات پارلمان کردستان، این رای را منصفانه خواند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۷    
مراسم بزرگداشت بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی با حضور کلیمیان ایران در تهران برگزار شد.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان با اظهار اینکه آنها جنگ نیابتی را قبول ندارند و جنگی که برخی اقلیت ها به راه انداخته اند جنگ حزب دمکرات کرستان علیه اتحادیه میهنی است، گفت: چرا این جنگ با شاگرد باشد، استاد هم ورود کند و با یکدیگر نشستی داشته باشیم .
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۸:۵۵    
سرویس عراق و اقلیم کردستان-محما خلیل، نماینده ایزدی حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق، رای شورای عالی قضایی عراق مبنی بر اعطای 5 کرسی به اقلیت ها برای انتخابات پارلمان کردستان را یک راه حل میانی برای برگزاری این انتخابات دانست.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۱:۴۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان-وفا محمدکریم، عضو حزب دمکرات کردستان با بیان اینکه تحریم انتخابات پارلمان کردستان از سوی حزبش به دلیل تصمیمات ناعادلانه دادگاه فدرال عراق در خصوص سهیمه کرسیهای پارلمانی اقلیت ها اتخاذ شده است، براهمیت بازگرداندن این سهمیه به آنان تاکید کرد.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- شیرزاد قاسم، عضو حزب دمکرات کردستان، در واکنش به رای دادگاه فدرال عراق درخصوص اختصاص پنج کرسی به اقلیت ها در پارلمان کردستان، گفت: این رای با هدف جبران اشتباه کمیسیون عالی انتخابات عراق در باره لغو کرسیهای پارلمانی اقلیت هادر اقلیم کردستان صادر شده است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۷:۴۶    
کارنامه حقوق بشری فرانسه مملو از موارد متعدد نقض است که گروه هایی مانند مسلمانان، مهاجران و اقلیت ها تاوان آن را می پردازند.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان بر تعهد دولت اقلیم کردستان به حفاظت از حقوق اقلیت ها و گسترش فرهنگ هم زیستی مسالمت آمیز بین اقلیت ها تأکید کرد.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان - سعدی پیره، سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان، برخی از احزاب کردستانی که از سیاسیتی همانند با حزب دمکرات پیروی می کنند و با سوء استفاده از حضور اقلیت ها در اقلیم کردستان، برای کسب کرسیهایی در انتخابات پارلمان کردستان تلاش می کنند.
میچوتاکیس نخست وزیر یونان قرار است سیزدهم ماه می از ترکیه دیدار کند. این دیدار در شرایطی برنامه ریزی شده که اختلافات طرفین در موضوعات سیاسی، دفاعی، جزایر، اقلیت ها و موضوع قبرس همچنان ادامه دارد.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در انتخابات 2020، دموکرات ها کاری کردند کارستان. اما این نه به دلیل محبوبیت جو بایدن بلکه به علت تنفر از دونالد ترامپ بود. به گزارش هم میهن، ائتلافی بی سابقه از هنرمندان، لیبرال ها، دگراندیشان، اقلیت ها از جمله رنگین پوستان، یهودیان میانه رو و سکولار ...
اطلاع با ما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سفر نیچروان بارزانی به تهران در چارچوب تلاش های حزب دمکرات کردستان برای به تعویق انداختن انتخابات و فراهم کردن فرصت به منظور انجام گرفتن اصلاحات در تصمیم دادگاه فدرال در مورد سهمیه بندی اقلیت ها و نظارت کمیساریای عالی دولت فدرال عراق، به جای کمیسیون اقلیم است.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سرویس جهان- بر اساس گزارش مجله فارن پالسی، احزاب حاکم در اقلیم کردستان از اقلیت های قومی و مذهبی به عنوان ابزاری در راستای منافع سیاسی خود استفاده می کنند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۲۲:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که طی 9 سال درمان و تحت نظر بودن، در میان زنانی که سطح ویتامین D کافی داشتند، گزارشات ابتلا به سطان سینه [نسبت به زنانی که کمبود ویتامین D داشتند]، به حداقل رسیده است. ...
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۲۱:۳۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو دفتر سیاسی جبهه ترکمانی عراق گفت که رئیس اقلیم کردستان و سازمان ملل به طور جدی در تلاش اند تا کرسی اقلیت ها را به پارلمان کردستان بازگردانند.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۳:۰۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسعود بارزانی، رئیس حزب دمکرات کردستان روز پنجشنبه 2024/4/25 در صلاح الدین اربیل از پاتریارک مارآوای سوم، پاتریارک کلیسای شرق آشوری در جهان و اسقف های جامعه ی مقدس پذیرایی کرد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، جامعه یهودیان ایران با حضور در پژوهشگاه با آیت الله علی اکبر رشاد دیدار و گفتگو کردند. حاخام یونس حمامی، رهبر دینی کلیمیان ایران، همایون سامه یح، رئیس انجمن کلیمیان و نماینده مجلس شورای اسلامی و آرش آبایی پژوهشگر ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
اولاف شولتس در گردهمایی احزاب چپ میانه گفت: پوپولیست های راست گرا کارزارهای انتخاباتی را علیه اروپای متحد مدیریت می کنند. شولتس در کنفرانس حزب سوسیالیست های اروپا که دومین حزب بزرگ پارلمان اروپاست ...
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۰۵:۴۸    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس حزب توسعه ترکمانی انتقادات شدیداللحنی به اتحادیه میهنی وارد کرد و اظهار داشت: این حزب درحالی با کرسی اقلیت ها مخالفت می کند که خودش با سیستمی مشابه کرسی اقلیت، کرسی ریاست جمهوری در عراق را به دست آورده است .
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۱:۰۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- مدیر شورای اجرایی اتحاد اسلامی کردستان بیان کرد: هیچکس به اندازه نمایندۀ اقلیتها که نمایندگی خود را در پارلمان کردستان با حکم دادگاه فدرال از دست دادند، مسئول نیست، زیرا نمایندگان سابق اقلیتها در پارلمان، واقعاً نمی توانستند نمایندۀ واقعی اقلیت ها باشند .
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۰:۰۷    
لیست برندگان اسکار 96 می تواند سبب اختلافات داخلی بین فمینیست ها و سلحشوران حقوق اقلیت ها شود.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۸:۰۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- بر اساس بیانیۀ دفتر بارزانی روز چهارشنبه 2024/03/6، مسعود بارزانی با ویکتوریا تیلور، معاون وزیر خارجه آمریکا در صلاح الدین دیدار کرد.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- عبدالباسط ترکی، سیاستمدار ترکمانی عراقی، گفت: اقوام و اقلیت ها در اقلیم کردستان پراکنده شده اند، لذا در انتخابات آتی پارلمان کردستان کرسی های خود را از دست خواهند داد.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۹:۰۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسعود بارزانی در دیدار با سفیر استرالیا با بیان اینکه لغو کرسی اقلیت ها ضریەای به مسئله مشارکت و همزیستی مسالمت آمیز است، گفت: بە دلیل رقابت های شدید، ممکن است اقلیتها بدون وجود کرسی اقلیت نتوانند نمایندگی خود را در پارلمان کردستان به دست آورند .
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۶:۲۷    
به گزارش سرویس اجتماعی ردنا ( ادیان نیوز )، نتایج رسمی انتخابات مجلس در حوزه های اقلیت های دینی و مذهبی به شرح زیر است: مسیحیان ارمنی شمال کشور بار دیگر با انتخابشان آرا شاوردیان را راهی پارلمان کردند. این درحالی است که گقارد منصوریان کرسی نمایندگی در حوزه مسیحیان ارمنی جنوب کشور را به دست آورد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: در استان 2438 شعبه اخذ رای داریم که 1477 آن شعبه ثابت و 960 شعبه دیگر آن سیار و یک شعبه برای اقلیت هاست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران بزرگ - ایرنا - رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران گفت: سه هزار و 826 شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم در شهر تهران، بخش کن و بخش آفتاب و 36 شعبه برای اقلیت های ساکن در پایتخت در نظر گرفته شده است.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس پنجمین دوره پارلمان کردستان گفت: اکثریت نمایندگان دوره پنجم، اطلاعات کمی از مشکلات داشتند، بسیاری از آنها فقط در حال آماده سازی ویدیوهای خود برای انتشار در شبکه های اجتماعی بودند ، وی افزود: اقلیت ها نتوانستند بی طرفی خود را در تعامل با قدرت های سیاسی حفظ کنند ...
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۱:۱۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- ریواز فایق، رئیس پیشین پارلمان کردستان و عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی، درباره تصمیمات اخیر دادگاه فدرال و موضع اقلیت ها توضیحاتی ارائه داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- در طول هولوکاست نازی ها از یهودیان به عنوان "موش" یاد می کردند. با این وجود، این تنها یهودیان نبودند که هدف فرآیند انسان زدایی و مواجه شده با انگ و برچسب اجتماعی قرار گرفتند ...
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۳    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- اقلیت ها در اقلیم کردستان باهم دیدار کردند و ضمن اتخاذ موضع در خصوص تصمیمات دادگاه فدرال، اعلام کردند که حکم صادرە، یک تصمیم سیاسی و علیه اقلیت ها است.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۹:۵۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو جنبش آشوری کردستان، گفت: لغو سهمیه کرسی های اقلیت ها درپارلمان کردستان،ظلم به حقوق اقلیت ها است.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۳    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر امور اقلیت ها پس از تصمیم دادگاه فدرال عراق که اعلام کرد کرسی اقلیت ها در پارلمان کردستان غیرقانونی است، گفت: ترکیه از تصمیم دادگاه فدرال عراق نگران است و به عنوان لیست ترکمان در انتخابات شرکت خواهند کرد .
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس موسسه "پای" فعال در زمینه آموزش و توسعه گفت : مشکل اقلیت های پارلمان کردستان این بود که نماینده واقعی اقلیت های خود نبودند و توانایی تغییر جهت تصمیمات پارلمان را نداشتند، ضمن اینکه شکایتی که در این باره به دادگاه ارائه شد بهانه ای برای به تعویق انداختن انتخابات بود .
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سرویس عراق و اقلیم کردستان- زیاد جبار، عضو ریاست و رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی در پنجمین دوره پارلمان کردستان، در خصوص تصمیم دادگاه فدرال اعلام کرد که علیرغم تصمیم دادگاه، اقلیت ها جایگاه خاص خود را دارند ...
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۳:۵۳    
سرویس عراق و اقلیم کردستان-عضو اتحادیه میهنی کردستان، گفت:موضوع اقلیت ها تنها مانع موجود برسر برگزاری انتخابات پارلمان کردستان است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس اجتماعی ردنا ( ادیان نیوز )، روزها یکی پس از دیگری در حال سپری شدن و نزدیک شدن به روز موعود انتخابات است فرصتی برای رقابت خیل عظیمی از داوطلبین که قرار است برای ورود به مجلس دوازدهم به رقابت بپردازند. مطالب مرتبط نماینده ارامنه تهران: مردم ارمنی آگاهانه در انتخابات... ...
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۸    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از رهبران جبهه ترکمان در کرکوک اعلام کرد که کردها پیشنهادهای آنها در خصوص عهده داری پست استانداری به مدت دو سال برای هر یک از اقلیت ها رد کرده اند و افزود: مذاکرات برای تقسیم پست های اجرایی بین اقلیت ها ادامه دارد .
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۶    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- رسانه خبری بوار میدیا در گزارشی به بررسی آرای کسب شده و میزان آرای لازم برای هر کرسی اقلیت و معمولی در پنج دوره انتخابات پارلمان کردستان پرداخته است.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصلاح طلب می گوید: چهار دهه بعد از انقلاب، بنا نیست از تاریخ درس بگیریم و شواهد نشان می دهد دوباره قوم برگزیده و گروه قلیلی روی کار آمده اند که فکر می کنند صلاحیت تعیین سرنوشت مردم را دارند.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در راه دفاع انقلاب اسلامی نه تنها شیعه و سنی بلکه سایر اقلیت ها هم جانفشانی کرده اند چرا که حفظ این نظام برای همه ما ارزشمند و واجب است.
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
چهل و چهار حزب سیاسی روز پنجشنبه برای کسب سهمی از 266 کرسی مجلس ملی که 70 کرسی دیگر هم به زنان و اقلیت ها اختصاص داده، رقابت می کنند.
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فقط اقلیت ها نیستند که در معرض خطر هستند، بلکه کشورهای غربی و ارزش های مشترک آن ها یعنی آزادی، عدالت و برابری نیز در معرض خطر هستند.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۸:۲۱    
ساعت 24 - اتحاد رهبران جهان و مردم عادی برای مبارزه با روند رو به رشد سخنان نفرت پراکنانه بسیار مهم است.ناز شاه، نماینده مجلس عوام بریتانیا از حزب کارگر در یادداشتی برای یورونیوز می نویسد فقط اقلیت ها نیستند که در معرض خطر هستند، بلکه کشورهای غربی و ارزش های مشترک آن ها یعنی آزادی ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار مقابله با نفرت پراکنی و خشونت علیه مسلمانان و دیگر اقلیت ها شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۲۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی با بیان اینکه حقوق اقلیت ها یک نکته مسلم برای امام موسی صدر بود، خاطرنشان کرد: امام موسی صدر تنها برای تنظیم مناسبات سیاسی با دولت ها از حقوق اقلیت ها دفاع نمی کرد بلکه رفتار اجتماعی او از خاستگاه اسلام بود و همین تفاوت مهم شخصیت او است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۲۳:۲۳   + ۲۷ سایت دیگر  
شفقنا- مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دیدار صمیمانه با نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی، رییس شورای خلیفه گری ارامنه، رییس مجمع خلیفه گری ارامنه، روحانیون کلیسا و جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران، هنرمندان ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
جماران نوشت: دکتر فاطمه طباطبایی در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی بر آستان آفتاب گفت: امام مثل آفتاب موجب گرمابخشی بود و هنرشان هم این بود که با این گرمابخشی به همه اقوام و اقلیت ها همدلی دادند. در ابتدای انقلاب گروه های مختلفی سبز شده بود، اما امام اینها را مهار کردند و امروز هم [...]