سه شنبه ۱۵ آذرساعت ۰۴:۴۱Dec 2022 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق زنان»

مرور نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۷ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، گفت: علیرغم اینکه ادعا می کنند دنبال حقوق زن هستند اما در حال نقض حقوق زنان در این تصمیم گیری و این اقدامی که عمدتا توسط آمریکا انجام می گیرد و به سردمداری آمریکاست، هستند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که خیابان های کشور مملو از شعارهایی از جنس زنانه است، مجلس یازدهم در زمینه حقوق زنان عقبگرد کرده است.
نماینده   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی در مورد نشست حقوق بشر در مورد ایران گفت: آمریکا با استفاده از نهادهای بین المللی ، مباحثی حقوق بشری و حقوق زنان به دنبال اعمال فشار بر جمهوری اسلامی است تا اهداف مورد نظر خود را محقق کند.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
دراغتشاشات اخیر مدعیان حقوق زنان عملکردهای متناقضی از خود نشان دادند که برخلاف شعار آزادی و دموکراسی، بیشتر شبیه دیکتاتوری است که نمونه هایی از آن را در اینجا می توانید بخوانید.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دشمن خودش می داند توان براندازی را ندارد ولی می خواهند با یکی از قوی ترین عملیات اطلاعاتی و جنگ روانی در تاریخ معاصر جلوی پیشروی ایران را بگیرند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: دشمن این روز ها مسئله حقوق زنان را بهانه قرار داده تا از آن طریق جمهوری اسلامی را تحت فشار بگذارد. در حالی که در ایران زن جایگاه والایی دارد و ما در عرصه تحقق کرامت انسانی و حقوق زنان، هماورد می طلبیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۷:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از مرکز اسناد انقلاب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی طی سخنانی با گرامیداشت هفته بسیج، آن را نه یک نهاد، بلکه یک تفکر جریان ساز دانست و گفت: بسیج صرفا یک نهاد نیست؛ صرفا یک مجموعه متشکل نیست؛ بسیج یک تفکر و یک فرهنگ و یک رویکرد است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد - امام جمعه شهرکرد گفت: دشمنان می خواهند زنان را در برابر نظام قرار دهند در حالی که خود بزرگترین ناقض حقوق زنان هستند و با ایجاد داعش بیشترین جنایات را علیه زنان رقم زدند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس ترجمه ردنا ( ادیان نیوز )، به نقل از Jewish News؛ “شوشانا کیتس جاسکول”، نویسنده اسرائیلی-آمریکایی که آثارش در زمینه حقوق زنان در بین یهودیان ارتدکس تمرکز دارد به تازگی در گزارشی خطرات ناشی از تفکیک جنسیتی و اجباری زنان در اسرائیل را منتشر کرده است ...
آنا / تیک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۱   + ۷۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با مطرح کردن اظهاراتی تهدیدآمیز گفت: ما تحریم می کنیم، اعمال فشار می کنیم، دیپلماسی به کار می بندیم اگر هیچ یک از اینها جواب ندهد، رئیس جمهور گفته است که او با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد
آنا / فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: کشورهایی مثل آلمان چطور به خودشان حق می دهند که خود را مدعی و مدافع حقوق بشر نشان بدهند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه جهان و بشر باید زینب شناس باشد، گفت: در طول تاریخ بشر زنی همچون زینب پرورش نیافته و افرادی که ادعای دفاع از حقوق زنان را دارند همچون زینبی را بیاورند که این چنین جامعه پرور باشد و در برابر ظلم ایستادگی کرده باشد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا روز دوشنبه در پیش نویس قطعنامه ای که رویترز آن را رویت کرده است، با ادعای این که سیاست های ایران به طرز فاحشی با حقوق انسانی زنان و دختران و ضوابط کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل مغایرت دارد ، آن را محکوم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۷:۳۱    
نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان با ابراز نگرانی از وضعیت زنان افغانستان تأکید کرده است که طالبان باید حقوق زنان را رعایت کنند.
سلام نو / انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
محمد علی کامفیروزی وکیل مدافع پروانه سلحشوری در توئیتی، منع فعالیت موکل خود در فضای مجازی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به خلاءهای قانونی حوزه زنان، گفت: بازخوانی، تنقیح، اصلاح و تکمیل نظام حقوقی ایران با هدف تدوین قانون جامع زن و خانواده روان سازی و بستر سازی استیفای حقوق زنان و تقویت نهاد خانواده را به عنوان رویکرد مهم و اساسی دیده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
وضعیت آینده عضویت ایران در نهاد حقوق زنان سازمان ملل در 14 دسامبر تعیین می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۴۵   + ۴۰ سایت دیگر  
در ادامه سیاست های مداخله جویانه کشورهای غربی علیه کشورمان، دیپلمات های غربی گفته اند پیش نویس قطعنامه ای علیه ایران که توسط آمریکا تهیه شده است، خواستار حذف ایران از کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل است و در روزهای آتی در این باره رای گیری خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جامعه المصطفی العالمیه، مساله حقوق زنان را یکی از عرصه های تقابل میان تمدن های اسلامی و غربی دانست و گفت: نظام اسلامی پرچم دفاع از حقوق زن را بر دوش دارد و فعالیت بانوان مسلمان در این عرصه یک فعالیت تمدنی است.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عباسی با اشاره به لزوم ارائه دستاوردهای علمی بانوان به ویژه در عرصه گفتمان اسلامی که ضرورت تمدن جدید ما است، گفت: حضور و نقش آفرینی شما بانوان در عرصه های علمی بیش از پیش احساس می شود و دفاع عالمانه و بیان حقایق در برابر ادعای دروغین تمدن غرب، رسالت تمدنی شما بانوان است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۱    
کنعانی: آلمان با سابقه تسلیح شیمیایی عراق در بمباران های شیمیایی، چگونه مدعی حمایت از حقوق زنان کُرد می شود؟
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر علیه ایران را فاقد وجاهت دانست و تاکید کرد: کشورهای اروپایی، آمریکا و رژیم صهیونیستی ناقضان حقوق بشر و حقوق زنان هستند و باید حاکمان آن ها به عنوان ناقضان حقوق بشر محاکمه شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۷:۵۱    
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرای طالبان اعلام کرد حقوق زنان در چوکات شریعت اسلامی تأمین و حکومت طالبان عملاً همه شمول است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس شبکه اینترنشنال، وسط گفت وگو، وقتی قصد اشاره به عربستان به عنوان مصداقی از نادیده گرفتن حقوق زنان را داشت، ناگهان کلامش را قورت داد و حتی واژه عربستان را هم نصفه نیمه بیان کرد!
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۶:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی تعدادی از مواد لایحه صیانت از حقوق زنان در جلسه کمیسیون متبوعش خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۶   + ۴۷ سایت دیگر  
یزد- وزیر میراث فرهنگی با اشاره به علاقه توریست های خارجی به فرهنگ و تمدن ایرانی گفت: در بطن فرهنگ و تمدن و معماری یزدی ها، رعایت حقوق زنان به وضوح قابل مشاهده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه ای از ادامه بدتر شدن اوضاع سیاسی، اقتصادی، بشردوستانه، نقض حقوق بشر به ویژه حقوق زنان و دختران در افغانستان ابراز نگرانی کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۸    
استاندار کردستان تبیین را لازمه شرایط کنونی دانست و گفت: در این شرایط ما نیازمند ورود اساتید دانشگاه و رسانه ها در بخش تبیین هستیم چراکه کسانی که ادعای دفاع از حقوق زنان را دارند، به نوامیس مردم توهین می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ریچارد بنت گفت نقض حقوق و آزادی های اساسی زنان و دختران در افغانستان، که در حال حاضر غیرقابل قبول ترین حالت در جهان است، افزایش یافته است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بررسی های امور حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: پدیده خشونت علیه زنان یک بحران جهانی است و غنی و فقیر نمی شناسد و آمارهای جهانی تکان دهنده تهاجم فیزیکی و روانی علیه زنان حتی با سانسور خبری دائما در حال روزآمد شدن بوده و این مساله در ایران نیز قابل انکار نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
در روز جهانی پایان خشونت علیه زنان، سازمان عفو بین الملل گفت حقوق زنان در افغانستان پس از تسلط طالبان به طور مداوم نقض شده است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۳:۱۱    
کتایون حسینی، از فعالان حقوق زنان کارگر در کشور می گوید: ما خوشبختانه در بخش قوانین کمبودی نداریم، اما متأسفانه این قوانین امروز روی زمین مانده و گویا کسی جرأت اجرای آنها را در حوزه کارگری زنان ندارد ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۰:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ایران در نشست شورای حقوق بشر در واکنش به اظهارات سخیف وزیر خارجه آلمان به وی توصیه کرد که توجه خود را به هزاران معترض مسالمت آمیز در خیابان های آلمان معطوف کند که با خشونت پلیس سرکوب می شوند و افزود: آلمان صلاحیت صحبت در مورد حقوق زنان و دختران ایرانی را ندارد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۰:۳۵   + ۲۸ سایت دیگر  
نماینده ایران در نشست شورای حقوق بشر در واکنش به اظهارات سخیف وزیر خارجه آلمان به وی توصیه کرد که توجه خود را به هزاران معترض مسالمت آمیز در خیابان های آلمان معطوف کند که با خشونت پلیس سرکوب می شوند و افزود: آلمان صلاحیت صحبت در مورد حقوق زنان و دختران ایرانی را ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رسانه های هندی، با انتشار خبر سفر علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، درباره موضوعات گوناگون از گسترش بندر چابهار تا حقوق زنان در ایران را دستمایه پرسش از وی قرار دادند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۸:۳۰    
ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات مداخله جویانه رئیس جمهور آمریکا درباره زنان ایران واکنش نشان داد. ناصرکنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه توییتر خود در واکنش به طرح ادعای حمایت از حقوق زنان نوشت: ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۷:۵۱   + ۵۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا به بهانه حمایت از حقوق زنان بار دیگر از ناآرامی ها در ایران اعلام حمایت کرد و مدعی شد که در کنار زنان ایرانی ایستاده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۵۲   + ۴۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور بین الملل معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: کشورهای مدعی حقوق بشر که امروز بانی برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر شده اند، با اعمال تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، حقوق بنیادین آنان ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا به بهانه حمایت از حقوق زنان بار دیگر از ناآرامی ها در ایران اعلام حمایت کرد و مدعی شد که در کنار زنان ایرانی ایستاده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۳۰    
جالب اینجاست که غربی ها به ما می گویند، شما حقوق زنان را رعایت نمی کنید!
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تازه ترین آمار از جنگ یمن حکایت از آن دارد که کودکان همچنان بزرگ ترین قربانیان این نبرد نابرابر هستند که از سوی ائتلاف نظامی سعودی بر مردم یمن تحمیل شده است. ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: نشست تبیینی پویش زن توانمند، جامعه مقتدر، جهان پیشرفته 29 آبان 1401, به همت مؤسسه صیانت از حقوق زنان و با همکاری تعدادی از سازمان های مردم نهاد در فرهنگسرای رسانه در تهران برگزار شد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۰:۳۰    
با اجرای قانون لغو اعطای تابعیت، فرزندی که حاصل ازدواج مادر ایرانی با پدر خارجی باشد ایرانی محسوب نخواهد شد و درنهایت بتواند اقامت 10ساله در ایران داشته باشد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: علی نجفی توانا، وکیل پایه یک دادگستری، گفت که در قانون در واقع خشونت یا تبعیض تقنینی علیه مردان ملاحظه نمی شود.
رسا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دیوان بین المللی کودکان و زنان آسیب دیده از جنگ گفت: برخلاف تبلیغات دنیای غرب، حقوق زنان در آمریکا و اروپا آشکارا پایمال می شود.
بیتوته   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
لغو قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی، درحالی است که دو سال پیش در همین روزها صدور نخستین شناسنامه برای فرزند مادر ایرانی و پدر خارجی هم زمان با روزهای آکنده از بحرانی که کشور به دلیل شیوع کرونا می گذراند، خبری خوشی برای فعالان مدنی و حقوق زنان و کودکان بود.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، زن، زندگی، آزادی ، شعاری است که از خیابان های ایران برخاست و بازتابی جهانی پیدا کرد. چرا که موضوع زنان ابعادی جهانی دارد و سالهاست که به سرلوحه تغییرات اجتماعی و فرهنگی در سطح جهان تبدیل شده است. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۲۲:۰۲   + ۴۸ سایت دیگر  
سفیر و معاون نماینده ایران در سازمان ملل گفت: زنان ایرانی، باهوش، تحصیلکرده، فداکار و میهن دوست هستند، نیازی نیست که کشورهای غربی خود را وکیل مدافع آنها بدانند و مدعیان دروغین حفاظت از زنان ایرانی باشند. ...