پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۳۶May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عفو بین الملل»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
پس از اعلام واشنگتن درباره حق تل آویو در دفاع از خود، سازمان عفو بین الملل از شورای امنیت سازمان ملل و آمریکا خواست که هر چه سریعتر از تل آویو بخواهند که کارشکنی هایش را علیه مردم فلسطین متوقف کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عفو بین الملل سرکوب خشن و وحشیانه نمازگزاران و معترضان فلسطینی در چند روز اخیر از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۰۱    
سازمان عفو بین الملل رژیم صهیونیستی را به استفاده وحشیانه از زور علیه ملت فلسطین متهم کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان عفو بین الملل، رژیم صهیونیستی را به استفاده وحشیانه از زور علیه معترضان فلسطینی در جریان درگیری های دایر در شهر قدس شرقی متهم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، سازمان عفو بین الملل همچنین اعلام کرد، این ابزارها و راه کارها نامتناسب و غیرقانونی است. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۰    
شفقنا-عفو بین الملل رفتار اسراییل با مردم فلسطین در بیت المقدس را خشونت غیرقانونی خواند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ گروه حقوق بشری عفو بین الملل در واکنش به وقایع اخیر در سرزمین های اشغالی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل با اشاره به شواهد موجود، رفتار سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه تظاهرات مسالمت آمیز فلسطینی های ساکن قدس اشغالی را به شدت محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مردم الجزایر در پایتخت و سایر استان های این کشور در اعتراض به نقشه راه انتخاباتی مسؤولان این کشور و بی اعتنایی آنها به خواسته های سیاسی شان دوباره به خیابان ها آمدند. عفو بین الملل نیز با حمایت از اعتراضات در الجزایر، از مقامات این کشور خواست به سرکوب معترضان پایان داده و بازداشتی ها را آزاد کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
عفو بین الملل از الکسی ناوالنی محبوس بابت سلب "وضعیت زندانی عقیدتی " عذرخواهی و اعلام کرد که این وضعیت را به وی بازمی گرداند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته از اینکه پلیس رژیم آل خلیفه برای مقابله با تحصن معترضان در زندان به سرکوبگری خشن متوسل شده نگران است. عفو بین الملل هم از وضعیت وخیم زندانیان بحرینی به شدت ابراز نگرانی کرده است. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۷:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان عفو بین الملل گزارش داد: مقامات عربستان سعودی دهها نفر از زنان کارگر خانگی را که از سریلانکا به این کشور آمده اند، بازداشت کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از عربی 21 ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۴:۲۹    
سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه از قطع ارتباط زندانیان زندان مرکزی "جو" بحرین با خانواده هایشان، ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل درباره قطع ارتباط بین زندانیان زندان مرکزی جو با خانواده هایشان، ابراز نگرانی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل از تصمیم مقامات دانمارک برای عدم تمدید مجوز اقامت حدود 380 آواره سوری و درخواست از آنها برای بازگشت به مناطق امن سوریه انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۱۴    
سازمان عفو بین الملل از بازدداشت صدها شهروند لیبیایی و اعدام 22 نفر آنان طی 3 سال گذشته توسط دادگاه های نظامی وابسته به نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو سازمان عفو بین الملل گفت که اگر بایدن درباره خروج نیروها از افغانستان و پایان دادن به جنگ های بی پایان جدی است باید زندان گوانتانامو را نیز ببندد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۴۰    
سازمان عفو بین الملل از مجازات و شکنجه مخالفان رهبر نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" پس از محاکمات صوری و نمایشی در دادگاه های نظامی وابسته به این نیروها پرده برداشت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: 22 سال قبل ناتو، رادیو و تلویزیون یوگسلاوی رو بمباران کرد. در حالی که عفو بین الملل این رو مصداق جنایت جنگی دونست، ناتو توجیه کرد این مرکز، ابزار پروپاگاندای جنگی بوده! ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۴    
شفقنا-سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: قطر در سال گذشته اولین مجازات اعدام را پس از توقف دو دهه ای اجرا کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العهد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، با وجود افت جهانی در میزان صدور احکام مرگ، سال گذشته کشورهایی در خاورمیانه بالاترین میزان اعدام ها را رقم زدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه گاردین نوشت، سازمان حقوق بشری عفو بین الملل که برای مبارزه با نژادپرستی تاسیس شده، گرفتار نژادپرستی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۲۷    
بر اساس یک تحقیقات داخلی از دبیرخانه سازمان عفو بین الملل، در این سازمان نیز برتری طلبی سفیدپوستان رواج داشته و موارد متعددی از اتفاقات علنا نژادپرستانه از جمله استفاده کارمندان ارشد از لغات دارای بار نژادپرستی و رفتارهای نیمه تهاجمی علیه همکاران سیاهپوست در این سازمان رخ داده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل از وضعیت اسفناک کارگران زن سریلانکایی در زندان های عربستان که بدون هیچ اتهامی در بازداشت به سر می برند،ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- سازمان عفو بین الملل جمعه شب اقدام رژیم صهیونیستی در جلوگیری از ورود واکسن کرونا برای پنج میلیون فلسطینی ساکن کرانه باختری و نوار غزه را به شدت محکوم کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه کادر بهداشت و سلامت ایران زیر فشار کمرشکن تحریم های غیرقانونی آمریکا بار مقابله با همه گیری را نیز به دوش کشیدند و بیشترین تلفات را در مقیاس جهانی متحمل شدند اعلام کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سفارت ایران در بروکسل گفت، گزارش سازمان عفو بین الملل به درستی ناتوانی جهان در همکاری موثر پس از شیوع ویروس کرونا را به نمایش گذاشت.
پرس شیعه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای، با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی مانع از دستیابی فلسطینیان به واکسن ویروس کرونا می شود، اعلام کرد: این اقدام تل آویو با قوانین بین المللی در تعارض است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای، با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی مانع از دستیابی فلسطینیان به واکسن ویروس کرونا می شود، اعلام کرد: این اقدام تل آویو با قوانین بین المللی در تعارض است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل در گزارشی گفت که رژیم صهیونیستی در واکسینه کردن ساکنان فلسطین اشغالی تبعیض سیستماتیک در پیش گرفته است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان عفو بین الملل در گزاشی اسرائیل را به تبعیض نهادی برای واکسیناسیون اسرائیلی ها ضد ویروس کرونا بدون واکسیناسیون پنج میلیون فلسطینی مقیم کرانه باختری و نوار غزه متهم کرد. ...
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۵۷   + ۲۶ سایت دیگر  
بی بی سی فارسی: دادستانی اندونزی می گوید دادگاهی در استان جاوه غربی، برای بیش از 10 عضو یک باند قاچاق مواد مخدر از جمله یک زوج ایرانی حکم اعدام صادر کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل عفو بین الملل گفت: دولت آمریکا به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی در جلوگیری از خشونت با اسلحه و حمایت از حق زندگی شهروندان خود عمل نمی کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس عفو بین الملل پس از انتشار گزارش سالانه این سازمان درباره تاثیر پاندمی کرونا، از شرایط ناوالنی در زندان روسیه انتقاد و بر بی عدالتی در جریان رسیدگی به پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل هشدار داد، بحران های حقوق بشری چشم پوشی شده در سراسر جهان این پتانسیل را دارند که به امنیت جهانی متزلزل کنونی لطمه بزنند چرا که دولت ها همچنان از پاندمی کووید به عنوان پوششی برای پیشبرد دستورکار خودکامه خود استفاده می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سازمان عفو بین الملل روز چهارشنبه در گزارش سالانه خود آورده است که محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی در حالی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در این باریکه افزایش یافته است یک مجازات جمعی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی نسبت به سوء استفاده امارات متحده عربی از شیوع ویروس کرونا و سرکوب منتقدان این کشور هشدار داد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۱:۲۰    
خبرگزاری میزان - سازمان عفو بین الملل در گزارشی با انتقاد از مواضع دولت انگلیس در قبال حقوق بشر، می گوید انگلیس در سیاست های خود در مورد مسکن و مهاجرت به سرعت به سمت پرتگاه می رود و اراده خود را برای پایان دادن به حق قانونی مردم برای به چالش کشیدن و انتقاد از تصمیمات دولت در دادگاه دنبال می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۰:۰۵    
عفو بین الملل در گزارش سالانه خود از وضعیت حقوق بشر در کشور انگلیس به شدت انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عفو بین الملل در گزارش سالانه خود برای سال 2020 اعمال زور از سوی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی های ساکن اراضی اشغالی را محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۸:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل در گزارشی نوشت رژیم صهیونیستی به طور آشکار تعهداتی که به عنوان یک قدرت اشغالگر طبق قوانین بین المللی به گردن دارد، نقض می کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۶:۲۵    
خبرگزاری میزان - سازمان عفو بین الملل، گزارش سالانه خود را درباره وضعیت حقوق بشر در کشور های مختلف جهان منتشر کرده است. به گزارش الجزیره، عفو بین الملل در گزارش خود درباره وضعیت حقوق بشر در آمریکا، می گوید وضعیت حقوق بشر در آمریکا طی سال 2020 به دلیل شیوع کرونا و ریاست جمهوری دونالد ترامپ ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: سازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود علاوه بر اشاره به بدترشدن أوضاع حقوق بشر در بسیاری از کشورها، از بی انصافی در توزیع واکسن در جهان انتقاد کرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل با انتقاد از استفاده بیش از حد رژیم غاصب صهیونیستی از زور و خشونت علیه فلسطینیان، نسبت به اقدامات قهری و تخریب منازل مردم فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر بخش انگلیس در سازمان عفو بین الملل با اشاره به گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در این کشور، درخصوص شتاب گرفتن وخامت آن ابراز نگرانی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
سازمان حقوق بشری عفو بین الملل امروز چهارشنبه اعلام کرد، آلکسی ناوالنی، مخالف برجسته دولت ولادیمیر پوتین در شرایطی محبوس است که در سطح شکنجه بوده و این شرایط ممکن است به تدریج باعث مرگ وی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شبکه خبری فرانس24 نوشت: دبیرکل سازمان عفو بین الملل ضمن محکوم کردن کشورهای ثروتمند به دلیل احتکار واکسن کرونا، در گزارش سالانه خود آنها را در ابتدایی ترین آزمون همبستگی جهانی شکست خورده توصیف کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۵    
شفقنا- رییس گروه حقوق بشری عفو بین الملل از انباشت واکسن کرونا از سوی کشورهای ثروتمند به شدت انتقاد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24 ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان- سازمان عفو بین الملل در گزارشی درباره وضعیت آوارگان داخلی در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته که گرسنگی و بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، چهار میلیون بی جاشده داخلی را در این کشور تهدید می کنند. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۸:۳۶    
در حالی که سنای فرانسه برای بحث در مورد لایحه به اصطلاح ضد جدایی طلبی آماده می شود ، گروه حقوق بشر عفو بین الملل آخرین درخواست خود را برای لغو یا اصلاح بسیاری از مفاد مشکل ساز پیش نویس این قانون اعلام کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
منابع خبری از تعیین گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص قتل های فراقانونی به عنوان دبیرکل سازمان عفو بین الملل خبر دادند.
برترین ها / شفاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۰:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
یورو نیوز: اگنس کالامارد گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور اعدام های فرا قانونی به عنوان دبیرکل جدید سازمان عفو بین الملل انتخاب شد. کالامارد ناظر سابق تحقیقات سازمان ملل متحد در پرونده قتل جمال خاشقجی -روزنامه نگار منتقد سعودی-، دبیرکل سازمان عفو بین الملل شده است. ...