شنبه ۱۲ فروردینساعت ۰۹:۵۳Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آپارتاید»

شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
جامعه بین المللی نباید فلسطینی هایی را که تحت اشغال رژیم صهیونیستی زندگی می کنند و دسترسی آنها به آب سالم به شدت محدود شده است را فراموش کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۸:۰۱    
بیش از دویست هزار نفر با جمع آوری طوماری پایان دادن به سیاست های آپارتاید رژیم صهیونیستی و مجازات نیرو های ارتش و شهرک نشینانی را خواستار شدند که علیه فلسطینیان حملاتی را انجام داده اند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
صد شخصیت مراکشی از دولت خواستند تا به روند عادی سازی روابط با دولت اشغالگر و آپارتاید اسرائیل پایان دهد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
روز جهانی مبازره با تبعیض نژادی هر سال در روز 21 مارس برگزار می شود، با این وجود هنوز هم بسیارند افرادی که در جوامع مختلف به ویژه در آمریکا از بی عدالتی و نژادپرستی رنج می برند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
خرازی با تاکید بر لزوم هوشیاری برای جلوگیری از توطئه غرب برای ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی که در جهت منافع رژیم آپارتاید صهیونیستی است، تقریب مذاهب اسلامی و گسترش وحدت میان مسلمانان را از آرمان ها و اهداف جمهوری اسلامی ایران برشمرد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۵۵    
فاش نیوز - همزمان با ادامه بحران ها در اراضی اشغالی و گسترش دامنه اعتراضات جامعه صهیونیستی علیه بنیامین نتانیاهو ، نظامیان بازنشسته شورشی نیروی دریایی این رژیم منزل وی را به محاصره خود درآوردند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی با بیان اینکه علاوه بر کاتالیست کالا و تجهیزات صنعت پتروشیمی در بازه زمانی 6 ساله بومی سازی خواهد شد، گفت: شرکت های دانش بنیان و شرکا تلاش می کنند بتوانیم حداکثر ساخت داخل و بومی سازی را داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه پاکستان درباره احتمال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد، پاکستان امکان ندارد قبل از به رسمیت شناختن و پذیرش طرف فلسطینی، اسرائیل را به رسمیت بشناسد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۰۳    
تشریح و تببین وجود آپارتاید در اراضی اشغالی برای جامعه جهانی می تواند مبارزات مردم فلسطین را به سوی پیروزی سوق دهد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۲    
ایران پرس: آفریقای جنوبی با تاکید بر اینکه رژیم اشغالگر قدس با ظلم و تبعیضی که علیه شهروندان فلسطینی اعمال می کند، حکومتی آپارتاید است، اعلام کرد: "سطح روابط خود با تل آویو را کاهش می دهد."
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عفو بین الملل تشدید حملات جنایتکارانه شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان را ناشی از نظام تبعیض نژادی در این رژیم خواند و گفت که پدیده فرار شهرک نشینان از مجازات گسترش یافته است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۲   + ۳۱ سایت دیگر  
کنعانی حمله تجاوزکارانه و غیر انسانی بامداد امروز رژیم آپارتاید صهیونیستی به فرودگاه بین المللی حلب در سوریه را به شدت محکوم و از نهادهای مسئول بین المللی خواست برای متوقف کردن جنایات این رژیم اقدام فوری و مؤثر بعمل آورند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۵۵   + ۳۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه رژیم آپارتاید اسرائیل مدت هاست درگیر نزاع سیاسی، آشوب، اردوکشی خیابانی و بحران داخلی است، تاکید کرد: کتمان حقایق، کمکی به نجات رژیم از سرنوشت محتوم فروپاشی نخواهدکرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه رژیم آپارتاید اسرائیل مدت هاست درگیر نزاع سیاسی، آشوب، اردوکشی خیابانی و بحران داخلی است، گفت: کتمان حقایق، کمکی به نجات رژیم از سرنوشت محتوم فروپاشی نخواهد کرد.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی نوشت: آمریکا اکنون نیز هم پیمان راهبردی و حامی بی قید و شرط رژیم آپارتاید صهیونیستی است و استحقاق دفاع از دموکراسی و حقوق بشر را ندارد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه گفت: آمریکا استحقاق دفاع از ⁧دموکراسی⁩ و ⁧ حقوق بشر⁩ را ندارد؛ چون اصلا هیچ باوری بدان ندارد. به گزارش خبرآنلاین، ناصر کنعانی در توییتی نوشت: آمریکا زمانی از رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی حمایت می کرد و CIA به آن رژیم برای دستگیری ⁧ماندلا⁩ کمک کرد. ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۱   + ۴۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه آمریکا همپیمان راهبردی و حامی بی قید و شرط رژیم آپارتاید صهیونیستی⁩ است، گفت آمریکا استحقاق دفاع از دموکراسی⁩ و حقوق بشر⁩ را ندارد؛ چون اصلا هیچ باوری بدان ندارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه و مهاجران فلسطینی روز جمعه، تصمیم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی برای آزادی شهرک نشینانی که به ظن حملات در حواره دستگیر کرده بود را، به شدت محکوم کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
جزییات جدیدی که نشریه تایم از زندگی رهبر جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی منتشر کرده، نشان می دهد سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (CIA) در سال 1962 برای دستگیری نلسون ماندلا به دولت نژادپرست آفریقا کمک کرده است. چرا این گزارش مهم است؟ ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۴۶    
معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: ایران از انتقال علم و فناوری به کشور هایی که دچار آپارتاید علمی هستند، حمایت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: باید دوستداران ایران در گوشه و کنار جهان مورد لطف قرار گیرند و ما باید علم و فناوری را به کشورهایی که دچار آپارتاید علمی هستند انتقال دهیم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
یک گزارش تحقیقی جدید نشان می دهد که سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) ممکن است در دستگیری نلسون ماندلا ، رهبر مقاومت علیه آپارتاید آفریقای جنوبی نقش ایفا کرده باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا احتمالاً در دستگیری نلسون ماندلا رهبر مقاومت علیه آپارتاید آفریقای جنوبی نقش داشته است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مسلمانان سراسر اروپا بر اساس طرح تحریم های جدید علیه رژیم صهیونیستی استفاده از خرماهای اسرائیلی در ماه رمضان امسال را ممنوع می کنند.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۲    
مسلمانان سراسر اروپا در ماه مبارک رمضان با خودداری از خرید خرماهای اسرائیلی، این رژیم را تحریم کرده و روزه خود را با طعم آپارتاید افطار نمی کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۸:۰۲    
نماینده ایرلند در پارلمان اروپا در یادداشتی نوشت: ایرلند باید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشان دهد که همواره مدافع سرسخت حقوق بشر فلسطین بوده است. اما در حالی که اسرائیل اشغال را افزایش می دهد، گفتمان ما مانند بیست سال پیش باقی مانده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی در سال 1992 پس از برگزاری یک همه پرسی فروپاشید و با ریاست جمهوری نلسون ماندلا در سال 1994، رسماً برچیده شد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۰:۴۳    
رشیده طلیب نماینده فلسطینی تبار کنگره آمریکا با اعتراض به حمایت های کشورش از رژیم صهونیستی گفت: زمانی که کمک مالی آمریکا به این دولت آپارتاید ادامه داشته باشد، مرگ و ویرانی ادامه خواهد یافت.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مجمع جهانی بیداری اسلامی در بیانیه ای حمله رژیم اشغالگر صهیونیستی به نابلس را به شدت محکوم کرد و اتحاد و همبستگی هر چه بیشتر مسلمانان و جهان اسلام در برابر این رژیم اشغالگر را خواستار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۲۳:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
مجمع جهانی بیداری اسلامی در بیانیه ای حمله رژیم صهیونیستی به نابلس را به شدت محکوم کرد و خواستار اتحاد و همبستگی هر چه بیشتر مسلمانان و جهان اسلام در برابر این رژیم شد.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۴۶    
88 سازمان جامعه مدنی فلسطینی، منطقه ای و بین المللی از اعلامیه شورای شهر بارسلون مبنی بر تعلیق کلیه روابط نهادی با آپارتاید اسرائیل استقبال کردند.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۲۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رژیم آپارتاید اسرائیل با برآمدنِ کابینه فوق افراطیِ جدیدش همچنان گرفتار ناآرامی های اجتماعی و اختلافات شدید داخلی است و رئیس این رژیم برای چندمین بار نسبت به فروپاشی این رژیم هشدار داده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۰۹    
در بحبوحه بحران زلزله در سوریه که صد ها نفر همچنان در زیر خروار ها آوار مانده اند و نیاز به کمک های جهانی دارند رژیم صهیونیستی به جای کمک های بشردوستانه، چند فروند موشک به خاک این کشور شلیک کرد تا نشان دهد انسانیت برای رژیم آپارتاید معنا و مفهومی ندارد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۶    
فاش نیوز - در پی بمباران یک محله مسکونی در مرکز دمشق توسط رژیم آپارتاید اسرائیل منابع خبری از شهادت 15 تَن از جمله 2 زن خبر دادند. این در حالی است که هنوز مردم سوریه از تبعات زلزله فجیع اخیر رهایی نیافته اند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
در ادامه شورش اسیران فلسطینی نسبت به شرایط غیر انسانی در زندان های رژیم صهیونیستی ، زنان فلسطینی اسیر در چنگال رژیم آپارتاید یکشنبه شب دست به شورش زدند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۷۶ سایت دیگر  
بحران سازی بیرونی و فرافکنی، تاکتیک نخ نمای غرب و رژیم آپارتاید صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر بحران های داخلی خود در میان موج های مکرر اعتراضات و اعتصابات مردمی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۱:۱۶    
آفریقای جنوبی و الجزایر که از قربانیان آپارتاید و استعمار هستند، درخواست اخراج هیئت رژیم صهیونیستی از نشست سران اتحادیه آفریقا که در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی برگزار می شود را داشتند که این درخواست پذیرفته و انجام شد. تل آویو این اتفاق را متاثر از نفوذ ایران دانسته است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۰:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیرکل حزب الله لبنان در جریان سخنرانی خود به مناسبت بزرگداشت فرماندهان شهید با اشاره به این که تظاهرات میلیونی 22 بهمن محاسبات غربی ها را به هم زد گفت، رسانه های غربی-عربی راهپیمایی های میلیونی در ایران را سانسور کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۲۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تصویب پیش نویس قانون لغو تابعیت اسرای قدس و فلسطین اشغالی به بهانه مقاومت در برابر رژیم اشغالگر را محکوم کرد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۲۱:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه انگلیسی هویت هکرهای رژیم صهیونیستی را که می گویند نتایج بیش از 30 انتخابات در 20 کشور سراسر جهان- از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا – را دستکاری کرده اند، فاش کرده است. ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۸:۱۷    
این امر که اتحادیه اروپا چشم خود را بر روی جنایت های رژیم صهیونیستی به طور کامل بسته، موضوع جدیدی نیست و جای هیچگونه تعجبی ندارد. خبرگزاری میزان – افزایش اخیر حملات مرگبار و سرکوب رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی نباید هیچ کس را غافلگیر کند؛ سال گذشته ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
شهردار بارسلون در حمایت از فلسطینیان و محکوم کردن آپارتاید اسرائیل ، روابط این شهرداری با تل آویو را قطع کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۶:۵۱    
برون مرزی- منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند، شهردار شهر بارسلون اسپانیا در بیانیه ای اعلام کرده است که در پاسخ به نظام آپارتاید و جنایت های رژیم صهیونیستی، روابط این شهر با این رژیم به طور کامل متوقف خواهد شد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۰۹    
رژیم آپارتاید صهیونیستی در سایه سکوت جامعه بین المللی همچنان به جنایات خود علیه فلسطینیان ادامه می دهد. خبرگزاری میزان – نهادهای بین المللی هشدار داده اند که مقامات رژیم صهیونیستی باید سیستم آپارتاید را که باعث رنج و خونریزی زیادی می شود، متوقف کنند. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
برنامه آفریقا امروز شبکه پرس تی وی به انقلاب اسلامی ایران از منظر یک جنبش الهام بخش در آفریقا می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته آفریقا امروز انقلاب اسلامی ایران را به عنوان الهام بخش مردم آفریقا در مقاومت در برابر امپریالیست های استثمارگر و به ویژه بومیان آفریقای ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
مصوبه مولدسازی اموال دولت به محل بحث موافقان و مخالفان در سطوح کارشناسی، اساتید دانشگاه و نمایندگان مجلس تبدیل شده است. خبرآنلاین در گزارشی نظرات موافق و مخالف این طرح را بررسی کرده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: می گویند جای نگرانی ندارد؛ قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد و مسیر واگذاری دارایی های دولت، به نقطه بدی ختم شود. در مقابل برخی کارشناسان معتقدند مسیری که جدیدا تحت عنوان مولدسازی دارایی های دولت از سوی سران سه قوه باز شده، می تواند چوب حراج به دارایی های دولت و مردم بزند. ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) جمعه شب در بیانیه ای با اعتراض به کشتار مداوم رژیم آپارتاید اعلام کرد که شهادت جوانان آتش انتفاضه را علیه اشغالگران صهیونیست شعله ور خواهد کرد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۱:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اخراج ایلهان عمر نماینده زن سیاهپوست کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی به دلیل انتقاد از اسراییل واکنش نشان داد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اخراج نماینده منتقد رژیم صهیونیستی از کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا واکنش نشان داد. به گزارش شفقنا، ناصر کنعانی، در توییتر نوشت: استبداد پارلمانی در آمریکا برای بایکوت صدای نماینده زن منتقد! اخراج ایلهان عمر نماینده زن، سیاهپوست ...