چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۲۲:۴۱Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رأی دادگاه»

رویش افکار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به نقل از الجزیره، مطلق القحطانی نماینده قطر در جلسه دیوان دادگستری بین المللی در لاهه گفت: ایمان داریم که تحقق صلح و عدالت بین المللی تنها از رهگذر قوانین بین المللی ممکن خواهد بود. سیاست و استانداردهای دوگانه را محکوم می کنیم و قوانین بین الملل باید برای همه اعمال شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا ضمن ابراز همبستگی با مردم فلسطین و محکومیت تجاوز بی سابقه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گفت که رأی دادگاه لاهه پیروزی برای همه حامیان فلسطین محسوب می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۷:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
یک دادگاه استیناف فدرال آمریکا اعلام کرد که رییس جمهور سابق این کشور در پرونده اتهامات علیه وی مبنی بر دسیسه برای برگرداندن نتیجه انتخابات 2020 این کشور، مصونیت قضایی ندارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
یک سازمان حقوق بشری از دولت استرالیا خواست تا از حکم دادگاه بین المللی دادگستری (ICJ) در مورد جنایات اسرائیل در جنگ غزه حمایت کند.
تنیس فا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
سریلانکا به عنوان میزبان دیدار تیم های دیویس کاپ ایران و استونی انتخاب شد. تنیسفا – با توافق صورت گرفته میان فدراسیون تنیس ایران و فدراسیون جهانی، کشور سریلانکا بعنوان میزبان دیدار تیم های ایران و استونی در مرحله پلی آف گروه دو جهانی معرفی شد. مطالب مرتبط ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ابوالفضل ظهره وند، کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه حکم اولیه دادگاه لاهه می تواند کمک های نظامی بسیاری از کشورها را به رژیم صهیونیستی متوقف کند، گفت: رأی دادگاه لاهه دستاورد بزرگی به شمار می رود و تشکل های مردمی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
سفیر ایران در آفریقای جنوبی در خصوص صدور قرار موقت توسط دادگاه لاهه علیه رژیم صهیونیستی گفت: این رأی از لحاظ حقوقی قابل پیگیری و قابل استناد در مجامع بین المللی است و جمهوری اسلامی ایران نیز ظرفیت سیاسی و حقوقی بین المللی بالایی دارد که این ظرفیت ها باید در جهت حمایت از اقدام آفریقای جنوبی فعال شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
سفیر ایران در آفریقای جنوبی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم درباره صدور قرار موقت توسط دادگاه لاهه علیه رژیم صهیونیستی گفت: از لحاظ حقوقی قابل پیگیری و قابل استناد در مجامع بین المللی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
با ورود یمن به جنگ غزه و هدف قرار دادن کشتی های تجاری رژیم صهیونیستی در دریای سرخ و رأی اولیه دادگاه لاهه مبنی بر جلوگیری از نسل کشی و جنایات جنگی در غزه، حلقه محاصره بر رژیم اشغالگر و نامشروع قدس روزبه روز تنگ تر می شود.
اقتصاد آنلاین / ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۹:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه 6 بهمن ماه 1402 برابر با 26 ژانویه 2024 حکم ویژه خود در مورد شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم اسرائیل مبنی بر ارتکاب نسل کشی در غزه و لزوم اتخاذ اقدامات فوق العاده را اعلام کرد ...
کیهان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۲:۰۶    
سرویس خارجی- صدور حکم اولیه دیوان بین المللی دادگستری (لاهه) علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، که شروع یک پروسه قضائی بی سابقه علیه منفورترین رژیم جهان است، بازتاب گسترده ای در دنیا داشته است. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۰:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
حقوقدان بین الملل با بیان اینکه رای دادگاه لاهه اهرم فشاری سیاسی و دیپلماتیک بر رژیم صهیونیستی است، گفت: اگر آمریکا پشتیبانی نکند و کمک مالی و تسلیحاتی را قطع کند عملیات و میدان جنگ متوقف می شود.
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حقوقدان بین الملل با بیان اینکه رای دادگاه لاهه اهرم فشاری سیاسی و دیپلماتیک بر رژیم صهیونیستی است، گفت: اگر آمریکا پشتیبانی نکند و کمک مالی و تسلیحاتی را قطع کند عملیات و میدان جنگ متوقف می شود. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۶   + ۲۳ سایت دیگر  
– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس یکی از فدراسیون های ورزشی با رأی دادگاه تجدیدنظر به جرم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی و دولتی محکوم شده است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۵۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه قرار دیوان بین المللی دادگستری را گواهی بر این واقعیت تلخ دانست که آنچه در غزه می گذرد، از مصادیق جنایات بین المللی از جمله نسل کُشی است که با حمایت نامحدود دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی ارتکاب یافته و همچنان ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۶:۰۰    
علی سلام خبرنگار در مورد رأی دادگاه لاهه و دستاوردهای آن نکاتی را بیان کرد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
رضا نصری حقوقدان بین الملل با انتشار پیامی در شبکه ایکس به دیوان بین المللی دادگستری درباره اسرائیل واکنش نشان داد. به گزارش خبرآنلاین رضا نصری نوشت: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۲:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا روز جمعه بعد از صدور حکم دادگاه لاهه علیه اسرائیل به صورت مستقیم به تعهدات این رژیم در جنگ غزه اشاره ای نکرد.
وزیر خارجه آفریقای جنوبی ضمن انتقاد از رأی دادگاه لاهه درباره جنایات رژیم صهیونیستی از پیوستن چند کشور دیگر به آفریقای جنوبی در دادگاه لاهه خبر داد.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۰:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه از رای اخیر دیوان دادگستری بین المللی علیه رژیم صهیونیستی استقبال و نسبت به تاثیر این حکم در متوقف شدن نسل کشی این رژیم در نوار غزه ابراز امیدواری کرد.
جنبش حماس ضمن استقبال از رأی دادگاه لاهه علیه جنایات صهیونیستها، از جامعه بین الملل خواست که اسرائیل را مجبور به اجرای تصمیمهای دادگاه و توقف کشتار جمعی مردم فلسطین کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
جوآن دونوگو قاضی دیوان بین المللی دادگستری با قرائت رأی دادگاه درباره شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دلیل نسل کشی در غزه، گفت: ما این اختیار و صلاحیت را داریم که اقدامات اضطراری را در این پرونده اعمال کنیم.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۶:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
جوآن دونوگو قاضی دیوان بین المللی دادگستری با قرائت رأی دادگاه درباره شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دلیل نسل کشی در غزه گفت: دیوان از فاجعه ای که در غزه رخ می دهد بسیار آگاه است و کشتار جاری در غزه را محکوم می کند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دیوان بین المللی دادگستری با قرائت رأی در خصوص شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل از تل آویو خواست در جهت جلوگیری از تخریب غزه و بهبود وضع انسانی اقدام کند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
پروژه سد خرسان 3 که موجب آواره شدن بیش از 10 هزار نفر از مردم روستایی و زیر آب رفتن 17 روستای بخش سادات محمودی شهرستان دنا می شد و خسارات جبران ناپذیر محیط زیستی و اجتماعی و فرهنگی برای منطقه به بار می آورد با رأی دادگاه شماره 9 حقوقی یاسوج ابطال قرارداد شد و برای همیشه پروژه تعطیل شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۱   + ۱۱۸ سایت دیگر  
طبق رأی دادگاه بدوی، متهم ماهان صدرات مرنی به اتهام محاربه به اعدام ، از جهت اجتماع و تبانی به تحمل 6 سال حبس، از جهت فعالیت تبلیغی به تحمل یک سال حبس، از جهت آتش زدن به سه سال حبس و از جهت ایراد ضرب عمدی با چاقو به یک سال حبس و پرداخت دیه در حق شاکی محکوم شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۴   + ۲۴ سایت دیگر  
پس از انتشار شایعه ای مبنی بر بازگشت مهران مدیری برای ساخت یک سریال در تلویزیون، ناصر قدیر کاشانی، تهیه کننده برنامه دورهمی در گفتگو با خبرنگار فارس این شایعه را تکذیب کرد و بازگشت مدیری به تلویزیون را منوط رای دادگاه شکایت صدا و سیما از او دانست.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۶   + ۲۳ سایت دیگر  
رأی دادگاه این ایده را تقویت می کند که تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی در ترکیب با خلاقیت و قضاوت انسانی را می توان نوعی تفسیر شخصی قلمداد کرد که شایستگی حفاظت توسط قانون کپی رایت را دارد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۶:۴۶    
به گزارش زیرنویس، دادگاه تجدیدنظر آمریکا 2 رأی پیشین دادگاهی درباره شکایت شرکت ماسیمو از شرکت اپل درباره مالکیت معنوی حسگرهای اکسیژن خون در مدل های جدیدتر اپل واچ را تأیید و از شاکی حمایت کرد ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۵:۵۴   + ۵۸ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: رأی دادگاه تجدیدنظر مربوط به یافته های دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا است و در حالی ارائه می شود که اپل به طور جداگانه سعی دارد ممنوعیت واردات اپل واچ به آمریکا توسط کمیسیون بین المللی تجارت را لغو کند ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، در نقل و انتقالات زمستانی فصل قبل بود که کاوه رضایی پس از فسخ قراردادش با تراکتور، در پی حضور در استقلال بود، ولی به دلیل شکایت باشگاه تبریزی، این بازیکن با محرومیت از حضور در نیم فصل دوم لیگ قبل مواجه شد. ...
ورزش 3   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
مفادی از تعهدنامه سه جانبه میان کاوه رضایی، استقلال و تراکتور منتشر شده است.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اعتراض دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق ایالات متحده به رأی دادگاه کلرادو مبنی بر اینکه او اجازه شرکت در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در این ایالت را ندارد در دیوان عالی آمریکا بررسی خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۴:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
انجمن حقوق بین الملل سازمان بسیج حقوق دانان کشور رأی دادگاه های بدوی و تجدید نظر کشور سوئد در رابطه با حمید نوری شهروند ایرانی الاصل را از اساس غیرقابل قبول دانسته و آن را محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۰۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور داخلی ایالت کلرادو اعلام کرد برخلاف رأی دادگاه عالی این ایالت، رئیس جمهور پیشین آمریکا فعلا می تواند در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه در کلرادو شرکت کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۰۳:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: دبیر ایالت کلرادو اعلام کرد برخلاف رأی دادگاه عالی این ایالت، دونالد ترامپ فعلا می تواند در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه در کلرادو شرکت کند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، براساس رأی دادگاه CAS، فسخ قرارداد کاوه رضایی با تراکتور براساس بند های موجود در قرارداد این بازیکن و توافق نامه امضا شده بین طرفین قانونی بوده است و به این ترتیب مهاجم فصل گذشته تراکتور اکنون می تواند بابت دریافت مطالبات خود از این باشگاه تبریزی اقدام کند. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کاوه رضایی چندی پیش در اعتراض به غیرقانونی تلقی شدن فسخ قراردادش با تراکتور، این پرونده را به دادگاه عالی ورزش (CAS) ارجاع داد و در نهایت نیز موفق شد رأی اولیه صادر شده توسط کمیته وضعیت را نقض کند. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۲۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
اخبار و حواشی سوپرلیگ کماکان داغ و آتشین دنبال می شود. طرفداری | حدود 36 ساعت از اعلام رأی دادگاه عالی اروپا به سود سوپرلیگ می گذرد؛ اما به جز بارسلونا، رئال مادرید و ناپولی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: پرونده حمید نوری کاملاً غیرمنصفانه دادرسی شد و غربی ها و دشمنان ایران در این پرونده دست به سیاسی کاری زدند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
برنت رایشارت، رئیس شرکت A22 و مدیر اجرایی سوپرلیگ، بعد از رأی دادگاه به قانونی بودن سوپرلیگ می گوید باشگاه ها از چنگ یوفا رها شده اند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ایران نوشت:هر چند رأی دادگاه کلرادو برای بایدن و اکثر دموکرات ها یک پیروزی بزرگ به شمار می رود و امیدوار به تسری این حکم به ایالات دیگر امریکا نیز هستند، اما در حزب جمهوری خواه هیچ کس حتی رقبای ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری 2024، از شرایط پیش آمده خرسند نیست. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۲۷ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای در واکنش به رأی دادگاه تجدیدنظر سوئد که با حمایت از گروه های تروریستی اصرار به گروگانگیری و استمرار بازداشت غیرقانونی حمید نوری کرده است، این رأی را غیرعادلانه و با اغراض سیاسی دانستند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۹:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه رأی دادگاه های بدوی و تجدیدنظر درباره حمید نوری را غیرقابل قبول خواند و آن را به شدت محکوم کرد .
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رأی دادگاه عالی کلرادو به حذف ترامپ از انتخابات سال 2024، سفر وزیر خارجه انگلیس به اردن و مصر و موکول شدن رأی گیری درباره قطعنامه کمک های بشردوستانه به غزه به چهارشنبه از جمله مهم ترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دادگاه عالی کلرادو طی حکمی بی سابقه اعلام کرد که رئیس جمهوری سابق آمریکا، از نظر قانون اساسی واجد شرایط نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 2024 نیست.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ناصر کنعانی گفت: جمهوری اسلامی ایران رأی دادگاه های بدوی و تجدید نظر درخصوص آقای حمید نوری شهروند ایرانی را از اساس غیرقابل قبول دانسته و به شدت آن را محکوم می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۲۳:۳۳   + ۴۹ سایت دیگر  
ناصر کنعانی گفت: جمهوری اسلامی ایران رأی دادگاه های بدوی و تجدید نظر درخصوص آقای حمید نوری شهروند ایرانی را از اساس غیرقابل قبول دانسته و به شدت آن را محکوم می کند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۲۱:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
مهاجم کنونی باشگاه سپاهان توانست رأی صادر علیه خود در کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال را در با رأی دادگاه عالی ورزش نقض کند.