چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۱۲:۵۸Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان دیده بان حقوق بشر»

مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به صورت گسترده از پهپادهای کوادکوپتر برای کشتار و اعدام فلسطینی ها از راه دور در غزه استفاده می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا و مدیترانه روز چهارشنبه از درخواست آفریقای جنوبی از دیوان بین المللی دادگستری برای جلوگیری از عملیات نظامی اسراییل در رفح استقبال کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه اعلام کرد که جامعه بین المللی باید از کشتار عمدی غیرنظامیان گرسنه در غزه از سوی رژیم صهیونسیتی جلوگیری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که جنایت های رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان همزمان با حضور در دادگاه لاهه نیز ادامه یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۵:۱۵    
سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه اعلام کرد سربازان اسرائیلی پول ها و اموال فلسطینی ها در نوار غزه را به صورت گسترده سرقت می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارشی برخی از جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی در نوار غزه را برشمرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان دیده بان حقوق بشر با اشاره به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه اعلام کرد: اسراییل از غذا به عنوان سلاح استفاده می کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۴:۱۲    
عمر شاکر، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر در اسرائیل و فلسطین گفت: قتل سه اسیر اسرائیلی بدون پیراهن که پرچم سفید بلند کرده بودند نشان می دهد که رویکرد دیرین سربازان اسرائیلی این است که اول شلیک می کنند بعد سوال می کنند که طرف مقابل نظامی است یا غیرنظامی.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - نماینده سازمان دیده بان حقوق بشر در سازمان ملل در واکنش به اقدام دولت بایدن در وتوی قطعنامه برقراری آتش بس فوری در غزه، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که واشنگتن با خطر شراکت در جنایات جنگی رژیم صهیونیستی روبرو است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یورونیوز نوشت: سازمان دیده بان حقوق بشر همزمان با برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در دبی سطح آلودگی جوی در امارات عربی متحده را هشدارآمیز توصیف کرد. به گفته این سازمان بخشی از سطح بالای آلودگی جوی در این کشور حاشیه خلیج فارس به دلیل صنایع فسیلی است. دیده بان حقوق بشر همچنین ابوظبی [...]
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۳:۳۲    
حوزه/ جبهه عمل اسلامی لبنان در بیانیه ای گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر در خصوص قتل عام دشمن خائن صهیونیستی در بیمارستان المعمدانی نوار غزه را مشکوک و همسو با دشمن دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
جنبش حماس گزارش اولیه سازمان دیده بان حقوق بشر درباره حمله به بیمارستان های غزه به ویژه بیمارستان المعمدانی را محکوم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی حماس گزارش صادره از سازمان دیده بان حقوق بشر در مورد حمله به بیمارستان های غزه به ویژه بیمارستان معمدانی را محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه اعلام کرد باید تحقیقات فوری درباره اقدام نظامیان صهیونیست در بازداشت پزشکان در نوار غزه از جمله دستگیری رئیس بیمارستان الشفاء در حین خروج آنان از این بیمارستان صورت گیرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سرویس خارجی- سازمان دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارشی اعلام کرد حمله های مکرر ارتش تل آویو به تاسیسات، کارکنان، ناوگان حمل ونقل و سیستم بهداشت و درمان نوار غزه باید به عنوان جنایات جنگی بررسی شوند. این در حالی است که صهیونیست ها همچنان بی توجه به انتقادات به جنایات خود ادامه می دهند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۴    
تهران – ایرنا- سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه با انتشار نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد، از وی خواست جنایات کنونی رژیم اسرائیل علیه فلسطینی ها در غزه را در مکاتبات این سازمان به صورت رسمی "نسل کشی غزه" بنامد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر در واکنش به سخنان شولتز در حمایت از صهیونیست ها تصریح کرد: اقدامات اسراییل علیه غزه جنایت جنگی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۵:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر امروز چهارشنبه اعلام کرد، جنایت ها در غزه که در حد جنایت جنگی است باید مستند شده و به دادگاه کیفری بین المللی ارائه شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان دیده بان حقوق بشر از افزایش شمار حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان های نوار غزه خبر داد و این اقدام ضدانسانی را جنایات جنگی نام نهاد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر خواهان اجرای تحقیقات بین المللی در خصوص حملات رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان های نوار غزه به عنوان یک جنایت جنگی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر از اقدام رژیم صهیونیستی در قطع شبکه های ارتباطی و اینترنت در غزه انتقاد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در بیانیه ای با هشدار درباره وضعیت بحرانی نوار غزه در پی حملات رژیم صهیونیستی، از اصابت موشک هایی معادل یک چهارم یک بمب اتم به غزه خبر داد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – دیده بان حقوق بشر به تازگی استفاده ارتش رژیم صهیونیستی از مهمات فسفر سفید علیه مناطقی در امتداد مرز اراضی اشغالی با لبنان و بر فراز بندر شهر غزه را تایید کرد. ...
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سازمان دیده بان حقوق بشر تأیید کرد که رژیم صهیونیستی طی روزهای 10 و 11 اکتبر در حمله به غزه و لبنان از بمب فسفری استفاده کرده است. رسانه های عبری زبان گفته اند که ارتش در غزه از بمب هایی استفاده [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۱:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر سازمان ملل، اظهارات وزیر جنگ اسرائیل درباره محروم کردن ساکنان سرزمین اشغال شده، از آب و برق و غذا را تهوع آور خواند و گفت که این یک مجازات دسته جمعی و دعوت به ارتکاب جنایت جنگی است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر دوشنبه شب اعلام کرد که اظهارات یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دعوت به جنایت جنگی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارشی اعلام کرد که دولت آمریکا در پرداخت غرامت به عراقی هایی که در معرض شکنجه نیروهای آمریکایی قرار گرفته اند، خودداری می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد دولت آمریکا با پرداخت غرامت به عراقی هایی که پس از اشغال عراق در سال 2003, مورد شکنجه نیرو های آمریکایی قرار گرفتند، مخالف است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که دولت آمریکا باید علاوه بر عذرخواهی از زندانیان زندان ابوغریب به دلیل بازداشت بی دلیل و شکنجه آنها، به این افراد غرامت مالی پرداخت کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر امروز (دوشنبه) اعلام کرد، به نظر می رسد دولت آمریکا در دادن غرامت یا راه های کمکی دیگر در حق عراقی هایی که از شکنجه یا دیگر نقض ها و خشونت ها رنج بردند، کوتاهی کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۶:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر از مقام های رژیم آل خلیفه در بحرین خواست گام های فوری برای رسیدگی به شکایات صدها زندانی در بند رژیم که در اعتراض به شرایط ناگوار زندان اعتصاب غذا کرده اند در پیش بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۴۰    
سازمان دیده بان حقوق بشر در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد سال 2022 خونبارترین سال برای کودکان در کرانه باختری در 15 سال اخیر بوده است و سال 2023 نیز به همین منوال ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر سال جاری و سال گذشته میلادی را خونین ترین سال برای کودکان فلسطینی اعلام کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه اتیوپی اعلام کرد که در خصوص اتهامات وارده از سوی سازمان دیده بان حقوق بشر علیه عربستان مبنی بر کشتار صدها مهاجر اتیوپیایی تحقیق خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۵:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر ضمن انتقاد از ممانعت برگزاری نماز جمعه در بحرین، از مقامات منامه خواست تا فوراً به هر نوع تبعیضی علیه شیعیان این کشور پایان دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر امروز (جمعه) اعلام کرد، اسناد و مدارکی جدید از استفاده نیروهای اوکراینی از مین های ضد نفر ممنوعه علیه سربازان روسی که در سال 2022 عملیاتشان را در این کشور شروع کردند به دست آورده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۰    
سازمان دیده بان حقوق بشر اعدام دو جوان شیعه بحرینی در عربستان سعودی را محکوم کرد و آن را ناعادلانه دانست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد برای نخستین بار یک زن به ریاست این سازمان منصوب شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر امروز (چهارشنبه) امارات متحده عربی را به بازداشت دست کم 2400 پناهجوی افغان در شرایطی "اسفناک" به مدت بیش از یک سال متهم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۵    
سازمان دیده بان حقوق بشر از بازداشت چهار نفر در بحرین به دلیل فعالیت در شبکه های اجتماعی خبر داد.
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۲۸    
سازمان دفاع از قربانیان خشونت: سازمان دیده بان حقوق بشر از سال 1990، سالنامه هایی را در خصوص موارد نقض حقوق بشر در حدود 100 کشور جهان منتشر کرده است. سی و سومین شماره از این سالنامه ها، به بررسی موارد نقض حقوق بشر در سال 2022 اختصاص دارد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: در یک حمله داعش در مرکز سوریه دستکم 11 تن که اکثر آنان غیرنظامی بودند، جان خود را از دست دادند. به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، این حمله زمانی که گروهی 75 نفره از کارگران در حال جمع آوری قارچ در منطقه پالمیرا در حومه شرقی حمص بودند، رخ داد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد توقیف منزل دو خانواده فلسطینی در کرانه باختری توسط اشغالگران اسرائیلی مصداق مجازات گروهی و جنایت جنگی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۱    
سازمان دیده بان حقوق بشر امروز (دوشنبه) به رژیم صهیونیستی هشدار داد، محدودیت های جدیدی که بر ورود خارجی ها به کرانه باختری اعمال کرده منجر به طرد هر چه بیشتر فلسطینی ها از جامعه جهانی می شود.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایلین پیرسون (Elaine Pearson) مدیر بخش آسیا سازمان دیده بان حقوق بشر سال 2022 را خونین ترین سال برای مسلمانان روهینگیا ارزیابی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از فعالان و مخالفان اماراتی که برخی از آنها دوران محکومیت خود را به پایان رسانده اند، تنها به دلیل مطالبه آزادی بیان و تشکیل انجمن های مدنی در بازداشت باقی مانده اند.
مدار شرقی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود از وضعیت حقوق بشر در عربستان در سال گذشته اعلام کرد: سرکوب گسترده تحت حاکمیت محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی به شدت اصلاحات قانونی موجود را تضعیف کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر با تاکید بر کارنامه سیاه حقوق بشری در عربستان و حمایت برخی کشورهای غربی از جنایت آن اعلام کرد که سرکوب گری در عربستان ادامه دارد و این امر اصلاحات اعلام شده مقامات سعودی را تضعیف می کند.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۲:۱۲    
در این گزارش به رویدادهای حقوق بشری جهان در سال 2022 پرداخته شده است. خبرگزاری میزان – در این گزارش به برخی از مهم ترین موارد نقض حقوق بشر در سال 2022 پرداخته شده است. انتهای پیام/
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارشی از بحران اقتصادی و معیشتی لبنان اعلام کرد، درحالی که قشر بزرگی از جامعه این کشور توانایی تامین نیازهای اولیه خود را ندارند دولت هیچ اقدام جدی برای رسدیگی به این وضعیت انجام نمی دهد.