جمعه ۰۹ آبانساعت ۱۵:۰۲Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیترانه»

انصاف نیوز   ۴۲ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب گفت: کشور ترکیه پایان خوبی نخواهد داشت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دبیرکل اتحادیه عرب در مصاحبه تلویزیونی گفت: ترکیه علیه مصر، سوریه و عراق و قفقاز مداخله نظامی می کند ...
آقای خبر   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فرانسه، 27 رهبر عضو اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ویدیوکنفرانسی را با یکدیگر با هدف بحث بر سر همه گیری کروناویروس برگزار کردند، اما شارل میشل، رئیس شورای اروپا اظهارکرد، آنها همچنین درباره مناقشه در حوزه دریای مدیترانه نیز به بحث پرداختند. ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
لبنان و چند کشور دیگر حاشیه شرقی دریای مدیترانه و رژیم صهیونیستی بر سر مرزهای دریایی اختلاف شدید دارند، زیرا این منطقه سرشار از منابع نفت و گاز اعلام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مگس میوه مدیترانه ای از آغاز برداشت مرکبات تاکنون 500 میلیون تومان به باغداران مازندرانی خسارت وارد کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : روسیه و ترکیه دو روی یک سکه هستند. آنها به مقدار زیادی خود را درگیر جنگ های در اقصی نقاط دنیا مانند لیبی، قفقاز یا سوریه کرده اند. آنها همچنان با هم اختلاف دارند و از طرف های مخالف حمایت می کنند و امیدوارند بتوانند حضور نظامی و دامنه سیاسی خود را در خاورمیانه و مدیترانه گسترش دهند ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
انگلیس در اقدامی کم سابقه طی ده های اخیر شمار قابل توجهی از نیروهای دریایی خود را در سواحل قبرس مستقر کرده تا سهمی از حضور در این منطقه کم ثبات داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۰:۱۱    
طرح مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در 800هکتار از باغات شهرستان تفت اجرایی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
قرار گرفتن سوریه در نقطه اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا، جایگاه ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک ویژه ای به آن بخشیده است که می تواند نقش دروازه ورود ایران به جهان غرب و اتصال استراتژیک ایران به منطقه مدیترانه و غرب آسیا را داشته باشد.
برترین خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۴۰    
معاون فرماندار شهرستان محمودآباد گفت: اطلاع رسانی، آموزش و ترویج باغداران باید مورد توجه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۴۸    
به دنبال امضای قرارداد جنجالی مصر با یونان در خصوص ترسیم مرزهای آبی در شرق مدیترانه دو کشور توافق کردند که فرآیند ترسیم مرزها تکمیل شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رژیم صهیونیستی در تقلا است تا از طریق بهره برداری از فضای ملتهب حاکم بر مدیترانه و اختلافات میان ترکیه با یونان و قبرس، با آتن و نیکوزیا یک ائتلاف سه جانبه منطقه ای تشکیل و سپس این هم پیمانی را به دیگر کشورهای واقع در مدیترانه گسترش دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تنش های میان آنکارا و پاریس که در ادامه اختلاف های ناتویی و فعالیت های اکتشافی ترکیه در میادین نفت و گاز شرق مدیترانه و در هفته های اخیر هم در منازعه قره باغ بالا گرفته، حالا وارد فازی جدید شده است.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۱۵    
غصب حقوق ایران کوروش احمدی اعلام توافق یک شرکت دولتی اماراتی با یک شرکت دولتی اسراییلی(EAPC) برای بهره برداری مشترک از خط لوله ایلات - اشکلون در هفته گذشته یادآور قصه غمبار غصب حقوق ایران در این خط لوله توسط اسراییل است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا - مدیترانه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: اظهارات رسمی و غیر رسمی اسلام ستیزانه مقام های فرانسه، برای مسلمانان این کشور خطرناک است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۲۰    
خبرگزاری میزان – طی ماه های اخیر و همزمان با آغاز عملیات حفاری ترکیه در شرق مدیترانه، تنش این کشور با اروپا به شدت افزایش یافته است. اعزام کشتی حفاری ترکیه به شرق مدیترانه و مناطق مورد منازعه با یونان، به تنش های آنکارا و بروکسل دامن زده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
در اقدامی امیدوارکننده یونان و ترکیه از لغو رزمایش های خود در دریای مدیترانه خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۴۰    
سالانه حدود 230 هزار تن پلاستیک به مدیترانه ریخته می شود و در صورتی که تدابیر جدی اتخاذ نشود این رقم می تواند تا سال 2040 دو برابر شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور به انتخاب سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای چهار سال آینده در حوزه ی علوم تغذیه و صنایع غذایی پایگاه منطقه ای همکاری ها در حوزه کشور های مدیترانه ی شرقی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۳:۵۱    
برخی منابع خبری از لغو رزمایش های دو کشور ترکیه و یونان در شرق دریای مدیترانه خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آنکارا رزمایش هایی را که قرار بود روز های 28 و 29 ماه اکتبر جاری در شرق دریای مدیترانه انجام شود، لغو کرده و یونان نیز تصمیم مشابهی اتخاذ کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
روسیه از سران کشورهای یونان و ترکیه خواست تا هرچه زودتر تدابیری را برای کاستن از تنشها در منطقه شرق مدیترانه اتخاذ کنند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه یونان در دیدار با همتای روس خود از نقش ترکیه به عنوان آژانس گردشگری جنگجویان به جبهه های مختلف یاد کرد. سرگئی لاوروف نیز مذاکره را تنها راه حل ممکن برای حل اختلاف بین یونان و ترکیه در مدیترانه شرقی دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور آماده ایفای نقش میانجی میان ترکیه و یونان در زمینه مناقشه شرق دریای مدیترانه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه یونان در دیدار با همتای روس خود از نقش ترکیه به عنوان آژانس گردشگری جنگجویان به جبهه های مختلف یاد کرد. سرگئی لاوروف نیز مذاکره را تنها راه حل ممکن برای حل اختلاف بین یونان و ترکیه در مدیترانه شرقی دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری مشترک با رئیس قبرس شمالی گفت که هیچ کشوری اجازه ندارد تا ترکیه را از معادلات شرق دریای مدیترانه حذف کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۹:۲۵    
وزیر خارجه یونان گفت که اظهارات مقام های ترکیه درباره مذاکره بر سر تنش ها در شرق دریای مدیترانه چیزی جز حرف های توخالی نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقامی معتقد است در حالی که ترکیه قرارداد سه جانبه منطقه انحصاری_ اقتصادی قبرس، یونان و مصر را تهدیدی برای خود قلمداد می کند، تاکید یونان و قبرس جنوبی در منطقه مدیترانه شرقی این است که ترکیه باید به عملیات دریایی لرزه نگاری برای اکتشاف میادین گاز و نفت در منطقه پایان دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه با اشاره به اختلافات مسکو و آنکارا بر سر اوضاع قره باغ، بر حل و فصل منحصراً سیاسی-دیپلماتیک این مناقشه تأکید کرده و گفت: صلح و ثبات در منطقه شرق مدیترانه تنها بر سر میز مذاکره بدست خواهد آمد.
هاژه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۴    
دولت فرانسه سفیر خود را از ترکیه فراخواند. این اقدام پس از اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اتفاق افتاده است. اردوغان گفته بود که ماکرون به بررسی بهداشت روان نیاز دارد، سخنانی که پاریس آن را غیرقابل قبول دانسته است. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
قدیر گلکاریان، استاد دانشگاه در روزنامه مستقل نوشت: چند روز قبل توافق نامه اولیه ای بین امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی به منظور انتقال نفت از امارات به اسرائیل به امضاء رسید ...
شبکه یک سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، بیست سوم مهر ماه امسال مذاکرات غیر مستقیم لبنان با رژیم صهیونیستی آغاز شد مذاکراتی که محور اصلی آن تعییین حدود مرزی لبنان با فلسطین اشغالی به ویژه در دریای مدیترانه است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ترکیه اعلام کرد در حال تمدید کار لرزه نگاری کشتی اوروک ریس خود در منطقه مورد مناقشه مدیترانه شرقی تا 4 نوامبر (14 آبان) است، گامی که برای تشدید تنش ها در منطقه انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ترکیه اعلام کرد این کشور تا تاریخ چهارم نوامبر، در تلاش برای گسترش تحقیقات لرزه شناختی در یکی از مناطق مورد مناقشه در شرق دریای مدیترانه بوده
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۲    
ترکیه اعلام کرد عملیات اکتشاف منابع هیدروکربنی را در دریای مدیترانه شرقی تا 4 نوامبر تمدید می کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۱۶    
ترکیه از تمدید عملیات کشتی اوروچ رئیس در شرق مدیترانه تا چهار نوامبر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع ترکیه از برگزاری رزمایش در دریای مدیترانه طی روزهای آینده خبر داد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: دبیرکل ناتو گفت: یونان و ترکیه موافقت کرده اند که مانورهای نظامی خود در شرق مدیترانه را متوقف کنند. این رخداد نشان از کاهش تنش بین دو عضو ناتو و رقبای تاریخی است. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تی ار تی، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، پس از اتمام اولین نشست مجازی وزرای دفاع ناتو به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داد و از مکانیسم امنیتی اصول تفکیک مسائل بین ترکیه و یونان اظهار خشنودی کرد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح مصر از نجات مسافران یک کشتی دچار مشکل شده تحت پرچم ترکیه در دریای مدیترانه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- در جریان کنفرانس خبری دبیر کل ناتو، مناقشات ترکیه و یونان در شرق مدیترانه، عامل اختلاف بین سازمان پیمان آتلانتیک شمالی و اتحادیه اروپا خوانده شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع ترکیه در بحبوحه تنش ها در مدیترانه شرقی اعلام کرد: همسایگان خود را به مذاکره و گفتگو دعوت می کنیم. به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه ترکیه ادعاهای مطرح شده در بیانیه مشترک یونان، مصر و بخش روم نشین قبرس درباره ترکیه و مدیترانه شرقی را محکوم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا - مدیترانه روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای نسبت به هرگونه سرمایه گذاری امارات متحده عربی در چارچوب توافق سازش با رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی هشدار داد و اعلام کرد که چنین اقداماتی به افزایش قدرت سرکوب رژیم اشغالگر منجر خواهد شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
امارات و رژیم صهیونیستی به طور رسمی گفتگو بر سر خط لوله انتقال نفت ایلات-اشکلون که دریای سرخ را به مدیترانه متصل می کند، آغاز کرده و تفاهم نامه هم به امضا رساندند. خط لوله ای که در دهه 60 میلادی توسط رژیم صهیونیستی و ایران ساخته شده و برای انتقال نفت تهران به بازار های اروپایی استفاده می شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۵۱    
نماینده فرانسوی پارلمان اروپا گفت که این اتحادیه از حقوق اعضای خود در شرق دریای مدیترانه حفاظت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مبارزه با مگس مدیترانه ای در سطح دو هزار و 500 هکتار از باغات میوه خرمالو و انار استان اصفهان در حال انجام است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۲    
وزیر دفاع ترکیه بر حمایت آنکارا از حل اختلافات در مدیترانه شرقی و دریای اژه از طریق گفت وگو و تحت قانون بین المللی و روابط خوب همسایگی تأکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۲۱    
وزیر دفاع ترکیه بر حمایت آنکارا از حل اختلافات در مدیترانه شرقی و دریای اژه از طریق گفت وگو و تحت قانون بین المللی و روابط خوب همسایگی تأکید کرد.