دوشنبه ۲۴ مردادساعت ۱۸:۲۵Aug 2022 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضای سبز»

ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/خوزستان رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز با انتقاد از عملکرد سازمان پارک ها و فضای سبز اهواز گفت: در طول سالیان شاهد چالش قطع و قلع و قمع درختان شهر اهواز و خشکی بخشی از درخت ها هستیم اما این مساله به مجموعه شهرداری برمی گردد نه پیمانکاران.
شهردار منطقه 2 از اجرای فضای سبز 35 هکتاری در محدوده اراضی توتستان های فرحزاد در جنوب یادگار امام (ره) خبر داد که تا سال آینده تحویل داده می شود.
ایمنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شهردار زاهدان با بیان اینکه توزیع اعتبارات و امکانات به صورت عادلانه بین مناطق شهرداری این کلان شهر انجام می شود، گفت: اضافه کردن 200 هزار مترمربع به فضای سبز شهری به زاهدان در دستور کار است.
نصر نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نصر: مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از انعقاد قرارداد انجام هرس و فرم دهی درختچه های زینتی و ارقام ردیفی گیاهان در سطح شهر خبر داد.
انصاف نیوز   ۳ ساعت پیش    
رپورتاژ آگهی چکیده : لنداسکیپ دیزاین و محوطه سازی و ایجاد فضای سبز لنداسکیپ دیزاین یا در اصطلاح رایج تر آن محوطه سازی در سال های اخیر و با وجود گسترش آپارتمان نشینی و دوری بیش از پیش مردم از طبیعت، طرفداران زیادی پیدا کرده است ...
جهانی پرس   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به اوج گرمای تابستان، اداره فضای سبز منطقه 17 به منظور حفظ و نگهداری و مهار آفات درختان، آنها را تحت مراقبت ویژه قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ازنا- شهردار ازنا از برنامه ریزی این مجموعه برای گسترده تر شدن چتر فضای سبز بر سر این شهر خبر داد و گفت: با تدارک چند پروژه به دنبال تحقق درآمد پایدار برای شهرداری هستیم.
خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در بازدید از پروژه ساماندهی تپه نورالشهداء دهدشت، به سرانجام رساندن این پروژه را یکی از اولویت ها عنوان کرد، وی هم چنین از تکمیل پروژه چرام دهدشت در هفته دولت خبر داد، با توجه به کمبود فضای سبز در کهگیلویه ...
ایمنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از امضای تفاهم نامه ای با اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان با محوریت ارتقای مهارت های آموزشی و فنی باغبانان فعال در این سازمان خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۷ ساعت پیش    
شهردارکمالشهردر جلسه ی که باهدف بررسی مشکلات پیش روی توسعه فضای سبز شهری برگزارشده بود با تاکید بر این مطلب افزود: فضاهای سبز شهری به عنوان یکی از ملاک های توسعه یافتگی وموثر در ارتقاء شاخص های کیفی شهرها می باشد.
پیک هشت رود   ۸ ساعت پیش    
توسعه آب رسانی به رفوژ فضای سبز جدید الاحداث توسط عوامل معاونت خدمات شهری و معاونت عمرانی در راستای بهبود وضیعت فضای سبز شهر هشترود در حال اجراست.
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش    
شهردار منطقه پنج اراک گفت: در بافت قدیمی این منطقه همچون خیابان های راهزان و ادبجو، ساخت وسازهای غیرمجاز انجام شده است و به استثنای پارک شهر، هیچ فضای سبز مطلوب دیگری برای استفاده شهروندان وجود ندارد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۷:۵۷    
شهردار نیاسر از خریداری پساب فاضلاب نیاسر، احداث منبع ذخیره پساب و لوله گذاری از محل تصفیه خانه فاضلاب تا مخزن ذخیره آب شهرداری با اعتباری بالغ بر20میلیارد ریال خبر داد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۵:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
شهردار منطقه13 از طراحی و احداث تصفیه خانه آب کانال منوچهری برای آبیاری فضای سبز با ظرفیت هزار متر مکعب توسط اداره محیط زیست منطقه خبر داد و گفت: این طرح هم اکنون در مرحله مطالعات و جانمایی است.
سلام نو / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
صبح امروز در میدان بهمن تهران در جریان یک حادثه دلخراش مرد میانسال جان باخت.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از واحد خبر سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به تخصیص حدود 150 هکتار از اراضی محور جاده قدیم قم-تهران موسوم به بوستان ولایت به شهرداری قم اظهار کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
خزانه دار شورای شهر تهران درخصوص قطع درختان از مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران خواست که متخلفین را به دادگاه معرفی کند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۱:۱۳    
شهردار کولمار فرانسه از رستوران های محلی و شهروندان درخواست کرد که به دلیل خشکسالی و اعمال محدودیت های مصرف آب، شهرداری را در حفظ طراوت فضای سبز یاری کنند؛ شهروندان اکنون می توانند ته مانده آب مصرفی خود را در صورت آلوده نبودن به مواد شوینده و غیرسالم نظیر چربی، برای آبیاری گیاهان استفاده کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۰:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: اکوپارک 35 هکتاری برای احیای فرحزاد توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهری تهیه و با همکاری مناطق 5 و 2 شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفته که تا اواخر اسفند امسال تکمیل می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۰۹:۰۰    
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از انتقال آب خام به شبکه آبیاری فضای سبز در محله حسن آباد خبر داد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۶:۱۵    
به گزارش قم پرس به نقل از واحد خبر سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به برگزاری جلسه مدیران سازمان با سرمایه گذاران و زیرمجموعه های خدماتی رفاهی سازمان در خصوص تقویت ارائه خدمات به زائرین اظهار کرد: در این جلسه مطالبی ازجمله رعایت شئون شهر کریمه اهل بیت(س) ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
جوکار گفت: متاسفانه برای مدیریت فضای سبز از آب شرب استفاده می شود و هیچ راهکاری برای مدیریت پساب رها شده، نشده است.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
خرداد: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در رابطه با جریمه قطع درخت گفت: جریمه های این حوزه در حساب مخصوصی واریز می شود که برای توسعه فضای سبز و تملک باغات مورد استفاده قرار می گیرد. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
طراحان معماری به خوبی از اهمیت نورپردازی مدرن در زیبایی محوطه و فضای سبز باغ و ویلاها مطلع هستند. نورپردازی نقش مهمی در تأمین روشنایی، فضاسازی و ایجاد حس و حال مناسب در محوطه فضای سبز باغ و ویلا دارد، به همین دلیل طراحان داخلی از منابع متنوعی برای تأمین روشنایی فضا بهره می برند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۱:۱۳    
مدیر اداره زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بروجرد گفت: ایجاد چهره شهری متناسب با شهرنشینی، به کارگیری تزئینات و حفظ زیبایی مبلمان شهر از وظایف شهرداری است، در همین راستا زیباسازی و رنگ آمیزی جداول معابر و میادین سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان، درباره دلیل قطع شبانه درختان در اصفهان توضیح داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۸:۱۹    
مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از افزایش سرانه فضای سبز در منطقه چهار و رسیدن آن به میزان 5.34 مترمربع به ازای هر شهروند، با بهره برداری از دو پروژه شاخص فضای سبز تا پایان سال جاری خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۸:۰۱    
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان، اقدامات این سازمان در راستای تحقق شعار سال و استفاده از دانش بنیان ها را تشریح کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رشد بی رویه شهرها و افزایش جمعیت در شهر باعث بروز ترافیک و حجم زیاد تردد شهروندان در شهرها می شود و معضلاتی را به همراه دارد، لذا برنامه ریزی مدون برای زیست پذیری شهری جهت کاهش ترافیک و آلودگی، توجه به هوشمندسازی، بازآفرینی شهری و توسعه فضای سبز از ضروریاتی است که مدیران شهری باید به دنبال آن باشند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار رزن گفت: امسال بیش از 5.5 هکتار به سرانه فضای سبز این شهر اضافه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۲۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پژوهشگران معتقدند در اوج قرنطینه های کرونایی، برخی از پرندگان احتمالاً توانسته اند به دلیل کاهش تردد انسان ها از فضاهای بیشتری در شهرها استفاده کنند؛ اما با حضور مجدد انسان ها در اجتماع، آن ها نیز به زیستگاه های خود بازگشته اند. این پژوهش بر اهمیت ایجاد فضای سبز شهری تأکید می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم از توزیع متمرکز نهاده های گل و گیاه از طریق مرکز تولیدات و تحقیقات این سازمان و نظارت بر رعایت استانداردها و شرایط کاشت در فضای سبز شهر خبر داد.
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۱:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به خشکاندن درختان خیابان ولیعصر(ع) بیان کرد: 117 میلیارد تومان جریمه برای خشکاندن این درختان ارزشمند تعیین شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه 9 شهرداری کرج گفت: با جمع آوری به موقع علف های خشک در فصل گرم سال، از خسارات ناشی از وقوع آتش سوزی های احتمالی در بوستان ها و فضای سبز جلوگیری می شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
فرارو دیدن گل های رنگارنگ در پارک ها و فضای سبز شهر حس خوبی به انسان می دهد. گل ها به رنگ سبز و یکنواخت محیط، تنوع و کنتراست می بخشند. علاقمندان به گل و گیاه همیشه سعی می کنند که این گل های زیبا را در حیاط یا تراس خانه پرورش دهند. اما پرورش گل و گیاه در آپارتمان های امروزی کار دشواری است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۲۳:۴۰    
شهردار هندیجان گفت: ادوات و دستگاه های مورد نیاز با هدف بهسازی و نوسازی تجهیزات واحد فضای سبز شهرداری هندیجان خریداری شد.
عصر تبریز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
اهتمام شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز در کنار تسریع و اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی، احداث پارک های جدید و تجهیز آنها است تا علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز، مردم اوقات فراغت خود را در این مکان ها سپری کنند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۶:۲۷    
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری زرند از آغاز عملیات مقابله با آفات و علف های هرز در خیابان ها و بلوارهای سطح شهر خبر داد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۵:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از واحد خبر سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به تکمیل اجرای عملیات آبیاری تحت فشار بوستان معصومیه در محدوده شهرداری منطقه دو قم اظهار کرد ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل سازمان بوستان های و فضای سبز شهر تهران، جریمه های نقدی سنگین برای ازبین بردن درختان صرف تملک باغات و فضای سبز می شود. مختاری می گوید: جریمه های نقدی در یک حساب جداگانه که شورای شهر مصوب کرده، واریز شده و فقط در حوزه تملک باغات و توسعه فضای سبز هزینه می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری شهرکرد گفت: اقدامات لازم جهت استفاده از آب چاه های کشاورزی فضای سبز شهرداری شهرکرد برای رفع مشکلات بی آبی انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۵۸    
شاید شنیده باشید که می گویند قیمت چمن مصنوعی از چمن های طبیعی و عادی بالاتر است، اما سوال اینجاست که آیا چمن مصنوعی واقعا ارزش این هزینه کردن را دارد؟ آیا واقعا چمن مصنوعی می تواند موجب کاهش هزینه و صرف وقت برای رسیدگی به چمن ها و فضای سبز شود؟
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۶:۳۰    
گرگان- سیدالنگی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به ضرورت ارتقاء بهره وری از منابع آب موجود در استان، گفت: آبیاری فضای سبز شهرها از آب شرب ممنوع می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۶:۱۳    
شهردار زرند گفت: ساماندهی بوستان شهید زرند در قالب افزایش بهبود کیفی فضای سبز، هرس و فرم دهی درختان، حذف درختان خشکیده، لایروبی جوی های سطح بوستان ها و پاکسازی فضاهای سبز انجام می شود.
صمت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۰:۴۴    
در دنیای ماشینی و پر از آلودگی های تولید شده توسط کارخانه ها و ماشین ها، به جرئت می توان گفت تنها چیزی که شهر را سر پا نگه داشته و رنگی به آن ها می دهد، وجود درختان و فضای سبز است.
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۶:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری رشت در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه پارک 500 هکتاری لاکان گفت: این پروژه جزو پروژه های اولویت دار شهرداری رشت در راستای ارتقاء سرانه فضای سبز شهری است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آرامستان های شهرداری قزوین گفت: کارکنان فضای سبز سازمان مدیریت آرامستان ها برای حفظ و پاکسازی محیط، تلاش و از روشن کردن شمع جلوگیری کردند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: رشد و گسترش سازه های بتنی و نیز توسعه شهرهای صنعتی به همراه آلودگی، نیاز به ضرورت ایجاد و حفظ فضای سبز به امری اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است. این موضوع در همه شهرهای بزرگ به شکل ویژه ای مورد توجه شهروندان و مجموعه های مدیریت شهری است. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۷:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
گرمای شدید اروپا، مسئولان شهر سالزبورگ اتریش را به توجه بیشتر به حیات فضای سبز شهری ترغیب کرده است؛ در جدیدترین اقدام، کیسه های آب برای حفاظت درختان در برابر گرما در پارک های شهر اعمال شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۶:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز بر بهسازی کامل نمازخانه پارک های این کلان شهر تاکید کرد.