یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۷:۳۷Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضاهای سبز»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم از برپایی برنامه های فرهنگی و تربیتی ویژه ماه مبارک رمضان در بوستان ها و فضاهای سبز قم خبر داد.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر ضرورت استفاده از گونه های مقاوم در برابر کم آبی در توسعه فضاهای سبز شهری گفت: مصرف درست آب گامی مهم در راستای حفظ محیط زیست است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۶:۴۷   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در 3 نقطه از شهر 1500 هکتار کمربند سبز به شهر تهران اضافه شد که به بهبود کیفیت هوا نیز کمک می کند؛ در ایام نوروز شهروندان می توانند از فضاهای سبز ایجاد شده در پایتخت استفاده کنند.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به منظور طراوت بخشی و زیبایی فضاهای سبز شهری در آستانه بهار 1402 ده فرش و سبد گل با کاشت گل های فصلی در بزرگراه های منطقه 19 گسترده شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۸    
آبیاری قطره ای چیست؟ آبیاری قطره ای یکی از روش های آبیاری فضاهای سبز است که در آن آب با کمترین میزان فشار از روزنه ها و دیگر تجهیزات به ریشه گیاه راه پیدا می کند. به دلیل نوع طراحی و میزان آب کمی که از روزنه ها خارج می شود مصرف آب بسیار کاهش می یابد و گیاهان رشد بهتری دارند ...
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
فرزاد هنرور از آغاز عملیات باندینگ و کوددهی درختان در سطح منطقه خبر داد و گفت: رسیدگی به درختان و فضاهای سبز شهری از اولویت های مدیریت شهری به حساب می آید.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خرم آباد گفت: با اقدامات در دست اجرای این سازمان، امسال گردشگران و مسافرانی که به شهر خرم آباد سفر می کنند فضایی متفاوت را تجربه خواهند کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۳۶    
امروزه توسعه فضاهای سبز با طراحی های متفاوت و در فضاهای مختلف شهری رو به افزایش است، با این حال مدیران در بعضی از شهرهای جهان بیش از سایران در تلاش هستند از فضاهای سبز در محیط اطراف خود بهره بگیرند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۴:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که دلیل رواج بلند مرتبه سازی ها می تواند کسب سود باشد اما یکی از دلایل مهم بلند مرتبه سازی ها افزایش جمعیت و کمبود زمین در کلانشهرها است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد اظهار کرد: کاشت پنج هکتار از فضای سبز شهری برای گل کاری نوروزی و 50 هزار اصله درخت در مناطق از پیش تعیین شده در سطح شهر یزد از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار مدیریت شهری یزد است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله نورمفیدی گفت: درختکاری و ایجاد فضاهای سبز و جنگلکاری از کارهای مورد رضایت خداست.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۷    
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری زرند گفت: فضاهای سبز میادین و بوستان ها با کاشت بیش از 45 هزار انواع گل های فصل بهار زیباسازی و گل آرایی شد.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
شهردار منطقه 20 در مراسم روز درختکاری در بوستان توتستان، از کاشت 49 هزار اصله نهال در آستانه فصل بهار در فضاهای سبز شهری و عرصه های جنگل کاری خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۰۲    
شهردار فردیس از افزایش 12 هکتار به فضاهای سبز شهری این شهر در سال آینده خبر داد.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادتهران: طرح جهادی فضای سبز در محورهای اصلی شمال تهران آغاز و شهروندان منطقه یک با حضور در بوستان های فرامنطقه ای می توانند نهال رایگان تهیه و در توسعه فضاهای سبز شهری مشارکت نمایند. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۱۶    
تامین روشنایی محیط یکی از اصلی ترین معضلاتی است که در محوطه سازی، مورد توجه قرار می گیرد. امروزه با کمک چراغ باغی ، نور مورد نیاز در فضاهای سبز و باغ های مختلف را تامین می کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان امام جمعه سنندج گفت: قطع یک درخت به معنای قطع ریشه بشریت است چرا که ثمره یک درخت تنها یک میوه و یا سایه نیست بلکه از وجود همین درخت، توسعه اشتغال، زندگی و تنفس نشات می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
شهردار سنندج از احداث 143هکتار پارک برای بهره مندی شهروندان در سنندج خبر داد و گفت: دیدگاه اعضای شورای شهر و کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر سنندج این است که ایجاد و توسعه فضاهای سبز با تاکید بر ثروت آفرینی و سرمایه گذاری انجام شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۶    
بسیاری از شهرهای ویتنام قصد دارند با اجرای پروژه های طولانی مدت سرانه فضای سبز شهری را افزایش دهند و به این ترتیب کیفیت زندگی شهری را بالاتر ببرند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردرای منطقه 4 از اجرای طرح زمستانه هرس درخت و درختچه ها و بازپیرایی فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: درختان معابر و بوستان های محلی و جنگلی این منطقه هرس شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۰:۰۷    
ندا اظهری، مترجم: دانشگاه ها علاوه بر اینکه نقش آموزش و پرورش نسل آینده را برعهده دارند، ظرفیت بالایی در بهره برداری از فضاهای قابل دسترس در اختیار دارند ...
جهانی پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شهردارناحیه یک کحالی گفت: بیش از 30عدد گلدان چوبی گل بهاره از نوع قلم فور و شب بو در فضاهای سبز سطح ناحیه کاشت می شود.
افق تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۰:۲۰    
این شرکت در راستای ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی و گسترش فضاهای سبز جهت حفظ محیط زیست، را به اجرا درآورد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
توسعه شهری به ایجاد مناطقی مملو از آسمان خراش های بتنی و خیابان هایی پوشیده از آسفالت، با کمترین دسترسی به فضاهای سبز منجر شده و چشم اندازهایی دلگیر را برای شهرنشینان به وجود آورده است. هنرهای خیابانی می تواند به بهترین شکل ممکن ظاهر کسل کننده شهرها را به فضاهایی پرشور تبدیل کند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۱    
مسئول فضای سبز شهرداری بروجن با بیان اینکه عملیات کاشت گل های فصلی در آستانه نوروز در سطح شهر آغاز شده است، گفت: گل های استفاده شده برای گل کاری فضاهای سبز سطح شهر از تولیدات گلخانه شهرداری است که با کاشت آنها تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شهردار تهران با تاکید بر این که استفاده از روش بازچرخانی آب، یکی از راهکارهای مناسب جلوگیری از تشدید روند فرونشست زمین در پایتخت است، گفت: در حال حاضر سالانه 21 میلیون متر مکعب از منابع مورد نیاز برای آبیاری فضاهای سبز تهران از طریق بازچرخانی آب تامین می شود و قصد داریم تا پایان سال 1402 ...
شورا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۲:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش شوراآنلاین شهردار تهران در سی ودومین رویداد امید و افتخار گفت: در مدیریت شهری جدید تلاش داریم فاصله طبقاتی را کم کنیم؛ ما سعی داریم در کنار خدماتی که به شهروندان ساکن شمال شهر ارائه می دهیم تلاش ویژه تری نیز برای ارائه خدمات به مناطق کم برخوردار تهران صورت دهیم. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شهردار زرند گفت: کاشت گل در تمام میدان ها و ورودی های سطح شهر در دستور کار قرار دارد و بیش از 23 گلدان انواع گل های فصلی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تولید و در فضاهای سبز سطح شهر کاشت خواهد شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۴    
برخی مطالعات نشان می دهد شهرنشینان که کمتر به فضاهای سبز دسترسی دارند، در مقایسه با افرادی که در روستاها زندگی می کنند و ارتباط نزدیک تری با طبیعت دارند بیشتر در معرض اضطراب، افسردگی و دیگر بیماری های روان شناختی قرار دارند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه اصفهان گفت: متأسفانه طی سالیان گذشته آنگونه که شایسته و بایسته بوده است در زمینه منابع طبیعی و ایجاد فضاهای سبز و کاشت درخت در کشور طرح های خوبی را اجرایی نکردیم و در این زمینه نقص و ضعف داریم که باید اصلاح شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۸    
بارانکیلا در کلمبیا به واسطه گسترش فضاهای سبز در سراسر شهر توانسته است جایزه موسسه منابع جهان را از آن خود کند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۹:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری منطقه 3 گفت: عملیات برف تکانی درختان و درختچه های منطقه 3 اجرا شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به اینکه اگر حادثه ای در همدان اتفاق بیفتد مکان مناسبی را برای اسکان اضطراری جمعیت نداریم، گفت: شهرداری ها فضاهای سبز شهری را چند منظوره و با پیوست مدیریت پدافند غیرعامل احداث کنند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور گفت: : با مجموعه شهرداری رایزنی می کنیم تا از پیکرتراشی های چوبی هنرمندان صنایع دستی برای زیباسازی پارک ها و فضاهای سبز پایتخت استفاده شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۱:۱۴    
سیدمحمد فخار-روزنامه نگار امروز ظهر در مراسمی با حضور شهروندان غرب تهران و شهردار، 9هزار مترمربع باغ ایرانی به سرانه فضاهای سبز پایتخت افزوده می شود. این دومین باغ ایرانی است که درهای آن به روی مردم گشوده می شود. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۱:۴۳    
الهه فراهانی-روزنامه نگار شایعه شده که امشب زلزله شدیدتری می آید. مردم تا جایی که می توانند وسایل باارزششان را از داخل خانه هایشان برمی دارند و آنهایی که در ارومیه و شهرهای اطراف کسی را دارند، به آنجا می روند و بقیه هم داخل باغ ها و فضاهای سبز چادر زده اند. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۴۴   + ۳۳ سایت دیگر  
مطالعه جدیدی که در مجله Occupational & Environmental Medicine منتشر شده، عنوان می کند که بودن در طبیعت می تواند پادزهری در جهت کنترل اضطراب و مدیریت فشار خون باشد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۲    
شهردار زرند گفت: از تیرماه امسال تاکنون بیش از پنج هزار متر لوله گذاری در فضاهای سبز سطح شهر انجام شده است.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس نتایج مطالعه جدیدی در فنلاند، گذراندن مکرر زمان در فضاهای سبز مانند پارک ها و باغ ها می تواند به کاهش مصرف داروهای تجویزی کمک کند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۲۲    
اگرچه همواره فضاهای سبز بزرگ از محبوبیت بیشتری در میان شهروندان برخوردار است، با این حال نبود فضاهای شهری مدیران را به ایجاد پارک های جیبی برای جذب شهروندان سوق داده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شهردار دلیجان از برگزاری نخستین جلسه هماهنگی استقبال از نوروز 1402 خبر داد و گفت: مقرر شد در فرصت باقیمانده تا آغاز سال جدید، درختان سطح شهر هرس و آب مورد نیاز برای استفاده فضای سبز به نحوی پیش بینی شود که از آب شرب برای آبیاری فضاهای سبز شهری استفاده نشود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۸:۲۴    
اغلب شهرنشینان بر این باور هستند که تنها نزدیکی به فضاهای سبز شهری می تواند مزایایی مانند کاهش اضطراب، به حداقل رسیدن انتشار کربن و پاکی و خنکی هوا را برای آن ها به ارمغان بیاورد، حال آن که جنگل های برون شهری نیز کیفیت زندگی آن ها را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
وجود فضاهای سبز در مناطق مختلف شهر، علاوه بر بهبود آب وهوا و کاهش آلودگی، تأثیرات چشمگیری را بر بهبود کیفیت کلی زندگی شهرنشینان بر جای می گذارد و در این راستا بعضی از شهرهای جهان اقدامات ویژه ای را انجام داده اند که قابل توجه است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار زنجان، گفت: فضاهای سبز موجود در معابر عمومی نظیر رفوژهای میانی خیابان ها و یا برخی از میادین وسیع شهری را نمی توان به حساب مکان های تفریحی گذاشت، بنابراین شهر زنجان بایستی از منظر مکان های تفریحی نظیر پارک ها تقویت شوند.
برترین ها / ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال 2023 بر اساس تنوع، برنامه ریزی های فرهنگی، امنیت، تعداد فضاهای سبز و حتی روزهای آفتابی شناخته شدند.
شهرداری یزد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست منطقه دو شهرداری یزد از بهره برداری مخزن بتنی 500 مترمکعبی ذخیره آب تقاطع شهدای نعیم آباد خبر داد و گفت: با راه اندازی این مخزن، آب مورد نیاز تأمین و نیز امکان ایجاد آبیاری تحت فشار فراهم و با بهره برداری از این مخزن ذخیره، قسمتی از مشکل آبیاری فضاهای سبز شهری در منطقه مرتفع خواهد شد. ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نصر: فضای سبز فراتر از ویژگی های تزئینی آن، آمیختگی اساسی با مسائل زیستی و فرهنگی دارد که باید در پروژه ها مورد توجه قرار گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۰۹:۱۸    
پژوهشگران شرکت تحقیقاتی ABI که در زمینه های مختلف زندگی شهری فعالیت می کند، پیش بینی کرده اند که در پی روند گرایش مدیران به توسعه فضاهای سبز، سرمایه گذاری در ایجاد این زیرساخت ها تا چند سال آینده به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.
همگردی   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۶:۰۳    
پارک کوهستان یزد، از پر رونق ترین فضاهای سبز شهری یزده، که در مسیر جاده تفت به یزد ایجاد شده. در وسط این پارک حوض بزرگی درست شده که آب نمای آن در شب جلوه زیبایی به آن می بخشه ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
عملیات به زراعی فضاهای سبز منطقه 20 شامل بوستان ها، عرصه های جنگلکاری و فضاهای سبز معابر اصلی و بزرگراهی در سطح نواحی هفتگانه با توجه به سرمای هوا و شروع بارش ها با هماهنگی معاونت خدمات شهری و محیط زیست آغاز شده است.