شنبه ۰۸ آذرساعت ۰۳:۳۵Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضاهای سبز»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
با وساطت و همراهی همسایگان مستاجر زنجانی که به دلیل اخطار صاحبخانه وسایل خود را در یکی از فضاهای سبز چیده و در آنجا چادر زده به خانه بازگشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس عضو شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد که با تکمیل و افتتاح بوستان سایه، در شمال شرق شیراز، سرانه فضاهای سبز و تفریحی در این شهر افزایش می یابد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۸:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
حوزه/ استانداری قم آمادگی دارد مانند گذشته برای گسترش و توسعه فضاهای سبز با در اختیار دادن اراضی و امکانات و همکاری دستگاه های اجرایی برای مردمان این شهر مقدس و استان خادمان صدیقی باشد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۳۰    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به ظرفیت فضاهای سبز شهری در استان قم، پیوست فرهنگی را برای بوستان ها ضروری عنوان کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۴۴    
پاندمی کووید-19 درس های زیادی به طراحان شهری آموخته، آن ها را از نابرابری های موجود آگاه کرده و چالش های جدیدی بر سر راهشان قرار داده است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۷:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
آنها ارتباطی بین فشار خون بالا در دوران کودکی و قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از آلودگی هوا و همچنین تراکم شهری، سر و صدا، مجاورت کم با فضاهای سبز و وضعیت اقتصادی-اجتماعی پایین یافتند. فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی خطر بیماری های قلبی عروقی، مانند بیماری عروق کرونر و حملات قلبی است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۵    
برای درک مفهوم شهر خاکستری کافیست با دورنمایی از بالا به برخی از کلانشهر ها همچون تبریز نگریست تا تاریکی این موضوع بر کیفیت زندگی و نشاط اجتماعی جامعه آشکارتر شود .
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۲    
یکی از مشکلات دیرینه محله کرمان، خاموشی نقاط مختلف این محله است که این موضوع زمینه ساز بروز آسیب های مختلف شده است دبیر شورایاری محله کرمان دراین باره می گوید ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه 1شهرداری کرج اقدامات اخیر حوزه فضای سبزرا گامی موثر در توسعه، احیاء و زیباسازی سطح منطقه بر شمرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
پاندمی کرونا و تبعات آن نظیر افزایش نگرانی ها، محدودیت های مربوط به ماندن در خانه و رعایت فاصله اجتماعی باعث شده است مردم بیش از پیش قدردان ارزش قدم زدن های کوتاه در فضاهای سبز و پارک ها باشند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تبریز(پانا) - کاشت انبوه درخت و درختچه و توسعه فضای سبز که از ابتدای سال جاری شروع شده در شهرداری منطقه پنج تبریز ادامه دارد. به گزارش اداره کل شهرداری تبریز، شهردار منطقه 5 تبریز با اعلام این مطلب گفت: تا نیمه اول آبان ماه 36 هزار اصله درخت و 21 هزار درختچه در این منطقه کاشته شده است. ...
دو طرح برای تامین فضاهای عمومی ویژه دوران فراگیری کرونا در پایتخت کلید خورد. مدیریت شهری از طریق این دو طرح بنا دارد عقب ماندگی 7 سال گذشته در کسری فضاهای سبز و عمومی شهری در مناطق 22گانه پایتخت را جبران کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
درکنار احداث سراهای محله و فضاهای سبز حالا کمربندی جنوبی این شهر در مراحل پایانی خودقرار دارد.
آوای رشت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، شهردار رشت از ساعات اولیه صبح نخستین روز کاری هفته از پارک ها و فضاهای سبز شهر بازدید کرد . ...
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادتهران: فضاهای سبز شهری با مشارکت شهروندان و انجام تعهد مالکین به کاشت نهال، در شمال تهران توسعه یافت. به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۰    
فضاهای سبز شهری با مشارکت شهروندان و انجام تعهد مالکین به کاشت نهال، در شمال تهران توسعه یافت
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۰۰    
امروزه مشکلاتی همچون گرم شدن زمین، آلودگی هوا و مصرف بی رویه انرژی باعث شده تا حفظ منابع طبیعی به یکی از دغدغه های انسان عصر حاضر تبدیل شود؛ از این رو یکی از چالش های شهرهای معاصر توسعه فضاهای سبز شهری متناسب با ساخت و سازهایی است که به علت منافع اقتصادی در کوتاه مدت انجام می شود.
کوتاه آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
اجرای عملیات به زراعی فضاهای سبز شهری در منطقه 2 معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 از اجرای عملیات به زراعی در فضاهای سبز معابر، بزرگراه ها و بوستان های این منطقه خبر داد . ...
توسعه فضای سبز در مناطق جنوبی شهر تهران در اولویت است و برنامه هایی برای توسعه فضای سبز در دستور کار است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تقریباً از خرداد ماه گذشته بود که برای توسعه فعالیت های استارت آپی و همچنین کارآفرینی و استفاده از ایده های بکر و نو، نخستین مرکز استارت آپی محیط زیست از سوی هلدینگ دانش بنیان ذوق با مشارکت شهرداری منطقه 10 راه اندازی شد. ...
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
نهال درخت کاسیا در بوستان ها و فضاهای سبز توسط سازمان فضای سبز شهرداری خرمشهر کاشته شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۹    
برای سالیان متمادی، افزایش مداوم تقاضا و هزینه های تامین آب مصرفی از یک سو و کاهش منابع آبی از سوی دیگر گریبانگیر بشر بوده اند، و به نظر می رسد راه بازگشتی از آن نخواهد بود مگر نجات آینده ذخایر محدود آبی به مدد تکنولوژی های مدرن تمام خودکار و هوشمند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حبیبی شهردار پیشوا: به منظور تغییر روش های آبیاری سنتی به مکانیزه فضاهای سبز شهری، اجرای آبیاری تمام مکانیزه بلوار شهید سلیمانی در دستور کار قرار گرفت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از مردم در سراسر جهان در پی کاهش محدودیت های اعمال شده برای مهار شیوع کروناویروس، پیاده روی و دوچرخه سواری را برای تردد داخل شهری جایگزین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کرده اند تا از این طریق هم خود را از خطر ابتلا به ویروس کرونا در امان نگه دارند و هم اینکه هوای تازه تنفس کنند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پریسا نوری برای اهالی پایتخت، دور شدن از هیاهوی شهر و گشت وگذار چند ساعته در دل بوستان های جنگلی و گستردن بساط ناهار یا عصرانه همراه با خانواده، یک تفریح خانوادگی و دلچسب به حساب می آید و طرفداران زیادی دارد ...
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: بخش قابل توجهی از باغات سطح شهر مشهد متعلق به آستان قدس رضوی است که نه تنها به عنوان ریه های این شهر تاثیر چشمگیری در شرایط زیست محیطی دارد بلکه ساختاری بی بدیل از فضاهای سبز و باز را در این شهر شکل داده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بخش قابل توجهی از باغهای مشهد متعلق به آستان قدس رضوی است که ساختاری بی بدیل از فضای سبز و باز را در این کلانشهر شکل داده لذا حفاظت از این میراث ارزشمند زیست محیطی ضروری است.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران گفت: در سومین روز از هفته تهران طرح انتخاب محله سبز به منظور توسعه فضاهای سبز با انتخاب خیابان خواجه عبداله انصاری در این منطقه اجرایی شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
منطقه 22 گذشته و سرنوشت متفاوتی از مناطق دیگر تهران دارد. فضای شهری منطقه حاصل 4 دهه اخیر است. هنوز عنصر طبیعت بر آن غالب است و فضای مسکونی با هویت در محله های آن دیده می شود. متأسفانه سیاستگذاری های ادوار گذشته مدیران موجب شده است که فضای متفاوتی از کل شهر تهران برای منطقه حاکم شود ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۴۴    
شیوع بیماری کووید -19 به عنوان یک بحران شهری، چالش های زیادی را در پی داشته، با این حال، فرصت های بسیاری را نیز در اختیار معماران قرار داده است تا فضاهای سبز و شهرهایی بهتر و پایدارتر طراحی کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۱۲    
مسئولان شهر شنجن چین تصمیم به ساخت شهری بدون خودرو در ساحل دریای پرل این شهر گرفته اند که قابلیت سکونت 80 هزار نفر را دارد و به منظور سلامتی ساکنان و افزایش میزان پیاده روی، فضاهای سبز بسیاری در آن طراحی شده است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
کارخانه ها و صنایع واقع در منطقه 21، بخشی از نیاز آبی فضاهای سبز تکه بیست و یکم را تأمین می کنند. معاون خدمات شهری و فضای سبز شهردار منطقه 21، گفت: منطقه21 یکی از مناطق کم آب است، اما با تعامل مدیریت شهری و صنایع و پادگان های نظامی و در راستای مسئولیت اجتماعی ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۶    
نشاط اجتماعی با ارتقا سلامت جامعه ارتباط مستقیمی دارد، زمانی که انسان در طبیعت و پارک ها ورزش میکند با نگاه به طبیعت وحضور در فضاهای سبز باتنفس هوای پاک درواقع به سلامت روحی و جسمی خودکمک میکند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به کاهش استفاده از ماسک در تهران علی رغم افزایش شیوع کرونا گفت: سازمان پارک ها باید تمهیداتی را برای حضور افراد در فضاهای سبز شهری اتخاذ کند.
استاندار آذربایجان شرقی بر حفظ باغات و فضاهای سبز در تبریز و سایر شهرهای استان تاکید کرد و اهتمام جدی شهرداری ها و دستگاه های مسئول را در این زمینه خواستار شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آمار حاکی است که تصادفات جاده ای روزانه حدود 500 کودک در سراسر دنیا را قربانی کرده و هزاران نفر را نیز راهی بیمارستان ها می کند. محققان علت اصلی این حوادث ناگوار را نادیده گرفتن کودکان و نوجوانان در طراحی شهری و در نتیجه بی توجهی به ایجاد زیرساخت های تردد مناسب برای این اقشار می دانند. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر شهرداری منطقه سه سنندج گفت: در راستای توسعه سرانه فضای سبز و احداث پارک های درون محلی عملیات احداث فضای سبز به متراژ 22 هزار متر مربع در شهرک ساحلی اجرا شد. فؤاد کریمی اظهار کرد: فضاهای سبز شهری بخش مهمی از کاربری های عمومی و یکی از ضروریات جامعه و زندگی شهری محسوب می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر کرج با به کارگیری روش های موثر از جمله توسعه فضاهای سبز به خوبی پیش می رود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کولیوند: ایجاد و توسعه فضاهای سبز و فضاهای فرهنگی در شهر ملارد به منظور بالا رفتن سرانه فرهنگی در دستور کار شهرداری قرار گرقته است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اجرای پروژه های عمرانی بدون آسیب به محیط زیست کرج گفت : حساسیت مردم نسبت به حفظ فضاهای سبز و محیط زیست شهر کرج ستودنی است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۲    
حفظ باغات، جنگل ها و فضاهای سبز به عنوان منابع طبیعی و ثروت ملی یک کشور، به خودی خود حائز اهمیت است اما امروزه حفاظت از این منابع ارزشمند در اطراف شهرها مسئله ای حیاتی است که مدیریت شهری را با چالش هایی جدی مواجه کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۱:۰۹    
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد گفت: فضاهای سبز پارک ها و بوستان های محلی شهر یزد پایش می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گیاهان آپارتمانی، گل های ریشه دار، فضاهای سبز خانگی و گلدان های کوچک رومیزی در دنیای ماشینی امروز، آخرین امید بشر برای حفظ سلامت روانی و آرامش محیط زندگی در شرایطی است که به ویژه در دوران کرونا و در شهرهای بزرگ حاکم شده و دیگر خبری از خانه های ویلایی با باغچه های بزرگ ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۶:۰۲    
شهردار کلانشهر لیون در کشور فرانسه از توسعه فضاهای سبز در اطراف مدارس سراسر شهر خبر داده است تا از این طریق دانش آموزان را به پیاده روی در مسیر مدرسه تشویق و از ابتلاء به ویروس کرونا در وسایل حمل و نقل عمومی حفظ کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
شیوه های هوشمندانه استفاده از فضاهای سبز نظیر پارک ها، معابر و زمین های خالی برای بازسازی شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که کرتارو، شهری در مکزیک توانسته در این زمینه موفق عمل کند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بازسازی بوستان های فرسوده مجاور محور ولیعصر نیازمند یک عزم جدی است. شورای شهر برای تامین اعتبار فرسودگی فضاهای سبز این محور پیگیری های لازم را انجام می دهد تا این بازسازی درباره پارک ساعی و پارک جنب تقاطع همت سریعتر ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد گفت: وجود پارک ها و فضای سبز به عنوان یک نیاز زیستی جوامع برای ارتقای کیفی سطح زندگی انسان و به عنوان عامل اصلی در ایجاد تعادل مطلوب در محیط زیست، باید در برنامه های توسعه شهری از اولویت ویژه ای برخوردار باشد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: در تهران 180 میلیون مترمکعب آب باکیفیت صرف آبیاری فضای سبز می شود که این رقم بسیار بالایی است که با تفاهم نامه با شهرداری متوقف می شود.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رهیاب/ باید از کمیسیون فرهنگی شورای شهر، معاونت فرهنگی و شهرداری اهواز پرسید آیا نمی شد در شب تاسوعا و عاشورا، چراغ های فضاهای سبز و جاده ساحلی اهواز خاموش شده تا هم تجمعی صورت نگرفته و هم حرمت عزای حسینی حفظ بشود؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان از آمادگی این شرکت برای تامین آب خام مورد نیاز آبیاری فضاهای سبز شهری با هدف حذف آب شرب از این چرخه خبر داد.