شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۲:۱۲Jun 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضاهای سبز»

ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۰۷    
یک متخصص سنجش از دور شهری گفت: حفظ فضاهای سبز و باغات شهری هزینه بر بوده و نیازمند سرمایه گذاری است، اما تلاش برای نگهداشت این فضاها از فشار بر سایر زیرساخت های شهری و هزینه های بعدی ناشی از حذف فضاهای سبز شهری، جلوگیری می کند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مهدی احمدلو در گفتگو با مهر با اشاره به نقش مشارکت اجتماعی در فضاسازی شهری اظهار کرد: بدیهی است که مردم با گذراندن ساعاتی از روز خود در فضاهای سبز و پارک ها قادر خواهند بود ساعت ها از استرس و نگرانی به دور باشند و با انجام فعالیت های جسمی در این مکان ها، به رفاه جسمی و روانی دست یابند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۳:۰۷    
جمشید ستوده کارشناس اقتصاد شهری دهه 70 بنیاد مستضعفان شروع به ساخت وساز برج هایی در فضاهای سبز شهرک غرب کرد. من وزیر راه وشهرسازی بودم حساس شدم و پیگیری کردم که چطور در کاربری فضای سبز برج می سازند؟ از شهردار وقت پرسیدم که در پاسخ گفتند بنیاد تخلف کرده و ما توافقی کرده ایم که آنها برای پی کندن از ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز گفت: بیش از یک میلیون و 600 هزار انواع نشای گل و درختچه در طرح کاشت تابستانه در فضاهای سبز سطح شهر کاشته شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پایتخت یونان به زودی و در پیروی از جنبش سبزسازی شهرهای جهان، به زودی از تمام فضاهای مرده خود برای گسترش پوشش های گیاهی بهره خواهد گرفت.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا-سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بابل از توز یع تابستانه 20 گونه مختلف گل در فضا ی سبز شهر ی خبر داد
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۰    
تصفیه خانه محلی برای بهره برداری از آب کانال ابوذر جهت آبیاری بوستان ها و فضاهای سبز محلی ساخته می شود.
هاژه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۲۰:۱۵    
بوکان شهری مهاجر پذیر است، جمعیت آن روز به روز در حال افزایش است، سالهاست که بوکان از ظرفیت زیست محیطی خود فراتر می رود؛ درختان هر روز برای تجاری سازی قطع می شود، میزان سرانه فضای سبز بسیار کمتر از حداقل های تعیین شده سرانه فضای سبز در ایران می باشد، پارکها ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رییس آب وفاضلاب شهرستان چرداول گفت : 21 انشعاب غیرمجاز شهرداری سرابله که با آب شرب اقدام به آبیاری فضاهای سبز می کردند قطع گردید.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۱    
جهان در مسیر سبز گام برداشته و مقامات از هیچ اقدامی برای گسترش پوشش های گیاهی در شهرها دریغ نمی کنند؛ مردم استرالیا پا را فراتر نهاده و در تلاشند از جای جای شهرهای خود برای سبزسازی و بهره مندی از مزایای آن استفاده کنند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: شهردار بافران از اضافه شدن 30 درصد به فضای سبز این شهر در سال گذشته خبر داد و گفت: این اقدام گامی نوین در توسعه فضای سبز شهری بوده است. احمد دهقانی اظهار کرد: فضاهای سبز از یک سو موجب بهبود وضعیت زیست محیطی شهرها و از سوی دیگر شرایط مناسبی را برای اوقات فراغت شهروندان فراهم می سازد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: فضاهای سبز و باغاتی که در آستانه تبدیل به برج باغ بود، با اقدامات شهرداری و ممانعت مدیریت شهری امروز به بوستان عمومی تبدیل شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با افزایش روزافزون جمعیت و ضرورت توجه به کیفیت زندگی در شهرها، ایجاد و گسترش مجموعه فضای سبز مورد توجه قرار گرفته است، بنابراین فضاهای سبز شهری جزء ضروری پیکره شهرها بوده و کمبود آن با توجه به رشد و گسترش شهر و شهرنشینی می تواند اختلالات اساسی در ادامه فعالیت های شهری ایجاد کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فضای سبز مجموعه فرهنگی و گردشگری برج میلاد با وسعت حدود 32 هکتار و توپوگرافی ویژه خود، با دارا بودن 100 گونه گیاهی کاشته شده و حداقل 30 گونه گیاهی خودرو، یکی از فضاهای سبز متنوع و ارزشمند شهر تهران محسوب می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - شهردار منطقه یک تبریز گفت: در نیمه اول امسال بر وسعت فضاهای سبز و بوستان های این منطقه 30 هزار مترمربع افزوده می شود.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۲:۱۸    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، نشست بررسی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه آب و فاضلاب شهرستان قرچک با حضور خرمی شریف شهردار، نامداری مدیرعامل آبفای جنوب شرق استان تهران، وحدی رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات و دیگر کارشناسان مربوطه برگزار شد ...
دیار جنوب   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مهدی بهبهانی گفت: وجود فضای سبز براساس استانداردهای زیست محیطی، زیر ساخت مناسب و با در نظرگرفتن ارزش های حاکم بر جامعه محلی، می تواند نیازهای شهروندان را تأمین و سبب بهبود امنیت و ارتقا پارک های محله ای برازجان شود. ...
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از احداث 7 مخزن بتنی مخزن آب در بوستان ها و فضاهای سبز شهری این منطقه خبر داد و گفت: به زودی با احداث این تعداد مخازن مشکل آبیاری فضاهای سبز منطقه به طور چشمگیری مرتفع می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بروجرد از ارتقاء سرانه فضاهای سبز شهرستان از 16.8 به 18.8 مترمربع در طی یکسال گذشته خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۴    
ساکنان پایتخت لیتوانی، تابستان امسال را بسیار متفاوت با سال های گذشته پشت سر خواهند گذاشت و لحظاتی شیرین را در فضاهای سبز سراسر شهر تجربه خواهند کرد.
عصر تبریز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از تداوم عملیات سمپاشی شبانه در فضاهای سبز سطح شهر تبریز خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای شهر خرم آباد گفت: وجود فضاهای سبز و پارک های محله ای برای استفاده شهروندان به منظور رفع خستگی ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایلام- ایرنا - معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: یک هزار و 150 سامانه "برق من" در حال نصب و تعدیل روشنایی معابر در فضاهای سبز و جاده ها این استان نیز در حال انجام است.
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از آغاز عملیات سمپاشی بهاره خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۷:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
یکی از مدل های هلیکوپتر ها، آن هایی هستند که آب را از بالا به پایین رها می کنند که معمولا برای اطفا حریق فضاهای سبز استفاده می شوند
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 در آستانه گرم شدن هوا از علف کشی و حذف علف های هرز در بوستان ها و فضاهای سبز شهری خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۷:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز با همراهی علی محمد مختاری و معاونان سازمان بوستان ها و فضاهای سبز شهری از بوستان های ساعی، پیروزی، بسیج و بعثت بازدید و مسائل و مشکلات این بوستان ها را مورد بررسی قرار داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۴:۲۸    
شهردار آمستردام هلند در نظر دارد به منظور بهبود کیفیت پارک ها و فضاهای سبز این شهر، افراد جدیدی را به کار گیرد تا به طور مرتب، پاکسازی این مکان های عمومی را انجام دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - هزاران بوته گل از جمله شب بو و بنفشه در معابر عمومی این شهر از جمله بلوارها، بوستان ها، پارک ها و فضاهای سبز توسط شهرداری کاشته شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۰    
اهمیت وجود فضاهای سبز هر روز بیشتر از قبل برای مردم سراسر جهان آشکار می شود و مقامات شهری را به گسترش هر چه بیشتر آن ها ترغیب می کند اخیراً برنامه ریزان شهرهای استرالیایی برای افزایش زیست پذیری، به نصب پارکلت ها در گوشه و کنار مناطق شهری می پردازند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز بر توسعه فضاهای سبز بیمارستان ها با هدف تقویت روحیه کادر درمان تاکید کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
فرهاد افشار روز چهار شنبه در جمع خبرنگاران از آمادگی مدیریت شهری این منطقه برای خدمات رسانی به نمازگزاران و برگزاری نماز عید سعید فطر در فضای باز ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خبر داد و اظهار داشت: همه امکانات خدماتی و رفاهی، شستشو و رفت و روب و پیرایش فضاهای سبز مسیرهای منتهی به محیط [...]
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری گفت: یکی از مهم ترین وظیفه ما در ستاد توسعه فضای سبز این است که در کنار تلاش برای گسترش فضای سبز شهری و روستایی، فضاهای موجود را نیز حفظ کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیریت شهری همدان عملیات اجرایی گسترده ای را با هدف توسعه فضاهای سبز در محدوه منطقه این شهر آغاز کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز، از اجرای طرح سمپاشی بهاره در فضاهای سبز این شهر خبر داد.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از اقدامات پیشگیرانه این منطقه جهت مقابله با آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شهری خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
گروهی از خلاقان ایتالیایی به منظور ایجاد پیوند دوباره بین مردم و شهر در دوران کرونا، به نصب پارکلت های جدیدی در کلانشهر میلان پرداخته اند؛ در ساخت این فضاهای سبز از مواد بازیافتی بهره گرفته شده است.
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از توسعه شبکه آبرسانی فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: با توسعه شبکه های آبرسانی فضاهای سبز شهری، شمال شرق پایتخت زنده و سلامت تر خواهد می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
بهمن تمجیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این تعداد پارک و فضاهای سبز دیگری که در ارومیه احداث شده، سرانه فضای سبز در این شهر به 11.46 مترمربع رسیده است. وی اضافه کرد: میزان فضای سبز موجود در شهر ارومیه به 912 هکتار رسیده است. رییس سازمان سیما، [...]
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه شهر: بسیاری از محققان بر این باورند که طراحی شهرها برای زنان در واقع به معنای زیست پذیری آن ها برای تمام اقشار جامعه، با توانایی ها و سنین مختلف به شمار می رود. ...
احتساب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
احتساب- شهردار سمنان گفت: در دوره پنجم مدیریت شهری، 75 هکتار فضای سبز جدید احداث شده است. به گزارش کیاست، سید محمد ناظم رضوی اظهار کرد: در شهرهای امروز ساخت و سازهای شهری ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مدیریت محیط زیست با اشاره به رشد پایین توسعه فضاهای سبز شهری در دوره پنجم مدیریت شهری تهران گفت: سرانه فضای سبز در این دوره 4 ساله تنها 1.3 متر مربع افزایش یافته است.
ورس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۱۱    
اثرات مثبت زیست محیطی، ایجاد آسایش روحی و روانی و ایجاد تندرستی و سلامت جسمانی از تأثیرات قابل توجه فضاهای سبز می باشند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۹    
این روز ها بیماری کرونا بیش از گذشته افراد را تهدید می کند اما برخی از مردم با نادیده گرفتن توصیه ها و پرتکل های بهداشتی همچنان در پارک ها و فضاهای سبز به دورهمی های خود ادامه می دهند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۱:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
بیش از 10هزار پیاز گل لاله که اواخر سال گذشته در میادین و بوستان های سطح منطقه دو کاشته شده بود با آغاز فصل بهار شکفته شد. به گزارش راه مردم به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، علی اکبر کریمی پور ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی به منظور پیشگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل ها، مراتع و پوشش گیاهی واقع در محدوده و حریم شهرها و روستاهای کشور، برنامه پیشگیری و مدیریت آتش سوزی در این مناطق را ابلاغ کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تحقیقات حاکی است که مردم ساکن در مناطقی با بیشترین تراکم جمعیت، به طور قابل چشمگیری از اختلالات روانی رنج می برند؛ وجود فضاهای سبز و آبی در مناطق شهری می تواند نقش مهمی در بهبود سلامت جسمی و روحی شهروندان ایفا کند.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به کاهش چشمگیر پروتکل های بهداشتی و احتمال خیز چهارم بیماری در کشور، گفت: در روز طبیعت به سر می بریم و با توجه به شرایط بیماری در کشور، دورهمی و تجمع در بوستان ها و فضاهای سبز ممنوع است.
ثمره نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۶:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به منظور طراوت بخشی و زیبایی فضاهای سبز شهری فرش های گل با کاشت گل های فصلی در بدنه بزرگراه ها و میادین منطقه2 پایتخت گسترده شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
در شرایطی که ستاد مقابله با کرونا نسبت به کاهش چشمگیر رعایت پروتکل های بهداشتی و احتمال خیز موج چهارم کرونا در کشور هشدار داده و از مردم خواسته بود در روز طبیعت، دورهمی و تجمع در بوستان ها و فضاهای سبز انجام نشود، برخی شهروندان با چادر زدن حتی در فضاهای سبزِ حاشیه تهران ...