دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۷:۲۷Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قنات»

خبرگزاری برنا   ۸ ساعت پیش    
مدیر دفتر حفاظت محیط زیست و کیفیت منابع آب استان قزوین گفت: حریم کیفی قنات کوشکک در محدوده روستای ورسه از توابع تاکستان آزادسازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۰    
با شهروند خبرنگاران: از مرمت قنات رودک بوئین زهرا تا مشکلات دست فروشان در تاکستان همراه باشید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز از پایان طرح مرمت و احیای قنات ولامدر در شهرستان البرز خبر داد.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
فیضی گفت: در احیای قنات روستای رودک، توانستیم مشکل کم آبی 300 هکتار از باغات و زمین های زراعی این منطقه که در معرض خشک شدن بود را حل نماییم.
وانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش وانانیوز، دارالعباده، دارالعلم،شهر قنات، قنوت و قناعت و شهربادگیرها تنها چند لقب از القاب گنجینه فرهنگی، تاریخی و هنری ایران، یزد است. شهری که دل از هر گردشگری که در کوچه های بافت تاریخی اش قدم گذاشته باشد، بادگیرها را به روی بام تماشا کرده باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
استان کرمان بهشت معادن کشور نام دارد، اما دغدغه های زیست محیطی و آلودگی آب ناشی از معادن از جمله معادن گوغر و قنات مروان در شهرستان بافت موضوعی است که مدت هاست جزو مطالبه و دغدغه اصلی کشاورزان و دامداران این منطقه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
قنات های استان ایلام مرگ را به نظاره نشسته اند چرا که حفر چاه های غیرمجاز و عدم لایروبی مناسب سبب شده تا شاهد خشکی قنات ها یکی پس از دیگری باشیم و به گفته متولیان امر کمبود اعتبارات از عوامل جلوگیری از احیا این قنات ها بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهادکشاورزی استان یزد اظهار کرد: طی سال های 96 تا 98 بیش از 300 میلیون تومان برای مرمت و بازسازی قنات روستای شحنه هزینه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: بیش از 300 میلیون تومان برای مرمت و بازسازی قنات روستای شحنه هزینه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: امروز برای ما روشن است که مدیریت تامین آب در مرحله بعد از مدیریت تقاضای آب در حوضه های آبریز قرار می گیرد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
خانه های ویلایی به دلیل احداث در خارج از طرح بافت مسکونی توسط سازمان جهاد کشاورزی شناسایی و شکایت و بعد از رسیدگی در دادسرای شهر کهک، دادستان شهر کهک دستور تخریب داده این خانه های ویلایی را صادر کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۶    
مدیر جهاد کشاورزی فنوج گفت: تا کنون مرمت و بازسازی 18رشته قنات در شهرستان فنوج به اتمام رسیده و 42رشته قنات نیز در دست اجرا است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سطح 11 هزار و 800 هکتار از اراضی خراسان رضوی سامانه های نوین کشاورزی اجرایی شده و بالغ بر 300 رشته قنات نیز در سطح استان مرمت و لایروبی شده و در این حوزه هیچ گونه محدودیتی نداریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه استان سمنان گفت: مرمت بازسازی و نوکنی قنات روستاهای شیمی، فرینو، حجاج و چاه مال داری عشایری از فعالیت های محرومیت زدایی سپاه در روستاها و مناطق محروم است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان گفت: از ساعت 17 روز گذشته در گردنه های قنات سیر، سنگ صیاد و کفنوییه در محور بردسیر - بافت بارش برف را داشتیم که عملیات نمک پاشی و تیغ زنی انجام شده و هم اکنون نیز در این گردنه ها بارش برف داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۰:۵۱    
رئیس گروه طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای یزد: بهترین راه برای پیگیری مشکل تجاوز به حریم قنوات، مراجعه به دادگاه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۳۱    
قنات های استان یزد که سال ها به دلیل خشکسالی، خشک یا کم آب شده بودند این روز ها حال و روز خوشی ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سفر یک روزه مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی به جغتای ، احیاء قنات سرده بجستان و تاکید بخشدار رخ بر شناسایی و احیای ظرفیت های گردشگری این بخش از عناوین خبرهای کوتاعه خراسان رضوی است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۰    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: روز 22 اسفند در روستای قنات ملک، زادگاه سردار شهید سلیمانی، غرص نهال صورت می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- باغات منطقه راوند کاشان به دلیل کمبود آب خشک شده است در حالی که با لطف الهی قنات بی آب این منطقه پرآب شده است اما امکان استفاده به دلیل انسداد مسیر انتقال آب میسر نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت حفظ آبدهی قنوات در توسعه بخش کشاورزی گفت: سالیانه افزون بر چهار هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی این شهرستان با آب قنات آبیاری می شوند.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی استان کرمان گفت: احیا ده قنات آب در جنوب کرمان که شامل هفتاد روستا در منطقه زهکلوت و جازموریان از دیگر اقدامات گروه های جهادی است
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۸    
نماینده مردم اردل در مجلس یازدهم گفت: ایجاد تونل سوم کوهرنگ باعث خشکی قنات ها و چشمه های منطقه و مهاجرت دسته جمعی شد؛ مردم ساکن در منطقه از خدمات دولتی، ساخت و ساز و طرح هادی محروم شدند و مجریان پروژه به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرده اند.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، در جلسه شورای ملی ثبت آثار منقول که روز یکشنبه 26 بهمن 99 با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-بیش از 4 سال از روز ثبت جهانی قنات قصبه گذشته و شاید به جرات بتوان گفت جز محدودیت های ایجاد شده چیزی نصیب مردم نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در خراسان جنوبی 6 هزار و 252 رشته قنات در خراسان جنوبی داریم، گفت: احیای قنوات در افزایش راندمان کشاورزی و کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها نقش آفرین است و در این راستا تاکنون هزار و 200 کیلومتر از طول مسیر قنوات بهسازی شده است.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۲۴    
به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافق، سید مهدی طلائی مقدم در ابتدا از روستای گزستان و هریسک علیا بازدید کرد و پس از گفتگو و بیان درخواست های دهیار و اعضای شورای روستای گزستان و هریسک علیا بابت مرمت قنات و تکمیل لوله گذاری آب کشاورزی، تأمین برق زمین چمن، احداث مخزن ذخیره آب شرب ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۰۸    
براساس شواهد تاریخی قنات نخستین بار به دست ایرانیان ساخته شد و به عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی نیاکان ما در طول نسل ها یکی از اصلی ترین منابع تأمین آب بوده و تا همین دو سه دهه گذشته ظرفیت آبدهی به مزارع بیش از 60 هزار روستای کشور را داشته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۵۷    
بیرجند- قنات در خراسان جنوبی رمز زندگی و محور اقتصاد کشاورزمحور مردم در قلب کویر است و در این میان افرادی هستند که زندگی خود را وقف احیاء این قنات ها کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: لایروبی قنات دشت مهرآباد که در اثر سیل شانزدهم آذرماه امسال در ابرکوه تخریب شده بود، در هفته جاری آغاز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۹:۴۰    
در مرحله نیمه نهایی مسابقات هندبال دسته اول باشگاه های کشورقنات زارچ مغلوب بیهق سبزوار شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- افشاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با بیان اینکه از 792 قنات استان معادل 73 درصد فعال است، گفت: همچنین 216 رشته قنات معادل 27 درصد خشک و غیر فعال است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۰۷    
همدان - در حالی همدان با دو هزار و 398 رشته قنات به عنوان یکی از استان های دارای بیشترین قنات در کشور مطرح شده و بخش زیادی از اراضی باغی و زراعی منطقه از طریق این قنوات آبیاری می شوند که وجود قنوات در استان همدان فرصتی برای میراث فرهنگی کشاورزی است چراکه قابلیت جذب گردشگر هم دارد اما متاسفانه در ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۶    
از ابتدای امسال تا کنون بیش از 17 رشته قنات با مشارکت های مردمی و اعتبارات سازمان جهاد کشاورزی درشهرستان ایرانشهر احیای شده است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا - کرمان - نخستین دوره رقابت های رسمی بازی قلعه قوس، به منظور ثبت ملی این بازی با حضور مقامات ملی و استانی در شهرستان رابر برگزار شد، قلعه قوس، بازی مورد علاقه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود که به احترام این شهید والامقام، مسابقات در روستای قنات ملک، زادگاه ایشان برگزار شد.5054
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۷:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
به گرارش ایرنا، فرهاد نژادفصیحی شامگاه چهارشنبه در حاشیه این رقابت ها به رسانه ها افزود: قلعه قوس، بازی مورد علاقه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود که به احترام این شهید والامقام، مسابقات در روستای قنات ملک، زادگاه ایشان برگزار شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس بانوان هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمان گفت: جشنواره دا به منظور ارج نهادن به مقام زن در روستای قنات ملک از توابع شهرستان رابر برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- بخشدار دامن ایرانشهر سیستان و بلوچستان گفت: احیای افزون بر 17 رشته قنات از ابتدای امسال تا کنون در بخش دامن این شهرستان علاوه بر رونق کشاورزی زمینه اشتغال بیش از 100 نفر را فراهم کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره فنی و زیربنایی جهاد کشاورزی سبزوار گفت: هزارو 12 رشته قنات در این شهرستان وجود دارد که طی چهار سال گذشته حدود نیمی از آنها مرمت و لایروبی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۶:۵۷    
ایسنا/خراسان جنوبی با احیای دو رشته قنات در روستاهای رک و دهشیب، بخشی از مشکلات این روستاها در حوزه آب شرب و کشاورزی برطرف شد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نیشابور (پانا)- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور از احیای قنات روستای شهر کهنه از توابع دهستان بلهرات بخش میانجلگه توسط بسیج نیشابور خبر داد . ...
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۲۰    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: طرح احیاء ومرمت قنات روستای یخمر وکانال آبرسانی محله موردوئیه افتتاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- بسیج سازندگی خراسان جنوبی در هفتمین روز از دهه فجر با احیای دو قنات در دو روستای شهرستان خوسف که تاکنون آب شرب نداشته و با تانکر آبرسانی می شدند کام مردم را گوارا کرده و دعای خیر مردم همیشه بدرقه راهشان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۳۱    
نداشتن روشنایی در خیابان های روستای قنات کیفته شهرستان سمیرم مشکلات فراوانی را برای ساکنان این منطقه به وجود آورده است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۰۳   + ۲۸ سایت دیگر  
دیسفان، نام روستایی از بخش کاخک در شهرستان گناباد است که بافت سنتی خانه ها، وجود قنات ها و آب انبار های بی شمار به قدمت تاریخی اش اشاره دارد
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۹:۴۰    
به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان،دریوم الله 12 بهمن99ودراولین روزازدهه مبارک فجرانقلاب اسلامی، زنگ چهل ودومین سالگردپیروزی انقلاب باحضور سیفی مدیرکل دفترتوسعه عدالت اموزشی و اموزش عشایری وزارت اموزش وپرورش و نیکزادی مدیرکل امورعشایرکرمان، مهرابی معاون اقتصادی استانداری ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا-مدیر آب وخاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز عملیات احیا و مرمت 45 رشته قنات از مهر امسال در استان خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۴۰    
رضوی از وجود 482 رشته قنات در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: برای مرمت و احیای این قنوات نیازمند اعتبار هستیم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، این طرح ها شامل بهره برداری از سیستم آبیاری کم فشار روستای چوپانکره، بهره برداری از قنات های روستاهای بوکت و چوپانکره ، بهره برداری از جدول گذاری و آسفالت روستای مهرآباد و افتتاح نماسازی مسجد روستای گل تپه بود. امام جمعه شهرستان عجب شیر در آیین بهره [...]
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
قنات های پرآب و آب و هوای خوب، قلهک را در دوره قاجار به محله ای محبوب برای دولتمردان ایرانی و سفیران خارجی تبدیل کرده بود.