چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۴:۱۳Oct 2020 28

جدیدترین‌های «قنات»

شمال خوزستان با تاریخی کهن نه تنها یکی از کهن ترین سکونتگاه های اقوام ایرانی است بلکه از نظر مهندسی آب نیز حایز اهمیت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
دولت به ازای هر 90 میلیون ریال مشارکت صاحبان قنوات در احیای آن، 500 میلیون ریال کمک می کند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
پریسا نوری چندی پیش مراسم کلنگ زنی و آغاز پروژه عمرانی ساخت خط 10 مترو تهران با حضور شهردار و جمعی از مدیران شهری برگزار شد. قرار است این خط از ایستگاه وردآورد در منطقه 22 شروع و با گذر از مناطق 2، 5، 3 و یک به محله قنات کوثر و مجیدآباد در شمال شرق پایتخت برسد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر - مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طرح های مهمی برای مرمت و احیای قنات ها در پنج شهرستان استان بوشهر در دست اجرا است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۳۱    
فرماندار شهرستان راور گفت: ظرف یکسال 42 قنات لایه روبی شد که کاری غیر ممکن به نظر می رسید و خوشبختانه در لحظات اولیه هر قنات از یک تا سه لیتر آب افزایش داشت.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۱۳    
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ حمید پسنده مسول گروه جهادی بسیج سازندگی حوزه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی (ع) پاتاوه با اعلام این خبر گفت: باپیگیری آقای یعقوب نوری معلم روستای قنات چربیون شهرستان مارگون ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا - قم پیشروترین استان در طرح اقدام ملی مسکن، نداشتن محدودیت در توزیع گاز مایع، بازگشت 17 واحد راکد و نیمه تعطیل به مدار تولید، حفظ قنات های قنوات با انتقال آب های سطحی و اتصال روستاهای جعفرآباد به اینترنت پرسرعت همراه؛ از اخبار هفته گذشته استان قم بود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۷    
سرپرست مدیریت جهادکشاورزی اشکذر از تخصیص 2 میلیارد ریال از محل کمک های فنی و اعتباری جهت اجرای طرح قنات خضرآباد خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - شهردار قنوات قم گفت: به منظور تقویت ذخایر آبی و حفظ اقلیم منطقه، آب های سطحی جمع آوری شده را به سمت قنات های شهر هدایت می کنیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه جهانی قنات های ایران با اشاره به پرچالش ترین قنات های ثبت جهانی شده ایران گفت: برای مدیریت این قنات ها با کمبود نیروی متخصص در استان ها روبه رو هستیم. ضمن آنکه هنوز مدیران ما شناخت کافی درخصوص قنات ندارند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۰    
از دروازه شمیران وارد شهر شدیم. حالت مردم شهر بسیار بد بود از برای نان و غیره. از دمِ آبادی الی تخت مرمر که سلام شد، به شِکوِه و حرف نان مسموع شد، بسیار اوقاتم تلخ شد. افواج از دم قنات سردار الی آخر کوچه نظامیه ایستاده بودند. سردار کل و صاحب منصبان بودند. مردم شهر و قشون و غیره کثیف بودند...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به دلیل خشک سالی های پی درپی نفس های آب در قلب قنات های ریگان به شماره افتاده است و یکی پس از دیگری درحال خشک شدن و نابودی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- فرماندار مهدی شهر بابیان اینکه لایروبی قنات های فولاد محله می تواند در رفع مشکل بالا آمدن سطح آب و کاهش میزان خسارات مؤثر واقع شود، گفت: مدیریت بحران در این زمینه ورود کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۴    
علت کم آبی در استان چهارمحال و بختیاری و خشک شدن قنات و چشمه ها برداشت بی رویه از منابع آبی زیر زمینی است و در حقیقت آنچه استان را با چالش روبرو کرده همین امر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: آب دهی قنات های استان کاهش یافته است.
نگاه اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهین شهر و میمه، از آغاز کاشت 1600 هکتار جنگل بذرکاشت با اعتبار یک میلیارد و 400 میلیون تومان در شاهین شهر، خبر داد . ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - همدان- مجید ملکیان : شهرداری منطقه یک همدان سال گذشته برای جلوگیری از ایجاد بحران، هزار متر از قنات ها و رودخانه های سطح این منطقه را لایروبی و مرمت کرد که خوشبختانه به رغم بارش های سال گذشته شاهد مشکلی در این زمینه نبودیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۴۵    
قنات حارث آباد در جرقویه علیا که در پی سیل اردیبهشت امسال تخریب شده بود، در مدت چهار ماه مرمت و بازسازی شد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۰    
این قنات که در 2700 سال پیش ساخته شده که گویند قدیمی ترین قنات جهان نیز ثبت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
قنات حارث آباد در جرقویه علیا که در پی سیل اردیبهشت امسال تخریب شده بود، در مدت چهار ماه مرمت و بازسازی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۲۶    
پربازدیدترین عناوین خبری امروز شنبه 26 مهر 1399سایت استانی باشگاه خبرنگاران جوان کرمان را اینجا ببینید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۱۸    
خشکسالی های پی درپی در شهرستان ریگان 50 درصد قنوات شهرستان ریگان را خشکانده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۹    
دست یافتن به تاریخچه محله هایی که در جنوبی ترین نقطه شهر شکل گرفته اند کار راحتی نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۸    
شهرکرد- مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: آب دهی قنات های چهارمحال و بختیاری کاهش یافت.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۳۰    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قصرقند گفت : در سال جاری مرمت و بازسازی 45 رشته قنات با صرف اعتباری بالغ بر.32 میلیارد ریال با مشارکت بنیاد علوی در برنامه کاری این مدیریت قرار گرفته است
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۲۵    
به دلیل خشکسالی های پی در پی نفس های آب در قلب قنات های ریگان به شماره افتاده است ویکی پس از دیگری در حال خشک شدن ونابودی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۵۰    
روستائیان کمرد شهرستان پردیس سال ها از قنات موجود در شمال این روستا برای شرب استفاده می کنند که با ساخت و سازهای فاز 11 آب شرب ساکنان با آب های سطحی و فاضلاب مسموم شده و مسؤولان پاسخ مناسبی در این خصوص نمی دهند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از احیاء 95 رشته قنات از ابتدای سال در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
این طرح برای ساماندهی حاشیه رودخانه مرق و جلو گیری از ریزش خانه های مسکونی و سه رشته قنات که در این مسیر است اجرا می شود .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سپیدان- جاده روستای قنات در شهرستان سپیدان همچنان خاکی است و بارش برف هم به زودی این مسیر را مسدود می کند اما مسئولان هنوز چاره ای برای آسفالت کردن این مسیر800 متری نکرده اند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی آبفا سیستان و بلوچستان گفت: روستای سفیدآبه از توابع شهرستان نیمروز در حال حاضر از یک رشته قنات احداث شده در فاصله 12 کیومتری روستا تامین آب می شود.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
طرحهای بازسازی و نوسازی بخش کشاورزی مناطق سیل زده کشور دوشنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استاندار خوزستان و به صورت ویدئوکنفرانس توسط رییس جمهوری به بهره برداری رسید. ...
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اهالی روستای بَنان زرند نسبت به خشک شدن قنات بدلیل فعالیت معدن زغال سنگ خمرود اعتراض دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۲    
میراب قنات حسین آباد مهریز از 240 سال حیات این شهرستان می گوید.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نطنز هویت تاریخی، تمدنی، فرهنگی و حیات 14 هزار ساله خود و بهترین کریدور آب و هوایی و سه اقلیم کوهستانی، معتدل و کویری، همچنین مرغوبترین محصولات باغی و گیاهان دارویی و حیات وحش و 400 رشته قنات و سایر سفره های آب زیرزمینی مناطق کویری خود را مدیون رشته کوه کرکس است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردکان گفت: قنات بهاءالدین این شهر به طول 695 متر از مجاورت بناهای تاریخی محله تِیران از جمله آب انبار آحوند ،خانه طبایی ،خانه مظلوم و آب انبارحاجی نوت می گذرد، به همین دلیل قابلیت تبدیل به موزه ملی را داراست.
صدای زرند   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۸    
اهالی و مالکین روستای بَنان زرند ، با توجه به فعالیت معدن زغالسنگ خمرود در حوالی این روستا، معتقدند که فعالیت این معدن موجب خشک شدن قنات این روستا شده است که به همین دلیل چندین وقت است از مسیرهای مختلف نسبت به این موضوع اعتراض دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عملیات مرمت و بازسازی 14رشته قنات در شهرستان خرم بید اتمام یافت
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
راحله عبدالحسینی قدیمی ها هنوز این محله را به نام قدیمش چال هرز می شناسند. چال هرز که حالا محله قبا نام گرفته، از محله های قدیمی است که نسبت به محله های دیگر شمیران، آب وهوایی گرم تر داشت ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۷:۱۹    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قصرقند گفت :قنات روستای دپ که در جریان طوفان گونو در سال 1386 بکلی نابود شده بود به همت جهاد کشاورزی شهرستان مجدد مرمت وبازسازی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بصیری گفت: احیا و مرمت 6 رشته قنات در سال 98 از محل اعتبارات ماده 10 با 6 هزار و 291 میلیون ریال آغاز شده و در حال انجام است.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
طاق های بلند و حیاط های زیبای پر گل اتاق های 7 در با شیشه های رنگی، کاشی کاری و آئینه کاری که هر کسی را شیفته خود می کرد. مردمانش بر اثر خشکسالی و کمبود آب، قنات ها و شهر نشینی و آپارتمان نشینی به مرور به دیگر نقاط کوچ کرده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها بسیج سازندگی نشان داده هرجا با اراده و نیت قلبی پاک و در راستای خدمت به مردم محروم قدم برداشته آن مسئله به بار نشسته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۰۷    
یادواره سردار شهید احمدسلیمانی شهیدشاخص بسیج عشایر کشور در روستای قنات ملک رابُر برگزار شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۹:۵۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس ، در مراسمی با حضور سیدکمال پاکفطرت، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، امام جمعه شهرستان کوار، فرماندار کوار، معاون صندوق کارآفرینی امید کشور ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد گفت: پروژه مرمت و بازسازی خانه استاد نبی پور در بافت تاریخی قصبه شهر و محور اصلی گردشگری قنات قصبه گناباد به عنوان اولین موزه مقنی کشور آغاز شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار ایلام گفت: اجرای طرح احیا و بازسازی قنوات بیش از سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را آبی می کند. قاسم سلیمانی دشتکی عصر دوشنبه در حاشیه آیین افتتاح همزمان 2 هزار و 748 طرح روستایی عمرانی استان ایلام اظهار کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: 155 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای مرمت و بازسازی افزون بر 170 رشته قنات استان تصویب شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
جعفر زربافتی گفت: در سال جاری تاکنون 155 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی برای مرمت و بازسازی قنوات مصوب شده است.