دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۱:۴۷Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف آب»

ایکنا   ۲ ساعت پیش    
جشنواره فراگیری نخستین واژه آب با هدف آموزش و آشنایی دانش آموزان با مفاهیم صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف آب و به کارگیری آن در زندگی خانوادگی در یزد برگزار شد.
مدیر بهره برداری از تاسیسات آبفای استان تهران گفت: تهرانی ها در روز بارانی 5 هزار لیتر بیش از ورودی آب های سد تهران آب مصرف کرده اند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری از تاسیسات آب آبفای استان تهران، گفت: مصرف هم اکنون شهر تهران 40 هزار لیتر بر ثانیه و تولید 35 هزار لیتر بر ثانیه است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در آذربایجان غربی، مسئول مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت: با توجه به اینکه امروزه با مشکل بحران آب مواجه هستیم و چه بسا جنگ در آینده بر سر آب خواهد بود مدیریت مصرف آب در این برهه زمانی بسیار حائز اهمیت است. ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۵۵    
مصطفی شاطری فعال حوزه دانش بنیان عنوان کرد: محصول پلنت فکتوری در کنار مزایای فراوان در یک مورد موجب صرفه جویی 90 درصدی مصرف آب می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۵   + ۴۳ سایت دیگر  
مرکز کنترل آب تهران خبر داد، روز جمعه تهرانی ها با مصرف 46 هزار لیتر بر ثانیه رکورد مصرف آب را شکستند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
خودکفایی کشاورزی یا صیانت از منابع آبی؛ دولت و مجلس کدام راهبرد را برای ارتقای بهره وری مصرف آب کشاورزی انتخاب می کنند؟ تازه ترین آمارهای رسمی از وضع مصرف آب در بخش کشاورزی ایران نشان می دهد الگوی کشت سنتی در تولید محصولات کشاورزی باعث تشدید تنش آبی در ایران شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهره برداری آبفای جنوب شرق استان تهران گفت: روز گذشته میزان مصرف آب تهرانی ها به 3 میلیارد لیتر رسیده که این میزان مصرف در آذرماه بعید است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۲۵    
معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آبفا خوزستان گفت: 12 هزار انشعاب غیرمجاز آب از ابتدای امسال تاکنون در استان شناسایی شده که با هدف بهینه سازی توزیع و مصرف آب در حال تبدیل شدن به اشتراک مجاز هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور با تاکید بر اینکه اصلاح الگوی مصرف آب باید اجرایی شود، گفت: شهرهای دارای تنش آبی به صورت مستمر توسط وزارت نیرو پایش می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت: کاهش فشار به عنوان یکی از ابزار های مدیریت مصرف آب در تهران اعمال می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
بزرگ ترین صادرکننده تکنولوژی کشاورزی سازگار با خشکسالی به موفق ترین کشورجهان در تولید غذا بدون تخریب محیط زیست تبدیل شده است. هلند بعد از دو دهه تحقیق برای انقلاب در کشاورزی ، به سطحی از نوآوری دست یافته که میزان مصرف آب برای تولید برخی محصولات تا 96 درصد کاهش یافته است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل بر مدیریت مصرف آب شرب وکشاورزی در شهرستان اردبیل تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۶    
مشهد- خشک سالی و کمبود آب در خراسان رضوی به مرز بحرانی رسیده اما ما هنوز به پند و اندرزهای اخلاقی در خصوص صرفه جویی در مصرف آب بسنده کردیم، این بخشی از یادداشت بابک رحیمیان برای بازار است.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با چهاردهمین جشنواره سراسری فراگیری نخستین واژه آب ویژه مدارس ابتدایی، بیش از 950 دانش آموز گیلانی ضمن آموختن واژه آب، با راهکارهای مدیریت مصرف و صرفه جویی در آب آشنا شدند.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ مهدی عظیمی فر مدیر روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان در دیدار با داریوش دبیقی مدیرکل صدا و سیما به بررسی راه های همکاری بمنظور تقویت فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و برق پرداخت. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
اگر فقط روزی 50 لیتر هر مشترک آب شهر تهران مصرف آب خود را مدیریت کند از مشکل کم آبی در شرایط فعلی عبور خواهیم کرد.
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره نخستین واژه آب با هدف مدیریت مصرف آب برای بیش از 370 دانش آموز ابتدایی در شهرستان گلپایگان برگزار شد.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس آخرین اخبار رسمی، سد های پنج گانه تامین کننده آب تهران یعنی امیرکبیر، لتیان، ماملو، لار و طالقان وضعیت نگران کننده ای دارند؛ ذخیره آب سد ماملو با کاهش 70 درصدی نسبت به میانگین سال گذشته مواجه شده و در حالی که حجم مفید مخزن این سد که 222 میلیون مترمکعب است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- روش کاشت هیدروپونیک یک شیوه خوب برای کاهش مصرف آب و ارتقای تولید محسوب می شود اما نه برای تولید علوفه، زیرا کارشناسان اعتقاد دارند که تولید علوفه به این روش، مسیری اشتباه است.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
برای نخستین بار در خوزستان از دستگاه غلطک بعد از کشت در مزارع گندم استفاده شد.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تابناک البرز، در روزهای اخیر مشاهده می شود که فضای مجازی و رسانه ای کشور مملو از خبرهای مرتبط با وضعیت وخیم تأمین آب شرب تهران بوده به طوری که از جوانب مختلف موضوع کمبود آب شرب توسط صاحب نظران و دستگاه های مسئول مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و اخطارهای لازم برای کاهش مصرف آب توسط شهروندان ...
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۴    
عضو شورای شهر تهران با اشاره به سرانه مصرف آب مطرح کرد: طبق آمارهای رسمی، سرانه مصرف آب مردم تهران نسبت به کشور و سرانه مصرف آب در کشور نسبت به سایر کشورها به شدت بالا است و باید بتوانیم با برنامه ریزی های صحیح این میزان مصرف را به حد استاندارد و مطلوب برسانیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
هر مشترک خانگی در خراسان جنوبی که در مصرف آب صرفه جویی کند 5 برابر هزینه فروش آب را پاداش صرفه جویی می گیرد.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۱:۴۶    
می متالز - عموم معادن روباز طلا به یکی از دشوارترین شیوه های مدیریت آب برای استحصال طلا وابسته اند. معدنی در نوادای آمریکا اخیرا با استفاده از رویکرد نظارت هوشمند و مانیتورینگ، عملکرد خود را در زمینه مصرف آب بهبود داده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
نجمه احمدبیگی /گرافیک: مهدی سلامی مصرف روزانه آب در تهران در این روزها بیش از 3میلیون مترمکعب (3 میلیارد لیتر) است؛یعنی تقریبا معادل حجم دریاچه چیتگر هر روز توسط شهروندان تهرانی، آب مصرف می شود ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۰:۲۳    
علی صولتی، خبرنگار: بسیار مهم! با سلام، کمبود بی سابقه منابع آبی تهران درپی کاهش 70 درصدی بارش ها. تنها با کاهش مصرف آب می توانیم از این شرایط دشوار عبور کنیم این پیامکی بود که اخیرا از سوی شرکت آب و فاضلاب استان تهران به خطوط همراه اکثر شهروندان تهرانی ارسال شد ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۲:۱۸    
این روزها منابع آبی در تهران با کمبود بی سابقه ای مواجه شده است به طوری که روند روبه رشد مصرف آب در کلان شهر تهران به مرز هشدار رسیده است. این هشدار به حدی جدی است که شرکت آب و فاضلاب استان تهران، پیامکی با عنوان بسیار مهم برای پایتخت نشینان ارسال کرد ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۰:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
دکتر عبدعلی ناصری: حدود 40 درصد آب مصرفی صنعت نیشکر از طریق زهکش های زیرزمینی مجددا به چرخه اکولوژیکی باز می گردد که به دلیل شیرین شدن اراضی و روش مبارزه بیولوژیک، امکان استفاده مطلوب از زهاب و پروسه بازچرخانی مصرف آب فراهم شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
برای اولین بار در استان اصفهان برای بیش از 220 دانش آموز عشایر در سمیرم جشنواره نخستین واژه آب برگزار شد. مدیر آبفای سمیرم گفت: در سال های اخیر تلاش بی وقفه ای برای آبرسانی پایدار به مناطق روستایی و عشایری در دستور کار قرار گرفته که این امر علاوه بر رونق زندگی اقتصادی و رفاه و ارتقای سطح بهداشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بیله سوار- فرماندار بیله سوار گفت: توجه به اصلاح الگوی کشت و مصرف آب ضروری است و باید از کشت محصولات پر آب بر در شهرستان جلوگیری شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۴    
فرماندار شهرستان انارگفت: به منظور صرفه جویی در مصرف آب چاه های کشاورزی شهرستان انار کلیه موتور چاه ها به مدت 20 روز خاموش بودند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه متاسفانه مدیریت بر مصرف آب در کشور مناسب نیست و همیشه به گونه ای عمل شده که گویی کشور پرآبی هستیم، گفت: باید برای کمبود انرژی در کشور در تمامی ابعاد آن فکری کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه اطلاعات با اشاره به بحران خشکسالی نوشت:در شرایطی که نظام کشاورزی دنیا حتی در ممالک پرآب با تحول عظیمی روبرو شده و اغلب کشورها به شیوه های نوین آبیاری و روش های صرفه جویانه مصرف آب روی آورده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۰:۱۹   + ۲۲ سایت دیگر  
خرید پساب شهرهای اطراف، احداث تصفیه خانه به روز و مجهز، بازچرخانی و تصفیه آب در سیکل های گردشی، تعویض برج های خنک کننده با برج های هیبریدی و تعویض برج های حرارتی به برج های خشک برای تولید برق از برنامه های ذوب آهن اصفهان برای کاهش مصرف آب است ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۱:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: هندوانه نه تنها مشمول مشوق های دولتی نیست بلکه صادرات این محصول مشمول عوارض صادرات آب مجازی می شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۹:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مصرف لحظه ای آب تهران با وجود هشدارهای مسئولان سازمان آب همچنان 39 هزار لیتر بر ثانیه می باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
شرکت آب و فاضلاب استان تهران امروز با ارسال پیامکی برای شهروندان تهرانی بر لزوم رعایت مدیریت مصرف آب تأکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۵:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از برنامه ریزی برای استفاده از پساب فاضلاب در حوزه فضای سبز و صنعت در راستای کاهش مصرف آب در این استان خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
این روزها منابع آبی در تهران با کمبود بی سابقه ای مواجه شده است به طوری که روند روبه رشد مصرف آب در کلان شهر تهران به مرز هشدار رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست معاونت آب و خاک گفت: تولید در فضای گلخانه نسبت به فضای باز حدود 30 درصد در کاهش مصرف آب اثر گذار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
قاسم زاده گفت: میزان مشترکان بدمصرف در مقایسه با سال گذشته به 4 درصد رسیده که، 10 درصد مصرف آب تهران را به خود اختصاص داده اند.
ذخایر آب در سدهای کشور کاهش یافته است. امید به افزایش بارش ها در زمستان است. با وجود شرایط سخت اما گفته های متناقض مسئولان مصرف کنندگان را درباره مصرف آب سردرگم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۶:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری از تاسیسات آبی استان تهران گفت: میزان مصرف آب در تهران به 40 هزار لیتر بر ثانیه رسیده که نسبت به ورودی آب بالاتر است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
هم اکنون مصرف آب شرب شهر تهران 40 هزار لیتر بر ثانیه و میزان تولید آب 34 هزار لیتر برثانیه است که نشانه اختلاف 6 هزار لیتری مصرف نسبت به تولید آب است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه گفت: برداشت آب فولاد مبارکه از حوضه آبریز زاینده رود از سال 1400 به کمتر از 2 درصد رسیده است. با این حال این شرکت با مشارکت در پروژه انتقال آب دریای عمان به فلات مرکزی ...
دیار جنوب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۳:۴۱    
کارشناس الگوی مصرف آب تنگستان گفت:امروزه، رشد لجام گسیخته مصرف گرایی از معضلات بسیاری از کشورها است. به گزارش دیارجنوب ، نوذر بیغش کارشناس اداره آب شهرستان تنگستان در کارگاه اصلاح الگوی مصرف که توسط پایگاه مقاومت بسیج خدیجه کبری (س) حوزه الزهرا6 اهرم به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ...
فودنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق کرمان با اشاره به نامتناسب بوده ارز محصولات کشاورزی کشت شده با انتقال آب از خلیج فارس می گوید: برای رفع این چالش، باید بر کشت جایگزین و افزایش بهره وری در مصرف آب برای کشاورزی تمرکز کرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد با بیان اینکه مدیریت مصرف آب در این استان از طریق نصب 2500 کنتور هوشمند امکان پذیر شد، گفت: تاکنون بیش از 92 در صد از چاه های کشاورزی و 65 درصد از چاه های صنعتی به کنتور هوشمند مجهز شده است.