سه شنبه ۰۱ خردادساعت ۲۰:۲۴May 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف آب»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
همه اقلامی که ما در زندگی روزمره استفاده میکنیم با کمک انرژی آب، برق و گاز ساخته شده اند و صرفه جویی در مصرف آنها به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی است.
زیر نویس   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس،کیومرث کلانتری مدیرکل سابق محیط زیست استان تهران در باره تغییرات اقلیمی و تاثیر آن بر تنوع زیستی به خبرنگار زیرنویس گفت: مهمترین عاملی که تنوع زیستی را تهدید می کند کمبود اب است. او با اشاره به عوامل برهم خوردن تنوع زیستی در ایران گفت: کمبود آب و افزایش مصرف آب در [...]
به گزارش روابط عمومی سازمان تات حسین دهقانی سانیج افزود: برای طراحی و اجرای سامانه تحت وب حسابداری آب کشاورزی در حوضه آبریز استان البرز که خروجی یک طرح تحقیقاتی چند جانبه نگر است، وضعیت منابع و مصارف آب، میزان تبخیر-تعرق، برداشت ...
بیتوته   ۵ ساعت پیش    
در جهان امروز، دسترسی به آب سالم و پاک از جمله ضروری ترین نیازهای هر خانواده است. با افزایش نگرانی ها پیرامون کیفیت آب شهری و پیامدهای بهداشتی ناشی از مصرف آب آلوده، انتخاب یک دستگاه تصفیه آب کارآمد و معتبر به امری حیاتی بدل شده است ...
به گزارش ایران اکونومیست ، "علیرضا الماسوندی" در همایش ملی بهره وری در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی افزود: در برخی نقاط ایران به سبب نوع شرایط آب و هوایی، سرانه مصرف آب ایران برای هر نفر در حدود 650 متر مکعب بوده که استاندارد آن یک هزار و 700 متر مکعب است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گفته سخنگوی صنعت آب اگرچه مخازن سد های کشور به شرایط عادی رسیده، اما با توجه به نزدیک شدن به پیک تابستان همچنان نباید از مدیریت مصرف آب غافل شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۷:۰۱    
شرکت های دانش بنیان کشور توانسته اند به تولید محصولات بیمارستانی کشور را به سمت ایجاد بیمارستان های سبز هدایت کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۵:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفا کشور گفت: وضعیت منابع آب به گونه ای است که طرح ها و پروژه های توسعه ای به تنهایی نمی تواند جوابگوی مدیریت بحران کم آبی در استان باشد.
شرکت آب و فاضلاب استان تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۵۳    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از صرفه جویی 20 میلیون مترمکعبی مشترکان این شرکت در سال گذشته از طریق پیام ها و فعالیت های آموزشی و ترویجی مدیریت مصرف آب توسط مجموعه روابط عمومی این شرکت خبر داد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت در راستای ارتقای بهره وری مصرف آب، مرکز دیسپاچینگ ملی آب کشور راه اندازی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان و فناور کشور توانسته اند با تولید محصولات بیمارستانی کشور را به سمت ایجاد بیمارستان های سبز هدایت کنند.
اطلاع با ما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۶:۰۱    
دولت زمانی می تواند ادعای احیای دریاچه ارومیه را طرح کند که دقیقا مشخص کند از 90 هزار حلقه چاه موجود در حوضه آبخیز دریاچه ارومیه، چند درصد پلمپ شده و چه میزان کاهش در مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت ایجاد شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۵    
حضرت امام رضا (ع) در کتاب طب الرضا به فواید مصرف آب ناشتا اشاره کرده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۴:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
مصرف آب هویج و زنجبیل می تواند به بهبود سلامت کبد کمک کند. این نوشیدنی به حفظ آبدهی کمک کرده و تجمع چربی ها در کبد را کاهش داده و باعث تطهیر کبد از سموم و زهرهای مضر می شود.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب استان اردبیل گفت: از آغاز اجرای طرح احیا و تعادل بخشی توسط وزارت نیرو در راستای مدیریت مصرف آب و برق، تاکنون حدود 2 هزار حلقه چاه غیرمجاز در این استان مسدود شده است.
عصر امروز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۷   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه این استان در سال آبی جاری با چهارمین خشکسالی پیاپی مواجه است، گفت: هر تهرانی در شبانه روز 250 لیتر آب مصرف می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۷    
با هدف افزایش عملکرد و کاهش مصرف آب طرح کشت پنج هکتار ارقام هیبرید هویج با استفاده از نوارتیپ در ارومیه اجرا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۹:۳۴    
تهران- رییس امور مساجد استان تهران گفت: محتواهای تبلیغ صرفه جویی در مصرف آب بین دو نماز در مساجد استان تهران پخش شود.
کارشناس مرکز بوشهر در کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف آب متناسب با نوع کشت، گفت: مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی کشت، با توجه به تغییرات اقلیمی، تغییرات دمایی و جابجایی فصل بارندگی در استان بسیار ضروری و مهم است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت نهادهای اجتماعی به ویژه مساجد برای تبلیغ و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف آب تاکید کرد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۲    
براساس اعلام مراجع مربوطه میزان بارش های تجمعی در سال آبی امسال استان همدان نسبت به سال گذشته از حدود 38 درصد رشد برخوردار است. اگرچه این بارش ها در بعضی از مناطق کشور زمینه ساز وقوع سیلاب و رخدادهای تلخ مادی و معنوی شد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۹:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس با اشاره به بارش های هفته انتهایی اردیبهشت امسال در این استان، از ترمیم چهره کم آبی و بهبود وضعیت ذخیره آبی سدهای در حال بهره برداری خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه بر لزوم تجهیز تعداد بیشتری از چاه های بخش کشاورزی به کنتور هوشمند تاکید کرد و گفت: استفاده از کنتورهای هوشمند کمک بسزایی به مدیریت همزمان مصرف آب و برق خصوصا در فصل گرما خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۶    
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته در بخش های مختلف در مجموع بالغ بر 90 میلیون مترمکعب در مصرف آب در استان صرفه جویی شد، گفت: تنها صرفه جویی حاصل از انسداد چاه های غیرمجاز معادل چهار سال قبل از آن بوده است.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی اصفهان از احداث و بهسازی 26 کیلومتر کانال آبیاری عمومی در مزارع این استان در یک سال اخیر خبر داد. غلامرضا عشاقی روز شنبه افزود: احداث این کانال های آبیاری عمومی سبب صرفه جویی 600 هزار متر مکعبی در مصرف آب کشاورزی شد. وی ادامه داد: از ابتدای [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
مرکز نوآوری کشت و صنعت "راما" و گلخانه کشت آکواپونیک افتتاح شد؛ این مجموعه نخستین مجوز رسمی آکواپونیک در کشور است که امکان صرفه جویی تا 98 درصد در مصرف آب را فراهم کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۱:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عیسی بزرگ زاده در گفت وگو با ایران اکونومیست در باره وضعیت بارشی کشور افزود: میانگین بارشی که داشتیم 227 میلی متر بود که با میانگین 225 میلیمتر کشوری یکسان است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۲۰    
انجام مطالعات پژوهشی و طرحهای علمی در حوزه های کشاورزی،مدیریت مصرف آب و مزیتهای تجارت مرزی و اتصال به شبکه جهاد دانشگاهی کشور در دستورکار جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان تبریز گفت: براساس آمار های ارائه شده مصرف آب در کشور ما نزدیک به دوبرابر استاندار های جهانی است که با الگو های اسلامی ما هم متضاد است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۰:۵۶    
ایران با پیشینه هفت هزارساله تا 20 سال دیگر از بی آبی و خشکسالی نابود می شود و از آن بیابانی به جای خواهد ماند که هیچ گیاه و جانداری توان زندگی در آن را نخواهد داشت ؛ این بخشی از مقاله روزنامه فایننشال تایمز در 7 سال گذشته است. ...
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی؛ این تفاهم نامه با حضور مریم طهماسبی، مشاور وزیر جهادکشاورزی و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری و سمیه خداپرست، مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده امضا شد . ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تامین حق آبه حوضه های آبخیز در حال پیگیری است و امیدواریم بتوانیم بر اساس فهم مشترک، یک جدول از میزان حق آبه حوضه های آبخیز به ستاد احیای تالاب های کشور ارائه دهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۰    
مدیر شرکت آب منطقه ای استان البرز گفت: مدارس سطح استان البرز از آغاز سال 1403، میزبان شش رویداد نجات قطره ها بوده اند؛ رویدادی که با هدف صرفه جویی در مصرف آب در قالب نقاشی دیواری از تیرماه 1401 کلید خورده است و با توجه به استقبال گسترده مردم، به عدد 65 رسیده است.
صمت   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۴۲    
کشور ما از دیرباز با مشکل کم آبی دست وپنجه نرم کرده است و این موضوع تازگی ندارد؛ اما در چند سال اخیر عوامل متعددی در تشدید بحران آبی در کشور دخیل بوده که افزایش سرانه آب یکی از آنها است ...
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۳   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، صفدر نیازی شهرکی، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در دومین نشست هم اندیشی علمی آب کشاورزی ایران با موضوع جایگاه آب در سند ملی دانش بنیان امنیت غذایی گفت: معاونت آب و خاک معاونتی اجرایی است و در حوزه سخت افزار فعالیت بیشتری دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: این استان از سال گذشته تاکنون با هدف عبور موفق از پیک بار مصرف آب در تابستان 135 پروژه خرد، متوسط و کلان در حوزه های مختلف تامین، انتقال، ذخیره و توزیع اجرایی کرده است.
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی آبفای تهران گفت: بد مصرف ها بیش از 24 هزار لیتر و پرمصرف ها بین 12 تا 24 هزار لیتر مصرف دارند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو از توافق با صندوق توسعه ملی برای تزریق 12 میلیارد و 500 میلیون دلار به صنعت نیروگاهی کشور خبر داد و گفت: تاکنون پنج میلیارد دلار برای ایجاد ظرفیت نیروگاهی در بخش انرژی های تجدیدپذیر و هفت میلیارد و 500 میلیون دلار برای تولید برق در بخش حرارتی در نظر گرفته شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۲۰   + ۵۲ سایت دیگر  
به گفته سخنگوی آبفای تهران ، مصرف آب تهران ، چیزی معادل 2 میلیارد بطری 1 و نیم لیتری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۱۶    
تقسیم عادلانه حق آبه و حفاظت از آب با مشارکت کشاورزان و مردم تیران و کرون باید انجام شود.
نصر نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۷   + ۲۸ سایت دیگر  
نصر: بعد از خشکسالی های مداوم و خشک شدن کامل و بی سابقه سد نهند در سال گذشته، که حتی حجم مرده سد هم در پیک مصرف آب مورد استفاده قرار گرفت، با لطف و عنایت الهی شاهد سرریز سد در روز گذشته بودیم که بدون تردید بهترین قدردانی از این نعمت الهی و جلوگیری از تکرار این موضوع، مصرف بهینه آب است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: امسال مطابق مصوبه های قرارگاه مدیریت تنش آبی، باید 55 میلیون مترمکعب از آب سدهای استان تهران کمتر برداشت کنیم و این مهم با مدیریت مصرف و تقاضا امکان پذیر خواهد شد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
برخی از افراد برای وعده صبحانه غلات را با شیر و برخی با آب پرتقال مصرف می کنند. اگرچه ممکن است برای کسانی که هرگز غلات را با آب پرتقال امتحان نکرده اند کمی بد به نظر برسد اما افرادی وجود دارند که سال هاست از مصرف آب پرتقال و غلات لذت می برند.
فرمانداری فریدن   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۳۹    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، فرماندار فریدن به همراه بخشدار بخش مرکزی، رئیس آبفا و دهیار روستای موغان از محل چاه احداثی برای مصرف آب شرب روستای موغان بازدید کرد. فرماندار در تماسی که با رئیس اداره برق شهرستان فریدن داشت، بیان داشت: عملیات برقرسانی به این پروژه هر چه سریع تر باید آغاز [...]
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
پرورش دهنده مبتکر ماهیان زینتی در همدان توانسته با روش جدید تصفیه آب از طریق بیولوژیکی که به تأیید جهاد کشاورزی نیز رسیده، 90 درصد در مصرف آب و 70 درصد در انرژی صرفه جویی کند؛ ضمن اینکه این روش به پیشگیری از ابتلای ماهی ها به بیماری ها نیز کمک کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اولویت اصلی برنامه های این شرکت برای گذر موفق از خشکسالی و تنش آبی تابستان امسال را مدیریت مصرف اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان (شاهرود)، باتوجه به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب وکم آب بر بودن گیاه گل محمدی ...