پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۰۸:۴۵Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف آب»

ایمنا   ۲ ساعت پیش    
استاد دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با در نظر گرفتن میزان نسبی مصرف آب در بخش کشاورزی که حدود 80 میلیارد متر مکعب است، حدود هشت میلیارد متر مکعب آن در دور ریز گندم صرف می شود که برابر میزان آب شرب مصرفی کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۰:۱۸    
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: در توزیع سهمیه آب و برق بین البرزو تهران تبعیض وجود دارد. معضل آلودگی و مصرف آب شرب توسط نیروگاه برای فردیس است و80 درصد مصرف آب و تولید برقش صرف تهران می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- افزایش سرعت کار، کاهش مصرف آب و کاهش زمان سمپاشی به کم ترین زمان ممکن، بخشی از مزایای پهبادها در کار کشاورزی است.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۹    
تاثیر اقناع افکار عمومی در صرفه جویی مصرف آب احتساب - کیاست – گروه اجتماعی - استان اصفهان از استان های کم آب ایران است. این استان با کاهش بارندگی ها، افت شدید سطح منابع آب زیرزمینی، خشکی رودخانه زاینده رود، وجود کارخانه های بزرگ و کوچک صنعتی و معدنی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا-پدیده خشکسالی بیش از 2 دهه بر سر کشاورزان هرمزگان سایه افکنده ، بواسطه نبود برنامه ریزی دراز مدت برای صرف جویی در مصرف آب و از سویی کاهش نزولات آسمانی ، خشک شدن چشمه ها، قنات و آب های زیرزمینی، کشاورزی استان را با چالش جدی مواجه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: اصلاح الگوی کشت و افزایش راندمان آب در بخش کشاورزی اولویت مدیریت منابع آب است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۰:۰۵   + ۷۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت رعایت عدالت در توزیع آب در کشور، خواستار تسریع در اجرای طرح های حوزه آب برای تأمین آب شرب پایدار شد. وی در ادامه با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و لزوم همکاری مردم در این زمینه ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۹:۳۵    
مصرف آب خیار منجر به پاکسازی کبد، لاغری و صاف کردن پوست می شود و شما را جذاب تر می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: طرح مدیریت مصرف آب که قرار بود از امروز /سه شنبه/ اجرایی شود به صورت موقت متوقف شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۳:۲۳    
عضو کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه بی برنامه صنایع آلاینده و پر مصرف آب فرونشست زمین و تخریب میراث فرهنگی این شهر شده است.
اقتصاد آنلاین / مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۵۲   + ۳۶ سایت دیگر  
اگرچه فشار خون به طور طبیعی در طول روز بالا و پایین می شود، اما فشار خون بالا به طور مداوم فشار بر قلب وارد می کند. این امر در صورت عدم درمان می تواند راه را برای حمله قلبی هموار کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۳۰    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: دبی چشمه آب کوهرنگ به شدت کاهش پیدا کرده است، خشکسالی و کاهش بارش تهدیدی برای تامین آب شرب خواهد بود، مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۱۱    
تهران- ایرناپلاس- اصلاح الگوی مصرف آب یکی از ضرورتی ترین اقدامات لازم در اقتصاد ایران است که می تواند کشور را از خطر ورشکستگی آبی نجات دهد. اما برای اصلاح الگوی مصرف، چه کارهایی باید انجام شود؟ آیا بخش خانگی مصرفی بیش از الگو دارد یا باید نگاه ویژه ای به بخش های کشاورزی و صنعت داشت؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تامین مواد عالی مورد نیاز خاک، مصرف آب کم، بازدهی بالا و سود قابل توجه عواملی است که کشاورزان ممسنی را بعد از سه دهه، مجاب به کشت چغندر قند پاییزه کرده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
همدان- قلمنا- معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه ذخایر آبی سد اکباتان را در حال اتمام است، گفت: طرح مدیریت مصرف آب در شهر همدان از فردا اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: روش کشت گلخانه ای راندمان مصرف آب را در حدود 75 تا 90 درصد کاهش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار همدان گفت: اصلاح الگوی کشت در بخش کشاورزی راهکاری موثر در کاهش مصرف آب و افزایش تولید محصولات کشاورزی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اعمال مدیریت مصرف آب از فردا در همدان خبر داد و گفت: روزانه سه ساعت فشار آب در شهر همدان کاهش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت که با هماهنگی شورای تامین استان، اجرای طرح مدیریت مصرف آب در ساعات روز از فردا(سه شنبه) به مدت 14 روز در شهر همدان آغاز می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۵    
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: توسعه صنایع آلاینده و پر مصرف آب آسیب جدی بر پیکره این استان شده که باید در برنامه جدی بازنگری در این خصوص انجام شود.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عبدالله کشاورز گفت: آب بسیار سرد، غذاهای شور و تند، غذاهای تولیدکننده خلط سودا در بدن مانند گوشت گاو، عدس، بادمجان، سوسیس و کالباس از جمله غذاهایی است که مصرف آن در فصل پائیز توصیه نمی شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی عنوان کرد این استان در شرایط خاص خشکسالی قرار دارد و منابع آبی سطحی و زیرسطحی آن هرساله با افت روبه رو می شود بنابراین بهره گیری از روش های بهینه سازی مصرف آب از جمله در صنعت کشاورزی در این خطه ضروری است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۳:۰۳    
گروه استان ها - استفاده از شیوه های نوین آبیاری برای مدیریت مصرف آب امری غیرقابل انکار است و در استان یزد اگر به دنبال زنده ماندن بخش کشاورزی هستیم باید استفاده از این شیوه را در دستور کار قرار دهیم.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۰:۰۹    
محمد سرابی - خبرنگار محدوده غرب تهران در فصل بارندگی با احتمال جریان یافتن آب های سطحی روبه رو ست. اکنون اما با بهره برداری از پروژه های جمع آوری آب های سطحی در چارچوب پروژه مدیریت سیلاب غرب تهران ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود- استاندار سمنان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی شاهرود و همچنین کم آبی در این شهرستان، گفت: توسعه بخش کشاورزی شاهرود با رویکرد مجتمع های گلخانه ای در دستور کار است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داراب از معرفی یکی از کشاورزان این شهرستان، به عنوان کشاورز نمونه بین المللی در جشنواره کمیته بین المللی آبیاری و زهکشی watsave 2021 خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: استفاده از پساب تصفیه شده زمانی مفید است که از مصرف آب منابع زیرزمینی استان بکاهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۰:۰۶    
گروه استان ها- رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: متأسفانه دستگاه های اجرایی صرفه جویی در آب و برق را رعایت نمی کنند و امروز شاهد این واقعیت هستیم که بیشترین مصرف آب و برق در بخش دولتی انجام می شود.
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۴۲ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که آب پرتقال 100 درصد طبیعی، می تواند به مبارزه با التهاب و فشار اکسایشی در بزرگسالان کمک کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۱۷    
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: بخش های دولتی در رعایت الگوی مصرف آب و برق در دستگاههای اجرایی بی توجهند و بیشترین مصرف در ادارات و وزارتخانه هاست.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۸    
علیرضا مهاجر افزود: در بحث چغندرقند موفقیت های خوبی داشتیم مثل افزایش عملکرد در واحد سطح و افزایش درصد شکر در چغندر قند و همچنین کارخانه های چغندر شرایط بهتری را تجربه کرده اند. ...
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۵    
کاهش بارش ، استفاده بی رویه از حوزه های آبی، افزایش فراوان در مصرف آب و تغییر شرایط جوی در سال های کنونی، موجب کم آبی و استفاده بی رویه از منابع آبی در استان مازندران و خصوصا در شرق استان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: نیمی از ظرفیت مخازن ذخیره آب سدهای کمال صالح و الغدیر این استان خالی است و مردم باید مدیریت مصرف آب و الگوهای صرفه جویی را مسئولانه در دستور کار داشته باشند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۰    
درخشان گفت: آمار ها نشان می دهد مصرف آب در شهر تهران، دو برابر اتحادیه اروپا است. حال با این مصرف بالا و مدیریت غیراصولی چطور می توانیم از این ثروت ارزشمند خدادادی بهره ببریم؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۱    
کشاورزان طبسی با بهره گیری از سیستم های آبیاری نوین تواسته اند علاوه بر بالابردن تولید و مدیریت مصرف آب این محصول را خارج از فصلش برداشت کنند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیر عامل آبفای استان اصفهان در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اصفهان بر تعامل دوسویه میان اصحاب رسانه و آبفا تاکید کرد. هاشم امینی با بیان این که در سال های اخیر رسانه ها در بزنگاه های مختلف در مدیریت تقاضا و مصرف آب در جامعه، آبفای استان اصفهان را یاری کرده اند ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا:مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در حالی که جمعیت استان در حال رشد است و به دنبال آن نیاز آبی افزایش می یابد، میزان آب در دسترس ما تغییری نمی کند و این مسئله اهمیت توجه به صرفه جویی در مصرف آب را نشان می دهد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۸    
نشست هم اندیشی مدیران و روابط عمومی های آب و فاضلاب ، آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان با موضوع بهینه سازی مصرف آب برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۸   + ۲۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی تاکید کرد که آب های بسته بندی خارجی گران قیمت در بازار تهران، قاچاق هستند.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۰    
پژوهشگران نشان می دهند که در شرایط زمین در حال گرم شدن، پنل های خورشیدی چگونه می توانند عملکرد محصولات کشاورزی را افزایش و مصرف آب را کاهش بدهند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :ایرانیان باستان می دانستند که در سرزمینی خشک زندگی می کنند. از همین رو بود که آب را قدر می دانستند و هر قطره آن را به شیوه ای بدیع حفاظت می کردند. نیاز به آب و همراهی زندگی با آن است که موجب شد قنات به نام ایرانیان ثبت شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با اجرای سامانه های نوین آبیاری در استان معادل 126 میلیون متر مکعب صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی محقق شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مسوول سامانه های نوین آبیاری سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: این استان در شرایط خاص خشکسالی قرار دارد و منابع آبی سطحی و زیرسطحی آن هرساله با افت روبه رو می شود بنابراین بهره گیری از روش های بهینه سازی مصرف آب از جمله در صنعت کشاورزی در این خطه ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک اقلیم شناس با بیان اینکه مصرف آب در بخش کشاورزی کشور باید 40 میلیارد مترمکعب کاهش یابد، گفت: ادامه روند فعلی منجر به خشکیدگی کشور و تشدید چالش آب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- محمد حسین عابدی خبرنگار خبرگزاری مهر استان سمنان در جشنواره آب و رسانه که با هدف صرفه جویی در مصرف آب برگزار شد، به عنوان گزارش نویس برتر تقدیر شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان- قلمنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: مصرف آب سد اکباتان و آبشینه را از 1400 لیتر کاهش و هر دو را به میزان 800 لیتر در ثانیه رسانده و از سویی، 600 لیتر آب در ثانیه منابع آبی دیگر شناسایی و جایگزین شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، گفت: باید تغییراتی در مصرف آب در شیوه سنتی کشاورزی برای حل تنش آبی، ایجاد شود.
وزیر نیرو گفت: مجموع آب ذخیره شده پشت سدهای کشور 18 میلیارد مترمکعب است و این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت میلیارد متر مکعب کاهش دارد.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تجارت گردان – وزیر نیرو با اشاره به تامین آب مورد نیاز مردم با رصد دائمی و مدیریت مصرف گفت: مصمم هستیم شرایط آب کشور را واضح و شفاف با مردم در میان بگذاریم و با همراهی آنها نگذاریم کشور دچار مشکل شود.