یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۴۹Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ابرکوه»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۶    
مسجد ولایت در یکی از شهرک های فرهنگی ابرکوه در مدت یک سال با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال و با حمایت کامل خیرینی از قم و ابرکوه ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه ابرکوه گفت: اقایانی که شعارشان تدبیر و امید بود بزرگترین بی مهری را به معلولان کرده و با اجرا نشدن قانون حمایت از معلولان، روزنه امید را به روی ضعیف ترین قشر آسیب دیده جامعه بستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان یزد گفت: مجرمی که در سال 99 در استان گلستان دست به قتل یک جوان زده بود در شهرستان ابرکوه دستگیر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۴    
ایسنا/یزد عضو شورای اسلامی شهر ابرکوه گفت: هزینه های بالای فرزندآوری و کمبود امکانات در حوزه پزشکی در شهرستان ابرکوه یکی از بزرگترین موانع بر سر راه افزایش و جوانی جمعیت در این شهرستان و بسیاری از دیگر شهرستان های محروم کشور است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۷:۱۴    
ابرکوه (پانا) - جشن تولد شهید محمد فلاح زاده امروز با حضور انجمن اولیا و مربیان، خانواده محترم شهید و دانش آموزان دبستان شهید محمد برگزار شد. مهدی زارع زاده مربی تربیتی دبستان شهید محمد فلاح زاده در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه امنیت ما مدیون خون شهدا است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان شهرستان ابرکوه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار و طی آن 100 ورزشکار در رشته های مختلف با هم به رقابت پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۷    
به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه بزرگ اقتصاد مقاومتی در ابرکوه گشایش یافت و در حاشیه این نمایشگاه پنج سری جهیزیه تهیه و به نوعروسان نیازمند شهرستان اهداء شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه ابرکوه گفت: نمایندگان ادوار گذشته که بیانات رهبر پیرامون مبارزه با فساد را عملی نکردند، امروز باید پاسخگوی مردم باشند که چرا با صاحبان پول و قدرت دمساز شدند و قشر ضعیف را در کشور با هم سوئی دولتمردان بی کفایت به روز سیاه نشاندند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۴    
ابرکوه (پانا) - جلسه هماهنگی برگزاری بیست و سومین مانور سراسری زلزله مدارس در اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، برگزار شد. محمدعلی کریمی ، مدیرآموزش وپرورش شهرستان ابرکوه در این جلسه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد سرپرست پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی ابرکوه گفت: مراسم سر سفره ای ، شیرینی چنگال سیَن و خورشت صغری خانم به عنوان آثار ناملموس ابرکوه، ثبت ملی شدند .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره کتابخانه های ابرکوه با اشاره به رونق مجدد کتابخانه های این شهرستان با فروکش کردن اپیدمی کرونا، گفت: ابرکوه با وجود تعدد روستاهای فرهنگی شناخته شده در کشور، تنها دو کتابخانه روستایی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - امام جمعه ابرکوه گفت: فرار مالیاتی نوعی خیانت به حقوق مردم و بیت المال است، زیرا پرداخت حقوق حقه دولت به عنوان مالیات، مشارکت در رونق و حفظ شریان حیات اقتصادی است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۵۶    
در این پیام امده است: روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه 'بسیج' را همیشه به عنوان بازوی توانمند و یکی از مصادیق کار آمدی نظام اسلامی دانسته که ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی ابرکوه گفت: سه اثر ناملموس ابرکوه از جمله یک مراسم سنتی، شیوه طبخ یک غذای محلی مربوط به بخش بهمن و نحوه تهیه یک نوع شیرینی عیدانه، به عنوان سه اثر ناملموس شهرستان در فهرست آثار ملی ایران ، به ثبت رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد، بیش از 175 تن کود اوره توسط کارگزاری شرکت تعاونی دام زرع ابرکوه طی سه ماهه ابتدای سال جاری بین بهره برداران توزیع گردیده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس هیئت بدنسازی ابرکوه گفت: هیئت بدنسازی شهرستان از تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری مسابقات مچ اندازی و بدنسازی محروم است و نمی تواند در راستای رونق این ورزش ها گام بردارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۱:۰۶    
میدان میوه و تره بار ابرکوه پس از 10 سال همچنان نیمه تمام رها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه ابرکوه در نشست خبری گفت: بسیج یکی از نهادهایی است که از بدو تأسیس تا کنون از اهداف و شعارهای اولیه خود منحرف نشده و برای تقویت نظام محکم و استوار ایستاده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۲    
ایسنا/یزد امام جمعه ابرکوه تربیت نیروی کارآمد و تکنسین های متخصص مورد نیاز بازار کار کشور را از محاسن دانشگاه فنی و حرفه ای ذکر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد عضو شورای اسلامی شهر ابرکوه گفت: امروز ایجاد کتابخانه و مراکز فرهنگی در شهرک های جدیدالتاسیس مانند شهرک مهر ابرکوه یکی از مطالبات مردمی است که تحقق آن می تواند موجب رشد فرهنگی در جامعه شهری ابرکوه شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۷:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مسابقه مچ اندازی قهرمانی یزد با حضور 160 ورزشکار مرد و 111 زن به مدت 2 روز به صورت جداگانه در سالن شهید صدوقی مرکز این استان برگزار شد و در پایان تیم های مردان ابرکوه و زنان بافق در جایگاه نخست قرار گرفتند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: یکی از رویکردهای جدید اداره ارشاد حمایت جدی از نویسندگان برای چاپ کتاب های ارزشمند آنان است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد عضو شورای فرهنگ عمومی ابرکوه گفت: اگر به امید توسعه کشور و به دنبال تقویت فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی هستیم، باید مطالعه و کتابخوانی را مردمی کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد فرمانده سپاه ابرکوه گفت: تفکر بسیجی در دولتمردان و مسئولین دستگاه های اجرایی این است که قونین و دستورالعمل ها را جوری تفسیر کنند که نفع آن به مردم برسد و بیشترین خدمت به آنان صورت گیرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
امام جمعه ابرکوه گفت: چه کسی جز پرچمداران فرهنگی می بایست با فرهنگ بدحجابی و بی حجابی، فحشا گرایی، اختلاس، بیت المال خواری، رباخواری و... مقابله می کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۱:۱۶    
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه: کشاورزان از سال زراعی آینده برای استفاده از نهاده های کشاورزی و کاشت ذرت علوفه ای باید از روش آبیاری تیپ استفاده کنند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۲۷    
همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی باحضور جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ، طرح کتابخوانی شوق خواندن در مدرسه امام خمینی(ره) ابرکوه آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه ابرکوه گفت: حفظ فرهنگ دینی و انقلابی کشور متولی انقلابی می خواهد که تاکنون نداشته است تا روح مهندسی و آرایش فرهنگی را در پیکره جامعه بدمد و آن را استمرار بخشد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نودم مجلس گفت: در سفر نایب رییس مجلس به استان یزد مقرر شد جهت تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن خانواده های دارای حداقل دو معلول، به هر تعداد از متقاضیان واجد شرایط، سازمان ملی زمین و مسکن، برابر ضوابط مربوطه زمین به صورت 99 ساله با نظارت استانداری در اختیار متقاضیان قرار دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اولین کارگاه غنی سازی رابطه والدین با نوجوان با حضور تعدادی از خانواده های شاهد و ایثارگر به همت واحد مددکاری بنیاد شهید ابرکوه در سالن اجتماعات دانشکده پیراپزشکی این شهرستان برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۳:۳۲    
ایسنا/یزد رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه گفت: اولین مرکز مشاوره تخصصی اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی با همت مرکز رشد فناوری در شهرستان ابرکوه راه اندازی شد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۲۴    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه از مرمت استحفاظی مسجد تاریخی و ثبتی آقا در ابرکوه خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۶    
درنجوش درنجوش غذایی کامل است که مصرف آن به همراه نان تازه، بسیار لذت بخش است و خواص بسیاری نیز دارد. این غذای محلی در واقع درهم جوش بوده که به مرور زمان به درنجوش تبدیل شده است. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راهبری و پایش کیفیت معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ابرکوه ظرفیت و توانایی بسیار خوبی برای درآمدزایی، کارآفرینی، توسعه رشته های مهارتی و راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان یزد از کشف بیش از 15 تن مرغ زنده قاچاق از پنج دستگاه کامیونت در شهرستان ابرکوه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۱:۲۶    
اولین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی گیاهان دارویی و واحد تولید نبات درابرکوه به بهره برداری رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی یزد از دستگیری مزاحم مامورنما در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی استان بعد از کسب اطلاع از این موضوع با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده متهم را در بلوار امام جعفر صادق (ع) یزد شناسائی و دستگیر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه با هدف رونق صنایع دستی، توسعه گردشگری و حفظ میراث فرهنگی شهرستان، کارگاه های مختلف هنری را راه اندازی و از هنرمندان حمایت می کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۱۶    
روستای ده عرب در 25 کیلومتری شهرستان ابرکوه استان یزد واقع شده که در نخستین رویداد ملی انتخاب روستای قرآنی کشور جزو هفت روستای برتر قرآنی کشور در سال 1400 معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۹:۳۰    
ایسنا/یزد پاییز در ابرکوه فصل دورهمی های شبانه، بازی های گروهی، شاهنامه خوانی و داستان های حماسی، همکاری و همدلی همسایه ها و اقوام و تهیه غذاهای پاییزی بوده ولی امروز گرد و غبار فراموشی بر این سنتها نشسته و تنها برگ ریزان درختان و نقاشی زیبای خداوند با رنگ های زرد ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۶:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: امام جمعه ابرکوه با بیان اینکه عده ای به بهانه حمایت از تولید داخلی خواستار افزایش قیمت خودرو بوده و خون مردم را در شیشه کرده اند، گفت: سران قوا و دولتمردان باید این گرانی های افسارگسیخته را مهار و آشفته بازار اقتصاد کشور را مهار کنند. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۲۱    
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش از مدارس شهرستان ابرکوه بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛مصطفی خلیلی در این سفر یک روزه از مدارس سطح شهر بازدید و از نزدیک در جریان میزان آمادگی مدارس در راستای بازگشایی و همچنین روند اجرای درس تربیت بدنی قرار گرفت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۷    
ایسنا/یزد رئیس میراث فرهنگی ابرکوه گفت: مرمت استحفاظی مسجد آقا ابرکوه به صورت مشارکتی توسط نیروهای امانی میراث و همچنین هیئت امناء مسجد، جهت پیشگیری از تخریب های ناشی از بارندگی در فصول سرد سال آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۲۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در شبانه روز گذشته، شش بیمار در شهرهای ابرکوه و یزد قربانی کووید19 شدند.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تصور کنید به روستایی می روید که بیشتر افراد آن را دوقلوها تشکیل می دهند. در روستایی به نام شهرآباد در ابرکوه یزد، بیشتر بچه هایی که به دنیا می آیند، دوقلو هستند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه گفت: امسال از 650 هکتار باغ های انار شهرستان به دلیل افزایش دما در فصل تابستان ، وجود کرم گلوگاه ، پوسیدگی میوه و تداوم پدیده خشکسالی تولید این محصول نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
ابرکوه یا ابرقو روی نقشه میان 3 شهر مهم ایران قرار دارد؛ اصفهان و شیراز و یزد. شهری است با قدمت چندهزارساله که جزو شهر های نمونه گردشگری ایران محسوب می شود؛ شهرستان ابرکوه بیش از 400 اثر تاریخی ارزشمند دارد که 150 اثر آن در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
یزد – رییس اداره منابع آب ابرکوه از پر و مسلوب المنفعه کردن یک حلقه چاه غیرمجاز فعال در این شهرستان خبر داد. به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد “سید علی مشکات” اظهار داشت:این چاه در مردادماه سال جاری در محوطه یک واحد پرورش مرغ واقع در روستای اسدآباد ابرکوه کشف شده بود. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا:کشاورزان ابرکوهی ضمن گلایه از افزایش 80 تا 90 درصدی قیمت نهاده ها و کودهای مورد نیاز کشاورزی، سرمازدگی و گرمای بهاره و طوفان را عامل کاهش برداشت محصول پسته در سال جاری عنوان کردند.
بقاع نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۰:۳۱    
امام زادگان حضرت احمد و حضرت جعفر فرزندان حضرت امام زین العابدین حضرت موسی بن جعفر (ع) در شهر بهمن شهرستان آباده مدفون می باشند . به برکت وجود این دو بزرگوار هر سال عده کثیری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت از نقاط مختلف کشور بخصوص از مناطق اقلید و ابرکوه و سرحدات آباده و اصفهان و شیراز و .. ...