دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۱:۴۲Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت تاریخی»

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه شهرسازی استان زنجان گفت: طرح ویژه سلطانیه و طرح ویژه حفاظت و احیا بافت تاریخی و فرهنگی شهر زنجان توسط مجموعه معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان در دست تهیه است.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس طی برنامه ای به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از کاسبان قدیمی بافت تاریخی فرهنگی شهر شیراز قدردانی و تجلیل شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه گفت: اولویت این اداره حمایت از محرومان ساکن در بافت تاریخی و زنان سرپرست خانوار است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از آغاز عملیات مرمتی بافت تاریخی روستای بیاض در شهرستان انار با مشارکت مس سرچشمه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: از ابتدای شش ماهه دوم سال نظارت ها بر مناطق شهرداری به دو صورت ستادی و میدانی انجام می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۴    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در حاشیه بازدید از بناهای تاریخی شهر تاریخی استرآباد، گفت: شهر تاریخی استرآباد (گرگان) با وسعت 156 هکتار به عنوان اولین بافت تاریخی کشور در سال 1310در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است که گواه از اهمیت آن دارد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛سعید شعرباف،در نشست با مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد،که با حضور محمود امینی زاده،رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورا،عشرت کردستانی،نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا،مرضیه شاحیدری،شهردار منطقه پنج کرمان (بافت تاریخی) و برخی دیگر از مدیران شهری برگزار شد ...
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۴:۲۳    
رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی گفت: خوشبختانه بافت تاریخی گرگان ویژگی منحصر به فردی دارد که باید به مرحله احیا و بهره برداری برسانیم و صندوق احیای اساساً برای این ایجاد شده که بتواند از این اماکن صیانت کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک پژوهشگر و باستان شناس خراسانی گفت: تعداد زیاد بناهای به جای مانده از دوران تیموری در خراسان به دلیل توجه خاص برخی از پادشاهان آن سلسله چون شاهرخ تیموری و شخصیت های مهم آن زمان مانند گوهرشاد، غیاث الدین پیراحمد خوافی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بافت های فرسوده مازندران بر احیای این بافت ها تاکید کرد و گفت: مرمت و واگذاری خانه های تاریخی باید در اولویت برنامه ها و توجه همه مدیران مرتبط باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماکو از توقف انجام یک مورد ساخت وساز غیرمجاز در بافت تاریخی ماکو و اعاده به وضع سابق خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شهردار آران و بیدگل از آغاز عملیات بهسازی و اصلاح بلوار واصف، متناسب با بافت تاریخی این منطقه با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال از نیمه نخست آذر ماه سال جاری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز یکی از مهمترین اقداماتی که برای توسعه گردشگری در کرج و البرز پیگیری می شود را احیای محله مصباح کرج عنوان کرد و گفت: پیاده راه سازی و احیای محور تاریخی مصباح باعث احیای هویت تاریخی و رونق گردشگری در کرج می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج از بررسی و بازطراحی محور پیاده راه تاریخی، فرهنگی و گردشگری در بافت مرکزی این کلان شهر با رویکرد حفاظت و احیای بافت تاریخی اجرای طرح پیاده راه امامزاده حسن (ع) تا میدان قدس خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس کمیسیون گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه خانه های صندوق احیا باید عادلانه و در چارچوب قانونی به مزایده گذاشته شوند، گفت:به دلیل حجم زیاد آب فاضلاب در بافت تاریخی با تهدید بسیار جدی در این بافت مواجه هستیم.
شهرداری یزد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد با اشاره به اقداماتی که در راستای بازپیرایی بوستان آخوند کرباسی انجام شده گفت: بوستان های محلی فضای مناسب برای تعاملات شهری است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۳۶    
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد آخرین وضعیت طرح تشکیل بافت تاریخی این شهر را تشریح کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۲۱    
سازمان بازآفرینی در سال 1397 براساس ابلاغ مجلس در موضوع بافت فرسوده و حاشیه شهر و با دستور وزارت کشور و دولت در همه کلان شهر ها تشکیل شد. هدف اصلی سازمان هم رسیدگی به حاشیه شهر، بافت فرسوده ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۱۲   + ۴۷ سایت دیگر  
ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توریست های خارجی عاشق یزد و طرفدار قنات و بادگیر و بافت تاریخی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۰    
ایسنا/همدان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تویسرکان با بیان اینکه مطالعه بافت تاریخی این شهرستان در مراحل نهایی است، گفت: پیش بینی می شود مطالعات تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۶    
عکس: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۶    
مهاجرت ساکنان بومی از بافت تاریخی یزد، رهاسازی فاضلاب، بناهای تاریخی مجهول المالک و کثیرالمالک و خطرات ناشی از آتش سوزهای احتمالی و معضلات گوناگون برای حفظ و نگهداری خانه های تنها شهر جهانی شده ی کشور ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد عملیات اجرایی طرح های عمرانی خدماتی منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد همزمان با بهره برداری از بازپیرایی بوستان آخوند کرباسی، با سرمایه گذاری 81 میلیارد ریال آغاز شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۴    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بیرجند از برگزاری نمایشگاه غذاهای سنتی و محصولات خانگی به مناسبت هفته بسیج با همکاری گروه جهادی شهید رحیمی بیرجند در بنای تاریخی خواجه خضر خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۲:۱۱    
اقتصاد ایران: خرم آباد- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، گفت: حدود 80 هکتار بافت تاریخی در شهر خرم آباد وجود دارد که نیازمند بهسازی و مرمت است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۷:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مردم در نقاط مختلف شیراز، ظهر جمعه (4 آذرماه 1401) دیدار تیم های فوتبال ملی ایران و ولز در جام جهانی 2020 قطر را تماشا کردند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۷:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
میراث جهانیِ بافت تاریخی یزد، در سال های گذشته، با وجود بحران ها و سیاست ایران هراسی غرب، هنوز در برنامۀسفر گردشگران خارجی جای دارد؛ اما در این میان هنوز متولیان گردشگری، به یک نکته توجه چندانی نکرده اند و آن نبودِ مدیریت همراستا با جهانی شدن این شهر جهانی است. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
شهردار خرم آباد از هزینه 5 میلیارد ریالی به منظور بهسازی و مرمت بافت تاریخی این شهر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - سرزمین کهن لرستان از هزاره های گذشته محل پیدایش تاریخ و تمدنی غنی بوده به نحوی که سبک زندگی و مراودات مردمان این دیار در بافت های تاریخی، به عنوان موزه هایی گرانبها قابل تامل و مطالعه است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شهردار شهرکرد گفت: احیای بافت تاریخی برای رونق و توسعه اقتصادی این شهر امری ضروری است.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
نقوی، شهردار منطقه بافت تاریخی یزد گفت: تجهیز و بازپیرایی بوستان آخوند کرباسی به اتمام رسید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
شهردار خرم آباد از هزینه 5 میلیارد ریالی به منظور بهسازی و مرمت بافت تاریخی شهر خرم آباد خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان رعایت ضوابط بافت تاریخی شهر خرم آباد در اجرای فعالیت های عمران شهری را ضروری دانست.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۷:۱۴    
قنات زارچ با قدمت بیش از هزار سال در زمان سیل مرداد استان یزد به علت معماری خاصش ناجی بافت تاریخی یزد بود.
همگردی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۷:۰۳    
میراث آریا/ براساس گزارش های منتشر شده، بازدید دوره ای دانش آموزان از بافت تاریخی خوسف و نمایشگاه نسخ خطی شهرستان خوسف صورت پذیرفت. علی صالحی بیان کرد: حدود 20 نفر از دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی با هدف آشنایی با فعالیت ها و چگونگی نگهداری از میراث فرهنگی و آثار تاریخی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی نراق گفت: با هدف حفظ بناهای تاریخی مرحله اول مرمت و سامان دهی ورودی بازار شمس السلطنه نراق انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۲:۰۳    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرمانشاه، گفت : 346 هکتار بافت تاریخی و فرسوده در شهر کرمانشاه وجود دارد که به طور عمده در هسته مرکزی شهر قرار دارند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۳:۱۰    
مدیر بافت تاریخی شهرداری سمنان از برگزاری نخستین نشست بررسی و پیشنهاد مجمع شهرهای تاریخی کشور خبر داد و گفت: در این نشست چالش های پیش روی احیای بافت تاریخی و لزوم تشکیل مجمع شهرهای تاریخی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۷    
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم همخوانی معماری بناهای جدید در بافت تاریخی با هویت و معماری آن بافت تأکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: بیش از 80 درصد پراکنش آثار تاریخی ثبت شده و بافت تاریخی شهر در منطقه ثامن واقع شده است.
صمت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۷:۲۹    
رعایت مقررات ملی ساختمان، ضوابط شهرسازی، ایمنی، اصول فنی، کنترل ساخت وسازها برای ساختمان سازی ایمن و توجه به معضلات بافت فرسوده و احیای بافت تاریخی می تواند از بروز حوادث ناگوار در شهرها پیشگیری کند، برخورد قانونی با تخلفات ساختمانی نیز امری مهم در جلوگیری از حوادث است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۲۲:۵۱    
شیراز- خبرنگار کیهان: عضو و ناظر شورای شهر شیراز در شهرداری منطقه 8 با اشاره به افتتاح 7 پروژه در بافت قدیم و کلنگ زنی 7 پروژه در بافت تاریخی گفت: بیشترین پروژه های شهرداری شیراز به لحاظ تعداد در این منطقه قرار دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۲    
شیراز - ایرنا - نماینده شهرستان شیراز در شورای اسلامی استان فارس و شورای اسلامی روستای قلات با اشاره به تاثیر نامطلوب تردد خودروها بر بافت تاریخی و میراثی این روستای همجوار شهر شیراز گفت: پیشنهاد و تقاضا داریم که ورود خودروها به این بافت تاریخی ممنوع اعلام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۵:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
طرح ویژه بافت تاریخی شهر قزوین امروز به امضای رئیس شورای شهر قزوین رسید و به این ترتیب وارد مسیر اجرایی شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۴:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
آلاشت از شهر های سوادکوه مازندران می باشد که بافت تاریخی و صنعت جاجیم بافی آن به ثبت ملی رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: 270 هکتار بافت تاریخی منسجم از دوره صفویه تا معاصر در بروجرد وجود دارد که معماری لرستان را می توان در این مناطق مشاهده کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- دبیر انجمن های میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سیلاب های سال های اخیر کمترین خسارت را به بافت های تاریخی و بیشترین خسارت را به بافت های معاصر کشور وارد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار کاشان ضمن اشاره به تخصیص 300 میلیارد ریال اعتبار ویژه مناطق حاشیه نشین، گفت: نقشه 1267 هکتار از اراضی بافت تاریخی و فرسوده کاشان تهیه شد.
شهرداری یزد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۵    
اولین رویداد ملی ارائه نیاز های فناورانه گردشگری شهری در استان یزد با هدف حمایت از ایده های فناوری نو در حوزه گردشگری و استارتاپ ها از 22 آبان ماه آغاز می شود و مهلت ارسال آثار 30 آذرماه است ...