چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۱:۰۲Oct 2020 28

جدیدترین‌های «بافت تاریخی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان حدود دو ماه قبل 10 نفر از اعضای شورای شهر همدان در صحن شورا طرحی را تصویب کردند که طبق آن شهرداری ها برای ساخت وساز در بافت تاریخی شهری یعنی رینگ اول و دوم نیازی به استعلام از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ندارند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۲:۴۰    
در میان آثار و بناهای تاریخی متعدد شهرستان میبد، روستای بیده در بافت تاریخی مرکز این شهرستان قرار دارد و محدوده کندوان بیدار این روستا با بوکن هایی که در دل خاک ایجاد شده، جلوه ای زیبا و شگفت انگیز از معماری کویر مرکزی ایران را به نمایش گذاشته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۳    
یک کارشناس طراحی شهری گفت: توجه به حیات بافت تاریخی و حفظ اصالت آن در فرآیند بازآفرینی شهری اهمیت زیادی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- در میان آثار و بناهای تاریخی متعدد شهرستان میبد، روستای بیده در بافت تاریخی مرکز این شهرستان قرار دارد و محدوده کندوان بیدار این روستا با بوکن هایی که در دل خاک ایجاد شده، جلوه ای زیبا و شگفت انگیز از معماری کویر مرکزی ایران را به نمایش گذاشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: عمارت تاریخی مبارکی واقع در بافت تاریخی بندر بوشهر، به بخش خصوصی واگذار شد.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
محسن عباسی هرفته؛ عضو شورای اسلامی شهر یزد و رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران درباره برنامه ها و اقدامات شورای اسلامی و شهرداری یزد در راستای افزایش کیفیت زندگی در بافت تاریخی و دو برابر شدن اعتبارات عمرانی این محدوده توضیحاتی ارائه می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - شهردار کرمان با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی این شهر در محدوده بافت تاریخی گفت: شهرداری بیش از شرح وظایف تعیین شده خود برای اجرای این طرح ها از میراث فرهنگی و دستگاه های متولی استعلام انجام داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- شهردار گرگان با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 12 پروژه گفت: همزمان با آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) مرکز موزه و اسناد شهرداری، بهسازی فاز دوم بهسازی بافت تاریخی و همچنین نخستین پارک تخصصی ورزشی شهر گرگان به بهره برداری می رسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۷    
ایرنا- یزد- روستای بیده میبد با داشتن بافت و مکان های تاریخی کم نظیر از ظرفیت های گردشگری این شهرستان است. عکس از مرضیه امامی میبدی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حدود یکهزار و صد روستا با قدمت های تاریخی 200 تا چند هزار ساله با بافت تاریخی و طبیعی متنوع در استان تهران وجود دارد که می تواند در اقتصاد گردشگری نقش مهمی داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون اجتماعی شهردار منطقه 12 تهران با اشاره به افتتاح جمعه بازار تمبر در تهران گفت: 24 موزه در بافت تاریخی پایتخت وجود دارد.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار اردبیل گفت: برای مطالعه و ساماندهی بازار اردبیل یڪ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است و برنامه ریزی برای ساماندهی بازار تاریخی اردبیل انجام شده است. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۵۳    
بافت تاریخی خیابان مزار شاهرود (خیابان شهید صدوقی)؛ یکی از منحصر به فردترین خیابان های استان سمنان را شکل داده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد و مسئول کمیسیون عمرانی شورای شهر یزد از اجرای طرحی توسعه محور شامل طرح ساماندهی و مرمت معابر و کوچه های تاریخی یزد خبر داد و گفت: شعاع نفوذ این طرح مستمر، هر ساله به فراخور اعتبار سالانه شهرداری توسعه خواهد یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۸    
کاشان- ایرنا- شهردار آران و بیدگل با اشاره به اینکه احیای بافت تاریخی در اولویت برنامه ها است، گفت: 2 گذر تاریخی واقع در محدوده ناحیه یک شهرداری آران و بیدگل در این راستا احیا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۶    
همدان - رئیس شورای شهر همدان بااشاره به اینکه حقوق بسیاری از شهروندان در محدوده بافت تاریخی شهر تضییع می شود، گفت: میراث فرهنگی مردم ساکن در بافت تاریخی همدان را از بلاتکلیفی نجات دهد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۸    
سلسله نشست های بافت تاریخی استان گیلان از امروز( 30 مهر) هر دو هفته یکبار در پژوهشکده گیلان شناسی برگزار می شود.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی هلدینگ هپی لند ؛ این مجموعه درحال ایجاد نوع جدیدی از مقاصد و جاذبه های گردشگری و جذب توریست به استان گیلان در قالب اقامتگاه های بوم گردی و دهکده گردشگری است و هدف او رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست محیطی به شکلی سازگار با معماری بومی ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۴:۳۴    
نظام جابجایی در شهرها به عنوان بخشی از مهم ترین اجرای مدیریت شهری باید به هم پیوسته باشد و بتواند تمامی نقاط شهر را به نحوی مناسب پوشش دهد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین مسجد ایران با 2 هکتار وسعت در بافت تاریخی شهر شیراز نگینی است که تا حدود یک دهه قبل، محل برگزاری نماز جمعه شیراز بود، این مسجد به نام مسجد شهدا نامگذاری شده است، اما قدیمی ها به آن مسجد نو می گویند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری سنت دیرینه پایش پشت بام خانه های بافت تاریخی یزد خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
شورای عالی شهرسازی و معماری سرانجام حکم نهایی تخریب های صورت گرفته در حریم درجه یک میدان نقش جهان اصفهان را صادر و اعلام کرد که مخالف اقدامات انجام شده و تخریب های صورت گرفته در بافت تاریخی ضلع شرقی میدان ثبت جهانی شده نقش جهان اصفهان است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردکان از احیاء و بازسازی بادگیر آب انبار قاجاری کوشکنو در بافت تاریخی اردکان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۶:۵۸    
شیراز- ایرنا- احیا، مرمت و بهره برداری از خانه های بافت تاریخی در شیراز، در کشاکش رفت وآمدهای سرمایه گذاران، واگذاری به شهرداری و بازپس دادن آن ها، طی سال های گذشته باعث ایجاد روندی فرسایشی شده است، استفاده از تجربه های دیگر شهرها و کشورها و تسهیل روند حضور سرمایه گذار ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نوراله زاده در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان گفت: باید بافت تاریخی و واجد ارزش که هویت خود را از دست نداده اند، حفظ شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پایگاه پژوهشی شهر میراث جهانی یزد از احیای پشت بند ها برای حفظ استحکام ابنیه تاریخی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد از احیای معماری سنتی در بافت تاریخی خبر داد.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر راه و شهرسازی حفظ بافت تاریخی بهبهان را، ضرورتی جدی خواند و گفت: در عین حال، بهسازی و تقویت بافت شهری این منطقه نیز بر اساس یک برنامه ریزی جدی در وزارت راه و شهرسازی دنبال می شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود از ادامه مرمت بافت تاریخی #مجن شاهرود خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - بافت تاریخی گرگان بعنوان وسیع ترین بافت تاریخی شمال ایران طی سالهای اخیر و پس از اجرایی شدن طرح جامع مصوب کالبد زنده تری پیدا کرده و در این بین اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان برای احیای بناهای تاریخی موقوفه خود در این محدوده اقدامات جدی تری را آغاز کرده است.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۹    
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: آماده سازی اولین اقامتگاه بوم گردی شهری در بافت تاریخی رشت، در دست اقدام است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۲    
کاشان- ایرنا- مدیر امور شهری فرمانداری ویژه کاشان گفت: بر اساس مطالعات مشاور طرح توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی کاشان، 20 طرح جدید بازآفرینی شهری در بافت تاریخی و حاشیه شهر به ستاد بازآفرینی شهری پایدار معرفی شد که در انتظار تامین اعتبار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر راه و شهرسازی حفظ بافت تاریخی بهبهان را یک ضرورت جدی عنوان کرد و گفت: در عین حال بهسازی و تقویت بافت شهری این منطقه نیز بر اساس یک برنامه ریزی جدی در وزارت راه و شهرسازی دنبال می شود.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۴    
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان یزد ، از آغاز مرمت بقعه امام زاده حسن فهادان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - مدیر امور شهری فرمانداری کاشان گفت: 20 پروژه جدید بازآفرینی شهری در بافت تاریخی و حاشیه شهر کاشان به ستاد بازآفرینی شهری پایدار کاشان معرفی شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حقوقی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به فرمانداری همدان، درخواست ردِ مصوبه شورای شهر همدان مبنی بر ردِ هر نوع استعلام از میراث فرهنگی برای ساخت و ساز در بافت تاریخی این شهر را مطرح کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۳    
حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در نشستی خبری ویژه برنامه های دهه وقف را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۹    
صدور مجوز برای ایجاد ارتفاع در ساخت و سازهای مربوط به بافت تاریخی شهر همدان هر اندازه که اصرار مالکان است، اداره کل میراث فرهنگی با این خواسته مخالفت می کند که باید دید در نهایت چه کسی در این کشاکش پیروز خواهد شد؟
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، از آغاز مرمت بافت تاریخی لافت خبر داد.
راه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از آغاز فصل جدید کاوش باستان شناسی در بافت تاریخی دهدشت خبرداد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پایگاه بافت تاریخی شیراز از آماده شدن پرونده ثبت یکپارچه این بافت تاریخی خبر داد و گفت: تخریب ها در بافت تاریخی شیراز متوقف شده است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از انعقاد تفاهم نامه ایجاد و راه اندازی مرکز صنایع خلاق و نوآور در بافت تاریخی گرگان با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گرگان خبر داد. ...
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مسئول حفظ و احیا و معاون اداره میراث فرهنگی کاشان از آغاز دور نخست مطالعات تهیه ضوابط اختصاصی بافت تاریخی کاشان به صورت پلاک به پلاک با اعتباری بالغ بر 250 میلیون تومان خبر داد.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با ارسال نامه ای به استاندار اصفهان، از مخالفت این شورا با هرگونه تخریب و تملک بنا برای احداث گذر موسوم به آقانوراله نجفی در میدان نقش جهان خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در بافت تاریخی گرگان از بناهای شاخص آن بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مرکز نوآوری صنایع خلاق با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میراث فرهنگی گلستان و بخش خصوصی در بافت تاریخی گرگان راه اندازی می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
تجری گفت: تفاهم چهارجانبه به منظور مرکز راه اندازی مرکز خلاق صنایع دستی در خانه تقوی های گرگان منعقد می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد گفت: مرمت و بازسازی بافت تاریخی روستای کوشکی این شهرستان آغاز شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ترکیب سایت باستانی تپه هگمتانه، بافت تاریخی شهر و بازار قدیمی مفهومی تازه به نام منظر تاریخی است که برای نخستین بار میراث فرهنگی دنبال ثبت جهانی آن است؛ نامزدی که در ایران رقیب ندارد و برای یونسکو موضوعی جذاب محسوب می شود.
همگردی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، شروع مرمت 64 بادگیر در بافت تاریخی بندر کنگ صورت پذیرفت. داستان چیست؟ رضا برومند افزود: به دلیل ارزش های معماری سنتی، بومی و فرهنگی و حفظ و احیا بافت تاریخی بندر کنگ، 64 بادگیر در این بافت مرمت می شوند. ...