پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۵:۲۰Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت تاریخی»

ایرنا   ۴ ساعت پیش    
یاسوج- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت مورد بازدید کارشناسان یونسکو قرار گرفته و با توجه به صحبت های این گروه بافت تاریخی در سال 1401 ثبت جهانی خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
تخریب خانه ها در بافت های تاریخی همدان شکلی زنجیره ای به خود گرفته است، به گونه ای که در کمتر از یک ماه، و بدتر از آن در کمتر از یک روز سومین و چهارمین خانه تاریخی که وضعیتی مشابه دو خانه تاریخی دیگر در همدان داشتند با وجود قرار گرفتن در بافت تاریخی این شهر و با داشتن مجوز از مدیریت شهری ...
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: برای حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی، بافت تاریخی و ساختار محلات در این شهر، برنامه ها و اقدامات اساسی و ریشه ای باید صورت پذیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۱۲    
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تأمین آب شرب پایدار، آبرسانی به زمین های کشاورزی و رونق گردشگری در بافت تاریخی دهدشت از اولویت های کاری است.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۸:۳۹    
به گزارش راک نیوز؛علی احمد زاده در اولین سفر خود به شهرستان کهگیلویه اولویت برنامه خود را رفع مشکل آب در این منطقه و همچنین رفع معارضت های بافت تاریخی بلاد شاپور عنوان کرد
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۴۹    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: : طی دو سال اخیر مبلغ 10 میلیارد تومان اعتبار برای بافت تاریخی دهدشت در نظر گرفته شد اما با توجه به مشکل قانونی که پیگیری نکردند این اعتبار جذب نشد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
آسیا نیوز / یزد ؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد یکیاب منزل مسکونی برحضرت سیدالشهداء (ع) وقف شد در وقفنامه مورد نظر آمده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه دهدشت گفت: تکلیف ساکنان بافت تاریخی دهدشت مشخص شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۲۶    
شورای شهر براتیسلاوا قوانین سخت و مشخصی را برای تبلیغات خیابانی در پایتخت اسلواکی تصویب کرد؛ برای اولین بار در تاریخ مدرن این شهر، شوراها محل نصب ساختارهای تبلیغاتی مجاز را مستقیماً در طرح منطقه بندی گنجانده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات لازم برای مرمت، تملک و ایجاد بازارچه های صنایع دستی در بافت تاریخی دهدشت تامین می شود.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم گفت: مشکلات بافت تاریخی قم نیازمند برنامه ریزی و نگاه ویژه مسئولان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: طرح اکو موزه بافت تاریخی لافت اجرایی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۵:۱۵    
گروه استان ها- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تدوین طرح جامع ساخت وساز در بافت تاریخی بسطام تأکید کرد.
در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان یزد با حضور معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور، شروع رسمی تهیه الزامات پدافند غیر عامل در بافت تاریخی و سنتی شهر جهانی یزد و شهر تاریخی اردکان اعلام شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: اجرای پروژه های غیرکارشناسی و تراکم فروشی به بافت تاریخی شهرها آسیب وارد می کند.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
تور محله اروپایی اصفهان صبح جمعه سی ام مهرماه به همت شرکت توسعه ی گردشگری اصفهان برگزار شد. در این تور کلیساهای وانک، بیت اللحم و همچنین بافت تاریخی جلفا با تکیه بر قصه های ناشنیده ی آن معرفی شد و سپس جمعی از خبرنگاران حوزه ی گردشگری و میراث فرهنگی اصفهان در نشست پرسش و پاسخ ویدئوهای داستان های ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یزد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از کشف یک شهر زیرزمینی زیر پنج خانه در بافت تاریخی ابرکوه خبر داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
گذر آقا نور ا... نجفی در بافت تاریخی شرق میدان نقش جهان ساماندهی می شود. معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان با اشاره به مشکلات ناشی از تخریب های انجام شده در بافت تاریخی شرق میدان امام اصفهان و بروز مشکلات زیست محیطی برای اهالی این گذر گفت: عبور و مرور خودرو های متعدد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
طرح الزامات پدافند غیرعامل در بافت سنتی و تاریخی یزد و اردکان با تصویب اعضای ستاد پدافند غیرعامل استان یزد آغاز شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۲    
رئیس کمیسیون عمران معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهردار و شورای شهر باید برای شکل گیری شهرداری بافت تاریخی در اصفهان قانع شوند؛ لذا تصمیم گیری نهایی در این زمینه را به بعد از بررسی کارشناسی در کمیسیون موکول خواهیم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا -رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ایجرود گفت: روستای تاریخی گلابر این شهرستان دارای ظرفیت مناسبی برای طبیعت گردی است که با مصالح همگن بر اساس ضوابط ساخت وساز در بافت تاریخی مرمت و کف سازی مجدد شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۷    
نشست انتقال تجارب بازآفرینی بافت های تاریخی اصفهان و یزد امروز _ پنجشنبه 29 مهرماه_ با حضور اعضای شورای شهر، معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان و مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد و جمعی از کارشناسان این حوزه برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۱    
بافت تاریخی شهر که دیگر بافت نیست و به گفته کارشناسان آن قدر تخریب شده که از آن به عنوان لکه های تاریخی یاد می شود، این سال ها دارد همان اندک داشته هایش را هم در نبودِ نظارت ها از دست می دهد.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۹    
بسیج با ساختار شاخه ای و نفوذ پذیری که دارد می تواند پایگاه های مساجد و یا کانون های محله را به فضایی برای رفع نواقص و کاستی های محله و انعکاس آن به بالادست و مطالبه گری تبدیل نماید.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۳:۲۰    
مدیرکل میراث فرهنگی کرمان با اعلام اینکه مرمت کاروانسرای وکیل شهر کرمان به 90 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده می گوید که این بنای تاریخی پس از بهره برداری به یکی از زیباترین هتل های سنتی کشور در قلب بافت تاریخی این شهر تبدیل خواهد شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
طرح توسعه حرم حضرت احمد بن موسی(ع) شاهچراغ در شیراز که هفت سال پیش لغو شد تا خانه های بافت تاریخی شیراز حفظ شود، دوباره در دستور کار دولت ابراهیم رئیسی قرار گرفته تا صدای اعتراض حامیان میراث فرهنگی را بلند کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۱    
کارشناسان معتقدند نبود شهرداری ویژه بافت تاریخی، باعث نقض حریم، تخریب و توسعه ساخت وسازهای ناهمخوان می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 11 بناهای مذهبی در بافت تاریخی شهر دهدشت ترمیم و برای استفاده در اختیار هیات های مذهبی قرار داده می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
شیراز- کشف اخیر حمام تاریخی در بافت تاریخی شیراز ابهامات زیادی ایجاد کرده است که باید توسط مسئولان امر پاسخ داده شود که این کشف محصول تخریب بوده یاناشی از عملیات مرمت وبهسازی بافت بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
عزت الله ضرغامی در پاسخ به نگرانی های پیش آمده درباره مصوبه "لزوم بازنگری میراثی بودن 200 خانه در بافت تاریخی شیراز"، گفت: این موضوع برای بررسی همه جانبه، به هیأت کارشناسی ارجاع شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: یک تیم کارشناسی برای بررسی موضوع و حل مشکلات مردم در بافت تاریخی و حفظ خانه های تاریخی شیراز اعزام شده تا همه جوانب را بررسی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۰:۲۵    
مشاور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت در آستانه ثبت جهانی یونسکو قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی گفت: موضوع بافت تاریخی شیراز مشکلات مردم و حفظ خانه های تاریخی آن را به تیم کارشناسی ارجاع دادیم تا همه جوانب بررسی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- آیین مولودی خوانی روز سه شنبه همزمان با نخستین روز گرامی داشت هفته وحدت با حضور تعدادی از بانوان در یکی از خانه های سنتی گودالی ها در بافت تاریخی شهر میبد برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی کرمان با اعلام اینکه مرمت کاروانسرای وکیل شهر کرمان به 90 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده می گوید که این بنای تاریخی پس از بهره برداری به یکی از زیباترین هتل های سنتی کشور در قلب بافت تاریخی این شهر تبدیل خواهد شد.
شاینا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ساخت مستند – میان برنامه ای به نام تهران در قاب در شبکه سحر در جریان است. به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی شهر تهران هدف این میان برنامه است. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۲    
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان از برگزاری نشست تخصصی هیأت اندیشه ورز و بازدید از محور گردشگری منطقه 11 (رهنان) و محور تاریخی منطقه سه (محور دردشت) با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۰    
ایرنا - یاسوج - ارزیابان کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو ( سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد) از کاروانسرای بافت تاریخی شهر دهدشت در استان کهگیلویه وبویراحمد برای ثبت جهانی این اثر تاریخی بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
کوبه و کلون، وسیله ای از جنس فلز است و به عنوان نشانه ای از فرهنگ ایرانی بر درب های روزگار قدیم است که اینروزها کارایی تزئینی دارد اما سارقان دست از این فلزات کوچک نیز بر نداشته و مدتی است که کوبه از درهای بافت تاریخی یزد به سرقت رفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مسوول واحد نظارت میراث فرهنگی استان فارس از کشف یک سازه قدیمی در بافت تاریخی فرهنگی شهر شیراز خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به گفته معاون میراث فرهنگی استان فارس تخریب یا عدم تخریب بافت تاریخی شیراز در گرو ارائه طرح جدید است و طرح بازنگری حریم پاسارگاد نیز از سوی این اداره کل مطرح شده است.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
فریدون محمدی گفت: در امام زاده هایی که بنای تاریخی دارند، هیات امنا به بهانه اینکه زیر نظر میراث فرهنگی است با ما همکاری نمی کنند و معتقد هستند که میراث فرهنگی باید پول بدهد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج (پانا) - مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد در سالهای گذشته هشت هزار اثر تاریخی کشور با مشارکت و همکاری مردم مرمت و بازسازی شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مشاور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت در آستانه ثبت جهانی یونسکو قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با توجه به سابقه تاریخی و وجود بازار، مدرسه، مسجد و حمام در محوطه کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت در استان کهگیلویه وبویراحمد همه ظرفیت های لازم برای ثبت جهانی در آن وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس شهردار منطقه بافت تاریخی شیراز اعلام کرد که تخریب بنا در بافت تاریخی طی روزهای اخیر توسط شهرداری مطرح نبوده و تنها کفسازی کوچه انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک- سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت: بافت تاریخی اراک در مجاورت بازار سرپوشیده تبدیل به انباری مغازه ها و حجره ها شده و به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی،از نظر امکان حریق بسیار خطرناک است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۸    
حوزه/ مسئول سازمان بسیج مهندسین استان قم گفت: حفظ و حراست از بافت تاریخی از جمله مهم ترین دغدغه های مهندسان و نخبگان بسیجی است.