یکشنبه ۱۰ مردادساعت ۰۵:۵۲Aug 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت تاریخی»

منطقه آزاد ماکو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۲۸    
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو از تصویب طرح تفصیلی ماکو (به جز محدوده بافت تاریخی شهر ماکو) در جلسه 18 کارگروه ماده 8 سازمان منطقه ازاد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
لرستان در راستای حفاظت بهینه و متمرکز بر آثار تاریخی شاخص استان اقدام به راه اندازی3پایگاه تاریخی پژوهشی قلعه فلک الافلاک، پایگاه پل های تاریخی و پایگاه بافت تاریخی بروجرد در سطح استان کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- کاروان سنتی غدیر متشکل از هیات های مذهبی و نوجوانان و جوانان بسیجی و بانوان میبد پنجشنبه شب در کوچه های بافت تاریخی این شهر به حرکت درآمد و همراه با خواندن مداحی و اشعاری در وصف حضرت علی (ع) مسیر مسجد مهدیه تا مسجد جامع و امامزاده سید صدر الدین قنبر را طی کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول گفت: حفظ و نگهداری بافت تاریخی دزفول نیازمند مشارکت بیشتر شهرداری و سایر نهادهای مربوطه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- روستای "آده" یا "آدا" روستای تاریخی در شرق ارومیه است که به لحاظ بافت تاریخی و با توجه مسوولان می تواند به عنوان یکی از مقاصد گردشگری ارومیه معرفی شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اورامانات نام منطقه ای در غرب استان کردستان است که در بخشهایی از استان کرمانشاه نیز ادامه دارد. اورامان تخت یکی از روستاهای فرهنگی، تاریخی این منطقه است که از قدیم به خاطر مرکزیت و بزرگی از اهمیت خاصی برخوردر بوده و به همین خاطر از "تخت" در اسم این روستا استفاده می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست اداره میراث فرهنگی بندرانزلی، از آغاز عملیات گمانه زنی به منظور لایه نگاری بافت تاریخی شهر انزلی خبر داد و گفت: شهر انزلی قابلیت توجه بیشتر پژوهشگران عرصه میراث فرهنگی و جامعه شناسی را دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
بر پایه آخرین یافته های برنامه گمانه زنی به منظور لایه نگاری در بافت تاریخی بندر انزلی که نخستین مطالعات میدانی باستان شناسی در این شهرستان است نشانه هایی از آثار معماری اواخر قاجار شناسایی شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۳    
یک دکترای شهرسازی گفت: بافت تاریخی نباید خود را با روندها و فرآیندهای شهری همگام کند بلکه برنامه ریز است که باید برنامه ای متناسب با ساختار بافت تهیه کند که ضمن حفظ هویت بافت تاریخی آن را از جریان زندگی عقب نیندازد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: این اداره کل در راستای حفظ بافت تاریخی شهر قزوین از مرمت مشارکتی خانه های قدیمی که واجد ارزش هستند، استقبال می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۰:۰۱    
در ساخت و ساز های به خصوص بافت تاریخی شهر های استان اردبیل از نما ها و طرح های ایرانی- اسلامی استفاده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی یزد با بیان این که تعطیلی چندروزه پایان هفته برای رونق گردشگری مغفول مانده در مورد ظرفیت های یزد به کویر اشاره کرد و گفت: کویر یزد هنوز به جاذبه ای برای تفریح و سرگرمی در کنار جاذبه بافت تاریخی یزد تبدیل نشده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از اجرای طرح پژوهشی و مطالعاتی حفاظت و احیای محدوده بافت تاریخی شهر بجنورد با اعتبار دو میلیارد ریال خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیریت بافت تاریخی شهرداری تهران با بیان اینکه بافت تاریخی پایتخت مربوط به حصار ناصری در (مناطق 11 و 12 ) واقع است، گفت این 2 منطقه 2 هزار و 250 هکتار از مساحت پایتخت را تشکیل می دهد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه های دولتی و مردم باید برای احیای بافت تاریخی اصفهان اقدام به بازسازی بناهای تاریخی و تبدیل آن به موزه آموزشی کنند. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، فعالان میراث فرهنگی، اساتید دانشگاه، کارشناسان و اصحاب رسانه با محوریت راهکارهای ارتقا و نگهداری بافت تاریخی و قدیمی شهر شاهرود، بهره برداری از میراث فرهنگی و هسته مرکزی شهر میزگردی را به میزبانی تکیه تاریخی برنجی شاهرود برگزار کردند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ساکنان بافت تاریخی یزد همچنان نگران سرقت های گاه و بی گاه از خانه هایشان و مزاحمت های ناشی از تردد موتورسیکلت ها هستند.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۰:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری مهر، سیدامین قاسمی در سخنانی اظهار داشت: عملیات مرمت بخشی از بافت تاریخی خرم آباد که بیشتر شامل خانه های تاریخی این شهر می شود با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان انجام خواهد شد ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بافت های تاریخی فرسوده در شهرها نماد هویت و فرهنگ است که می توان با بازسازی و حفاظت از آن ها، عرصه ای برای جذب توریست و رونق گردشگری ایجاد کرد.
پیام خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۵۷    
مسجد وکیل مسجدی با 48 ستون یکپارچه سنگی در دل بافت تاریخی شیراز نگینی در گردشگری به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان بر لزوم تغییر شهرداری منطقه 5 همدان به شهرداری بافت تاریخی تأکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از آغاز فاز دوم مرمت بافت تاریخی لافت خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر بافت تاریخی شهرداری تهران اعلام کرد که تاکنون 38 سقاخانه با قدمت قاجاری تا معاصر در محدوده حصار ناصری (مناطق 11و 12پایتخت) شناسایی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۳:۰۶    
شهردار منطقه پنج شهرکرمان گفت: بافت تاریخی شهر کرمان 500 هکتار مساحت دارد وشامل آثار تاریخی زیادی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - در حالی که بافت تاریخی یزد از سال 96 در یونسکو به ثبت جهانی رسید و با اقدامات انجام شده تخریب عمدی این بافت به صفر رسید، تحریم باعث عدم پرداخت اعتبارات جهانی به این شهر تاریخی و جهانی شده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
انسیه اسماعیلی؛ دهیار روستای نسوز و هفت دستگاه، بافت تاریخی و کهن این روستا را نگین حوزه بخش مرکزی شهرستان ری عنوان کرد.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یکشنبه 27 تیرماه نشست خبری شهردار شیراز با اصحاب رسانه برگزار و حیدر اسکندرپور پیرامون موضوعاتی همچون انتقال مدیریت شهری، بدهی های مجموعه شهرداری در مقایسه با دوره های گذشته، پروژه های عمرانی، حمل و نقل عمومی، شهرداری الکترونیک، حفظ و احیای بافت تاریخی و باغات قصردشت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر بافت تاریخی شهرداری تهران از احیا و نوسازی خانه متین دفتری (از نخست وزیران دوره پهلوی اول) با همکاری شهرداری خبر داد و گفت: در توافق با مالک این اثر و نیز با تجاری کردن ملک و اختصاص برند فروش پارچه، این بنا از معرض تخریب حفظ شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، مهدی ایزدی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه سیلاب اخیر 10 میلیارد ریال به بافت تاریخی روستای یوش و خانه موزه نیما یوشیج در شهرستان نور آسیب زد ...
پیام خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۹:۴۲    
شهردار شیراز گفت: احیای زندگی در بافت تاریخی شیراز با تعریف پروژه ها و توسعه گردشگری در این بافت از نتایج تلاش هرداری شیراز است و اقدامات ما در بافت تاریخی شیراز معادل 40 سال گذشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۸:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مدیر پایگاه پژوهشی بافت تاریخی یزد گفت: پس از ثبت جهانی 200 هکتار این شهر از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در تیرماه 1396 تاکنون ویرانی عمدی در هسته کهن این منطقه گزارش نشد و تخریب به صفر رسید.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اسکندرپور با اشاره به اینکه در دهه های گذشته با بافت تاریخی شیراز توجه مناسب نشده بود، گفت: نباید بافت تاریخی شیراز به کانون ناهنجاری ها مبدل شود و اقدامات شهرداری شیراز در این دوره در بافت تاریخی، به اندازه اقدامات طی مدت 40 سال گذشته بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهرستان میبد گفت: مرمت اضطراری خانه برونی در بافت تاریخی میبد، در اولویت برنامه های امسال قرار دارد.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
18 تیرماه 1396 پس از بالغ بر 9 سال دوندگی و تلاش مسئولان استان و میراث فرهنگی، بلاخره بافت تاریخی و پویای شهر یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست و دومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۹:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استانها- فرماندار همدان از اختصاص 110 میلیارد تومان اعتبار برای مرمت و احیای بافت تاریخی و مرکزی شهر همدان خبرداد و گفت: نگاه ما در اجرای طرح ها و برنامه ها باید به استاد بالادستی باشد.
پیام خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۱۲    
بقعه بی بی دخترون که آرامگاه نوه امام سجاد (ع) است در بافت تاریخی شیراز و محله سنگ سیاه فرصت مطلوبی برای گردشگری تاریخی- مذهبی است که نباید از آن غافل شد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد گفت: توجه به ثبت جهانی یزد از زاویه هنری بسیار مهم و ارزشمند است. وی افزود ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۴    
رئیس واحد بهسازی و نوسازی شهرداری اردکان از احداث دو باب مغازه به سبک سنتی در بافت تاریخی شهر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد چهار سال از ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گذشته است و طی این مدت، اتفاقات متعددی در حیطه گردشگری و میراث فرهنگی یزد مانند شروع حجم گسترده ای از مرمت ها، توسعه بومگردی ها و تنوع بخشی در حوزه گردشگری یزد را شاهد بودیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه می توان یزد را به عنوان شهر هنرهای تجسمی کشور به جهانیان شناساند، گفت: از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی یزد توجه بیشتر به بعد هنری بافت تاریخی است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۸:۵۷    
خلیج فارس: شهر یزد هزاران سال قبل در میان کویر ساخته شد و ساکنانش با اقوام مختلف در کنار یکدیگر زندگی کردند و با تعبیه تونلی آب را به آنجا آوردند. هر بار در آن خلاقیت هایی برای زندگی بهتر ایجاد کردند. بافت تاریخی این شهر در 18 تیرماه 1396 به ثبت جهانی رسید ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۰:۱۸    
یزد-ایرنا- مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و عباس ملازینلی معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برنامه ستاد مبشران غدیر و اولین جشنواره هنرهای تجسمی به مناسبت سالروز ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد را اعلام کردند. عکس:مسعود میرجلیلی
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۵۴    
خراسان، در طول تاریخ شاهد ظهور و سقوط سلسله ها و دولت های بسیاری در قلمرو خود بوده است. اقوام مختلفی همچون اعراب، ترک ها، کردها، مغول ها، ترکمن ها و افغان ها همواره در این منطقه تغییراتی را به ارمغان آورده اند.
بافق فردا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بافق از اجرای عملیات مرمت و ساماندهی معبر تاریخی این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
افزایش بیکاری جوانان تحصیلکرده میبد از یک سو و نگرانی صنعتگران میبد نسبت به کمبود نیروی کار که باعث استخدام نیرو های غیربومی در برخی واحد های تولیدی و سکونت مهاجران در محله های مختلف به خصوص بافت تاریخی این شهر شده، انتقادات شهروندان میبدی را از این وضعیت دوگانه درپی داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- بافت تاریخی روستاهای آذربایجان غربی آخرین نفس های خود را می کشد و به جرات می توان گفت معماری کهن روستاهای این استان می رود تا برای همیشه نابود و این گنجینه کهن روستایی، دچار مرگ تدریجی شود.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۵:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی شهر نراق از آغاز مرمت اضطراری بام مجموعه کاروانسراهای شمس السلطنه و حاج مهدی خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
حجازی با بیان اینکه با توجه به رویکرد شهرداری و طرح جدید حریم رضوی، آماده ایم برای حفاظت و احیای آثار و بافت تاریخی اطراف حرم مطهر، همکاری داشته باشیم، گفت: در راستای حمایت از آثار تاریخی برای تغییر کاربری، شهرداری هیچ وجهی دریافت نمی کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: حفظ و احیاء بافت تاریخی اطراف حرم مطهر رضوی در اولویت قرار دارد و ساماندهی مسیرهای گردشگری و تاریخی منتهی به حرم ضروری است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه رویکرد مجلس یازدهم تقویت صنعت گردشگری است،گفت:ظرفیت ثبت جهانی بافت تاریخی یزد برای تقویت صنعت گردشگری استان استفاده شود.