یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۵:۲۰Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بومگردی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از تصویب 5 طرح گردشگری در زنجان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود برای اجرای این طرح ها 230 میلیارد ریال هزینه شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شیروان گفت: بر اثر شیوع کرونا صاحبان اقامتگاه های بومگردی شیروان دچار خسارت شدند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۴    
طبرسا گفت: واحدهای بومگردی و اقامت گردشگری می توانند با ثبت نام در سامانه نظارت، آمار و اطلاعات گردشگری (جانا) از تسهیلات 200 تا 900 میلیون تومانی دولت بهره مند شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۲:۳۱    
ویروس مرموز کرونا همه بخشهای زندگی مردم را هدف گرفته و صنعت گردشگری و بومگردی در علی آباد کتول هم متاثر از سایه این بیماری در گیر مشکلات زیادی شده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
احمد توصیفیان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ثبت نام فعالان گردشگری برای دریافت تسهیلات کرونایی بر روی سامانه کارا از پنجشنبه (29 آبان) آغاز شده، افزود: این تسهیلات براساس نوع فعالیت، از راهنمایان سفر و سفره خانه های سنتی ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: گزارشی درباره تغییر شغل مردم روستای بیوران در سردشت آذربایجان غربی که پیش از این کولبری می کردند بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس جامعه بومگردی های استان یزد ضمن گلایه از بی توجهی مسئولان در مورد حمایت از بومگردی ها به عنوان یکی از زیرساختهای گردشگری و آسیب دیده از کرونا در استان ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۲:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
فعالان حوزه گردشگری از راهنمایان سفر و سفره خانه های سنتی تا واحدهای بومگردی و هتلداران بنا به سطح فعالیت و رتبه صنفی، از تسهیلات از 16 تا 900 میلیون تومانی جبران خسارت دوران کرونا با تنفس 6 ماهه، برخوردار شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با بیان اینکه 30 روستا دارای جاذبه های کمتر شناخته شده هدف گذاری می شوند، خاطرنشان کرد: در این روستاها زیر ساخت های گردشگری، اقامتگاه های بومگردی و خانه صنایع دستی با همکاری امور روستایی استانداری ایجاد می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری دزفول از معرفی شهر دزفول به عنوان شهر کپوی ایران خبر داد و گفت: چهار ابنیه تاریخی دزفول مرمت و به محل بومگردی و گردشگری تبدیل می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال گفت: در راستای توسعه و رونق گردشگری روستایی پروانه ایجاد 40 واحد بوم گردی در سطح شهرستان خلخال صادر شد.
دیدشهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرعین گفت: براساس پیشرفت فیزیکی پروژه بومگردی روستای آلوارس، پیش بینی می شود این طرح دهه فجر امسال به بهره برداری برسد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۱    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گفت: مجوز بومگردی به خانه های روستایی مستعد در شهرستان خلخال ارائه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون سرمایه گذاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران از صدور موافقت اصولی برای تاسیس چهار اقامتگاه بومگردی در سال 99 خبر داد.
صدای زرند   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۱:۵۶    
بخشدار مرکزی زرند از ایجاد مسیر گردشگری از دهکده تا خانه به پیشنهاد میراث فرهنگی خبر داد و گفت: این مسیر از دهکده بومگردی احمدآباد آغاز و پس از گذر از چند روستا به خانه ایرانی منش ختم می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
بخشدار مرکزی زرند از ایجاد مسیر گردشگری از دهکده تا خانه به پیشنهاد میراث فرهنگی خبر داد و گفت: این مسیر از دهکده بومگردی احمدآباد آغاز و پس از گذر از چند روستا به خانه ایرانی منش ختم می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۳۳    
دزفول- سرپرست اداره میراث فرهنگی دزفول، گفت: اداره میراث فرهنگی دزفول در راستای توسعه گردشگری و احیای بافت تاریخی به متقاضیان ایجاد اقامتگاه های بومگردی و سنتی در دزفول تسهیلات ارائه می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اقتصاد جدید گردشگری با ایجاد اقامتگاه های بومگردی در عنبران تعریف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۷:۵۱    
ویروس کرونا به بیشتر کسب وکار ها از جمله صنعت نوپای بومگردی استان کرمان خسارت زده که جبران آن نیازمند حمایت واعطای تسهیلات بانکی است.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۰۸    
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، در خصوص پرداخت تسهیلات کرونایی در استان کرمان گفت: تسهیلات حمایتی کرونا که برای استان کرمان مصوب شد یک هزار و 140 میلیارد تومان با سود 12 درصد، بازپرداخت 24 ماهه و با سه ماه تنفس بود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمی گفت: سرمایه گذاران ایجاد واحد های بومگردی درسطح شهرستان گرمی از حمایت های ویژه برخوردار می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
سمنان-ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان گفت: 15 مورد درخواست ایجاد اقامتگاه بومگردی از طرف متقاضیان به این اداره ارسال شده که در دست بررسی است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
زنجان (پانا) - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان اعلام کرد در پی شیوع بیماری کرونا 250 میلیارد ریال به تاسیسات گردشگری زنجان خسارت وارد شده است. ...
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: مدیرکل میراث و گردشگری مازندران معتقد است: با توجه به آنکه مازندران از جمله استان هایی است که از یک سو به پایتخت نزدیک است و از دیگر سو دارای راه های دسترسی متنوع است، سبب شده تا تبدیل به یکی از مقاصد گردشگران شود ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سیدجلال سید محمدی غروب یکشنبه در جلسه بررسی پروژه های دست اجرای حوزه گردشگری این شهرستان اظهارداشت : کرونا خسارت های زیادی در حوزه های گردشگری بوجود آورده است و واحدهای بومگردی رستوران ها در این بخش بیشترین خسارت ها را دیده اند . ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۴:۳۷    
مشهد- قرار بود بوم گردی به عنوان یکی از شاخه های صنعت گردشگری به عامل اشتغال محلی، فرصت های توسعه بومی و حفظ محیط طبیعی منجر شود اما دور از انتظار بود که با آمدن بیماری کرونا بساط اشتغال محلی جمع شود و نیمی از این بومگردی ها را در استان خراسان رضوی به تعطیلی بکشاند!
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در راستای رونق گردشگری در روستا های استان، مناطق مستعد ایجاد اقامتگاه های بومگردی جدید در اردبیل شناسایی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت در پیش بودن روز جهانی غذا می خواهیم نگاهی بیندازیم به نقش غذا های محلی خراسان در معرفی فرهنگ این خاک کهن و اثر مهمی که می تواند در جذب گردشگر داشته باشد، اما منوی غذا های اقامتگاه های بومگردی و صحبت های مدیرانشان خلاف این را نشان می دهد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس باتوجه به مصوبه کارگروه بهداشت شهرستان و همچنین ستاد مقابله با کرونا و وضعیت قرمز شهرستان پاوه هرگونه اسکان در منازل بدون مجوز از اداره گردشگری ممنوع و در اقامتگاه های دارای مجوز با نصف ظرفیت و رعایت کامل نکات بهداشتی و پروتکل ها می باشد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: با راه اندازی 2 اقامتگاه بومگردی جدید در روستاهای سنندج و کامیاران تعداد اقامتگاه های بومگردی در این استان به 19 واحد افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۲۷    
فرماندار گرمسار: تقویت اشتغال روستایی، مهاجرت معکوس و رونق بومگردی اولویت برنامه های روستایی این شهرستان است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۲۶    
ساری- رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با اشاره به رونق گردشگری روستایی در استان گفت: شمار مجوزهای بومگردی در استان افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ساری- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در روستاها، شاهد مهاجرت معکوس جوانان و فارغ التحصیلان به زادگاه هایشان هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس جامعه بومگردی های کشور با بیان این که توانمندسازی جوامع روستایی علاوه بر خودکفایی روستاها، رونق اقتصادی کشور را رقم خواهد زد، بر لزوم هدف گذاری و برنامه ریزی در این بخش تاکید با حمایت و کمک مسئولان و قانون گذاران تاکید کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت روز ملی روستا طرح اقامتگاه بومگردی عموناصر و 11 طرح دیگر در گیلان با حمایت صندوق کارآفرینی امید افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۳۲    
فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: نخستین اقامتگاه بومگردی کشور با محوریت گردشگری دفاع مقدس در این شهرستان راه اندازی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: انتخاب روستای خراشاد به عنوان روستای جهانی توبافی (حوله بافی) باعث شده است که گردشگران خراشاد را برای سفر انتخاب کنند که این می تواند به توسعه اقتصادی منطقه کمک کند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۰    
بومگردی فرصتی مناسب برای توسعه روستاها با بهره گیری از ظرفیت های طبیعی وتولیدات جوامع محلی از جمله صنایع دستی و غذاهای بومی محلی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۶:۵۲    
تا پیش از آنکه گردشگری روستایی به عنوان دستور کار روستاهای هدف گردشگری و مناطق گردشگری روی میز تصمیم گیری ها بیاید و صاحبان اولیه بومگردی ها هم سعی کنند تا شکل اصیل تری به گردشگری روستایی بدهند، دو روستا، نگین گردشگری روستایی ایران بودند؛ روستای سبز ماسوله و سرخ ابیانه. یکی در گیلان و یکی در کاشان.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که راهنمایان تورهای گردشگری به نمایندگی از 10 استان در حال بررسی ظرفیت های بومگردی مازندران هستند.
یک هفته پس از اعلام خط مشی سازمان جهانی گردشگری برای روند توریسم یکساله با عنوان توسعه روستایی ، فائو نیز به منظور رونق بومگردی در جهان دست به کار شد تا برای رونق اقتصادی روستاها در بخش غذا و کشاورزی با همکاری سازمان جهانی گردشگری برای دولت ها فرصتی را ایجاد می کنند که فرش قرمز روستاها را برای جذب ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
محمدی گفت: چرخش گردشگر از شهرگردی به بومگردی و روستاگردی یکی از انتخاب های گردشگران در روزگار ماشینی و صنعتی فعلی است، لذا اولویت نخست را بر توسعه اقامتگاه های بومگردی در روستاهای گردشگر پذیر قرار دادیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - شادی گلستانی ها پس از صعود پرسپولیس به فینال آسیا، بهره برداری از 50 واحد بومگردی تا پایان سال و آغاز طرح پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی استان از جمله اخبار کوتاه روز یکشنبه گلستان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمی گفت: تاکنون 12 اقامتگاه بومگردی در روستا های شهرستان گرمی راه اندازی شده است که ظرفیت پذیرش حدود 220 مسافر را دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
ساری- معاون هماهنگی امور استانداری مازندران توجه به صنعت گردشگری را در استان ضروری دانست و گفت: شرق مازندران نیازمند توجه در بخش بومگردی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۵۵    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در برنامه زنده تلویزیونی صبح عالی سیمای مرکز استان گفت: گردشگری کشاورزی نقطه قوت استان گلستان در توسعه صنعت گردشگری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری استان زنجان گفت: بزرگترین و قدیمی ترین خانه بوم گردی به نام "عمارت تاریخی امیر اصلان" در شهرستان خدابنده آغاز به کار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اولین اقامتگاه بومگردی شهرستان درمیان به مناسبت هفته گردشگری در روستای گسک افتتاح شد.