دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۰۵:۳۷Oct 2020 26

جدیدترین‌های «میراث ناملموس»

دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو نامه جداگانه مراتب ثبت ملی 11 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار کرمان ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، در نامه علی اصغر مونسان به محمدجواد فدایی آمده است: ...
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی نامه ای مراتب ثبت هفت اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار یزد ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، به گزارش میراث آریا، در نامه دکتر علی اصغر مونسان به محمدعلی طالبی آمده است: ...
ایران خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی نامه ای مراتب ثبت هفت اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار یزد ابلاغ کرد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه میراث ناملموس از تولیدات صداوسیمای مرکز یزد، هر شب از شبکه مستند پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه 15 قسمتی میراث ناملموس با محور استان یزد، میراث ثبت شده و ناملموس منطقه مرکزی و جنوب شرق کشور را معرفی می کند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۰:۱۴    
محمدرضا شجریان (1399– 1319) با تجربه 70سال آهنگسازی و آوازخوانی کلاسیک ایران می توانست در فهرست حاملان میراث ناملموس ایران و گنجینه زنده بشری وزارت میراث فرهنگی به ثبت ملی برسد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: 10 پرونده ثبت میراث فرهنگی ناملموس در حوزه های مردم شناسی و صنایع دستی و حاملان آن تدوین و برای ثبت در فهرست میراث فرهنگی ملی به اداره کل ثبت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارسال شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در نیمه نخست امسال پرونده 78 اثر استان اردبیل برای ثبت در فهرست آثار ملی تکمیل شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۵    
دنیای اقتصاد- بندرعباس : با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس روستای سلخ قشم به بهره برداری رسید ...
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم کتاب “گنز بپو” رونمایی شد دریچه ای ادبی به روی فرهنگ و میراث ناملموس جزیره قشم همزمان با دومین روز از هفته گردشگری کتاب گنز بپو (گنج پدربزرگ) با حضور حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین و مدیران این [...]
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
در نخستین روز از هفته گردشگری؛ “مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس” در قشم افتتاح شد “مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس” به عنوان یکی از پروژه های شاخص کشور، به صورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در منطقه آزاد قشم افتتاح شد. به گزارش [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- همزمان با روز جهانی گردشگری، مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس در روستای سَلَخ قشم روز یکشنبه طی مراسمی به صورت آنلاین توسط علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۸    
شهرکرد-ایرنا- از گذشته تاکنون مردمان خطه چهارمحال و بختیاری در زاگرس میانی، با توجه به شرایط اقلیمی و طبیعت خاص منطقه، غذاهای محلی متنوع و با ارزش غذایی بالایی طبخ می کنند که این خود می تواند یک میراث ناملموس باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شیدا مهنام گفت: با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز یک بخشی از بوم گردی ها، گردشگری سلامت و صنایع دستی کشور با همکاری undp در راستای توسعه کسب و کارهای محلی به شبکه های بین المللی وصل خواهد شد تا داشته های فرهنگی ما در یک بستر اقتصادی به جهانیان نشان داده شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۷:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان گفت:مهارت پخت کباب گلپایگان و آش حلیم گلشهر در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی از پیگیری اعتراض کشورمان به درخواست ترکیه برای ثبت جهانی خوشنویسی اسلامی خبر داد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۰    
میراث فرهنگی ناملموس بخشی زنده از گذشته یک سرزمین است به گزارش گلونی حال و هوای گذشته فقط در اشیا و بناها حس نمی شود. گاهی می توان این حال و هوا را در افسانه ای از روزگاری دور، یا نوای موسیقی که شما را با خود به قدیم می برد، حس کرد. ...
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
آیین عزاداری قوم بنی اسد شهرستان بندرگز یکی از 7 آیین عزاداری ثبت ملی شده استان گلستان است که با شماره 1405 در مورخ 01/06/1396 در فهرست آثار ملی میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان -ایرنا -ثبت 5 اثر گلستان در فهرست میراث ناملموس کشور، لایروبی 500 کیلومتر از رودخانه های استان و برگزاری مسابقات قرآنی در دانشگاه آزاد علی آبادکتول از جمله خبرهای کوتاه امروز سه شنبه گلستان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۵۵    
ایسنا/همدان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد با اشاره به آیین 400 ساله جشن شکرگزاری تالاب پیرسلمان گفت: قرار بود این آیین مغفول مانده امسال با اقدام و پیگیری های لازم ثبت فهرست آثار ناملموس کشور شود که با توجه به شیوع کرونا امکان برگزاری این جشن و پیگیری برای ثبت ممکن ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- مهارت پخت آش سبزی شیرازی به تازگی در فهرست آثار ثبتی ناملموس ملی به ثبت رسید و گرچه در این دوره، 10 میراث دیگر نیز از این استان معرفی شدند، آنچه گوی سبقت را ربود، همین آش سنتی بود که تیتر اخبار را به خود معطوف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از ثبت 5 اثر استان در فهرست آثار میراث ناملموس کشور خبر داد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا محمد کشاورز زاده روز یکشنبه در پیامی توئیتری نوشت: سال آینده میلادی شاهد برپایی نمایشگاه اختصاصی گنجینه ⁧‫ایران‬⁩ توسط موزه ملی در شهرهای بزرگ چین خواهیم بود. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۲۲:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن امروز (جمعه) در توئیترش با انتشار تصاویری از حضورش در نشستی در چین نوشت: به عنوان سخنران ویژه نشست حفاظت از میراث ناملموس فرهنگی جاده ابریشم روابط تاریخی-فرهنگی ایران و ⁧‫چین‬⁩ را تشریح کردم. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
محمدحسن طالبیان از عدم پرداخت بودجه اختصاص یافته به خسارات سیل 98 به میراث فرهنگی خبر داد و به لزوم توجه مدیران پایگاه های میراث به طرح موضوعات مرمتی در شورای راهبردی تاکید کرد. او همچنین از فعالیت انفرادی کشورهای همسایه برای ثبت میراث ناملموس مشترک گله کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: 11 میراث فرهنگی ناملموس متعلق به این استان از جمله آش سبزی شیراز و کلوچه فسایی به ثبت ملی رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مسئول مردم شناسی و ثبت آثار معنوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از ثبت 11 پرونده میراث ناملموس استان فارس در فهرست آثار معنوی کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۱۰    
گروه استان ها- طرح های به ظاهر توسعه محور پیرامون کوه سبلان در حالی به جان مهمترین سرمایه طبیعی این استان افتاده که سیلی از مخالفت کارشناسان را به دنبال دارد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از معرفی نفرات برتر مسابقه عکاسی از مظاهر و نمادهای ژئوپارک با هدف حفاظت از میراث طبیعی و احیای میراث ناملموس قشم و به مناسبت روز جهانی عکاسی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت در استان فارس گفت: پرونده ثبت روستای تاریخی دشتک به عنوان یکی از روستاهای منحصر به فرد کشور، در فهرست آثار ناملموس ملی آماده می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۲:۵۸    
مردانی گفت: یکی از اولویت های پژوهشی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مرودشت، انجام پژوهش برای ثبت روستای دشتک در فهرست میراث ناملموس کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: 8 اثر ناملموس سیستان و بلوچستان در فهرست میراث ناملموس کشور ثب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خرمشهر گفت:ثبت ملی میراث ناملموس و مکان رویدادها،یکی از روش های حفاظت و تاب آوری میراث برای انتقال به نسل های آینده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۰۱    
قهوه یزد که سال گذشته در فهرست میراث ناملموس کشور قرار گرفت، یکی از نماد های فرهنگی مردم یزد است.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۲۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: تاکنون 7 اثر از مواریث فرهنگی ناملموس مرتبط با آیین ها و مراسم محرم از این استان در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۷:۴۵    
شهردار باغبادران گفت: گردشگری آئینی، راهکاری مؤثر برای زنده نگه داشتن میراث معنوی است، بر همین اساس شهرداری و شورای اسلامی شهر باغبادران در راستای حفظ و احیای آئین های کهن و بومی این شهر در تلاش است تا "سلام عاشورا" را در میراث ناملموس کشور به ثبت برساند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۰۷:۱۳    
نوحه های مرحوم حسین سعادتمند، شش سال پس از رفتنش همچنان زنده است و به تازگی در فهرست میراث ناملموس کشور جای گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا- یزد- از خانواده مرحوم حسین سعادتمند نوحه خوان صاحب سبک یزدی در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد تجلیل شد،نوحه های یزد با سبک حسین سعادتمند در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است. عکس: مسعود میرجلیلی
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۴۴    
تهران - ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو نامه مراتب ثبت 12 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار کردستان ابلاغ کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو نامه مراتب ثبت 12 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار کردستان ابلاغ کرد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تدوین مستند تلویزیونی سفره خوبان" ویژه میراث ناملموس "پخت حلیم نذری" گلشهر گلپایگان پایان یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/تهران یک پژوهشگر میراث فرهنگی از مسئولین و مدیر کل ثبت میراث ناملموس استان اصفهان خواستار ثبت ملی دسته سینه زنی مسجد امام علی(ع) شهر زواره با حدود 200 سال قدمت و دسته سقای دشت کربلا (کودکان حرم ) با 150 سال و هیئت زنجیرزنی محله بنجیره زواره با حدود 300 سال قدمت شد.
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
یزد فردا: مجموعه مستند 15 قسمتی میراث ناملموس مربوط به مناسبت ها و مراسم های خاص محرم در یزد شامل: مستند های نخل برداری تفت، زیلو، قهوه یزدی، آبگوشت امام حسینی، اربعین و...، از شبکه یزد پخش خواهد شد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۴:۱۴    
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراوه تپه از آغاز ساخت مستند مراسم سنتی آق آش از میراث ناملموس قوم ترکمن که نشانگر ارادت این قوم به پیامبر اکرم (ص) است، خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آزادشهر گفت: تنها هنرمند بازمانده رشته پالان دوزی در استان گلستان به عنوان مفاخر حامل میراث ناملموس در مسیر ثبت در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۶:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت 13 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار خراسان رضوی ابلاغ کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت 13 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار خراسان رضوی ابلاغ کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - 44 فقره از هنرها و صنایع دستی استان قزوین تاکنون در بخش میراث ناملموس (معنوی) در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
مسوول ثبت ملی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان با تاکید بر این که ایران از نظر پراکنشِ گویش و زبان به طور ویژه در جهان مطرح است، ادامه داد: این تنوع گویش و زبان، به نوعی در نقاط مختلف جهان، ما را از نظر جغرافیای فرهنگی نسبت به دیگر کشور های دنیا منحصربفرد کرده است. ...
زنگ خطر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۳:۱۷    
مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان گلپایگان در گفت و گو با پایگاه خبری زنگ خطر اظهار کرد: در راستای معرفی و احیاء رسوم و سنت های کهن در شهرستان گلپایگان، تهیه پرونده ثبت “آیین پخت آش حلیم گلشهر” به عنوان میراث ناملموس در دستور کار اداره میرات فرهنگی شهرستان گلپایگان قرار گرفت [...]