یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۱:۲۲Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فهرست ملی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مسول ثبت آثار استان بوشهر از تکمیل پرونده 7 میراث فرهنگی ناملموس استان، برای ثبت در فهرست آثار ملی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم از ثبت سه قرآن خطی در فهرست ملی آثار منقول فرهنگی و تاریخی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس از ثبت عمارت مشیر داراب و سه اثر دیگر در فهرست آثار تاریخی و فرهنگی کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: 18 اثر معنوی استان از سال 89 تاکنون در فهرست میراث ملی کشور ثبت شده است.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
همتی گفت: با ابلاغ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هفت میراث فرهنگی ناملموس استان هرمزگان در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسید.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۰:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
ولی جهانی صبح پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید قطع بخشی از درختان جنگل یاد شده که خبرش طی روزهای اخیر در فضای مجازی همرسانی می شود افزود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۲۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: تاکنون هفت اثر از مواریث فرهنگی ناملموس مرتبط با آیین ها و مراسم محرم از این استان در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: کلاه کرکی این استان که به عنوان میراث ناملموس با شماره 108 در فهرست ملی ثبت شده است دارای استاندارد ملی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مراسم سوگواری زنانه در حسینیه آقا سید جمال یکی از آیین های محرم قزوین و ثبت شده در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به اقدام ثبت مهارت تهیه نخودچی ممقان در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس گفت: 95 درصد از نخودچی آجیلی کشور در این منطقه تولید می شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش طرفداری، محمدحسین کنعانی زادگان با جدایی از پرسپولیس به فهرست ملی پوشان تاریخ پرسپولیس اضافه شد که در زمان جدایی از این تیم بازیکن اصلی تیم ملی فوتبال بوده اند. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۸:۰۶    
بلوار کشاورز از سال 1394 در فهرست ملی ثبت شده است. اخیرا سه اصله درخت مجاور ملک هتل اسپیناس خشک شده اند؟ از شهرداری منطقه 6 با قید فوریت توضیح می خواهیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۵:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار قزوین با ابلاغ مراتب ثبت هشت اثر در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس، بر هرگونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث شود، تاکید کرد.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۸:۰۲    
گفته می شود سرمربی روسی تیم ملی والیبال یک بازیکن دیگر را از فهرست ملی پوشان کنار گذاشته که امیرحسین اسفندیار آملی است. دریافت کننده جوان مازنی پیش از این نامش در فهرست اولیه برای المپیک دیده می شد اما گفته می شود فعلا از جمع نفرات اصلی خارج شده است ...
مازنی نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در روزهایی که پخت نان محلی و سنتی در کشور به تدریج در حال فراموشی است، اما در روستای دهمیان سواد کوه بسیاری از خانواده ها در ایام خاصی اقدام به پخت نان محلی پیازی می کنند. نان پیازی منطقه سوادکوه روستای دهمیان به شماره 2222 در فهرست ملی حاملان میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است. [...]
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۷:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: مسئول ثبت آثار استان بوشهر گفت: کلوت ها و دودکش های مند دشتی با شماره 839 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۰۶:۴۱    
مجموعه طاق های سنگی جونقان که به صورت خشکه چین و با استفاده از روش نخ کشی به شکل گهواره ای باز با نمای هلالی ساخته شده از اهمیت خاص برخوردار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
نان پیازی منطقه سوادکوه روستای دهمیان به شماره 2222 در فهرست ملی حاملان میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
کئی پلا،غذای محبوب مازندرانی ها در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در دولت دوازدهم 52 شهر و روستا در فهرست ملی صنایع دستی ثبت شده اند که استان های گلستان و گیلان هر کدام با ثبت هنرصنعت های منسوب به 6 شهر و روستای خود، در صدر این فهرست قرار دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
لیونل اسکالونی فهرست بازیکنان خود برای حضور در جام ملت های آمریکای جنوبی را منتشر کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم و به نقل از نشریه گاتزتا دلواسپورت، لورنزو پیگیرینی هافبک تیم فوتبال رم به دلیل مصدومیتی عضلانی از فهرست ملی پوشان ایتالیا برای حضور در رقابت های یورو 2020 خط خورده است و جای خود را به گائتانو کاستروویلی هافبک تیم فوتبال فیورنتینا خواهد داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
هافبک تیم فوتبال اینتر که در خصوص آمادگی اش برای حضور در یورو 2020 تردیدهایی وجود داشت در نهایت از فهرست ملی پوشان ایتالیا خط خورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
با مصدومیت مدافع تیم فوتبال لیورپول و خط خوردن نام او از فهرست ملی پوشان انگلیس در یورو 2020، مدافع تیم برایتون جانشین او شد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از ثبت 18 میراث ناملموس استان اردبیل در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور خبرداد و گفت: طبق ابلاغیه علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به استانداری اردبیل بازی قنیش گوتدی، قنیش قاپدی ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۷:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حضور ثابت یا فرصت کوتاه در تیم ملی تفاوتی برای بازیکنی که می خواهد جایگاه ثابتی در فهرست ملی داشته باشد، تفاوتی ندارد چراکه او به خوبی ارزش پیراهنی که بر تن دارد را می داند و متوجه است که امید یک ملت به حساب می آید و کریم انصاری فرد نمونه ای از این دست بازیکنان است. ...
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۸:۳۰   + ۴۳ سایت دیگر  
تیم های ملی والیبال ایران و هلند در چارچوب رقابت های لیگ ملت ها امروز به مصاف هم می روند. فهرست ملی پوشان والیبال ایران برای دیدار مقابل هلند میلاد عبادی پور، سعید معروف (کاپیتان)، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت پور، مسعود غلامی، امیر غفور، صابر کاظمی، علی اصغر مجرد، علی شفیعی ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، زهرا کشوری*؛ قانون، چتر حمایتی اش را روی سر شاهرود کشاند. کوه شاهوار در فهرست ملی ثبت شد. پیش از آنکه علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر ثبت ملی شاهوار را ابلاغ کند، معاون فرماندار شاهرود به نمایندگی از شاهرودی ها خواستار ثبت ملی کوه شاهوار شده بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۲۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: 40 اثر تاریخی استان گلستان طی سال گذشته در فهرست ملی ثبت شده است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
آخرین پست حجت حق وردی عکسی است با مهدی شریفی و علی قربانی با مدال قهرمانی لیگ فوتبال آذربایجان. به گزارش ورزش سه، مدافع سابق پیکان که در نیم فصل گذشته قرار بود به عنوان یکی از گزینه های جدید خط دفاعی به پرسپولیس ملحق شود ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
خبرورزشی – دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فرانسه روز سه شنبه فهرست ملی پوشان این کشور برای حضور در جام ملت های اروپا (یورو 2020) را اعلام کرد که در این فهرست نام کریم بنزما مهاجم رئال مادرید هم به چشم می خورد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۰    
تا قبل از آغاز اردوی تیم ملی فوتبال ، ممکن است بازیکنان جدیدی به فهرست ملی پوشان کشورمان اضافه شوند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم ، لیونل اسکالونی سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین فهرست ملی پوشان این کشور را برای بازی های انتخابی جام جهانی 2022 اعلام کرد که در این فهرست اسامی بازیکنانی مانند رودریگو دپل و لائوتارو مارتینس دیده می شود اما خبری از پائولو دیبالا نیست. ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
دیماج از مهمترین میان وعده های شهر قزوین و از غذاهای آیینی این شهر به شمار می رود که مهارت تهیه آن در فهرست ملی میراث ناملموس به ثبت رسیده است. این وعده غذایی سنتی زینت بخش سفره افطار قزوینی ها در ماه مبارک رمضان است و در آیین کهن پنجاه به در نیز توسط شهروندان قزوینی تهیه و مصرف می شود.
ورزش 3   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
قرارگیری چند بازیکن در فهرست واکسیناسیون، حاکی از آن است که این نفرات در فهرست اولیه تیم ملی قرار گرفته اند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهوری آیین نامه اجرایی تبصره (2) جزء (4) ماده (4) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، موضوع ساماندهی، ایجاد، ثبت و اعلام فهرست ملی تشکل های اقتصادی را ابلاغ کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: 37 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی استان سال 99 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار یزد مراتب ثبت 9 اثر فرهنگی تاریخی در فهرست ملی و یک اثر در فهرست واجد ارزش تاریخی فرهنگی را ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار یزد مراتب ثبت 9 اثر فرهنگی تاریخی در فهرست ملی و یک اثر در فهرست واجد ارزش تاریخی فرهنگی را ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- هفت اثر فرهنگی ناملموس شهرستان های سبزوار و ششتمد واقع در غرب خراسان رضوی با تایید شورای ثبت میراث ناملموس کشور در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.
هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه و در اجرای احکام مندرج در بندهای تبصره (5) و بند (ل) تبصره (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور، آیین نامه اجرایی مربوط به انتشار اوراق مالی اسلامی را به تصویب رساند.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: 12 اثر فرهنگی، تاریخی و طبیعی این استان در فهرست ملی به ثبت رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: 12 اثر فرهنگی، تاریخی و طبیعی این استان در فهرست ملی به ثبت رسید.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
مدافع ایرانی تیم السیلیه با عملکرد اخیر خود نشان داد که برای جلب نظر سرمربی تیم ملی مصمم است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۳۶    
در روزهای تعطیل نوروز که سرمان گرم مهمانی و درگیری با کرونا بود یک اتفاق زیبا و مهم به ثبت رسید که بیشتر ما متوجه آن نشدیم؛ سریال هزار دستان در فهرست ملی برنامه حافظه جهانی یونسکو ثبت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
کرج - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: براساس پژوهش های انجام شده توسط کارشناسان این اداره کل مهارت تهیه خوراک "تومزگه" در فهرست ملی میراث ناملموس ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
28 اثر از استان زنجان در سال گذشته در فهرست آثار ملی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۹:۰۸    
ساختمان گمرک بندرگز سال 1384 در فهرست ملی کشور به ثبت رسیده بود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، از سال 96 که شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع دستی تشکیل شده است، 52 شهر و روستا با عنوان صنایع دستی بنام و منحصر بفرد خود در فهرست ملی قرار گرفته اند که به گفته پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سریال هزاردستان، اثر زنده یاد علی حاتمی همچنان در فهرست ملی برنامه حافظه جهانی سازمان ملل ثبت است.