یکشنبه ۰۶ اسفندساعت ۱۲:۳۸Feb 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فهرست ملی»

ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، از ثبت 2 اثر منقول تاریخی این استان در فهرست آثار ملی خبر داد.
فرمانداری نایین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۳:۰۴    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین فرماندار این شهرستان از ثبت آیین نخل گردانی زنان روستای عشرت آباد در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور خبر داد. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
امیر قلعه نویی تصمیم نهایی خود را برای لیست تیم ملی گرفت و امروز فهرست ملی پوشان برای حضور در جام ملت های آسیا اعلام شد. (اینجا) همان طور که همه مربیان حاضر در تیم ملی قبل از قلعه نویی در اعلام فهرست نهایی اختیار تام داشتند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۱:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه قزاقستان امروز (جمعه) اعلام کرد که این کشور دیگر طالبان را یک سازمان ممنوعه تلقی نمی کند. به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان گفت: ما به طور منظم فهرست ملی سازمان های تروریستی که در قزاقستان ممنوع هستند را به روزرسانی می کنیم ...
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۲۱:۱۲    
کاشف اسرار – مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: برای توسعه گردشگری خوراک باید آثار ناملموس خوراک را در فهرست ملی ثبت کنیم که این اقدام در گیلان نیز انجام شده است.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: 85 اثر شهرستان ابهر در فهرست ملی ایران به ثبت رسیده است و چندین میراث جهانی را هم مشترکاً در فهرست میراث جهانی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۶   + ۳۳ سایت دیگر  
فیلم موفق تنها در خانه محصول دهه 1990 میلادی هالیود وارد فهرست ملی ثبت فیلم آمریکا شد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۱۲:۲۲    
زَرمُشتَکی یکی از بازی های سنتی استان ایلام است که در مراسم هایی چون شب یلدا از کوچک و بزرگ آن را بازی می کنند و در فهرست ملی میراث ناملموس ایران نیز ثبت شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۱۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
زَرمُشتَکی یکی از بازی های سنتی استان ایلام است که در مراسم هایی چون شب یلدا از کوچک و بزرگ آن را بازی می کنند و در فهرست ملی میراث ناملموس ایران نیز ثبت شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
مِکنِه ، کژین شوی ، قردار شِوال و سرگیرا ، از جمله لباس های سنتی زنان عشایر سنگسر در استان سمنان هستند، که با وجود اینکه امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، اما برای حفظ و احیا در فهرست ملی میراث ناملموس ایران ثبت شده اند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، پرونده جشن سده که مشترک از سوی ایران و تاجیکستان تدوین شده است، در هجدهمین نشست کمیته بین دولتی پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس یونسکو که هم اینک در شهر کاسان بوتسوانا در آفریقا درحال برگزاری است، بررسی شد و رأی مثبت این کمیته را گرفت. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: پرونده ثبت 50 مسجد برای ثبت در فهرست جهانی در دست بررسی است که مسجد جامع عتیق قزوین نیز در ااولویت قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۷:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
حلوا سیاه و اسبه حلوا دو حلوای سنتی و محلی مازندرانی ها هستند که قدمتی بیش از یک قرن دارند و به دلیل خاصیت و اهمیتی که در فرهنگ بومی این استان داشته اند، در فهرست ملی میراث ناملموس ایران به ثبت رسیده اند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۱:۳۲    
قلعه ایزدخواست از یادمان های تاریخی متعلق به عصر ساسانی در شمال استان فارس و در شهرستان آباده واقع است. این اثر تاریخی با شماره9800 در تاریخ 11 شهریور1382 در فهرست ملی ایران به ثبت رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۳:۲۱    
17 اثر شیشه ای موزه آبگینه و سفالینه های ایران ثبت ملی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان معماری در نشستی پیرامون این موضوع صحبت کردند که قرار است چه چیزی از معماری معاصر را برای آیندگان به ارث بگذاریم و چه نوع معماری با چه معیاری می تواند در فهرست ملی قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ثبت سه هزار میراث ناملموس در فهرست ملی کشور گفت: از این تعداد 21 اثر در فهرست میراث ناملموس یونسکو به ثبت رسیده که 9 اثر آن بصورت مشترک با دیگر کشورهای منطقه است.
برترین ها / ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
محمدجواد حسین نژاد، آخرین بازیکنی است که نامش در فهرست ملی پوشان تاریخ فوتبال ایران قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۷:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: امسال 35 پرونده میراث طبیعی، منقول، ناملموس و تعیین حریم فارس برای ثبت در فهرست ملی آماده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سال 97 دانش کشاورزی، فن نخریسی و سنت ها و نمودهای شفاهی پنبه ملّه شهرستان خوسف در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس و سال 98 شهر خوسف به عنوان شهر ملی مله ثبت شد و اکنون نیز متولیان امر در پی ثبت جهانی صنعت و نوع خاص این پنبه برآمدند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۴:۲۳    
روزنامه ایران: سفره ماهیان و کوسه ماهیان برای نخستین بار در فهرست ملی گونه های جانوران وحشی مشمول قانون شکار و صید قرار گرفتند. یکی، دو سال پیش بود که 8000 قطعه از کوسه ماهیان و وال ها در سردخانه چابهار کشف شدند، آن هم در زمانی که شکار کوسه ممنوع است و سردخانه ها اجازه پذیرش لاشه کوسه ها را ندارند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۶:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس گروه بیولوژی دریای سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حدود 44 گونه تاکسون از سفره ماهیان و کوسه ماهیان برای نخستین بار در فهرست ملی گونه های جانوران وحشی مشمول قانون شکار و صید ذکر شده است و این اقدام راه را برای برخورد با قاچاقچیان این گونه ها هموار می کند.
آوای سرحد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۹:۰۷    
به گزارش سرویس چندرسانه ای پایگاه خبری آوای سرحد ، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از پیگیری و اجرای مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در دهه 80 خبر و داد و گفت: ثبت چهار شهر و روستای این استان در فهرست ملی و جهانی صنایع دستی بخشی از اقدامات انجام شده است. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از پیگیری و اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبر انقلاب در دهه 80 خبر داد و گفت: ثبت چهار شهر و روستای استان در فهرست ملی و جهانی صنایع دستی بخشی از اقدامات انجام شده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۱:۰۵    
خسرو کفیلی سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در حالی اسامی ملی پوشان کشورمان برای شرکت در بازی های آسیایی هانگ ژو را مشخص کرد که در میان ملی پوشان اعزامی یکی از ناکامان وزنه برداری ایران در رقابتهای جهانی عربستان قرار داد. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۹:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
در روزهای ابتدایی فصل جاری آرمین سهرابیان که به عنوان یک مدافع ملی پوش به جمع بازیکنان استقلال اضافه شده بود، دچار مصدومیت شد و همین آسیب دیدگی موجب شد چند بازی استقلال را از دست بدهد و نامش از فهرست ملی پوشان برای تقابل با بلغارستان و آنگولا هم خط بخورد ولی حالا به نظر می رسد شرایط برایش بهتر شده ...
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
اقدام ستاره المپیک ایران پس از باز کردن دروازه هنگ کنگ سوژه رسانه های ورزشی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
امسال موضوع میراث فرهنگی ناملموس روضه خانگی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با گستره ملی در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شده است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، فهرست ملی پوشان تیم امید جهت حضور در مسابقات مقدماتی انتخابی المپیک پاریس توسط کادر فنی اعلام شد. بر این اساس، سینا سعیدی فر (شمس آذر قزوین)، سینا قاسمی (آکادمی کیا)، علی اصغر صادقی (مس رفسنجان)، سامان تورانیان (استقلال)، محمدرضا خالدآبادی (استقلال) ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۰:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
فهرست ملی پوشان تیم امید جهت حضور در مسابقات مقدماتی انتخابی المپیک پاریس توسط کادر فنی اعلام شد. به گزارش طرفداری، فهرست ملی پوشان تیم امید جهت حضور در مسابقات مقدماتی انتخابی المپیک پاریس توسط کادر فنی اعلام شد. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۰:۰۳   + ۴۸ سایت دیگر  
فهرست ملی پوشان تیم امید جهت حضور در مسابقات مقدماتی انتخابی المپیک پاریس توسط کادر فنی اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ثبت 1800 اثر منقول، غیرمنقول، طبیعی و ناملموس در دو سال اول دولت سیزدهم در فهرست آثار ملی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۶:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه ثبت شاهوار در فهرست ملی در زمره مطالبات مردم استان بود که خوشبختانه انجام شد، گفت: اجازه تعرض به منابع طبیعی این منطقه را نخواهیم داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: این استان با 2 هزار و 97 اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده در فهرست ملی جزء پنج استان برتر کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایرانشهر_ رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایرانشهر گفت: ثبت 43 اثر ملموس و ناملموس در فهرست ملی نشان از اهمیت دادن به آثار تاریخی دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: پرونده 75 اثر تاریخی استان برای ثبت در فهرست آثار ملی در حال تکمیل و مستندسازی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری جویبار گفت: جمعه بازار جویبار بازاری با شماره ثبت 2047 در میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
"میخائیل میشوستین" نخست وزیر روسیه فرمانی را امضا کرده طبق آن دانه کاج کُره ای را در فهرست ملی کالاها و منابع مهم استراتژیک قرار می دهد. این سند برای قانونگذاری در وب سایت رسمی دولت روسیه منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل از ثبت خانه "قیصری" در آران و بیدگل در فهرست ملی به شماره 33488 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان از گذشته های دور زنان گیلانی نیم دانه هاشمی و حسنی، دو برنج مرغوب این خطه زیبا را آنقدر در "نمک یار" می ساییدند تا با آرد به دست آمده "رشته و خُشکار" درست کنند؛ امروز این شیرینی دلپذیر در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۲:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آوج از آماده سازی و تهیه پرونده مراسم آیینی کومه برای ثبت در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۹:۵۱    
کارشناس ثبت میراث فرهنگی ناملموس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون 100 اثر از این استان در فهرست ملی آثار میراث فرهنگی ناملموس ثبت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۸   + ۲۷ سایت دیگر  
بافت تاریخی شیراز پس از سال ها پیگیری های فعالان و دوستداران میراث فرهنگی بالاخره لحظاتی پیش در شورای ثبت آثار تاریخی در فهرست ملی قرار گرفت.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۱    
آیین های عزاداری مردم فارس ریشه در سنت ها و باورهای مذهبی مردم این دیار دارد که در فهرست آثار ناملموس کشور نیز به ثبت رسیده و شامل 10 شهرستان و 15 آیین عاشورایی می شود؛ همین ویژگی فارسی ها را میزبان گردشگران مذهبی در ایام محرم کرده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۶:۰۱   + ۶۰ سایت دیگر  
همزمان با نخستین روز محرم، روضه خانگی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۲۱:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مراتب ثبت چهار اثر همدان در فهرست میراث فرهنگی - تاریخی ملی ابلاغ شد.