پنجشنبه ۱۴ مردادساعت ۱۵:۵۰Aug 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفاظت محیط زیست»

ایرنا   ۳ دقیقه پیش    
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری دومین همایش ملی دیرینه شناسی و تنوع زیستی دیرینه با همکاری سه جانبه دفتر موزه ملی، انجمن دیرینه شناسی ایران و اداره کل استان آذربایجان شرقی در شهرستان مراغه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: خشکسالی ها ورود حیات وحش به مزارع و باغات کشاورزان و خسارت در این بخش را افزایش داده و تلاش ما این است که این خسارت ها محدود شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر گفت:بحران های زیست محیطی در کشور، نشان دهنده تصمیمات اشتباه مدیران کلان است و باید مفاهیم زیست محیطی به مدیران آموزش داده شود.
شبستان   ۵ ساعت پیش    
مدیر اداره حفاظت محیط زیست شیروان گفت: امسال به دلیل خشکسالی ها و دام مازاد، منطقه حفاظت شده گلیل واقع در بخش سرحد این شهرستان دچار فقر مرتع شده است.
ماموران یگان حفاظت محیط زیست 8 متخلف زیست محیطی را در سه شهر مازندران دستگیر کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک سر تمساح پوزه کوتاه، به برکه داخل شهر پیشین درجنوب سیستان و بلوچستان وارد شد.
خوزپرس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۰:۱۱    
جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد به گزارش خوزپرس ، جلسه کارگروه مدیریت پسماند با حضور معاون سیاسی فرمانداری و اعضای این کارگروه برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۲:۳۳    
ایسنا/خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا از کنترل حریق در جنگل های نثار چلو این منطقه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ضمن تایید مرگ ومیر و بروز بیماری در پارک ملی تندوره، تعیین دقیق این بیماری را مستلزم اعلام نتیجه آزمایش از سوی دامپزشکی عنوان کرد اما گفت: به طاعون نشخوارکنندگان کوچک مشکوک هستیم.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اذعان به اینکه خشکسالی ها ورود حیات وحش به مزارع و باغات کشاورزان و خسارت در این بخش را افزایش داده است گفت: تلاش ما این است که این خسارت ها محدود شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مامورین یگان حفاظت محیط زیست منطقه حفاظت شده مراکان، 3 شکارچی متخلف دستگیر کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست یزد از استمرار و نظارت جدی بر صنایع و کارخانه های استان خبر داد.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۳:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دوستدار طبیعت هم استانی پس از مشاهده یک قطعه پرنده هوبره که قادر به پرواز نبود تمامی هزینه های تیمارداری آن را پرداخت کرده و بعد از بهبود آن را به محیط زیست تحویل داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: با مشاهده مواردی از ابتلا و تعداد محدودی تلفات حیات وحش، پایش، نظارت و انجام اقدامات پیشگیرانه بیماری های مسری حیات وحش در استان افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر با بیان اینکه جریمه شکار هر قلاده گربه شنی 200 میلیون ریال است گفت: یکی از زیستگاه های مطرح گربه شنی در کل کشور ریگزارهای وسیع دشت سمسور بزمان این شهرستان است.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مهرداد سلگی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان ؛ گفت: در عملیات گشت و کنترل کارشناسان این اداره، ساخت و ساز مراکز تفریحی غیرمجاز و فاقد مجوز در بستر و حریم کمی رودخانه گاماسیاب مشاهده شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایوان گفت: 5 قطعه سهره طلایی در این شهرستان رهاسازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که مسیر اصلی واقع در سمت راست میدان استاندارد کرج به نام بلوار محیط زیست نام گذاری شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مزیت اصلی اجرای سیستم هوشمند سازی ناوگان موتوری یگان حفاظت محیط زیست استان یزد، که برای اولین بار به کار گرفته شده؛ افزایش بهره وری در گشت و پایش محیط زیست است.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۰۴    
اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، اقدام به برگزاری سومین رویداد مجازی مد و لباس با موضوع حفاظت محیط زیست می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۴۳    
کرمانشاه - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی گفت: از 2 ماه پیش با هدف صیانت از محیط زیست و حیات وحش منطقه، پویش ساخت آبشخور در این شهرستان آغاز شده و 55 آبشخور جدید در زیستگاه های حساس جانمایی و احداث شده و به صورت مرتب آبدهی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای سه منطقه کلانشهر مشهد در روز سیزدهم مردادماه در وضعیت هشدار و آلوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۱۳    
ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر با اشاره به آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند مصوب سال 88، گفت: متأسفانه با گذشت بیش از 9 سال، هنوز هم در شهرستان ملایر جمع آوری زباله ها به صورت تفکیک شده از مبداء اجرایی نشده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر محمدصادق صادقی عضو دانشگاه علوم انتظامی و از مسئولان سابق پلیس راهور با برنامه صبح و گفتگو در مورد معاینه فنی خودرو مصاحبه تلفنی کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۰۴    
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: بررسی دقیق اثرات زیست محیطی طرح های توسعه بدون توجه به تقسیمات سیاسی انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مسوؤل روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: پناهگاه "امید" به منظور نگهداری سگهای بیپناه و بلاصاحب در شهرستان خرمدره از توابع این استان ایجاد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: شکارچی حرفه ای در یزد با 4 قبضه سلاح دستگیر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۸:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: در آینده نزدیک سطح حفاظتی بخشی از منطقه شکار ممنوع شهرستان کوثر به منطقه حفاظت شده ارتقا می یابد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: فروش، عرضه و مدیریت هرگونه پسماند صنعتی و ویژه بایستی مطابق با قوانین و مقررات زیست محیطی و دستورالعمل های ابلاغی از سازمان حفاظت محیط زیست انجام شود و در غیر اینصورت غیر قانونی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۵:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: سه ایستگاه سنجش آلودگی هوا در عجب شیر، جزیره اسلامی و شرفخانه استقرار یافته است که جنوب، مرکز و شمال دریاچه را پوشش می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۴:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان از پیدا شدن یک قلاده خرس قهوه ای کشته شده در این شهرستان خبر داد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۵۳    
پنجمین وبینار از مجموعه وبینارهای محیط زیستی بخشی از راه حل با موضوع الزامات حقوقی محیط زیست و توسعه پایدار در ایران به مناسبت هفته محیط زیست و با همت گروه های دانشجویی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۳۷    
ایسنا/بوشهر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنگان گفت: سومین مرحله از عملیات ارزن پاشی در ارتفاعات ناروکنگان انجام شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماکو تلف شدن یک راس بز وحشی در ماکو جعفر صادق تقی زاده اظهار داشت: در پی گزارش پاسگاه مرزی دمیرتپه منطقه بورالان مبنی بر شکار یک راس بز وحشی توسط شکارچیان غیرمجاز با استفاده از سگ های شکاری، یگان حفاظت این اداره سریعا به محل اعزام شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس اعلام کرد که 10 واحد تولیدی صنعتی جدید برای استقرار در شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس مجوز دریافت کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تصویب پارک پردیسان به عنوان اولین منطقه حفاظت شده شهری تنها راه حفاظت از آن است و مخالف ثبت آن توسط وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستیم.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: متاسفانه یکی یکی شاهد خشکی تالاب ها هستیم که اولین نمونه آن رودخانه برف آباد اسلام آبادغرب سپس سراب یاوری بود و اکنون هم تالاب هشیلان در حال خشک شدن است.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس حفاظت محیط زیست گرمه گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان و کلانتری درق در عملیاتی مشترک، طی تعقیب و گریز با یک نفر شکارچی متخلف موفق شدند خودروی وی را متوقف و در بازرسی خودرو مقداری گوشت بسته بندی شده قوچ وحشی کشف و ضبط کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه از کشف فسیل های 9 میلیون سال قبل حیوانات مهره دار در منطقه فسیلی مراغه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز با اشاره به وظیفه سنگین اداره کل حفاظت محیط زیست و نیز منابع طبیعی استان در جلوگیری از تخریب و تصرف در اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: یکی از اهداف مهم افزایش اقدامات نظارتی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۵    
مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه 2 گروه متخلف شکار و صید پرندگان را دستگیر کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به تازگی طرحی با عنوان معیشت جایگزین در حوزه تالاب بین المللی هامون وارد فاز فراخوان شده است. بانی این طرح اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان است و مسئولان، طرح را جزو پروژه های زودبازده معیشت جایگزین تالاب بین المللی هامون معرفی می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: منشأ گرد و غبار هفته جاری بیرون از استان نبوده و کانون های آلودگی در محدوده شهر بود و شهرداری مکلف به ساماندهی نخاله های ساختمانی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فهرج گفت: 9 مردادماه سال جاری فرد متخلفی که در این شهرستان اقدام به انتشار تصویر خود در کنار یک سر تشی در شبکه های اجتماعی کرده بود، با همکاری پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست داراب از شناسایی و دستگیری شکارچیان تشی خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند از برخورد با عامل رهاسازی فاضلاب های خانگی در حاشیه شهر نهاوند خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: میانگین کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز دوازدهم مردادماه سالم است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۴۲    
علی از اراک در پیامی به انصاف نیوز نوشت: این شاخص کیفیت هوای اراک در روز پنجشنبه ی گذشته است که سامانه doe سازمان حفاظت محیط زیست اعلام و نمایش می دهد. هوای اراک پنجشنبه شب در شرایط خطرناک قرار گرفته بود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت:کانون های داخلی آلودگی هوا در استان باید ساماندهی شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: میانگین کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز دوازدهم مردادماه سالم است.