شنبه ۱۲ اسفندساعت ۲۰:۱۷Mar 2024 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفاظت محیط زیست»

دولت   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی روزهای آتی گفت: نمایندگان منتخب مردم به محیط زیست توجه بیشتری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
پایش پسماند های بیمارستانی و مراکز درمانی شهرستان هفتکل توسط اداره حفاظت محیط زیست صورت پذیرفت.
خبرگزاری برنا   ۲ ساعت پیش    
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:استفاده از فناوری های دیجیتال در شناسایی گونه ها، اطلاع رسانی به موقع در مورد حضور گونه ها، ردیابی آن ها، تجزیه و تحلیل داده های حاصل از پژوهش ها و بسیاری موارد دیگر، کمک بسیاری در حفاظت از حیات وحش در سطح جهان و ایران به ما کرده است،
سلام نو / جماران   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تکه پلاستیک، پیروز را ضعیف کرد و کلیه هایش که از قبل بیمار بودند، از کار انداخت.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به مناسبت روز جهانی حیات وحش نوشت: ما باید دست در دست هم گونه های بی نظیر ایران را از پرتگاه انقراض رهایی بخشیم.
مدیرکل دفتر ارزیابی های زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: واحد هایی که فرآوری معدنی انجام می دهند باید از فناوری های جدید استفاده کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۶ ساعت پیش    
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز، برای ششمین روز پیاپی در شرایط پاک قرار دارد.
فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از ثبت گونه در خطر انقراض جهانی یک فرد پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. به گزارش خبرآنلاین، سعید یوسف پور روز شنبه در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه برای چندمین بار است که تصویر پلنگ در استان ثبت می شود ...
فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
برخی مرگ پیروز را به بی کفایتی مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست گره زدند و برخی دیگر علت را نارسایی کلیه عنوان کردند، اما درباره علت اصلی مرگ پیروز و نتیجه پاتولوژی هیچ اطلاع رسانی نشد. درحالی که حیات وحش ایران به یوز خلاصه نمی شود و گونه های بسیار دیگر جانوری نیز در خطر انقراض قرار گرفته اند. ...
روزنامه سپهر   ۷ ساعت پیش    
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان درخصوص آخرین وضعیت ضایعاتی های جاده انصارالامام گفت: با پیگیری فرمانداری همدان این موضوع تا اسفندماه سال جاری تعیین تکلیف خواهد شد.
رویداد ایران   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از ثبت گونه در خطر انقراض جهانی یک فرد پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد.
عصر ایران   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سبزکوه موفق به ثبت تصویر یک قلاده پلنگ ایرانی شدند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد برای امروز، شنبه دوازدهم اسفندماه 1402 برای ششمین روز پیاپی در شرایط پاک قرار دارد.
فاخته نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
پیروز، توله یوز باقی مانده از ایران و فیروز که در مرکز تکثیر در اسارت واقع در منطقه حفاظت شده توران به دنیا آمده بود، تبدیل شد به نماد یوزپلنگ آسیایی. اما تن اش آنقدر نحیف و کوچک بود که در مقابل چشمان نگران در آستانه 10ماهگی - روز 9 اسفند - جان باخت ...
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیله سوار مغان گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان و همکاری پاسگاه انتظامی بخش جعفرآباد 2 شکارچی متخلف دستگیر شدند.
کارشناسان و مامورین اجرایی اداره اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اشتهارد، به گشت و کنترل در منطقه آزاد ارتفاعات کوهستانی ایپک پرداختند.
زیر نویس   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از ثبت گونه در خطر انقراض جهانی یک فرد پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. سعید یوسف پور روز شنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه برای چندمین بار است که تصویر پلنگ در استان ثبت می شود، افزود: تصویر پلنگ در [...]
رکنا   ۱۰ ساعت پیش    
رکنا:پروین فرشچی معاون پیشین محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:انتقال صنایع آب بر به حاشیه سواحل مکران کار بسیار هزینه بری است ولی باید با مطالعه فراوان انجام شود.
زیر نویس   ۱۰ ساعت پیش    
پروین فرشچی معاون پیشین محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست به خبرنگار زیرنویس گفت:از آغاز هم صنایع آب بر”صنایع آب بر باید کنار سواحل دریایی ایجاد می شد،این صنایع در طول زمان آسیب های فراوانی به منابع آب کشور وارد کردند ولی حالا که تصمیم بر انتقال آن گرفته شده باید بر حسب مطالعه انجام شود ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۴۸    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از اجرای پویش من حافظ محیط زیستم با هدف توسعه و نهادینه سازی فرهنگ دوستی با محیط زیست و تغییر رفتار در دانش آموزان در کلیه مدارس استان خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۸:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
ماموران یگان حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری موفق به ثبت تصویر یک قلاده پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده سبزکوهشدند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۷:۳۸    
ایران پرس: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، حق آبه محیط زیست را از معاهده ایران و افغانستان جدا کرده ایم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۷:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا : معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست آخرین وضعیت اجرای طرح حفاظت از تالاب های ایران را تشریح کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۴:۳۰    
یکی از مسائل بسیار مهم جهان معاصر به خصوص پس از دهه 1970 که مورد توجه جدی قرار گرفته، محیط زیست و مسائل مربوط به آن است. توجه به محیط زیست در کشور ما نیز به سال 1307 با تصویب قانون شکار و سپس ایجاد کانون شکار برمی گردد. در ادامه سازمان شکاربانی و بعدها در سال 1350 سازمان حفاظت محیط زیست سامان گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۰:۳۰    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قیروکارزین از برخورد قانونی با متخلفان صید ماهی در دریاچه سد سلمان فارسی این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با توجه به ثبت 15 اسفندماه به عنوان روز آموزش همگانی حفظ محیط زیست، کارگاه های متنوعی در این زمینه در استان برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۶:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با وزرای محیط زیست کشورهای جهان به افزایش همکاری دو و چندجانبه برای حل مشکلات و معضلات محیط زیست منطقه و جهان تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گردوغبار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قطعنامه پیشنهادی تهران با عنوان مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار در ادامه دیپلماسی محیط زیستی هدفمند دولت سیزدهم، بر روی میز ششمین مجمع جهانی محیط زیست UNIA6 قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۰:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: همزمان با بارش برف و یخبندان و افزایش گشت های نظارتی محیط بانان استان، علوفه و دان برای حیات وحش و پرندگان در مناطق حفاظتی زیر پوشش تامین و توزیع شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۰    
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای مشهد برای پنجمین روز پیاپی در شرایط پاک قرار دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۹:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد برای امروز، جمعه یازدهم اسفندماه 1402 همزمان با روز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، برای پنجمین روز پیاپی در شرایط پاک قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری گفت: اکثر مناطق استان گونه پلنگ ایرانی وجود دارد، اما تعداد آن در دسترس نیست که نیازمند کار جدی و تجهیزات لازم است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: 2 شکارچی که با قفس و ادوات شکار اقدام به زنده گیری پرنده در شهرستان آوج می کردند، دستگیر شدند.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۳:۴۰   + ۴۸ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت حقآبه هامون باید از افغانستان وارد هامون ایران شود.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مهر نوشت: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حقآبه هامون باید از افغانستان وارد هامون ایران شود، اظهارکرد: متاسفانه حقآبه هنوز تامین نشده البته رایزنی هایی با دولت افغانستان انجام شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۲:۵۲    
خواف - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست خواف گفت: با توجه به بارش برف و بروز سرما و یخبندان یک تن علوفه اهدایی خیران پنجشنبه در عرصه های نگهداری حیات وحش شهرستان توزیع شد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: پرنده افسانه ای هما در خراسان جنوبی رویت شد و تصویر آن به ثبت رسیده است
قلم نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه محیط زیست گفت: تلاش ما این است که نمایشگاه محیط زیست در هفته محیط زیست در سال آینده توسط سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شود. لذا در نمایشگاه بخش خصوصی حضور پیدا نخواهیم کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط لرستان گفت: 972 مجوز و بررسی 12 عنوان طرح ارزیابی اثرات زیست محیطی در اداره کل حفاظت محیط زیست استان در سال 1402 صادر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
یزد- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بافق با اشاره به سرما و کاهش غذا و امکان نزدیک شدن حیات وحش به روستاها از مردم خواست به آنها آسیب نزنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین گفت: یک گروه از گونه های در حال انقراض عقاب های استپی در آسمان این استان رویت شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان خوسف گفت: با توجه به بارش برف، توزیع علوفه و دان برای حیات وحش این شهرستان انجام شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ماموران یگان حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سبزکوه موفق به ثبت تصویر یک نفر پلنگ ایرانی شدند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۳:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: مایلم مراتب تشکر خود از دولت کنیا را برای میزبانی این اجلاس مهم اعلام دارم. ششمین نشست مجمع محیط زیست ملل متحد همواره فرصتی را در اختیار کشورها قرار می دهد تا تصمیماتی واقع بینانه ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۸:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در راستای دیپلماسی فعال محیط زیستی دولت مردمی با استقبال رسمی اینگر اندرسون رییس برنامه جهانی محیط زیست و به منظور شرکت در ششمین مجمع جهانی محیط زیست وارد کنیا شد. بخش بلند پایه این نشست با مشارکت و حضور سران و وزرای محیط [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: حفظ محیط زیست به عنوان یکی از مهمترین مولفه های توسعه پایدار نیازمند وضع قوانین سختگیرانه دارای ضمانت اجرایی در حوزه حفاظت از طبیعت و محیط زیست توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از صدور 43 مجوز زیست محیطی ماده 23 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای طرح های ملی و استانی در دولت مردمی و خدمتگزار خبر داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: پرنده افسانه ای هما در خراسان جنوبی رویت شد و تصویر آن به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۴:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی ضمن دعوت از آحاد مختلف مردم به ویژه دوستداران و خانواده بزرگ محیط زیست برای شرکت در انتخابات گفت: قدم اول برای حفاظت از محیط زیست قانون است و این مهم تنها با انتخاب قانونگذار آگاه، عالم ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قانون شکار و صید در حال بررسی در دولت است و مجلس اصلاحیه این قانون را بررسی خواهد کرد.