یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۹:۰۸Oct 2020 25

جدیدترین‌های «حفاظت محیط زیست»

خبرگزاری تسنیم   ۸ دقیقه پیش    
دبیر کمیته فنی صدور مجوز های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی دستگاه ها از جمله وزارت صمت و سازمان برنامه و بودجه همکاری های لازم و قانونی برای خروج و اسقاط خودروهای فرسوده را نداشته اند.
ایرنا   ۳۲ دقیقه پیش    
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: پنج هزار قطعه پرنده مهاجر به منظور استراحت و تغذیه در تالاب های این شهرستان فرود آمدند.
باشگاه خبرنگاران   ۸ ساعت پیش    
رئیس و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست هندیجان از تخریب 2 باب کوخه زنده گیری پرندگان شکاری در این شهرستان خبر داد.
برترین ها   ۹ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: تعدادی از ماهیان رودخانه دز بعد از پل غدیر دزفول روز شنبه به دلایل نامشخص تلف شدند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول شنبه شب در این باره گفت: در نقاطی از رودخانه دز مانند بعد از پل غدیر و پس از تصفیه خانه فاضلاب ...
رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت از دستگیری دو گروه متخلف شکار پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: 4 میلیارد ریال درآمد حاصل از صدور چهار فقره پروانه خارجی و داخلی شکار قوچ بالای 9 سال به مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: پس از پایش انجام شده در محدوده سد شهید کاظمی و رودخانه زرینه رود موردی از تلفات کاکایی ها در این شهرستان مشاهده نشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: دامگاه های شکار پرنده هوبره در پارک ملی دیر-نخیلو و منطقه حفاظت شده مُند تخریب شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۲۸    
بجنورد-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شیروان گفت: تاکنون 15 آبشخور برای شرب وحوش با توجه به گستردگی منطقه حفاظت شده گلیل در بخش سرحد این شهرستان ساخته شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۱۴    
اردبیل - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: چهار واحد آلاینده در این استان جهت رفع مشکلات زیست محیطی خود تسهیلات می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: با کاهش بارش های پاییزه، تالاب بین المللی "قوپی باباعلی" این شهرستان خشک شد و احیای آن نیازمند ایجاد حق آبه از منابع آبی است.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان در خصوص علت تغییر محل دپوی پسماند روی از روستای مرصع به سردهات گفت: این اقدام، تصمیم کارگروه استانی بود و انتقال پسماندها به محل جدید کاملا اصولی، حساب شده و با نظارت خواهد بود و هیچگونه مشکل زیست محیطی ندارد.
برترین خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
تشکل های زیست محیطی مازندران حذف پرداخت سهم عوارض آلایندگی به صندوق ملی حفاظت محیط زیست را باعث عقب ماندگی اجرای طرح های زیست محیطی بخصوص پسماند در استان های کشور ارزیابی کردند و خواستار تجدیدنظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در باره این تصمیم شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سومین دوره مسابقه عکاسی مهر تالاب به ابتکار دفتر طرح حفاظت از تالاب های ایران با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران: 17 متخلف شکار و صید به همراه 16 قبضه سلاح شکاری در شهر های مختلف استان دستگیر شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از تداوم وضعیت ناسالم هوای شهر اراک خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۴    
قم ایرنا به دنبال تصویب یک فوریت طرح لغو دریافت بخشی از عوارض آلایندگی توسط سازمان حفاظت محیط زیست برای ارائه تسهیلات به واحدهای آلاینده صنعتی و شرکت های دانش بنیان، نگرانی هایی میان کارشناسان و فعالان زیست محیطی ایجاد شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد گفت: 2 شکارچی متخلف که در این شهرستان اقدام به شکار و زنده گیری پرندگان حفاظت شده و تحت مراقبت می کردند، دستگیر شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار گفت: همزمان با آغاز فصل سردسال و افزایش غلظت آلاینده ها، نظارت و کنترل بر فعالیت واحدهای معدنی و تولید بتن وهمچنین بررسی رعایت ملاحظات زیست محیطی در گشت های شبانه این اداره تشدید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از تداوم وضعیت ناسالم هوای شهر اراک خبر داد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
جواهردشتی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل از دستگیری شکارچیان غیرمجاز به همراه 16 قطعه کبک و 3 قبضه سلاح شکاری در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد از کشف و ضبط چهار بال کبوتر وحشی شکار شده از دو نفر متخلف در پارس آباد خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شاخص کیفیت هوای اراک برای دهمین روز متوالی ناسالم و بیانگر شرایط هشدار است که تداوم این موضوع می تواند سلامت ساکنان این خطه را در معرض تهدید قرار دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شکار و صید غیر مجاز نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش داشته است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه:برخی از محققان گوزن زرد در ایران را گونه ای مجزا به حساب می آورند. گوزن زرد ایرانی دارای ارزش های بوم شناختی، زیبایی شناختی مطالعاتی – تحقیقاتی، ارزش های ژنتیکی و اکوتوریستی است اما در معرض خطر انقراض قرار دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان کرمان گفت: کشف سلاح غیرمجاز توسط این یگان طی 6 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 78 درصد افزایش داشته است.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه جامعه:برخی از محققان گوزن زرد در ایران را گونه ای مجزا به حساب می آورند. گوزن زرد ایرانی دارای ارزش های بوم شناختی، زیبایی شناختی مطالعاتی – تحقیقاتی، ارزش های ژنتیکی و اکوتوریستی است اما در معرض خطر انقراض قرار دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان الیگودرز از کشف و ضبط دو قبضه اسلحه شکاری در این شهرستان خبر داد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه ایران نوشت: گرد وغبار سالانه 3 هزار و 86 میلیارد تومان به خوزستان خسارت وارد می کند. 844 میلیارد تومان به کرمانشاه ضرر می زند. 810 میلیارد تومان زیان به هرمزگان می رساند. 505 میلیارد تومان به خراسان جنوبی خسارت می زند و 357 میلیارد تومان به ایلام ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: هم اکنون ورود مستقیم فاضلاب و پساب ناشی از پالایشگاه های گازی پارس جنوبی به دریا باعث نگرانی است که برای برطرف کردن آن احداث تصفیه خانه مرکزی دراین منطقه در برنامه قرار گرفته است.
ایربان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری- تحلیلی ایربان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همه مجوزهای محیط زیستی پروژه ها را که سازمان محیط زیست صادر می کند دو ساله است و پس از مدت باطل می شوند .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد پس از چهار روز پیاپی ماندگاری آلاینده ها و وضعیت هشدار با کاهش حجم آلاینده ها امروز سوم آبان ماه در وضعیت سالم قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه – رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از ایجاد مناطق حفاظت شده برای دو گونه سمندر کردستانی و آذربایجانی در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست مریوان گفت: برنامه حذف و قطع درختان خشک و بیمار محدوده گردشگری تالاب بین المللی زریبار و جایگزینی با گونه های بومی به منظور جلوگیری از ایجاد خسارت جانی سقوط آنها، رعایت بهداشت جنگل و ایجاد بستر برای کاشت درختان بومی اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تاکید اینکه برخورد قاطع با تخریب گران محیط زیست که اقدام به برداشت غیرمجاز شن و ماسه می کنند، شدت یافته است، گفت: در این راستا از ابتدای سال تا کنون با 141 مورد تخلف در این حوزه برخورد شده است.
پایگاه خبری ایزنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: متولیان در حوزه پسماند دستورالعمل هایی دارند و باید طبق این مقررات اقدام کنند. ما در این حوزه جز نهادهای عملیاتی برای احداث کردن سایت پسماند نیستیم و کار این سازمان نظارت است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مراسم راه اندازی مجدد بزرگ ترین خط تولیدی شرکت سیمان تهران و بهره برداری از پروژه بهینه سازی سیستم فیلتراسیون خطوط 6 و 9 این شرکت با حضور مقامات کشوری و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران برگزار شد.
نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت آلودگی هوای کلانشهر اصفهان دوم آبان 1399 به گزارش نجف آباد نگار از ایرنا ، براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ، میانگین کیفی هوا در ایستگاه های خیابان استانداری 98 و خیابان دانشگاه با 94 در وضعیت زرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۷:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
رشت _ ایرنا _رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا گفت: گیاه مهاجم سنبل آبی و طمع متصرفان اراضی تالابی از معضلاتی است که مبارزه با آن در دستور کار محیط زیست صومعه سرا قرار دارد .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند-مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: 4 میلیارد ریال درآمد حاصل از صدور چهار فقره پروانه خارجی و داخلی شکار قوچ بالای 9 سال به مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: کیفیت هوای اراک روز جمعه برای نهمین روز متوالی در شرایط ناسالم و هشدار قرار دارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۷    
گروه جامعه: پرندگان مهاجری که برای زمستان گذرانی به تالاب های برخی استان های کشور مهاجرت می کنند سال ها است که هدف شکارچیان قرار می گیرند و گرچه برای شکار و صید هر گونه ای از پستانداران ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به تازگی، در نامه ای به وزارت نفت خواستار تقویت نظارت بر تولید بنزین و نفت گاز شده ایم. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
پرندگان مهاجری که برای زمستان گذرانی به تالاب های برخی استان های کشور مهاجرت می کنند سال ها است که هدف شکارچیان قرار می گیرند و گرچه برای شکار و صید هر گونه ای از پستانداران ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: امروز پنجشنبه هوای اراک برای هشتمین روز پیاپی در شرایط ناسالم قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از توزیع 170 بسته آموزشی به دانش آموزان نیازمند در روستا های محروم و دورافتاده شهرستان لالی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۴۳    
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست هندیجان از تخریب 5 باب کوخه و جمع آوری 500 متر تله هوبره با تلاش محیط بانان این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۹:۳۰    
رئیس و فرمانده یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان از تخریب 6باب کوخه و جمع آوری تورهای زنده گیری پرندگان شکاری درخورگوبان این شهرستان خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۵۵    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از امحای 3 تن از پسماندهای ویژه کشاورزی مربوط به شرکت کشت و صنعت امام خمینی (ره) خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۳۸    
معاون سازمان حفاظت محیط زیست البرز گفت: معاینه فنی خودروها کمک به کاهش آلودگی هوا و سلامتی محیط زیست است.