دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۰۸:۲۵Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفاظت محیط زیست»

خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه - رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از وقوع آتش سوزی در نیزارهای تالاب یوسف کند این شهرستان در چهار نقطه خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 2 هکتار از این تالاب طعمه حریق شده است.
شهر فردا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (9 بهمن ماه) اهواز آلوده ترین کلانشهرکشور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان از کشف 22 قبضه سلاح و 16 دام و تله زنده گیری پرندگان و پستانداران از ابتدای امسال خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش    
بوشهر- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در حادثه واژگونی کشتی تانزانیایی در محدوده دریایی عسلویه، بررسی آلودگی دریایی انجام و از گسترش آلودگی جلوگیری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۲۵    
کارشناس حیات وحش حفاظت محیط زیست ایلام گفت: با هدف معرفی و حفاظت از پلنگ ایرانی، این گونه جانوری در موزه تاریخ طبیعی ایلام تاکسی درمی شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: یوزپلنگ ماده ایران و یوز نر فیروز به منظور بقای این گونه ارزشمند طی عمل جفت گیری موفق به یکدیگر معرفی شدند.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۳۲    
توریسم آنلاین: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با شروع فصل سرما 54 تالاب و آبگیر در این استان میزبان ده ها هزار بال از پرندگان مهاجر زمستانی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه از گزارش حضور یک قلاده پلنگ در ارتفاعات منطقه حفاظت شده ژرف شهرستان تربت حیدریه خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (9 بهمن ماه) اهواز با شاخص 147 آلوده ترین کلانشهر کشور است. پس از آن هوای تهران، اراک، تبریز، کرج، مشهد و اصفهان با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و رسیدن به عدد 144، 134، 132، 125، 116 و 106برای گروه های حساس آلوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بخش زیادی از ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی ایران طی 70 سال گذشته از بین رفته و ادامه این روند هم غیرقابل جبران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
با دستور ویژه رئیس کل دادگستری مازندران، محمد کریمی دادستان مرکز استان درجلسه ای با حضور مدیرو کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست ساری و مالک باغ وحش طاهرده وضعیت و شرایط نگهداری انواع حیوانات در این باغ وحش بوِیژه شرایط و علت نحیف بودن یک قلاده خرس و 2شیر را بررسی و دستورات لازم صادر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان از بازداشت 2 گروه صیاد غیر مجاز ماهی در این تالاب بین المللی شادگان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: با همکاری و همراهی مردم و دستگاه های متولی بخش اول حق آبه تالاب بختگان به این تالاب رسید.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (9 بهمن ماه) اهواز آلوده ترین کلانشهر کشور است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (9 بهمن ماه) اهواز آلوده ترین کلانشهرکشور است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از جفت گیری موفق مجدد فیروز و ایران، دو یوزپلنگ در اسارت پارک ملی توران بعد از حدود یک سال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (9 بهمن ماه) اهواز آلوده ترین کلانشهرکشور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۶    
اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی اعلام کرد:با وجود بارش برف هوای کلانشهر تبریز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۴    
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از راه اندازی محیط بانی در منطقه حفاظت شده قرخود در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: جایگاه فعلی دفن زباله هیچ مجوزی از محیط زیست ندارد و شیوه دفن آن نیز غیر اصولی انجام گرفته است.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
دادستان استان مازندران گفت: با تحقیقات به عمل آمده ازسوی کارشناسان محیط زیست مشخص شد 2 قلاده شیر و یک خرس که تصاویر آن منتشر شد طبق گفته مالک ونماینده محیط زیست، اخیرا دچار بیماری شده و هر کدام جداگانه و در قرنطینه به خاطر بیماری و کهولت سن در حال درمان هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: تعداد 13 تروفه تاکسیدرمی (خشک نمودن جانوران) در استان طی دیماه اخیر با افزایش فعالیت شکارچیان غیرمجاز همزمان با سرمای بی سابقه در استان کشف و ضبط شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۳    
ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد گفت: شکارچیان متخلف که قصد شکار فاخته های اطراف جاده در محور اسدآباد- کنگاور را داشتند، قبل از شکار دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۴    
ایسنا/همدان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت پرونده تخلف برای متعرضان به محیط زیست به ویژه شکار غیرمجاز در شهرستان نهاوند تشکیل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست جایزه ملی محیط زیست را رکن مهم فرهنگ سازی و گامی در جهت اجرای اصل 50 قانون اساسی دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: طبق پایش ها، 6 قلاده یوزپلنگ ماده در طبیعت پارک ملی توران در شرق استان سمنان زیست می کنند.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، امید به عنوان تک درنای سیبری آخرین و تنها بازمانده از نژاد جمعیت غربی درناهای سیبری است که 15 سال متوالی برای زمستان گذرانی به تنهایی از سیبری به ایران می آید و با این کار یک تنه مسیر پروازی غربی ایران را حفظ کرده ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۲    
با دستور ویژه رئیس کل دادگستری مازندران، دادستان مرکز استان درجلسه ای با حضور مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست ساری و مالک باغ وحش طاهرده وضعیت وشرایط نگهداری انواع حیوانات بررسی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۰۰    
یک بهله عقاب پرپا ماده از جوی آب درمانگاه فرهنگیان نجات یافته و به نقاهت گاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر انتقال دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان جزئیاتی از تلف شدن کوشکی یوزپلنگ آسیایی در توران را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهبندان با بیان اینکه بارندگی های اخیر تأثیر چندانی بر آبگیری تالاب نداشته است، گفت: تالاب کجی نمکزار نهبندان از آغاز زمستان امسال میزبان 2 هزار پرنده مهاجر بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
زنجان-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان از جذب محیط بان خبر داد و گفت: آزمون استخدامی سال آینده برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگاه حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ارتباط اخبار پخش شده در برخی از فضای مجازی درخصوص پناهگاه حیات وحش قراویز در شهرستان سرپل ذهاب، را تکذیب کرد و هشدار جدی داد با توجه به اینکه انتشار این اخبار از مصادیق نشر اکاذیب، جریحه دار کردن افکار عمومی و اقدام علیه امنیت ملی محسوب می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرخس گفت: ازدیاد سگ های بلاصاحب و ولگرد در محیط زیست نیز به تهدیدی بسیار جدی برای حیات وحش این منطقه تبدیل شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۲۶    
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:کیفیت هوای کلانشهر مشهد در پی افزایش حجم آلاینده ها، در روز نهم بهمن ماه برای دومین روز پیاپی در شرایط ناسالم و وضعیت هشدار قرار دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: گربه شنی کوچک ترین گربه سان وحشی استان است که در معرض خطر انقراض قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۰۳    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز 9 بهمن ماه ناسالم و آلوده برای گروه های حساس گزارش شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان بوشهر از مواج بودن خلیج فارس طی این ایام خبر داد و گفت: دریا همچنان طوفانی است، صیادان به دریا نروند .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند با اشاره به افزایش 30 درصدی جمعیت میش و قوچ در شهرستان گفت: فعالیت شکارچیان در مناطق حفاظت شده و دیگر عرصه های طبیعی نهاوند نیز کاهش یافته که بخشی از آن به رصد محیط زیست و بخشی دیگر به حساسیت مردم برای جلوگیری از شکار غیرمجاز برمی گردد.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۲:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه کوشکی یوزپلنگ نر 16 ساله پارک ملی توران شاهرود به دلیل کهولت سن تلف شد، گفت: اندام تناسلی و تولیدمثلی این یوز برای انجام تحقیقات به پژوهشگاه رویان تحویل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: تلف شدن گوزن مازندران در لرستان به دلیل بیماری خاصی نبوده و سن بالا و بحث استرس های محیطی می تواند از علت های مرگ حیوانات باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با بیان اینکه تالاب کجی نمکزار نهبندان یکی از پدیده های منحصربه فرد در شرق کشور است، از حضور 2هزار پرنده مهاجر در تالاب کجی نهبندان برای زمستان گذرانی خبر داد.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به استان کردستان، به بررسی وضعیت محیط زیست این استان و راه های ارتقای بهبود و ارتقای آن پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۴۵    
اردبیل- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: 54 تالاب و آبگیر استان اردبیل میزبان پرندگان مهاجری هستند که در این مناطق زمستان گذرانی می کنند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا: مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست لرستان گفت: یک گوزن در مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در مجتمع کشت و صنعت این استان تلف شد. محمد نبی حسنوند تلف شدن یکی از گوزن های مرکز احیا و پرورش گوزن زرد ایرانی در مجتمع کشت و صنعت لرستان را تایید کرد و افزود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۱:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از محکومیت قطعی یکی از شرکت های مستقر در جزیره خارگ به دلیل آلوده کردن دریا و صدور جریمه 10 میلیون تومانی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری 9 شکارچی غیر مجاز در مناطق حفاظت شده و آزاد استان خبر داد.
بدر پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مقایسه کشورها برای تعطیلی مدارس هنگام آلودگی هوا درست نیست معاون اسبق سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تدوین شاخص های آلودگی هوا توسط وزارت بهداشت گفت: پس از تصویب اعضای دولت نمی توانند درباره قبول یا عدم قبول آن صحبت کنند مگر اینکه دوباره به دولت رود و تغییر آن تصویب شود. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان علت مرگ گوزن زرد در خرم آباد را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، علی سالاروند در خصوص تلف شدن یک راس گوزن زرد در سایت تکثیر و پرورش مجتمع کشت و صنعت لرستان اظهار کرد: در راستای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی ...
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر بخش پستانداران دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از مشکلات ما در مسیر تکثیر گوزن زرد ایرانی مازاد جمعیت نرهاست چرا که بین نرها برای تولید مثل رقابت شکل می گیرد و موفقیت تولید مثل را پایین می آورد.