پنجشنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۲:۰۵Jan 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاب میقان»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- با شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مهاجر تالاب میقان خطر در کمین تالاب و در کمین مرغداری ها و روستاها است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، با بیان اینکه وضعیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان کاملا مهار و مدیریت شده است، از استمرار پایش ها بطور مستمر خبر داد.
استانداری مرکزی   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
استاندار مرکزی دردیدار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت:آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک به خوبی و در سایه یک هماهنگی و همکاری مطلوب درون استانی مدیریت شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور به نقل از اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر علی صفر ماکنعلی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید ار تالاب میقان اراک گفت: امسال شاهد سنگین ترین موج بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در دنیا هستیم که در این موج در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا، روسیه، قزاقستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ماکنعلی در حاشیه دیدن از تالاب میقان اراک گفت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یک ماه آینده مختومه می شود.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان امسال در 14 نقطه مربوط به حیات وحش و طیور روستایی و 2 مزرعه صنعتی گزارش شده است. علی صفر ماکنعلی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید ار تالاب میقان اراک در جمع خبرنگاران افزود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: با توجه به برنامه سازمان دامپزشکی کشور برای راه اندازی سایت پشتیبان ملی مقابله با بیماری های نوپدید در مجاورت تالاب میقان، در قالب یک تفاهم نامه نقش دستگاه های ذیربط در این خصوص مشخص و این سایت در سال 1400 فعال شود.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سفر به استان مرکزی و شهر اراک در بازدید از تالاب میقان اراک گفت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان الآن در داخل کشور کاملاً مهار و مدیریت شده است اما ضرورت دارد تا حداقل یک ماه آینده برای مختومه کردن رخداد عملیات رصد، پایش و مهار را ادامه بدهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۵۹    
گروه استان ها - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با بیان اینکه "1258قطعه لاشه پرندگان در تالاب میقان جمع آوری شد" از قطع تلفات پرندگان در 12 روز گذشته خبر داد.
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۹:۴۹    
گفتگوی وقایع استان با مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی؛ آنفلوانزای فوق حاد پرندگان چگونه کنترل شد؟ عملیات مهار خوشبختانه از 205 مورد بازدیدی که از سدها، تالاب ها و آبگیرها داشته ایم در هیچکدام تلفاتی وجود نداشته و تلفات فقط محدود به تالاب میقان بوده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۲:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تا پایان آذرماه حدود 1240 پرنده که عمدتا غاز خاکستری بودند بر اثر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان تلف شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: تلفات ناشی از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک با همکاری و مشارکت دستگاه های متولی و برنامه های حفاظتی متوقف شده و 80 درصد این بیماری کنترل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۶:۳۹    
در نشست ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی، روند مقابله با بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان بررسی شد. .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۶:۲۸    
گروه استان ها-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: خوشبختانه در 2 هفته اخیر تلفات جدید ناشی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان نداشتیم و در مکان های دیگر اعم از سدها، تالاب ها و غیره موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: تلفات ناشی از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب کویری میقان اراک مهار شده و مورد جدید مرگ و میر در 2 هفته اخیر در این زیستگاه طبیعی گزارش نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی : با پایش های مستمر زیستگاه های استان و تالاب میقان بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مهار شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۵    
اراک - ایرنا - اطلس مهره داران تالاب کویری میقان اراک به قلم محمود کلنگری و ماندانا حضرتی منتشر شد که حاوی مطالب ارزنده علمی در خصوص تنوع زیستی و زون بندی تالاب میقان به عنوان زیستگاه مهم بین المللی پرندگان در اراک است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۶:۵۱    
گروه استان ها-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه روزانه 24 هزار متر مکعب پساب از واحدهای صنعتی استان هدر می رود گفت: مورد تازه ای از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان مشاهده نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تاکنون 1235 لاشه پرنده از تالاب میقان جمع آوری و دفن بهداشتی شده، اما خوشبختانه میزان تلفات در یک هفته اخیر رو به کاهش است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: این بازدیدها در پی شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک انجام شد و طی آن سه مورد مشکوک به این بیماری در واحدهای پرورش طیور صنعتی و سنتی استان مرکزی مشاهده شد که با انجام نمونه برداری و آزمایش ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، از جمع آوری 1215 لاشه پرنده مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۰:۳۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی، تالاب کویری میقان اراک یکی از 10 تالاب مهم کشور است که در 15 کیلومتری شمال شرقی اراک و جنوب غربی شهر داودآباد قرار گرفته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نقیبی گفت: تعداد تلفات آنفلوانزای پرندگان در تالاب میقان به 1064 مورد رسیده و بوقلمون های یک واحد غیرمجاز هم به آنفلوانزا حاد مبتلا شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با بیان اینکه "آمار تلفات بیماری آنفلوآنزای پرندگان در تالاب میقان روند کاهشی دارد" از جمع آوری 1200قطعه لاشه از این تالاب خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۰:۰۶    
گروه استان ها از روزهای پایانی آبان ماه شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان تأیید شد؛ در حال حاضر نیز لاشه پرندگان از سطح این تالاب جمع آوری می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۲۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی از مهار آنفلوآنزای حاد پرندگان در تالاب میقان این استان خبر داد و گفت: برنامه ها و دستورالعمل های پایشی برای مهار بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح زیستگاه های طبیعی استان مرکزی ادامه دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۴:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: تمام تلاش ها برای کنترل بیماری در محدوده تالاب میقان اراک به کار گرفته می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۷:۴۳    
اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: چهار هزار و 239 مورد نمونه برداری بهداشتی در سال جاری از واحدهای طیور صنعتی، سنتی و پرندگان آزاد پرواز تالاب میقان اراک انجام شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
هر ساله همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز و موسم مهاجرت پرندگان از مناطق سردسیری به سرزمین های گرمسیری، تالاب میقان اراک نیز میزبان این پرندگان مهاجر است. اما در کنار تمامی زیبایی هایی که این مهاجرت ها دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تالاب میقان اراک زیستگاه پرندگان مهاجر، این روزها حال خوشی ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۴۷    
نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی از مسئولان خواست گره های اقتصادی را باز کنند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اراک - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تا روز گذشته 18 آذرماه یک هزارو120 قطعه از لاشه پرندگان که براثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حادپرندگان تلف شده اند، از تالاب میقان اراک جمع آوری شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر چهارشنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک اظهار کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در راستای کمک به آسیب دیدگان از بیماری منحوس کرونا با توفیقات خوبی همراه است و استان در کنار کمک های مومنانه در کنترل ویروس کرونا خوش درخشید. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
آقازاده به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اشاره کرد و گفت: آنفلوانزا به عنوان یک خطر جدی استان و حتی کشور را تهدید می کند و خوشبختانه تاکنون با تلاش ها و اقدامات به موقع خطر از استان رفع شده اما باید این مسئله جدی گرفته شود چراکه در صورت فراگیر شدن آسیب های جدی به دام و طیور و حتی ...
برترین ها / قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تاکنون 401 قطعه از لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده اند، از تالاب میقان اراک جمع آوری شده است. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
روند تلفات شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک طی روزهای اخیر کاهشی بوده و پایش و مراقبت ها تا پایان شناسایی و جمع آوری همه تلفات ادامه خواهد داشت .
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
بیش از یک هزار و 500 قطعه از لاشه پرندگان مبتلا به آنفلوانزا در تالاب میقان استان مرکزی جمع آوری شده است.
سازمان دامپزشکی در روزهای ابتدایی آذرماه، مرگ پرندگان مهاجر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را در تالاب های سه استان مرکزی، اردبیل و مازندران تایید کرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از انتقال لاشه پرندگان جمع آوری شده از سطح تالاب میقان بوسیله بالگرد خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اراک - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تا روز جمعه14 آذرماه یکهزارو 110 قطعه از لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده اند، از تالاب میقان اراک جمع آوری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
لاشه هزار و 100 پرنده مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شانقی گفت: هیچ گونه گزارشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درطیور خارج از تالاب نداشتیم.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۲۱:۲۴    
سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی ظهر امروز به همراه مدیران مربوطه از آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: در پی شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در تالاب میقان اراک 2 هفته اخیر لاشه یک هزار و 100 پرنده تلف شده از سوی محیط زیست و تشکل های مردم نهاد از سطح این زیستگاه طبیعی جمع آوری و به صورت بهداشتی دفن شده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: اولین تلفات پرندگان به دلیل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان 30 آبانماه در تالاب میقان اراک شناسایی شد و از همان روز تاکنون پایش گسترده تالاب با کمک محیط بانان و جوامع محلی و برخی سمن های زیست محیطی آغاز شده و تا امروز سطح تالاب کاملا پاکسازی شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۸:۱۶    
استاندار مرکزی خبر داد جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزا از میقان/ تزریق اعتبار برای مدیریت بیماری
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی از جمع آوری 1100 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان اراک خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۰:۱۰    
گروه استان ها مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی با بیان اینکه شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از اواخر آبان در تالاب تایید شد گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مراکز پرورش طیور استان مرکزی گزارش نشده است.
برترین ها / ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۳:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
برترین ها: بقایای مینک ها [نوعی راسو] که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مزارع خز دانمارک امحاء شده بودند این هفته از محل دفن انبوه بیرون زد، اتفاقی که شکایت اهالی را درباره خطرات احتمالی برای سلامتی، برانگیخته است. ...