جمعه ۲۹ تیرساعت ۱۴:۵۵Jul 2024 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاب میقان»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وزش باد از سمت شرق کشور موجب خیزش گرد و غبار از نواحی شرقی کشور و تالاب میقان شده است.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پایش کیفیت هوای استان مرکزی از ناسالم بودن هوای اراک، شازند و ساوه خبر داد.
هفته نامه وقایع استان   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۰۶:۱۶    
به دنبال آلودگی شدید هوا در روزهای اخیر وقایع استان به بررسی مشکلات تالاب میقان اراک پرداخته است فاطمه چاپاری: در روزهای اخیر گاهادستگاه های سنجش آلودگی در سطح شهر اراک که فقط تا عدد 500 تعریف شده اند، میزان آلودگی هوا را در بالاترین حد سنجش خود و در وضعیت قهوه ای و خطرناک نشان دادند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی استان مرکزی هشدار نارنجی خیزش و انتقال احتمالی گردوخاک از تالاب میقان و افزایش شدید شاخص آلودگی هوا را صادر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه تالاب میقان برای مبارزه با پشه آئدس باید مداوم رصد شود، گفت: محیط زیست در تالاب میقان باید پای کار باشد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت:برای تهیه دستگاه های تراکسور در تالاب میقان نیاز به 300 میلیارد ریال اعتبار هستیم که انتظار می رود مورد توجه ویژه قرار گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس، گفت: یکی از چشمه های آلایندگی ریزگرد در استان مرکزی کویر میقان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
طرح های مقابله با بیابان زایی در پهنه 600 هکتاری اطراف تالاب میقان اجرا شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۵:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی استان مرکزی: با شدت یافتن وزش باد، انتقال گردوخاک نیز از تالاب میقان افزایش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
افزایش سرعت وزش باد، احتمال خیزش گردوخاک از مناطق حاشیه ای تالاب میقان را افزایش می دهد.
استانداری مرکزی   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در جریان سفر به استان مرکزی از تشکیل کارگروه ملی با محوریت آلودگی هوای اراک ظرف چند روز آینده خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
علی سلاجقه پنجشنبه 31 خردادماه در جریان بازدید از تالاب میقان اراک در جمع خبرنگاران، تالاب میقان را سپر دفاعی شهر اراک در برابر گرد و خاک دانست و اظهار کرد: تالاب میقان از نظر منابع آبی و تنوع گیاهی، جانوری و پرندگان مهاجر، از تالاب هایی است که مامن گونه های مختلف پرندگان است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۲۰:۲۶    
اراک - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: طرح جامع تالاب میقان اراک باید هرچه سریعتر تهیه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۷:۳۹    
در سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان مرکزی وضعیت تالاب میقان از نزدیک مورد بررسی و بازدید قرار گرفت.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز ایران نژاد اظهار کرد: مأموریت نخست راکب موتورسوار، سانحه برخورد سواری پژو و موتورسیکلت در جاده تالاب میقان اراک بود. ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۹:۳۱    
تالاب میقان اراک یکی از 10 تالاب مهم کشور است که در 15 کیلومتری شمال شرقی اراک و جنوب غربی شهر داودآباد قرار گرفته است. وسعت تالاب میقان حدود 25 هزار هکتار برآورد شده که شامل دریاچه با 3 جزیره در وسط، قسمت کویری و دشت های اطراف است. ارتفاع این تالاب از سطح دریاهای آزاد 1700 متر است.
موج   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۳:۴۳    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از شروع عملیات مبارزه بیولوژیکی برای کنترل جمعیت پشه کولکس در تالاب میقان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عملیات بیابان زدایی در 100 هکتار دیگر از حاشیه تالاب میقان که مرکز بحرانی گرد و غبار در صورت تأمین اعتبار لازم تداوم خواهد یافت.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۲۳:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبر، رضا مرادی گفت: مطابق بررسی ها آسمان استان مرکزی امروز صاف تا کمی ابری در ساعات عصر همراه با وزش باد و احتمال گردوخاک محلی بویژه در مناطق همجوار تالاب میقان پیش بینی می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
وسعت یکصد هکتاری حاشیه تالاب میقان کانون بحرانی ریزگردهاست.
هانا خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
یکی از بهترین مناطق استان مرکزی برای طبیعت گردی تالاب میقان است که درناها نادرترین پرندگان دنیا به این تالاب کوچ می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی گفت: فعلا موضوع انتقال پساب تصفیه خانه از تالاب به سایر بخش ها (صنعت، کشاورزی و ... ) از دستور کار مسئولین آب استان خارج شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شرکت معدنی املاح ایران چند مورد درخواست افزایش ظرفیت برداشت ماده معدنی از تالاب میقان اراک را داشته است که صراحتا اعلام می شود هرگونه افزایش برداشت ماده معدنی از این تالاب ممنوع است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: 65 درصد از سطح منبع آبی فصلی تالاب کویری میقان اراک با حجم بارندگی مناسب امسال آبگیری شده که این مهم در مهار ریزگردهای محلی و اکوسیستم تالاب نقش کلیدی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: 65 درصد از سطح منبع آبی فصلی تالاب کویری میقان اراک با حجم بارندگی مناسب امسال آبگیری شده که این مهم در مهار ریزگردهای محلی و اکوسیستم تالاب نقش کلیدی دارد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۶:۳۸    
تالاب ها اکوسیستم های حساسی هستند که اگر به صورت پایدار مدیریت و حفاظت نشوند، مشکلات زیادی برای طبیعت و انسان به وجود می آید که گرد و غبار و تهدید سلامت انسان، معضلات اقتصادی- اجتماعی و از بین رفتن زیستگاه پرندگان آبزی و کنار آبزی برخی از این مشکلات است.
دولت   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۵۲    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت : 10درصد از اعتبار ات شهرستان اراک درقالب طرح جامع مدیریت زیست بوم به تالاب میقان اراک اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
پهنه وسیع تالاب میقان پس از بارندگی های اخیر جاذبه ای چشم نواز ایجاد کرده است.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۵:۳۰    
رئیس دانشگاه آزاد فراهان، نجات تالاب میقان را ضروری برشمرد و گفت: نجات این تالاب باید در اولویت مسئولان باشد؛ چراکه تبعات ناشی از مرگ این تالاب جبران ناپذیر و ارائه راهکار علمی مهم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اراک _مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت : همزمان با تعطیلات نوروزی، تالاب میقان میزبان گردشگران و مسافران نوروزی از سراسر کشور بود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۲    
عقاب دریایی دم سفید، بزرگ ترین عقاب ایران. فصل زمستان میهمان تالاب میقان اراک بودند و فکر می کنم با حجم اردک سانان زیادی که امسال در اینجا بود، بهشون خیلی خوش گذشت؛ چون من هر وقت رفتم تالاب 4-5 تایی مشغول زیر آب کردن سرهای مرغابی ها و اردک ها بودند. متن و عکس از ساسان نژادی
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سیاست گذاری مبتنی بر بوم گردی با هدف بهره گیری از تنوع زیستی در راستای زیست پذیری تالاب میقان برای توسعه گردشگری طبیعی در این محدوده اهمیت دارد، با این وجود خشکسالی های مداوم خطر تبدیل شدن این تالاب به کویری دائمی را شدت می بخشد و لازمه آن شناخت تهدیدها و فرصت ها برای ارائه یک برنامه کارآمد است.
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۱    
اولین کارگروه استانی احیاء تالاب میقان با حضور مدیرکل حفاظت و احیاء تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار گردید.
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۳۱    
مدیر کل دفتر حفاظت و احیاء تالابها سازمان حفاظت محیط زیست کشور ضمن بازدید میدانی از تالاب میقان بر ارزش زیستی و اکولوژیکی تالاب میقان تاکید کرد و گفت تالاب میقان قابلیت ثبت در فهرست تالابهای کنوانسیون رامسر را دارد
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های اداره کل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به اهمیت تالاب میقان اراک به لحاظ اکوسیستمی و اکولوژیکی گفت: به دلیل کاهش بارندگی ها و خشکسالی اخیر، از هشت مسیل ورودی به تالاب میقان، هیچ گونه آبی وارد این منطقه نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مرکزی با بیان اینکه نیروگاه شازند باید سالانه 10 درصد کاهش مصرف مازوت داشته باشد گفت: سازمان حفاظت از محیط زیست باید در حوزه تالاب میقان اراک کمک جدی داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر چهارمین جشنواره ملی عکس تالاب و کویر میقان از مشارکت 140 نفر از عکاسان سراسر کشور در این جشنواره خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره عکس تالاب میقان اراک شب گذشته در فرهنگسرای آیینه اراک به کار خود پایان داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تاکنون در واحد های صنعتی استان هیچ واحد آلوده به بیماری آنفلو آنزای پرندگان مشاهده نشده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور سازمان دامپزشکی کشور در سفر یک روزه به استان مرکزی ضمن حضور در اداره کل دامپزشکی استان و دیدار با مدیر کل، از تالاب میقان اراک بازدید کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اعظم مبارکی، دهیار مبارک آباد می گوید: نیزار ها بعد از ریختن پساب در تالاب به وجود آمدند و حالا عامل آتش سوزی میقان هستند. از سوی دیگر مدتی سم پاشی در منطقه را شروع کرده بودند، اما قطع کردند و گفتند ضرر دارد؟ آیا بوی بد، پشه های عفونی و آلودگی گستردۀ استان مرکزی از سم ها ضرر کمتری دارد؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست استان مرکزی از سرشماری زمستانه پرندگان ساکن و مهاجر در زیست بوم تالاب میقان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اراک از اجرای تشدید طرح گشت و کنترل مستمر تالاب میقان توسط پرسنل یگان محیط زیست خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۳:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تالاب کویری میقان در 17 کیلومتری شمال شرقی اراک یکی از ده تالاب مهم ایران است که حیات وحش متنوع و طبیعت کویری جلوه ای خاص به آن بخشیده است. این تالاب به دلیل برخورداری از شرایط آب و هوایی مناسب یکی از مهم ترین زیستگاه های فصلی پرندگان مهاجر محسوب می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۱    
فعال محیط زیست استان مرکزی از خطر بازگشت صیادان غیرمجاز به دل تالاب میقان می گوید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فعال محیط زیست استان مرکزی می گوید: مبدل شدن تالاب میقان به جولانگاه صیادان پرندگان شکاری، این گمانه را به ذهن متبادر می کند که شاید پس از 70 سال حفاظت مستمر و برخلاف قوانین شکار و صید ایران، مجوز صید پرندگان شکاری در تالاب میقان صادر شده است!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۶    
فعال محیط زیست استان مرکزی از خطر بازگشت صیادان غیرمجاز به دل تالاب میقان می گوید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۰۹:۰۰    
تالاب میقان اراک این روزها پذیرای 10 هزار قطعه پرنده مهاجر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۴۶    
مهاجرت پرندگان از مناطق سردسیر شمال کره زمین شروع شده است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
سپهرغرب-گروه خبر:رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: حدود 13 هزار بال پرونده مهاجر از اواخر تابستان تاکنون وارد تالاب میقان اراک شد.