جمعه ۱۷ آذرساعت ۱۳:۰۴Dec 2023 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میقان»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۴۶    
مهاجرت پرندگان از مناطق سردسیر شمال کره زمین شروع شده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۶:۳۸    
شاهرود_ جانشین سپاه ناحیه شاهرود از استقبال پنج شهید گمنام در دهه دوم فاطمیه در این شهرستان خبر داد و گفت: یکی از این شهدا در روستای میقان دفن خواهد شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۸:۵۵    
مسئول تعلیم و تربیت سپاه جهرم گفت: یکصد حلقه صالحین از پایگاه ها و اقشار مختلف بسیج جهرم، با حضور در میعادگاه نمازجمعه، برنامه میقان صالحین را اجرا کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: حدود 13 هزار بال پرونده مهاجر از اواخر تابستان تاکنون وارد تالاب میقان اراک شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون محیط طبیعی استان مرکزی گفت: شرکت معدنی املاح ایران اقدام به افزایش طول جاده در تالاب میقان کرده است که خسارات وارده در نتیجه این اقدام، برآورد و به دادگاه اعلام شده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۰    
تالاب های ایران بسیار جذاب و دیدنی هستند، همراه باشید تا بدانیم تالاب میقان کجاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۲:۲۶    
16 درصد پرندگان کشور در تالاب میقان اراک زیست می کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۷    
تالاب میقان در استان مرکزی و 15 کیلومتری شمال شرقی اراک قرار دارد.این منطقه یکی از زیباترین جلوه های طبیعت استان مرکزی و از زیستگاه های مهم و بین المللی پرندگان است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۳:۲۱    
هشتمین پویش زمین پاک گردشیاران با بازدید از تالاب میقان اراک و پاکسازی بخشی از آن انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۵:۲۰    
عکاسان می توانند آثار خود را تا پانزدهم دی ماه به جشنواره عکس تالاب میقان ارسال کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۴:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا -چهارمین جشنواره ملی عکس تالاب و کویر میقان اراک روز دوشنبه پس از رونمایی از پوستر این جشنواره در اراک، آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی پوستر چهارمین جشنواره ملی عکس تالاب و کویر میقان در اداره کل محیط زیست استان مرکزی رونمایی شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
در بازدیدی توسط دامپزشکی استان مرکزی و اداره کل حفاظت از محیط زیست مرکزی از تالاب میقان وضعیت پرندگان وحشی و تالاب مورد ارزیابی و پایش قرار گرفت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۰۸:۵۰    
تالاب میقان اراک یکی از زیباترین جلوه های اکوسیستمی استان مرکزی است که به دلیل ویژگی های اکولوژیک و میزان تأثیرگذاری آن بر اقلیم محلی و به خصوص بر شهر اراک نیازمند مدیریت زیست بومی است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - کویر میقان اراک کانون فرسایش و آلودگی هوای شهرستان اراک است که اجرای طرح های بیابان زدایی و مقابله با گرد و غبار در این منطقه نیازمند تخصیص اعتبار و همکاری صنایع مستقر در شهرک های صنعتی مجاور کویر است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۲۰:۱۹    
شاهرود_ جلسه هماهنگی تشییع و تدفین شهید گمنام در روستای میقان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود و جانشین سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تالاب میقان اراک، گوش سپردن به آوای پرندگان. یکی از بهترین مناطق استان مرکزی برای طبیعت گردی تالاب میقان است که درناها نادرترین پرندگان دنیا به این تالاب کوچ می کنند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۲۱:۲۸    
حسین زمانی میقان با انتشار تصویری از روزنامه رسمی در شبکه های اجتماعی، از شراکت سلاح ورزی، مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد و یکی از مدیران فولاد مبارکه به نقل از نود اقتصادی خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره دامپزشکی اراک از بازدید اکیپ دامپزشکی این شهرستان از تالاب میقان در جریان رصد و پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد در شهرستان اراک خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۵    
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان: تالاب میقان هر ساله پذیرای بیش از 20 هزار قطعه پرنده مهاجر از جمله درناها، تنجه، آنغوت و حواصیل ها است.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۳:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از ورود اولین دسته از پرندگان مهاجر به تالاب میقان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با ورود اولین دسته از پرندگان مهاجر، تالاب میقان رسما میزبانی خود را آغاز کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۴:۵۹    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از اجرای طرح های بیابانزدایی و بیولوژیک در 600 هکتار از اراضی کویری اطراف تالاب میقان اراک خبر داد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه جامعه: مدیرعامل مؤسسه محیط زیستی سبزاندیشان اراک با بیان اینکه متأسفانه قانون معادن نجات تالاب میقان را غیر ممکن کرده است، گفت: امروز بین قانون معادن و قوانین محیطی زیستی یک تعارض بزرگ وجود دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح های بیولوژیک در 600 هکتار از زمین های اطراف تالاب میقان اراک اجرا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۵    
اراک - ایرنا - ایبک آباد روستایی با بیش از یک هزار و 500 نفر جمعیت از توابع بخش مرکزی شهرستان اراک در دهستان مشهد میقان است که مدت هاست انتشار بویی نامطبوع از شهرک صنعتی، اهالی این روستا را آزرده می کند و باعث گلایه و شکایت مردم شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان طرح پژوهشگر گیلانی به عنوان یکی از طرح های برتر برای تالاب میقان و مقاله راهبردی زیست پذیری شهر اراک با رویکرد تنوع زیستی و گردشگری پایدار با نگرش و ارایه راهکارها برای احیای تالاب میقان، حایز رتبه برتر سوم اولین همایش ملی بحران های زیست محیطی تالاب میقان در شهر اراک شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: نیاز است طرح های تدوین شده برای تالاب میقان اجرایی شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: برخی مشکلات تالاب میقان اراک ناشی از دست اندازی انسان هاست.
باز خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
همایش ملی بحران های زیست محیطی تالاب میقان اراک روز سه شنبه در کانون امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی یک فعال محیط زیست گفت: تالاب میقان تبدیل به سرزمینی بی سامان شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرعامل شبکه مردم نهاد منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی گفت: انتظار است استاندار این استان دستگاه های کم کار و آنهایی که وظایف خود را در قبال برنامه مدیریت زیست بوم تالاب میقان اراک انجام نداده اند، را معرفی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه تالاب میقان باید هر چه سریع تر ثبت کنوانسیون رامسر شود گفت: پنجمین برنامه مدیریت زیست بومی برای تالاب میقان در سال 95 تصویب شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۵    
ایسنا/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: تالاب میقان اراک 48 درصد جمعیت استان را تحت پوشش خود قرار داده است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۰:۵۹    
موکب و ایستگاه مهمانان کوچک امام حسین(ع) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در امامزاده محمد عابد(ع) میقان اراک با حضور مخلص و الائمه استاندار مرکزی برگزار شد و استاندار مرکزی با پویش کتاب "تشنه لبان" و "چهل روز عاشقانه" آشنا شدند و کتاب تشنه ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۵:۵۲    
موکب و ایستگاه مهمانان کوچک امام حسین(ع) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در امامزاده محمد عابد(ع) میقان اراک برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
پیاده روی جاماندگان اربعین در نقاط مختلف استان مرکزی و به طور ویژه در اراک در مسافتی 12 کیلومتری تا حرم مطهر شاهزاده عابد(ع) مشهد میقان با حضور دلدادگان حسینی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: همزمان با صبح روز اربعین عاشقان سید و سالار شهیدان از شهرستان اراک به سمت آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان پیاده روی خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی محفل شعر "در عزای برادر" به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی اخیر حرمِ حضرت شاهچراغ علیه السلام در آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اراک برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۲    
ایجاد ظرفیت های گردشگری و بوم گردی در تالاب میقان اراک با هدف تقویت و استفاده از قابلیت های منحصر به فرد این منطقه بررسی شد.
بقاع نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۳:۰۶    
در روستای کمال آباد پایین تر از دهستان مشهد میقان شهرستان اراک، مزاری نو ساز وجود دارد که به امامزاده هاشم و یحیی معروف است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۷:۵۳    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: مالچ پاشی به دلیل نفوذ رسوبات آلوده مالچ در عمق خاک و سفره های آب زیرزمینی مناسب نیست بنابراین احداث بادشکن بهترین راه برای مقابله با پراکندگی ریزگردها در کویر میقان است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۳۴    
جنوب شرق تالاب میقان در حال بدل شدن به بیابان است. 600 هکتار از زمین های منطقه آنقدر فاصله شان تا بیابانی شدن کم است که مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اعلام خطر کرده و گفته است بیابان زدایی و کنترل گردوخاک باید به سرعت آغاز شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: یک منطقه بیابانی 600 هکتاری در کویر میقان فعال شده است و باید به سرعت مراتب بیابانزدایی و کنترل گرد و خاک آغاز شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
افزایش سرعت وزش باد در ساعات بعدازظهر و اوایل شب موجب خیزش گردوخاک محلی در مناطق مستعد استان به خصوص مناطق مجاور تالاب میقان خواهد شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۷:۱۹    
گروه کسب و کار: قیمت تشک پشمی میقان یک نفره و دو نفره گوسفندی و راهنمای خرید تحت تاثیر عواملی مانند کیفیت پشم گوسفند از لحاظ لطافت و نرمی، ابعاد تشک، برند تولیدکننده و طراحی و جزئیات متفاوت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۱    
ایسنا/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: تالاب میقان اراک جزو 8 تالاب دارای برنامه جامع مدیریت زیست بومی با 6 هدف جامع است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: کارخانه تعطیل شده قند شازند، به نفع مردم این شهرستان تعیین تکلیف خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
پوستر همایش ملی بحران های زیست محیطی تالاب میقان اراک طی مراسمی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی رونمایی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۱:۴۸    
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه مسئله حقابه تالاب میقان در حال بررسی است، گفت: اراک باید به عنوان شهر تالابی مطرح شود.