یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۲۸Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صیادان»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
قم ایرنا فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دو نفر صیاد پرنده و دو نفر صیاد ماهی با هوشیاری محیط بانان در قم شناسایی و دستگیر شدند.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: منطقه کویری مارکوه دامغان با 100 هزار متر مربع وسعت و یکی از مهمترین زیستگاه های مار های سمی کشور و یکی از تولید کنندگان اصلی مواد اولیه صنعت پادزهر سازی است. این منطقه زیستگاه اصلی 6 نوع افعی ایران است. مار هایی که توسط با تجربه و حرفه ای ترین صیادان ایران زنده گیری می شوند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۷:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل تعاونی صیادان بندر دیر خاطر نشان کرد: فاضلاب های صنعتی شرکت های پتروشیمی میزان جیوه آب را افزایش داده اند و آب در بسیاری از مناطق جنوب کشور سنگین شده است. چنین آبی قابلیت پرورش ماهی را ندارد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
خلیج فارس:منطقه کویری مارکوه دامغان با 100 هزار متر مربع وسعت و یکی از مهمترین زیستگاه های مار های سمی کشور و یکی از تولید کنندگان اصلی مواد اولیه صنعت پادزهر سازی است. این منطقه زیستگاه اصلی 6 نوع افعی ایران است. مار هایی که توسط با تجربه و حرفه ای ترین صیادان ایران زنده گیری می شوند.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
منطقه کویری مارکوه دامغان با 100 هزار متر مربع وسعت و یکی از مهمترین زیستگاه های مار های سمی کشور و یکی از تولید کنندگان اصلی مواد اولیه صنعت پادزهر سازی است. این منطقه زیستگاه اصلی 6 نوع افعی ایران است. مار هایی که توسط با تجربه و حرفه ای ترین صیادان ایران زنده گیری می شوند ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۲    
هر ساله با شروع فصل پاییز عملیات زهرگیری و تولید پادزهر از مار های افعی شاخدار منطقه مارکوه دامغان ناجی افرادی است که در اقصی نقاط ایران به مارگزیدگی دچار می شوند. متخصصان و محیط بانان کشورمان توانسته اند با زنده گیری مار ها و زهر گیری از آن ها پادزهر مارگزیدگی ضد زهر مار بسازند.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
فکر شهر- مصطفی منفرد : مدیرکل شیلات استان بوشهر که همراه با تعدادی از مدیران این اداره به خارگ سفر کرده بود، از بندر صیادی این جزیره بازدید و در جلسه ای با حضور بخشدار ویژه خارگ و نمایندگان جامعه صیادی مشکلات صیادان جزیره را مورد بررسی قراردادند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا – استاندار گیلان توجه بر اقتصاد کشاورزی و توسعه اقتصاد دریا محور را برای استان حیاتی دانست و گفت: طی سالهای اخیر بخش صیادی آسیب های متعددی را تحمل کرد و متاسفانه تاکنون برنامه و راهکارهای حمایتی از این بخش یا اجرایی نشد و یا موفقیت آمیز نبود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
استاندار گیلان بیمه صیادی را از مهم ترین مطالبات فعالان این صنف خواند و گفت: ارائه تسهیلات کم بهره در قالب تعاونی جهت تجهیز امکانات صیادی و تامین سوخت مورد نیاز قایق ها از دیگر مطالبات این بخش است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ورود صیادان غیر مجاز به دریا موجب صدمات شدید به ذخایر آبزیان می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
صیادان متخلف درسردشت به دام حافظان محیط زیست افتادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۴:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به افزایش 23 درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر، گفت: از ابتدای فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر 920 تن ماهی توسط صیادان استان های شمالی صید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستاناعلام کرد : افزایش ابر در آسمان سیستان و بلوچستان، صیادان محدودیت در تردد دریایی را جدی بگیرند
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به سفر اعضای هئیت رئیسه برای دومین هفته متوالی به جنوب سیستان و بلوچستان و پیگیری بیمه صیادان اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۹:۴۰    
هشدار هواشناسی به صیادان، این هفته به دریا نروید، باد و باران در راه است
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۰۲    
رفیعی با بیان اینکه ترالرها امان صیادان بومی را گرفته اند در توئیتی نوشت: جلوی مافیای هفت سَر صید ترال با استقامت مجلس و دولت انقلابی می ایستیم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا از تارنمای عرب 48، نظامیان صهیونیست با توقیف یک قایق ماهیگیری در نزدیکی سواحل غزه 5 صیاد را بازداشت کردند. بر اساس این گزارش، صهیونیست ها به بهانه عبور این قایق ماهیگیری از محدوده 15 مایلی که صهیونیست ها برای صیادان فلسطینی در غزه تعیین کردند، صیادان را [...]
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه عسگری نیا| بعد از گذشت 5 روز، سرانجام 4 صیاد دیری با کمک نجاتگران جمعیت هلال احمر دیر، از میان آب های بوشهر نجات پیدا کرده و به زندگی برگشتند. حادثه تلخی که بعد از وقوع طوفان دریایی برای این صیادان در آب های آزاد اتفاق افتاد ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۴:۳۱    
فرماندار دیر از توابع استان بوشهرگفت:عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن چهار صیاد دیری که پنج روز در دریا ناپدید شده بودند با پیدا شدن آنها با موفقیت پایان یافت.
نفت آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۱    
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: چهار صیاد گم شده در آب های خلیج فارس پس از گذشت چهار روز سالم پیدا شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۵    
بوشهر- فرماندار شهرستان دیر گفت: صیادان مفقود شده در خیلج فارس پس از پنج روز جست وجو سالم پیدا شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۰   + ۲۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- فرماندار دیر از توابع استان بوشهرگفت:عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن چهار صیاد دیری که پنج روز در دریا ناپدید شده بودند با پیدا شدن آنها با موفقیت پایان یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
صیادان دیری مفقود شده پس از 4 روز جستجو در آب خلیج فارس با سلامت کامل پیدا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اختلافات و تنش های موجود بین لندن و پاریس در طی ماه های اخیر درباره صیادان و مهاجران سرانجام به فاجعه دردناکی منتهی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیّر از اعزام بالگرد برای جست وجوی مفقودین بر فراز دریای خلیج فارس خبر داد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۹    
به گزارش خلیج فارس؛ سعید اسدپور پافزود: با پیگیری نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی ، درخواست فرماندار و مدیران شهرستان دیر به همت مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و همکاری شرکت نفت وگاز یک فروند بالگرد شرکت نفت وگاز پارس برای یافتن صیادان ناپدید شده دیری بر فراز آب ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - رئیس روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: عملیات جستجو برای امداد و نجات صیادان ناپدید شده شهرستان دیر از توابع استان بوشهر با یک فروند بالگرد شرکت نفت وگاز پارس آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
صیادان گیلانی از ابتدای امسال تا کنون با صید کیلکا از دریای خزر 250 میلیارد ریال درآمد کسب کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - فرماندار شهرستان دیر از توابع استان بوشهرگفت: برای نجات صیادان مفقود شده این شهرستان نیاز به اعزام بالگرد است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۳۷    
صیادان صنعتی در سال های اخیر بیش از هر چیز بر صید کوسه ماهیان تمرکز کرده اند. آنها در سواحل پوینت نوآر شهری بر روی اراضی بین خلیج پوینت نوآر و اقیانوس اطلس واقع شده است کوسه ها را صید می کنند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
با افزایش ماهیگیری صنعتی در سواحل کنگو، ماهیگیران این کشور برای امرار معاش به طور فزاینده ای به صید کوسه متمرکز شده اند. به گزارش فرارو، شکار کوسه چیز جدیدی نیست، اما این پدیده طی دو دهه گذشته افزایش یافته است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کیش - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کیش گفت: بومیان و جامعه صیادان این جزیره قدر دان خدمات ماموران نیروی انتظامی در تامین امنیت هستند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
صیادان با چشم خود شناورها یا تورها و ماشین آلات صید ترال را دیده اند و می گفتند درحالی که دریای عمان این چنین از سوی برخی شرکت ها جارو می شود، صیادان بومی برای گذران عادی زندگی خود از راه صیادی در مضیقه و فشار هستند.
صبح کیش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، مریم محمدی گفت: یک قطعه کوسه پلنگی که به دلیل آسیب دیدگی قادر به شنا کردن نبود پس از اطلاع یکی از پرسنل بندرگاه کیش با حضور محیط بانان و با کمک چند نفر از صیادان بومی و ساکنان زنده گیری شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۱    
بابلسر- درحالی که صیادان مازندران چنددهه چشم انتظار سخت و زیان آورشدن شغل صیادی هستند اما این مطالبه مهم در تلاطم امواج و وعده های مسئولان به فراموشی سپرده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گلستان گفت که از ابتدای فصل صید در این استان تاکنون 52 قطعه ماهی خاویاری نابالغ از تور صیادان نجات یافته و در دریا رها شدند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مرکز تحقیقات و بازتوانی سگ های آبی هلند در ایران گفت: نیلوفر؛ فُک خزری ماده که در تور صیادان ایستگاه میان قلعه شبه جزیره میانکاله گرفتار شده بود
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۵۰    
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش صدور مجوزهای موقت برای صیادان را یکی از مهمترین راه حل های این مشکل دانست و بر تسریع آن تاکید کرد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان گفت: صیادان یک قلاده فوک خزری ماده که در تور صیادان پره استان در منطقه میانکاله گرفتار شده بود را نجات دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - نماینده مرکز تحقیقات و بازتوانی سگ های آبی هلند در ایران گفت: نیلوفر؛ فُک خزری ماده که در تور صیادان ایستگاه میان قلعه شبه جزیره میانکاله گرفتار شده بود پس از نمونه برداری و تشخیص سلامتی کامل در پهنه آبی دریای خزر رها شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
صیادان فوک خزری گرفتار در تور را نجات دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی استهبان فارس اعلام کرد: مقدمات تشکیل تعاونی صیادان این شهرستان با هدف صید از سد رودبال فراهم شده و داوطلبان را برای مشارکت در این کار فرا می خوانیم.
رییس جمهور حفظ محیط زیست را موجب قدرت، امنیت و نوعی سرمایه گذاری بلند مدت و رشد تولیدات کشور دانست و گفت: برای صیانت از محیط زیست باید ارتباط دانشگاه به عنوان اتاق فکر و جایگاه اندیشه ورزی با دستگاههای اجرایی تقویت شود و دولت دیدگاه ها و نظرات اساتید و نخبگان محیط زیست را سرمایه و پشتوانه ارزشمندی ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش صدور مجوزهای موقت برای صیادان را یکی از مهمترین راه حل های این مشکل دانست و بر تسریع آن تاکید کرد
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۱:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
خلیج فارس: برای تهیه ماهی خیلی تازه باید سر تور صیادان حاضر شد و ماهی را از کنار دریا خرید، اما ماهی های تازه صید شده در بازار ماهی فروشان هم عرضه می شود، پس بهتر است با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، ماهی مورد نیاز را از بازار محلی یا فروشگاه های پروتئینی تهیه کنید و اگر هم تازه نبود ...
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سایه روند نزولی صید انواع ماهیان استخوانی در گیلان از روزهایی ابتدایی آغاز فصل صید همچنان سنگین است زیرا آمارها نشان می دهد که در نخستین ماه میزان صید صیادان استان با کاهش 16 درصدی مواجه بوده است. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
باوجود تلاش های مسئولان برای بازسازی ذخایر آبزی خزر، میزان صید ماهی از بزرگ ترین دریاچه جهان هرسال کمتر از سال قبل است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان این که در چند سال اخیر، دلالان، حاصل دسترنج صیادان را به تاراج برده اند، گفت: از این پس با محوریت شرکت سرمایه گذاری و توسعه تجارت صید صنعتی منطقه آزاد چابهار، آبزیان صید شده، خرید تضمینی خواهند شد تا نوسانات قیمتی احتمالی، مدیریت شود. ...