دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۱:۵۸Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صیادان»

جویا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۳    
صیادان دوست دار محیط زیست شهرستان تنگستان استان بوشهر جان دلفین گوژ پشت اسیر شده در تور صیادی را با پاره کردن تورهای خود نجات دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان گفت: تاکنون و بعد از گذشت حدود 5 ماه از آغاز فصل صید، 304 تن انواع ماهیان استخوانی از آب های استان صید شده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کاربرفضای مجازی در توییتی نوشت: خستگی در کنید با دیدن این کلیپ، دو صیاد زحمتکش و آگاه تنگستانی با پاره کردن تور ماهیگیری خود دلفین مهربان خلیج فارس را آزاد می کنند، این سالها رفتار صیادان جوان با طبیعت و دریا بهبود چشمگیری یافته است، دو صیاد عزیز حسن خلیلی و علی صیادی هستند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- صیادان دوست دار محیط زیست شهرستان تنگستان استان بوشهر جان دلفین گوژ پشت اسیر شده در تور صیادی را با پاره کردن تورهای خود نجات دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دو صیاد اهل شهرستان تنگستان در استان بوشهر اقدام به آزادسازی یک دلفین که در تور ماهیگیری شان گیر افتاده بود، کردند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
هرمزگان- مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از ظرفیت های صید و صیادی پارسیان ،بندر جوادالائمه و بندر صیادی زیارت بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: یک بهله عقاب طلایی که هنگام صید توسط صیادان دچار آسیب شده بود پس از تیمار و بهبودی در طبیعت رهاسازی شد.
اقتصاد ایران: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره آخرین وضعیت پوشش بیمه ای رانندگان تاکسی گفت: سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرده است که با قیودی با جایگزینی این مبلغ موافق است. در حال نهایی کردن این موضوع هستیم، جایگزینی بخش عمده ای از مشکل را حل می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دریای خزر امروز مواج بوده و برای فعالیت های صیادی مناسب نیست.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از انتشار گزارشی درخصوص مشکلات حذف یارانه بیمه کشاورزان و صیادان و کارگاه های جدیدالتاسیس زیر پنج نفر، این گزارش توسط نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس پیگیری و مصوب شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۵    
پس از انتشار گزارشی از سایت بلاغ مازندران درخصوص مشکلات حذف یارانه بیمه کشاورزان و صیادان و کارگاه های جدیدالتاسیس زیر پنج نفر، این گزارش توسط نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس پیگیری شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان و مسئولین شیلات شهرستان از موج شکن مردمی گرزه در راستای بررسی و حل مسائل مشکلات جامعه صیادی بندر گرزه و ارتقای خدمات رسانی از این موج شکن بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین، بیش از 25 تله زنده گیری پرندگان وحشی را معدوم کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۱۳    
مدیرکل هواشناسی گلستان از ورود سامانه بارشی به استان خبر داد و گفت: صیادان در مدت فعالیت این سامانه از فعالیت های دریایی پرهیز کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - شیلات مازندران برای نخستین بار تکثیر نیمه مصنوعی ماهی سفید در رودخانه های شیلاتی استان را به صیادان بومی با تجربه به عنوان پیمانکاران بخش خصوصی سپرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه صیادی استان خوزستان گفت: الزام به نصب ردیاب موسوم به AIS بر روی شناورهای صیادی فعالیت صیادان خوزستانی را با مشکل مواجه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دریای خزر از عصر امروز به تدریج مواج و طوفانی می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۹    
مدبری از برنامه ریزی شیلات برای افزایش درآمد صیادان گیلانی خبر داد و گفت: تمهیداتی در حال انجام است تا به واسطه آن جایگاه های صید پره استان گیلان دو منظوره شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۱    
صیادان گیلانی، از 20 مهر تاکنون، بیش از هزار تن ماهی استخوانی از دریای خزر صید کردند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۳    
سلامت نیوز :دولت ژاپن و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) توافق نامه تامین مالی پروژۀ توسعه پایدار زنجیره ارزش ماهی تن در منطقه چابهار ایران را امضا کردند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۱    
دریای خزر امروز و فردا مواج و طوفانی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل شیلات مازندران گفت: حمایت از قشر صیادان ضروری است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره اتحادیه تعاونی های صیادی پره استان گیلان توضیح داد: مشکلات متعددی دامن گیر صیادان استان شده است اما هیچ فریادرسی برای ما وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- پرورش ماهی در قفس یکی از روش های پرسود و صنعتی کم هزینه در پرورش آبزیان در آب های استان هرمزگان به شمار می رود که در سال های اخیربا حمایت دولت تدبیر وامید این صنعت مهم مورد توجه صیادان قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۴:۱۱    
عبدالحمید پیر دریا در بابلسر: اقتصاد صیادان و ماهیگیران کیلکا لنگ می زند، خزر دیگر دریای سابق نیست، با ماهیگیران تنگ چشمی می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست دیواندره از برخورد با شکارچیان متخلف و کشف ادوات صید در حوزه سد سیازاخ در شهرستان دیواندره خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اگرچه صید ترال بارها ممنوع اعلام شد و اخیرا نیز معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور از توقف صید ماهی ترال خبر داد اما صیادان بومی در جنوب کشور می گویند صید ترال همچنان ادامه دارد. صیدی که هم آسیب های زیادی به تنوع زیستی وارد می کند و هم نان صیادان بومی را آجر کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۷:۲۰    
دریای خزر امسال برای صیادان شمال کشور سنگ تمام نگذاشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
چرا صید کیلکا و شب های دریا نوردی صیادان در مازندران کاهش یافت؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
هواشناسی مازندران درباره مواج شدن دریا ، وزش باد شدید ، باران و کولاک برف در جاده های کوهستانی و آبگرفتگی استان هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
دریای خزر در 2 روز آینده با احتیاط به دریا بروند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۳۶    
هواشناسی مازندران درباره طوفانی شدن دریای خزر از بعدازظهر فردا به صیادان و فعالان دریایی هشدار داد.
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: رئیس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب از کشف و ضبط بیش از 300متر تور ماهیگیری انتظاری از متخلفین شکار و صید غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
وضعیت دریای خزر برای فعالیت های دریانوردی مناسب است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - مدیرعامل تعاونی صیادان گناوه گفت: یک فروند شناور غیرمجاز در حین صید منوع ترال در آب های این شهرستان توسط گشت پایگاه دریابانی توقیف و به اسکله تعاونی صیادان انتقال یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۱    
مدیر کل شیلات گیلان : از ابتدای فصل صید تاکنون صیادان گیلانی 950 تن ماهی استخوانی از دریای خزر صید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - فراوانی دسته های ماهی در پهنه های آبی مشمول فعالیت صیادان گلستان در کنار شرایط مساعد آب و هوایی و کمبود مشتری به خاطر کرونا سبب شده تا قیمت ماهی بویژه از نوع کپور در بازارچه های ساحلی این خطه شمال کشور کاهش محسوسی را تجربه کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - کاسپین، این دریاچه عظیمی که نام دریا را برازنده خود ساخته زمانی زیستگاه آبزیان گوناگون بود. اما ساکنان پیرامونش، جفا پیشه کردند و زلالش را به ناپاکی ها آلوده ساختند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - ورود انبوه ماهی سفید به آب های ساحلی دریای مازندران تور صیادان استان را انباشته کرده و سبب شده تا قیمت گونه های مختلف ماهیان دریایی و پرورشی از جمله ماهی سفید و کفال در بازار ماهی فروشان بیشتر از 20 درصد کاهش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- جانشین اداره آتش نشانی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری مانور آموزشی اطفاء حریق برای صیادان روستای رمچاه قشم خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
صید ماهی در دریای مازندران امسال 23 درصد کاهش داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
صیادان گیلانی امسال بیش از 5 هزار تن کیلکا از دریای خزر صید کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل هواشناسی گلستان از ورود سامانه ناپایدار به استان خبرداد و گفت: سرعت وزش باد در برخی از نواحی گلستان به 65 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
"مه چِرِم" یا همان مه گرفتگی درجلگه که در فصل زمستان بسیار اتفاق می افتد از دیرباز برای مردمان شمال روز پربرکتی برای صیادی بود اما صبح ها که جلگه را مه فرا می گیرد دیگر این تصور قدیمی برای صید ماهی وجود ندارد و صیادان متلاطم شدن دریا را برای صید ماهی بهتر می پسندند تا سکون دریای بی امواج را ! ...
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
وضعیت دریای خزر امروز برای فعالیت های دریایی آرام و مساعد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۰:۰۷    
بزرگترین دریاچه جهان به دلیل شرایط مناسب جوی تا دو روز آینده برای فعالیت های صید و صیادی مناسب است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت که وزش تندباد با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت باعث مواج شدن دریای خزر طی ساعات آینده می شود بنابراین توصیه می کنیم ماهی گیران و صیادان جنبه های احتیاطی را رعایت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
فرمانده مرزبانی کشور گفت: صیادان عزیزی که با تلاش مضاعف نان حلالی را برای خانواده های خود فراهم می کنند همیشه مورد حمایت و پشتیبانی مرزبانان هستند.