سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۹:۱۳Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنگه هرمز»

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس گفت: موقتاً یک گوی متوسط و موجود با ظرفیت بارگیری حدود 5 هزار مترمکعب در ساعت آماده و تست های لازم انجام شده است تا در بهمن ماه برای بخش زودهنگام بتوانیم آماده دریافت و بارگیری نفت و میعانات گازی باشیم.
باشگاه خبرنگاران   ۷ ساعت پیش    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:امروز در مناطق شرقی و شمالی استان و نقاطی از تنگه هرمز رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان امروز برای برخی نقاط شرقی و شمالی استان و نقاطی از تنگه هرمز رگبار پراکنده باران پیش بینی کرد.
هرمزبان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
خراسان جنوبی اعلام کرده منابع آبی اش رو به اتمام است؛ در سیستان و بلوچستان هم 3000 روستا آب پایدار ندارند؛ خراسان رضوی هم دیگر آبی برای صنایعش ندارد. ...
با توجه به ظرفیت های مناسب منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به دلیل همجواری با تنگه هرمز و نزدیکی به کشورهای حوزه خلیج فارس، توسعه زیرساخت های این منطقه می تواند منجر به جذب بسیاری از سرمایه گذاران بخش های مختلف صنعتی و معدنی شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
پدیده غالب ظهر امروز هرمزگان، وزش باد های جنوب غربی بر روی تنگه هرمز است.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به ظرفیتهای مناسب منطقه ویژه خلیج فارس به دلیل همجواری با تنگه هرمز و نزدیکی به کشورهای حوزه خلیج فارس، توسعه زیرساختهای این منطقه میتواند منجر به جذب بسیاری از سرمایهگذاران بخشهای مختلف صنعتی و معدنی شود ...
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: آب های تنگه هرمز کمی مواج پیش بینی می شود لذا توصیه می شود تردد دریایی شناورهای سبک با احتیاط صورت پذیرد.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس آخرین مدل های هواشناسی امروز (28 آبان) در استان های گیلان، مازندران و اردبیل بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از ظهر امروز تا ساعات پایانی امشب وزش باد های شدید غربی سبب مواج شدن آب های خلیج فارس و تنگه هرمز می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۱۵    
اگر به یاد داشته باشید، با هربار افزایش تنش میان ایران و کشور های اطراف خلیج فارس، اخباری از تهدیداتی مبنی بر بستن تنگه هرمز منتشر می شود.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: از دیشب با نفوذ زبانه های سامانه پرفشار، وزش باد شدید شمال شرقی (باد نعشی) مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین مناطق دریایی از جمله تنگه هرمز را فرا گرفته است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: در مناطق دریایی به ویژه تنگه ی هرمز و دریای عمان وزش باد شدید شمال شرقی (باد نعشی) پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا و افزایش ارتفاع موج تا محدوده 180 سانتیمترخواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۲۰:۱۶    
بستن تنگه هرمز برای کشور ایران تنها چند دقیقه زمان می برد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
انتشار تصاویری ماهواره ای از خروج روزگذشته ناوگروه Nimitz نیروی دریایی آمریکا در حال گذر از تنگه هرمز برای خروج از منطقه و اسکورت این ناوگروه توسط تعداد زیادی از قایق های تندرو سپاه پاسداران را در زیر می بینید. منبع: خبرگزاری دانشجو 262 262
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۹:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: نیروی دریایی دانمارک اعلام کرده تا چندی دیگر به جای فرانسه فرمانده ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز می شود. به نوشته روزنامه کپنهاک پست نیروی دریایی دانمارک 21 ژانویه (سه شنبه یکم بهمن 99 ) جایگزین فرانسه در نقش فرماندهی ماموریت دریایی ائتلاف اروپا در تنگه هرمز خواهد شد ...
هرمز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عارفی با بیان اینکه تردد شناورهای سبک در جزایر خلیج فارس با احتیاط صورت گیرد، گفت: در جزایر خلیج فارس تا غرب تنگه هرمز افزایش وزش سطحی باد جنوب شرقی خواهیم داشت و دریا کمی متلاطم خواهد شد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
از مجموعه 100 میلیون بشکه تولید روزانه نفت در جهان، 17.4 میلیون بشکه آن از تنگه هرمز صادر می شود، یعنی چیزی حدود یک پنجم که شامل صادرات کشور های ایران، عربستان، امارات، عراق، کویت می شود که همگی عضو سازمان اوپک هستند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از توافق ستاد ملی توسعه سواحل مکران با احداث یک بندر جدید در شرق تنگه هرمز با ظرفیت نهایی سالانه 150 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۱:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شبکه ای بی سی گزارش داد، استرالیا تا پایان سالجاری میلادی از ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا که در حال گشت زنی در تنگه هرمز است، خارج می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۳:۲۷    
حوزه/ محمد علی الحوثی گفت: هدف اسرائیل از عادی سازی روابط، جاسوسی علیه ایران و نزدیک شدن به تنگه هرمز است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری لبنانی العهد ، الحوثی توضیح داد: هدف رژیم صهیونیستی از عادی سازی مناسبات با کشورهای عربی جاسوسی کردن علیه ایران و پا گذاشتن در نزدیکی تنگه هرمز است. وی در ارتباط با تجاوز رژیم سعودی علیه یمن گفت: هدف عربستان اشغال کشور یمن و تسلط یافتن بر منابع ثروت در [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طی ساعات صبح تا ظهر امروز در محدوده تنگه هرمز وزش باد های شمال شرقی پیش بینی می شود.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
موقعیت ژئوپلتیک ایران برای بهره مندی از درآمد های بانکرینگ به گونه ای است که هر 12 دقیقه یک کشتی از تنگه هرمز و سالانه بالغ بر 47 هزار فروند کشتی در منطقه خلیج فارس تردد می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
موقعیت ژئوپلتیک ایران برای بهره مندی از درآمد های بانکرینگ به گونه ای است که هر 12 دقیقه یک کشتی از تنگه هرمز و سالانه بالغ بر 47 هزار فروند کشتی در منطقه خلیج فارس تردد می کنند.
مرکز بین المللی مطالعات صلح   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۳    
در پویایی قدرت جهانیِ قرن بیست و یکم ، از قدرتهایی که از نظر استراتژیک و اقتصادی مجهز هستند، با آغوش باز استقبال می شود. در این بین تنگه ها و آبراهه ها نیز در بدست آوردن این قدرت نقش بی بدیلی را ایفا می کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:طی ساعات صبح تا ظهر امروز آب های محدوده تنگه هرمز با وزش باد های شمال شرقی مواج است.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۳:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
عملیات احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی مکران پنجم تیرماه آغاز شده ولی مطابق وعده حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران قرار است، اسفند ماه آتی به بهره برداری برسد. ایران اعلام کرده که برای احداث این خط لوله 42 اینچی بیش از 1 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۰    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز سرعت وزش باد در محدوده تنگه هرمز و شرق خلیج فارس به 36 کیلومتر بر ساعت می رسد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده جو پایداری برای بیشتر مناطق کشور پیش بینی شده و با توجه به سکون نسبی هوا طی این مدت به تدریج بر غلظت آلاینده های جوی در شهر های صنعتی و پرجمعیت افزوده خواهد شد. ...
کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای سه روز اعلام کرد و از خیزش گردوخاک در شرق و جنوب شرق و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان گفت: امروز سرعت وزش باد های شمال شرقی در مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین تنگه هرمز در مقایسه با روز های گذشته کمتر پیش بینی می شود.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی از جو آرام 5 روزه در اکثر مناطق کشور و مواج بودن دریای عمان و تنگه هرمز طی امروز تا روز چهارشنبه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی از جو آرام 5 روزه در اکثر مناطق کشور و مواج بودن دریای عمان و تنگه هرمز طی امروز تا روز چهارشنبه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مقام های دانمارکی از اعزام پرسنل و تجهیزات نظامی کشورشان به تنگه هرمز خبر دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مقام های دانمارک از تصمیم خود برای اعزام نیرو و تجهیزات نظامی برای پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز خبر دادند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزیر خارجه و وزیر دفاع دانمارک طی روزهای گذشته از اعزام شماری نیرو،کشتی و بالگرد خود به تنگه هرمز برای پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا به بهانه کمک در تامین امنیت دریایی منطقه خبر داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در تنگه هرمز و سه استان کشور هشدار داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۰:۳۱    
دنیای اقتصاد : 2میلیارد دلار ؛ این ارزش پروژه ای است که شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری در پیشبرد آن مشارکت و همکاری می کنند؛ پروژه انتقال نفت از گوره به جاسک که بناست تا پایان سال 99 این پروژه به خط پایان برسد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه استان ها فرماندهان منطقه یکم نیروهای دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر ملاقات و بر تعامل و هم افزایی نیروها برای تأمین امنیت خلیج فارس تأکید کردند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۰    
شناورهای موشک انداز سوئدی، قایق های سریع Skjold ارتش نروژ و تعدادی از شناورهای کلاس LCS نیروی دریایی آمریکا به این نوع موتورها مجهز شده اند که نشان دهنده سرمایه گذاری ویژه غربی ها در این زمینه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: توصیه می شود شناورهای سبک، صیادی و تفریحی از تردد به ویژه در ساعات صبح تا ظهر امروز خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان اتخاذ شود.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۴:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا مستقر در غرب آسیا در گفت وگوی اینترنتی با مرکز مطالعات و تحقیقات امارات نتوانست دلایل منطقی برای حضور آمریکا در منطقه بیان کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مشاور عالی و اقتصادی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چابهار با توجه به موقعیت مناسب و خارج از آبهای حوزه خلیج فارس و تنگه هرمز و متصل به آبهای آزاد اقیانوس هند باید به پایتخت دریامحور کشور تبدیل شود.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
به گفته راستاد، با در نظر گرفتن عمده فعالیت های بندری ایران که از مسیر تنگه هرمز و در طول سواحل خلیج فارس انجام می گیرد، بندر چابهار مهمترین بندر کشور خارج از تنگه هرمز و در سواحل دریای عمان و اقیانوس هند است. بندری که یک جایگاه ویژه و منحصربه فرد برای کشور داشته و به همین خاطر ظرفیت ایجاد شده 8 ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه امنیت تنگه هرمز تنها به توسط کشورهای حوزه خلیج فارس تامین می شود، گفت: غربی ها با حضور در خلیج فارس تنها منافع نامشروع خود را دنبال و موجبات ناامنی در منطقه را فراهم می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه فرانسه از تمدید یک ساله ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در خلیج فارس و تنگه هرمز خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۶:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه فرانسه از تمدید ماموریت ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس و تنگه هرمز خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- چابهار بعنوان یکی از بنادر مهم و بزرگترین بندر اقیانوسی ایران و خارج از تنگه هرمز از موقعیت بسیار مناسب راهبردی در یک چهار راه جهانی قرار گرفته است که با وجود داشتن بندر ...