دوشنبه ۲۴ مردادساعت ۱۷:۴۱Aug 2022 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنگه هرمز»

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ بندر چابهار به جهت برخورداری از موقعیت ممتاز در شرق تنگه هرمز و دریای عمان در مسیر خطوط اصلی کشتیرانی به آفریقا، آسیا و اروپا قرار گرفته و به عنوان کوتاه ترین راه ارتباطی و ترانزیتی کشورهای آسیای میانه و افغانستان به بازارهای خلیج فارس ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی قشم اعلام کرد: از ساعت های بعدازظهر (دوشنبه 24 مرداد 1401) در مناطق دریایی استان هرمزگان به ویژه محدوده تنگه هرمز افزایش سرعت باد جنوب غربی و متلاطم شدن دریا پیش بینی می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
طبق آمار بیشترین نفت خام صادر شده توسط کشورهای حوزه خلیج فارس به سوی اروپا و ایالات متحده از تنگه هرمز عبور میکند که نشان از اهمیت، بزرگی و قدرت دریایی ایران در دنیا دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی قشم گفت: مناطق دریایی استان هرمزگان به ویژه تنگه هرمز امروز (شنبه 22 مرداد) با افزایش سرعت وزش باد جنوب شرقی متلاطم است که از ساعت های بعدازظهر از میزان سرعت باد در جزایر خلیج فارس کاسته خواهد شد ولی دریای عمان با ماندگاری وزش این بادها تا فردا متلاطم خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
با وزش باد های نسبتاً شدید جنوب شرقی آب های دریای عمان و نیمه شرقی تنگه هرمز نیز بویژه در ساعات قبل از ظهر متلاطم پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم با پیش بینی وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی بر روی آب های نیمه شرقی تنگه هرمز و دریای عمان در ساعت های قبل از ظهر (پنجشنبه بیستم مرداد 1401) خواستار گرفتن تمهیدات لازم برای رفت و آمد ایمن شناورهای سبک و صیادی در این مناطق شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: تنگه هرمز و دریای عمان امروز (سه شنبه هجدهم مرداد 1401) با وزش بادهای جنوب شرقی متلاطم است و از ساعت های شب بر شدت وزش این بادها در مناطق دریایی استان هرمزگان افزوده خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: شرایط رفت و آمد دریایی امروز چهارشنبه (دوازدهم مرداد 1401) در جزایر خلیج فارس مساعد است، ولی در شرق تنگه هرمز و دریای عمان کمی متلاطم پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۶    
ایسنا/هرمزگان مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تردد های دریایی بویژه در بنادر غرب و تنگه هرمز با رعایت هشدار و ایمنی کامل قابل انجام است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تدوام بارش های موسمی در بیشتر استان های کشور از مواج و متلاطم بودن دریای عمان و تنگه هرمز در دو روز آینده خبر داد.
سازمان هواشناسی در خصوص افزایش ارتفاع موج بیشینه تا 1/5 متر در تنگه هرمز، دریای عمان و نواحی ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان خبر داد.
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تدوام بارش های در بیشتر استان های کشور از مواج و متلاطم بودن دریای عمان وتنگه هرمز در دو روز آینده خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم با اعلام هشدار هواشناسی دریایی - سطح زرد از افزایش لحظه ای سرعت باد در مناطق دریایی به ویژه جزایر غربی و تنگه هرمز همراه با رگبار موقتی باران و رعد و برق در ساعت های بعدازظهر و شب (یکشنبه نهم مرداد 1401) خبر داد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۶:۱۱    
می توان نشست سه جانبه تهران را نشست 70 میلیارد دلاری توصیف کرد. به این ترتیب که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه سرمایه گذاری ای را به ارزش 40 میلیارد دلار در بخش نفت و گاز ایران اختصاص داد و اجرایی کردن توافق به کارگیری روبل و ریال به جای دلار و یورو آغاز شد ...
کارشناس سازمان هواشناسی از اتداوم بارش ها هم در نوار شمالی هم در نیمه جنوبی طی سه، چهار روز آینده خبر داد و گفت: در تهران هم امروز در ساعات بعد از ظهر احتمال رگبارهای پراکنده و بارش های رگباری وجود دارد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۲:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی همچنین دریای خزر را طی امروز و فردا مواج و متلاطم پیش بینی کرد و گفت: از امروز تا شنبه دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز را مواج پیش بینی کرده ایم.
کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه بارش های موسمی در بیشتر مناطق کشور طی امروز و روزهای آتی خبر داد و گفت: دریای خزر طی امروز و فردا و دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز تا شنبه مواج و متلاطم خواهد بود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۸:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
ایران اعلام کرده که اژدر فرا حفره زای خود را با موفقیت از یک کشتی در تنگه هرمز آزمایش کرده است. اژدرهای فرا حفره زا علیرغم سرعت های بالا، بردی کمتر از 10 مایل دارند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - کارشناس هواشناسی دریایی اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: با توجه به افزایش سرعت بادهای شدید جنوب شرقی تحت تاثیر سامانه مونسونی با سرعت تقریبی 50 کیلومتر در ساعت (30 نات) ارتفاع موج دریا در تنگه هرمز به بیش از 2.5 متر به بالا (6 پا) می رسد.
سازمان هواشناسی در خصوص فزایش 2 تا 2/5 متری ارتفاع امواج در دریای عمان و تنگه هرمز طی امروز و فردا هشدار سطح قرمز صادر کرد و از احتمال غرق شدن شناگران و خسارت عمیق به شناورهای سبک خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - کارشناس هواشناسی دریایی اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته، وضعیت دریا در روزهای (سه شنبه چهارم و چهارشنبه پنجم مرداد 1401) با توجه به وزش بادهای شدید جنوب شرقی تحت تاثیر سامانه مونسونی از اقیانوس هند در تنگه هرمز به بیشترین سرعت خود خواهد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید در 11 استان، خطر آسیب وارد شدن به محصولات کشاورزی و افزایش ارتفاع موج تا 2.5 متر در خلیج فارس و تنگه هرمز هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: با توجه به افزایش بادهای جنوب شرقی امروز (شنبه اول مرداد 1401) تنگه هرمز و دریای عمان متلاطم می شود و از اواخر شب بر میزان سرعت این بادها در این مناطق افزوده خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: آب های دریای عمان و تنگه هرمز نیز با وزش باد های نسبتاً شدید جنوب شرقی متلاطم و در محدوده خلیج فارس و جزایر کیش و لاوان شرایط برای تردد مساعد خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با تداوم وزش باد های نسبتا شدید جنوب شرقی امروز دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم است و شناور ها باید با احتیاط تردد کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در ساعات صبح پدیده غالب سواحل مه رقیق صبحگاهی خواهد بود و آب های دریای عمان و تنگه هرمز نیز با وزش باد های نسبتاً شدید جنوب شرقی متلاطم پیش بینی می شود.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۲:۵۶   + ۴۱ سایت دیگر  
امروز دریای عمان و تنگه هرمز و طی 5 روز آینده شرق دریای عمان و از اواخر وقت چهارشنبه تا شنبه دریای خزر مواج است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۶    
بندرعباس - ایرنا - کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی هرمزگان گفت: احتمال اختلال در ترددهای دریایی برای صبح فردا، پنج شنبه با توجه به وزش بادهای شدید جنوب شرقی در تنگه هرمز و دریای عمان وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۵   + ۵۶ سایت دیگر  
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری گفت: تنگه هرمز و دریای عمان دارای اهمیت حیاتی است و یکی از زمینه های همکاری نزدیک دو کشور محسوب می شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۰:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دریادار سیف بن ناصر الرحبی فرمانده نیروی دریایی عمان از روند ساخت انواع شناور های سطحی و زیر سطحی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس بازدید کرد. امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جهوری اسلامی ایران نتیجه سفر فرمانده نیروی دریایی عمان را تقویت مناسبات دوستانه بین ایران و عمان به ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی در مناطق دریایی استان به ویژه تنگه هرمز و دریای عمان سبب مواج شدن دریا و اختلال در تردد های دریایی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در ساحل و فراساحل تنگه هرمز و دریای خزر بین 1 تا 1.5 متر هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: دریا از عصر (دوشنبه بیست و هفتم تا شامگاه چهارشنبه بیست و نهم تیر 1401) در مناطق ساحلی و دور از ساحل شرق تنگه هرمز و دریای عمان با وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی مواج و طوفانی است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۹:۳۴    
سازمان هواشناسی با انتشار هشدار دریایی سطح نارنجی از وزش باد و افزایش ارتفاع موج در تنگه هرمز به مدت 3 روز خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۸:۰۳   + ۲۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به رشد ابرهای همرفتی، رعدوبرق، وزش باد شدید، احتمال تگرگ در مناطق مستعد و افزایش دمای نقاط مختلف کشور همچنین افزایش ارتفاع موج در تنگه هرمز تا 1.5 متر هشدار داد.
سلام نو / نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا گفت: ما منطقه را ترک نخواهیم کرد و به فشار بر برنامه هسته ای ایران ادامه می دهیم تا تهران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۲:۰۷    
مسدود شدن سرمایه های ایران در کره جنوبی ارتباط نزدیکی با تحریم های آمریکا علیه ایران دارد، بنابراین کره جنوبی باید به طور فعال نقش میانجی را در روابط ایران و آمریکا ایفا کند.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۰:۰۶   + ۳۳ سایت دیگر  
امروز غرب خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است. همچنین طی امروز و روز جمعه دریای خزر و طی 5 روز آینده شرقی دریای عمان مواج پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: با توجه به افزایش ابرناکی در مناطق دریایی استان هرمزگان و احتمال وقوع رعد و برق و تند باد لحظه ای در ساعت های بعدازظهر تا اوایل شب در مناطق یادشده شناورهای سبک امروز (چهارشنبه 22 تیر 1401) از رفت و آمد در تنگه هرمز و جزایر خلیج فارس خودداری ...
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار دریایی سطح زرد از افزایش ارتفاع موج و ایجاد تلاطم در آب های تنگه هرمز و دریای عمان خبر داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۰۸:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
در بخش هایی از هرمزگان، جزایر تنگه هرمز و جنوب فارس رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گاهی خیزش گرد و خاک را خواهیم داشت.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۱۹ - ۱۲:۱۷    
سازمان هواشناسی با انتشار هشدار دریایی سطح نارنجی از وزش باد و افزایش ارتفاع موج در شرق تنگه هرمز و دریای عمان خبر داد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۱۴:۱۷    
سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و خطر غرق شدن شناگران در دریای عمان و تنگه هرمز خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۰:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور و افزایش نسبی دما تا اواسط هفته آینده در نیمه شمالی ایران خبر داد. ...
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
براساس تحلیل نقشه های هواشناسی هرمزگان، در مناطق دریایی تنگه هرمز و دریای عمان در ساعات صبحگاهی وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی سبب مواج شدن دریا خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: با توجه به وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی و مواج بودن دریا در تنگه هرمز و دریای عمان شناورهای سبک از رفت و آمد در مناطق یادشده خودداری کنند.
سلام نو / شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گفته نقشینه، وزش باد شدید همراه با گردوخاک در برخی از ساعت ها در شرق، جنوب شرق و مناطقی از مرکز کشور در روزهای چهارشنبه و پنجشبنه تداوم پیدا می کند. جمعه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده رخ می دهد.
هرمز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۴:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
حسن زاده با اشاره به صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی جوی و دریایی از روز یکشنبه تا جمعه گفت: در مدت یاد شده از مردم می خواهیم از تردد در حاشیه رودخانه های فصلی، صعود به ارتفاعات، فعالیت های تفریحی و شنا در محدوده تنگه هرمز و دریای عمان همچنین جزیره لارک اجتناب کنند.
رئیس مرکز پیش بینی پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله بیان کرد: وقتی در منطقه ای 3 زمین لرزه بالای 6 ریشتر رخ می دهد باید انتظار داشت در یک تا دو ماه آینده شاهد وقوع زمین لرزه هایی در همین مقیاس و یا کمتر باشیم.