سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۸:۵۷Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنگه هرمز»

موج   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان طی بعد از ظهر امروز، خلیج فارس و تنگه هرمز متلاطم خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۸:۳۶    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: افزایش سرعت باد های جنوب شرقی بر روی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس سبب مواج شدن دریا خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام هواشناسی هرمزگان؛ امروز به تدریج با وزش باد های جنوب شرقی، سواحل دریای عمان و تنگه هرمز مواج می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز به تدریج با وزش باد های جنوب شرقی، سواحل دریای عمان و تنگه هرمز متلاطم خواهد بود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۵    
معین الدین سعیدی گفت: در حال حاضر از لحاظ راه های دسترسی و امکان انتقال کالا از سواحل مکران به افغانستان یا کشور های آسیای میانه، این منطقه بسیار نزدیک تر از بندرعباس است، بنابراین این ظرفیت ها تاکنون مورد غفلت واقع شده اند که باعث شده رهبر انقلاب نگاه ویژه ای به آن داشته باشند.
صبح کیش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، مجتبی حمزه نژاد افزود: امروز نوسانات دمایی تغییرات چندانی نخواهد داشت و از جمعه تا اوایل هفته آینده، کاهش نسبی یک تا 3 درجه سلسیوس در استان پیش بینی می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر تنها پایانه صادراتی نفتی ایران در جنوب کشور، خارک محسوب می شود، بنابراین این نیاز وجود داشت تا پایانه راهبردی دیگری هم برای صادرات نفت احداث شود و تصمیم بر این شد تا جاسک به پایتخت انرژی ایران تبدیل شود و این به معنای کاهش تمرکز صادرات نفت و گاز ایران از تنگه هرمز و انتقال آن به سواحل ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:امروز دریا در محدوده تنگه هرمز و دریای عمان با افزایش باد های جنوب شرقی، نسبتا مواج و همچنین در ساعات پایانی شب شرق خلیج فارس نیز متلاطم است.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ تولید اسلب های عریض و لوله های ترش، دو شرکت زیرمجموعه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری را در وندورلیست شرکت های نفتی جهان قرار داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
کاروان نفت کش های کویتی در 14 شهریور اقدام به عبور از تنگه هرمز کردند که به دلیل وضعیت شکننده ناشی از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، کاروان مذکور توسط ناوچه های ایرانی تحت تعقیب قرار گرفتند و در مقابل نیز کشتی های بیشتری از طرف آمریکا به منطقه اعزام شدند.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
منطقه حفاظت شده جنگل های حرا در استان هرمزگان واقع هست. گونه جنگلی حرا (مانگرو) از ویژگی های اکوسیستم سواحل جنوبی ایران که به طور پراکنده، از تنگه هرمز به سمت شرق و اقیانوس هند، در سواحل عمان، پدید آمده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۸:۳۶    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با فعالیت سامانه فصلی، افزایش سرعت باد های جنوب شرقی برروی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس باعث متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : خط لوله گوره به جاسک را یکی از استراتژیک ترین پروژه های تاریخ صنعت نفت ایران می نامند؛ پروژه ای که درصدد بود تا بتواند تهدید همیشگی بستن تنگه هرمز و اتفاقات سیاسی ناشی از آن را در صنعت نفت به فرصت تبدیل کرده و صادرات نفت را از خلیج فارس به دریای عمان منتقل کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
امروز با افزایش سرعت باد بر روی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، دریا در این مناطق از هرمزگان متلاطم می شود.
اقتصاد آنلاین / دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۷:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا تا پایان هفته در اغلب نقاط کشور افزایش نسبی دما را داریم، گفت: در 5 روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار حاکم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: افزایش سرعت باد های جنوب شرقی بر روی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران در عمان گفت: سواحل عمان عمیق است و کشتی های بزرگ می توانند حتی تا 100 متری ساحل پهلو بگیرند، به همین دلیل کشتی های اقیانوس پیما براحتی می توانند حتی بدون اسکله در سواحل این کشور آزادانه رفت و آمد کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: امروز در جزایر استان مه صبحگاهی همراه با کاهش دید افقی بود و در ساعات بعد از ظهر نیز وزش باد های جنوب غربی برروی خلیج فارس و تنگه هرمز موجب مواج شدن دریا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۰۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در ساعات بعد از ظهر وزش باد های جنوب غربی بر روی خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بعلت فعالیت سامانه فصلی و وزش باد های نسبتاً شدید جنوب شرقی، آب های دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۹:۲۸    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز و فردا تحت تاثیر فعالیت سامانه فصلی وزش باد های نسبتاً شدید جنوب شرقی در دریای عمان و تنگه هرمز پیش بینی می شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۲۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نیروی دریایی ارتش امروز در تراز انقلاب اسلامی قرار دارد، این نیرو با تکیه بر خودباوری و حرکت در مسیر راهبرد ما می توانیم ، موانع را از پیش رو برداشته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۳:۵۵   + ۲۹ سایت دیگر  
فرمانده کل ارتش گفت: بزرگترین کار دریادار خانزادی این بود که تمرکز دشمنان را از خلیج فارس و تنگه هرمز به اقیانوس اطلس و کارائیب منتقل کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد : دغدغه ای در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان نداریم.
انتخاب: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درجه دریاداری اعطایی فرمانده معظم کل قوا به امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش را نصب کرد.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان ناپایداری های جوی و دریایی در این استان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت: در ساعات ابتدایی صبح، مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب سواحل و جزایر استان است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اتفاقات دو سال اخیر برای نفتکش هایی که از تنگه هرمز به دریای عمان طی مسیر می کردند، عبارت جنگ نفتکش ها را دوباره زنده کرد؛ پس از سه دهه که هیچ گاه در خاورمیانه رخ نداده بود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
روسیه سعی دارد نفوذ سابق قبل از دهه 1990 و موقعیت خود به عنوان قدرت بزرگ را بازیابد. این رویکرد تا حدی با منافع آن دسته از دولت های منطقه که به دنبال معتدل کردن سلطه آمریکا در منطقه هستند، مطابقت دارد. ایران چندین قرن است که از درگیری بین قدرت های بزرگ به نفع خود استفاده می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از فردا تا اواسط هفته جاری افزایش سرعت باد های جنوب شرقی دردریای عمان و تنگه هرمز سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
امروز در برخی نقاط استان های کرمان، بوشهر ، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و فارس همچنین جزایر واقع در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۰۹:۳۰   + ۴۲ سایت دیگر  
صادق ضیاییان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز چهارشنبه در برخی نقاط استانهای مازندران و گلستان، شمال تهران، البرز و سمنان، همچنین در هرمزگان، جنوب استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و در شرق بوشهر، جزایر واقع در شرق خلیج فارس ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تحت تاثیر جریانات شرقی، امروز سه شنبه تا پایان هفته جاری به تناوب برروی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس وزش باد نسبتاً شدید شرقی تا جنوب شرقی و مواج شدن دریا پیش بینی می شود.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۶:۰۰    
از وابستگی عربستان، کویت و امارات یه تنگه هرمز تا حضور نظامی آمریکا؛ جنگ در تنگه هرمز نزدیک است؟ گزارش ویدیویی TRT را ببینید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
با تاثیر فعالیت سامانه فصلی در هرمزگان و افزایش باد های جنوب شرقی در دریای عمان و تنگه هرمز، دریا در این مناطق متلاطم می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۷:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
حضور نظامیان ایران، چین و روسیه در ولادی وستوک ، اعزام هواپیمای گشت دریایی فرانسه به تنگه هرمز، هشدار سازمان ملل نسبت به بروز فاجعه انسانی در افغانستان، عملیات هوایی آمریکا در شرق سوریه و شدت گرفتن تنش بین روسیه و انگلیس، از جمله مهمترین خبرها، رویداد ها و تحولات بین الملل در 24ساعت گذشته بوده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان ها و افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هشدار داد. به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وقوع رگبار باران و رعدوبرق ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۷:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
فارس: وزارت دفاع فرانسه به عنوان بخشی از ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز یک فروند هواپیمای گشت دریایی جدید خود را عازم منطقه کرد. به نوشته وبگاه ارو تایمز هواپیمای گشت دریایی آتلانتیک -2 (ATL2) یکی از جدیدترین هواپیماهای گشت دریایی است و وزارت دفاع فرانسه در راستای حضور در تنگه هرمز آن را به ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان ها و افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هشدار داد.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به افزایش سرعت باد بر دریای عمان و تنگه هرمز، اداره کل هواشناسی هرمزگان توصیه کرد تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی استان صورت پذیرد و شناور های سبک و صیادی نیز از تردد خودداری کنند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس ، سرفصل مهم ترین اخبار حوزه دفاعی و امنیتی در هفته ای که گذشت به شرح ذیل است. فرمانده نیروی دریایی سپاه: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز برقرار است ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۰۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: پایگاه خبری “نور” مدعی شلیک هشدار پدافند هوایی جمهوری اسلامی به پهپاد “ام کیو-9” آمریکا در حوالی تنگه هرمز شد. این پایگاه خبری تصاویری از شلیک هشدار پدافند هوایی ایران منتشر کرده است ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
بامداد روز پنجشنبه، 21 مرداد سال 1400 پهپاد MQ-9 ارتش آمریکا در حوالی تنگه هرمز و نزدیک مرز کشورمان شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در مناطق دریایی افزایش سرعت باد های جنوب شرقی بویژه در ساعات صبح تا بعدازظهر، سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
تصاویری از هشدار پدافند هوایی ایران به پهپاد MQ-9 ارتش آمریکا در حوالی تنگه هرمز و نزدیک مرز ایران که ساعتی پیش صورت گرفت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۲:۱۵    
جنگنده ترین خلبانان ایران، امروز در بندرعباس، گرد هم آمدند. جنگ آزموده ترین فرماندهان و زبده ترین خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آسمان خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را 24 ساعته رصد می کنند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۶:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده با حضور در پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندرعباس، ضمن بازدید از تجهیزات، امکانات، نیرو های مستقر و بخش های مختلف این یگان میزان آمادگی و توان عملیاتی این یگان را مورد ارزیابی قرار داد. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
صبح امروز در مناطق دریایی هرمزگان افزایش باد جنوب شرقی بویژه در شرق تنگه هرمز و بخش هایی از دریای عمان موجب متلاطم شدن دریا می شود لذا توصیه می شود شناور های سبک از تردد در این مناطق خودداری کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
تاکنون نام 30 گونه از کوسه ماهیان و سپرماهیان آسیب پذیر و در معرض خطر انقراض، در محدوده جزیره قشم و شمال تنگه هرمز ثبت شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه نگران تهدیدات دشمنان نیستیم چرا که اقتدار داریم، گفت: نیروهای سپاه همواره مدافع آب های خلیج فارس هستند.