شنبه ۱۱ تیرساعت ۰۰:۱۲Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش دما»

هشدار نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
آرش بهاروند احمدی در گفت وگو با خبرنگار مهر به پیش بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از چینش قابل توجه فشار سطح زمین است که موجب وزش باد، گرد و خاک، گرد و غبار، کاهش کیفیت هوا و افزایش دما در استان البرز می شود. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۱:۱۲   + ۳۴ سایت دیگر  
معاون اداره کل هواشناسی استان تهران از کاهش دمای هوا بین 3 تا 6 درجه سانتیگراد در تهران طی روز یکشنبه تا سه شنبه (12 تا 14 تیرماه) خبر داد. به گزارش ایسنا، به دلیل تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی، دمای زمین هر روز در حال افزایش است ...
هراز نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۳:۱۸    
به گزارش هراز نیوز ، صدیقه حق شناس معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آمل در جلسه مشترک مدیریت بحران و کمیته پدافند غیر عامل که روز چهارشنبه 8 تیر 1401 در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشده بود گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
افزایش دمای هوای خوزستان تا بالای 49 درجه تدام دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد – ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: افزایش دمای روزانه و سرعت وزش باد پدیده های قابل انتظار استان لرستان در روزهای آینده هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
افزایش دما و مصرف برق، امضای تفاهم نامه وزارت دفاع و وزارت نفت و تصویب دستورالعمل اوراق صرفه جویی انرژی از مهمترین اخبار حوزه آب و انرژی در هفته گذشته بود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۸:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی در خصوص تداوم افزایش دما از صدور هشدار سطح زرد گرمای هوا به باغداران و کشاورزان استان تهران خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
صادق ضیائیان گفت: روز پنجشنبه و جمعه استقرار هوای گرم و جو پایدار در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می شود. به گفته مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی از بعد از ظهر شنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و غرب گیلان افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۷:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با توجه به افزایش دما و افزایش فعالیت کنه ها ، لازم است مردم از خرید گوشت از مراکز غیربهداشتی خودداری کرده و بیماری تب کریمه کنگو را جدی بگیرند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: با کاهش بارندگی ها، تداوم خشکسالی و افزایش دما نسبت به سال های گذشته روبرو هستیم که سبب تغییرات اقلیمی و افزایش بروز پدیده گرد و غبار در استان می شوند و با توجه به ایجاد چشمه ها و مراکز گرد و خاک در سوریه و عراق و ایجاد سلول های بادی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۶:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی در خصوص تداوم افزایش دما از صدور هشدار سطح زرد گرمای هوا به باغداران و کشاورزان استان تهران خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به اینکه روند افزایش دما تا روز شنبه در اصفهان ادامه دارد، گفت: وضعیت جوی در اکثر مناطق به صورت صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می شود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۲۳    
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به افزایش دما و وزش شدید باد در پایتخت هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: روند افزایش دما و استقرار توده هوای گرم و داغ تا پایان هفته برای استان پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با تایید بر اینکه تأمین برق مطمئن و پایدار حتی در شرایط پیک مصرف نیز از اولویت های این شرکت است، گفت: با وجود افزایش دما در پیک 1401، خوشبختانه تاکنون هیچ خاموشی با برنامه ای در کردستان اعمال نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
هواشناسی خوزستان افزایش دما و استقرار توده هوای داغ و گرم تا پایان هفته بر روی استان پیش بینی کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان از افزایش دمای هوا در کرمان خبر داد و گفت: دما در شهداد طی 24 ساعت اخیر به 49 درجه رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری آذربایجان غربی با توجه به افزایش دما در روزهای آتی، از احتمال وقوع آتش سوزی د ر جنگل ها و مراتع این استان خبر داد.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۲۲:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به افزایش دما و وزش شدید باد در پایتخت هشدار داد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
اتحادخبر: با شروع شدن روزهای گرم سال، دمای هوا زیاد می شود و این افزایش دما موجب می شود هم موتور در محیطی با دمای بیش تر کار کند و هم سرنشینان خودرو در کابین گرم قرار گیرند و نیاز داشته باشند از تهویه خودرو استفاده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع دما های 49 درجه و بالاتر در برخی از مناطق استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - گرمازدگی از جمله شایع ترین بیماری ها در فصل تابستان و در واقع یکی از خطرناکترین پیامدهای افزایش دما است، پرسش این است که چگونه میتوانیم از خود و اطرافیانمان در برابر گرمازدگی محافظت کنیم؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۴۵    
اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع دما های 49 درجه و بالاتر در برخی از مناطق استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان اداره کل هواشناسی خوزستان با پیش بینی روند افزایش دما، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
رکوردهای بیشتری از افزایش دما در نقاط مختلف جهان از قطب شمال گرفته تا ژاپن شکسته شده است.
سلام نو / گفتارنو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۰:۳۵   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: از امروز تا اوایل هفته آینده در غالب نقاط کشور ماندگاری هوای گرم قابل پیش بینی است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۴۰    
سازمان هواشناسی اعلام کرد: بررسی ها نشان می دهد روند افزایش دما و ماندگاری هوای گرم در استان تا پایان هفته تداوم خواهد یافت و در مناطق بیشتری در نواحی گرمسیر استان دمای بیشینه هوا به بیش از 40 درجه سانتی گراد خواهد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۹:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهشی علوم جوی و اقیانوس شناسی دانشگاه شیراز با تاکید بر اینکه عدم پیش بینی وضعیت بارش ها زیان هایی بیش از میزان بودجه، به کشور وارد می کند بر حضور فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با این حوزه تاکید کرد و گفت ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام با بیان اینکه از روز چهارشنبه تا اواخر هفته افزایش دما را انتظار خواهیم داشت گفت: تا فردا صبح پدیده گرد و غبار در استان تداوم دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، تا اوایل هفته آینده، استقرار هوای گرم و روند تدریجی افزایش دما در بیشتر نقاط کشور پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۷:۰۵    
کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش دما و وزش باد شدید در استان های کرمانشاه؛ خوزستان و گیلان خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۹:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
فارس : امروز دوشنبه 6 تیرماه با تاثیر گرد و غبار انتقالی غربی، در بعضی ساعت ها غبارآلود و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است و طی سه روز آینده روند تدریجی افزایش دما پیش بینی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی تهران آسمانی صاف و گاهی ابری در بعضی ساعت ها با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد همراه است و روند افزایشی دما در استان پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی تهران آسمانی صاف و گاهی ابری و در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد وروند افزایشی دما در استان پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: دماهای روزانه طی روزهای آینده در این استان روند افزایشی خواهد داشت.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۳:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ علی خدری با اشاره به افزایش دما به بیش از 50 درجه و لزوم رعایت الگوی مصرف برق، بیان کرد: با توجه به رعایت نشدن مصوبه هیات دولت و استانداری خوزستان مبنی بر کاهش بار مصرفی، برق 206 اداره دولتی و 640 اشتراک کشاورزی با مصرف بالا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وضعیت هوای استان تا 72 ساعت آینده، نیمه ابری همراه با افزایش دما پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان به گفته رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان، اگر چه مقداری افزایش دما در هفته جاری داریم اما شرق و جنوب استان گرم تر از سایر مناطق خواهند بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد کارشناس هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت هوای این استان را تا هفته آینده تشریح کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۰۶    
خلفی با اعلام پیش بینی افزایش دما در استان البرز گفت: امدادگران هلال احمر در قالب 2 تیم امدادی در راه های استان البرز با هدف امدادرسانی به هموطنان به صورت آماده باش درآمدند.
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۰۳   + ۵۵ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به استقرار هوای گرم در کشور از ورود توده گردوخاک از عراق به کشور خبر و برای گروها های حساس هشدار صادر کرد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۴۸    
به گزارش تابا ،”فرزاد جونعلی وند” مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپورضمن اعلام این خبر گفت: باتوجه به اهمیت سیستم تهویه و هوای مناسب در نیروگاهها و فرارسیدن فصل گرما که باعث افزایش دما در نیروگاهها خواهد شد اورهال سالیانه و رفع مشکلات مربوط به تجهیزات سیستم تهویه نیروگاه دوم در دستور کار کارشناسان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی استان همدان گفت: پیش بینی دمای همدان بیانگر دمای فراتر از میانگین بلندمدت بوده و انتظار است دما بین نیم تا دو درجه سلسیوس طی ماه های تابستان افزایش یابد.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری آذربایجان غربی با توجه به افزایش دما در روزهای آتی، از احتمال وقوع آتش سوزی د ر جنگل ها و مراتع این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - با گذشت بیش از سه هفته از آخرین باران بهاری در گیلان، پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد که نه تنها تا پایان هفته جاری بارش باران نخواهیم داشت، بلکه پیش بینی ها در سه ماهه دوم نیز از کاهش بارندگی ها و افزایش دما حکایت دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان از ثبت دمای 49 درجه در منطقه میان ده شهرستان جیرفت و کهنوج خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۹:۵۲    
کرج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: با توجه به پیش بینی افزایش دما و پدیده گردو خاک درمناطق مختلف این استان ، امدادگران هلال احمر را برای امداد رسانی احتمالی به حالت آماده باش درآورده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش ها امروز در بخش هایی از شمال غرب کشور، استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز به شکل رگبار، رعد و برق، تگرگ و وزش باد شدید ادامه دارد.
سلام نو / روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۸   + ۶۱ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی گفت: به طور کلی اگر میانگین دمای امسال را با میانگین 30 سال گذشته مقایسه کنیم، یک درجه گرم تر خواهد بود.