دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۴:۲۶Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شرکت های دولتی»

عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
کارگران می گویند: برای گرفتن این حق پیگیری های بسیاری انجام دادیم اما دائم به ما می گویند این قانون شامل کارگران شرکت های دولتی می شود و شما کارگران پیمانکاری هستید.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: در لایحه برنامه هفتم توسعه برنامه های مفصلی برای حل مشکل بدهی های دولت از طریق دارایی های موجود از جمله طرح مولدسازی وجود دارد. ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص یک درصد هزینه شرکت های دولتی و بانک ها به عرصه فرهنگ با تدوین آئین نامه بند ه تبصره 9 قانون بودجه در هیئت دولت خبر داد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
شرکت سهامی بیمه ایران با تولید بیش از 48 هزار میلیارد تومان از محل دریافت حق بیمه از بیمه شدگان در بین پردرآمدترین شرکت های دولتی قرار دارد .
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۹:۴۲   + ۴۸ سایت دیگر  
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: در لایحه برنامه هفتم توسعه برنامه های مفصلی برای حل مشکل بدهی های دولت از طریق دارایی های موجود از جمله طرح مولدسازی وجود دارد. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: وام های کلان را نه افراد عادی و کارمندان بانک بلکه در بیشتر مواقع شرکت های دولتی یا خصولتی می گیرند.
وزیر فرهنگ در حاشیه جلسه امروز هیات دولت و در جمع خبرنگاران از پیشرفت در تدوین آیین نامه بند ه تبصره 9 قانون بودجه خبر داد که بر اساس آن، شرکت های دولتی و بانک ها موظف خواهند شد یک درصد از هزینه های خود را به فعالیت ها و تولیدات فرهنگی اختصاص دهند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد از بدهی 5 هزار تریلیون تومانی شرکت های دولتی و بانک ها خبر داد؛ رقمی که یک سوم آن مربوط به شرکت ملی نفت ایران است. وزارت اقتصاد جزئیات مربوط به این موارد را در نگاهی به عملکرد شرکت های دولتی منتشر کرده است ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت ایران با 1902 هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی و 1827 هزار میلیارد تومان هزینه عملیاتی، پردرآمدترین و پرهزینه ترین شرکت دولتی اصلی و مادرتخصصی در سال 1400 بوده است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نقدینه - صنعت بیمه در تمامی حوزه ها به ویژه تنظیم گری بازار، نظارت بر عملکرد و پوشش ریسک های متنوع، نیروی انسانی محور است. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مهندس مجید بهزادپور در آیین معارفه معاون توسعه و منابع که با حضور دکترشریف زاده معاون امور بانکی ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت ایران با 1683 هزار میلیارد تومان بدهی و 1943 هزار میلیارد تومان دارایی، بدهکارترین و پردارایی ترین شرکت دولتی اصلی و مادرتخصصی در سال 1400 بوده است.
سلام نو / نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
از امروز چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402 مهلت 10 روزه ثبت نام متقاضیان سهام عدالت آغاز شده است و جاماندگان می توانند برای ثبت نام سهام عدالت خود اقدام نمایند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بهتر است دولت برای حمایت از کارگران، به آنها سهام شرکت های دولتی را واگذار کند تا از این طریق از سودهای دوره ای این شرکت ها بهره مند شوند.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۰   + ۵۲ سایت دیگر  
شرکت های دولتی دارای بیشترین تعداد نیروی انسانی عمدتا بانک ها و شرکت های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بررسی روند واگذاری شرکت های دولتی در دهه های اخیر نشان می دهد که نبود چند فاکتور کلیدی باعث شده است که این فرآیند اثرگذاری لازم را نداشته باشد. یکی از مهم ترین اصول واگذاری، انتقال واقعی مالکیت و احترام به حقوق مالکان جدید است ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
اولین شرکت دولتی اصلی و مادرتخصصی که در دهه شصت تاسیس شد، سازمان ملی زمین و مسکن بود و روند شکل گیری شرکت های دولتی در نیمه دوم دهه شصت سرعت گرفت.
اصلاح اساسنامه جامعه حسابداران رسمی و آئین نامه انتظام بخشی و شفافیت درآمد و هزینه شرکت های دولتی با پیگیری وزیر اقتصاد در دولت به تصویب رسید؛ دو مصوبه ای که ضد تعارض منافع هستند و زمینه بروز فساد را از بین می برند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۲    
بنابراین، نمایندگان مجلس در بودجه شرکت های بزرگ دولتی باید مسائل عدیده ای که در رابطه با این بنگاه ها و بانک ها وجود دارند را بررسی کنند، از سویی باید شفافیت بر عملکرد این شرکت ها حکمفرما شود و رانت و فسادی که وجود دارد از بین رود.
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد با انتشار سیاهه ابرشرکت های دولتی، بازیگران زیان ده و بدهکار را معرفی کرد. کالبدشکافی آمار موجود در صورت های مالی شرکت های دولتی نشان می دهد که در سال1400، 10شرکت بزرگ دولتی با حدود 5/ 90همت زیان، در مجموع 99درصد از کل زیان ها را به خود اختصاص داده اند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شرکت های شبه دولتی و شرکت های دولتی از جهات بسیاری با هم متفاوت هستند و اساسا بنیان و اساس این دو شرکت از جهت کسب درآمد، راهبرد و مشی سازمانی، شیوه کار و بازدهی در آنها، التزام به قوانین دولتی که در بسیاری جهات سنخیتی با شرکت های شبه دولتی ندارد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۱۳    
وزارت اقتصاد با انتشار سیاهه ابرشرکت های دولتی، بازیگران زیان ده و بدهکار را معرفی کرد. کالبدشکافی آمار موجود در صورت های مالی شرکت های دولتی نشان می دهد که در سال1400، 10شرکت بزرگ دولتی با حدود 5/ 90همت زیان، در مجموع 99درصد از کل زیان ها را به خود اختصاص داده اند ...
اصلاح اساسنامه جامعه حسابداران رسمی و آئین نامه انتظام بخشی و شفافیت درآمد و هزینه شرکت های دولتی تصویب شد.
وزارت اقتصاد به تازگی کتابی با نام نگاهی به عملکرد شرکت های دولتی منتشر کرده که به بررسی مهمترین اقلام و نسبت های مالی بانک ها و شرکت های دولتی در 5 سال اخیر پرداخته است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۱۸   + ۵۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر امور اقتصادی و دارایی از تصویب دو اقدام در زمینه ضد تعارض منافع در دولت خبر داد. سید احسان خاندوزی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: حل مسئله ⁧‫تعارض منافع‬⁩ پیش نیاز از بین بردن رانت و فساد است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۰۳    
معاون حقوق عامه دادستانی کل کشور از تعقیب قضایی شرکت های دولتی و غیر دولتی متخلف از تکالیف قانونی در زمینه ارتقای بهره وری خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی سمنان با اشاره به قانون حمایت از مرمت بافت های تاریخی و فرهنگی و ماده 98 قانون برنامه ششم توسعه، گفت: با این قانون، شرکت های دولتی و خصوصی می توانند با مرمت بناهای تاریخی از پرداخت مالیات معاف شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون حقوق عامه دادستانی کل کشور از تعقیب قضایی شرکت های دولتی متخلف از تکالیف قانونی در زمینه ارتقاء بهره وری خبر داد.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران از تصویب آئین نامه التزام بخشی، شفاف سازی و ضابطه مندی درآمدها و هزینه های شرکت های دولتی خبر داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
با اجرایی شدن آیین نامه انتظام بخشی، شفاف سازی و ضابطه بندی درآمدها و هزینه های شرکت های دولتی، درآمدها و هزینه های این شرکت ها، شامل پرداخت حقوق، مزایا و هدایا به صورت عمومی منتشر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت از تصویب آیین نامه انتظام بخشی، شفاف سازی و ضابطه مندی درآمدها و هزینه های شرکت های دولتی در هیئت وزیران خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۶    
سخنگوی دولت از تصویب آیین نامه انتظام بخشی، شفاف سازی و ضابطه مندی درآمدها و هزینه های شرکت های دولتی خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: دولت با پیشنهاد اصلاح موادی از قانون مبارزه با مواد مخدر موافقت کرد و این لایحه امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران: ساماندهی معتادان و نحوه مجازات ها و برخورد موثر و پیشگیرانه مورد ارتقا قرار گرفت. دولت در راستای مقابله با فساد و توسعه عدالت با جدیت تنظیم گری، نظارت و شفاف گری عملکرد شرکت های دولتی را در پیش خواهد گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
فرزین، رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: نظارت بر عملکرد شرکت های دولتی ضروری است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی گفت: بخش زیادی از مفاسد در شرکت های زیرمجموعه برخی ارگان ها بوجود می آید و عملکرد آنها باید تحت نظارت باشد.
دفتر امور شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف فهم بیشتر صورت های مالی و ارائه تصویری از عملکرد شرکت های دولتی اصلی و مادر تخصصی در طی یک دوره 5 ساله کتابی را با عنوان" نگاهی به عملکرد شرکت های دولتی" را منتشر کرد.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۰۸    
دفتر امور شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف فهم بیشتر صورت های مالی و ارائه تصویری از عملکرد شرکت های دولتی اصلی و مادر تخصصی در طی یک دوره 5 ساله کتابی را با عنوان" نگاهی به عملکرد شرکت های دولتی" را منتشر کرد.
شادا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
اعضای مجمع عمومی در شرکت های دولتی اصلی و مادرتخصصی که سهامدار آنها دولت است متشکل از وزیر مسئول، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و یک یا چند وزیر دیگر با تصویب هیئت وزیران است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، صمد قاسمی مدیر مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی امروز در همایش معرفی سند برنامه هفتم توسعه گفت: یکی از دلایل اینکه نمایندگان مجلس در لایحه بودجه دولت دخالت می کنند این است که عدم توازن گسترده در منطقه و استان و بودجه های استانی است اگر دولت در هنگام تدوین بودجه توازن منطقه ای ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۶   + ۴۲ سایت دیگر  
معاون سازمان برنامه و بودجه مهمترین مشکل بودجه را عدم پیش بینی تعهدات سالانه اعلام کرد و گفت: مجموع بدهی دولت به نظام بانکی و همچنین سازمان ها حدود 1144 هزار میلیارد تومان، بدهی شرکت های دولتی نیز حدود 1894 هزار میلیارد تومان و بدهی دولت به صندوق توسعه ملی حدود 74 میلیارد دلار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
قائم مقام سازمان برنامه و بودجه گفت: انباشت بدهی های دولت و شرکت های دولتی به بانک مرکزی و شبکه بانکی به حدود 3000 هزار میلیارد تومان رسیده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی از زمینه سازی برای آزادسازی منابع بلوکه شده در آینده خبر داد. به گزارش ایسنا، محمدرضا فرزین در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: خبرهای خوبی در زمینه آزادسازی منابع بلوکه شده کشورمان در آینده در راه است که در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری در بازدید از غرفه شرکت های دولتی و بخش خصوصی با تأکید بر استفاده از توان شرکت های ایرانی، به کارگیری از فناوری های روز با تکیه بر شرکت های دانش بنیان در صنعت نفت را خواستار شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۷   + ۱۱۰ سایت دیگر  
رئیس شورای پول و اعتبار یکی از دلایل تشدید ناترازی بانک ها را تمرکز حساب های شرکت های دولتی در بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود 280 همت ناشی از تمرکز حساب های شرکت های دولتی در بانک مرکزی تجمیع شده که این امر موجب کاهش گردش پول در بانک ها شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا : معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت گفت: همکاری های ایران با روسیه در بخش نفت و گاز وارد موقعیت حساسی شده است و پروژه های بزرگی را بین شرکت های دولتی ایران و روسیه تعریف کردیم ...
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۱:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - برکناری رئیس هیات عامل ایمیدرو و انتصاب رئیس جدید اگرچه قابل پیش بینی بود، اما نشان می دهد این شرکت نیز همچون بسیاری از شرکت های دولتی به تحول اساسی در حوزه سیاستگذاری نیاز دارد ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۴۷    
انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی و شفافیت عملکرد آن ها به از بین بردن بستر برخی سوءاستفاده های احتمالی منجر می شود و برای افزایش اعتماد عمومی ضرورت دارد. به عقیده ی کارشناسان، انتشار صورت های مالی، تمامی شرکت های دولتی اهمیت دارد و باید در سریع ترین زمان ممکن این کار صورت بگیرد ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۰۱    
یکی از کارکردهای بازار سرمایه این است که از طریق عرضه های اولیه جدید، عرضه های اولیه از طریق سلب حق تقدم، عرضه های اولیه شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی که به نحوی از بودجه دولت ارتزاق می کنند، به جای استقراض از بانک مرکزی یا به جای وام گیری از بانک ها می توان تامین مالی کرد.