پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۰:۰۸Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شرکت های دولتی»

پیام فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت با بیان اینکه 2 هزار میلیارد تومان از منابع شرکت های سرمایه گذاری استانی در صندوق توسعه و تثبیت بازار رسوب کرده است، گفت: دولت می خواهد ظرف دو تا سه هفته آینده لایحه اختصاص سهام عدالت به جاماندگان را ارائه کند. ...
مطرح شدن موضوع شفافیت عملکرد مؤسسات مالی و بانک ها و شرکت های دولتی در حالی از سوی سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح شد که این مقام مسئول معتقد است، با توجه به میراث داری دولت سیزدهم از کسری ها و بی انضباطی های قابل توجه؛ لازم است موضوع شفافیت با جدیت پیگیری شود.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۵    
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی جوانب و لوازمی دارد که اگر این موارد درست ارزیابی نشود، فضایی نا امیدی در کشور را تقویت می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۱۵    
محمودی، معاون راهبری سازمان ملی بهره وری ایران با اشاره به علل ناکارآمدی شرکت های دولتی گفت: از 180 شرکت برتر جهان که درآمد زیادی کسب می کنند، 22 درصد آن شرکتهای دولتی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-نماینده مردم زنجان گفت:مجلس و دولت باید اصلاح فرآیندهای تهیه، تدوین، تصویب، اجرا و نظارت بودجه، اصلاح ساختار و رویه شرکت های دولتی را با جدیت ادامه دهند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تعیین حقوق و دستمزد برای شرکت های دولتی در احکام بودجه های سالانه روش نادرستی است که زمینه انحراف دستمزدها را فراهم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
جالب است بدانید؛ افرادی به عضویت هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان در آمده اند که خود عضو هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت های دولتی و یا کارمند رسمی دیگر نهادهای وابسته به دولت هستند که این موضوع منافی اصل 141 قانون اساسی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ارشد اسبق سازمان برنامه و بودجه گفت: هرچند مرجع رسیدگی به عملکرد شرکت های دولتی سازمان حسابرسی است اما دیوان محاسبات در مواردی که دولت از محل وجوه عمومی به شرکت ها مبالغی را تخصیص می دهد؛ وارد مباحث نظارتی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن تاکید بر اصلاح قانون دیوان محاسبات کشور، در خصوص لزوم استخراج منابع مالی پنهان منابع نفتی در بودجه و رسیدگی به بحث پنهان کاری شرکت های دولتی مطالبی را تشریح کرد.
یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا) با تقدیر از انتشار صورت های مالی مجموعه های تابعه وزارت اقتصاد، این موضوع را منجر به ارتقای کارآمدی در مدیریت دارایی های دولت دانست.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۷    
بحث بین شرکت های دولتی و خصوصی ریشه دار است. اینکه کدام یک از اینگونه شرکت ها برای کار کردن بهتر هستند؟ هرکدام از این شرکت ها چه مزایا و چه معایبی دارند. تجربه کار کردن در شرکت های دولتی و خصوصی، نشان داده که مقایسه ساده ای بین این دو حالت وجود ندارد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۴۸    
بودجه شرکت های دولتی طبق قانون قرار است نیمه آبان ماه یعنی یک ماه زودتر از موعد بودجه کل کشور، به مجلس تقدیم شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده اصفهان در مجلس: با انتشار گزارش های فصلی شرکت های دولتی، مدیریت در این شرکت ها علنی و شفاف می شود.
رهیاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: آب، برق، فولاد و پتروشیمی و شرکت های دولتی باید در قالب مسئولیت اجتماعی پای کار بیایند و استاندار خوزستان نیز باید شجاعانه و با تمام توان بایستد تا این شرکت ها به وظایف و تعهدات قانونی خود عمل کنند زیرانوک پیکان مشکلات شامل کوتاهی مدیران این استان است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت انتشار گزارش های مالی شرکت های دولتی در مقاطع زمانی کوتاه تر مانند گزارش های فصلی، گفت: این امر موجب می شود که مدیریت در شرکت های دولتی علنی و شفاف باشد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۶:۲۵    
عباس معمارنژاد معاون امور بانکی بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی، دکتر طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی، دکتر علی سعدوندی اقتصاددان و آقای صفایی دلویی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص رفتار بانک مرکزی برای مهار تورم و رشد نقدینگی به گفتگو پرداختند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست که دولت نقشی تعیین کننده در اقتصاد کشور دارد. اهمیت جایگاه اقتصادی دولت تنها مربوط به مدیریت اقتصاد از طریق وزارتخانه ها و نهادها و سازمان های زیرمجموعه آن نیست، بلکه خود دولت به واسطه شرکت های دولتی بزرگ ترین کارفرمای اقتصادی به شمار می رود ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۲   + ۶۸ سایت دیگر  
دولت در بخشنامه بودجه ابلاغی به دستگاه های اجرایی رقم مشخصی را برای عیدی کارکنان اعلام نکرده و تعیین آن را مشروط به قانون مدیریت خدمات کشوری دانسته است، ولی به نظر می رسد که رقم آن به طور علی الحساب همان حدود یک میلیون و 650 هزار تومانی باشد که برای شرکت های دولتی پیش بینی شده بود. ...
مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: دستگاه ها و شرکت های دولتی در استان بوشهر چنانچه دارای اراضی داخل محدوده شهرها می باشند، به اداره کل راه و شهرسازی استان اعلام تا با اولویت 50 درصد سهمیه برای پرسنل همان دستگاه یا شرکت ، واحد مسکونی از این طرح اختصاص داده شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۲    
جاناتان ای. هیلمان محقق ارشد مرکز CSIS ترجمه: محمدحسین باقی مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در اکتبر 2018 گفت: چین از به اصطلاح دیپلماسی بدهی برای توسعه نفوذ خود استفاده می کند. درست مانند سریلانکا که بدهی عظیم آن به شرکت های دولتی چینی اجازه می دهد تا بندری باارزش تجاری مشکوک بسازند ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
با ابلاغ بخشنامه های بودجه کل کشور و شرکت های دولتی، رئوس جهت گیری های بودجه ای دولت در سال آینده مشخص شد. این بخشنامه ها در مهم ترین رئوس خود، حاکی از این است که در سال آینده، حقوق کارکنان شرکت های دولتی قرار است به طور علی الحساب 10 درصد افزایش یابد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۲    
در بخشنامه بودجه سال 1401 کارمندان شرکت های دولتی ، بانکها ، موسسات انتفاعی وابسته به دولت افزایش حقوق 10 درصدی خواهند داشت.
الف   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
گزارش دیوان محاسبات که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد دولت دوازدهم در دخل و خرج بیش از پیش بینی ها عمل کرده است و بخشی از هزینه ها از محل واگذاری (فروش) شرکت های دولتی و همچنین منابع صندوق توسعه ملی جبران شده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رکنا : براساس بخشنامه بودجه سال 1401 و پیوست های آن، حقوق سال 1401 کارکنان دولت و شرکت های دولتی علی الحساب 10 درصد افزایش خواهد یافت.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
شب گذشته بخشنامه بودجه سال 1401 توسط رئیس جمهور به دستگاه های کشور ابلاغ شد، برهمین اساس تمام دستگاه ها با محوریت سازمان برنامه و بودجه کشور با اهتمام جدی و مساعی جمعی و با تدوین برنامه ای منظم و تلاشی فراگیر و منضبط، کشور را برای رشد اقتصادی 8 درصد و تحقق جهش اقتصادی در سال آینده مهیا کنند. ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: میزان یارانه پنهان کشور عدد بسیار درشتی است و اصلاح ساختار بودجه و واگذاری شرکت های دولتی هم امری ضروری است و باید عملیاتی شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۹    
براساس بخشنامه بودجه سال 1401 و پیوست های آن، حقوق سال 1401 کارکنان دولت و شرکت های دولتی علی الحساب 10 درصد افزایش خواهد یافت.
مهرداد بذرپاش گفت: میزان یارانه پنهان کشور عدد بسیار درشتی است و اصلاح ساختار بودجه و واگذاری شرکت های دولتی هم امری ضروری است و باید عملیاتی شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۷    
بانک ملی ایران با ارسال یک جوابیه به گزارشی با عنوان خاندوزی تاریکخانه شرکت های دولتی را روشن کرد؛ انتشار صورت های مالی بانک ملی در پایگاه خبری اقتصادآنلاین واکنش نشان داد. متن این جوابیه به شرح زیر است:
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۷   + ۵۰ سایت دیگر  
تمامی شرکت های دولتی از جمله شرکت هایی که دارای قوانین و مقررات خاص پرداخت حقوق و مزایا هستند، افزایش ضریب ریالی حقوق را به طور علی الحساب ده (10) در صد لحاظ نمایند
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۳۴   + ۱۰۱ سایت دیگر  
براساس بخشنامه بودجه سال 1401 و پیوست های آن، حقوق سال 1401 کارکنان دولت و شرکت های دولتی علی الحساب 10 درصد افزایش خواهد یافت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۲   + ۴۸ سایت دیگر  
براساس بخشنامه بودجه سال 1401 و پیوست های آن، حقوق سال 1401 کارکنان دولت و شرکت های دولتی علی الحساب 10 درصد افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۰   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شب گذشته بخشنامه بودجه سال 1401 از سوی رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد که در آن چارچوب و قواعد کلی حاکم بر تدوین بودجه تعیین می شود. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۴۱    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بانک ملی زیان انباشته دارد باید مشخص شود چه اتفاقی رخ داده که این زیان انباشته شکل گرفته است.
اقتصاد آنلاین / رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۳:۱۲   + ۷۷ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصاد و دارایی ضمن تأکید بر آمادگی کامل وزارت اقتصاد برای همکاری و مساعدت به نظام بانکی انتظارات وزارت متبوعش از نظام بانکی را در چند محور برشمرد.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
در راستای نامه 44/12/20617 مورخ 1400/7/12 ابلاغی از سوی رسول امیری مدیرکل بازرسی استانداری و همچنین بر اساس بند 10 مصوبات هشتادمین جلسه ستاد استانی کرونا کارکنان کلیه دستگاه های اجرایی و ادارات، سازمان ها، شرکت های دولتی و بخش خصوصی ملزم به واکسیناسیون کوید 19 هستند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۵:۳۴    
بودجه شرکت های دولتی آماده ارائه به دولت است و 20 مهر ماه به دولت خواهد رفت تا در زمان تعیین شده از سوی قانون یعنی 15 آبان ماه به مجلس تقدیم شود.
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تمام کسب و کارهای اینترنتی، استارت آپ ها و تمام شرکت های دولتی و خصوصی که نیاز به راه اندازی یک سایت، اپلیکیشن یا هر بستر دیگری در فضای اینترنت دارند، می توانند با خرید یک سرور اختصاصی، امکان سرویس دهی هرچه بهتر و با کیفیت را برای کاربران خود فراهم کنند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۲:۳۴    
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر سامانه پیام کوتاه 30002323 * ترامپ و پمپئو از دولتمردان آمریکا هر دو قاتل شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس هستند فلذا تا دور انتخابات آینده این کشور باید به جهنم فرستاده شوند و آرزوی کاندیدای ریاست جمهوری خویش را به گور ببرند. 7345---0912 ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۵۲    
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی امروز، دوشنبه دوازدهم مهرماه، در دیدار با هیأت روسی، بر توسعه همکاری های دو کشور در بخش های مختلف صنعت گاز تأکید کرد. ...
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اصلاح ساختار بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان ضرورت تفکیک شرکت های دولتی گفت: در برخی از شرکت ها هیچ شواهدی از وجود یک شرکت دولتی باقی نمانده و تنها شبیه یک سازمانی هستند که ما برایشان تکالیفی را تعیین می کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۲۴   + ۲۹ سایت دیگر  
تیمی متشکل از شرکت های دولتی نفت و گاز روسیه با مجید چگنی، معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران دیدار و گفت وگو کرد.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۲:۱۵    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح بودجه شرکت های دولتی نیازمند تحول در بررسی است لذا این موضوع، موضوع بکری است لذا ما به بودجه شرکت های دولتی هنوز به خوبی نپرداخته ایم.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
بعد از انتشار صورت های مالی بانک ها و شرکت های دولتی که یک ماه پیش وزیر اقتصاد وعده آن را داده بود، در روزهای قبل شاهد خبر جدیدی از سوی وزارت اقتصاد بودیم. وزیر جدید اقتصاد با تاکید بر دولتی مردمی – ایرانی قوی، ادعا کرده که در شهریور ماه بدون 1 ریال استقراض از بانک مرکزی حقوق ها را پرداخت کردیم ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ کانال تلگرامی فارس به بررسی موضوع الزامات شفافیت مالی در شرکت های دولتی پرداخته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
انتشار شفاف جزئیات عملکرد شرکت های دولتی از جمله صورت های مالی آنها مانند شرکت های بورسی، یکی از مهمترین وعده های سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم بوده که اخیرا مطرح شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
یک عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران گفت: تبعیض میان شرکت های دولتی با بخش خصوصی در ترخیص کالاهای اساسی هزینه های واردات کالا را برای بخش خصوصی افزایش داده و مدت زمان دریافت ارز از بانک مرکزی بابت ترخیص کالایی که با اعتبار بخش خصوصی وارد شده را به آینده ای نامعلوم موکول ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک ملی بیش از 60 هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد خبری که هفته آخر شهریور ماه منتشر شد و نه تنها کارشناسان و متخصصان علم اقتصاد بلکه تمامی ذینفعان این بانک را به چالش کشید ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۷:۲۴   + ۴۲ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد در اجرای جزء (2) بند (الف) تبصره (2) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور، پیشنهاد صدور مجوز واگذاری بخشی از سهام دولت در تعدادی از شرکت های دولتی را به دولت ارایه کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۷:۱۱    
نشست اصول بودجه ریزی شرکت های دولتی ظهر امروز شنبه 10 مهر 1400 از زاویه دوربین خبرگزاری خانه ملت.