سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۰۰:۴۸Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رانت»

دنیای اقتصاد   ۳۶ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بررسی مصوبه واردات خودرو برای رفع ایردات شورای نگهبان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنان ادامه دارد. این در شرایطی است که با وجود درخواست وزیر صمت مبنی بر مسکوت ماندن یک ساله این طرح، نمایندگان با انگیزه ساماندهی بازار اصرار بر رفع ایرادات دارند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۲ ساعت پیش    
دولت تدبیر و امید را باید استاد توزیع یارانه های ارزی که به جامعه هدف نمی رسید، خواند، زیرا در دولت دوازدهم همزمان با احیای تحریم های هسته ای میلیارد ها دلار ارز 4 هزارو 200 تومانی به بهانه حمایت از مردم توزیع شد ...
ایلنا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: ستاد اقتصادی دولت به دنبال اصلاح رویه هایی که منجر به افزایش منافع مردم از ارز ترجیحی و حذف رانت های مربوط به آن خواهد بود. پیشنهادهایی نیز مبنی بر جایگزینی کارت های اعتباری کالاهای اساسی به جای تخصیص ارز 4200 تومانی مطرح شده است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فعالان اقتصادی از رانت زا بودن و مانع فعالیت اقتصادی شدن مجوزهای متعدد گلایه مندند.
خمام نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شهردار جدید خمام با اشاره به مسوولیت های قبلی خود در حوزه استانی و همچنین فرمانداری و شهرداری رشت، بر اشرافیت کامل خود به ساختارهای سیاسی و شهری شهرداری های رشت و خمام تاکید کرد. ...
میزان   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: جوان متولد 70 چگونه منابع ارزی کشور را هدر داد؟
اقتصاد 24   ۱۰ ساعت پیش    
عضو شورای عالی کار معتقداست: رسیدگی به وضعیت گرانی کالای اساسی نمایشی است. چراکه در این زمان کوتاه از عمر دولت جدید هیچ اقدام موثری در کاهش نرخ مواد غذایی انجام نشده و تنها سکوت دولت در مقابل اقدام به گرانی از سوی صاحبان صنایع بوده است.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۴   + ۵۱ سایت دیگر  
موضوع ارز ترجیحی 4200 تومانی، با توجه به رانت و فسادی که به دلیل ما به التفاوت آن با ارز بازار آزاد ایجاد شد و منتفع نشدن مردم از عمده ارز تخصیص یافته 4200 تومانی در سال های گذشته و تاثیر کم آن در سفره مردم، در برنامه تیتر امشب بررسی شد. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۴۸   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: دبیر انجمن روغن نباتی ایران خاطر نشان کرد: تردیدی نیست که با حذف ارز ترجیحی قیمت کالاهای اساسی از جمله روغن 100 درصد افزایش را تجربه خواهند کرد. ...
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حامد کبودوند گفت: گاها مسئولان برخی مجموعه ها، ارتباط ها و رانت هایی را با مدیران اجرایی سایر دستگاه ها برقرار می کنند که این موضوع موجب کمرنگ شدن مبارزه با فساد می شود، امیدواریم استاندار جدید با دقت و پیگیری نسبت به شناخت فساد در گام نخست و برخورد با عوامل و علت های آن در گام دوم اقدام کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمدرضا پورابراهیمی در یک برنامه تلویزیونی در خصوص ارز ترجیحی گفت: در سال 97 که شوک ارزی به اقتصاد کشور وارد شد مجلس نگرانی هایی در خصوص تامین کالا های اساسی مردم داشت و باید تصمیمی گرفته می شد تا در بخش کالایی که سبد مصرفی خانوار محسوب می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۱:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات کالا سبب شد تا از هر یکهزار واحد 750 واحد آن به رانت خواری و تنها 250 واحد آن به دست مصرف کننده واقعی برسد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات کالا سبب شد تا از هر یک هزار واحد 750 واحد آن به رانت خواری و تنها 250 واحد آن به دست مصرف کننده واقعی برسد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۰۹    
تازه امروز تو اتاق بازرگانی فکر کنم حرف از حسن عباسی و ... به میون اومد! فکر کنم فردا بانک ها مجلس رو استیضاح هم بکنن نرخ جهانی فولاد به این وزیر بنده خدا چ ربطی داره حالا ما یکم اذیت می کنیم دلیل نمیشه که رانت خوار و دست دراز اونارو بکشید وسط خوب شد گفتی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۵۹    
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: در مدل مدیریتی شورای پنجم شهر تهران، افراد بر اساس ژن خوب یا روابط فامیلی یا صرفا به علت پیروزی حزبشان در دوره قبل انتخاب شدند که حاصل این شکل کار، ناکارآمدی، رانت و فساد بود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رحیم رحیمی پور ازجمله فیلمسازان واقعا مسلمان سینمای برآمده از انقلاب اسلامی بود و همواره اعتقاد داشت حلال بودن درآمد در سینما منوط به بازگشت سرمایه از گیشه است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۰    
امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی گفت: از این هفته تمام تولیدات محصولات فولادی دربورس عرضه خواهد شد و تولیدکنندگان پس از 3بار عرضه در بورس به شرطی که مشتری برای محصولشان وجود نداشته باشد،مجاز به صادراتند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس، گفت: مجلس به دنبال حذف تعارض منافع و رانت ها بوده و یکی از موارد بسیار مهم در زمینه تسهیل فضای کسب و کار از بین بردن تعارض منافع است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،در توئیتی تاکید کرد؛رسانه های اصلاح طلب با خبرسازی جعلی تلاش می کنند مصوبه مهم مجلس در حذف رانت ها و امضاءهای طلایی در کسب و کارها را کمرنگ کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۷:۵۵    
عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به مصوبه مجلس و حذف امتیاز ویژه نمایندگان در اخذ پروانه وکالت اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم گفت: بعد از تصویب طرح تسهیل مجوزهای فضای کسب وکار‬⁩ که مخالف صریح رانت و انحصار و تعارض منافع بود، باید شفافیت، رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان در اسرع وقت در دستور کار مجلس قرار گیرد.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی از پیشنهاد مجلس به دولت برای اختصاص کارت های اعتباری به مردم به جای ارز 4200 تومانی خبر داد و گفت: البته اگر دولت بتواند با سیاست های نظارتی قیمت ها را پایین بیاورد ما مانع تخصیص ارز 4200 تومانی نخواهیم شد.
اقتصاد آنلاین / تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۳   + ۶۸ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی از پیشنهاد مجلس به دولت برای اختصاص کارت های اعتباری به مردم به جای ارز 4200 تومانی خبر داد و گفت: البته اگر دولت بتواند با سیاست های نظارتی قیمت ها را پایین بیاورد ما مانع تخصیص ارز 4200 تومانی نخواهیم شد.
سالم خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سالم خبر: عدم اعمال قیمت گذاری در حوزه ی صنایع مواد اولیه دارویی با اختصاص ارز ترجیحی به آن موجب ایجاد رانتی به میزان 7 هزار میلیارد تومان طی سال های 97 تا 99 به این بخش شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۲۲   + ۲۴ سایت دیگر  
طبق گزارش تفریغ بودجه سال 1399 در زمینه تعارض منافع درحوزه سلامت،در موارد متعددی اشخاص موثر در صدور مجوزها و شاغل در پست های حاکمیتی از رانت و منافع ویژه برخوردار شده اند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محسن دهنوی نماینده مجلس در توییتر نوشت: عده ای، درست بعد از تصمیم سرنوشت ساز مجلس در جهت رفع انحصار تولید و وکالت، مصوبه ای قدیمی را به گردن مجلس کنونی انداخته اند. معلوم شد رانت خواران را حسابی ناراحت کرده ایم! ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
به طور معمول همه فسادها در میزان ثروت بازتاب پیدا می کنند. اگر آن را محرمانه اعلام کنیم، راه فساد را باز کرده ایم. این شفافیت را می توان برای کل جامعه نیز تعمیم داد تا کلاهبرداران، دزدها، رانت خواران نیز مشخص شود.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۲    
سال 99 و سال 1400 توسط مقام معظم رهبری حَفِظَهُ اللهُ به جهش تولید و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید نام گذاری شد و همین موضوع به تنهایی بر اهمیت تولید ...
بنابراین این بار به نظر می رسد درباره محرمانگی اموال مسؤولان، جو رسانه ای بر حقیقت غلبه پیدا کرده و توانست اقدامات چند روز اخبر مجلس که در راستای حذف رانت های مختلف و اجرای هرچه بهتر عدالت قدم های خوبی برداشته شود را به حاشیه ببرد ...
برترین ها / تدبیر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه کیهان، افشاگری در باره تلاش مجلس یازدهم به منظور محرمانه دانستن اموال و دارایی های مجلس را شگرد تبلیغی برای به حاشیه بردن اقدامات انقلابی مجلس خواند! این روزنامه نوشت: ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۲۵    
نماینده مردم مرودشت در مجلس در توئیتی به مصوبه مجلس و حذف امتیاز ویژه نمایندگان در اخذ پروانه وکالت اشاره کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در توئیتی به تصویب "طرح تسهیل مجوزهای کسب وکار" حذف رانت سابقه نمایندگی و قضاوت اشاره کرد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کیهان: نعل وارونه متهمان رانت و پنهان کاری علیه مصوبه ضد رانت مجلس، وطن امروز: شلیک خیانت در لبنان، ابرار ورزشی: جذاب و حساس مثل فینا، ل برخی از تیتر های نخست روزنامه های امروز است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
گفت: باز چه خبر شده که مدعیان اصلاحات فشار خونشان بالا رفته و علیه مجلس جیغ می کشند؟! گفتم: مجلس با مصوبه اخیر خود به یک ویژه خواری و رانت پایان داده و از این پس نمایندگان مجلس و قضات نمی توانند بعد از پایان دوره وکالت و یا بازنشستگی بدون شرکت در آزمون به شغل وکالت بپردازند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۲:۰۶    
صحبت های رئیس سازمان سینمایی در رابطه با تصمیم وزارت ارشاد در صیانت از مجوزها، پیگیری معیشت هنرمندان، بازگشت به قانون، پافشاری بر منافع انقلاب و خانواده ها در حوزه تولیدات فرهنگی و بستن منافذ رانت زایی و هشدار به افرادی که درصدد دور زدن قوانین هستند ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۲:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مدعیان اصلاحات طرح مجلس برای تقویت و توسعه شیوه های عملیاتی کردن قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران را دستمایه شگردهای تبلیغی خود قرار داده تا اقدامات انقلابی مجلس در بررسی طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را به حاشیه ببرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه شیراز برنامه ریزی در توزیع بودجه را بسیار مهم دانست و بر دقت و واقع بینی مسئولان تصمیم گیر و دوری از رانت و ریخت و پاش و کم توجهی در خصوص مسائل استان فارس تاکید کرد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آزمون بزرگ خاندوزی در فضای مجازی و خبرها آمده است که وزیر محترم اقتصاد و دارایی قصد دارد تعدادی از مدیران دولت تدبیر و امید را که با بی تدبیری اسباب آشفتگی اقتصاد کشور را رقم زدند ارتقا سمت دهد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
یک منتقد سینما گفت: نهاد های قدرتمند تر از نهاد های فرهنگی، باید به تغییر زیرساخت های سینما کمک کنند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۰:۰۸    
صالحی با بیان اینکه ارز 4200 تومانی موجب رانت خواری، فساد و ارتشاء شده است، گفت: سیاست ارز 4200 تومانی شکست خورده و اصلاً نتوانست هدف اصلی خود را دنبال کند و تنها باعث ایجاد فضایی برای قاچاق معکوس کالا و سودجویی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
قرعه کشی خودرو ، بستری برای رانت و دلالی شده است چراکه حواله فروشی سودی چند ده میلیون تومانی برای خریداران به همراه دارد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به موضوع رانت های ایجاد شده در پیست دیزین ورود کرد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سید حامد عاملی در گفتگو با خبرنگار سبلان ما ، با اشاره به اینکه سبلان پارچه یکی از بزرگترین واحد های تولیدی استان است اظهار داشت: در زمان ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضائیه ، برخی گفتند دلیل عدم موفقیت این مجموعه را در اختیار اداره ورشکستی قوه قضائیه بودن ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۱:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تجارت نیوز: در آخرین پیش فروش قرار است بزرگترین خودروساز دولتی کشور پنج خودرو را با قیمتی ارزان تر از بازار و با زمان تحویل 90 روزه در اختیار تعداد محدودی از مشتریان قرار دهد. ...
عصر امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصر امروز، محسن زنگنه نماینده مجلس در توییتر نوشت: با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار توسط نمایندگان مجلس، سایه هر گونه امتیاز ویژه، رانت، تبعیض، امضای طلایی و انحصار از سر مجوزها برداشته شد. نمایندگان حذف رانت را از خود شروع کردند؛ ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: واحدهای تولیدی باید با استفاده از شرایط و بستر موجود برای ممنوعیت ورود کالای خارجی، برای بهبود کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش خود تلاش کنند، نه اینکه خدای نکرده این وضعیت را به مثابه نوعی رانت بدانند که به بی توجهی نسبت به کیفیت محصولات آنها منتج شود.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
مجلس در جلسه دیروز خود در اقدامی قابل ستایش و در روند بررسی جزییات طرح تسهیل مجوز کسب و کارها ضمن تصویب این طرح که در حوزه مجوزها انحصارزدایی می کند حتی امکان ویژه ای که پیش از این برای نمایندگان و قضات وجود داشت را نیز حذف کرد تا شرایط برای متقاضیان عادلانه تر شود. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
خراسان: طبق بررسی های دیوان محاسبات از وضعیت تعارض منافع در صدور مجوزها، در موارد متعددی اشخاص موثر در صدور مجوزها و شاغل در پست های حاکمیتی از رانت و منافع ویژه برخوردار شده اند. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۵    
نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران علت اصلی گرانی موز را انحصار و رانت برای عده ای خاص بیان کرد.