چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۱۸:۱۶Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رانت»

شعار سال   ۱ ساعت پیش    
شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای فولاد بر روی دو مسئله ممانعت از خام فروشی فولاد و لزوم تامین نیاز فولادی در صنایع خودرو، لوازم خانگی و دیگر واحدهای تولیدی تاکید بسیار شده است.
الف   ۲ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به تحلیل چالش های توزیع و تأمین خوراک مرغداری های کشور پرداخت.
شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای فولاد بر روی دو مساله ممانعت از خام فروشی فولاد و لزوم تامین نیاز فولادی در صنایع خودرو، لوازم خانگی و دیگر واحدهای تولیدی تاکید بسیار شده است.
معدن نامه   ۲ ساعت پیش    
شیوا نیک وظیفه شیوه نامه دستوری جدید دولت برای تنظیم بازار فولاد یکم آذر 99 به تمامی فولادی ها ابلاغ شد. فولادی ها این ابلاغیه را ترکیبی از دستورات عنوان می کنند و آن را عاملی برای رشد دلال بازی و همچنین از دست دادن بازار های بین الملل می دانند ...
رویداد 24   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
روابط عمومی بیمه مرکزی نامه ای به تمام شرکت های بیمه ارسال کرده که آنها را موظف می کند به روزنامه دنیای اقتصاد رپرتاژ آگهی بدهند. ظاهرا در سال پایانی دولت هر کس به هر شیوه ای که می تواند رانت ها را تقسیم می کند!
رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی تهران در نامه هایی جداگانه به معاون اول و معاون اقتصادی رئیس جمهور، شیوه نامه جدید تنظیم بازار فولاد را که چندی پیش از سوی دولت ابلاغ شد ، موجب بازگشت امضای طلایی و بروز توزیع رانت نجومی در این بازار اعلام کرد و با یادآوری اینکه اجرای این شیوه نامه ...
قدس آنلاین   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل یک گروه صنعتی در برنامه تلویزیونی پایش گفت: این زجری که مردم در این چند سال کشیدند، دستاوردش از بین نرود. باید بدانیم برای چه مذاکره می کنیم، برای اینکه برویم صادرات کالایمان را راحت کنیم، مشکلات فروش صنایع نفت و پتروشیمی را حل کنیم، تأمین مالی زیرساخت ها کشور را حل کنیم ...
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: تا زمانی که رقابت در حوزه خودروسازی نباشد نمی توان انتظار معجزه داشته باشیم.
اگرچه هدف دولت از تدوین شیوه نامه ساماندهی زنجیره فولاد اصلاح ایرادات و حذف رانت بوده اما در این شیوه نامه، با قیمت گذاری دستوری، کارکرد بازار سرمایه را زیر سوال برده است.
یک کارشناس اقتصادی گفت: اقتصاد سیاسی، منافع برخی امضا های طلای و انحصار طلبی مانع رشد اقتصادی و رونق کسب و کار در کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس آشفتگی حوزه لبنیات و روغن را نتیجه عدم تفویض اختیارات به وزارت جهاد دانست و گفت: تخصیص ارز ترجیحی به واردات روغن خوراکی موجب رانت شده است.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۳:۳۹    
مصطفی هدایی در یادداشتی به موضوع مهم عصبانیت اجتماعی میان اقشار مختلف جامعه از وجود طبقه ای خاص که به حکومت و حاکمیت وابسته است و توانسته از رانت موجود در جهت منافع شخصی بهره ببرند، پرداخت
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۳    
رئیس کل بانک مرکزی در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به یک تصمیم در وزارت صنعت، معدن و تجارت آن هم بدون اینکه نماینده ای از بانک مرکزی حضور داشته باشد، اعتراض کرده است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: چندی پیش در مجلس طرحی تهیه شد که هدف اصلی آن ایجاد شفافیت در عرضه و تقاضا در این حوزه به ویژه در صنعت فولاد است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
اگرچه دولت با تهیه شیوه نامه ساماندهی زنجیره فولاد بدنبال کاهش رانت در این حوزه است اما برخی مسئولان در تلاشند به بهانه مشکلات بخش خود، استثنائاتی را در آن بگنجانند که فسادزا خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حذف صداهای مخالف و منتقد در آکپارتی، اندک اندک به یک رویه تبدیل شده و جناح تندرو و رانت طلب، جناح معتدل و قدیمی را از صحنه بیرون می کند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - با ابلاغ شیوه نامه شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد ، فعالان بخش خصوصی بر این باورند تأکید این دستورالعمل در عرضه همه محصولات بالادستی و پایین دستی زنجیره از طریق بورس کالا و کشف قیمت واقعی بر اساس عرضه و تقاضای بازار ...
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
علی نیکزاد می گوید حواله قیر رایگان به هیچ فردی داده نمی شود و 4 هزار میلیارد تومان برای تامین یک میلیون تن قیر رایگان میان دستگاه های اجرایی توزیع می شود.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس گفت: حواله قیر رایگان میان دستگاه ها توزیع نمی شود. علی نیکزاد چهارم آذر اظهار کرد: حواله قیر رایگان میان دستگاه ها توزیع نمی شود تا رانت و فسادی رخ دهد، بلکه اعتباری در حدود 4 هزار میلیارد تومان با تخصیص صد درصد از طریق سازمان برنامه و بودجه در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه عضو کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی وجود فساد و رانت در اختصاص ارز ترجیحی به نهاده های دامی را عامل اصلی جهش یکباره قیمت مرغ عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران با بیان اینکه شیوه نامه فولاد تا حدود زیادی جلوی رانت را می گیرد، گفت: کارخانجات فولاد مواد اولیه را ارزان می خرند و محصول را گرانتر از قیمت جهانی می فروشند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، پیمان علیشاهی، کاریکاتوریست با انتشار کاریکاتور "شکاف طبقاتی" در توییتر نوشت: با حذف دلال ها و رانت خواران شکاف طبقاتی کمتر می شود. *بازنشر مطالب شبکه های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه ها منتشر می شود.
اقتصاد آنلاین / معدن24   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با استقبال از شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد که اخیرا از سوی معاون اقتصادی رییس جمهوری ابلاغ شده است گفت ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی گفت: برای صید ترال به افرادی که با ارتباطات خاص می توانند مجوز بگیرند و با سوخت یارانه ای تمام ذخایر آبزیان کشور را از بین ببرند مجوز داده می شود که جز با یک رانت امکان دریافت آن نیست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی اظهار داشت: ما اکنون به دولت های گذشته نقد داریم که چرا زمانی مجوز موسسسات مالی و اعتباری را صادر کردند، چرا نظارت کم بود و باعث شد این موسسات ده ها هزار میلیارد تومان به دولت و کشور زیان وارد کنند. اگر در زمینه ساخت پالایشگاه هم محکم کاری نشود چه کسی در آینده پاسخگو است؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ورود زودهنگام آموزش و پرورش به اجرای بخشنامه تعارض منافع گام مثبتی بود اما مسیر اجرای آن هنوز ابهاماتی دارد.
مجلس و دو انجمن تولیدکنندگان فولاد و نوردکاران به شیوه نامه تنظیم بازار فولاد واکنش نشان دادند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مجتبی رضاخواه، نماینده مجلس درباره قیمت مرغ طی توییتی نوشت: به نام مردم؛ به جیب ثروتمندان! دولت برای واردات غذای طیور دلار 4200 تومانی اختصاص می دهد تا قیمت مرغ پایین باشد، ولی حالا به بیش از 35 هزار تومان رسیده! ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۵۷    
محمد صفائی دلوئی نماینده گناباد معتقد است که کالا های گروه چهار نیازمند ثبت سفارش بودند و بی دقتی دیوان عدالت، باعث ترخیص این کالا ها شده است. تا اواسط سال 97 در بانک مرکزی شاهد نوعی بی انضباطی ها و آنارشیست بازی های خاص در تخصیص ارز بودیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه در دیدار با رئیس قوه قضاییه گفت: فساد و رانت در حوزه واردات و صادرات محصولات کشاورزی کشور سبب به هم ریختگی بازار شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۷:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس: محمد جواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در برنامه یک روز تازه شبکه پنجم سیما اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون واردات نهاده های دامی به دست افرادی خاص افتاده است و آنها از طریق رانت و واسطه با موضوع نهاده های دامی مرتبط شده اند. ...
اقتصاد آنلاین / مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سید شمس الدین حسینی معتقد است؛ شکاف ارزی باعث شده تا برخی افراد و جریانات منابع ارزی ارزان کشور را از طریق روابط و ارتباطات پشت پرده به چنگ آورده و در بازار آزاد به فروش برسانند. این تجربه ای است که به دفعات در اقتصاد ایران تکرار شده و ضرورت اصلاح آن در اقتصاد و بودجه به شدت احساس می شود.
عبور قیمت مرغ از مرز 35هزار تومان در حالی است که دولت در نیمه اول امسال 5.2میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات نهاده های دامی اختصاص داده و مسئولان بارها وعده دادند قیمت کاهش خواهد یافت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: انجمن نوردکاران فولاد ایران ضمن اعلام حمایت از کلیات شیوه نامه ساماندهی بازار فولاد توسط این انجمن، از زوایای پنهان انتقادات این روزهای فولادسازان پرده برداشته و در بیانه خود اعلام کرده است که از اقدامات رانت زُدای دولت و مجلس در بازار فولاد حمایت می کند
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد از سوی مجلس شورای اسلامی چندی پیش مطرح کرد و امروز نیز شاهد ابلاغ شیوه نامه بحث برانگیز معاونت اقتصادی دولت با عنوان ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد هستیم که سبب شده بازار محصولات فولادی که بعد از مدت ها رنگ آرامش به خود گرفته بود دوباره متشنج شده و بیشترین ...
اقتصاد ایران: نایب رئیس مجلس، گفت: بر اساس قانون قرار نیست، حواله قیر رایگان میان دستگاه ها توزیع شود تا از این محل رانت و فساد رخ دهد، بلکه باید اعتبارات با تخصیص صد درصد در اختیار دستگاه ها قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
انجمن نوردکاران فولادی ایران در بیانیه ای اعلام کرد: با شیوه نامه ابلاغ شده دولت و طرح در دست تهیه و تدوین مجلس، رانت در بازار فولاد محدود می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - با حضور رئیس اتاق ایران و چین، عملکرد اتاق بازرگانی ایران در برنامه پایش بررسی شد،در این برنامه "مجید رضا حریری" ضمن تحلیل جایگاه تجارت خارجی و بازرگانی ایران، در خصوص کارت های بازرگانی یک بار مصرف و شیوه های اصلاح آن ها صحبت کرد. ...
رییس انجمن فولاد در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، اجرای شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد را عاملی برای ایجاد امضاهای طلایی، توزیع رانت، کاهش صادرات فولاد و همچنین ریزش بازار سرمایه عنوان کرد.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۱    
از واردات و ترخیص غذای سگ و گربه گرفته تا عدم ترخیص کالاهای اساسی رانت اقتصادی یا فساد مالی ؛ چه چیزی در پشت پرده واردات عجیب وجود دارد؟
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۶   + ۴۹ سایت دیگر  
هیات تخصصی صنایع و بازرگانی دیوان عدالت اداری با رد یک مورد شکایت از مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر ممنوعیت معامله هرگونه اوراق بهادار توسط کارکنان این سازمان، مصوبه مذکور را قانونی دانست. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۲    
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: شیوه نامه جدید تنظیم بازار فولاد تنها موجب رانت خواهد شد و مدتی افرادی از آن سوء استفاده و سودجویی خواهند کرد و بعد هم با شکست مواجه خواهد شد ...
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: حدود دو سال است که واردات کالاهای گروه چهار که کالاهای غیرضروری و مصرفی هستند، ممنوع شده و تحت هیچ شرایطی امکان ورود آنها با توجه به شرایط ارزی کشور وجود ندارد. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه همدلی: سخت گیری ها در فروش خودروهای داخلی ادامه دارد، اما بازار رانت و فساد در این صنعت همچنان داغ است. در حالی هشت دوره از طرح قرعه کشی محصولات یکی از دو غول خودروسازی می گذرد که همچنان گزارش های غیررسمی حکایت از داغ شدن بازار خرید امتیاز ملی افراد برای شرکت در این طرح دارد. ...
امضای طلایی، توزیع رانت و کاهش ارزآوری از صادرات از جمله اشکالات به طرح دولت برای تنظیم بازار فولاد است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نازنین دانشور در گفت وگو با خبرگزاری میزان، پیرامون تاثیر کارآفرینی در عرصه سینما گفت: بزرگترین دستاوردی که ساخت فیلم و به نمایش گذاشتن زندگی کارآفرین ها می تواند داشته باشد، باورپذیر کردن این نکته است که بدانیم در جامعه ای زندگی می کنیم، که آدم هایی بدون رانت و ارتباطات خاص به موفقیت رسیده اند. ...
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۰:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس اظهار داشت: زمان توجه به محرومان و توسعه متوازن در چارچوب قانون بودجه رسیده است.
برترین ها / رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۰:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
همشهری آنلاین: سید محمد غرضی از 1358 تا 1360 استاندار خوزستان بود و از 1360 تا 1364 وزیر نفت و از 1364 تا 1376 به عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن فعالیت کرده است. او در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 به عنوان کاندیدا شرکت کرد اما رای بسیار پایینی نصیبش شد ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۹:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
می متالز - عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه شیوه نامه جدید فولاد رانت 100 هزار میلیارد تومانی ایجاد می کند، گفت: با این شیوه نامه می خواهند رانت را به کل زنجیره فولاد تعمیم بدهند.
مدار شرقی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
از آنجا که نارضایتی گسترده جامعه ارمنستان از فساد، ناکارآمدی، شبکه الیگارشی و رانت در کانون اصلی مطالبات جنبشی مردمی و اعتراضی نه به سرژ قرار داشت، کمپین مقابله با فساد از سوی دولت پاشینیان شکل گرفت ...