دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۲:۲۲Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رانت»

شوشان   ۶ ساعت پیش    
شوشان عبدالرحمن نیک سرشت : سید علی محمد بزرگواری از روحانیون انقلابی ساده زیست استان کهگیلویه و بویراحمد که از مخالفان سرسخت فساد و اشرافیت در نظام جمهوری اسلامی ایران است و الحق هنگامی که ایشان از طرف مردم دهدشت به نمایندگی مجلس شورای اسلامی برگزیده شد نیز شعار و عملش یکی بوده اخیرا ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عباس آخوندی گفت: مولدسازی یک ایده معیوب و مخدوش و سرپوشی برای انتقال رانت های بسیار بسیار بزرگ به نهادهای خاص است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، لازمه این امر توقف رانت هایی است که به بازیگران قدرتمند طی دهه ها داده شده و می شود. چه به صورت مستقیم مانند رانت ارزی و وام ارزان بانکی، چه غیر مستقیم مانند زدن بانک! ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
بحث انگیزترین خبر سومین ماه سال کهنه، فروریختن ساختمان متروپل در آبادان بود که فراتر از یک اتفاق و به مثابه نماد در کانون توجه قرار گرفت. چرا که این سازه به عنوان شاهکار چهرۀ ماندگار صنعت ساختمان معرفی شده و سازنده و مالک، لقب خیّر امنیت ساز هم گرفته بود ...
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
نخبه جوان البرز گفت: در حکمرانی اقتصادی مطلوب، فعالیت های مولد و نیروی انسانی کارامد رشد تولید را میسر می سازد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
شارا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۵۳    
فرزانه بنی هاشمی - نظامی که دیگر ابایی از پذیرفتن شکاف میان خود و افکار عمومی نداره کمتر از همیشه به پی آر نیاز خواهد داشت. فعالان پی آر بخش خصوصی غیرواقعی امسال بازیگردانان واقعی این عرصه خواهند بود: خصولتی ها، خصوصی نماهای تا دسته وابسته، رانت خورهایی شبیه واردکنندگان خودرو در صدر این دسته اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
با نگاهی به عملکرد دولت در تصویب لایحه مولدسازی املاک و دارایی هایش، این سوال وجود دارد که این مصوبه برای اقتصاد ایران یک نقطه آغاز در اصلاح اقتصادی است یا به قول عجم اوغلو چرخه رانتی را تشدید می کند؟
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۳:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اشکان درویشی در آخرین شب اجرای نمایش فیش آباد که به موضوع فیش های نجومی برخی مسئولین پرداخته، از عدم اعتراض مسئولین به اجرای نمایشی با این موضوع گفت و سکوت مسئولین را دلیل صحت این معضل بزرگ دانست.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
ممکن است شما قیمت بنزین را به 12 هزار تومان برسانید و فضا ملتهب نشود، اما این سیاست اقتصاد مردم را نابود می کند. کارشناسان دلسوز کشور باید فریاد بزنند تا همه بدانند چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
ایتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایتنا - به گفته کارشناسان، محصولات فاوا که تحت عنوان برندهای ایرانی در بازار عرضه می شوند، از چین و سایر کشورها وارد شده و آن طور که انتظار می رود مورد استقبال هم قرار نمی گیرند. به این ترتیب کارشناسان معتقدند که تصویب این آیین نامه تنها باعث ایجاد رانت در بازار می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۲    
چندی پیش در مطلبی با عنوان چه کسی انبوهی از خودروهای ژاپنی را خریده تا از مصوبه پلاک ملی سود میلیاردی ببرد؟ از این نوشتیم که نمایندگان مجلس در حالی در مصوبه ای به وزارت صمت مجوز دادند که نسبت به ثبت پلاک ملی خودرو های مناطق آزاد اقدام کند که رئیس شورای هماهنگی فعالان اقتصادی مناطق آزاد معتقد است یک ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از کاسبان دولت برجام و مجیزگویی آقای برجامی می گوید سوء ظن به بخش خصوصی جعلی، به کل بخش خصوصی تصمیم می یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : هفته گذشته سخنگوی دولت اعلام کرد که کلیه دستگاه های اجرایی از خرید هرگونه محصول و خدمات مشابه غیر داخلی در حوزه فناوری اطلاعات منع شده اند؛ خبری که واکنش های مختلفی را به دنبال داشت و بسیاری آن را اقدامی غیرعملی خواندند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: اگر شهردار به عنوان موتور پیشران در شهر، بتواند صلابت خود در مبارزه با رانت و فساد را به صورت ویژه به بدنه شهرداری و کارکنان منتقل کند مردم نیز همراه او خواهند بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان دستیار رئیس جمهور در امر مردمی سازی دولت با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم کارها را به مردم بسپاریم، گفت: اگر کارها را به عهده مردم بگذاریم، مردم بهترین تصمیم ها را خواهند گرفت و خودشان مراقب هستند که رانتی در دستگاه ها ایجاد نشود.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۷:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
جلال رشیدی کوچی: چرا دولت یک میلیارد دلار برای واردات گذاشت؟ به چه کسی داد؟ به سوگلی هایش داد. این رانت می شود، دولت به خودروسازان و به شرکت هایی که مورد تأیید خودروسازان هستند، رانت داد./
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
راه اندازی خط دوچرخه سواری در تهران و هزینه میلیاردی عمرانی آن، راه اندازی بی دود و مواردی همانند را شاید بتوان بخشی از پازل رانت ساز یا در نگاهی حداقل، کج کارکردی مدیریتی در شهرداری تهران دانست. آیا دوچرخه اشتراکی، اولویت شهر تهران است؟ بار ها در این خصوص هشدار دادیم و کسی نشنید ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۶:۰۹    
طبق اعلام بانک مرکزی از امروز مسافران می توانند بعد از عبور از گیت فرودگاه، علاوه بر باجه بانک ملی، از طریق خودپردازهای مستقر در فرودگاه اسکناس دلار دریافت کنند. ...
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
گفتند مهدی خطیبی به دلیل رانت عرضه خودرو به پرسنل شرکتی برکنار شده است، خطیبی رفت، اما رانت عرضه خودرو همچنان با قدرت ادامه دارد!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تعدادی از افرادی که به دنبال موارد خاص خود بودند اکنون به منتقد تبدیل شدند و با وجود اینکه عملکرد دولت هنوز قطعی نشده، از طریق طرح شایعات به دنبال تحقق اهداف خود هستند در حالی که این قبیل حرکات در شان و جایگاه استان مرکزی نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه پنجره واحد زمین، اختلاس و رانت حوزه اراضی و زمین را به کمترین میزان خود خواهد رساند، گفت: با اجرایی شدن این سامانه، افراد نمی توانند سرمایه های کشور یعنی جنگل ها، مراتع و زمین های کشاورزی را غارت کنند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۰۵    
یکی از فعالان صنایع پایین دست فولاد به عنوان خریدار ورق گرم فولادی نسبت به شیوه کشف قیمت این محصول و چالش نقدینگی صنایع پایین دستی گلایه کرده که بررسی های آماری و اخذ نظرات معامله گران بیانگر آن است دیدگاه های مطرح شده به صورت کارشناسی نبوده است.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
امروز معاون وزیر صمت خبر حذف کامل بورس کالا از شیوه های فروش خودرو را اعلام کرد! خبری که امسال طرفداران رانت و دلالی خودرو بی صبرانه منتظر آن بودند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس از هر گونه اقدامی در راستای مقابله با رانت و پارتی بازی و فساد حمایت می کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
همتی در توییت خود نوشت: گواهی سپرده نفتی،به عنوان دستاورد دولت آقای رئیسی در بورس عرضه شد. فارغ از اینکه باید مراقبت شود که موجب رانت نگردد، خوب است توضیح دهند، چرا در سال99 که این طرح برای کنترل نقدینگی و انتظارات تورمی تهیه شد، مانع تحقق آن شدند؟
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
دولت سیزدهم برای حذف رانت ارز 4200 تومانی از بازار دارویی کشور، تصمیم گرفت طرح دارویاری را اجرا کند.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیران خودرو با وجود اینکه حدود 20 ساله خودروی چینی تولید می کند، اما همچنان ترجیح داده که با ارز دولتی فقط مونتاژ کند و با نوسانات ارزی بازار آزاد مجوز افزایش قیمت بگیرد و هر زمان دلش خواست فروش خودرو را متوقف کند و این مساله شائبه رانت برای مدیران این شرکت را تقویت کرده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
شانس برنده شدن در این طرح برای هر متقاضی (به طور کلی و بدون در نظر گرفتن سهمیه بندی مادران و فرسوده ها) یک به 185 است. به عبارت بهتر، از هر 185 نفر شرکت کننده در طرح فروش اخیر ایران خودرو، تنها یک نفر شانس برنده شدن داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-امیررضا انگجی : رانت و رانت جویی در اقتصاد همه کشورها در دوره های تاریخی مختلف وجود داشته است؛ از عصر حصارکشی زمین در انگلستان تا اعطای رانت های یادگیری تحت عنوان سیاست صنعتی به چائه بول ها در کره نشان از این دارد که رانت و رانت جویی جزئی جدایی ناپذیر از تاریخ اقتصاد است ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام پناهیان معتقد است که برای مردمی سازی دولت باید سیستم بروکراسی را در ادار کشور کنار بگذاریم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح تامین مالی زنجیره می تواند ضمن پاسخگویی به نیاز تولید بازار را نیز از دلالی و رانت دور کند
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی بورس گفت: امسال کاری کردیم که دیگر کسی دسترسی خاص به اطلاعات شرکت های بورسی نداشته باشد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
: اقتصاد سیاسی بین المللی را می توان حوزه ای از سیاستگذاری خارجی در الگوی سیاستگذاری راهبردی بازیگران جهانی قلمداد کرد. در اقتصاد سیاسی بین المللی، بازیگران با ابزارها، معادلات و معاملات گوناگونی برای پیشبرد نیات و اهداف خود مواجه می شوند که چگونگی انتخاب آنها به یک عقلانیت اقتصادمحور نیاز دارد ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
درحالی از دو روز پیش مراحل ثبت نام در ابرطرح فروش خودرو آغاز شد که یکی از اهداف اساسی آن تنظیم بازار بوده است. در واقع عرضه و فروش 500هزار دستگاه می تواند به بازار خودرو کمک کرده تا از عطش تقاضا کاسته شود.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۱۸    
یکی از چالش های توسعه در ایران خام فروشی و بی توجهی به خلق ارزش افزوده است که باعث شده برخی صنایع به طور نمونه با رانت انرژی ارزان دست به خام فروشی بزنند، اما راه حل این مسئله چیست؟
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۴:۳۹    
رانت، رانت است، چه در بازار مکاره به وقوع بپیوندد و چه در قوه قانون گذار که می تواند ام الرانت باشد...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
جلال محمودزاده گفت: اگر قیمت محصولات کشاورزی نسبت به سال های قبل، افزایش بسیاری داشته است، به دلیل قیمت ارز و تورمی بوده است که افزایش داشته است. به همین دلیل قیمت تمام شده محصول کشاورز هم بسیار افزایش داشته است، چراکه کشاورز سم، کود و ماشین آلات خود را با نرخ دلار 60 هزار تومانی باید تهیه کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان امورات صندوق ها بازنشستگی قرار گیرند، گفت: هرکجا که شفافیت ایجاد شود و امکان نظارت مردم فراهم گردد جلوی سوءاستفاده و رانت خواری گرفته خواهد شد.
وزیر اقتصاد گفت: جذب نقدینگی به سمت فعالیت های اقتصادی رسمی باعث عمق بخشیدن به بازارها ، حرکت در مسیر شفافیت اقتصادی و از بین بردن رانت های موجود و کاهش حباب های بازارها شود.
علیرضا خلیل نژاد گفت: پزشکان و اپتومتریست ها در محل های مسکونی کار تجاری انجام می دهند که فی الواقع خلاف قانون است. اما رانت و قدرت این اجازه را نمی دهد تا جلوی این عمل گرفته شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ایجاد بستر برای دسترسی مردم به اطلاعات و فراهم کردن امکان نظارت مردمی گام مثبتی برای بستن منافذ فساد و رانت به شمار می رود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
در نشست کارگروه شورای گفت وگو، تبعات محدودیت دسترسی به اینترنت و شبکه های اجتماعی بر کسب وکارهای مجازی بررسی و تاکید شد: با ادامه فیلترینگ، کسب وکارهای مجازی توان رقابت را از دست خواهند داد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: نایب رئیس کارفرمایان کشور در شورای عالی کار گفت که برخلاف برخی تصورها که کار برای نیروی کار نیست، اتفاقا شرکت های خصوصی خواهان نیروی کار ماهر هستند؛ این در حالی است که نیروی کار راغب به حضور در ادارات دولتی نیست و این اتفاق، فضا را برای حضور نیروی کار ناتوان که با رانت و پارتی بازی باز می کند.
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت، شرط مهم شرکت در قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو را اعلام کرد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۵:۱۶   + ۱۰۳ سایت دیگر  
محمدرضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 بیان داشت که براساس تصمیم کمیسیون تلفیق، موضوع عرضه خودرو در بورس کالا از لایحه بودجه سال آتی، حذف شد.تلاش مجلس این است که در لایحه بودجه دولت طوری عمل کند که در زمینه عرضه خودرو رانت شکل نگیرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- سعیده نبی زاده : دولت دور دوم سیاست هوشمندسازی صنعت نان را آغاز کرده و این در حالی است که دور اول این سیاست به طور مشخص اثر مهمی بر چالش های این صنعت نگذاشته و کماکان بسیاری از مشکلات گذشته وجود دارد و علاوه بر آنها دلالی آرد و ایجاد بازار سیاه بزرگی در این حوزه با توجه به اختلاف قیمت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در نشست کارگروه شورای گفت وگو، تبعات محدودیت دسترسی به اینترنت و شبکه های اجتماعی بر کسب وکارهای مجازی بررسی و تاکید شد: با ادامه فیلترینگ، کسب وکارهای مجازی توان رقابت را از دست خواهند داد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
میثم هاشم خانی/ اقتصاددان کالابرگ یا یارانه نقدی ؛ سوالی که اخیرا به واسطه تصمیم های دولت اهمیت آن مطرح می شود. به عقیده من، عاقلانه ترین تصمیم دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت تا امروز، حذف سفره پرفساد ارز 4200تومانی و رانت ها و سوءاستفاده های ناشی از آن و تبدیل ارز ترجیحی به یارانه نقدی بود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در حالی در مصوبه ای به وزارت صمت مجوز دادند که نسبت به ثبت پلاک ملی خودرو های مناطق آزاد اقدام کند که رئیس شورای هماهنگی فعالان اقتصادی مناطق آزاد معتقد است یک رانت بزرگ در این مسئله نهفته است.
برترین ها / پرسش   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۲:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه اطلاعات نسبت به روی برگرداندن مردم از دین به دلیل فقر و بی عدالتی هشدار داده و تاکید کرده است: از خلوتی مساجد بترسیم و به فکر نان و اجرای عدالت باشیم.