پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۱۴Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس بازار سرمایه»

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به پرسشی که این روزها بسیاری از سهامداران حقیقی از یکدیگر می پرسند، گفت: به صورت کلی تصمیم اینکه بخواهیم از بازار خارج شویم و یا در بازار بمانیم به سهم هایی که در سبد خود داریم بستگی دارد ...
کارشناس بازار سرمایه گفت: در هفته ی جاری، باوجود کاهش ارزش معاملات بازار سرمایه، شاهد افزایش حجم معاملات اوراق بدهی در بورس تهران بودیم.
خبرگزاری صنایع   ۳ ساعت پیش    
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به گزارش عملکرد نیم سال 1400 بورس بر موفقیت گروه فلزات، تاکید کرد. *** با اما واگرهای بسیار گروه فلزات پیش روی بورس ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۸:۵۹    
یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: به طور معمول رشدی که در 6 ماه ابتدایی سال در بازار وجود دارد در 6 ماه دوم دیده نمی شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اظهارات شب گذشته امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در سیمای ملی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: آقای هامونی در گفت وگویی که با رسانه ملی داشتند به صراحتا ادعا کردند سهامداران از بهمن ماه1399 تا به امروز، با وجود نوسانات قیمتی که در طول این مدت تجربه کرده اند ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۷:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه هم درباره روند بازار روزهای آینده گفت: روند بازار هفته آینده خنثی و متعادل خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- رضوانی، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه طبق اعلام مراجع رسمی صادرات کشاورزی ایران به روسیه 9 برابر شده است، گفت: متاسفانه تولیدات استان سمنان در این بازار سهمی ندارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: استفاده از فیلترشکن کمترین مشکلی است که سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری با آن مواجه است.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۳    
این هفته نیز سرانجام بورس با سبزپوشی بیشتر شاخص ها به پایان رسید. در گفتگو با مریم اعتماد کارشناس بازار سرمایه به بررسی بورس در هفته آینده پرداختیم. آیا بورس صعودی می شود؟
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
یاور میرعباسی به روند فعلی معاملات بورس و ریسک های تهدیدکننده این بازار تاکید کرد و افزود: در صورت تداوم روند افزایشی نرخ سود بین بانکی و نیز نرخ سود سپرده، طبیعی است که بسیاری از سهامداران و سرمایه گذاران ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: مشکل این جا است که اصلا خود شاخص ها نمایانگر واقعی تحولات در بازار سهام نیستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: بی اعتمادی بی سابقه در بازار سرمایه و نامشخص بودن شرایط برخی متغیر های تاثیرگذار بر روند سودآوری شرکت ها، سبب افزایش ریسک سرمایه گذاری در این بازار شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۶:۴۰    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با حذف ارز چهار هزار و 200 تومانی، کم کم قیمت های این شرکت ها آزاد شده که افزایش درآمد عملیاتی و فروش در پی آن افزایش سودآوری را به دنبال دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
الناز جمالی کارشناس بازار سرمایه کوتاه شدن فرآیند افزایش سرمایه، یکی از اخبار مثبت و قابل توجه در روزهای گذشته بود؛ امری که می تواند تاثیر مثبتی بر روند توسعه شرکت ها و همچنین افزایش کارآیی بازار سرمایه داشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۲۱    
پریسا کریمی نیک کارشناس بازار سرمایه صنایع غذایی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی است که به طور مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است. افزایش جمعیت در کنار گسترش شهرنشینی و افزایش سطح درآمد سرانه در جهان شواهدی بر اهمیت قابل توجه این صنعت در دنیای امروز است.
بازار در شرایط نابسامانی به سر می برد و این وضعیت در هفته های اخیر به مراتب بدتر شده است. اما با توجه به گزارش های میان دوره ای و فصلی برخی شرکت ها همچنان می توان به آینده معاملات در برخی نمادها امیدوار بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
دکتر هابیل خاوری کارشناس بازار سرمایه قطعا بر همگان روشن است، در هر رویدادی که بحث بوروکراسی اداری دخیل باشد، اگر دارای فرآیندی طولانی مدت باشد، به نفع جامعه هدف نخواهد بود و هزینه های زیادی، از جمله اتلاف زمان و انرژی نیروی انسانی را متوجه افراد و شرکت های حاضر در آن خواهد کرد ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۰:۲۸    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازگشت اعتماد به بازار در کوتاه مدت امکان پذیر نیست، ضمن اینکه هیچ اقدامی مبنی بر تلاش برای برگشت اعتماد سهامداران دیده نمی شود و به تبع آن روبه روز نقدینگی بیشتری از بازار خارج می شود.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: لغو قیمت گذاری دستوری می تواند چرخه تولید را به حرکت درآورد و در بازار سهام رونق ایجاد کند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۷:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بورس گفت: فردا تعداد مثبت های بازار کم خواهد بود و کلیت بازار توانی برای رشد ندارد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۱۹    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دورنمای توافق هسته ای هم فرصتی برای توسعه صنایع فراهم می کند و دورنمای تورمی را کاهش خواهد داد بنابراین صنایعی که سودآوری خود را مدیون تورم هستند، از این مهم آسیب خواهند دید.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
خزانه خالی خبری بود که امروز یکی از خبرگزاری ها منتشر کرد و در این خبر اعلام شد که در مرداد ماه رئیس جمهور وقت طی نامه ای اعلام کرده است که همه موجودی خزانه تخلیه شده است. این خبر چه تاثیری بر بورس می تواند داشته باشد؟ در گفتگو با نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه به این پرسش پاسخ داده شده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر میترا بمانیان کارشناس بازار سرمایه با برنامه صبح و گفتگو در مورد بازار سرمایه مصاحبه تلفنی کرد. وی با اشاره به نوسانات بورس در مهرماه گفت: مهم ترین عامل آشفتگی این روزهای بورس ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کیمیا نجفی مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بورس تا پایان سال گفت: اگر نرخ بهره افزایش یابد، مردم تمایل پیدا می کنند که سرمایه های خود را در بانک ها نگه داری کنند و در آن شرایط وضعیت بازار در ماه های مانده از سال خوب نخواهد شد. ...
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۳۰    
کارشناس بازار سرمایه با اعلام مهمترین علت روند منفی در معاملات و ریسک فعلی، وضعیت شاخص در آبان را پیش بینی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: برخی از شرکت های پالایشی هزینه مالی بسیار زیادی نسبت به 6 ماهه اول سال گذشته داشتند که این سبب ارائه گزارش بد به بازار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: از نظر تکنیکالی وضعیت شاخص صنعت پالایش خوب نیست و تنها حمایت "ابرکومو" را پیش رو خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۱:۰۶    
کارشناس بازار سرمایه گفت: به طور کلی اعتماد از بازار سرمایه رفته است و خریداران منتظر اقدامات نهادهای بالا دستی هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۸:۱۱    
مهدی سوری، کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با اقتصاد آنلاین، ارزنده بودن شرکت ها و سهامشان در ساده ترین مدل های ارزش گذاری، تابع دو متغیر است: ابتدا آینده ای که برای سودآوری شرکت ها متصوریم و مولفه بعدی هم بازده مورد انتظار سهامداران است که در نرخ تنزیل خود را نشان می دهد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه درباره پیش بینی بازار فردا گفت: از دلایل مهمی که در ریزش بازار سهام در این روزها نقش مهمی را داشته است طول کشیدن مذاکرات برجام بوده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۳۰    
اروجلو، کارشناس بازار سرمایه گفت: پیشنهاداتی پیرامون ورود نفت خام به بورس انرژی و کالا وجود دارد که طبق آن قرار است دولت نفت خام را در بورس انرژی عرضه کند و از سوی دیگر، پالایشگاهی ها تمام محصولات را در بورس انرژی و کالا، خرید و فروش کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: انتشار اوراق دولتی لطمات زیادی برای بازارسرمایه به همراه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: بخشی از نوسانات اخیر بازار سرمایه به علت نداشتن ابزار های لازم در زمان افت بازار سرمایه است که باید ابزار های بورسی متنوع تر شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۰    
کارشناس بازار سرمایه و بورس گفت: دولت از طریق فروش اوراق، تامین مالی میکند و تمایلی چندانی به مثبت شدن بازار ندارد گرچه به نظر میرسد که این روش تداوم نخواهد داشت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه از افزایش نرخ رشد سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت خبر داد و گفت: ارزش صندوق های با درآمد ثابت له 500 هزار میلیارد تومان رسید.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۴    
این روز ها بورس مدام در حال سقوط است و سهامداران از این وضعیت به ستوه آمده اند. دلیل سقوط بورس چیست و چه راهکار یا راهکار هایی را می توان برای خروج از این وضعیت ارائه کرد. این دو پرسش در گفتگوی نبض بورس با 15 کارشناس بازار سرمایه پاسخ داده شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۲    
لرستان- ندری، کارشناس بازار سرمایه گفت: نوسانات بورس به اخبار مربوط به مذاکرات هسته ای بستگی دارد و هر خبر منفی یا مثبت در این رابطه بر بازار بورس، اثرگذار است.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
حمیدرضا مهرآور گفت: با عرضه سیمان تولیدی کشور در بورس کالا و حمایت دولت از عرضه بورسی این محصول استراتژیک، بسترهای استفاده از مزایای بازار سرمایه برای تولیدکننده ها و خریداران این محصول فراهم شده است؛ در واقع پذیرش و افزایش عرضه سیمان در بورس کالا برای تنظیم بهینه بازار این محصول ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه، بحران انرژی مستقیما روی کامودیتی ها اثر گذار است، گفت: با توجه به رشد قیمت گاز، قیمت محصولات پایه گازی مانند متانول، اوره و محصولات پتروشیمی افزایش می یابند و می توانیم شاهد ادامه رشد صنایع پتروشیمی باشیم.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: ناظران بازار می توانند در برخی شرایط نسبت به ابطال معاملات حداکثر تا روز معاملاتی بعدی اقدام کنند.
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۵    
10 کارشناس بازار سرمایه در قالب یک نظرسنجی، روند بازار و شاخص بورس در هفته جاری را پیش بینی و علت انتخاب گزینه ها را اعلام کردند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سعید کرداری در گفت وگو با میزان، در رابطه با روش های بازگشت اعتماد به بازار سرمایه گفت: زمان یکی از مهم ترین مولفه ها در بازگشت اعتماد به بازار سرمایه است در کنار آن نیز دولت باید اقدامات پیشنهادی سال گذشته برای رونق بازار سرمایه را عملی کند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۰:۲۲    
ندا کریمی کارشناس بازار سرمایه صنعت شیر از بزرگ ترین بخش های کشاورزی است و صنعت گاو شیری با سهم بیش از 80درصدی بزرگ ترین بخش آن است. شیر تقریبا کامل ترین غذای طبیعت است. بر اساس آمار فائو، تولید شیر در سال میلادی 2020 بالغ بر 906 میلیون تن بوده که 2 درصد نسبت به سال 2019 رشد نشان می دهد ...
یکی از اصلی ترین فاکتورها در شکوفایی اقتصادی، وجود ثبات است. این ثبات باید در تمام زمینه ها، از قوانین و مقررات تنظیم بازار گرفته تا سیاست های کلی کشور، وجود داشته باشد. بازار سرمایه نیز به عنوان دماسنج اقتصاد هر کشور، آینه تمام نمای اقتصادی است ...
به نظر می رسید با ورود به هشتمین ماه سال و همزمان با انتشار گزارش 6 ماهه شرکت ها بازار تغییر مسیر دهد اما با وجود پیش بینی ها شاخص در روز اول آبان عقب نشینی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۸:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه تخصیص ارز 4200 تومانی به درستی اجرا نشد، گفت: به نظر می رسد که این ارز تنها زمینه ساز ایجاد رانت برای افرادی بود که توانایی استفاده از آن را برای واردات داشتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: گزارش 6 ماهه فعالیت شرکت ها می تواند بازار را به سمت بالا بکشاند، اما نرخ بهره و فروش اوراق دولتی این اجازه را نمی دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: خبر کاهش 10 درصدی قیمت برخی از محصولات لبنی، قیمت سهام شرکت های این صنعت را حدود 20 درصد کاهش داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: گزارش 6 ماهه شرکت ها مورد انتظار سهامداران نبود. این عامل در کنار نبود پول برای خرید سهام در ریزش امروز نقش داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- نبود نقدینگی و پول کافی مشکل اصلی بازار بورس ایران طی روزها و ماه های اخیر بود این جمله بخشی از یادداشت امیر توپچی پور کارشناس بازار سرمایه و تحلیلگر اقتصادی برای بازار است.