سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۸:۱۰Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق های سرمایه گذاری»

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به مردم توصیه کرد به جای سرمایه گذاری مستقیم در بازارسرمایه از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام کنند؛ اما شناخت و انتخاب بهترین گزینه های سرمایه گذاری از بین حدود 200 صندوق های سرمایه گذاری چطور امکان پذیر است؟
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
گفته می شود بالغ بر 370 هزار میلیارد تومان از مجموع 530 هزار میلیارد تومانی که جذب صندوق های سرمایه گذاری شده مربوط به صندوق های درآمد ثابت بازار سرمایه است.
مداخله دولت در بازار سرمایه باید به این شکل باشد که شفافیت را افزایش دهد و نظارت کافی بر معاملات و انتشار اطلاعات داشته باشد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
طبق اعلام سامانه هوشمند رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری پردازش اطلاعات مالی پارت، بر اساس آخرین اطلاعات تا ابتدای خرداد1400، برترین صندوق های سرمایه گذاری را مشخص کرد. ...
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به مردم توصیه کرد به جای سرمایه گذاری مستقیم در بازارسرمایه از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام کنند.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بورس اوراق بهادار از مردم خواست به جای سرمایه گذاری مستقیم در بورس اوراق بهادار, از طریق صندوق های سرمایه گذاری وارد این فعالیت اقتصادی شوند
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۱    
اقتصاد نیوز : رئیس بورس اوراق بهادار از مردم خواست به جای سرمایه گذاری مستقیم در بورس اوراق بهادار, از طریق صندوق های سرمایه گذاری وارد این فعالیت اقتصادی شوند
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بنگاه های تولیدی استان بوشهر جهت تامین منابع مالی می توانند از طریق صندوق های سرمایه گذاری خصوصی (PE ) بهره مند شوند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۳    
در هفته سوم مهر ماه، صندوق های ETF سهامی به طور متوسط، زیان 6.5درصدی را ثبت کردند و صندوق های مبتنی بر طلا، با افت 4.4درصدی مواجه شدند.
آذرمغان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ارژنگ عزیزی در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: ما خوشحال هستیم که به پشتوانه شرکت تأمین سرمایه تمدن اولین سوپرمارکت مالی در استان راه اندازی می شود تا علاقمندان این حوزه بتوانند خدمات متنوعی را از مشاوره در عرضه پذیرش و تأمین مالی تا خدمات بیمه ای، کارت اعتباری، سبدگردانی اختصاصی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
صندوق سرمایه گذاری مختلط زیتون نماد پایا با نماد زیتون در فهرست نرخ صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.
در چند سال اخیر، صندوق های سرمایه گذاری وجود داشته و جذابیت آنها باعث شده که در بین سرمایه گذاران از جایگاه ویژه ای برخوردار شوند. یکی از انواع صندوق های سرمایه گذاری، صندوق با درآمد ثابت است که با ویژگی شناسایی سود روزشمار، دارای طرفداران خاص خود است.
از اواسط مردادماه 1399 تا اوایل سال جاری بازار سرمایه دچار نوسانات شدید شد. این تلاطمات به نحوی بود که سرمایه گذاران دچار ضرر و زیان بسیار زیادی شدند که بر بازدهی صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت هم تاثیر بسزایی داشت؛ البته صندوق های زیادی هم در این مدت با ذخیره سودی که داشتند ...
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سه اَپلیکیشن سیگنال ، اسنپ و آپ ، می توانند دسترسی متقاضیان و سرمایه گذارانِ صندوق های بورسی را به راحتی در کل کشور پوشش دهند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اسنپ به عنوان اولین استارتاپ خرید و فروش صندوق های سرمایه گذاری آغاز به کار کرد.
فعالان بازار سرمایه می توانند پیشنهاد و نظرهای خود در ارتباط با پیش نویس اصلاحی اساسنامه صندوق های سرمایه گذاری زمین و ساختمان را به اداره امور صندوق های سرمایه گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گفته مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار؛ برای جلوگیری از ضرر و زیان سهامداران راهی جز توسعه سرمایه گذاری غیرمستقیم وجود ندارد. تهران – اقتصادبرتر – 19 مهر 1400 ...
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
در راستای فرهنگ سازی و تسهیل سرمایه گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه، امکان خرید و فروش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری تسهیل شد.
آی تی رسان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۰:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
روز یکشنبه نشست خبری مشترک تامین سرمایه ی نوین با اسنپ پی، بازوی فین تک گروه اسنپ، با حضور مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در شرکت تامین سرمایه نوین برگزار شد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه تامین سرمایه نوین از طریق بازار سرمایه و نهاد های مالی تحت سازمان بورس مجوز امکان خرید و فروش و ابطال واحد های سرمایه گذاری را با همکاری سوپر اپلیکیشن اسنپ به دست آورد.
اقتصاد آنلاین / صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۱:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
امکان خرید و فروش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری شرکت تامین سرمایه نوین با نماد تنوین ، در اپلیکشین اسنپ فراهم شد.
می توان صندوق های سرمایه گذاری در حوزه مسکن تشکیل و از طریق منابع قابل توجهی که در بازار سرمایه وجود دارد تأمین مالی حوزه مسکن را انجام داد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۱۳    
ارزش کل صندوق های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به 16 مهر 1400، برابر با 50 هزار و 987 میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، این صندوق ها در مجموع 2 هزار و 422 میلیارد تومان نقدینگی را بدست آورد.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۲۲:۲۸   + ۳۲ سایت دیگر  
صالح آبادی گفت: می توان صندوق های سرمایه گذاری در حوزه مسکن تشکیل و از طریق منابع قابل توجهی که در بازار سرمایه وجود دارد تأمین مالی حوزه مسکن را انجام داد، ضمن اینکه از منابع دیگر این صندوق از جمله مالیات نیز می توان منابع لازم را برای ساخت مسکن تجهیز کرد.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۲۰:۵۶    
یکی از ابزارهای بازار سرمایه که در دسته سرمایه گذاری غیر مستقیم قرار می گیرد و به عنوان واسطه های مالی شناخته می شوند، صندوق های سرمایه گذاری هستند. اما در نیمه نخست امسال، کدام نوع از صندوق ها بازدهی بهتری داشتند؟ ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۷:۲۱    
صندوق های ETF سهامی با رشد بیش از 3 درصد و صندوق های مبتنی بر طلا با زیان اندک همراه شدند.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ها نشان میدهد که مدیران بانک قرض الحسنه مهر ایران بنا به گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی با سرمایه گذاری در واحدهای صندوق های سرمایه گذاری به مبلغ 15 هزار و 191 میلیارد ریال دچار تخلف شده اند.
صندوق های سرمایه گذاری املاک و مستغلات، سرمایه گذاری عموم مردم در حوزه املاک و مستغلات را با حداقل مبلغ سرمایه گذاری امکان پذیر می کنند و فرصت مناسبی برای حفظ قدرت خرید سرمایه گذاران در حوزه املاک ایجاد می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رضا درخشان فر مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری ترنج در گفت و گو با بورس24 در رابطه با ماهیت صندوق های سرمایه گذاری گفت:
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
بازار سرمایه بازاری جذاب برای سرمایه گذاران است و افراد علاقمند به سرمایه گذاری در بورس که دانش و زمان کافی برای تحلیل بازار سرمایه و مدیریت سبد سرمایه گذاری خود ندارند، می توانند از طریق صندوق های سرمایه گذاری و به صورت غیر مستقیم اقدام به سرمایه گذاری کنند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۰:۲۵    
قربان برارنیا ادبی کارشناس بازار سرمایه موسسات تامین سرمایه، نه شرکت سرمایه گذاری هستند و نه بانک. در واقع، تامین سرمایه، معادل بانکداری سرمایه گذاری (Investment Banking) و به مفهوم تامین مالی شرکت ها و پروژه های صنعتی و ساختمانی از طریق انتشار اوراق بهادار، اعم از سهام، اوراق مشارکت ...
اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس طی دو ابلاغیه جداگانه تغییر شرایط تصدی سمت مدیر سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری و اصلاح بخشی از دستورالعمل و تأسیس سبدگردان ها را اعلام کرد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یکی از بسترهای حمایتی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برای تامین مالی توسعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان و خلاق، حمایت از صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۵۰    
صندوق سرمایه گذاری، به عنوان نهادی مالی شناخته می شود که به منظور مدیریت حرفه ای وجوه سرمایه گذاران، با مجوز های لازم، تاسیس شده و تحت نظارت همان سازمان ها فعالیت می کنند. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۴۹    
ارزش کل صندوق های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به 9 مهر 1400، برابر با 48 هزار و 564 میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، صندوق ها یک هزار و 753 میلیارد تومان نقدینگی را بدست آورد اما؛ در مقایسه با هفته گذشته، تقریبا نصف نقدینگی خارج شده مجددا جذب این صندوق ها شد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
شرکت های سبدگردان و صندوق های سرمایه گذاری می توانند با شکار سهم های ارزنده در منفی های بازار، هم به بهبود وضعیت بازار سرمایه کمک کنند و هم برای سهامداران خود هم کسب سود و بازدهی کنند.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۷:۲۸    
یک نهاد مالی فعال در بازار سرمایه آگهی استخدام کارشناس صندوق های سرمایه گذاری منتشر کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۷    
در هفته گذشته، صندوق های ETF سهامی به طور متوسط، بازدهی 3.4درصدی را ثبت کردند و صندوق های مبتنی بر طلا، با رشد 2.5درصدی همراه شدند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۴:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
بالغ بر 30میلیارد و 247میلیون واحد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله به ارزش 535هزار و 225میلیارد ریال و 16میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش 9370میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش 49درصدی حجم و رشد 32درصدی ارزش معاملات صندوق های سرمایه گذاری ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۴۹    
یک صندوق بازارگردانی در تهران آگهی استخدام کارشناس صندوق های سرمایه گذاری و بازارگردانی منتشر کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۰:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی شواهد و قرائن موجود در بازار سرمایه حکایت از آن دارد که همزمان با رخوت معاملات و افت میانگین نسبی قیمت ها در بازار سهام طی چند هفته گذشته، بسیاری از فعالان بازار بر آن شده اند تا با دور کردن سرمایه خود از جریان معاملات اقدام به پارک پول در مقاصد امن تر نظیر کار گزاری ها و صندوق های سرمایه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیأت مدیره سازمان بورس با بیان اینکه در مقابل هر نماد بورسی در کشورهای پیشرفته سه صندوق وجود دارد، گفت: بنابراین تعداد صندوق های سرمایه گذاری و روش غیرمستقیم در بورس در کشورهای پیشرفته سه برابر سرمایه گذاری مستقیم است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
داده های سرمایه گذاران دیجیتال در روز دوشنبه نشان داد که محصولات و صندوق های سرمایه گذاری ارز های رمزپایه برای ششمین هفته متوالی ورودی هایی را ثبت کرده اند، زیرا سرمایه گذاران اخیر چالش های موجود در این بخش را به عنوان فرصت های خرید در نظر گرفته اند. ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت تامین سرمایه در تهران آگهی استخدام کارشناس حسابداری صندوق های سرمایه گذاری منتشر کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: سازمان بورس تلاش می کند که ریسک عرضه اولیه را کاهش دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
افزایش لجام گسیخته تورم، کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم باعث شده است که افراد بیش از هر زمان دیگری برای حفظ ارزش پول خود به سرمایه گذاری روی بیاورند
حضور پررنگ صندوق های سرمایه گذاری به عنوان بازیگران اصلی عرضه اولیه به شیوه ترکیبی، نقش به سزایی در ارتقای فرهنگ سهامداری دارد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۱    
یک شرکت سبد گردان در تهران آگهی استخدام کارشناس اجرایی صندوق های سرمایه گذاری منتشر کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
صندوق های ETF سهامی در هفته ای که گذشت، به طور متوسط 6.2 درصد افت کردند و صندوق های مبتنی بر طلا، به طور میانگین با کاهش 2.1درصدی قیمت مواجه شدند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۵   + ۳۹ سایت دیگر  
بازار بورس هفته ای کاهشی را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل بورس شاخص 1 میلیون و 400 هزار واحد را هم از دست داد و به کانال 1 میلیون و 300 هزار واحد عقبگرد کرد. ...