سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۵:۵۳Oct 2020 27

جدیدترین‌های «صندوق های سرمایه گذاری»

پیام فوری   ۳ ساعت پیش   + ۶۵ سایت دیگر  
محمدرضا معتمد از تصویب دو مصوبه در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد. به گزارش پیام فوری،عضو هیات مدیره سازمان بورس در گفت و گو با سنا، ضمن بیان مطلب بالا توضیح داد: روز ششم آبان ماه 1399 ...
سرپرست اداره امور صندوق های سرمایه گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار، نحوه اخذ مجوز و فعالیت صندوق های سرمایه گذاری را تشریح کرد.
اقتصاد آنلاین / خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
در شرایطی واگذاری سهام دولتی خودروسازان درهاله ای از ابهام قرار دارد که به نظر می رسد با روند کاهشی درآمدزایی دولت از صنعت خودرو، سازوکار جدیدی برای تسریع واگذاری ها در نظر گرفته شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : صندوق سرمایه گذاری در سهام، یکی از انواع سه گانه اصلی صندوق های سرمایه گذاری محسوب می شود که میزان سوددهی آن وابسته به روند بازار است از همین رو این صندوق ها در طبقه بندی ریسک و بازده در رده های بالایی قرار می گیرند ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
وبینار آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری در بورس، روش تأمین مالی جمعی و نقش آن در اکوسیستم نوآوری کشور به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت قابل معامله خاتم ایساتیس پویا با نماد خاتم در فهرست نرخ صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
با نگاهی ساده به تحلیل روندهای قیمتی روی نمودار می توان متوجه شد اگر تا بسته شدن بازار جهانی تا آخرین ساعات امشب، اونس جهانی طلا بتواند قیمت خود را بالاتر از میانگین حرکتی 50روزه به ثبت رساند، نوید شروع یک روند میان مدت صعودی و انتظار بازار به شروع موج جدید صعود در قیمت طلا را می دهد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
صندوق های ETF سهامی به طور میانگین با افت 6.3درصدی به کار خود در این هفته از معاملات پایان دادند. صندوق های مبتنی بر طلا نیز با افت شدید 18.1درصدی هفته ی تلخی را پشت سر گذاشتند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه اندازی هفت هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و سه هلدینگ در بخش معدن هدف گذاری و گام های اولیه با اعمال ملاحظات قانونی در این خصوص برداشته شده که به زودی عملیاتی می شود ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۵    
علیرضا کلاهی عضو اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با بازار در خصوص وضعیت فعلی بورس ایران گفت: متاسفانه بسیاری از افراد با سرمایه های خُرد وارد بورس شدند و این اشتباه بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
شاتا : معاون وزیر صمت گفت: برای راه اندازی هفت هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و سه هلدینگ در بخش معدن هدف گذاری و برنامه ریزی شده است. سعید زرندی در جلسه تاسیس شرکت سهامی عام در بخش معادن و صنایع معدنی که با حضور نمایندگان شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی و همچنین صندوق های سرمایه گذاری مرتبط با ...
اقتصاد آنلاین / معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۹   + ۵۳ سایت دیگر  
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه اندازی 7 هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و 3 هلدینگ در بخش معدن هدفگذاری شده و گام های اولیه با اعمال ملاحظات قانونی در این خصوص برداشته شده که به زودی عملیاتی می شود.
پولی مالی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی- مدیران صندوق های سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی مجاز خواهند بود بدون مجوز نسبت به اضافه کردن نماد اوراق بهادار قابل معامله به فهرست اوراق بهادار موضوع عملیات بازارگردانی صندوق اقدام کنند.
سرپرست اداره امور صندوق های سرمایه گذاری روند فعالیت صندوق های بازارگردانی اختصاصی را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رونق بازار سرمایه و استقبال سهامداران از این بازار از ابتدای سال باعث شد تا دولت اقدام به ارائه سهام شرکت های مختلف دولتی در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله کند.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۱۹    
ارزش کل صندوق های سرمایه گذاری در سهام تا پایان روز سه شنبه بیست و دوم مهر ماه به بیش از 415 هزار و 575 میلیارد ریال رسیده است.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۴۹    
ارزش صندوق های مختلط در پایان روز 22 مهر ماه به 3 هزار و 532 میلیارد تومان رسید.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
افراد تازه واردی که اطلاعات کافی برای ورود به بازار بورس را ندارند بهترین روش برای کاهش ریسک این است که از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۳    
افرادی که وقت و اطلاعات کافی برای ورود به بازار بورس را ندارند برای کاهش ریسک بهتر، از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۷:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
صندوق های ETF سهامی به طور متوسط با افت 2.5درصدی قیمت ها مواجه شدند. صندوق های مبتنی بر طلا با افزایش 7.7درصدی به کار خود در هفته جاری پایان داد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه می گوید با توجه به نوسانات قیمت دلار، صنایعی که برای فروش نیازمند ارز هستند با فراز و فرود هایی در سهام خود مواجه خواهند شد و در این بین سهام شرکت های غذایی، دارویی و صندوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری کم ریسک ترند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۱    
شرکت آرامکو عربستان سعودی قصد دارد برای جبران کسری بودجه خود بخشی از سرمایه های خطوط لوله های نفت را به صندوق های سرمایه گذاری جهانی بفروشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۱    
میرزایی گفت: مجموعا 13 بنگاه اقتصادی توسط صندوق های سرمایه گذار کشوری در استان لرستان در دست اقدام است که از نظر تعداد در غرب کشور بیشترین تعداد پروژه های در دست اقدام است.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۳    
معاملات دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF با نماد پالایشی یکم از اوایل آبان ماه در بورس آغاز می شود. به گزارش کاماپرس، یک مقام مسئول در سازمان بورس اعلام کرد: مطابق مقررات این سازمان، یک ماه بعد از پایان پذیره نویسی واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سرمایه گذاران خرد باید پس اندازهای خود را وارد این بازار کنند و اگر شناخت کافی از این بازار ندارند، از طریق صندوق های سرمایه گذاری وارد بازار سرمایه شوند. در غیر این صورت، بهتر است که اصلا وارد این بازار نشوند و به همان روش های سنتی، سرمایه گذاری کنند تا متحمل ضرر و زیانی هم نشوند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
بازار سرمایه همچون سایر بازارهای مالی، از تحولات سیاسی و اقتصادی تاثیر گرفته و دچار نوسان می شود، همین ویژگی در اقتصاد پرتلاطم کشور، ریسک سرمایه گذاری در بورس را به مراتب افزایش می دهد ...
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۹   + ۳۷ سایت دیگر  
با توجه به این که دولت تا پایان سال باید سه صندوق سرمایه گذاری خود را در بازار سرمایه در قالب ETF عرضه کند و با توجه به این که تاکنون دارا یکم و پالایش یکم عرضه شده است باید در چند ماه پیش رو منتظر عرضه سومین صندوق باشیم. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۱    
عمیدی گفت: هم اکنون که جامعه آماری چندین میلیونی سهام دار داریم، مستلزم این است که به اعتماد مردم پاسخ داده شود و با آموزش درست و ایجاد بستر مناسب در بازار بورس از سرمایه مردم حفاظت شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
شرکت رتبه بندی برهان در آخرین گزارش خود درباره عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، به عملکرد صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان ، درجه 5 MFR-(پنج ستاره) را اعطا کرد. در این رده بندی، 5 MFR- به عنوان بالاترین درجه تعیین شده است.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۹   + ۲۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: پرونده عرضه های دارایکم و پالایشی یکم (دارا دوم) در حالی بسته شد که اخیرا وزیر اقتصاد از عرضه صندوق دارا سوم در بورس خبر داد. براساس تبصره دو قانون بودجه سال 1399 کل کشور به دولت اجازه داده شده است که باقی مانده سهام خود در شرکت ها را به روش های معمول یا از طریق صندوق های سرمایه ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه تجارت در گزارشی آورده است: استفاده از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری و ضرورت پرهیز از ریسک سرمایه گذاری مستقیم، همواره از توصیه های مهم کارشناسان به سهامداران تازه وارد است که می تواند ناجی آنها در روزهای نزولی بورس باشد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۲:۱۷    
ارزش کل صندوق های سرمایه گذاری در سهام تا پایان روز سه شنبه پانزدهم مهر ماه به بیش از 396 هزار و 195 میلیارد ریال رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۲۲   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس اسبق سازمان بورس با ابراز تاسف از یک طرفه شدن بازار سرمایه طی ماه های اخیر و صعود و سقوط های متعدد در آن به افراد غیرحرفه ای توصیه کرد که برای معاملات خود از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام و از هرگونه رفتار هیجانی که آثار مخربی بر بازار دارد خودداری کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۷    
مجله تلویزیونی" نوسان "جمعه این هفته (18مهرماه) ساعت 20 به تحلیل و تشریح " چالش های پیش روی صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله (ETF در عرصه بورس) می پردازد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مجتبی شهبازی کارشناس بازار بورس ایران در گفتگو با بازار با اشاره به ضعف در فرهنگسازی بازار سرمایه در کشور گفت: باید این فرهنگ از کودکی در مردم ایجاد شود که سرمایه گذاری یک کار تخصصی است و بهترین روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاری غیر مستقیم از طریق صندوق های سرمایه گذاری است ...
مجله تلویزیونی" نوسان "جمعه این هفته ( 18مهرماه) ساعت 20 به تحلیل و تشریح " چالش های پیش روی صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله ETF در عرصه بورس می پردازد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز :احمد پویانفر در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: طی دو هفته گذشته، افت قیمت ها وارد روند کاهشی شده است. پویانفر افزود: در این گونه جلسه ها و برنامه ها قرار نیست کلاس آموزش سرمایه گذاری بگذاریم و بگوییم مردم چه سهمی بخرند و چه سهمی نخرند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۲۶    
عضو هیئت مدیره شرکت فرابورس گفت: تصمیمات مقطعی در بلند مدت به بازار سرمایه آسیب می زند. در کنار تشویق مردم به سرمایه گذاری در بورس، لازم است زیرساخت های آن همچون صندوق های سرمایه گذاری را تقویت کنیم.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۴    
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، اولا اینکه بیت کوین اولین رمز ارز جهان است و ثانیا امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ از آن استفاده می کنند. این ارز دیجیتال امروزه مورد توجه تعدادی از سرمایه گذاران بزرگ قرار گرفته است و در صندوق های سرمایه گذاری از آن استفاده می شود ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۷    
دلبری با اشاره به اینکه با چند ساعت آموزش دوره آشنایی با بورس نمی توان حرفه ای شد، گفت: باید از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کرد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۴۱    
در گزارش های پیشین گفتیم که اگر دانش و زمان کافی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه ندارید بهتر است از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید.
بررسی فعالیت 109 شرکت کارگزاری فعال در بازار سرمایه طی دوره یک ماهه شهریور ماه 99، نشان از ارزش خرید و فروش بیش از 463 هزار میلیارد تومانی این نهادهای مالی در معاملات سهام ...
عصر بانک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۹    
صندوق ETF دولتی نوعی از صندوق های سرمایه گذاری هستند که همانند سهام عادی در بورس معامله می شوند. با خرید هر واحد صندوق ETF، دارایی شما برای خرید سبد مشخصی از سهام، سرمایه گذاری می شود ...
اقتصاد آنلاین / رادیو سهام   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
حجم بالای نقدینگی در سال های اخیر وارد بازارهای مختلف شده است اما بازار پول مدتی است به جای رونق، با کاهش سپرده ها نیز مواجه شده است. گزارش میدانی نشان می دهد بیشترین نرخ سود سپرده های بانکی 18 درصد است. این در حالی است که نرخ تورم نقطه به نقطه در مرداد 30 درصد بوده است.
متاسفانه در حال حاضر نزدیک به 80 درصد معاملات بازار سرمایه از طریق سرمایه گذاران حقیقی و اغلب به صورت برخط و تنها پنج درصد معاملات از طریق صندوق های سرمایه گذاری در حال انجام است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۱:۵۷    
مونا علی کرمی، تحلیلگر شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان : شرکت های سرمایه گذاری (Investment Company) بر اساس بند 21 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، یکی از نهادهای مالی محسوب می شوند که مانند صندوق های سرمایه گذاری (Mutual Fund) واسطه ای برای خرید و فروش سهام شرکت های بورسی هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
تاسیس صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله که امکان سرمایه گذاری در ارز داشته باشند، می تواند به منظور پاسخگویی به نیازهای سرمایه گذارانه و سوداگرایانه بازار ارز مورد استفاده قرار گیرد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۹:۳۱    
ارزش خالص دارایی های صندوق های سرمایه گذاری در پایان روز سه شنبه هشتم مهر ماه سال جاری به 392 هزار و 693 میلیارد ریال رسید.
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
صندوق های ETF سهامی با افت 5.5درصدی به طور متوسط مواجه شدند، صندوق های مبتنی بر طلا با رشد قیمت 3.2درصدی به کار خود پایان دادند.