چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۵:۵۹Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق های سرمایه گذاری»

فرارو   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
پرونده بورس تهران در اولین ماه از سال 1400 بسته شد تا این ماه با افت 7/ 6 درصدی عنوان منفی ترین فروردین تاریخ بورس را به خود اختصاص دهد. در این ماه که می توان آن را ماه رکوردشکنی های منفی بازار سرمایه دانست، ارزش معاملات تا حد زیادی افت کرد، تا آنجا که برای نخستین بار ...
این بار فاصله بهای صندوق های سرمایه گذاری طلا با واقعیت های قیمتی بازار آزاد، از متوسط انتظار تورمی منفی 11/ 2درصدی خبر می دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در سال 1399 نشان می دهد میانگین بازدهی سالانه آنها 75.65 درصد و خالص ارزش دارایی صندوق ها در مجموع برابر 428 هزار و 190 میلیارد تومان بوده است.
نظرسنجی انجام شده توسط بانک آمریکا نشان می دهد که مدیران صندوق های سرمایه گذاری خیلی نگاه مثبتی به بیت کوین ندارند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- شاخص بورس مثل همیشه نزولی است، اما صندوق های سرمایه گذاری هنوز باورشان نشده. طوری که در موردی نسبتا عجیب، شاهد افزایش قیمت واحد های صندوق های ETF در پی جمع آوری صف فروش چند نماد شاخص ساز مثل وبملت، فملی و شستا هستیم ...
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۷:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تسهیل در صدور مجوزها پتانسیل مدیران صندوق های سرمایه گذاری را بالا خواهد برد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه تا زمان مشخص نشدن نتیجه مذاکرات مربوط به برجام، روند قوی در بورس شکل نخواهد گرفت، گفت: نباید به همه سهم ها در بازار با یک چشم نگاه کرد، رفع تحریم ها برای برخی از شرکت ها مفید است، اما سودآوری برخی دیگر از شرکت ها را کاهش خواهد داد. ...
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۲:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
ارزش معاملات خرد سهام در بورس تهران روز شنبه برای دومین بار طی 15 ماه اخیر به کمتر از هزار میلیارد تومان رسید. این طور که به نظر می آید در واکنش به اوضاع نابسامان بازار سرمایه ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۶:۳۲    
بازار سرمایه در جریان معاملات هفته گذشته باوجود وعده تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی ازسوی صندوق های سرمایه گذاری بازهم منفی بود. انتشار این خبر، فقط یک روز توانست شاخص کل را سبزپوش کند.
آن طور که معاون سازمان بورس خبر داده است، برخی ابلاغیه ها و مصوبات مزاحم در دو بخش صندوق های سرمایه گذاری و صنعت کارگزاری حذف شده است
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سرمایه گذاران برای ورود غیرمستقیم به بازار سرمایه می توانند ازطریق صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان اقدام کنند . این ورود غیر مستقیم باعث می شود تا آنها سرمایه گذاری آگاهانه تری داشته و از نوسان های بازار تا حدی دور بمانند.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۰۳    
ارزش کل صندوق های سرمایه گذاری در سهام تا پایان روز سه شنبه 24 فروردین ماه امسال به 305 هزار و 212 میلیارد ریال رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۲۶    
صندوق های ETF سهامی با 0.3درصد و صندوق های مبتنی بر طلا 2.4درصد به صورت متوسط زیان را به سهامداران خود تحمیل کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد با وجود این که چین بهتر از آمریکا طوفان ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است، سرمایه گذاران جهان حساب بیشتری روی صندوق های سرمایه گذاری در سهام آمریکا باز کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس از تصویب بسته مانع زدایی از توسعه صندوق های سرمایه گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۰۷    
اقتصاد ایران به واسطه بانک محوری با چالش کاهش تاب آوری مواجه است؛ ابزارهای نوین تامین مالی همچون تاسیس صندوق های سرمایه گذاری پروژه محور می تواند علاوه بر افزایش تاب آوری اقتصاد، زمینه ساز ورود واقعی مردم به فعالیت مولد اقتصادی و سودآوری تضمین شده برای آنها شود.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
در جریان هفته دوم معاملاتی امسال طی 5روز معاملاتی تعداد 14میلیارد و 607میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش 182هزار و 587میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و 619هزار و 33دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب 75.84، 60.48 و 24.45 درصد افت را نسبت به هفته قبل تر تجربه کردند. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۶    
صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک مسکن یکی از انواع صندوق های سرمایه گذاری است که تحت نظر سازمان بورس فعالیت می کند.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۵۵    
در گروه صندوق های سهامی، آسمان یکم سبدگردان آسمان، نوید انصار کارگزاری بانک انصار و پیشتاز سبدگردان انتخاب مفید رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند.
در گروه صندوق های سهامی، آسمان یکم سبدگردان آسمان، نوید انصار کارگزاری بانک انصار و پیشتاز سبدگردان انتخاب مفید رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری یکی از راه های موفقیت در بورس است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سرمایه گذاران بین المللی پس از 2 سال متوالی خرید اوراق قرضه چین در ماه مارس دارایی خود از اوراق قرضه این کشور را 2.5 میلیارد دلار کاهش دادند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سرمایه گذاران اگر دانش کافی برای ورود سرمایه های خود به بازار ندارند، باید از طریق سرمایه گذاری غیرمستقیم مانند شرکت های سبدگردان و صندوق های سرمایه گذاری وارد بازار سهام شوند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۸    
صندوق های ETF سهامی 3.6درصد و صندوق های مبتنی بر طلا حدود سه درصد با کاهش قیمت به طور متوسط مواجه شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : داستان سهام خودروسازان این روزها از خصوصی سازی به واگذاری به شبه دولتی ها منحرف شده، چه آنکه پس از ناکامی طرح های مختلف در این مورد به خصوص عرضه در صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF)، حالا صحبت از انتقال این سهام به بانک ها است.
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در برهه ای از زمان که شرایط بازار سکه با التهاب مواجه بود، درخواستی از سوی فعالان این حوزه مطرح شد که به جای فعالیت بر روی سکه، روی دارایی های دیگر فعالیت شود و لذا ما وارد بازار زعفران، سایر محصولات کشاورزی و سپس نقره شدیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نوسان های غافلگیرکننده معاملات بورس در سال 99 سبب نگرانی سرمایه گذارانی شد که همه سرمایه خود را وارد این بازار کرده بودند، حال با آغاز سال 1400 کارشناسان برای جلوگیری از ضرر و زیان های احتمالی، توصیه ای مشترک به سهامداران مبنی بر سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری داشتند.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۲:۲۰    
ارزش خالص دارایی های صندوق های سرمایه گذاری در سهام در روز سه شنبه 10 فروردین ماه سال جاری به بیش از 329 هزار و 692 میلیارد ریال رسیده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۱:۳۵    
متوسط بازدهی سالیانه این صندوق ها از مرز 28 درصد گذشت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
صندوق های ETF سهامی حدود یک درصد کاهش و صندوق های مبتنی بر طلا 1.5درصد افزایش را به طور میانگین در هفته اول معاملاتی 1400 ثبت کردند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۵:۲۱   + ۷۴ سایت دیگر  
به گفته وی یکی از این پیشنهادها این است که سهام عدالت به عنوان واحدهای صندوق های سرمایه گذاری در نظر گرفته شود و این واحدها که بازدهی خوبی هم دارند، در اختیار مردم قرار بگیرد که یا سود آن را دریافت کنند و یا قادر به فروش آن باشند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۲:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
پیشنهادهای خوبی هم در این راستا مطرح شده است که از جمله آن می توان به این اشاره کرد که سهام عدالت به عنوان واحدهای صندوق های سرمایه گذاری در نظر گرفته شود و این واحدها که بازدهی خوبی هم دارند در اختیار مردم قرار بگیرد که یا سود آن را دریافت کنند و یا قادر به فروش آن باشند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شاخص بورس در سال 99 با 794 هزار و 757 واحد افزایش، معادل 155درصد رشد کرد و به رقم 1 میلیون و 307 هزار و 657 واحد رسید. *** آمار معاملات اوراق بهادار و صندوق های سرمایه گذاری در سال 99 ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
سرمایه گذاران اصلی بیت کوین یعنی صندوق های سرمایه گذاری و مدیران آنها، می گویند قیمت این ارز دیجیتال می تواند در سال 2021 بیش از پنج برابر شود و به 100 هزار دلار برسد.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۵:۱۵   + ۵۴ سایت دیگر  
جهت ورود به بازار سرمایه از روش های غیر مستقیم استفاده کنند و از طریق صندوق های سرمایه گذاری در این بازار حضور یابند چرا که این صندوق ها مدیریت ریسک بالایی دارند ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: آلبرت بغزیان پیشنهاداتی در خصوص پس انداز کردن عیدی های عید نوروز ارائه کرد و به مردم توصیه کرد تا پول هایشان را در صندوق های سرمایه گذاری پس انداز کنند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۱:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
صندوق های سرمایه گذاری دولت یا همان ETF ها یکی از پرحاشیه ترین موضوعات بازار سرمایه در سال گذشته بود، صندوق هایی که در ابتدا بازدهی رویایی داشتند، اما در نهایت به روزهایی رسیدند که زیر قیمت روز عرضه معامله می شدند و حتی ارزش آن ها به نصف رسیده بود ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۰:۴۴    
در هفته قبل شاهد خروج 12 میلیاردر یال و 400 میلیون ریال منابع مالی از صندوق های مختلط بودیم.
مرجع بررسی خدمات بانکی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۲۲    
صندوق های سرمایه گذاری، از هر نوعی که باشند، مهم ترین ابزار سرمایه گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه اند. از یک نظر هم می توان گفت به طور کلی هرچه صندوق های سرمایه گذاری حرفه ای تر و فراگیرتر باشند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۷    
صندوق های ETF سهامی به طور متوسط 5.6درصدی و صندوق های مبتنی بر طلا 3.8درصد آخرین هفته سال را به پایان بردند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۱:۳۵   + ۵۱ سایت دیگر  
ایسنا: بیتکوین بار دیگر موفق شد تا کانال 57 هزار دلاری را باز پس گیرد. به نقل از سی ان بی سی، بررسی روند معاملات نشان می دهد که تمایل معامله گران قدیمی برای نگهداری بیتکوین رو به افزایش است و بیشتر بیتکوین های تازه عرضه شده مربوط به معامله گران تازه کار تر است ...
در بورس امروز 280میلیارد تومان دارا یکم و 500میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق های قابل معامله به دو هزار و 144میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق ها 125میلیارد تومان بود.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۰    
مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار، ورود مستقیم صندوق های سرمایه گذاری به بازار سهام و طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد را اهرمی برای تقویت کل بازار دانست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست انعقاد قرارداد مشارکت صندوق های سرمایه گذاری در ساخت انیمیشن سینمایی مسافری از دایتیا به عنوان نخستین پروژه تولید فیلم در بستر رویداد رویازی در حوزه هنری برگزار شد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از چالش های اصلی بر سر راه توسعه نهاد های مالی، فرآیند رانت زای صدور مجوز های تاسیس صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی است.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۰    
بازار امروز 26 اسفند همانند چند روز متوالی در هفته توسط حقوقی ها و صندوق های سرمایه گذاری حمایت گردید و شاهد بازاری متعادل و رو به مثبت در سهام بزرگ بودیم.شاخص کل با عبور از عدد 1 میلیون و 275 هزار واحد که با عدد شانس در بورس شناخته میشود نوید سال پر امید و روشنی برای سهامداران دارد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن - فاطمه عیدی زاده کاردان روابط عمومی : بخش پیشین درباره ی آشنایی با شیوه های سرمایه گذاری در بازار بورس، صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان مطالبی مطرح شد. حال، دراین بخش قصد دارم تا به بررسی ابعاد دیگر سرمایه گذاری در بازار بورس بپردازم.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه می گوید: کاهش انتشار اوراق بدهی دولت و همچنین تصویب مصوبه تزریق منابع صندوق های سرمایه گذاری به بازار هفته پایانی اسفند را متعادلتر می کند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: چند ماه از انجام پذیره نویسی اولیه صندوق های سرمایه گذاری دولتی در بورس می گذرد، اما آمار ها نشان می دهد حتی سرمایه گذاران دومین صندوق سرمایه گذاری دولتی، موسوم به پالایش یکم، بخشی از اصل سرمایه خود را هم از دست داده اند. ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس بیان کرد: صندوق های سرمایه گذاری پروژه محور برای تامین مالی پروژه های زیربنایی مثل بزرگراه ها، آزادراه ها و حتی راه های اصلی، طرح آبرسانی، طرح های فرودگاهی و سایر طرح های زیربنایی کشور کمک کند.