یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۱:۳۱Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ سود»

صدای بورس   ۱۰ ساعت پیش    
به طور معمول هر زمان زمزمه ای از افزایش نرخ سود سپرده های بانکی شنیده می شود صداهای اعتراض از گوشه و کنار بازار سرمایه مبنی بر تأثیر منفی این اقدام بر این بازار بلند می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۴۰ سایت دیگر  
مجید عشقی در مصاحبه نوروزی خود با ایران اکونومیست به اقدامات دولت سیزدهم در راستای کمک به بهبود روند معاملات بورس و نیز تغییر مسیر شاخص بورس اشاره کرد و افزود ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۸:۳۴   + ۴۱ سایت دیگر  
براساس آخرین اطلاعیه بانک مرکزی، حجم نقدینگی در پایان آبان ماه سال 1401 به رقم 5,806 هزار میلیارد تومان رسید؛ نرخ تورم در 12 ماه منتهی به بهمن ماه 1401 نسبت به 12 ماه منتهی به بهمن ماه 1400 معادل 43.6 درصد و نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی حداکثر 23 درصد است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، بانک های مرکزی برای کنترل تورم و تقویت پولی نرخ سود سپرده پانکی را افزایش می دهد. چنانچه بانک مرکزی نرخ بهره را افزایش ندهد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۱:۰۴    
کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی نهضت ملی مسکن درخواست متقاضیان شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، از میان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، صندوق های سرمایه گذاری با درامد ثابت کم ریسک ترین صندوق محسوب می شود؛ چراکه بین 70 تا 90 درصد از کل وجوه جمع آوری شده از سرمایه گذاران در دارایی های بدون ریسک از جمله اوراق مشارکت ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی بانک مسکن با اعلام نرخ سود 23 درصدی به متقاضیان نهضت ملی مسکن شوک وارد کرد که وزیر راه و شهرسازی از کاهش سود این وام تا پایان سال خبر داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
در حالی بانک مسکن با اعلام نرخ سود 23 درصدی به متقاضیان نهضت ملی مسکن شوک وارد کرد که وزیر راه و شهرسازی از کاهش سود این وام تا پایان سال خبر داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۳    
دنیای اقتصاد : بانک مرکزی تازه ترین آمار نرخ بهره بین بانکی را منتشر کرد. بر اساس اعلام این نهاد سیاستگذاری پولی در تاریخ 24 اسفند، این نرخ به میزان 1409/ 23 رسید. به این ترتیب نرخ سود در بازار بین بانکی به بالاترین میزان خود در سال جاری رسید ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در هفته اخیر تزریق پول بانک مرکزی دربازار باز به مرز 80 همت رسیده و از رکوردهای هفته قبل خود فاصله گرفته است. کاهش تزریق پول بانک مرکزی در این بازار به عقیده برخی یکی از مهم ترین نتایج رشد نرخ سود در این معاملات بوده است.
نبض بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی برای روز های پایانی سال 1401 تغییری در نرخ سود بین بانکی ایجاد نکرد و این نرخ را مانند هفته قبل در محدوده 23,14 درصد حفظ کرد. اما حداقل نرخ توافق بازخرید را که هفته قبل 23,6 درصد اعلام کرده بود برای هفته جاری با 0,6 درصد کاهش به 23 درصد رساند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۱    
مصوبه افزایش نرخ سود بانکی از سه شنبه اجرایی می شود معاون اقتصادی بانک مرکزی: شورای پول و اعتبار مصوبه نرخ سودهای بانکی را تصویب کرده و به بانک ها ابلاغ شده و از فردا سه شنبه اجرایی می شود. در تسهیلات قرض الحسنه تغییری ایجاد نمی شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۴۲    
تدوین برنامه زیست بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی در وزارت راه و شهرسازی، دستور رییس جمهور برای کاهش نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن، تامین مسکن کارکنان شرکت های صنعتی و معدنی با واگذاری2 هزار و 600 هکتار زمین بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت تامین سرمایه دماوند، از تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق اجاره شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نرخ سود سالانه 21% خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بنا بر اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی افرادی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، می توانند با مرکز تماس سپرده گذاری مرکزی با شماره 1569 تماس بگیرند یا به سامانه سهام عدالت و سامانه ذینفعان مراجعه کنند.
طلا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
ورشکستگی بانک سیلیکون ولی آمریکا،افزایش امیدواری به عقب نشینی فدرال رزرو،کاهش شاخص دلار و نرخ سود اوراق قرضه آمریکا مواردی که سبب شده است تا طلا با افزایش تقاضا مواجه شود و راه طلا را برای عبور از مرز 1900 دلار هموار کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
تسنیم : یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه تغییر نرخ سود بانکی در کنترل نقدینگی موثر است، اما به تنهایی چاره ساز نیست، گفت: برای کاهش تقاضای پول باید اقداماتی به صورت توامان انجام شود؛ از جمله اینکه با بالابردن نرخ بهره قیمت پول را گران کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۹    
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار با نرخ سود 23 درصدی، عده زیادی از افراد را در ارتباط با تأثیر این افزایش سود بانکی روی بازار سرمایه کنجکاو کرده است. این افزایش سود بانکی در حالی اتفاق افتاد که سود بالای 20 درصدی بانک ها در سال های گذشته ثابت کرده بود این موضوع اگرچه در کوتاه مدت می تواند نقدینگی ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
روز دوشنبه نرخ سود بین بانکی شیبور چین کاهش یافت.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۱   + ۵۱ سایت دیگر  
در راستای اجرای قانون بانکداری بدون ربا و با استناد به بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ حق الوکاله این بانک برای سال 1402 حداکثر معادل 3 درصد منابع سپرده گذار برای سپرده های سرمایه گذاری به کار گرفته شده به منظور مصارف مشاع تعیین شد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تانیمه اسفندامسال 32 همت تسهیلات در اختیار متقاضیان فرزندآوری اعطا شده است. بررسی ها نشان میدهد این رقم در یک ماه و نیم اخیر تقریبا دو برابر بیشتر شده و حدودا یک چهارم تسهیلات بخش ازدواج بوده است. این رویدادها در حالی است که نرخ سود تسهیلات دهی در این مدتت افزایش زیادی را رقم زده است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از بررسی موضوع درصد سود تسهیلات، در جلسه شورای اقتصاد که با حضور رئیس جمهور تشکیل شد خبر داد و اظهار کرد: تاکید رئیس جمهور به بانک مرکزی هم همین بود که 23 درصد سود تسهیلات اصلاً قابل قبول نیست و حتما روزهای آینده (قبل از سال جدید) این درصد سود کاهش پیدا خواهد کرد و به میزان گذشته ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نرخ سود در سه بازار مهم هفته منتهی به 17 اسفند ماه، سه رکورد را رقم زده اند. در مهم ترین آن ها نرخ بهره بین بانکی برای سومین هفته متوالی به رکورد خود در بازه هفت ساله رسیده است. موضوعی که بیشتر در نتیجه سیاست های اخیر بانک مرکزی در این مقاطع است.
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، بر اساس آیین نامه قانون عملیات بانکی بدون ربا و مصوبه هیات مدیره این بانک، نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های مدت دار بانک کشاورزی در سال 1402 به میزان 3 درصد تعیین شد. ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین نوشت:بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ بهره بین بانکی مجددا افزایش یافت. بانک مرکزی تغییرات نرخ سود بین بانکی مربوط به هفته سوم اسفند 1401 را منتشر کرد که بر این اساس رقم آن به 23.14 درصد افزایش یافت. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۴۳   + ۲۱ سایت دیگر  
مبلغ هر قسط تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران با احتساب دوره بازپرداخت 18 ساله و نرخ سود مصوب شورای پول واعتبار به عدد 23 درصد، ماهانه 8 میلیون و702 هزار تومان است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
بازار در هفته سوم اسفند، منفی ستاره صبح - پارسا سپهری: بازدهی بازار در سومین هفته اسفند 1401 منفی شد. هفته گذشته بازار متأثر از سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و توافقی که صورت گرفت روند کاهشی به خود گرفتند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
در هفته سوم اسفند ماه امسال، چهل و دومین حراج اوراق بدهی دولتی در سال جاری برگزار شد. در این هفته دولت با رشد نرخ سود در این بازار بخشی از فعالان بازار سرمایه را مجاب به مشارکت در خرید اوراق کرده که تنها مشتریان دولت در این معاملات بودند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: امروز طلای نقطه ای با 0.1 درصد افزایش به 1815.64 دلار در هر اونس ، در حالی که طلای آتی با قیمت 1819.35 دلار در هر اونس ثابت بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید هشتگرد، واگذاری 2200 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن به متقاضیان انجام و از پنج طرح روبنایی و زیربنایی به ارزش یک هزار و 50 میلیارد ریال بهره برداری شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۳۴   + ۲۴ سایت دیگر  
بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی از روش های جدید کاهش قیمت تمام شده مسکن ملی خبر داد و گفت:نرخ سود تسهیلات مسکن ملی کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت برای کاهش نرخ سود تسهیلات با توجه به تاکید رئیس جمهور تصمیم قطعی گرفته است .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
در هفته منتهی به نیمه اسفندماه امسال، حجم عملیات بازار باز کاهشی شده و در کف سه ماهه قرار گرفته است. روند نزولی تزریق پول در این بازار را کارشناسان در ادامه رشد نرخ سود بازار باز می دانند که در هفته های اخیر به سطح بالایی رسیده است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: به زودی تا پایان سال جاری گواهی سپرده نفتی و معادن طلا و مس با همکاری بورس انرژی و وزارت نفت و بورس کالا و وزارت صمت منتشر شده و در اختیار سرمایه گذاران داخلی قرار می گیرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
نقدینه - تامین مالی جمعی شرکت گیلک دانه نوید با هدف تولید خوراک آبزیان توسط شرکت تامین سرمایه تمدن آغاز شد . به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، ارزش تامین مالی 25میلیارد تومان با نرخ سود 30درصد سالانه که به صورت ماهیانه پرداخت خواهد شد . ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
روز پنجشنبه و با گذشت بیش از یک ماه از وقوع زمین لرزه 5.9 ریشتری شهرستان خوی که در دو شهر و بیش از 86 روستای تابعه این شهرستان خساراتی ایجاد کرد، معاون بنیاد مسکن گفت که پی ریزی 15 واحد مسکونی تخریب شده در زلزله و واریز 405 میلیون تومان کمک بلاعوض (برای مناطق شهری 300 میلیون تومان تسهیلات با نرخ ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، نرخ سود بانکی از ابتدای سال 1401، 18 درصد بود و با تصمیم بانک مرکزی از 11 بهمن ماه نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانکی افزایش یافت؛ بر همین اساس، نرخ سود تسهیلات بانکی 23 درصد و نرخ سود سپرده های بانکی سه ساله 22 و نیم درصد شد ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - بانک مرکزی در تازه ترین گزارش اعلام کرد: نرخ سود بازار بین بانکی با رشد 0.08 درصدی نسبت به آخرین نرخ هفتگی به 23.09 درصد رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۱۴    
بانک مرکزی تغییرات نرخ سود بین بانکی مربوط به هفته دوم اسفند 1401 را منتشر کرد .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۰۳    
بررسی آمارهای نرخ سود در بازارهای مالی نشان می دهد در هفته اخیر نرخ سود در دو مورد از سه بازار بررسی شده رکوردهای تاریخی ثبت کرده است. در مهم ترین آن ها نرخ بهره بین بانکی به رکورد خود در بازه هفت ساله رسیده و قله هفته پیش را بالاتر برده است.
اخبار بانک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
بانک مرکزی در تازه ترین گزارش اعلام کرد: نرخ سود بازار بین بانکی با رشد 0.08 درصدی نسبت به آخرین نرخ هفتگی به 23.09 درصد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۸   + ۳۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شرکت ها و سازمان های توسعه ای دولت اجازه دادند با تأیید وزیر مربوط تا مبلغ ده هزار میلیارد ریال برای حمایت از سرمایه گذاری در برنامه های تحقق رشد و تولید به صورت وجوه اداره شده، کمکهای فنی و اعتباری و پرداخت مابه التفاوت نرخ سود اختصاص دهند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
بالا رفتن نرخ سود سپرده و افزایش بازدهی پول به بانک مرکزی کمک می کند تا بازار ارز را بهتر مدیریت کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بانک مرکزی تازه ترین آمار نرخ سود بین بانکی را منتشر کرد. براساس اعلام این نهاد سیاستگذاری پولی در تاریخ اسفند، این نرخ با افزایش 08/ 0 واحد درصدی نسبت به نرخ قبلی به عدد 09/ 23 رسید. به این ترتیب نرخ سود در بازار بین بانکی به بالاترین میزان خود در سال جاری رسید ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۲۰    
نرخ سود بازار باز در هفته اخیر، هم ارز با هفته قبل خود در بالاترین سطح خود قرار گرفته است. اتفاقی که در ادامه منجر به کاهش تزریق پول در این بازار شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۳۱   + ۳۶ سایت دیگر  
چندی پیش سیستم بانکی نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن را به 23 درصد رساند اما وزیر راه و شهرسازی به تازگی وعده کاهش سود این تسهیلات را داده است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: هر یک درصد افزایش نرخ سود بانکی، 9 دهم درصد از تورم می کاهد؛ در نتیجه کنترل تورم را در پی خواهد داشت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۲    
در حال حاضر، نرخ سود تسهیلات بانکی 23 درصد و نرخ تورم کشور بیش از 50 درصد است. با این اوصاف و در این وضعیت، آیا سودی که بانک ها در ازای ارائه وام از مشتریان خود دریافت می کنند، منصفانه است؟!
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۳:۵۰    
به دلیل اختلاف یکی از خودروسازان با بانک بر سر نرخ 18 درصد یا 23 درصد لیزینگ خودرو، تسهیلات خرید برخی از مشتریان واریز نشده و مراحل تحویل خودرو با تاخیر همراه شده و مشتریان هنوز خودروهای خود را تحویل نگرفته اند.