یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۲۱:۰۴Oct 2020 25

جدیدترین‌های «تسهیلات بانکی»

اقتصادگردان   ۴ ساعت پیش    
تسهیلات بانک ها در نیمه نخست سال 99 تحت تاثیر شرایط کرونا و تعطیلی واحدهای اقتصادی و رکود حاکم بر اقتصاد، افزایش قابل توجه 82 درصدی داشته و این موضوع نشان دهنده رشد هزینه واحدهای اقتصادی و درخواست بیشتر آنها برای دریافت تسهیلات بوده است ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
مهاباد- ایرنا- سرپرست جهاد کشاورزی اشنویه گفت: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع 23 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای نوسازی مکانیزاسیون کشاورزی این شهرستان پرداخت شده است.
در شرایطی که 20 درصد از تولید ناخالص ملی متعلق به بخش مسکن است اما این حوزه تنها از 5.6 درصد تسهیلات بانکی بهره می گیرد. در حقیقت منابع داخلی بانک ها در 6 ماهۀ ابتدایی سال پاسخگوی تنها 4 درصد از تقاضای ساخت مسکن بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۷:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- دبیر شورای هماهنگی بانک های استان بوشهر با اشاره به روند پرداخت تسهیلات بانکی به مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت: از یک هزار و 54 میلیارد ریال اعتبارات مصوب استان بوشهر تاکنون 40 درصد آن معادل 420 میلیارد ریال پرداخت شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- فرماندار پیشوا گفت: مهمترین مشکل تولید کنندگان پیشوایی، تأمین سرمایه در گردش است که این نیاز با اختصاص تسهیلات بانکی و سرعت بخشیدن به این امر، برآورده می شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۵۴   + ۴۵ سایت دیگر  
علی ربیعی . سخنگوی دولت . 15 مهرماه از موافقت هیات دولت و ستاد مقابله با کرونا با پرداخت تسهیلات جدید به بخش گردشگری با توجه به آسیب گسترده آن خبر داد. مقرر بود بازپرداخت تسهیلات بانکی که قبلا دریافت شده است تا پایان سال 1399 امهال شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار پیشوا از اشتغال 200نفر با تامین تسهیلات بانکی در کارخانه بسته بندی محصولات کشاورزی خبر داد.
وام برای ازدواج مجددهاست، منتها باید یک فاصله ای بین ازدواج اول و ازدواج دوم باشه. ما با آشنایی که تو بانک مرکزی داریم، می تونیم این کار رو انجام بدیم . این ادعای یک دلال است که مدعی می شود با واسطه گری فردی در بانک مرکزی و دستکاری اطلاعات توسط وی، ازدواج مجددها هم می توانند وام ازدواج دریافت کنند!
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سید مصطفی علوی نیا از پرداخت تسهیلات به 358 کارگاه خبر داد و گفت: تقاضای 439 کارگاه دیگر در دست بررسی است و در صورت واجد شرایط بودن، تسهیلات بانکی از 6 میلیون تا 50 میلیون ریال به آنها پرداخت می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۱۶    
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: برای حمایت از رونق تولید و جهش اقتصادی باید سودهای بانکی به کمتر از 10 درصد کاهش یابد.
بانک مردم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: تسهیلات پرداختی بانک ها طی شش ماهه ابتدای سال 1399 به بخش های اقتصادی مبلغ 6967.2 هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 3145.8 هزار میلیارد ریال (معادل 82.3 درصد) افزایش داشته است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مشکلات جدی کشاورزان به ویژه گندمکاران در تامین نهاده های کشت با افزایش قیمت ها، موجب شده آن ها شرایط تامین برخی نهاده ها را بحرانی و برخی دیگر را به شدت بحرانی توصیف کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۳۴    
دنیای اقتصاد : میزان وام دهی در نیم سال اول 99 به حدود 700 هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 82 درصد رشد داشته است. صنعت و خدمات دو مقصد اصلی تسهیلات بانکی بوده اند ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - آخرین آمارهای بانک مرکزی از وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی به بخش های اقتصادی نشان می دهد در 6 ماهه امسال، رقم تسهیلات پرداختی بانک ها 82.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۱۱    
گروه استان ها- معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 718 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات بانکی برای جهش تولید در استان پرداخته شده و قزوین در این زمینه رتبه هشتم کشور را به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۱۰   + ۵۰ سایت دیگر  
تسهیلات پرداختی بانک ها طی شش ماهه ابتدای سال 1399 به بخش های اقتصادی مبلغ 6967.2 هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 3145.8 هزار میلیارد ریال (معادل 82.3 درصد) افزایش داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۴۸   + ۴۵ سایت دیگر  
تسهیلات پرداختی بانک ها طی شش ماهه ابتدای سال به بخش های اقتصادی مبلغ 696 هزار و 700 میلیارد تومان است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 82.3 درصد فزایش داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار لرستان گفت: 600 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به پروژه های عمرانی و اقتصادی که تحت عنوان پروژه های جهش تولید معرفی شده پرداخت می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
منزلی رئیس اتحادیه توزیع پوشاک کرمان گفت: متاسفانه تا به امروز انتظاراتی که از دولت به واسطه حمایت داشتیم محقق نشده و این در حالی است که قول جبران دادند اما تنها با در اختیار گذاردن 6 میلیون تومان تسهیلات بانکی که اهانت به تولید کنندگان است.
شورای پول و اعتبار در تازه ترین مصوبه خود، مسیر جدید پرداخت تسهیلات بانکی به بخش مسکن را مشخص کرد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۸    
مدیرعامل شرکت آلومینیوم آلونیکا گفت: از بازپرداخت سود بانکی برای دریافت وام که فاکتور بگیریم، تسهیلات بانکی همیشه در زمان طلایی خود می تواند سودبخش و حلال مشکلات بخش تولید باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندار دیلم گفت: 240 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای آسیب دیدگان حادثه آتش سوزی بازار ساحلی این شهر اختصاص یافت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
خیریانپور از پرداخت 550 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به 262 طرح تولیدی در مازندران خبر داد و گفت: سال گذشته هزار و 702 میلیارد تومان به 4 هزار و 967 طرح کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی استان پرداخت شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای پرورش پرندگان وحشی به متقاضیان تسهیلات بانکی پرداخت می شود.
اقدامات سازمان بنادر در راستای توسعه صنعت گردشگری و مسافری دریایی تشریح و میزان رشد ظرفیت مسافری بنادر ایران طی یک دهه اخیر اعلام شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است: صرفا پول پاشی و تسهیلات بانکی بدون راهبردهای کلان توسعه صنعتی، نمی تواند منجر به توسعه اشتغال در کشور شود و در بهترین حالت مُسکنی زودگذر خواهد بود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران بیان داشت: با اینکه مشکل تولید را پول بدانیم کاملا مخالف هستم، چرا که امروزه با تسهیلات بانکی نمی توان کمکی به تولید کرد.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
استاندار اردبیل از پرداخت تسهیلات بانکی سرمایه درگردش کارخانه آرتاویل تایر به مبلغ 3000هزار ریال خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در حاشیه جلسه بررسی مشکلات آرتاویل تایر اظهار کرد:بر اساس مصوبه امروز ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دشتی گفت: فرآیند بررسی فرم های خوداظهاری میزان خسارت و شناخت دقیق مالکین و مستاجرین در حال تکمیلی است که در آغاز هفته آینده بررسی خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک خون پژوهشگاه رویان از ارائه تسهیلات بانکی و شرایط پرداخت اقساط برای ذخیره سازی خون بند ناف خبر داد.
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای کمک به خرید زعفران به بانک های مورد نظر در استان ابلاغ شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای کمک به خرید زعفران به بانکهای مورد نظر در استان ابلاغ شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: میزان سود تسهیلات بانکی در این استان 7 درصد بیشتر از نرخ اعلامی بانک مرکزی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از نهایی شدن طرح های اقتصادی جهش تولید استان برای پرداخت تسهیلات بانکی خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۶    
مجید خوبی زاده گفت: از سوی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور به 8 کانون فرهنگی هنری جنوب کرمان که در نخستین رویداد ملی فهما حائز کسب رتبه شده و به عنوان کانون های فرهنگی هنری برتر فهما شناخته شده اند تسهیلات بانکی اعطا می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۷    
پرداخت تسهیلات بانکی به دانشگاه ها به عنوان منبعی برای ساخت خوابگاه متاهلی با وجود 7 ماه از تصویب قانون آن همچنان در درگاه بانک ها متوقف مانده و نظارتی برای پرداخت این تسهیلات نمی شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
هر شخص حقیقی یا حقوقی که واجد شرایط عمومی اخذ تسهیلات بانکی و همچنین دارای شرایط خاص مربوط به عقد جعاله باشد با رعایت ضوابط مربوط به اعطای تسهیلات می تواند از تسهیلات جعاله استفاده کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیربنیاد مسکن استان بوشهر از اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی 2500 واحد مسکونی در استان خبر داد و گفت: عملیات مقاوم سازی واحدهای مسکونی آغاز شده که 451 میلیارد تومان تسهیلات بانکی با سود کم بهره پرداخت می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۴۶    
شورای فقهی بانک مرکزی اعطای تسهیلات به خریداران کالا در بورس کالا را تصویب کرد که براساس آن مقرر شد خریداران مواد اولیه به صورت سلف از بورس کالا بتوانند در قالب عقد مرابحه، تسهیلات بانکی دریافت کنند.
طی هفته گذشته رویدادها و اظهارنظرهای مختلفی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که مهم ترین آن ها به موضوعاتی همچون ممنوعیت فروش فولاد خارج از بورس کالا، عرضه داخلی در بورس کالا نسخه شفاف بازارها و اختصاص تسهیلات بانکی به خریداران سلف بورس کالا اختصاص داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به هشت هزار واحد آماد تحویل، گفت: متقاضیان که اقدام به تحویل مسکن مهر خود نکنند، در آینده با افزایش نرخ تسهیلات بانکی مواجه خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد و بجستان تعدد ضامن یا ضمانت زنجیره ای برای دریافت تسهیلات بانکی و افزایش قیمت مصالح ساختمانی را از مشکلات مهم بهینه سازی مسکن روستایی در این شهرستانها ذکر کرد و خواستار همکاری بیشتر مسوولان ذیربط و بانکهای عامل در این زمینه شد.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اکوفارس/ در بسیاری از پرونده های تسهیلات بانکی ملاحظه می شود بانکها به جای اینکه نسبت به وصول مطالبات غیرجاری و سررسید شده اقدام نمایند در ظاهر مبادرت به امهال تسهیلات می نمایند؛ واقدام به تنظیم عقودی تحت عنوان مشارکت مدنی، مشارکت مدنی استمهالی، مشارکت مدنی احیاء، مضاربه و امثالهم می نمایند ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اگر روزگاری نه چندان دور بحث در بازار مسکن بر سر میزان رقم تسهیلات بانکی خرید مسکن و شرایط آن بود و کارشناسان از کم بودن نسبت و سهم تسهیلات بانکی از قیمت و ارزش آپارتمان سخن می گفتند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گیلان لزوم استقرار صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: سود بالای تسهیلات بانکی برای سرمایه گذار مقرون به صرفه نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - به گفته رییس جهاد کشاورزی استان کرمان سطح گلخانه های شمال این استان از 70 هکتار ابتدای دولت یازدهم اینک به مرز 250هکتار رسیده و در این زمینه 400 میلیارد تومان در مجموع تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
می متالز - مدیر مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از دریافت تسهیلات بانکی با وثیقه معاملات سلف بورس کالا خبر داد و گفت: شرایطی فراهم شده است تا خریداران در بورس کالا بتوانند کالای خریداری شده را به عنوان وثیقه دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری، از اختصاص 92 میلیارد و 480 میلیون تومان تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض برای احداث و تعمیر واحد های خسارت دیده خبر داد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۸   + ۶۶ سایت دیگر  
شورای فقهی بانک مرکزی تصویب کرد: خریداران مواد اولیه به صورت سلف از بورس کالا، بتوانند در قالب عقد مرابحه تسهیلات بانکی دریافت کنند.