چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۵:۳۵Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قانون بودجه»

سخنگوی دولت گفت: بر اساس تصمیم هیات وزیران عوارض عوارض صادرات کالاهای خام و نیمه خام که قبل از این طبق قانون بودجه مقرر شده بود، اصلاح شد و این عدد کاهش پیدا کرد و امروز به گمرک ابلاغ شد.
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ بخشنامه کنترل و نظارت فنی بر فرآیند تحویل، توزیع و مصرف قیر موضوع اعتبارات قانون اصلاح بند ک تبصره یک قانون بودجه 1402 خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: دستگاه ها باید در هزینه کرد یک درصد بند و تبصره 9 قانون بودجه با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین مشارکت داشته باشند تا این نهاد بتواند برنامه های فرهنگی فاخر بیشتری را برگزار کند.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۱:۰۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو جنبش الصادقون و نایب رئیس کمیسیون برنامه ریزی راهبردی مجلس عراق، با متهم کردن اربیل به ممانعت از اجرای قانون بودجه عمومی دولت فدرال برای رعایت انصاف درحق کارکنان اقلیم کردستان، بر الزام آور بودن اجرای رای اخیر دادگاه عالی فدرال عراق تاکید کرد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۹:۵۲   + ۳۲ سایت دیگر  
خریداران طلا به این نکته توجه داشته باشند که هنگام خرید طلا از فروشنده صورت حساب الکترونیکی درخواست کنند که به سه دسته تقسیم می شود. به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، از ابتدای دی ماه 1402 صاحبان مشاغل با میزان فروش بیش از 18 میلیارد تومان در شش ماهه نخست امسال ...
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
در تبصره 18 قانون بودجه سال 1402، برای حمایت از طرح های تولیدی و اشتغال آفرین، تسهیلاتی در نظر گرفته شده است حال سوال اصلی اینجا است که چه کسانی می توانند این تسهیلات را دریافت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
در تبصره 18 قانون بودجه سال 1402، برای حمایت از طرح های تولیدی و اشتغال آفرین، تسهیلاتی در نظر گرفته شده است حال سوال اصلی اینجا است که چه کسانی می توانند این تسهیلات را دریافت کنند.
یازدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان البرز با دستور کار طرح برنامه های اطلاع رسانی بند "چ" ماده 37 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، دستگاه های اجرایی برای تصویب، طرح برنامه های ارائه شده بند ط تبصره 9 قانون بودجه 1402 چند دستگاه اجرایی برای تصویب ...
وزارت امور اقتصادی و دارایی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۷    
بسمه تعالی مطابق اعلام بانک مرکزی ج.ا.ا فهرست بانکهای بدهکار به بانک مذکور برای بهره مندی از ظرفیت اسناد تسویه خزانه نوع دوم و در اجرای جزء (2) بند (ث) تبصره (6) قانون بودجه سالجاری به شرح ذیل است: 1) بانک ملی ایران 2) بانک صادرات ایران 3) بانک تجارت 4) بانک ملت 5) بانک سپه ...
مطابق اطلاعیه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، شرایط و چگونگی واردات توسط شخصِ جانباز اعلام شد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۵۷    
به گزارش گروه سیاسی ایران آنلاین هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در حساب توییتری خود نوشت: لایحه الحاق یک بند به تبصره (5) قانون بودجه سال 1402 کل کشور در خصوص سازوکار تسویه بخشی از بدهی دولت به طلبکاران صنعت برق که در مراحل قبل با اشکالاتی مواجه شده بود ...
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه الحاق یک بند به تبصره (5) قانون بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد.
شادا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
فرآیندها و نحوه اجرای جزء (2) بند (ث) تبصره (6) قانون بودجه سال 1402 کل کشور (موضوع اسناد تسویه خزانه نوع دوم) تعیین و ابلاغ شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی نوشت: "لایحه الحاق یک بند به تبصره (5) قانون بودجه سال 1402 کل کشور" در خصوص سازوکار تسویه بخشی از بدهی دولت به طلبکاران صنعت برق که در مراحل قبل با اشکالاتی مواجه شده بود، پس از اصلاح در مجلس و بررسی مجدد در شورای نگهبان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۵    
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه الحاق یک بند به تبصره (5) قانون بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۵    
سخنگوی شورای نگهبان از تائید لایحه الحاق یک بند به تبصره (5) قانون بودجه سال 1402 کل کشور از سوی این شورا خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه الحاق یک بند به تبصره (5) قانون بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۶    
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه الحاق یک بند به تبصره (5) قانون بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۱    
ساعت 24علیرغم تاکید موکد در اسناد قانونی، مرکز غیردولتی تمایلی به عقد قرارداد با بیمه های پایه ندارند؛ این در حالیست که علاوه بر تخصیص یک بند از قانون بودجه سال جاری (بند ل تبصره 17 قانون بودجه 1402)، بخشی از برنامه هفتم توسعه نیز به این امر اختصاص یافته است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۸    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، علیرضا محمدی اظهار کرد: مطابق بند (د) تبصره (17) قانون بودجه کل کشور سال 1402، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است نسبت به به روزرسانی داده های ثبتی، متقن و قابل اتکا دریافتی از دستگاه های مختلف مشمول ماده 29 برنامه توسعه 5 ساله ششم ...
اقتصاد آنلاین / حیات   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۱۷   + ۱۱۳ سایت دیگر  
در حالی که طی چند روز گذشته سامانه حمایت با اختلال مواجه شده بود، رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد این سامانه در دسترس قرار گرفته و سرپرستان خانوار می توانند با مراجعه به سایت حمایت به آدرس http://hemayat.mcls.gov ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۷:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
علیرغم تاکید موکد در اسناد قانونی، مرکز غیردولتی تمایلی به عقد قرارداد با بیمه های پایه ندارند؛ این در حالیست که علاوه بر تخصیص یک بند از قانون بودجه سال جاری (بند ل تبصره 17 قانون بودجه 1402)، بخشی از برنامه هفتم توسعه نیز به این امر اختصاص یافته است.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
طبق قانون بودجه 1402 بند (د) تبصره 17 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است هر شش ماه یک بار دهک درآمدی خانوارها را به روزرسانی کند و براساس رفتار مالی افراد و شاخص های مختلف رفاهی تغییرات حاصل می شود.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۱۲    
سرویس عراق و اقلیم کردستان_ بر اساس حکم دادگاه فدرال عراق هر وزارتخانه یا ارگان دولتی از اقلیم کردستان می تواند از هم اکنون به صورت مستقیم با وزارت دارایی عراق مبادلات خود را بدون بازگشت(مراجعه) به دولت اقلیم کردستان به منظور انتقال حقوق کارمندان این منطقه به بانکهای عراقی انجام دهند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
براساس قانون بودجه 1402، بانک مرکزی موظف است حداکثر سه هفته پس از اتمام هر فصل فهرست اطلاعات تسهیلات کلان جاری و غیرجاری و تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط بانک ها را منتشر کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۸:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت، دولت و دستگاه های تابع قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله بانک مرکزی را مجاز کرد 13 میلیارد و 600 میلیون یورو برای واردات کالاهای اساسی، کشاورزی، دارو و مواد اولیه اقدام کنند. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۲    
به گزارش روز جمعه خبرنگار اقتصادی ایرنا، پنجم دی ماه اعضای دولت به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری با استناد به قانون هدفمند کردن یارانه ها و اجرای حکم مندرج در بند (ی) تبصره (8) قانون بودجه سال 1400 کل کشور، نحوه محاسبه تعرفه برق مصرفی مشترکان را تعیین و اجازه اجرای آن از اول [...]
اقتصاد آنلاین / ایثار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۱:۱۱   + ۵۴ سایت دیگر  
اطلاعیه شماره چهار دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص واردات خودرو برای جانبازان 50 درصد و بالاتر.
رادیو پیام   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
این نهاد نظارتی به علت اجرانشدن بند (ه) تبصره بیست قانون بودجه به سازمان تامین اجتماعی تذکر داد. در این تذکر آمده است: سازمان تامین اجتماعی مکلف است به منظور شفافیت و پایداری مالی صندوق بازنشستگی به استقرار حساب واحد با صدور درخواست وجه الکترونیکی و پرداخت مستقیم وجوه به ذینفع نهایی اقدام کند که ...
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۳    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،اصلاح قانون بودجه دولت فدرال برای پایان دادن به مشکلات کارکنان اقلیم کردستان را خواستار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۱۳    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری و مدیرعامل شرکت گاز این استان در نشستی مشترک به بررسی چگونگی اجرای بند (ه) تبصره 9 قانون بودجه 1402 پرداختند.
شادا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گفته معاون پارلمانی و حقوقی وزارت اقتصاد به زودی مرکز تامین مالی تولید در وزارت اقتصاد برای تامین مالی تولید کنندگان از محل اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه سنواتی ،سرمایه گذاری خارجی، نظام بانکی، فروش اموال مازاد و بازار سرمایه و نظایر آنها تشکیل می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت طرح هفتم گفت: در حال حاضر برای تکمیل و اتمام 50 پروژه ریلی پیوست قانون بودجه کشور، 1415 همت، منابع مالی نیاز داریم که این عدد مختص سال جاری است.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ذاکریان گفت: تا کنون از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1401 به 372 طرح اشتغالزایی و کارافرینی تسهیلات پرداخت شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز گفت: طرح های نیمه تمام در اعطای تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه سال 1401 در اولویت باشد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۶:۱۰   + ۵۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، شاهین مستوفی، سرپرست مرکز بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی افزود: طبق قانون بودجه سال 1403 قرار است به محض شناسایی فرد بدهکار مالیاتی ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شهرام ثامنی بیان کرد: تمام ادارات طبق بند واو تبصره 9 قانون بودجه باید یک درصد از بودجه خود را صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
در نشست اخیر کارگروه شورای گفت وگو مقرر شد ابطال بندهای آیین نامه اجرایی قانون بودجه 1401 و 1402 درباره تعرفه محاسبه گاز صنایع تبدیلی از سوی دبیرخانه شورای گفت وگو پیگیری شود.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید استان مرکزی، با اشاره به ماده قانون بند و تبصره 9 قانون بودجه در موضوع توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: بر اساس این مصوبه تمام دستگاه های اجرایی ارزیابی می شوند.
جلسه هیات امنای حساب ملی پیشرفت و عدالت با موضوع اصلاحیه دستورالعمل اجرایی تبصره 18 قانون بودجه سال 1402 ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و بر اساس مصوبات این جلسه تخصیص تسهیلات مرتبط با این تبصره به صورت تا سی درصد در سطح ملی و هفتاد درصد در سطح استانی تعیین شد.
شادا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
معاون سیاست گذاری اقتصادی وزارت اقتصاد با بیان اینکه احتمال تمدید 2 تا سه ماهه اعطای اعطای تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه به نهادهای حمایتی موضوع جزء 3 بند ب تبصره 18 قانون بودجه وجود دارد، گفت: در مورد بانک هایی که کمتر از هفت درصد به تعهدات خود در پرداخت تسهیلات عمل کرده اند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، رسانه های آمریکا گزارش دادند که جو بایدن، رئیس جمهور این کشور در تازه ترین گاف هنگام سخنرانی در مجلس نمایندگان به اشتباه به جای اوکراین درخواست تصویب قانونی درباره تأمین مالی ناتو کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
وام قرض الحسنه ازدواج در سال های اخیر افزایش یافته است و در سال 1403 نیز طبق قانون بودجه کشور وام ازدواج با افزایش مواجه خواهد شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۲   + ۶۶ سایت دیگر  
ابوالفضل نوروزی با اشاره به این که امکان اختصاص یارانه به قبوض خدماتی گروه های حمایتی با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه املاک و اسکان فراهم شده است ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات خطرپذیر میان شرکت توانیر و صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی (صندوق نیرو)، به منظور تحقق اهداف آیین نامه حمایت از تولید، دانش بنیان ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از ایلنا، مریم کارگرنجفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته آیین نامه حمایت از شرکتهای دانش بنیان مصوب هیات وزیران در خصوص وزارت نیرو ابلاغ شد ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۳   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مطابق با گزارش منتشر شده، بانک مسکن از میان 27 بانک قرار گرفته در این لیست در بین 10 بانک برتر به لحاظ حجم و تعداد تسهیلات اعطایی به متقاضیان این نوع تسهیلات قرار دارد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۲    
رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی گفت: مجلس شورای اسلامی جایگاه بسیار با اهمیتی را در حکمرانی کشور و نقش قانون گذار و نظارت بر قانون را دارد که بسیاری از مسائل و تبصره های قانون بودجه کشور به مجلس برمی گردد و در تصویب قوانین نگاه نخبگانی می تواند موثر باشد نگاهی که تمام جوانب قانون را بررسی کرده و با ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی بیش از 56 میلیارد تومان اعتبار شهرداری بجنورد برای اجرای پروژه های سکونتگاه های غیر رسمی از محل آیین نامه اجرایی بنده به تبصره 11 قانون بودجه 1402 تصویب شد.
اقتصاد آنلاین / قم پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۹:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد 10 درصدی عملیات ساخت و بهسازی جاده ها در کشور خبر داد و گفت: 13.7 میلیون تن آسفالت در سطح شبکه راه های کشور مصرف شده است.