دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۱۲:۱۷Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اصلاح قانون»

آنا   ۲۷ دقیقه پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: رهبر انقلاب در خرداد ماه نسبت به اصلاح سیاست های کلی انتخابات تاکید داشتند و ما باید قانون فعلی انتخابات را که نواقصی دارد، اصلاح کنیم.
آنا / خبرگزاری مهر   ۳۷ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
ماده یک طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس مربوط به نحوه برگزاری انتخابات مجلس در حوزه های دارای یک کرسی نمایندگی برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها ارجاع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
مجلس شورای اسلامی دیروز پس از حدود 6 سال از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات، با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات موافقت کرد.
آنا / ایسنا   ۳۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار، مجموع مصوبات اقتصادی و عدالت محور مجلس یازدهم در سه سال اخیر بیشتر از سه مجلس گذشته است.
فردا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) به بررسی جزییات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس می پردازند.
خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشنهاد کمیسیون شوراها درباره اصلاح قانون انتخابات حرف درستی است اما سوال من این است که آیا به این فکر کردیم که چه کسی قرار است پای صندوق بیاید و به ما رأی دهد و مقداری هم باید به فکر حل مشکلات مردم و تورم 60 درصدی باشیم.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز طرح اصلاح قانون انتخابات را در دستور کار قرار دادند که بر این اساس ماده 1 این طرح جهت رفع ابهام به کمیسیون مربوط ارجاع شد.
همشهری   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) به بررسی جزییات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس می پردازند. همزمان سخنگوی شورای نگهبان خبر داده که این شورا از اصلاح قانون فعلی بر اساس سیاست های کلی انتخابات استقبال می کند. انتخابات مجلس دوازدهم اسفندماه سال آینده برگزار می شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۱۱    
شفقنا- محمد شیاع السودانی ، نخست وزیر عراق برای ممانعت از تکرار انسداد سیاسی پیش آمده پس از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام که بیش از یک سال ادامه یافت و منجر به بروز درگیری مسلحانه میان طرفداران جریان صدر و برخی گروه های دیگر شد، به دنبال انجام اصلاحات در قانون اساسی عراق طی مرحله آتی است. ...
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
دکتر طحان نظیف گفت: شورای نگهبان از اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مبتنی بر سیاست های کلی انتخابات استقبال می کند.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
هادی طحان نظیف گفت: علی رغم گذشت 6 سال از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات توسط رهبر انقلاب، ما هنوز به خروجی مطلوبی در سیاست های آن دست پیدا نکرده ایم.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شورا های مجلس، گفت: در سیاست های کلی، بحث عدالت در تبلیغات انتخاباتی مطرح شده و ما نیز در مجلس هیئتی برای بررسی هزینه تبلیغات در سطح استانی زیر نظر ستاد انتخابات کشور در نظر گرفته ایم.
آنا / نقدینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: تاکنون حوادث ریلی تحت پوشش قانون بیمه اجباری خسارات ناشی از وسایل نقلیه نبود که با تصویب آن، شهروندانی که در حوادث ریلی آسیب می بینند از مزایای این قانون برخودار خواهند شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی/ تصویب کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس از مهمترین موضوعات خبری جلسه علنی امروز (یکشنبه) نهم بهمن ماه 1401 مجلس شورای اسلامی است که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۱    
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز، با تاخیری چند ساله نسبت به زمان ابلاغ سیاست های کلی انتخابات، طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را بررسی کردند و به کلیات آن رای دادند؛ نمایندگان مجلس همچنین، ماده 8 طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی را تصویب کردند که هدف آن، اخذ مالیات از افرادی است که با سوداگری ...
سلام نو / دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان، در واکنش به تایید صلاحیت لاریجانی، روحانی و احمدی نژاد گفت: در بررسی صلاحیت ها تفاوتی بین کاندیداها وجود ندارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کمیته کاتولیک برای گفت وگوی ادیان در سوئد ضمن اعلام همبستگی با مسلمانان در پی هتک حرمت قرآن کریم، تأکید کرد که باید با اصلاح قانون در این کشور، به مقابله با نژادپرستی سیستماتیک رفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: بر اساس طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس احزاب می توانند به صورت انفرادی یا تشکیل جبهه در انتخابات مجلس شرکت کرده و از سوی دیگر هیچ لزومی ندارد که حتما نامزدها در یک لیست باشند بلکه یک نامزد می تواند در چند لیست حضور داشته باشد.
نماینده   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را تصویب کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
در حالی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که نمایندگان مخالف معتقد بودند که برای اصلاح قانون انتخابات دولت باید لایحه بدهد و در مقابل نمایندگان موافق تاکید می کردند که باید مواردی از قانون انتخابات اصلاح شود.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس موافقت کردند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۴   + ۲۲ سایت دیگر  
کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با موافقت نمایندگان به تصویب رسید.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۰۹   + ۴۵ سایت دیگر  
در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، نمایندگان از پاسخ های وزیر ارتباطات قانع نشدند و این وزیر از مجلس، کارت زرد گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۲۸ سایت دیگر  
نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس، کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را با 147 رای موافق، 59 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۴۸    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس موافقت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۴۶    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را تصویب کردند.
آنا / خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۳۵   + ۴۷ سایت دیگر  
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد و ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی در دستورکار قرار گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای جامعه یهودیان سوئد ضمن محکوم کردن قرآن سوزی در این کشور آن را تهدیدی برای دموکراسی خواند و خواستار اصلاح قوانین مربوط به جرایم ناشی از نفرت دینی در سوئد شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
رسیدگی به طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی که کارشناسان آن را ابزاری برای مهار فعالیت های سفته بازانه در بازارهایی چون ارز، طلا، خودرو و مسکن می دانند، بار دیگر در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گرفت.
تلنگر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
جلسه کمیسیون اصل نود با حضور رئیس کل بانک مرکزی و معاونین او در باب افت و خیز ارزی گذشته و نحوه اجرایی شدن قانون اصلاح قانون صدور چک برگزار می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
اگر قانون انتخابات اصلاح شود برخی موارد روشن تر، جزئی تر و شفاف تر خواهد شد و راحت تر می شود راجع به موضوعات اظهارنظر کرد. بهتر است که فعلا ما و شما اصلاح قانون انتخابات را در راستای سیاستهای کلی انتخابات مطالبه کنیم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستورکار هفته جاری مجلس شورای اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
کمیسیون اصل نود بامداد فردا (یکشنبه، 9 بهمن) به منظور بررسی نوسانات ارزی اخیر و اقدامات و برنامه های بانک مرکزی با فرزین و معاونان بانک مرکزی تشکیل جلسه می دهد.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۳   + ۳۰ سایت دیگر  
گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستورکار هفته جاری مجلس شورای اسلامی است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۸    
خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان ضد دولتی در این کشور همچنان ادامه دارد. خبرگزاری میزان – طی هفته های اخیر اعتراض و اعتصاب در فرانسه علیه تصمیم دولت مکرون مبنی بر اصلاح قانون بازنشستگی در این کشور افزایش یافته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۷:۱۵   + ۴۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان با حضور در ایسنا توضیحاتی پیرامون بودجه سال 1402، اصلاح قانون انتخابات و الکترونیکی شدن انتخابات ارائه کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دو عضو باسابقه اتاق بازرگانی می گویند با حجم انبوه تخلفات و ترک فعل هایی که در اتاق رخ داده، اصلاح قانون این نهاد ضروری است
آنا / افق تهران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با کلیات طرح تغییر در نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده در شهرها و روستاها موافقت کردند.
مازند اصناف   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی گفت: همت و اهتمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی و فراکسیون اصناف برای اصلاح قانون نظام صنفی با محوریت رفع نقایص این قانون می باشد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
قانون پیش فروش مسکن از آن دسته قوانینی است که طبق نظر کارشناسان آنچنان که باید اجرایی نشده و می توان گفت که به دست فراموشی سپرده شده است، در حالی که رونق بازار مسکن به عنوان مهم ترین بازتاب اجرایی کردن این قانون به شمار رفته و بخشی از مشکلات در این بخش را مرتفع خواهد کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ارجاع طرح ساماندهی کارکنان دولت به کمیسیون اجتماعی/ اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی/ تعیین تکلیف سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده/ اعلام وصول طرح واردات و تولید پهپاد از مهمترین موضوعات خبری جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پنجم بهمن ماه 1401 مجلس شورای اسلامی است که می توانید مشروح آن را در ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
اصلاح موادی از قانون تشدید مجازات شرط بندی اینترنتی، اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و... از مصوبات امروز صحن علنی مجلس شورای اسلامی بود.
آنا / شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۰   + ۴۰ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس، التزام به پرداخت وجه به برندگان مسابقات سوارکاری، تیراندازی و شمشیربازی و مسابقه با تانک، هواپیما و سایر ادوات جنگی که کاربرد نظامی و دفاعی دارد، مشمول جرائم قمار نمی شود.
آنا / یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۵   + ۳۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت رفع ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان قانون اساسی، طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۰    
خشونت پلیس فرانسه در برابر اعتراضات ضد دولتی اخیر در مقایسه با گذشته تشدید شده است. خبرگزاری میزان – طی ماه های اخیر کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه با موج گسترده ای از اعتصاب و اعتراضات سراسری علیه سیاست های دولتی مواجه شده اند. ...
اقتصاد ایران: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور رفع ایراد شورای نگهبان، طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را اصلاح کردند.