جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۰:۱۴Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قوه قضائیه»

ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس مرکز فقهی و حقوقی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران برگرفته از علم فقه است و یک ترکیب عالی برای دست یافتن به عدالت است.
در حال حاضر قوه قضائیه درگاهی به نام عدل ایران دارد که در آن اطلاعاتی از جمله این که هر وکیل چند سال سابقه وکالت دارد، در آن ثبت می شود.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- معاون قضایی دادگستری کل آذربایجان شرقی با بیان اینکه قوه قضائیه در تحقق حق با کسی تعارف ندارد، گفت: ممکن است اصحاب دعوا به صدور آرا اعتراض کنند و خواستار ارسال پرونده به مرکز استان شوند، که در این زمینه سال گذشته به پنج هزار پرونده در محاکم تجدید نظر رسیدگی شده است.
انصاف نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا نوشت: رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی با اشاره به موافقت رئیس قوه قضائیه با مصوبه عفاف و حجاب گفت: باتوجه به این که میزان بازدارندگی لایحه بالا است، ظرف یک الی سه ماه کاهش بسیار زیاد پرونده را خواهیم داشت و فکر می کنم جای نگرانی وجود ندارد. ...
عصر خبر   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس درباره این که لایحه عفاف و حجاب قضایی است و در مجلس موارد دیگری به لایحه ابتدایی اضافه شد، آیا رئیس قوه قضائیه هم باید نظر خود را در مورد این لایحه عنوان کند، عنوان کرد: ایشان فقط اعلام موافقت می کنند که اعلام موافقت هم کرده اند و نیازی نیست به تصویب ایشان برسد.
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه/ رئیس دستگاه قضا به موضوع بازارچه های مرزی و نیز ساماندهی کوله بران در استان کردستان اشاره کرد و گفت: با تدابیری که اندیشه شده کارهای خوبی برای بازگشایی بازارچه مرزی شهرستان بانه انجام شده است و امیدواریم به زودی این امر محقق شود.
حیات   ۱۰ ساعت پیش    
مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه عفاف و حجاب شرح وظایفی که برای قوه قضائیه در نظر گرفته بود را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار سیاسی حیات ؛ مجلس شورای اسلامی اجرا لایحه عفاف و حجاب را به مدت سه سال به صورت آزمایشی اعلام و تصویب کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری کردستان گفت: قضات شعب اجرای احکام در استان باید با صدور احکام مجازات های جایگزین حبس با محوریت خدمات عمومی رایگان در زمینه اجرای برنامه عملیاتی قوه قضائیه گام بردارند.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: اقدامات و تدابیری که در جهت بازگشایی و رونق بازارچه مرزی بانه اتخاذ شده است باید در سطح استان کردستان گسترش یابد و تقویت شود چرا که در شرایط تحریم های ظالمانه تحمیلی به مردم کشور ما، این قبیل اقدامات و تدابیر راهگشاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: دشمنان کشور و نظام ما درصدد ایجاد اختلاف و افتراق میان مردم ایران اسلامی هستند؛ آن ها به ایجاد نزاع میان طوایف مختلف و شیعه و سنی دل بسته اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
قم- ایرنا- سند توافق نامه همکاری میان جامعةالمصطفی العالمیه، ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و پژوهشگاه قوه قضائیه، با محوریت تدوین دانشنامه حقوق بشر اسلامی، بعدازظهر امروز در سازمان مرکزی المصطفی به امضاء رسید.
اقتصاد آنلاین / تیک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۳   + ۴۱ سایت دیگر  
موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس درباره این که لایحه عفاف و حجاب قضایی است و در مجلس موارد دیگری به لایحه ابتدایی اضافه شد، آیا رئیس قوه قضائیه هم باید نظر خود را در مورد این لایحه عنوان کند ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
در همه ادوار مجلس، تحقیق و تفحص در بهارستان داستان پیچیده ای داشته و موارد محدودی منتج به قرائت گزارش در صحن شده و برخی گزارش های نهایی هم با ارسال به قوه قضائیه پایان مشخصی ندارند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
دو روز مانده به تمام شدن یک سال بازداشت موقت الهه محمدی، خبرنگار اجتماعی روزنامه هم میهن و در حالی که بعد از پایان این یک سال و براساس قانون، انتظار خبر آزادی این دو خبرنگار وجود داشت، دیروز مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه در نشستی خبری اعلام کرد هنوز رای ای برای پرونده آنها صادر نشده ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۵۴    
حوزه/ بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه، مدیر امور ایثارگران و جمعی از مسئولان و کارکنان ایثارگر دستگاه قضا در محل نمازخانه ساختمان ستاد مرکزی (شهدای) قوه قضائیه برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۵۳    
در مراسمی با حضور مسئولان و مقامات کشوری و استانی از خانواد های معظم شهدای حقوق دان و دفاع مقدس تجلیل شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
توافق نامه سه جانبه ستاد حقوق بشر، جامعه المصطفی (ص) و پژوهشگاه قوه قضائیه برای تدوین دانشنامه حقوق بشر اسلامی امضا شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۱۸    
رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه کشور به همراه رئیس مرکز وکلای استان و مسئول سازمان بسیج حقوق دانان استان با فرمانده سپاه فتح دیدار و گفت و گو کردند.
دولت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۱:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: یکی از موضوعاتی که می تواند به برطرف شدن مسائل و مشکلات مربوط به گردشگران خارجی کمک کند، تشکیل و راه اندازی کارگروه مشترک است.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا ترکی مدیرکل دفتر توسعه حکمرانی داده مبنای سازمان اداری استخدامی بیان داشته است که وزارت فرهنگ 70 درصد از اطلاعات حقوق دستمزد کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق مزایا ثبت نکرده است. در مقام بعدی هم وزارت جهادکشاورزی قرار دارد (یک منهای مقام آخر) ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۳۹    
حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه روز چهارشنبه 5 مهرماه 1402 میهمان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در موزه ملی ایران بود. ساعاتی به بازدید از آثار، اشیاء و اموال فرهنگی ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مهدی چمران در صحن شورای شهر گفت:هنوز فضای مقابل تئاتر شهر را پاکیزه نمی بینیم، اینگونه نمی شود که هرکسی در هر گوشه از شهر خواست چادری نصب و کسب روزی کند. شفا آنلاین اجتماعی رییس شورای شهر تهران از نیروی انتظامی و قوه قضائیه خواست دستفروشی مقابل چهارراه ولیعصر را ممنوع کنند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
حجت الاسلام موحدی گفت: تعامل و هم افزایی بین قوه قضائیه و فراجا یک تعامل مثبت و همکاری مناسب است که البته باید در جهت خدمت هرچه بهتر به مردم این تعامل و همکاری افزایش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست مشترک با حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه در موزه ملی ایران گفت: نیازمند حمایت قوه قضاییه هستیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رئیس قوه قضائیه خواست تا شعبه ویژه برای رسیدگی به جرائم حوزه میراث فرهنگی تشکیل شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: همه دستگاه ها موظفند از آثار و ابنیه تاریخی مرتبط با حوزه های کاری خود محافظت و صیانت کنند و مسئولان قضایی باید ورود مجدانه تری به مقوله تخریب ابنیه داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه در راستای شناسایی متهمان شهادت سردار سلیمانی تاکنون بیش از 800 مکاتبه قضایی خطاب به ضابطان حقوقی انجام شده است، گفت: همچنین به 9 کشور که در جریان ترور، احتمال دخالت وجود داشته، درخواست همکاری قضایی جداگانه ارسال شده شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری باید و می تواند جایگزین درآمدهای سنتی ما باشد و این صنعت می تواند جایگزین نفت شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه با صدور پیامی کسب مقام قهرمانی تیم ملی والیبال در مسابقات آسیایی را تبریک گفت.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
از آنجا که قوه قضائیه به عنوان یک نهاد حاکمیتی ممکن است تحت تاثیر ملاحظاتی غیرحقوقی قرار گیرد، تاسیس نهاد هیئت منصفه، موجب تضمین بی طرفی مرجع رسیدگی کننده به جرایم سیاسی و مطبوعاتی است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام و اصلاحات دفترچه راهنمای آزمون متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری مرکز وکلاء، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه سال 1402 تا دوشنبه دهم مهرماه خبر داد. ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر عبدلیان پور رئیس مرکز وکلاء، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه: 480 دوره نشست آموزش تخصصی در کشور برگزار کرده ایم به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان و خبرنگار خبرگزاری میزان، دکتر عبدلیان پور رئیس مرکز وکلاء ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
شیراز - معاون اول قوه قضائیه گفت: ترور شهید سلیمانی مصداق بارز تروریسم است و قوه قضائیه تاکنون برای 73 آمریکایی جلب دادرسی و کیفرخواست صادر کرده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۴۳   + ۳۶ سایت دیگر  
معاول اول قوه قضائیه از شناسایی 97 متهم در ترور حاج قاسم خبر داد و گفت: برای 73 آمریکایی کیفرخواست صادر شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری آیین تحلیف 65 نفر از وکلاء در دادگستری استان دکتر افراسیاب رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد: حرکت وکیل نیز باید بر اساس حق، و حق محوری، الگو و سرمشق یک وکیل باشد در آیینی که در سالن اجتماعات شهید بهشتی دادگستری استان با حضور دکتر محبوب افراسیاب رئیس کل دادگستری ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز کارشناسان رسمی قوه قضائیه از تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری تا 11 مهرماه خبرداد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بسمه تعالی به استحضار کلیه همشهریان محترم دارالارشاد اردبیل می رساند : سجام یا همان (سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضائیه) با آدرس sajam.scpd.ir امکانی جهت ثبت نام، سازماندهی، آموزش و ارتباط اعضا ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: سرویس مدارس مستقیما به تعزیرات ارتباط پیدا نمی کند. اینکه تپسی با مردم قراداد بسته و پول دریافت کرده ولی خدماتی نداده در قالب جرم تحصیل مال به طرق نامشروع از طریق قوه قضائیه قابل پیگیری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون اول قوه قضائیه گفت: در خصوص ماهیت مجرمانه و جنایت بار رفتار داعش اتفاق نظر وجود دارد که نشانه بیداری و آزادگی حقوقدانان جهان است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
محمدرضا صباغیان نماینده مجلس گفت: در بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه هستیم هیچ بحثی در خصوص ربا و سود بانکی انجام نشده است. این بانک ها باید هم ورشکسته باشند، چرا که خدا این بانک ها را ورشکسته کرده است.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 5 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی فصل اصلاح نظام بانکی لایحه برنامه هفتم توسعه، در اخطاری با استناد به اصول 49 و 43 قانون اساسی گفت: ما در این بخش سعی داریم هیات مولدسازی را قانونی کنیم ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۶    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجم کاغذ های دپو شده در گمرک شهید رجایی را 2 هزار تن اعلام کرد و از گفت و گو با رئیس قوه قضائیه برای ترخیص آن ها خبر داد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس دادگستری دزفول گفت: یکی از قضات دزفول با صدور آرای جایگزین حبس، 6 متهم را به کاهش 520 اصله نهال در این شهرستان و شهرهای محل اقامت محکوم کرد. فیصل مزرعه روز چهارشنبه افزود: استفاده از آرای جایگزین حبس در برخی جرائم از برنامه های عملیاتی قوه قضائیه در راستای حفظ حقوق شهروندی ...
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری دستگیری فرزندان یک مقام ارشد قوه قضاییه را تایید کرد و گفت: این پرونده در حال رسیدگی است.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
امتداد نوشت: درحالی که پیشتر مشخص شده بود شورای عالی امنیت ملی در مورد ممنوع البیانی سیدمحمد خاتمی مصوبه ای ندارد، حالا قوه قضائیه هم آن را برعهده نگرفته است.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص ممنوع التصویری سید محمد خاتمی گفت: در این مورد از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد استعلام بگیرید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۲    
نفیسه هاشم زاده نماینده قوه قضائیه و شبنم بیطرف کارشناس دادگستری استان تهران از مرکز حر بازدید کردند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۴   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره احکام صادره در خصوص مرگ 17 نفر در البرز به دلیل مصرف مشروبات الکلی گفت: در خرداد ماه سال جاری ما با یک خبر تاسف بار مواجه شدیم و 191 در استان البرز به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل راهی بیمارستان و 17 نفر فوت کردند و بدنبال این موضوع دستورات لازم صادر شد و ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۵۹ سایت دیگر  
رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس با اشاره به لایحه عفاف و حجاب گفت: برای کاهش برخوردهای سلیقه ای، وظیفه برخورد با افرادی که بدپوششی دارند، به قوه قضائیه سپرده شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره احکام صادره در خصوص مرگ 17 نفر در البرز به دلیل مصرف مشروبات الکلی گفت: در خرداد ماه سال جاری ما با یک خبر تاسف بار مواجه شدیم و 191 در استان البرز به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل راهی بیمارستان و 17 نفر فوت کردند و بدنبال این موضوع دستورات لازم صادر شد و ...