سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۹:۱۷Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مسمومیت»

ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دانشجوی سابق یک دانشگاه آمریکایی به اقدام به قتل دانشجوی هم اتاقی خود اعتراف کرد.
مسمومیت با مونواکسید کربن یا در اصطلاح عمومی گازگرفتگی، یکی از شایع ترین علل مرگ و میرها به ویژه در فصول سرد سال است.
هاژه   ۵ ساعت پیش    
میل نوع بشر به فهم و درک محیط پیرامون خود به انحاء مختلف وی را به سوی کنکاش در مسیر آگاهی سوق داده است .ذهن جستجوگر انسان در گذر زمان معماهای حل نشده بسیار زیادی را گره کشایی کرده و در مقابل معماهای بسیار دیگری را جایگزین کرده است ...
بهار نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه علمی: سرخارگل (اکیناسه) یکی از مهم ترین گیاهان دارویی است که از فرآورده های آن برای درمان عفونت ها، سرماخوردگی، گلودرد و انواع بیماری های کوچک و بزرگ استفاده می شود.به گزارش ایسنا، سرخارگل توانایی بدن انسان برای مقاومت در برابر عفونت و مسمومیت را تقویت می کند ...
مدیرکل پزشکی قانونی فارس از جان باختن 19 نفر براثر مسمومیت ناشی از گاز منوکسید کربن در این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
چهار عضو یک خانواده در این شهرستان با اقدام فوری درمانی، از مرگ حتمی بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن نجات یافتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه-ایرنا- مسوول فوریت های پزشکی پیرانشهر گفت: چهار عضو یک خانواده در این شهرستان با مداخله به موقع درمانی، از مرگ حتمی بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن نجات یافتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-معاون اجتماعی پلیس استان فارس، گفت: مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، موجب مرگ 2 نفر جوان 29 ساله در شهرستان "نی ریز" شد.
ایسنا: رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قزوین با اشاره به مرگ دو قزوینی بر اثر مسمومیت با گاز CO، گفت: پس از حضور کارشناسان اورژانس در محل حادثه با یک آقا و خانم تقریباً 70 ساله که علائم حیاتی نداشتند روبه رو شدند و سریعاً اقدامات درمانی در جهت احیای آن ها آغاز شد که متأسفانه این اقدامات نتیجه ای ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشتی و درمانی قلعه رئیسی گفت: به سبب عدم رعایت اصول ایمنی یک خانواده شش نفره در روستای پس رش چاروسا دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز زغال (مونواکسید کربن) شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان ایجرود گفت: 2 مرد جوان در این شهرستان بر اثر استنشاق گاز منواکسیدکربن دچار مسمومیت شدید شده و جان باختند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۵:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
با اینکه در این روزهایی که همه با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنیم حال و حوصله ای برای بسیاری از ما نمانده که به ایمنی وسایل گرمایشی توجه کنیم اما باید بدانیم که این روز های سال مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در کمین ماست ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۳:۲۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ مسمومیت با مونوکسیدکربن زمانی اتفاق می افتد که مونوکسیدکربن در جریان خون شما جمع شود؛ اگر مونوکسید کربن بیش از حد در هوا وجود داشته باشد، بدن شما اکسیژن موجود در سلول های قرمز خون را با مونوکسید کربن جایگزین می کند و این می تواند منجر به آسیب جدی به بافت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۹:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت خدمات و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: به دلیل انتشار گاز مونوکسید کربن از بخاری بدون دودکش دو نفر آقا 38 و 40 دچار مسمومیت شده و قبل از رسیدن آمبولانس فوت شده اند.
هورگان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۵۰    
دو جوان 29 ساله بر اثر مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن در محله سادات جان باختند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان استهبان گفت: مسمومیت 91 راس دام سبک را در این شهرستان از بین برد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
مردم نیوز :به نقل از ورج، تولید این کلیه آزمایشگاهی راه را برای پیوند کلیه و درمان بسیاری از بیماری های کلیه هموار می کند که مشکلات زیادی برای بیماران ایجاد می کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: انتشار گاز خطرناک مونواکسید کربن (CO) در یک منزل مسکونی در شیراز، مسمومیت شدید 4 نفر از ساکنان این واحد را به دنبال داشت.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۲:۲۶    
پس از تحقیقات وسیع تیم بهداشت محیط و گروه بیماری های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مشخص شدن موضوع دو شیرینی فروشی شهرستان میرجاوه پلمب شد و پرونده آنان به مراجع قضایی ارسال شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
در تحقیق اخیر در حدود یک چهارم از بیماران علائم گوارشی بیماری کووید 19 مانند اسهال و سایر علائم گوارشی را بروز دادند، این علائم در موارد خفیف کووید 19 دیده می شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۲:۴۰    
با شروع فصل سرما مسمومیت با گاز مونوکسید کربن آغاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: سال گذشته 35 نفر در مازندران بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند که 24 نفر آن در 6 ماهه دوم سال گزارش شده است.
اداره کل پزشک قانونی استان اصفهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۳:۴۶    
به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان اصفهان ، در هفت ماهه سال جاری آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان باتشحیص علت مرگ مسمومیت با قرص برنج ، 6 نفربوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- 6 شهروند مشهدی که دچار مسمومیت با گاز منواکسیدکربن شده بودند، توسط کارکنان اورژانس 115 نجات یافتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان از مسمومیت 4 نفر بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن در زنجان خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۰    
در بیمارستان گفتند دخترتان قبلا کارت اهدای عضو گرفته، ما هم وقتی فهمیدیم پریسا خودش راضی به اهدای اعضای بدنش بوده، رضایتنامه را امضا کردیم ؛ این، حرف های مادر پریسا ...
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
همه ساله با شروع فصل سرما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی که عمدتا گازسوز هستند شمار زیادی از هموطنان در اثر مسمومیت با گاز سمی مونوکسیدکربن که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید، جان خود را از دست داده و یا دچار معلولیت های ذهنی و روانی ناشی از آن می شوند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سه هزار و 761نفر در مدت پنج سال جان خود را به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن از دست دادند. 932زن و دو هزار و 829 مرد قربانیان قاتل خاموش این سال ها هستند. تعداد قربانیان گازی از سال94 تا 98 با فرازونشیب همراه بوده است ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۳۲    
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: با توجه به قرارداد شرکت ملی گاز ایران و بیمه معلم، تمام مشترکین گاز طبیعی کشور در بخش خانگی و تجاری، در برابرحوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی شامل انفجار، آتش سوزی و مسمومیت تحت پوشش بیمه قرار دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
دختر جوان به دلیل ترس از ابتلا به کرونا نزد دکتر رفت و پزشک نیز برای کاهش استرس وی، دارویی تجویز کرد اما این دارو باعث مسمومیت و مرگ مغزی دختر جوان شد، در نهایت اعضای بدن این دختر به چهار بیمار نیازمند اهدا شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کهگیلویه و بویراحمد ، همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما زنگ خطر گاز گرفتگی هم زده می شود اما سئوالاتی که مطرح می شود اینکه گازگرفتگی چگونه اتفاق می افتد؟ و برای جلوگیری از به وجود آمدن این قبیل حوادث باید چه کارهایی انجام دهیم؟ محسن جلیل رئیس مرکز مدیریتحوادث و فوریت ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : همه ی افراد حداقل یک بار در زندگی شان به مسمومیت غذایی دچار می شوند. علائم مسمومیت غذایی از خفیف تا شدید متغیر است. موارد خفیف تر آن معمولا بدون هیچ اقدام خاصی در عرض چند روز برطرف می شوند اما اگر مسمومیت غذایی در افراد آسیب پذیر مانند کودکان و زنان باردار اتفاق بیفتد یا علائم آن شدید ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
دارو های گیاهی و شیمیایی ممکن است با یکدیگر تداخل داشته باشند و منجر به مسمومیت ما شوند. حتی ترکیب برخی از دارو های گیاهی با یکدیگر نیز ممکن است موجب فشار خون بالا، حالت تهوع، خون ریزی داخلی و در برخی موارد به مرگ منتهی شود. 1. مصرف همزمان داروی گیاهی و شیمیایی ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به البرز و افزایش برودت هوا، به شهروندان توصیه می شود از بخاری های استاندارد استفاده کنند تا شاهد کمترین حوادث مربوط با مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
شهر اصفهان در صدر مسمومیت با CO، بیش از 44 هزار اصفهانی حائز شرایط دریافت مسکن ملی و کاهش 40 درصدی مسافران مترو در اصفهان؛ از عناوین اصلی روزنامه های صبح امروز اصفهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
با فرا رسیدن فصل سرما رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن ضروری است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۷:۵۵    
خیلی ها بر این باورند که بخاری گازی تنها وسیله گرمایشی فصل سرماست که خطر خفگی یا مسمومیت را با خود به همراه دارد. این در حالی است که دیگر وسایل گرمایشی این فصل یعنی پکیج ها هم اگر با رعایت موارد ایمنی راه اندازی نشوند، می توانند باعث مرگ شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان پزشکی قانونی کشور با سردتر شدن هوا، درخصوص افزایش آمار تلفات مسمومیت با گاز هشدار داد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش سپید، سپیده دولتی در گفت وگو با ایسنا، گفت: با توجه به شیوع کرونا و ترس مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، خیلی از افراد بدون داشتن آگاهی های لازم اقدام به خرید و مصرف انواع مکمل های مولتی ویتامین از داروخانه می کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۱    
تهران_ ایرنا_ حادثه گازگرفتگی یک ساختمان مسکونی در شرق تهران موجب مسمومیت 7 نفر با گاز کشنده منواکسید کربن شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 167 مورد مسمومیت با گاز منواکسیدکربن اتفاق افتاده و 8 نفر فوت کردند، گفت: بیشترین آمار مسمومیت ها مربوط به شهر اصفهان و پس از آن لنجان و فلاورجان بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس سازمان اورژانس استان یزد از مسمومیت 77 نفر و مرگ چهار نفر از ابتدای امسال تاکنون در اثر گاز مونوکسید کربن خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از مسمومیت 7 نفر بر اثر نشت گاز مونوکسیدکربن خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از مسمومیت 7 نفر با گاز مونوکسید کربن در 5 واحد یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان نیرو هوایی تهران خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی آتش نشانی از یک مورد گاز گرفتگی در یک ساختمان سکونی در خیابان نیروی هوایی خیابان گلپایگانی خبر داد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از وقوع حادثه مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در یک ساختمان مسکونی واقع در بلوار شاهد تهران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی هشدار داد: قربانیان مسمومیت با گاز مونوکسید کربن طی مهر و آبان امسال با رشدی چشمگیر به 7 نفر رسیده است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ساری (پانا) - پزشکی قانونی مازندران با توجه به رشد آمار مرگ ناشی از گاز مونوکسید کربن در شش ماه دوم سال، نسبت به گازگرفتگی هشدار داد. همزمان با سردتر شدن هوا و استفاده از وسایل گرمایشی با رشد آمار تلفات ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن نیز مواجه هستیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
شیراز - رئیس اداره دامپزشکی شهرستان استهبان گفت: 91 راس دام سبک به دلیل مسمومیت در این شهرستان تلف شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مسمومیت خانواده چهار نفره با گاز مونوکسید کربن خبر داد. به گزارش ایسنا، سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت 8:28 صبح امروز یک مورد حادثه گازگرفتگی در بلوار شاهد میدان پروین خیابان 196شرقی ...