جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۵:۰۴Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سم شناسی»

برترین ها / میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۰   + ۴۶ سایت دیگر  
سرپرست دادسرای امور جنایی تهران: اعلام علت فوت سویزی بعد از انجام آزمایش های سم شناسی و آسیب شناسی اعلام می شود
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
پدر بامشاد سلیمان خانی جوان آبدانانی درباره خبر جان باختن پسرش توضیحاتی ارائه کرد و گفت: منتظر نتیجه سم شناسی هستیم، اعلام خودکشی کار درستی نبود. فرزندم احضار یا بازداشت نشده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران گروه سم شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تولید 2 پادزهر موثر" اسنافب 5 و 6 " در درمان مارگزیدگی تمامی گونه های داخل کشور شدند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران گروه سم شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تولید 2 پادزهر موثر" اسنافب 5 و 6 " در درمان مارگزیدگی تمامی گونه های داخل کشور و دریافت مجوز برای ورود به بازارهای داخلی و بین المللی از سوی سازمان غذا و دارو شدند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۷:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
با اینکه به نظر می رسد ایران در بیشتر حوزه ها قدرت بلامنازع منطقه است، اما بررسی های دقیق تر چیز دیگری می گویند و بر این نکته تاکید می کنند که ایران در سال 2021 در 17 حوزه موضوعی رتبه نخست منطقه را در اختیار داشت اما در سال 2022 تنها در 10 حوزه جایگاه نخست منطقه را از آن خود کرده و این زنگ خطری است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۰:۲۳    
یک متخصص سم شناسی درباره مخلوط کردن شوینده های خانگی با یکدیگر هشدار داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۸:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
استاد پاتولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران می گوید: روند کالبدشکافی پیروز انجام شده و تنها نتیجه سم شناسی مانده که نهایتا آخر هفته بعد مشخص می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح رجیستری مسمومیت ها در این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: در قالب این برنامه تا کنون اطلاعات دو هزار و 500 بیمار به ثبت رسیده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: طبق گفته عضو کمیته حقیقت یاب مجلس در چهارماه گذشته حدود 12 تا 13 هزار دانش آموز در چند استان کشور در زمان حضور در مدارس بدحال شده اند. این نماینده مجلس تاکید داشته است که هنوز نتیجه قطعی سم شناسی از سوی کمیته علمی وزارت بهداشت اعلام نشده است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضائیه در باره ماجرای مسمومیت در مدارس گفت: ابتدا بهتر است از کلمه بدحالی به جای مسمومیت استفاده کنیم. در استان فارس 8 نفر بازداشت شده اند و مرتبطین احتمالی هم تحقیقات در مورد آنها انجام و نتایج اعلام می شود. قوه قضائیه هیچ مسامحه ای با سر حلقه های احتمالی این موضوع نخواهد داشت
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۲    
روند مسمومیت سریالی مدارس دخترانه متوقف شده، اما هنوز ماده سمی و عوامل آن معرفی نشده اند. شاهین شادنیا رئیس بخش سم شناسی بیمارستان لقمان می گوید طیف وسیعی از مواد از گاز های بسیار خطرناک سیانیددار تا گاز کلر می تواند عامل مسمومیت باشد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۱    
یک متخصص سم شناسی درباره مخلوط کردن شوینده های خانگی با یکدیگر هشدار داد.
یک متخصص سم شناسی درباره مخلوط کردن شوینده های خانگی با یکدیگر هشدار داد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۱۶   + ۴۳ سایت دیگر  
طبق گزارش ارائه شده متاسفانه تعداد زیادی از مدارس ما درگیر مسمومیت شده اند که آمار ارائه شده تا دیروز درگیری 25 استان کشور شامل تقریبا 230 مدرسه می شود.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۸   + ۲۷ سایت دیگر  
شواهد و قرائن نشان می دهد آنچه که بر سر دانش آموزان می آید نمی تواند عامل ویروسی داشته باشد، هرچه هست باید یک نوع سم باشد.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۳:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مجلس در یک برنامه تلویزیونی گفت: تمام مجموعه هایی که مسئولیت داشتند کار خود را انجام داده اند؛ اما اینگونه نیست که بتوان سریعا عامل یا عوامل را شناسایی کرد.
سلام نو / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور، ضمن بیان علائم مسمومیت های دانش آموزان گفت: تاکنون موارد حاد از مسمومیت ها را نداشته ایم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ترخیص 50 تن از دانش آموزان دختر مسموم شده در سه مدرسه تبریز خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
از اولین مرتبه که پایگاه خبری رکنا در یازدهم بهمن ماه سال 1401 به درگیری سریالی مدارس دخترانه با نوعی ماده آنهم از اواسط پاییز امسال اشاره کرد (که در ابتدا تصور می شد گازگرفتگی است و در نهایت مشخص شد ماده ای ناشناخته است) بیش از یک ماه می گذرد و از آن زمان تاکنون بیش از هزار دختر دانش آموز در مدارس ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس دهم با بیان اینکه وظیفه دستگاه های دولتی رسیدگی به مسمومیت های سریالی دانش آموزان است ، گفت: امروز دیدم که تازه مسئولان دولت از خواب بیدار شده اند و تصمیم گرفته اند جلسه بگذارند. ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۸:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
روزنامه ایران ارگان دولت در گزارشی تلاش کرد ابعاد مسمومیت دانش آموزان را کم رنگ و بی اهمیت جلوه دهد. بر اساس آنچه تاکنون مسئولان اعلام کرده اند مسمومیتی که برای دانش آموزان ایجاد شد بسیار خفیف بود و عارضه ای برای کسی ایجاد نکرد و تنها چند ساعت دچار علائم بی حالی و ضعف شده بودند ...
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۳۹   + ۱۰۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی انتشار گاز ان 2 را عامل مسمومیت دختران دانش آموز عنوان کرد و گفت: کمیسیون آموزش هفته آینده در این باره با حضور دستگاه های امنیتی نشست برگزار خواهد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۴۷    
علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس می گوید: بر اساس پیگیری های صورت گرفته از جانب نمایندگان و اعزام گروهی از نمایندگان مجلس به قم، و نتیجه آزمایش های انجام شده مشخص شد که گاز ان.2 (N2) در سم منتشر شده در مدارس وجود داشته است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کمیته ویژه ای را برای تحقیق در این رابطه مامور کردیم و از بهترین اساتید سم شناسی کشور استفاده شد و مجموع تحقیقات نشان داد که نوعی "سم" خفیف باعث ایجاد مسمومیت شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۷   + ۵۴ سایت دیگر  
فارس : وزیر بهداشت با اشاره به تشکیل کمیته ویژه برای بررسی مسمومست دانش آموزان گفت: کمیته ویژه ای مامور کردیم که در این رابطه تحقیق کنند و از بهترین استاید سم شناسی کشور کمک گرفتیم که تحقیقات آنها نشان داد سم بسیار خفیفی باعث ابن عوارض می شود.
برترین ها / سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۴۹ سایت دیگر  
مسمومیتی که برای دانش آموزان ایجاد شد بسیار خفیف بود و عارضه ای برای کسی ایجاد نکرد و چند ساعت دچار علائم بی حالی و ضعف شده بودند.
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۲:۱۶    
ایسنا: دادستان کل کشور گفت: درخصوص مسمومیت دانش آموزان در قم احتمالاتی داده می شود ولی براساس احتمال نمی توان نظر قطعی اعلام کرد، منتظریم کارهای کارشناسی، سم شناسی و آزمایشات به نتیجه نهایی برسد که ببینیم این حادثه تعمدی بوده یا غیر عمدی بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام منتظری با اشاره به مسمومیت دانش آموزان قمی گفت: احتمالاتی در این خصوص مطرح شده اما نمی توان به طور حتم نظر قطعی را اعلام کرد؛ لذا باید منتظر نتایج آزمایش ها و بررسی های کارشناسان بمانیم تا متوجه عمدی یا غیرعمدی بودن آن شویم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی پدر علم سم شناسی ایران گفت: اکنون طب ملی برای کشور مورد نیاز است تا ارتباط پزشک و بیمار از مادی به معنوی تغییر یابد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
دادستان کل کشور گفت: درخصوص مسمومیت دانش آموزان در قم احتمالاتی داده می شود ولی براساس احتمال نمی توان نظر قطعی اعلام کرد، منتظریم کارهای کارشناسی، سم شناسی و آزمایشات به نتیجه نهایی برسد که ببینیم این حادثه تعمدی بوده یا غیر عمدی بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
دادستان کل کشور گفت:احتمالاتی داده می شود ولی با احتمال نمی توان نظر قطعی داد و منتظریم کارهای کارشناسی و سم شناسی به نتیجه نهایی برسد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۲۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
برنامه بدون تعارف این هفته به مناسبت روز جانباز به سراغ پروفسور مهدی بلالی مود، پدر علم سم شناسی ایران رفته است که قید تحصیل و زندگی در خارج از کشور را زد تا به جانبازان کشورمان خدمت کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۱    
ایسنا/خراسان جنوبی زادگاه پروفسور مهدی بلالی مود، پدر علم سم شناسی ایران، خراسان جنوبی بوده و این نخبه ایرانی در عشق به وطن و ارائه پژوهش ها برای پیشرفت کشور سرآمد است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۲۴    
کتاب استرس و بیماری های پوستی یکی از اولین کتاب هایی است که در این زمینه منتشر شده و بیشتر بر جنبه های اساسی استرس (اکسیدان ها، آنتی اکسیدان ها و آسیب های اکسیداتیو در آسیب شناسی پوست، سم شناسی پوست) بر آسیب شناسی پوست تمرکز دارد.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
تا عصر روز دوشنبه، هفدهم بهمن ماه، دوازده مدرسه گزارش داده اند که دانش آموزان و در برخی موارد معلمان آنها دچار مسمومیت تنفسی شده اند. گزارش هایی از دستور دادستانی قم برای بررسی موضوع وجود دارد، گزارش های فراوانی از اعزام نیروهای امدادی به چندین مدرسه برای کمک به دانش آموزان و معلمان وجود دارد ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
محققان یک حسگر ارزان قیمت ساخته اند که فلزات سنگین را در عرق تشخیص می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت از راه اندازی آزمایشگاه سم شناسی به عنوان یکی از مولفه های صادرات محصولات کشاورزی خبر داد که در حداقل زمان ممکن خدمات مورد نیاز را ارائه می دهد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۱:۵۹    
استاد تمام گروه سم شناسی بالینی مسمومیت های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: مجری طرح و استاد راهنما باید در راستای نیاز محور شدن پایان نامه های دانشگاهی در راستای نیاز های جامعه بکوشد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۰۹:۰۱    
به گزارش سیناپرس همدان، تیم بزرگی از محققان در Emulate Inc. که با همکارانش از چندین مؤسسه در ایالات متحده کار می کنند، دریافتند که تراشه های کبد انسان به عنوان یک ابزار سم شناسی پیش بینی کننده امیدوارکننده هستند ...
همدان پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۲۳:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
عدم نجات متوفی در زمان خفگی، توسط تیم تحقیقاتی به شدت پیگیری و ادامه دارد | پزشکی قانونی هم اولین نظر علت فوت را غرق شدگی اعلام کرده، با این وجود برای روشن شدن علت های احتمالی دیگر فوت بررسی بیشتر سم شناسی و آزمایشات بیشتر را هم انجام داده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۱    
ایسنا/قم مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قم به تشریح آخرین وضعیت دانش آموزانی که دچار مسمویت شده بودند پرداخت.
یافته   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : اجتماعی روند تشریح پیکر مرحوم حسین زرین جویی هنرمند فقید لرستانی در پزشکی قانونی لرستان آغاز شد. به گزارش یافته ...
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۱   + ۷۲ سایت دیگر  
سرپرست دادسرای جنایی تهران در رابطه با فوت یلدا آقافضلی گفت: تحقیقات به عمل آمده قضایی و گزارش پزشکی قانونی نشان می دهد که در خصوص فوت یلدا آقافضلی فرضیه خودکشی مطرح نیست و این فرد به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر از نوع شیشه جان خود را از دست داده است.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۲۰:۱۵    
موسس و بنیانگذار شرکت گیاه استاد فرهیخته، چهره شاخص و ماندگار صنعت کشاورزی کشور، دکتر محمد خصوصی در خارج از کشور در گذشت. این چهره ممتاز و نامدار با بیش از نیم قرن حضور پر افتخار و الهام بخش، در دانشگاه و صنعت سموم و کودهای کشاورزی کشور ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ، درخصوص فوت مهرشاد شهیدی جوان اراکی در روزهای گذشته و پیگیری علت این حادثه و موضوعاتی که پیرامون این حادثه مطرح می شود، گفت: من با پزشکی قانون صحبت کردم، علت واقعه در حال بررسی است و ان شاءالله تا دو هفته آینده نتیجه قطعی مشخص خواهد شد ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۰۹:۲۰   + ۳۲ سایت دیگر  
فرآیند انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد برخی از رشته های پزشکی تا روز دوشنبه 9 آبان ادامه دارد. رشته های مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ارشد شامل "اپیدمیولوژی"، "ارتزوپروتز"، "ارزیابی فناوری سلامت"، "ارگونومی"، "اقتصاد بهداشت"، "اکولوژی انسانی"، "آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت" ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۹:۰۴    
یک عضو هیئت علمی دانشگاه و متخصص سم شناسی گفت: مرکز اطلاع رسانی دارو ها و سموم البرز با شماره تلفن 190 عهده دار پاسخگویی به سوالات دارویی و موارد مسمومیت به صورت تلفنی است.
رهیاب   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ارشد سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی گفت: برخی از لوازم آرایشی مثل سرمه و لوازم غیر استاندارد، حاوی مقادیر بالایی سرب بوده و مصرف آن توسط کودکان می تواند بسیار خطرناک و کُشنده باشد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۰    
دزفول - ایرنا - کارشناس ارشد سم شناسی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: مصرف ناآگاهانه و خودسرانه بسیاری از گیاهان دارویی می تواند سبب بروز مسمومیت در انسان شود.