دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۴۳Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پزشکی قانونی»

اعتمادآنلاین با امیر رئیسیان وکیل لیلا حسین زاده، فعال دانشجویی درباره وضعیت بازداشت وی گفتگو کرده است.
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی اصفهان از کاهش میزان وقوع تصادفات در این استان به میزان 12 درصد در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. سرهنگ اصغر زارع افزود: گزارش هفت ماهه پزشکی قانونی نیز حاکی از کاهش هشت درصدی تلفات رانندگی در سال جاری است. ...
صدای ایران   ۷ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران از رکنا؛ میر عزیزی بهروز، دوشنبه، 14 آذرماه، با اعلام اینکه اورژانس تبریز در کمترین زمان ممکن برای احیای قلبی ریوی دانش آموز تبریزی در محل حاضر شده بود، اظهار کرد: مقارن ساعت 12 و 16 دقیقه روز شنبه 12 آذرماه، تماسی با اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی جهت درخواست کمک ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان همدان اعلام کرد: یک جوان بر اثر غرق شدن در یکی از استخر های همدان جان باخت.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۳   + ۲۶ سایت دیگر  
محمدرضا نقدی در خصوص دلایلی که نشان می دهد فوت خانم امینی ناشی از ضرب و شتم نبوده است، گفت: دلیل اول آنکه این ماجرا در مقابل دوربین ها به وقوع پیوسته و اتفاقات رخ داده از ابتدا تا انتهای ماجرا توسط دوربین ها به ثبت رسیده است که در هیچ تصویری اعمال رفتار خشونت آمیز و صحنه ضرب و جرح وجود ندارد ...
روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
21 ساعت تجاوز به دختر 18 ساله هندی او را به کام مرگ کشاند.جسد شکیبا 18 ساله در حالی در یک ساختمان نیمه کاره کشف شد که اثرات ضرب و شتم و تجاوز روی بدنش قابل مشاهده بود و پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی و معاینات اولیه تجاوز به دخترجوان تایید و علت مرگ فشار درد و خونریزی زیاد عنوان شد.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
نکته جالب توجه اینکه در برخی از موارد حتی شکایتی از سوی خانواده مقتول مطرح نمی شود و یا به فاصله کمی از طرح شکایت اعلام رضایت می شود. فلذا در اینگونه موارد به لحاظ گذشت شاکی خصوصی مجازات متناسبی که در قانون تعیین شده به طور کامل اجرا نشده و از اینرو از بازدارندگی لازم و کافی برخوردار نخواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: طبق گزارش ها فوتی های ناشی از حوادث کار در استان سمنان از ابتدای امسال تا پایان مهرماه افزایش 67 درصدی داشت.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۴۴   + ۶۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان به نقل از رئیس کل دادگستری استان البرز در رابطه با جزئیات پرونده عاطفه نعامی توضیحاتی ارائه کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۰:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اهمیت کار پزشکی قانونی و نظرات کارشناسی آن در خصوص حمایت از این سازمان و تأمین نیازها و خواسته های آن قول مساعد داد.
آنا / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: کیت های ژنتیک تولید شده در مرکز تحقیقات از دقت بالایی برخوردار است که آن را از نمونه های خارجی ممتاز کرده و هم اکنون در بخش عمده ای از کیت های ژنتیک به خودکفایی رسیده ایم.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
نتیجه تحقیقات بیشتر پس از اعلام نظر پزشکی قانونی و بررسی های فنی پلیس به اطلاع عموم خواهد رسید.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۹   + ۶۱ سایت دیگر  
دادستان مرکز استان گیلان می گوید مهران سماک بر اثر اصابت گلوله ساچمه ای فوت کرده است.
حادثه 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حادثه 24 - وقتی جسد حلق آویز شده مرد مسن در خانه پیدا شد، خانواده اش او را بدون مجوز پزشکی قانونی و بازپرس جنایی دفن کردند اما این کار، حالا آنها را به دردسر بزرگی انداخته است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
فارس نوشت: به گفته فرمانده انتظامی شهرستان بندر انزلی بامداد چهارشنبه و پس از پایان یافتن مسابقه فوتبال تیم ملی کشورمان در مصاف با آمریکا و تجمع عده ای اغتشاشگر در محدوده چراغ برق شهرستان انزلی ...
یکی از بستگان مرد میانسال در تحقیقات گفت: رسول بیماری افسردگی داشت و حالش خوب نبود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج_ مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین آمار مراجعه مصدومین حوادث کار استان در شهرستان بویراحمد است.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۸   + ۳۰ سایت دیگر  
کیفرخواست پرونده زن جوانی که در انتقامی کینه جویانه، مرد 65 ساله ای را با شلیک گلوله در ورودی یکی از آرامستان های مشهد به قتل رسانده بود در حالی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب صادر شد که پزشکی قانونی سلامت روحی و روانی متهم به قتل را تایید کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۲:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کارگر افغانستانی که به خاطر 28 میلیون تومان دختر مورد علاقه اش را به قتل رسانده پس از محاکمه به قصاص محکوم شد. به گزارش ایران، پاییز سال 96 با کشف جسد خونین دختری جوان در یک ساختمان نیمه کاره در شهرری پرونده جنایی تشکیل شد و جسد ناشناس به پزشکی قانونی انتقال یافت ...
خبرگزاری ایلنا به نقل از دادستان مهاباد در ارتباط با علت مرگ مشکوک 2 نفر در این شهرستان توضیحاتی ارائه کرد. شورش نیکنام مهراب پوراکبر: * (در ارتباط با علت فوت فردی به نام شورش نیکنام) ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۵:۳۱   + ۵۰ سایت دیگر  
میزان نوشت: دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان گیلان، گفت: در محل شلیک به یاسین جمال زاده که منجر به فوت نامبرده شده هیچ مامور انتظامی یا ماموران حافظ امنیت مستقر نبوده اند. روایت دادستان شهریار از علت فوت نسرین قادری / پزشکی قانونی گزارش مسمومیت داده
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و آموزشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان پزشکی قانونی کشور با حضور دکتر طهرانچی و دکتر مسجدی منعقد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به توان علمی سازمان پزشکی قانونی کشور و امکانات این دانشگاه، پیشنهاد ایجاد دانشکده علوم پزشکی قانونی را در زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد.
آنا / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۷:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: 10 قطب ژنتیک قانونی در کشور فعال است و برای صادرات دستگاه هموژنایزر آمادگی داریم.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۷:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هدف همکاری علمی، تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان پزشکی قانونی کشور منافع برای مردم است
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد و پزشکی قانونی صبح امروز یکشنبه 6 آذر 1401با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در محل پزشکی قانونی منعقد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: یکی از مهمترین و بزرگترین چالش های پزشکی قانونی استان در اختیار نداشتن مکان های مناسب برای ارائه خدمات است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
در جلسه کارگروه منطقه ای ظرفیت آزمایشگاهی و مواد مخدر غیر قانونی که اخیراً از سوی دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در کشور قزاقستان برگزار شد، پیشنهاد ایجاد شبکه هشدار منطقه ای در خصوص روند تولید و مصرف مواد نوظهور از سوی نماینده سازمان پزشکی قانونی کشور مطرح شد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
چندی پیش بود که سازمان پزشکی قانونی کشور از مرگ 255 نفر بر اثر مسمومیت با گاز سمی منوکسید کربن در کشور از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه خبر داد و اعلام کرد که از این تعداد 189 نفر مرد و 66 نفر زن بودند، آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال 1400، افزایش 14.3 درصدی را نشان می دهد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد با سرد شدن هوا و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز، نسبت به افزایش مرگ ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن در این استان هشدار داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
متخصص مسمومیت های اداره کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه علائم اولیه مسمومیت با گاز منوکسید کربن را مشابه علائم سرماخوردگی عنوان کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مطابق با جداول آماری منتشر شده از سوی مرکز آمار که اطلاعات آن از سازمان پزشکی قانونی اخذ شده است؛ به طور کلی در سال گذشته 77 هزار و 637 مورد معاینه مربوط به مدعیان همسرآزاری جسمانی انجام شده است که 96.7 درصد از این معاینات مربوط به زنان بوده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۳:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: سر، سینه، شکم و اندام های مرحوم قنبرزادگان دچار جراحت های شدیدی بود که باعث شد در همان اتاق احیا فوت شود.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۶   + ۵۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان علت کما و مرگ نوجوان گرگانی را تصادف اعلام کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی گفت: شمار فوت شدگان در حوادث رانندگی این استان در سال جاری 28 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: تعداد فوتی های ناشی از حوادث رانندگی در استان اردبیل 11 درصد کاهش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
روند تشریح پیکر مرحوم حسین زرین جویی هنرمند فقید لرستانی در پزشکی قانونی لرستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امسال هفت نفر بر اثر استنشاق گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند، گفت: نخستین نشانه های مسمومیت با این گاز، ایجاد حالت ضعف و سستی در بدن است و در واقع مانند آنفلوآنزا، حالت های تهوع، استفراغ و خستگی در فرد ظاهر می شود.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۲:۱۲   + ۳۷ سایت دیگر  
داریوش شاهونوند دادستان مرکز استان لرستان در رابطه با جزییات فوت حسین زرین جویی از طنز پردازان استان لرستان توضیحاتی ارائه کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۶   + ۲۲ سایت دیگر  
حسین زرینجویی طنزپرداز و فعال اینستاگرامی لرستانی پس از انتشار یک پست در صفحه شخصی اش خودکشی کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
آمارهای پزشکی قانونی حکایت از جان باختن 14 نفر در اثر حوادث ناشی از کار در 7 ماهه اول سالجاری در استان اردبیل دارد.
تعداد متوفیات ناشی از حوادث ترافیکی ارجاعی به اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان در هفت ماهه سال جاری 687 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.8 درصد افزایش داشته است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان با بیان اینکه در هفت ماهه نخست سال جاری حدود 96 نفر در حوداث ناشی از کار جان خود را از دست دادند، گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که آمار تلفات 72 نفر بوده حدود 34.7 درصد افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: شمار جان باختگان حوادث رانندگی این استان از ابتدای فروردین تا پایان مهر 1401 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 49 درصدی داشت.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: آمار مراجعین نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان اصفهان یکی از بیشترین موارد ارجاعات به پزشکی قانونی (حدود 33 درصد کل معاینات هفت ماهه 1401) را به خود اختصاص می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از فوت 373 نفر در تصادفات استان در هفت ماهه امسال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۱۰    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:مصدومین ناشی از حوادث کار در 7 ماهه امسال 187 نفر بود که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.6 درصد کاهش داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از جان باختن 373 نفر براثر تصادفات جاده ای در کرمانشاه طی هفت ماه گذشته خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۳:۱۰   + ۳۲ سایت دیگر  
با شروع فصل سرد سال و راه اندازی و استفاده از وسایل گرمایشی، سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص خطر مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن به هموطنان هشدار داد و بر لزوم رعایت نکایت ایمنی و دستورالعمل های موجود در استفاده از این وسایل تأکید کرد.
فرمانده انتظامی اشنویه آذربایجان غربی از قتل خانم 30 ساله در این شهر و دستگیری یک نفر (همسرش) بعنوان مظنون در این خصوص خبر داد.