سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۷:۴۸Oct 2020 27

جدیدترین‌های «پزشکی قانونی»

انتخاب   ۱ ساعت پیش    
روز شنبه سوم آبان ویدیویی از نحوه برخورد یک مامور پلیس با یک مرد در شهرک حجت مشهد منتشر شد که از بدرفتاری با این فرد حکایت می کرد؛ فردی 28 ساله به نام مهرداد سپهری که پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت ...
نامه نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
جسد قربانی "سلنا آن بردلی " 23 ساله در حالیکه توسط نامزدش مثله شده بود در فریزر پیدا و به پزشکی قانونی ایالت تگزاس آمریکا منتقل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پلیس آگاهی هرمزگان گفت: علت نهایی مرگ 2 نوجوان بندرعباسی پس از دریافت نظریه کتبی پزشکی قانونی اطلاع رسانی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رییس پلیس آگاهی هرمزگان گفت: شواهدی دال بر قتل و یا جنایت در مورد دو جسد کودک کشف شده در دوراهی ایسینی بندرعباس بدست نیامده است اما باید منتظر نظر پزشکی قانونی بود.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۰    
ضرب و جرح از سوی قانون گذار جرم انگاری شده و مجازات کیفری به دنبال دارد. لذا اگر فردی مورد ضرب و جرح واقع شده و دچار آسیب شد می تواند با مراجعه به پزشکی قانونی و طرح شکایت در محاکم از حقوق خود دفاع کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۶    
از ابتدای سال تا کنون 236 مجوز سقط درمانی در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان صادر شده است.
آوای رشت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
جسد یک مرد در حاشیه جاده آبشار ویسادار پره سر رضوانشهر کشف شد. بخشدار پره سر با اعلام این خبر گفت:جسد یک مرد حدود 35 ساله اهل بندر انزلی در حاشیه جاده آبشار ویسادار در این شهر کشف شد. هادی صیادی افزود : جسد کشف شده به پزشکی قانونی انتقال داده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
اردبیل - سرپرست پزشکی قانونی اردبیل از فوت 15 نفر در حوادث رانندگی شش ماه نخست سال جاری در اردبیل خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۶    
یاسوج- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فوتی های ناشی از کاربرد سلاح های گرم در این استان قابل توجه است به گونه ای که در 6 ماهه نخست امسال 17 مورد فوت ، معادل 6.7 درصد ناشی از سلاح گرم در استان گزارش شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در 6 ماهه نخست امسال 10 نفر (همگی مرد ) در مازندران در اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مدت مشابه سال قبل 11 نفر گزارش شده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
انتشار گسترده فیلمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هنگام دستگیری یک متهم توسط پلیس در حالی خبرساز شد که استفاده از شوکر برای جلوگیری از توهین های متهم با دستان بسته، نیز انتقاداتی را به رفتار یکی از ماموران گشت انتظامی کلانتری کاظم آباد مشهد وارد کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۰۸    
عضو هیأت علمی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه 7560 نفر در سال گذشته به دلیل انواع مسمومیت ها جان خود را از دست داده اند، گفت: همزمان با شیوع کرونا مسمومیت با الکل متانول 1.5 برابر افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق سالنامه آماری پزشکی قانونی کشور، تعداد غرق شدگی در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت در سطح کشور رتبه چهارم است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه شرق: مردی که همسر جوانش را 13 سال قبل در جریان یک درگیری به قتل رسانده بود، در حالی از دادگاه درخواست آزادی کرد که مدعی شد فرزندانش او را رها کرده و از ایران رفته اند. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: در پنج ماهه اول سال جاری تعداد 37 نفر و همگی مرد به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته اند، این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و بیشترین علت فوت آن ها مربوط به برخورد جسم سخت و سقوط از بلندی است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی شهرستان نیکشهر از برق گرفتگی سارق کابل های برق روستائی هنگام سرقت خبر داد. سرهنگ حمید نوری گفت: فردی 23 ساله که قصد سرقت کابل های برق روستائی را داشته هنگام بریدن سیم های برق دچار برق گرفتگی شده و فوت کرد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۰:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون دادستان نظامی خراسان رضوی با حضور در پزشکی قانونی پس از کالبدشکافی، دستور نمونه برداری از ریه و بررسی تأثیر اسپری بر مرگ متوفی را صادر کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- بازپرس ویژه قتل مشهد ابعاد مختلف پرونده مهرداد سپهری را در مشهد مورد بررسی قرار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
بازپرس ویژه قتل گفت: خانواده سپهری در ابتدا مدعی بودند کتک کاری و ایراد ضرب و جرح توسط خانواده همسر مقتول و مردم انجام شده و هرکس رسیده وی را کتک زده است، مرگ ممکن است براثر ضرب و جرح یا برخورد مامورین انتظامی باشد ولی پزشکی قانونی باید اعلام کند، هیچ برخوردی را توجیه نمی کنیم.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۷:۴۴    
عضو هیئت علمی سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه معمولا در بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی سن مسمومیت ها عموما بین افراد 20 تا 40 ساله است، گفت: افراد در این سن در جامعه حضور دارند و مخاطرات اجتماعی و فرهنگی را بیشتر تجربه می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۷:۳۲    
غلامرضا عابدینی گفت: معمولا کسی که مورد تجاوز قرار گرفته در 24 الی 48 ساعت اولیه تجاوز باید به پزشکی قانونی مراجعه کند درغیر این صورت ممکن است دیگر آثار آن مشخص نباشد و نتوان شکایت را مطرح کرد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۴۰   + ۸۸ سایت دیگر  
دادستان آبادان گفت: پرونده ضرب و جرح دختر آبادانی به پزشکی قانونی ارجاع شده و این پرونده به صورت ویژه در قوه قضاییه پیگیری می شود.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۱۸   + ۹۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان: دادستان نظامی استان خراسان رضوی از تشکیل پرونده ای در دادسرای نظامی درباره مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی خبر داد. مهدی اخلاقی دادستان نظامی استان در این رابطه گفت: ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اداره پزشکی قانونی شهرستان دشت آزادگان با حضور نماینده مردم این شهرستان، امروز افتتاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-دادستان آبادان گفت: پرونده ضرب و جرح دختر آبادانی به پزشکی قانونی ارجاع شده و این پرونده به صورت ویژه در قوه قضاییه پیگیری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان – مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: 236 مجوز سقط درمانی در 6 ماه نخست امسال در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان صادر شده است.
برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی گفت: مردی که زنی 41 ساله را در اراک به قتل رسانده بود، در عملیات کارآگاهان پلیس شناسایی و دستگیر شد. کامیار چهری اظهار کرد: در روز 30 مهرماه سال جاری، در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره قتل در یکی از منازل مسکونی شهرستان اراک ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از کاهش 23.1 درصدی مجوزهای سقط جنین صادر شده در شش ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: طی این مدت 308 متقاضی سقط جنین درمانی به اداره کل پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 236 نفر واجد شرایط بودند.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۱    
مائده مطهری زاده / کدام یک کشنده تر هستند تصادفات یا کرونا؟! از این جمله تعجب نکنید! براساس اعلام پزشکی قانونی مازندران تنها در 6 ماهه نخست امسال، 293 نفر در اثر تصادف جان خود را از دست داده اند و این یعنی هر ماه چیزی بیش از 45 نفر به این دلیل جان خود را از دست می دهند که آمار بسیار قابل تامل و ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۳    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی 6 ماهه نخست سال جاری در این استان به ازاء هر 100 هزار نفر، 62 نفر بر اثر مرگ غیرطبیعی جان خود را از دست می دهند.
عضو هیات علمی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از مسمومیت ها در سال 98، گفت: 7560 نفر در سال گذشته جان خود را بر اثر انواع مسمومیت از دست داده اند که نسبت به سال 97، حدود 14 درصد افزایش یافته است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۷    
گروه حوادث:چند روز قبل گزارش مرگ مشکوک زن جوانی در یکی از بیمارستان های پایتخت به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام و سپس جسد او به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران به پزشکی قانونی منتقل شد.در بررسی های اولیه آثار کبودی و ضرب و جرح روی گردن و بدن زن جوان دیده شد.شوهر ثریا [...]
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۲    
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه نخست سال جاری، سه هزار و 481 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با آمار تلفات چهار هزار و 153 نفر بود، 16.2 درصد کمتر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته کهگیلویه و بویراحمد در مراجعه مصدومان ناشی از کار به پزشکی قانوئی رتبه پنجم کشوری را به خود اختصاص داد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
آتش نشانان پس از بررسی های اولیه محیط داخلی و بیرونی این منزل یکی از عوامل دخیل در فوت این 3 نفر را گاز گرفتگی با منوکسید کربن از طریق پکیج منزل احتمال داده و علت دقیق فوت این خانواده را به نظریه پزشکی قانونی منوط دانستند.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۱۳    
در راستای دغدغه مندی و احساس تکلیف نسبت به ضرورت طرح مسائل مستحدثه عرصه فقه سلامت در جامعه امروز، بخصوص مسائل مورد ابتلای جامعه همچون سقط جنین، تلقیح مصنوعی و مسائل مرتبط با حیطه پزشکی قانونی و فرآورده های حلال؛ هیئت اندیشه ورز دین ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی سازمان پزشکی قانونی گفت: برای جلوگیری از مسمومیت به گاز مونوکسید کربن حتماً، نصب وسایل گرمایشی را باید به افراد متخصص سپرد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۱۸    
مسوول بازرسی پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: کارم را دوست دارم؛ چون این شغل به لحاظ احقاق حق یک مظلوم به من لذتی می دهد که هیچ تفریحی نمی دهد، این حس خوبی دارد که انسانی که مظلوم از دنیا رفته، حقش نیز از بین نرود و این موارد افتخاری است برای ما که با کارمان واقعیت هایی اینچنین را روشن می کنیم.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی سازمان پزشکی قانونی درباره استفاده از وسایل گرمایشی به شهروندان هشدار داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
مسوول بازرسی پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: کارم را دوست دارم؛ چون این شغل به لحاظ احقاق حق یک مظلوم به من لذتی می دهد که هیچ تفریحی نمی دهد، این حس خوبی دارد که انسانی که مظلوم از دنیا رفته، حقش نیز از بین نرود و این موارد افتخاری است برای ما که با کارمان واقعیت هایی اینچنین را روشن می کنیم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۰    
خبرگزاری میزان- عباس مسجدی، رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به همراه تعدادی از معاونین و مدیران ستادی وارد استان چهارمحال بختیاری و به صورت سرزده از اداره کل پزشکی قانونی شهرکرد بازدید کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویرحمد گفت: فوت ناشی از سوانح رانندگی در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27.56 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی سازمان پزشکی: قرص برنج بسیار کشنده است و هیچگونه مصرف پذیرفته شده ای در کشور ما ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم کشور را نسبت به جمعیت در رابط با گازگرفتگی دارد.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
زن میانسال با مراجعه به پلیس درحالی مدعی شد دامادش باعث مرگ دختر وی شده که مرد جوان ادعای خودکشی همسرش را مطرح کرده است. چند روز قبل گزارش مرگ مشکوک زن جوانی در یکی از بیمارستان های پایتخت به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام و سپس جسد او به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران به پزشکی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۹    
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از رتبه چهارم استان در زمینه غرق شدگی خبر داد.
برترین ها / بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
ایسنا: دادستان مرکز استان گیلان از کشف اجساد یک خانواده 3 نفره اهل ملایر و ساکن کرج در بخش کومله شهرستان لنگرود خبر داد. به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، سیدمهدی فلاح میری در تشریح این خبر گفت: با ارجاع یک پرونده قتل از دادسرای عمومی و انقلاب کرج ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ یک کارگر جوان در همدان بر اثر سوانح ناشی از کار خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۳:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
علی ابراهیمی سرپرست دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: طبق آمار سازمان پزشکی قانونی کشور کل مسمومیت های دارویی در سال 1398، بیش از 2300 مورد بود که 1600 مورد از این تعداد مربوط به متادون، 269 مورد مربوط به ترامادول و 506 مورد هم مربوط به سایر داروها بوده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ساختمان پزشکی قانونی شمال استان بوشهر واقع در شهرستان گناوه پس از کلنگ زنی در سال 97 تاکنون تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.