چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۲:۴۴Oct 2020 28

جدیدترین‌های «حوادث کار»

حوادث کار در 6 ماهه اول امسال در مازندران 64 کشته بر جای گذاشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته کهگیلویه و بویراحمد در مراجعه مصدومان ناشی از کار به پزشکی قانوئی رتبه پنجم کشوری را به خود اختصاص داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: سقوط یک کارگر از طبقه چهارم یک منزل مسکونی در شهر همدان منجر به مرگ وی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام گفت: در شش ماهه اول سال جاری 158 نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی ایلام مراجعه کرده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی 6 ماهه نخست سال جاری، 183 پرونده و مصدومیت ناشی از حوادث کار در سطح استان داشته ایم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دو فعال صنفی کارفرمایی و عضو انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های حفاظت فنی و ایمنی بر این باور هستند که رشد حوادث کار در میل کارفرمایان به هزینه نکردن در حوزه ایمنی و ناآشنایی آنها با آیین نامه های حفاظت فنی ریشه دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست امسال سقوط از ارتفاع بیشترین علت حادثه های ناشی از کار در این استان را به خود اختصاص داده و بیشترین آن در کارگاه های ساختمانی گزارش شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۱:۳۳    
مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: در 6 ماهه امسال 182 پرونده مصدومیت ناشی از کار داشتیم که با این تعداد استان ما در رتبه 5 مصدومیت ناشی از حوادث کار قرار دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۴۴    
مشهد- اول ایمنی؛ بعد کار ازجمله شعارهای کلیشه ای است که در بدو ورود هر کارگاهی بر روی تابلوها نقش بسته است، اما اتفاقات ناشی از حوادث کار و یا بازدید میدانی از بسیاری از کارگاه ها برای همگان روشن می کند که متأسفانه در برخی از کارگاه ها این شعار برعکسش بیشتر مصداق دارد یعنی اول کار بعد ایمنی! .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان این که 53 نفر در طی پنج ماهه اول سال جاری در اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خودرا از دست دادند که همگی آنها مرد بودند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته به تعداد 25 نفر افزایش یافته است.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: در پنج ماهه ابتدایی سال جاری مصدومان ناشی از حوادث کار و تصادفات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته که به ترتیب 4.3 درصد و 26.2 درصد بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۲۴    
تهران- ایرنا- بیش از 50 درصد حوادث کار در صنعت ساختمان سازی رخ می دهد، این موضوعی بود که در مراسم گرامیداشت روز ملی آتش نشانی و ایمنی نظام مهندسی ساختمان تهران بارها تکرار و تشریح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حوادث کار در مازندران امسال کاهش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: مصدومان ناشی از حوادث کار در استان اردبیل طی پنج ماه نخست سال جاری کاهش 5/4 درصدی داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نرخ حوادث کار منجر به فوت در ایران به ازای هر صد هزار کارگر 5.5 مورد است که کمتر از از نرخ جهانی و آسیاست. بیشترین علت مرگ در حوادث کار، سقوط از بلندی است که معمولا حدود نیمی از تلفات این حوادث را به خود اختصاص می دهد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۳:۵۷    
نرخ حوادث کار منجر به فوت در کشور 5/5 درصد است که دو برابر کمتر از نرخ جهانی است. سال گذشته حوادث منجر به فوت در معادن کشور هم 40 درصد کاهش داشت. امروز 7 مهر بیستمین سالگرد روز ملی ایمنی و آتش نشانی است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان قم با عنایت به لزوم شناسایی ظرفیت ها و اختیارات دستگاه های اجرایی در راستای کاهش ورودی پرونده های دادگستری گفت: با توجه به ظرفیت های قانونی موجود در اداره تعاون ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: هشت هزار و 962 نفر در حوادث ترافیکی استان اصفهان طی پنج ماه نخست سال جاری مصدوم شدند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از کاهش 12 درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: امسال 338 مصدوم ناشی از حوادث کار مراجعه کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
در پنج ماهه نخست سال جاری 759 نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 4.1 درصد بیشتر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از کاهش 12 درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: امسال 338 مصدوم ناشی از حوادث کار مراجعه کردند.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رضا شریعتی/ مطابق آمار ارایه شده از سوی سازمان پزشکی قانونی مازندران، مرگ ومیر حوادث ناشی از کار در استان 25 درصد افزایش پیدا کرده است. بر اساس آمارهای گزارش این سازمان، در 5 ماهه نیمه نخست سال جاری، 55 نفر در حوادث کار جان خود را از دست داده اند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۸:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه، سقوط از ارتفاع رتبه نخست مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران را داشته است، گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث کار طی پنج ماه امسال 55 نفر(همگی مرد) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
در حالی که نرخ متوسط حوادث منجر به فوت محیط کار در آسیا 13 درصد و در آفریقا 17 درصد است، نرخ حوادث ناشی از کار در ایران 5.5 درصد است که از کنترل سطح نرخ حوادث کار در کشورمان حکایت دارد.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
از 19 سال پیش تا اکنون درباره رویداد یازدهم سپتامبر 2001 نوشتارهای زیادی منتشر شده است. اگر چه در ماه ها نخستین اشاره و سخن گفتن از ساختگی بودن این حوادث کار آسانی نبود اما به مرور زمان نگاه تحلیلگران را به خود جلب کرد که آیا می شود پذیرفت با وجود اشراف امنیتی آمریکا چنین حادثه ای آن هم در مرکز ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۹:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر صیانت از نیروی کار، گفت: نرخ حوادث کار منجر به فوت در کشور 5.5 درصد است که دو برابر کمتر از از نرخ جهانی و آسیاست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر اداره کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی لامرد، گفت: تحلیل حوادث کار، در صنایع معدنی بویژه کارخانه های آلومینیوم کشور نشان می دهد که بیشترین جراحت وارده به کارگران از نوع ضرب دیدگی، شکستگی و سوختگی است.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۶:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در مدت سپری شده از سال جاری 34 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: حادثه هنگام کار طی سه ماه نخست امسال در استان سمنان مرگ پنج نفر را رقم زد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته این نوع حوادث در استان 44 درصد کاهش یافت.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
گروه حوادث:مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ 32 نفر براثر حوادث کار طی سه ماه اول امسال در استان خبر داد و گفت: این میزان کاهش 28 درصدی نسبت به قبل داشته است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: 32 نفر به علت حوادث کار در سه ماهه نخست امسال جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 28 درصد افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۸:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: 29 نفر در سه ماهه اول امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 15 نفر تلفات ناشی از این گونه حوادث نزدیک به 2 برابر افزایش یافته است.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، کاهش موقعیت های بحرانی در فضای کار و تلاش را معلول اجرای صحیح قوانین دانست و خواستار توجه بیشتر به گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی توسط کارفرمایان شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: تعداد مصدومان ناشی از حوادث کار در استان در سه ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 22 درصد افزایش یافته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: در سه ماهه اول سال جاری آمارها در زمینه حوادث ترافیکی، مرگ ناشی از مسمومیت با قرص برنج، تعداد مجوز سقط درمانی و مرگ ناشی از حوادث کار کاهش داشته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
کارگران بر اثر حوادث شغلی جان می دهند، اما در موارد معدودی اخبار مربوط به حوادث کار رسانه ای شده یا افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد. در صورت مورد توجه گرفتن حوادث هم تا چند وقت سر و صدایی بلند می شود، اما رفته رفته همه چیز به فراموشی سپرده می شود.
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی مفصل به موضوع ایمنی در معادن ایران پرداخته است؛ در این گزارش که چالش های ایمنی معادن را در ایران بررسی می کند، موضوعاتی همچون ایمنی محیط کار، نقش فناوری های نوین و ایمنی در معادن ایران به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد ایمنی و حوادث کار تاکید دارد کارگرانی که مورد تهاجم فشارهای مالی قرار دارند، قادر به متمرکز نمودن ذهن خود در هنگام کار نیستند. وی هشدار می دهد که در چنین ضریب حوادث کار افزایش می یابد.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۷:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
رضا اسماعیلی در مراسم تجلیل از کارگران ساختمانی این شهرستان در بوستان لاله اظهار کرد: کارگران ساختمانی از اقشار آسیب پذیر و پرتلاشی هستند که حوادث ناشی از کار بیشتر متوجه آنها می شود که باید زیر پوشش بیمه باشند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: 19 نفر براثر حوادث ناشی از کار طی دو ماه امسال جان خود را از دست دادند که افزایش18 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
میکائیل صدیقی با انتقاد از آمار بالای حوادث کار در بخش ساختمان گفت: کارگران ساختمانی باید حق و حقوق خود را به خوبی بشناسند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مهدی نوروزی گفت: طی سال گذشته 34 نفر بر اثر حوادث کار در سطح استان سمنان جان خود را از دست دادند.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی گیلان با اشاره به آمار بالایی مسمومیت ناشی از قرص برنج در استان، اظهار کرد: 83 نفر در سال گذشته به دلیل مسمومیت ناشی از قرص برنج جان خود را از دست داده اند که آمار بالایی بوده و نیازمند توجه ویژه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: سال گذشته فوت 36 نفر بر اثر حوادث کار در پزشکی قانونی استان همدان به ثبت رسید.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۶:۴۷    
مدیرکل پزشکی قانونی قم با اشاره به فوت ناشی از حوادث کار، گفت: در این بخش 25 مورد در سال 98 ثبت شده که نسبت به سال 97 که 47 مورد بود، 47 درصد کاهش یافته است و قم رتبه 16 را در کشور دارا می باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند- مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی از افزایش حوادث ناشی از کار در استان خبر داد و گفت: طی دو ماهه ابتدای سال جاری 31 مصدوم و پنج نفر فوتی ناشی از حوادث کار در استان داشته ایم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: 19 نفر در طی دو ماهه اول امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان شرقی جان خودرا از دست دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی از کاهش یک درصدی پرونده های حوادث کار در سال 98 نسبت به سال 97 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: آسیب های ناشی از صنعت در صدر حوادث کار این استان قرار دارد و بیشترین قربانیان سوانح کار در این خطه در کارگاه های تولیدی و صنایع دچار مشکل شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۰:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تشدید بازرسی ها از معادن و کارگاه های پرخطر با هدف کاهش حوادث ناشی از کار خبر داد و گفت: نرخ حوادث کار در مازندران کمتر از میانگین کشوری است.