یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۱:۲۵Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زغال سنگ»

به گزارش ایران اکونومیست، هفته هفدهم سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان امروز، شنبه، 25 فروردین، با برگزاری 6 دیدار به پایان رسید که طی آن صنعت مس از سد فولاد مبارکه سپاهان گذشت، گیتی پسند برنده دربی اصفهان شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
هفته هفدهم سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان امروز با برگزاری 6 دیدار آغاز می شود و در مهمترین دیدار فولاد مبارکه سپاهان میزبان صدرنشین است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد -محمد صادق صفا : در سال گذشته بیش از 8.5میلیون تن زغال سنگ در جهان مورد استفاده قرار گرفته است و مشکلات زیست محیطی پیش آمده باعث شده که سازمان جهانی انرژی در جهت کاهش استفاده از زغال سنگ در جهان تلاش کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۷:۴۰    
اختتامیه مسابقات فوتسال جام رمضان در دامغان با معرفی تیم برتر زغال سنگ نمکه برگزار شد.
ماین نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه معادن زغال سنگ - دبیر انجمن زغال سنگ گفت: به مدیران ذوب آهن اصفهان تضمین دادیم اگر به قیمت 7.5 میلیون از ما بخرند تولید را افزایش بدهیم اما آنها می خواهند به قیمت17 میلیون وارد کنند به هر حال واردات شیرین است !
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۳:۰۰    
دبیر انجمن زغال سنگ گفت: به مدیران ذوب آهن اصفهان تضمین دادیم اگر به قیمت 7.5 میلیون از ما بخرند تولید را افزایش بدهیم اما آنها می خواهند به قیمت17 میلیون وارد کنند به هر حال واردات شیرین است !
شانا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۰:۲۲   + ۲۳ سایت دیگر  
تقاضای جهانی زغال سنگ در سال 2023 برخلاف تعهدهای اقلیمی، به سطح بی سابقه 8.7 میلیارد تن رسید و پیش بینی می شود اگر در سال 2000 میلادی اقتصادهای پیشرفته تقریباً 50 درصد مصرف جهانی زغال سنگ را به خود اختصاص می دادند، تا سال 2026 تنها هند و چین بیش از 70 درصد زغال سنگ را مصرف کنند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تیم هندبال زغال سنگ طبس در هفته شانزدهم لیگ برتر از سد سپاهان نوین اصفهان گذشت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۶:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، هفته شانزدهم سی و شمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه های کشور امشب با برگزاری 6 دیدار به پایان رسید که طی آن صنعت مس به روند پیروزی های خود ادامه داد، فرازبام خائیز دهدشت نخستین پیروزی فصل خود را کسب کرد و سپاهان نوین شکست سنگینی مقابل زغال سنگ طبس متحمل شد. ...
حیات   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۱:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
هفته شانزدهم لیگ برتر هندبال مردان با شکست نماینده کازرون، اولین پیروزی دهدشت و شکست سنگین سپاهان نوین به پایان رسید. به گزارش گروه ورزشی حیات ؛ هفته شانزدهم سی و شمین دوره لیگ برتر هندبال مردان امشب با برگزاری 6 دیدار به پایان رسید که صنعت مس به روند پیروزی های خود ادامه داد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
در چارچوب رقابت های هفته شانزدهم لیگ برتر هندبال تیم های سپاهان، صنعت مس، فرازبام خائیز دهدشت، گیتی پسند، پلیمر خلیج فارس و زغال سنگ طبس موفق به کسب پیروزی مقابل رقبای خود شدند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش ها حاکی از این است که میزان تقاضا برای زغال سنگ کک سازی در ماه آوریل در بازار داخلی چین مانند مارس ضعیف باقی می ماند که این موضوع ریزش شدید قیمت زغال سنگ در این کشور را به دنبال خواهد داشت.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۴۷   + ۲۷ سایت دیگر  
علی نصیری معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان با بیان این خبر گفت: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، در ایام تعطیلات نوروز (15 روز اول سال) مواد اولیه مورد نیاز این مجتمع صنعتی از جمله سنگ آهن به میزان 56411 تن و زغال سنگ به میزان 47669 تن و کک وارداتی به میزان 20756 تن تامین و ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-حمید ملازاده : گزارش سازمان InfluenceMapنشان می دهد که شرکت های نفت و گاز در سراسر جهان از زمان امضای توافق نامه های آب و هوایی پاریس در سال 2016، مسوول انتشار بیش از 40 درصد از CO2 تولیدشده در جهان بوده اند ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد که تنها 57 شرکت تولیدکننده نفت، گاز، زغال سنگ و سیمان به طور مستقیم با 80 درصد انتشار CO2 یا گازهای گلخانه ای جهان از زمان توافق نامه اقلیمی پاریس در سال 2016 مرتبط هستند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
اهم اخبار و تحولات اقتصادی شمال افغانستان در هفته دوم فروردین ماه 1403 مندرج در روزنامه ها و رسانه های این کشور به شرح زیر می باشد: صدور 300 مجوز استخراج زغال سنگ در سمنگان ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۰:۱۳    
دنیای اقتصاد : دو شرکت انرژی آلمانی اعلام کردند هفت نیروگاه زغال سنگ سوز خود را در تعطیلات آخر هفته عید پاک تعطیل کردند و بیش از 3000 مگاوات ظرفیت تولیدی را از شبکه سراسری خود خارج کردند. شبکه برق آلمان بخشی از شبکه سنکرون اروپای قاره ای است ...
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت زغال سنگ البرز مرکزی از شکستن رکورد تولید و ارسال زغال سنگ این شرکت طی سال گذشته خبر داد و عنوان کرد رکورد تولید این شرکت در ده سال اخیر بی سابقه بوده است.
اقتصاد آنلاین / معدن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۲۳:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
یک گزارش جدید که به 7 سال پس از توافق پاریس می پردازد، نشان می دهد که تنها 57 شرکت 80 درصد کربن دی اکسید جهان را تولید کرده اند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
فروش زغال سنگ روسیه به چین در ژانویه و فوریه در مقایسه با ماه های مشابه سال گذشته پس از اعمال مجدد مالیات وارداتی توسط چین که زغال سنگ روسیه را گران تر می کند، 22 درصد کاهش یافت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۷    
تقاضا برای زغال سنگ، براساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، احتمالا در هند و چین رشد می کند اما در آمریکا و اتحادیه اروپا کاهش می یابد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۱:۰۹    
در چارچوب رقابت های هفته چهاردهم لیگ برتر هندبال تیم های گیتی پسند، پرواز هوانیروز، پیکان، زغال سنگ طبس و صنعت مس کرمان موفق به کسب پیروزی مقابل رقبای خود شدند و فولاد مبارکه سپاهان و شهید شاملی کازرون امتیاز این دیدار را تقسیم کردند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۳۱    
بقایای تایتانوبوا سال 2009 طی تحقیقاتی در یک معدن زغال سنگ در کلمبیا کشف شد و در آغاز با توجه به ابعاد باورنکردنی استخوان ها فسیل شده، دانشمندان باور نمی کردند که با فسیل یک مار سر و کار دارند.
صمت   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۸:۰۷    
در ماه های اخیر شاهد روند رو به کاهش تولید زغال سنگ بوده ایم. این افت تولید تحت تاثیر سیاست قیمت گذاری دستوری ایجاد شده است و لطمات غیرقابل جبرانی را به تولید و تولیدکننده تحمیل می کند. در شرایطی که متوسط نرخ تمام شده تولید هر تن کنسانتره زغال سنگ برابر 7 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۲۲:۲۶    
تعداد مشاغل صنعت نفت، گاز و زغال سنگ در طول دو سال اول ریاست جمهوری بایدن 11.3 درصد افزایش یافت و از رشد 8.8 درصدی مشاغل انرژی خورشیدی و بادی پیشی گرفت.
معدن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۲    
پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات زغال سنگ از بندر بالتیمور در ایالات متحده پس از فروریختن پل ناشی از برخورد با یک کشتی باری در 26 مارس 2024 با اختلال مواجه شد و عملیات بندری زغال سنگ را مختل کرد.
می متالز - شرکت معدنی BHP اعلام کرد در سال 2023 درپی کاهش سود از محل فروش سنگ آهن و زغال سنگ کک شو درآمد کمتری نسبت به سال 2022 داشته است.
معدن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۲:۰۷    
پایگاه خبری معدن نیوز -China Shenhua Energy بزرگترین تولید کننده زغال سنگ در چین، دستورالعمل تولید زغال سنگ خود را برای سال 2024 با هدف تولید تجاری زغال سنگ 316.1 میلیون تن و فروش 435.3 میلیون تنی، به ترتیب 2.6 درصد و 3.3 درصد کاهش داد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۱:۲۲    
تینا مزدکی: فرآیند فولادسازی الکترا که فولاد سبز نامیده می شود، با این هدف شکل گرفته است که به کاهش هزینه های زیست محیطی تولید فولاد کمک کند. تبدیل زغال سنگ به فولاد باعث انتشار تقریبا 90 درصد از گاز CO2 می شود. الکترا ادعا می کند که این میزان 7 درصد از انتشار جهانی را تشکیل می دهد. برای [...]
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۲:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
با گذشت بیش از دو سال از اولین تلاش مذاکره کنندگان اقلیمی برای فرستادن زغال سنگ به تاریخ، کثیف ترین سوخت فسیلی همچنان محبوب و پرتقاضا مانده است.
معدن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۱:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمپاسکو گفت: خرید 6 دستگاه آمبولانس جهت تجهیز پایگاه های امداد و نجات معادن زغال سنگ از اقدامات ایمنی بود که در سال گذشته به انجام رساندیم.
معدن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۱:۳۲    
پایگاه خبری معدن نیوز -در بازار زغال سنگ حرارتی آسیا، قیمت RB2 (5500 GAR) با قیمت 9400 روپیه در هر تن از Gangavaram ثابت ماند. با این حال، قیمت زغال سنگ RB3 (4800 NAR) در بندر گانگاوارام 7900 روپیه در هر تن بدون تغییر ثبت شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کیلین مورفی بازیگر نقش اصلی فیلم اقتباسی خون زغال سنگ را جلو می برد برای یونیورسال خواهد بود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
طبق آمار اداره کل گمرک چین واردات زغاسنگ کک سازی به چین در دو ماه ابتدایی سال 2024 بالغ بر 17.89 میلیون تن برآورد شد. مغولستان، روسیه و استرالیا تامین کننده های اصلی زغال سنگ کک سازی در چین به حساب می آیند.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۰۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
تیتربرتر به نقل از هفته نامه بررسی تحولات بین المللی انرژی و تغییر اقلیم مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، بر اساس تازه ترین ارزیابی آژانس بین المللی انرژی، در سال 2023 با وجود وعده های داده شده، تولیدکنندگان سوخت های فسیلی به انتشار متان ادامه داده اند و سطح انتشار متان بخش انرژی (نفت ...
بورس نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۲۳:۴۲    
زغال سنگ یکی از مهم ترین سوخت های فسیلی است که در دسته مواد رسوبی طبقه بندی می شود. ماده ای غنی از کربن که معمولا قهوه ای یا سیاه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۹:۰۶    
مقامات پاکستان گفتند که در پی انفجار در یک معدن زغال سنگ در کویته در جنوب غرب پاکستان، 12 کارگر معدن کشته شدند و هشت کارگر هم نجات یافتند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۵:۲۹    
به گزارش اسپوتنیک، آمار تجارت منتشر شده در روز پنجشنبه توسط وزارت دارایی ژاپن حاکی از این امر است. در همان زمان، واردات زغال سنگ از روسیه را 31.7٪، فلزات غیر آهنی را 43٪ و سنگ معدن فلزات غیر آهنی از روسیه رابه میزان 95.5٪ کاهش داده است. ...
معدن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی (ESDM) سهمیه کل تولید زغال سنگ به میزان 922.14 میلیون تن را برای سال جاری اعلام کرده است. این رقم مطابق با تصویب برنامه کاری و بودجه (RKAB) بین 2024-2026 برای 587 شرکت است که توسط Bambang Suswanto ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۶:۲۳    
رسانه های پاکستانی از وقوع انفجار در یکی از معادن زغال سنگ در ایالت بلوچستان این کشور خبر دادند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۵:۳۷    
انفجار در معدن زغال سنگ بر اثر تجمع گاز در منطقه هرنایی واقع در ایالت بلوچستان منجر به مرگ 12 کارگر شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۲:۱۵    
در پی ریزش یک معدن زغال سنگ در جنوب پاکستان 12 نفر جان خود را از دست دادند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۱:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
یک مقام رسمی پاکستان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد بر اثر وقوع انفجار در یک معدن زغال سنگ در جنوب غرب این کشور 12 معدنچی جان خود را از دست داده و 8 نفر دیگر نجات یافتند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - حادثه انفجار معدن زغال سنگ در بلوچستان پاکستان، جان چهار نفر را گرفت و 10 نفر دیگر نیز مفقود هستند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
یک منبع کارگری در استان کرمان از به تعویق افتادن دو ماه دستمزد و عیدی کارگران شاغل در معدن زغال سنگ همکار راور خبر دادند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : داده های گلوبال انرژی مانیتور(GEM)، گروهی که پروژه های تولید برق حرارتی و تجدیدپذیر را در سراسر جهان ردیابی می کند، نشان می دهد که چین مسوول ساخت 96 درصد از تمام تاسیسات جدید زغال سنگ سوز در جهان در سال گذشته و تقریبا 70 درصد از تمام تاسیسات جدید نیروگاه های با سوخت زغال سنگ که در ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن زغال سنگ ایران: متاسفانه بخش خصوصی ای که بتواند کارهای بزرگی انجام دهد، در ایران بسیار ضعیف است و قوانین هم چندان به نفع شکل گیری و افزایش قدرت این بخش نبوده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۰:۲۴   + ۸۱ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: در پی دستور رییس قوه قضاییه، حکم قطعی پرونده معدن رزمجاه طزره دامغان پس از بررسی دقیق و جامع طی 6 ماه از زمان وقوع حادثه صادر و لازم الاجرا شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، شهریور امسال در یک حادثه انفجار، 6 نفر از کارگران شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی در معدن رزمجاه غربی جان باختند و پرونده ای تشکیل و در شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب دامغان به آن رسیدگی شد. بر اساس نظر پنج کارشناس از سوی دادستانی و هیأت پنج نفره در [...]