یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۸:۲۱Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیاتی»

ایرنا   ۵۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و املاک اجاره ای تمدید نمی شود، لذا از مودیان استان درخواست می شود انجام این کار را به روزهای آخر موکول نکنند.
ایستنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مجلس: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تاکسی های اینترنتی غیرقانونی است منبع: Digiato رضا حاجی پور ، نماینده مردم آمل در مجلس، اقدام سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تاکسی های اینترنتی را غیرقانونی دانست و گفت افزایش 10 درصدی تعرفه تاکسی های اینترنتی در ازای این ...
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بر ضرورت کاهش ضرایب مالیاتی خراسان جنوبی با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود، تاکید کرد.
اقتصاد ایران: بنا بر اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، 107 دفتر پیشخوان دولت آماده ارائه خدمات مالیاتی در سراسر کشور هستند.
نماینده مجلس گفت: مصوبه جدید هیئت وزیران در خصوص مشارکت مالیات دهندگان در تعیین محل هزینه مالیات ها به معنای حکمرانی مردم در هزینه کرد درآمد های مالیاتی است.
با توجه به پیگیری های متعدد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حل مشکلات مالیاتی موسسات فرهنگی هنری طی ماه های اخیر جلسات متعددی با حضور نمایندگان مؤسسات فرهنگی هنری شکل گرفت و پس از جمع بندی و بررسی مشکلات اقدامات لازم انجام شد.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۳ ساعت پیش    
مطابق بند یک بخشنامه شماره 24451/200/د مورخ 11/04/ 1403 رئیس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص قواعد افزایش حد مجاز فروش مودیان عضو سامانه مودیان برای دوره بهار 1403 ...
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه مودی مالیاتی مشمول تبصره ماده 100 بتواند تعیین کند که مالیات پرداختی اش در حوزه های عمرانی، زیرساختی یا سلامت استفاده شود یک نوع انگیزه دهی به مردم برای پرداخت مالیات های درست دقیق و به موقع است.
طمدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: تمام مودیان مالیاتی استان کردستان شناسایی شده اند و دارای پرونده هستند.
نماینده   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید فعالیت سکوهای داخلی تبادل رمزارز نظارت پذیر باشد تا به مخفیگاه فراریان مالیاتی تبدیل نشوند.
با توجه به بررسی های انجام شده، معافیت های مالیاتی، هزینه های قابل قبول و بخشودگی ها در ایران شرایط مطلوبی ندارد و معافیت های بی مورد علاوه بر کاهش درآمد مالیاتی دولت و افزایش کسری بودجه، آثار نامطلوبی بر کارایی اقتصاد برجای گذاشته اند.
قانون مالیات های مستقیم به نحوی اصلاح گردد که ضمن وضع مالیات بر مجموع درآمد از طریق تلفیق پایه های مالیاتی جداگانه، بخشودگی و هزینه های قابل قبول مرتبط با زندگی فرد یا خانوار در نظر گرفته شود.
سازمان امور مالیاتی کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد: 31 تیرماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد سال 1402 اشخاص حقوقی می باشد و این فرصت تمدید نمی شود.
خبرگزاری برنا   ۶ ساعت پیش    
اخیرا ایرانیان با یکی از بروکرهای نسبتا قدیمی بازار فارکس به نام فارکس چیف آشنا شده اند که کار خود را از سال 2014 با دریافت مجوز رسمی از کمیسیون مالیاتی سنت وینسنت و گرنادین آغاز کرده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۷ ساعت پیش    
مدیر کل امور مالیاتی گلستان گفت: بر اساس برنامه تکلیفی در قانون بودجه، سهم مالیات در درآمد های گلستان طی سال جاری 5 هزار و 500 میلیارد تومان تعیین شده است.
شادا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
دستیار رییس سازمان امور مالیاتی می گوید که با نشانه دار کردن مصارف مالیاتی، مردم در جریان هزینه کرد مالیات های پرداختی خود قرار می گیرند و این سبب اعتماد و اطمینان آنها به سازمان امور مالیاتی می شود.
براساس پیامکی که سازمان امور مالیاتی کشور برای اشخاص حقوقی ارسال کرده است، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مربوط به عملکرد سال 1402، 31 تیر ماه 1403 اعلام شده است و تاکید شده که این مهلت تمدید نخواهد شد.
اقتصاد ایران: براساس گزارشات مربوط به مالیات های وصولی تا پایان خرداد ماه 195 هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده که از این رقم 81 هزار میلیارد تومان سهم مالیات اشخاص حقوقی و 31 هزار میلیارد تومان مالیات بردرآمد بوده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۰   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: با مصوبه هیئت وزیران و تصویب آیین نامه مربوط، از سال جاری امکان انتخاب محل خرج کرد مالیات های پرداختی توسط پرداخت کنندگان مالیات فراهم شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۸ ساعت پیش    
عباس آرگون گفت: اعطای اختیار به مودیان مالیاتی مشمول تبصره ماده 100 برای تعیین نحوه هزینه کرد مالیات پرداختی شان برقرار کردن رابطه منظم بین مالیاتی پرداختی و سرویس دریافتی است که در آینده نه چندان دور تاثیرات موثبت آن را خواهیم دید.
▪️ اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل باید متناسب با گروه شغلی که به آن تعلق دارند، فرم ها و جداول اظهارنامه را بر اساس عملکرد خود در سال گذشته تکمیل نمایند. ...
مالیات سالیانه خودرو، خودروهایی با مشخصه های خاص ازجمله مشخصه های قیمتی، وزنی و موتوری را متناسب با شرایط و پلکان مشخص شده، مشمول نرخ های مالیاتی می کند.
ایمنا   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: تمام مودیان مالیاتی استان کررستان شناسایی شده اند و دارای پرونده هستند.
مدیر کل بازرسی استان کرمان گفت: طی یکسال گذشته تعداد 98 نفر از کارکنان و مدیران اجرایی که فساد اداری داشته اند و افرادی که فرار مالیاتی و یا پولشوئی داشته اند، توسط سازمان بازرسی شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده اند که بر این اساس، میلیاردها ریال به بیت المال مسترد گردیده است. ...
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خودکفایی در گندم نقش حیاتی در تامین امنیت غذایی دارد، گفت: در سال گذشته، پرداخت مطالبات گندمکاران توسط دولت شهید رئیسی نشان از تعهد ایشان به امنیت غذایی کشور بود که این پرداخت ها با استفاده از درآمدهای مالیات انجام شد و به امنیت غذایی کمک ...
شفقنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- نخست وزیر عراق گفت: نیمی از پول های سرقت شده از سپرده های مالیاتی که به سرقت قرن معروف است، به صورت غیرقانونی از عراق خارج شده است. به گزارش شفقنا، آرتی نوشت: محمد شیاع السودانی با تاکید بر این موضوع گفت: سرقت قرن و خارج کردن پولها تحت پوشش رسمی صورت گرفته است. ...
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۰۶:۵۰    
ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه در مجلس دوازدهم حمایت ویژه ای از کسب وکارهای اینترنتی می کنیم، گفت: متاسفانه اداره های مالیات بر اساس ابلاغیه جدید به شرکت های تاکسی اینترنتی اقدام به طلب ارزش افزوده از مردم کرده اند که مجلس با افزایش 10 درصدی تعرفه تاکسی های اینترنتی در ازای ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۲۲ سایت دیگر  
دومین شعبه شرکت توسعه اعتماد وثوق گستر در شرق کشور با حضور مدیران ارشد گروه فناوری اطلاعات بانک ملت، مقامات کشوری و استانی در شهر مشهد با هدف تسهیل و تسریع خدمت رسانی به موقع به مؤدیان مالیاتی در راستای اجرای قانون پایانه های فروش و سامانه مؤدیان برای ارائه خدمات معتمد مالیاتی افتتاح شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سیاست ها و تصمیم گیری ها برای رضایت مندی مردم در رعایت پرداخت قانونی مالیات هم اکنون به گونه ای در دست اقدام است تا هزینه کرد درآمدهای مالیاتی با مشارکت مردم طوری باشد که نتیجه آن به پیشرفت منطقه ای، استانی و توسعه همه جانبه کشور ختم شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
25 درخواست فعالان شهرک های صنعتی شهرستان گلپایگان در زمینه برق و گاز، تامین اجتماعی و بخشودگی مالیاتی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به تصویب رسید.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۷:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
کسب وکارهای فعال اقتصاد دیجیتال حتی زیر سایه سنگین فیلترینگ و اختلالات شدید اینترنت اهتمام خود را برای توسعه اقتصادی کشور اثبات کرده اند، ولی امروز تلاشگران این عرصه، با مساله جدی نیروی انسانی ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: 65 درصد اهالی استان اردبیل مشمول مالیات نمی شوند و نیازی به مراجعه و یا ارائه اظهارنامه مالیاتی ندارند.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: سهم استان اردبیل از مجموع مالیاتی کشور کمتر از نیم درصد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی بوشهر گفت:53 هزار میلیارد ریال ارزش افزوده در سال گذشته و سه ماه اول امسال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها، روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری این استان واریز شده است.
ایستنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۳۱    
دادگاه عالی نیجریه تاریخ صدور حکم پرونده فرار مالیاتی بایننس را مشخص کرد منبع: ارز دیجیتال دادگاه عالی ابوجا تاریخ صدور حکم محاکمه فرار مالیاتی علیه پلتفرم ارز دیجیتال بایننس (Binance) را 11 اکتبر (20 مهر) تعیین کرد. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای معدن: براساس آمار منتشر شده از سوی بیگمینت میزان صادرات محصولات فولادی میانی ایران در سه ماه نخست سال 1403 با کاهش 26 درصدی به 1.57 میلیون تن رسید که علت اصلی این موضوع به سیاست های دولت ایران و کشورهای همسایه باز می گردد.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن گفت: از دو میلیون و 700 هزار پروژه آغاز شده 800 هزار پروژه را به وام متصل کردیم و مابقی در صف دریافت تسهیلات قرار دارند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی ایلام گفت: طی یک سال گذشته 18 هزار و 800 نفر از مودیان با پرکردن فرم ماده 100 اظهارنامه مالیاتی از پرداخت مالیات معاف شدند.
اقتصاد آنلاین / قلم نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
طبق ماده یک قانون ساماندهی بازار املاک و مستغلات معافیت های مالیاتی برای افرادی که قراردادهای خود را در سامانه خودنویس ثبت می کنند در نظر گرفته شده است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۰    
یک عضو اتاق بازرگانی: در شرایطی که در ابتدای راه تکیه بر مالیات به عنوان یک منبع پایدار دولت هستیم، به اجرا گذاشتن اقداماتی مانند تبیین مصارف مالیات برای مردم و مشارکت دادن مالیات دهندگان در تعیین محل هزینه کرد مالیات ها اهمیت دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۰    
مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان از واریز یکهزار میلیارد تومان از محل مالیات پرداختی در گلستان برای توسعه شهر ها و روستا های استان در دولت سه سال اخیر خبر داد.
ایران و عربستان تفاهم کردند مفاد موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مورد مالیات های بر درآمد و سرمایه و جلوگیری از فرار و اجتناب مالیاتی بین دو طرف اجرا شود.
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۵۷    
چکیده : خدمات مالیاتی حرفه ای حسابا در تهران در کنار خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی میتواند به شما در کاهش مالیات کمک فراوانی کند. به کدام سایت خدمات مالیاتی اعتماد کنم ؟ برای انتخاب یک سایت خدمات مالیاتی مطمئن مثل حسابا ، باید به چندین فاکتور توجه کنید: ...
سینما خانه   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاوره مالیاتی به اعضای صنف های سینمایی در خانه سینما انجام می شود. خانه سینما در اطلاعیه ای اعلام کرده است که با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت قانونی تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1402 اشخاص حقیقی که تا 15 مردادماه؛ پیش بینی لازم برای مشاوره انجام شده است ...
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۳۲   + ۷۳ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه در مجلس دوازدهم حمایت ویژه ای از کسب وکارهای اینترنتی می کنیم، گفت: متاسفانه اداره های مالیات بر اساس ابلاغیه جدید به شرکت های تاکسی اینترنتی اقدام به طلب ارزش افزوده از مردم کرده اند که مجلس با افزایش 10 درصدی تعرفه تاکسی های اینترنتی در ازای ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مهر : مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: چنانچه مودیان صورتحساب الکترونیکی را از طریق سامانه های دولتی ارسال کنند، الزامی به ثبت مجدد در سامانه مودیان را ندارند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی قزوین گفت: 92درصد اظهارنامه مودیان استان طی سال گذشته پذیرفته شد و هشت درصد مابقی به مرحله حسابرسی رسید.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه هیئت دولت برای تعیین محل صرف درآمدهای مالیاتی توسط مالیات دهندگان، گفت: این اقدامی بی سابقه و یکی از بهترین تصمیمات در حوزه مالیاتی برای مشارکت دادن مردم است که نشان دهنده ارتباط مثبت حاکمیت با اصناف، تولیدکنندگان و مؤدیان مالیاتی است.