شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۱:۱۷Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیاتی»

پارسینه   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، بررسی جزئیات طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی که پیشتر با عنوان طرح مالیات بر عایدی سرمایه مطرح می شد، در دستور کار هفته جاری نمایندگان است. مالیات بر عایدی سرمایه یا CGT، مالیاتی است که بر عایدی به میزان اختلاف قیمت خرید و فروش یک دارایی، هنگام فروش آن دریافت می شود. ...
خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اطلاعات 400 هزار خودروی گران قیمت شناسایی شده و همکاران ما در سازمان امور مالیاتی مشغول محاسبه مالیات آنها هستند.
با توجه به اعلام سازمان امور مالیاتی مبنی بر پذیرش 77 درصدی اظهارنامه های مودیان بدون رسیدگی، با در نظر داشتن اینکه این اقدام با این حجم اخیرا در دستور کار سازمان قرار گرفته است، لازم است جزئیات مربوط به این آمار به صورت شفاف اعلام شود.
بولتن نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کانادا برای تأمین مالی میزبانی از جام جهانی فوتبال 2026 ردیف جدید مالیاتی معرفی می کند.
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، به تشریح جزئیات فرار مالیاتی دو شرکت خارجی تولید سیگار در داخل ایران پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: درآمدهای مالیاتی خراسان رضوی نسبت به سال قبل 54 درصد رشد داشته است.
نفت آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
پس از آنکه وزارت نفت اعلام کرد مشکلات مالیاتی پرسنل نفت برطرف شده ، این کارکنان در پیام هایی به نفت آنلاین می گویند همچنان مالیات نجومی از حقوق آنها کسر می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
فریال مستوفی/ رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مدتی است که طرح مالیات بر عایدی سرمایه در حال بررسی و طی کردن مسیر تصویب در مجلس است و کلیات آن تصویب شده و در حال حاضر جزئیات آن در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس است ...
دنیای اقتصاد   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
دکترموسی غنی نژاد * مالیات بر عایدی سرمایه در عرف بین المللی امری پذیرفته شده است؛ اما در کشور ما به دلیل وجود درآمدهای نفتی سرشار و آسان یاب برای دولت، متولیان مالیاتی به آن چندان توجهی نداشتند، چنان که به دلیل بی نیازی ...
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۲:۳۲   + ۲۵ سایت دیگر  
دولت دو هزار میلیارد تومان از محل مالیات خانه های خالی در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی کرده است که با روش های فعلی قابل وصول نیست و به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی به شیوه های جدید نیاز دارد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی به منزله ابلاغ قانونی است و مودیان محترم مالیاتی نسبت به مشاهده آن اهتمام جدی داشته باشند.
شادا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نشست با نمایندگان اصناف سراسر کشور در وزارت امور اقتصادی و دارایی که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد از زحمات شبانه روزی اصناف بویژه در مقطع زمانی اغتشاشات تشکر کرد و گفت: انصافا اصناف سربلند از این قائله بیرون آمدند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد تأکید کرد: چاره ای جز رفتن به سراغ درآمد های پایدار نداریم، تلاش می کنیم ریالی بیشتر از آنچه در قانون هست دریافت نشود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۵    
هر دولتی بسته به تمرکز سیاست گذاری هایش بر حمایت از یک یا چند صنعت خاص، عملاً توسعه و افزایش چشمگیر درآمد یا آن صنعت یا صنایع کمک می کند که این مسئله هم بر قیمت سهام یا صنایع و هم بر سود سهام تاثیر مستقیم می گذارد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۸:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد هر پیشنهادی را که جمهوریخواهان درباره مالیات ها ارائه دهند، وتو خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۶:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
بایدن وعده داده است که همه طرح های جمهوری خواهان در مورد افزایش مالیات بر فروش کالا را وتو کند.
آنا / ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۷:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشورگفت: نظام مالیاتی باید در چهارچوب بررسی های کارشناسی های مستمر و روزآمد برای بهینه سازی امور، نگاه کارشناسی و نقادانه ای به عملکرد خود داشته باشد.
مهدی سوری گفت: سازمان بورس طی جلسات متعدد، 29 بند پیشنهادی برای بودجه ریزی سال آینده را به مجلس ارائه کرده است؛ که از جمله آن می توان به بحث نظم در انتشار اوراق دولتی، تعیین سقف 4 هزار تومانی برای خوراک پتروشیمی ها، عرضه 50 درصد تولیدات خودرو در بورس کالا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی از تسهیلات ویژه مالیاتی اشخاص، شرکت ها و موسسات کمک کننده به بنیادهای حامی در دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی از تسهیلات ویژه مالیاتی اشخاص، شرکت ها و موسسات کمک کننده به بنیادهای حامی در دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری خبر داد.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۳۲ سایت دیگر  
روابط عمومی دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت از وزارت امور اقتصاد و دارایی و درخواست ابطال تبصره 3 ماده 22 آیین نامه اجرایی موضوع ماده 219 قانون مالیات های مستقیم (بخشنامه شماره 180718 مورخ 1398/9 ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
اهر- فرماندار اهر با بیان اینکه پرونده مالیاتی یکی از معادن مس اهر به این شهرستان منتقل شد، گفت: هشت معدن غیرفعال در شهرستان اهر داریم.
برترین ها / تجارت امروز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
پس از تغییر میزان سهمیه ارز با کارت ملی از 2000 به 5000 یورو توسط صرافی ها، در معاملات امروز اطلاعیه ای بر روی شیشه برخی صرافی های عرضه کننده دلار و یورو سهمیه دیده شد. اطلاعیه ای که از طرف معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به این صرافان داده شده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
95 درصد از طلافروشان مشهدی فاکتور رنگی تحویل مردم می دهند که با فاکتوری که به اداره امور مالیاتی ارایه می کنند متفاوت است و به طریقی با این خوداظهاری فرار مالیاتی دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۰:۴۴    
دکتر حسن خوش پور/ اقتصاددان در منابع لایحه بودجه 1984میلیارد تومانی سال 1402، سهم درآمدهای مالیاتی 42 درصد است که از سهم منابع حاصل از صادرات نفت خام و فرآورده های نفتی 12 درصد بیشتر است ...
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
چند وقت پیش خبر آمد که دولت ترکیه در آستانه انتخابات، با تغییر ماه پایه برای محاسبه نرخ تورم سالانه، 20 واحد درصد از تورم ترکیه را حذف کرد و یا در واقع نادیده گرفت یا پیشتر از آن خبر رسیده بود که رئیس جمهور ترکیه 6 ماه مانده تا انتخابات این کشور ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: درآمدهای مالیاتی مثل ارزش افزوده، عایدی سرمایه و خانه های خالی در صورت اجرا باید به تکمیل طرح های عمرانی، تولید و اشتغال کشور برسد و بخشی هم به نیازمندان اختصاص پیدا کند؛ اما اگر صرف امور جاری کشور شود مفید نخواهد بود.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
هزاران اینفلوئنسر و بلاگر ساکن ایران در اینستاگرام فعال هستند و سالیانه هر کدام از آنها صدها میلیون و میلیاردها تومان درآمد بدون پرداخت مالیات کسب می کنند؛ چند کشور می توان نام برد که چنین اقشاری با درامدهای بالا مشغول فعالیت هستند و از آنها مالیاتی گرفته نمی شود؟
شادا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: جلوگیری از فرار مالیاتی و شفاف سازی وضعیت پرداخت مالیات، انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی، ساماندهی مالیات بر خانه های خالی و الزام بانک ها به دست برداشتن از بنگاه داری، چهار اقدام مهم وزارت اقتصاد در دولت سیزدهم است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۸:۳۶    
به گزارش جام جم آنلاین تهران،جلسه شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی شرق استان تهران با حضور سرپرست اداره کل امور مالیاتی شرق استان،معاونان حسابرسی،معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی،رئیس مرکز دادرسی،روئسای امور حسابرسی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی صنایع دستی برگزار شد.
همت خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در آیین رسم درستکاری گفت: در سال جاری 77 درصد از اظهارنامه های عملکرد سال 1400 بدون رسیدگی پذیرفته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل امور مالیاتی استان کرمانشاه از رونماییِ نرم افزار جامع تلفن همراه مالیات من در 26 دی ماه امسال برای ارائه راحت ترخدمات مالیاتی به مودیان خبر داد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: بیش از 70 درصد از خدمات ارائه شده به مودیان مالیاتی این استان به صورت الکترونیکی انجام می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۱    
اقتصاد ایران: رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 مجلس گفت: اگر شرکت های بورسی سود خود را توزیع نکنند بلکه سرمایه گذاری کنند مشمول معافیت مالیاتی خواهند شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۹    
پیش از آنکه حساب و کتاب های یک شرکت در دفاتر مالیاتی نوشته شود، این دفاتر باید توسط اداره ثبت پلمپ شوند تا دارای اعتبار قانونی شوند.
مدیران کل امور اقتصادی و دارایی و مالیاتی در نشست هم اندیشی با اعضای اتاق اصناف استان، درباره موضوعات مالیاتی بحث و تبادل نظر کردند.
شادا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دولت برای کاهش التهاب در بخش هایی که به صورت مستقیم با سوداگری و دلالی مانند مسکن، ارز و طلا سروکار دارد با خلاهای قانونی مواجه است؛ از این رو، طرح مالیات بر عایدی سرمایه، گام بلند و بزرگی برای شفاف سازی و ممانعت از گریزهای مالیاتی در این بخش ها خواهد بود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
پول شویی با بیمه عمر و فرار مالیاتی موضوعی است که به تازگی هادی خانی، معاون وزیر اقتصاد، به آن اشاره کرده و گفته است که باید با این نوع پول شویی مبارزه شود ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر زنجان، بر ضرورت شفاف سازی محل هزینه کرد مالیات های وصولی برای مردم تاکید کرد و گفت: اداره مالیات استان زنجان باید پاسخگوی نمایندگان مردم در شورای شهر باشد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
لغو معافیت مالیاتی مؤسسات کنکوری در بودجه فقط نرخ خدمات آن ها را بالا می برد/ آمار دقیقی از تعداد مؤسسات فعال در حوزه کنکور وجود ندارد/ در قوانین موجود هنوز تعریف روشن و دقیقی ازآنچه موسسه کنکوری یا کمک آموزشی نامیده شده وجود ندارد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با رویکرد تحولی نظام مالیاتی و خدمت رسانی بهینه به مودیان، شاهد افزایش حدود 200 درصدی خوداظهاری مالیاتی از سوی مودیان محترم مالیاتی هستیم.
خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن می گوید: در قانون مالیات بر عایدی سرمایه باید نرخ مالیات با تعداد واحد مسکونی نسبت مستقیم و با طول دوره نگهداری نسبت معکوس داشته باشد. یعنی هرچقدر تعداد واحدهای تحت تملک افراد کمتر شود مالیات کمتری بدهند ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
کارگران، کارمندان و بازنشستگان میانه حال و تنگدست احساس می کنند آن دسته مالیات ها که قرار است از آن ها اخذ شود به صورت جدی و بدون اغماض دریافت ولی در عین حال مالیات اغنیا، پشت گوش انداخته می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در راستای حمایت مالیاتی از فعالان عرصه تولید و بخش مولد کشور، سال آینده نیز نرخ مالیاتی همانند امسال کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۴    
با وجود الزام به انتقال حساب های مالی معادن به هر استان، اما این امر به طور کامل در خراسان جنوبی انجام نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد_رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری گفت: هزار میلیارد تومان از سقف درآمدهای مالیاتی چهارمحال و بختیاری کسر و مقرر شد مازاد درآمدهای مالیاتی استان به خود استان واگذار شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد، بستر اجرایی ، معافیت ها و تورم زدایی را سه نکته کلیدی مالیات بر عایدی سرمایه دانست و گفت: هرگونه معافیت بی حساب وکتاب سبب می شود که این پایه مالیاتی در نطفه خفه شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 مجلس با بیان این که منابع مورد پیش بینی در لایحه بودجه سال آینده قابل وصول و تحقق است گفت: اگر شرکت های بورسی سود خود را توزیع نکنند بلکه سرمایه گذاری کنند مشمول معافیت مالیاتی خواهند شد.
آنا / فودنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
مراسم تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران و رونمایی از سامانه تراز (تشخیص و تشویق از فعالان اقتصادی قانونمند و خوش حساب) برگزار شد.