پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۲۳:۲۴Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرزنشینان»

خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
مرزنشینان بخش ریگ ملک شهرستان مرزی میرجاوه به آرزوی دیرینه شان که بهره مندی از آسفالت مناسب در این نوار مرزی بود، رسیدند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۲:۱۳    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در استان ها و شهرستان های مرزی بیشتر از متوسط نرخ بیکاری کشوری است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۹   + ۲۹ سایت دیگر  
سید صولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفت: نرخ بیکاری در استان ها و شهرستان های مرزی بیشتر از متوسط نرخ بیکاری کشوری است. مصوبه هیئت وزیران در حوزه اشتغال؛ معیشت و تاب آوری مردم مرزنشین را دنبال می کند. جمعیت متراکم مرزی رونق را در این مناطق به دنبال خواهد داشت.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تدوین برنامه برای ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان ضروری است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده هنگ مرزی آستارا از امدادرسانی مرزبانان به مرزنشینان و مسافران گرفتار در سیل در کنار سایر یگان های امدادی شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی یکی از مؤلفه های دستیابی به رشد 8 درصدی اقتصاد را تقویت مبادلات مرزی دانست و گفت: اگر بتوانیم در مرزها اشتغال پایدار و درآمد مکفی برای مرزنشینان ایجاد کنیم، در تامین معیشت آنها موثر خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه نیروی های امدادرسانی از استان ها و شهرستان های معین استان گیلان به کمک امدادگران آمدند،گفت:130 خانوار سیل زده در آستارا اسکان اضطراری داده شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر کار با اشاره به اینکه معیشت فقط مربوط به اشتغال نیست، بلکه مسکن، آموزش و درمان نیز ذیل معیشت است و باید به همه اینها توجه کرد گفت: اگر بتوانیم در مرزها اشتغال پایدار ایجاد کنیم و درآمد مرزنشینان مکفی شود، معیشت نیز ذیل آن ایجاد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده هنگ مرزی آستارا از کمک و امداد رسانی مرزداران به مرزنشینان گرفتار در سیل شهرستان آستارا خبر داد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نتایج ساماندهی اشتغال مرزنشینان قابل قبول نیست، گفت: سال 1401 تعداد شهرهای مرزی 120 شهرستان بود که تعهد بود 277 هزار نفر اشتغال ایجاد شود که اشتغال ایجاد شده بیش از 341 هزار نفر بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۲    
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز میزبان سومین نشست کمیته ملی برنامه تقویت کسب و کار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی کشور است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کنترل کانون ریزگردها نیازمند برنامه های بلند مدت است، گفت: اگر از امروز شروع به کنترل کانون ریزگردها نکنیم در دراز مدت تبدیل به گلایه بحق مردم خواهد شد و دچار مشکل می شویم که به مرور زمان به خالی شدن غرب کشور از مرزنشینان همچون شرق ختم می شود و با ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رسیدگی به جزئیات لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس قرار داشت.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۲۲    
جزئیات لایحه تجارت مرزنشینان امروز 27 شهریور 1402 در مجلس شورای اسلامی تصویب و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد. لایحه تجارت مرزنشینان با تبدیل شدن به قانون به شرایط سخت تجارت مرزنشینان پایان می دهد و تلاش می کند شرایط اقتصادی مطلوبی را برایشان فراهم کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۰    
جزئیات لایحه تجارت مرزنشینان امروز 27 شهریور 1402 در مجلس شورای اسلامی تصویب و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد. لایحه تجارت مرزنشینان با تبدیل شدن به قانون به شرایط سخت تجارت مرزنشینان پایان می دهد و تلاش می کند شرایط اقتصادی مطلوبی را برایشان فراهم کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
زارعی کوشا با بیان اینکه مرزنشینان، بهترین مرزبانان کشور هستند، گفت: مرزنشینان در مقاطع مختلف تاریخ به خوبی از مرزهای کشور دفاع کردند و نمونه بارز آن در دوران دفاع مقدس بود که در مرزهای استان کردستان یک وجب حتی یک روز هم به تصرف دشمن بعثی در نیامد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس، گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه دوفوریتی ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی(کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان را بررسی کرده و مواد 5 و 6 این لایحه را به تصویب رساندند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس مقرر کردند که کلیه درآمد های گمرکی و مالیاتی حاصل از اجرای قانون ساماندهی تجارت مرزی در جهت تقویت معیشت و اشتغال مرزنشینان و زیرساخت های اقتصاد مرز هزینه گردد.
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۲    
فاخته - اقتصاد مردم مرزنشین جدای از دیگر فعالیت های اقتصادی ، بیشتر وابسته به مرز می باشد. چنانچه فعالیت های مرتبط با مرز ساماندهی و راهکارهای قانونی اندیشیده شود می تواند در رونق اقتصادی مناطق مرزی و افزایش توان اقتصادی مرزنشینان موثر باشد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
آستارا- مردم مرزنشین آستارا در سالروز شهادت امام رضا (ع) در خیابان های این شهر به عزاداری و سینه زنی پرداختند.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
، گذرگاه موقت مرزی هه نگه ژال بانه عصر جمعه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و به منظور بهبود معیشت مرزنشینان بازگشایی و آغاز بکار کرد
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان استاندار استان کردستان گفت: مرزبانان واقعی خود مرزنشینان هستند که باید به نحو احسن و درخور شایسته، معیشت و آسایش آن ها را فراهم کنیم تا در منطقه به مسیر اصلی زندگی خود ادامه دهند.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۲:۱۴    
به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار مهر، دقایقی پیش جلسه علنی امروز (چهارشنبه 22 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد. دستورکار این جلسه به شرح زیر است: گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه شورای حل اختلاف (اعاده شده از شورای نگهبان) ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت لایحه ساماندهی مبادلات مرزی و ارتقاء معیشت مرزنشینان را به مجلس ارائه کرده که در آینده جزئیات آن مشخص می شود اما یکی از طرح ها رونق گردشگری مرزنشینی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مرز موقت هنگه ژال بانه ( مرز کولبری) در راستای تامین معیشت مرزنشینان و توسعه اقتصاد استان کردستان و تجارت مرزی بازگشایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کردستان گفت: برای توانمندسازی و بهره گیری مرزنشینان از مزایای مرز، بازگشایی مرز موقت گله سوره بانه و سایر مرزهای موقت استان در دستور کار قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عصر امروز با حضور استاندار کردستان، گذرگاه موقت مرزی هه نگه ژال بانه به منظور بهبود معیشت مرزنشینان آغاز بکار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۰:۰۴    
آقای مولوی گفت : لایحه کولبری و ملوانی در تناقض با واقیعت معیشتی مرزنشینان است و باید اصلاح شود.
اقتصاد ایران: دقایقی پیش جلسه علنی مجلس آغاز شد و ادامه رسیدگی به لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان در دستور کار قرار گرفت.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد. دستورکار امروز به شرح زیر است. گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه شورای حل اختلاف (اعاده شده از شورای نگهبان) ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
دقایقی پیش جلسه علنی مجلس آغاز شد و ادامه رسیدگی به لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان در دستورکار قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
با تصویب لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی رونق اقتصادی، بهبود معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی ایجاد خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : امکان واردات رسمی کالاهای ته لنجی و کولبری با هدف تقویت معیشت مرزنشینان فراهم شد. این تصمیم در جلسه روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که بر اساس آن، با واردات از طریق این رویه های تجاری تا سقف 500 تن به مدت پنج سال موافقت شد ...
برترین ها / روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
امکان واردات رسمی کالای کولبری و ته لنجی برای پنج سال آینده فراهم شد.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۲۵    
تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با تأکید بر حل مشکلات و معضلات مناطق مرزی، گفت: محرومیت زدایی، توسعه و آبادانی همه جانبه و بهبود معیشت مرزنشینان، سیاست دولت سیزدهم است. منبع
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۶    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: بازارچه های مرزی در مناطق مرزی محل معیشت مردم هستند و کمک به رونق آن ها کمک به اقتصاد مناطق مرزی است، لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان می تواند در ارتقاء وضع مرزداران موثر باشد.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در نخستین جلسه مشترک روسای دبیرخانه های استانی شورای توسعه و امنیت پایدار غرب و شرق کشور، با تاکید بر حل مشکلات و معضلات مناطق مرزی، گفت: محرومیت زدایی، توسعه و آبادانی همه جانبه و بهبود معیشت مرزنشینان، سیاست دولت سیزدهم است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۵   + ۲۱ سایت دیگر  
اکوایران: طبق نظر نمایندگان مجلس عوارض و مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی مرزنشین ها 50 درصد شد.
سلام نو / ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس با اشاره به دیدار روز گذشته اقشار مختلف مردم استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان با رهبر انقلاب گفت: دشمن وحدت و امنیت کشور را هدف گرفته است و خواص در این زمینه باید هوشیار باشند.
اقتصاد آنلاین / ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان واردات رسمی کالای ته لنجی و کولبری و با هدف تقویت معیشت مرزنشینان تا سقف 500 تن به مدت پنج سال موافقت کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۵۵   + ۴۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان ماده 1 و 2 این لایحه به تصویب رسید.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۲۷   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمدباقر قالیباف شروع شد که موارد کاری آن به شرح زیر است. ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه تجارت (اعاده شده از شورای نگهبان) ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مکاتبه با مرکز آمار ایران برای تعیین سهم دقیق بخش تعاون از دستور رئیس جمهور برای تعیین تکلیف مدیریت سهام عدالت خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم سقف تجارت مرزنشینان به 600 دلار افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مردم شهرستان مرزی صالح آباد در قالب کاروانی 220 نفره با پای پیاده در مسیر عاشقی به سمت مشهدالرضا(ع) حرکت کردند تا با طی مسافت 175 کیلومتری، روز شهادت آن امام همام را در جوار بارگاه منور رضوی به سوگ بنشینند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۲۹   + ۴۱ سایت دیگر  
پیکرهای مطهر 23 شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس که اخیرا در جریان کاوش شهدا پیدا شده اند، روز چهارشنبه (22 شهریورماه) وارد کشور می شود.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۱۱   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مکاتبه با مرکز آمار ایران برای تعیین سهم دقیق بخش تعاون از دستور رئیس جمهور برای تعیین تکلیف مدیریت سهام عدالت خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم سقف تجارت مرزنشینان به 600 دلار افزایش یافت.
معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مکاتبه با مرکز آمار ایران برای تعیین سهم دقیق بخش تعاون از دستور رئیس جمهور برای تعیین تکلیف مدیریت سهام عدالت خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم سقف تجارت مرزنشینان به 600 دلار افزایش یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون امور تعاون وزارت کار و رفاه اجتماعی گفت: 450 تعاونی مرزنشین در 17 استان کشور وجود دارد که 2 میلیون نفر از مرزنشینان عضو این تعاونی ها هستند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود به ادامه بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره طرح ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان می پردازند.