یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۱:۲۵Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روستاها»

کیهان   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
طرح گازرسانی به 11 روستای کسوت، حاجیکلا، روشن کوه، سادات محله، ششک، کارنام، مزده، کجرستاق، کندسر بن، آخورد و کلاکرده بخش چهاردانگه ساری و روستای ملاخیل بخش هزارجریب شهرستان نکاء به بهره برداری رسید که با گازدار شدن این روستاها و انجام فرایند اشتراک پذیری ...
پانا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستاها تاکید کرد. به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی را سالانه حدود 3.8 میلیارد لیتر عنوان کرد و افزود: از این میزان نزدیک به 2 ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از پایان کار دوره نخست پویش دانشجویی قلک آبی و نصب تانکرهای آب در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در بازید از خانه های بهداشت روستاهای کوه سفید، قمرود و ملک قلعه گفت: خانه های بهداشت نقش مهمی در تامین و ارتقاء سلامت روستاها ایفا می کنند.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با توجه به بازگشت جمعیت به سوی روستاها در برخی نقاط نیاز به بازنگری طرح هادی داریم که مطابق برنامه باید هر سال طرح هادی 10 درصد روستاهای کشور بازنگری شود.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: اعتبارات طرح های هادی و مقاوم سازی مسکن روستایی در حد بضاعت استان پررنگ دیده شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش    
گروه استان ها- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باید تلاش جدی در بحث توسعه عمرانی و آبادانی روستاها شود گفت: همچنین باید تلاش کنیم خدمات خوبی برای نگهداشت مردم در روستاها و مهاجرت معکوس انجام شود تا روستاها خالی از سکنه نشوند.
گودرزی، گفت: طرح گازرسانی به 26 روستای شهرستان چگنی افتتاح شد و این روستاها با جمعیت پنج هزار و 500 نفری از نعمت گاز بهره مند می شوند.
ندای پیشوا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۰   + ۸۹ سایت دیگر  
سلحشوران امنیت و اقتدار سال هاست که برای حفظ آرامش و امنیت داخلی شهرها و روستاها و مرزها و ... از جان ودل مایه می گذارند./ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت: ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نیکزاد گفت: برای 40 هزار روستای بالای 20 خانوار در کشور طرح هادی تهیه شده است که هر سال باید 10 درصد روستاها را در برنامه بازنگری داشته باشیم.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستاها تاکید کرد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال 797واقعه طلاق در این استان به ثبت رسید که نسبت به776 واقعه مدت مشابه سال گذشته 2.7درصد افزایش نشان می دهد. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ فاضل عبیات با اشاره به اینکه شهرستان اندیکا در مجموع 50 هزار نفر جمعیت و 600 روستا دارد، بیان کرد: روستاهای اندیکا پراکنده و با فاصله زیاد آن و دارای راه های مواصلاتی صعب العبور هستند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر اطلاعات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به هیچ عنوان با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به دنبال قطع دسترسی مردم به اینترنت نیستیم؛ اعلام کرد: طبق برنامه تدوین شده در وزارت ارتباطات، تا 4 سال آینده ارتباطات پرسرعت را به درب منازل مردم در تمام شهر ها و روستاها می رسانیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: مصرف آب آشامیدنی شهری و روستایی استان در تابستان سال جاری 95 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تنها پنج درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور اعلام کرد: چهل هزار هسته گروه جهادی، به شرط پای بندی همگان به سیاست های کلّی نظام، خواهند توانست توزیع جمعیت و پیشرفت روستایی را سامان ببخشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: برنامه ریزی بر این است سال 1410 باید جشن پایان مقاوم سازی روستاها را بگیریم و یک واحد روستایی غیرمقاوم در استان ها نداشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۴    
ایسنا/همدان نماینده مردم ملایر و عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی توسعه روستاها را از رویکردهای مهم دولت و مجلس برشمرد و گفت: با توجه به محدودیت منابع، دهیاران با هماهنگی بخشدار و تعامل با دستگاه های اجرایی، اعتبارات را بر اساس اولویت مدیریت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - درپی زلزله های هفته گذشته،منازل تعداد زیادی از اهالی روستاهای اندیکا از جمله روستای سوسن سرخاب ، تخریب شد؛ساکنان این روستاها اکنون به حداقل های زندگی نیازمند هستند.کمک رسانی از طریق قرارگاه جهادی سردار شهید حسین پور سپاه ولیعصر(عج) آغاز شده اما نیاز مبرم این مردم مسکن است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نبود آب لوله کشی و خشک شدن منابع آب زیرزمینی سبب شده تا روستاها و عشایر منطقه خرسلو واقع در شمال استان اردبیل با چالش اساسی مواجه شود. نماینده پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس قول های امیدوارکننده ای برای حل این مشکلات داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تعارض دستگاههای متولی رسیدگی به مشکلات روستاها و مناطق محروم باعث شده خیلی از تکالیف بر زمین بماند و اگر وظایف جهاد سازندگی احیا شود با انجام تکالیف معوقه می تواند تحول مهمی در توسعه روستایی ایجاد کند.
فاخته نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
بخشدار اروندکنار: بخشدار اروندکنار گفت: علت مرگ تعدادی از دام های سنگین در یکی از روستاهای دهستان نصار بخش اروندکنار در حال بررسی است. 1400-07-23 12:32 ...
شارا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۴   + ۳۲ سایت دیگر  
می دانیم که شما قصدتان این نبوده است. اگر قصدتان کار فرهنگی است ما می توانیم چندین اولویت فرهنگی در روستاها و مدرسه ها به شما معرفی کنیم که تأثیر مثبت آن ها صدها برابر این تبلیغات است. تازه اگر حوزه کاری و برندی شما ارتباطی با این امور داشته باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- آیین سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) پنجشنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم ولایتمدار در بیشتر روستاها و 11 شهرستان استان یزد در فضایی آکنده از غم و اندوه برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۳:۵۵    
کتاب خانه های سیار روستایی و شهری کانون با حضور در روستاها و مناطق شهری تحت پوشش خود در جای جای استان حال خوش کودکی و رنگ خوش زندگی را در کنار کودکان ونوجوانان این مناطق تجربه کردند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۳:۳۷    
کتاب خانه های سیار روستایی و شهری کانون با حضور در روستاها و مناطق شهری تحت پوشش خود در جای جای استان حال خوش کودکی و رنگ خوش زندگی را در کنار کودکان ونوجوانان این مناطق تجربه کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به خشکسالی ها باید در پرداخت و دریافت اقساط وام کشاورزی نگاه ویژه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مشکل اختصاص یک پلاک برای ساخت چند واحد در روستا ها در تعامل مجلس و دولت حل شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: کاهش بی سابقه ذخیره آب سد های دریاچه های خوزستان جدی است و می رود تا زنگ فاجعه را به زودی به صدا درآورد و در این میان برخی روستاها که پیش از احداث سدهای خوزستان تخلیه شده بودند، هم اکنون یکی یکی از دل آب سربرمی آورند.
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۶:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه خراسان : ماجرای روستایی که صدای هوم خواب ساکنانش را مختل کرده این روز ها توجه کاربران فضای مجازی را جلب کرده است. ساکنان روستایی در انگلستان که نزدیک یک سال است صدایی بم و مبهم کلافه شان کرده، می گویند، احساس می کنند در خانه هایشان شکنجه می شوند ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۷    
امسال و همزمان با روز کودک، هویت، میراث طبیعی و فرهنگی در هفته ملی کودک، اعضای مراکز مختلف کانون پرورش فکری در سراسر کشور به نام و یاد بزرگان عرصه کودک و نوجوان و همچنین مدافعان سلامت، اقدام به کاشت نهال هایی در فضای باز کتابخانه ها و نقاط مختلف شهرها و روستاها کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، فلسفه احیای ماموریتهای جهاد سازندگی را ارتقای زیرساخت ها و فضای تولید در روستاهای کشور دانست و گفت: کاهش سهم تولید در روستاها می تواند تبعات اجتماعی زیادی چون مهاجرت به حاشیه شهرها و افزایش نرخ بیکاری داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۰    
نماینده اصفهان در مجلس درباره برنامه ریزی برای طرح های توسعه ای روستا ها در قالب طرح هادی مطالبی را مطرح کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: برای رسیدگی به مشکلات و تسهیل در خدمت رسانی به روستائیان، برپایی میز خدمت جهادی در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت:هدف اصلی سند توسعه روستایی توجه ویژه به اشتغالزایی و رونق اقتصادی روستاهاست که طی چندین فاز و با مطالعات کارشناسی انجام می شود.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: افزایش اشتغال، توسعه و افزایش ماندگاری در روستاهای مناطق محروم از نتایج اقدام جهادی دولت برای تامین آب موردنیاز این مناطق است. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: امروز شاهدیم که تعداد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی، بهسازی و بازسازی شده به حدود 50 درصد در کل کشور رسیده که طبق برنامه در سال 1410 دیگر واحد غیرمقاوم در روستاها نخواهیم داشت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۰    
حوزه/ امام جمعه کامیاران گفت: حضور روحانیون مستقر در روستاها باعث تقویت بنیه دینی و فرهنگی مردم و همچنین مشارکت بیشتر مردم در برنامه های فرهنگی، گروهی، دینی و اجتماعی با استفاده از ظرفیت های موجود می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۰    
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان گفت: ما به دنبال این هستیم که تسهیلات اشتغال زایی روستا در استان چه خرد و چه کلان هدفمند باشد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۳    
کتابخانه های شماره 1 و 2 سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، به مناسبت هفته ملی کودک با حضور در روستاها و مناطق کم برخوردار، به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری پرداختند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۶    
کتابخانه های شماره 1 و 2 سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، به مناسبت هفته ملی کودک با حضور در روستاها و مناطق کم برخوردار فرهنگی، به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری پرداختند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار سنقر وکلیایی از رفع مشکلات آب شرب 30 روستای این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: برای رفع مشکلات این روستاها در مجموع بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۳۶    
مردمان شهر مرزی پهله زرین آباد از اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه گلایه دارند و دانش آموزان این روستاها برای ادامه تحصیل به مشکل برخورده اند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۳:۰۵    
سال تحصیلی جدید هم با اما و اگرهای کرونایی آغاز شد و در شهرهای بزرگ خبری از رفتن دانش آموزان به مدارس نیست و تحصیل همچنان به صورت مجازی ادامه دارد
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۲:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد که چهل هزار هسته گروه جهادی، به شرط پایبندی همگان به سیاست های کلّی...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۱    
ایسنا/مرکزی مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: برطرف سازی مشکلات استان در حوزه موقوفات بخصوص در روستاها الزامی است.
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در دیدار نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با عنوان اینکه تعامل با مدیران و تلاش و کار شبانه روزی طی سالهای اخیر در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قابل تامل بوده است ...
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: اجرای طرح هادی و بهسازی مسکن روستایی موجب افزایش امید به زندگی در روستاها می شود.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، حامد حجتی در دیدار با مرتضی حیدری فرماندار قم به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در هفته ملی کودک اشاره کرد و گفت ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خوزستان حجت الاسلام موسوی گفت: زلزله اخیر باعث تخریب صددرصدی بعضی از روستاهای شهرستان اندیکا شده است بنابربراین اسکان موقت برای مردم زلزله زده در اولویت قرار دارد.