سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۹:۳۹May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روستاها»

ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: 72 درصد جمعیت این استان در شهرها و 28 درصد در روستاها ساکن هستند که در زمان حاضر همه شهرها و 93 درصد روستاهای بالای 20 خانوار این استان به شبکه ملی ارتباطات متصل هستند.
تجارت گردان   ۴ ساعت پیش   + ۴۲ سایت دیگر  
همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی، اتصال بیش از 600 روستا به شبکه ملی اطلاعات برقرار شد که همراه اول اتصال 410 مورد از روستاها را برعهده داشت.
وزیر ارتباطات گفت: برخلاف آمار اتحادیه جهانی مخابرات که حدود 40 درصد مردم دنیا به اینترنت دسترسی ندارند، در کشور ما علاوه بر شهرها، 86 درصد روستاها نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.
وزیر ارتباطات گفت: خانواده ICT در اجرای طرح بزرگ اقتصادی اخیر در کنار دولت ایستاده است و در طرح کالا برگ الکترونیک خوشحالیم که اعلام کنیم 86 درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر مصطفی پورعلی مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درمورد نقش معماری و میراث فرهنگی در جامعه با برنامه صبح و گفتگو مصاحبه تلفنی کرد. ...
نشست خبری سرپرست شرکت گاز استان مازندران با دو محور برگزار شد اول اقدامات گازرسانی در سطح استان طی سال 1400 و دوم برنامه این مجموعه برای سال جاری. قاسم مایلی رستمی با اشاره به همکاری نزدیک و صمیمی رسانه ها با این دستگاه گفت ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان گفت: یکی از راهکارهای رشد و توسعه بیشتر روستاها ایجاد انگیزه خدمت در دهیاران و شوراهای اسلامی است.
رویداد ایران   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 2100 فضای ورزشی درون مدرسه ای به همراه نوسازی و بهسازی 829 مکان ورزشی ایجاد می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
همدان- رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن گفت: در حال پیگیری برای ارتقای سطح تولیدات صنایع دستی در سطح شهرستان رزن به ویژه در روستاها هستیم.
استانداری گلستان   ۱۰ ساعت پیش    
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در نشست مشترک با مدیرکل فنی حرفه ای گلستان با اشاره به ظرفیتهای فنی حرفه ای شهرستان اظهارداشت: در راستای اهمیت مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار ...
استانداری گلستان   ۱۰ ساعت پیش    
معاون استاندار و فرماندار ویژه در مصاحبه با صدا و سیما در مورد تشکیل میز خدمت در شهرک شهید بهشتی گفت: میز خدمت با هدف رسیدگی به مسائل روستاییان و ارتباط مستقیم با مردم برگزار می شود مهدی دهرویه افزود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان فرماندار بیجار توجه به جزئی ترین مشکلات بخش روستایی را گام نخست توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت: انتظار داریم شوراها در معرفی افراد کارآمد و معرفی معارض نقش میانجی گر بودن خود را به خوبی ایفا کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۴۶    
ایسنا/مازندران مدیرعامل شرکت ملی گاز مازندران گفت: 350 روستای بالای 20 خانوار فاقد گاز در استان وجود دارد و تلاش می کنیم این روستاها هرچه زودتر گازرسانی شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون توسعه متوازن مجلس گفت: مسکن در روستاها کارکرد اقتصادی دارد از خشک کردن فراورده های میوه ای گرفته تا نگهداری دام که همه این موارد نشان دهنده کارکرد اقتصادی منازل است پس در طرح های روستایی باید رویکرد اقتصادی مدنظر باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۲۸    
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی اعتبار مورد نیاز استان برای دسترسی همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت را 850 میلیارد تومان اعلام کرد.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، کاظم دبیر، در نشست هم اندیشی همگانی سازی بیمه روستایی و عشایری اظهار کرد: پوشش حداکثری بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان و عشایر در راستای تحقق اصل 29 قانون اساسی بوده و باید به صورت جدی در برنامه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر قرار گیرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: بیش از 1200 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به روستاهای گلستان تزریق شده است و این اعتبار برای ایجاد توسعه در روستاها هزینه می شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
وقتی جمعیت سگ ها بیشتر می شود تقابل و تعارض شان با انسان و سایر گونه ها افزایش می یابد. مدام شاهد بیشتر شدن سگ های بیمار با عفونت های شدید در شهرها و روستاها هستیم؛ بنابراین همانطور که نباید در جوی آب به دلیل افزایش جمعیت موش پسماند غذا ریخت، نباید جمعیت سگ ها را با غذادهی افزایش داد.
سازمان مدیریت بحران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان ضمن تبریک هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر افزود: در این مانور فرضی، بازسازی ما نسبت به نرم کشوری بیشتر است و بنیاد مسکن در استان روستاها خدمات خوبی انجام داده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم میانه در مجلس گفت: توسعه و رونق کشاورزی منطقه و تامین آب شرب با کیفیت در میانه و روستاها در اولویت قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- نماینده بنیاد برکت در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم حمایت از طرح های اشتغال زایی در روستاها گفت: 35 درصد تسهیلات بنیاد برکت در شهرستان سامان به بخش کشاورزی اختصاص پیدا کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر حفاظت محیط زیست بجنورد گفت: افراد سودجو برای دستیابی به سیم های لاستیک، آنان را آتش می زنند که این امر سبب آلودگی هوا و گلایه ساکنان روستاها شده و خطر جدی برای سلامت جامعه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج_ فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: عملکرد سرعت گیر در برخی مناطق مناسب نیست و نصب و ایجاد این سرعت گیرها در محدوده روستاها باید مورد بازبینی قرار بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۸    
گروه استان ها- جمعی از طلاب جهادگر با حضور در دور ترین مناطق و روستاهای محروم خراسان شمالی در کنار گروه های جهادی٬ با اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در کنار مردم این روستاها به ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی می پردازند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مسئولان شهرستان آبیک بر ارائه گزارش های تخلفات، فساد، جرم و مسائل مختلف در روستاها از سوی شوراها تاکید و همکاری بهتر و بیشتر آنان با فرمانداری، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی این شهرستان را خواستار شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۲    
بخشدار مرکزی گچساران گفت: واگذاری زمین به تاسیس کارگاه های تولیدی در اطراف روستاها ممنوع است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۲    
رئیس اداره تعاون روستایی گچساران و باشت گفت: هر ماه 89 تن آرد به روستاهای گچساران اختصاص داده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای استان انجام شده که سال جاری 560 میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاها اختصاص یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین گفت: برندسازی و برگزاری نمایشگاه محصولات کشاورزی موجب توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغالزایی در روستاها می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن از ساخت 40 هزار واحد مسکن محرومین در روستا های کشور خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۷:۴۶    
نبود اینترنت و آنتن دهی ضعیف تلفن همراه در روستاها شهرستان گچساران،مشکلات آب شرب و آب کشاورزی روستاها،زمین خواری،روشنایی معابر، فرسودگی لوله های آب،عوارض سنگین پروانه ساخت، خانه بهداشت و......از جمله مشکلات مطرح شده در این نشست بود
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز گفت: لازم است مشکلات موجود در روستاها با اقدامی جهادی پیگیری و رفع شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس توسعه شوراهای حل اختلاف استان خراسان رضوی گفت: شعبه همیاران صلح بزودی در روستاهای استان راه اندازی می شود که از این طریق با کمک معتمدین روستا می توانیم اختلافات جزیی در روستاها را به سازش تبدیل کنیم.
ایثار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
برای ساماندهی گلزارهای شهدا در روستاها نمی توان یک نسخه پیچید، بلکه باید این ساماندهی در هر روستایی براساس موقعیت های محلی، نیازهای فرهنگی و موقعیت گلزار شهدا در روستا انجام شود تا اثربخش باشد.
شانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به افزایش تولید گاز کشور از افزایش روزانه 45 میلیون مترمکعب گاز در سال 1401 خبر داد و اعلام کرد که بهره مندی شهرهای ایران از گاز طبیعی به 99 و روستاها به 89 می رسد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
اگرچه در خصوص تعداد روستاهای تخلیه شده، آمار متقن و قابل اتکایی در کشور وجود ندارد، اما خالی از سکنه شدن روستاها واقعیتی غیرقابل انکار است که در این میان نبایستی از پیامدهای تغییر اقلیم غافل شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۰    
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت توجه به اقتصاد و معیشت روستاییان می توانیم شاهد توسعه و پیشرفت کشور و مهاجرت معکوس به روستا باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز ضعیف ترین اقشار جامعه در روستاها یارانه کالاهای اساسی را دریافت نکرده اند و لازم است هرچه سریع تر دولت در این زمینه اقدام عاجل را انجام دهند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ملارد - ایرنا - فرماندار شهرستان ملارد گفت: بازدید از روستاها به صورت میدانی برای گره گشائی از مشکلات روستائیان در دستور کار قرار دارد و طی یک جدول زمانبندی شده اجرایی خواهد شد.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۳    
عصر روز گذشته: جناب آقای قاضوی سرپرست محترم فرمانداری،جناب سرهنگ پورمحمدی فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج،آقای ایوبی بخشدارمحترم مرکزی ،آقایبداغی ریاست محترم شورای شهر گرمه و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی و شوراهای روستاها با حضور در آمفی تئاتر گلشن پارک ملی گلستان از شوراهای روستا تجلیل ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- معاون مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی با برنامه ریزی و بسترسازی مناسب می توانند گام های موثری برای افزایش مشارکت مردم در توسعه همه جانبه روستاها بردارند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: یک باستان شناس می گوید که ایجاد پایگاه های بوم گردی یکی از راه های توسعه گردشگری در روستاها و شهرستان هاست و این می تواند آغازی برای بازگشت مهاجران روستایی از شهرها به وطنشنان باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام کرد: تامین آب شرب روستاهای کشور در قالب جهاد آبرسانی برنامه ریزی شده است و ظرف 30 ماه آینده همه روستاها از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۶    
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مدیران و نمایندگان وظیفه دارند با خدمت بی منت به مردم روستاها و مناطق محروم و خانواده شهدا و رسیدگی به خواسته و مطالبات آنها دین خود را به ولی نعمتان انقلاب ادا کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها - در اعزام کاروان جهادی پزشکی از سوی بسیج جامعه پزشکی، به روستاهای محروم شهرستان دیر با مشارکت پزشکان در 12 تخصص، اهالی این روستاها رایگان ویزیت شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۴۵    
مدیر عامل گاز استان تهران گفت: بیش از 70 درصد حفاری و لوله گذاری به اتمام رسیده و تا ابتدای فصل سرما این روستاها دارای گاز شهری خواهند شد.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۲۳    
فکرشهر: روز شنبه 24 اردیبهشت ماه؛ میز جهاد خدمت با حضور بخشدار شبانکاره، روسای ادارات آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد کشاورزی، برق، رئیس شورای بخش و نماینده دهیاران در چهار روستای بهر، شاه فیروز، شلدان و باغی و با حضور اعضای شورای این روستاها برگزار گردید. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۱۴    
سخنگوی شورای هماهنگی شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت: لازم است بخشی در قالب استان ها در نمایشگاه کتاب تهران تعریف و گنجانده شود تا افراد در خصوص مسائل مختلف با یکدیگر تبادل نظر کنند.