دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۳۰Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه محیط زیست»

سلامت نیوز   ۷ ساعت پیش    
روز جهانی زمین، 22 آوریل که امسال با سوم اردیبهشت مصادف شده است، قدمتی 54 ساله دارد. در حقیقت قدیمی ترین مناسبت جهانی در حوزه محیط زیست به شمار می آید که در تقویم سازمان ملل قید شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: اقدامات شاخص این اداره کل در حوزه محیط زیست انسانی از جمله محقق شدن مصوبات زیست محیطی سفر رییس جمهور به استان، بهره برداری و شروع به ساخت 30 تصفیه خانه، پایش و نظارت بر مدیریت پسماند، توجه ویژه به سامانه جامع محیط زیست و کاهش آلایندگی صنایع ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۵۲    
با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه نشست خبری به مناسبت هفته زمین پاک در اداره کل برگزار شد. در این نشست مدیر کل استان به سوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف پاسخ گفت. گفت و گو بر محور شعار امسال هفته زمین پاک " مشارکت مردم، ایران در برابر پلاستیک و نجات زمین " قرار داشت ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۰۰    
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی از امضای توافق نامه تشکیل کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست خبر داد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سیما پاتیمار، تهیه کننده برنامه های رادیویی ضمن ابراز امیدواری از تولید مستندات بهتر در حوزه محیط زیست از آحاد مردم خواست تا کمک کنند تا محیط زیست بهتری داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لازم است پیوست رسانه ای در کارکردها و فعالیت های محیط زیست در اولویت قرار گیرد و همه ظرفیت های مردمی سازی محیط زیست به کار گرفته شود تا سال جهش تولید با مشارکت مردم یک الگو در حوزه محیط زیست باشد.
دولت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۹:۳۹    
خبرنگاران حوزه محیط زیست امروز به مناسبت قرارگیری در آستانه هفته زمین پاک از روند بازچرخانی و بازیافت زباله های پلاستیکی در شهر تهران بازدید کردند.
دولت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۹:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لازم است پیوست رسانه ای در کارکردها و فعالیت های محیط زیست در اولویت قرار گیرد و همه ظرفیت های مردمی سازی محیط زیست بکار گرفته شود تا سال جهش تولید با مشارکت مردم یک الگو در حوزه محیط زیست باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۰۷    
بیرجند-رئیس اداره محیط زیست بیرجندگفت: به همت گروه های داوطلب مردمی فعال در حوزه محیط زیست میدان ورودی شهر بیرجند( میدان فرودگاه) از زباله پاکسازی شد.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۲۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس امینی غروب پنج شنبه پیش از سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم به میزبانی استادیوم تختی شاهرود ضمن بیان اینکه توسعه روستاها، رفع مشکلات محیط زیست و تکمیل طرح فاضلاب شهری از مطالبات شاهرودی ها است ...
گیلانستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۲۲:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به شناسایی واحد تولیدی مخاطره کننده محیط زیست در گیلان گفت: یک واحد مرغداری متخلف که 17 گونی لاشه مرغ تلف شده را در تالاب انزلی تخلیه کرده بود، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۶:۰۸    
سرویس عراق و اقلیم کردستان_ رسانه خبری صدای آمریکا در برنامه موضوع روز با دعوت از کارشناسان وِیژه حوزه محیط زیست به معضل آلودگی هوا و محیط زیست در عراق و اقلیم کردستان پرداخته است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یک خبرنگار حوزه محیط زیست خبر داد که یک شرکت مرغداری 17 گونی لاشه مرغ در تالاب انزلی خالی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان محیط زیست از کمک ایران در حوزه محیط زیست به کشور کنگو در مواردی همچون مدیریت منابع آب، جنگل تراشی و... خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک از اجرای ویژه برنامه های روز جهانی زمین پاک خبر داد و گفت: سمن های فعال در حوزه محیط زیست می توانند حلقه گمشده اتصال شهرداری ها با مردم باشند تا در نتیجه هماهنگی و مشارکت با شهرداری شاهد افزایش مشارکت اجتماعی باشیم.
فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۸    
منتقد اجتماعی موظف به دریافت علائم درد و بیان آن بودند و این خود از اقدامات مهم در عرصه کنشگری است، به طور مثال در حوزه محیط زیست در بسیاری از موارد آسیب دیدگان از گروه های بدون تریبون موثر و حتی فاقد زبان هستند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۲:۳۱    
غزل حضرتی نوشت: پس از آزادی فعالان محیط زیستی روزنامه اعتماد با کاوه مدنی گفت وگو کرده است. کاوه مدنی گفت: حوزه محیط زیست هم باید تنبیه امنیتی می شد، اگر نگاه کنید به رفتارهای نهادهای امنیتی می بینید هر حوزه ای که فعالیت سازمان های مردم نهاد را داریم، این اتفاق افتاده ...
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
کاوه مدنی گفت: حوزه محیط زیست هم باید تنبیه امنیتی می شد، اگر نگاه کنید به رفتارهای نهادهای امنیتی می بینید هر حوزه ای که فعالیت سازمان های مردم نهاد را داریم، این اتفاق افتاده. حوزه کاری اش و موضوعش فرقی نمی کند. در هر حوزه ای باید زهرچشمی گرفته می شد. در این حوزه قرعه به نام این افراد و من افتاد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
شکارچی روباه ها در روستای دلیر مرزن آباد به 500 ساعت خدمات در حوزه محیط زیست محکوم شد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۷:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، با آزادی نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، هومم جوکار و طاهر قدیریان همه فعالان محیط زیست زندانی، بعد از 6 سال آزاد هستند. بهمن ماه سال 96، 8 نفر از فعالان حوزه محیط زیست بازداشت شدند. کمتر از یک ماه بعد، کاووس سید امامی، یکی از این متهمان جان خود را در زندان [...]
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالوس گفت: با تبدیل حکم دادگاه درباره شکارچی متخلف روباه، وی محکوم به انجام 500 ساعت خدمات در حوزه محیط زیست شد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فعالان حوزه محیط زیست معتقدند، توسعه شهرنشینی، رقابت برای دستیابی به منابع طبیعی، تغییر در عادات و الگوهای مصرف سبب پیامدهای پیچیده و ناسازگاری های زیست محیطی شده است که می طلبد با برنامه ریزی مناسب و توجه به سازوکارهای محیط زیست شهری، صدمات جبران ناپذیر بر پیکره شهرها را کاهش دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کنگو ظرفیت های خوبی در حوزه محیط زیست دارد و ما آماده گسترش همکاری ها و انتقال تجربه در این حوزه با کشورکنگو هستیم.
فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۱۲    
4 نفر از فعالان محیط زیست که اخیرا عفو شدند در سال 1396 بازداشت شده بودند. اما مگر فعالیت در حوزه محیط زیست جرم است؟
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان بر استفاده از ظرفیت اساتید و نخبگان در تحقق شعار سال در حوزه محیط زیست تاکید کرد و گفت: کارگروه تحقق این شعار در این اداره کل به صورت مستمر تشکیل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
محققان حوزه محیط زیست و ذخایر طبیعی در چین از فناوری های هوش مصنوعی (AI) و موقعیت یابی ماهواره ای برای کمک به ردیابی و محافظت از پرندگان مهاجر استفاده می کنند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان حوزه محیط زیست معتقدند، اثر گلخانه ای پدیده ای است که از تأثیر مستقیم گازهای گلخانه ای بر تابش خورشید در جو به وجود می آید و موجب افزایش دمای سطح زمین می شود، در این فرایند گرمای سطح زمین به دمایی بالاتر از دمای طبیعی جو می رسد و موجب تغییرات آب و هوای کره زمین می شود.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۸:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون نرجس شهمیری رئیس دبیرخانه شورای عالی حفاظت محیط زیست در تشریح فعالیت های دبیرخانه شورای عالی حفاظت محیط زیست اظهار کرد: شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان عالی ترین مرجع رسیدگی به مسائل حوزه محیط زیست نقش مهم و ارزنده ای در تصمیم سازی و سیاستگذاری را در این حوزه ...
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۰۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
تیتربرتر پس پیروزی انقلاب اسلامی سازمان محیط زیست تلاش کرده است در حوزه محیط زیست دریایی فعال تر باشد و به این منظور تقویت و گسترش فعالیت در سطح ملی و بین المللی را در دستور کار خود قرار داده است بنابراین به 13 نکته در این زمینه از قول امید صدیقی - مدیرکل دفتر بررسی و مقابله با آلودگی های دریایی ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۰۲:۳۱    
پژوهشگر حوزه محیط زیست با تأکید بر اینکه براساس دیدگاه اسلام هیچ موجودی بیهوده خلق نشده و جایگزین ندارد و همه موجودات دارای شعور هستند، گفت: نگهبانی انسان از طبیعت رفتاری قرآنی است.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۲۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
یکی از فعالان حوزه محیط زیست سوم فروردین امسال این فیلم مهم را در صفحه اش منتشر کرد و نوید زنده شدن گاوخونی را داد. پس از بارندگی ها در هفته ها و روزهای اخیر بسیاری امیدوار شدند که زاینده رود جاری و گاوخونی هم پر آب شود ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۲۱:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران – ساری گفت: امروز با دستور دادستان مرکز استان، بخش پارکینگ و باجه غیرقانونی اخذ وجه در مجتمع گردشگری الیمالات پلمب و دستور داده شد با مسببان قطع 4 هزار اصله درخت در این طرح، برخورد و خسارت وارده اخذ شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۹:۰۶    
پیشرفت ها و تحولات مثبتی در حوزه محیط زیست و اقتصاد سبز در جهان رخ داده است اما چالش ها همچنان وجود دارند و برخی اهداف اقلیمی در دسترس نیستند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
محمد سهرابی، فعال رسانه ای حوزه محیط زیست در سایت عصر آزادی آنلاین (تبریز) نوشت: طی روزهای اخیر، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره ممنوعیت مازوت سوزی در سه شهر اصفهان، کرج و تهران به رسانه ها توضیح داده است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در سال جاری 359 نفر متهم در حوزه تخلفات محیط زیست شناسایی شده اند که به تشکیل 331 فقره پرونده منجر شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در جلسه روز سه شنبه 22 اسفند 1402 صحن مجلس شورای اسلامی تعدادی از کارشناسان عالی رتبه حوزه محیط زیست کشور جمهوری ازبکستان با حضور در جایگاه مهمانان صحن مجلس از نزدیک در جریان فرآیند قانون گذاری و نظارت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
شاخه بین گروهی محیط زیست و انرژی فرهنگستان علوم در گزارشی به بررسی رویکردهای برنامه های توسعه ای کشور در حوزه محیط زیست پرداخته است.
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
کاشف اسرار – شهردار کیاشهر با اشاره به دلایل شکایت یکی از فعالان حوزه محیط زیست از این نهاد عمومی غیر دولتی در حوزه پسماند ، گفت : اخیرا در حوزه پسماند از شهرداری کیاشهر شکایت شد و در آن شکایت ادعا شده که این نهاد در حوزه پارک ملی بوجاق زباله شهری را تخلیه کرده است در حالی که مکان دفن زباله را ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تشکل های محیط زیستی در آگاهی رسانی و آموزش مسائل محیط زیست در سطح کشور عملکرد بسیار موثر و مفیدی دارند.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۷    
دکتر درگی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز با فرماندار شهرستان طالقان دیدار کرد و مشکلات شهرستان در حوزه محیط زیست را مورد بررسی قرار داد. در این دیدار ابتدا دکتر درگی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با حضور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و هیات همراه با حضور در فرمانداری با مهندس علی مهدوی ...
تابا خبر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
در این نشست فعالان حوزه محیط زیست و گردشگری ضمن تبریک به نماینده منتخب مردم به بیان برخی از دغدغه ها از جمله جانمایی محل دپوی زباله های شهری، تصفیه خانه فاضلاب، استفاده از محیط بانان و جنگلبانان مقیم منطقه، استفاده از ظرفیت های گردشگری شهرستان، کاشت درختان بومی و... پرداختند. ...
پسماند ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۵:۵۲    
از اقتصاد چرخشی و حفظ محیط زیست و شناسایی و ارزش گذاری سنجش مادی و معنوی برند در حوزه محیط زیست از دیگر محورهای این کنفرانس می توان نام برد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۹:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
نصر: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست راهبردی مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) در حوزه محیط زیست و تاکید بر کاشت یک میلیارد درخت در کشور گفت: در راستای عمل به این سیاست ها، امسال 14 میلیون نهال در استان تولید شده است.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۷:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
امیر دریادار شهرام ایرانی امروز (پانزدهم اسفندماه)، در جمع خبرنگاران، با اشاره به الحاق تجهیزات رزمی دفاعی به نداجا، اظهار کرد: یکی از مأموریت های مهم نیروی دریایی راهبردی ارتش در سطح بین المللی، رصد و توجه ویژه به حوزه محیط زیست اقیانوسی است. ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۷:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی با اشاره به الحاق تجهیزات رزمی دفاعی به نداجا، اظهار کرد: یکی از مأموریت های مهم نیروی دریایی راهبردی ارتش در سطح بین المللی، رصد و توجه ویژه به حوزه محیط زیست اقیانوسی است. وی عنوان کرد: امروز مفتخریم که [...]
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست علی سلاجقه امروز در نشست ارزیابی عملکرد و پاسخگویی بر خط در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اظهار کرد: ادغام سازمان های محیط زیست و منابع طبیعی باعث رفع موازی کاری می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
دیوان محاسبات سهم اعتبارات پرداخت شده حوزه محیط زیست در اجرای قانون بودجه سال 1401 را صرفاً 17/. (هفده صدم) درصد بیان و بر توجه ویژه به آن تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح بر لزوم تدوین سند راهبردی در حوزه محیط زیست تاکید کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران بر ضرورت مردمی سازی در حوزه محیط زیست تاکید کرد و گفت: برگزاری رویدادها، نمایشگاه ها و نشست های علمی تخصصی نقش بسیار پررنگی در آگاه سازی جامعه و شهروندانمان دارد.
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
قطعنامه مقابله با توفان های ماسه و گردوغبار که به ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران و با پشتوانه اجلاس تهران در ششمین مجمع محیط زیست ملل متحد به تصویب رسید، تاکید دارد که نیازمند درکی بهتر از اثرات چند وجهی توفان های ماسه و گردوغبار هستیم.