سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۲۰:۰۰Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران آب»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۹    
گروه استان ها پس از سخنان اخیر رییس جمهور درباره ضرورت انتقال آب دریای عمان به چند استان شرقی و نام نبردن از خراسان شمالی در زمره این استان ها٬ موجی از مطالبات اقشار مختلف در خراسان شمالی در این راستا شکل گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان خراسان جنوبی گفت: وضعیت بحران آب زیرزمینی به لحاظ کمی و کیفی در سال 1400 جدی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها با توجه به وضعیت بحرانی منابع آب کشور و استان مقرر شده طرحی برای صرفه جویی 254 میلیون مترمکعبی آب در استان اجرا شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
برترین ها: شانا سوان ، متخصص اپیدمیولوژی محیط زیست و تولیدمثل دانشکده ایکان در مانت ساینای نیویورک، در کتاب جدید خود هشدار داد که بحران قریب الوقوع باروری، تهدیدی جهانی و قابل مقایسه با بحران آب وهواست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان – استاندار اصفهان گفت: ضروری است مسئولان بالادستی برای حل مشکلات استان اصفهان و به ویژه در زمینه بحران آب همدل وهمراه باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- دبیرکل سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به پیامدهای بحران آب و هوایی برای صلح و امنیت بین المللی گفت، تغییرات اقلیمی خطر بی ثباتی و درگیری را افزایش می دهد و باعث آوارگی بیشتر مردم در سراسر جهان خواهد شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۲۴    
اهالی روستا گوک تپه با حضور در دفتر خبرگزاری شبستان گلستان درخواست پیگیری شکستن طلسم هفت ساله این روستا و حل مشکل بحران آب شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۳    
گروه استان ها بحران آب موضوعی جدی و حیاتی برای زندگی بشر که در طی سال های اخیر صحبت ها و هشدارهای زیادی درباره آن توسط کارشناسان و مسئولان داده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: یکی از دلایل عدم استقبال کشاورزان البرزی از سیستم نوین آبیاری این است که کشاورزان ما هنوز آن طور که باید و شاید با بحران آب مواجه نشده و برای آبیاری باغ و زمین خود با قطعی آب روبه رو نبوده اند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۶    
به دلیل بحران آب و هوایی و قطع برق در تگزاس، اداره انرژی محلی این ایالت از تولیدکنندگان تراشه درخواست کرد، تولید خود را متوقف کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۸    
گروه استان ها- کم بارشی امسال به بحران آب در استان کرمان دامن زده و باید دید تدبیر مسئولان برای این بحران و روزهای سختی مردم در بزرگترین استان کشور چیست؟
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- بنیانگذار مایکروسافت در کتاب جدید خود می گوید: برای مقابله با بحران آب و هوا، کشورهای ثروتمند فقط باید گوشتی مصرف کنند که 100 درصد مصنوعی باشد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - رئیس شورای اسلامی شهر گفت: ضروری است که مرزهای اخلاق و ادب در بیان انتقاد از هر نهادی حفظ شود چرا که این رفتار سیره نبوی است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ایذه و باغملک در مجلس با اشاره به بحران آب ،توئیتی را خطاب به وزیر نیرو منتشر کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
سفر تفریحی سناتور "تد کروز" در چنین شرایطی به منطقه ای خوش آب و هوا در مکزیک موجب انتقادهای زیادی شد در نهایت این سناتور مجبور شد بدون خانواده اش بامداد جمعه به تگزاس برگردد.
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۵    
اصفهان مانند بیشتر استان ها با بحران آب مواجه است که به تاکید کارشناسان باید برای رفع کم آبی با مدیریت بهینه و فرهنگ سازی اقدام جدی انجام داد.
ایفنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پس از فشار شدید بر صنایع نفت و گاز ، اکنون نقش صنایع سنگین در بحران آب و هوایی به شدت مورد توجه است. آسمان خراش ها و پل ها ، اتومبیل ها و کشتی های کروز ، صنعت اسلحه سازی و لوازم خانگی مورد توجه قرار گرفته اند. همه این ها یک چیز مشترک دارند و آن فولاد است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان - سیستان و بلوچستان در حالی این روزها با بحران جدی در زمینه مدیریت آب روبرو است که در حال حاضر سالانه 300میلیون مترمکعب آب فقط از سطح چاه نیمه های منطقه سیستان تبخیر می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۱۹    
نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس گفت: به دلیل نبود آب، بسیاری از روستاییان، روستا را رها کرده و به حاشیه شهرها مهاجرت کردند از طرفی به دلیل خشکسالی های پی در پی و کاهش بارندگی، با کاهش افت آب روبرو هستیم.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
بایدن به اندازه کافی آگاهی دارد تا درک کند که هفته های اول ریاست جمهوری در آمریکا آسانترین و دلپذیرترین دوران یک رئیس جمهور است. بعد از این هفته های ابتدایی ناگزیر ناکامی و بحران هایی به وجود خواهد آمد که وی بایستی با آن ها مقابله کند ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مهندسان فناوری را طراحی کردند که به وسیله آن می توان از خشکسالی جلوگیری کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان – رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مسئولان باید در زمینه بحران جدی آب در اصفهان با مردم به صورت شفاف صحبت کنند و در این زمینه تعارف نداشته باشند.
مرآت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
بحران عصر حاضر و آینده بحران آب خواهد بود و اکنون سمنان با میانگین بارش کمتر از میانگین کشوری و تبخیر بالا یکی از استان های درگیر با تنش آبی است و به گفته کارشناسان یکی از راهکارهای اصولی برای حل مشکل تنش آبی در این استان انتقال آب دریای خزر است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۱۹    
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حل بحران آب شرب و محورهای مواصلاتی پاکدشت به ورامین از مطالبات جدی مردم پاکدشت است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، گسترش کووید_19 در فقیرترین مناطق جهان پیامدهای منفی از خود بر جای می گذارد و یک بحران بهداشتی و اقتصادی بی سابقه را به معضل فقر و بحران آب و هوایی در آسیب پذیرترین مناطق جهان اضافه می کند. این بحران چند وجهی به یک واکنش جامع و مشترک نیاز داشته و توجه به [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی فرماندار شهرستان زرندیه گفت: اصلی ترین مشکل پیش روی صنایع این شهرستان کمبود منابع آبی است که می تواند در آینده بحران جدی در ایجاد و تقویت سرمایه گذاری صنعت زرندیه ایجاد کند.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در نشست اعضای کمیته بحران آب استان با اشاره به تدوین استراتژی دستگاه های اجرایی، پیرامون مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی، صنعت ...
احتساب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
احتساب - کیاست – وحید ریحانی - ایران به علت واقع شدن در کمربند خشک جهان و نوسان قابل توجه بارش، در طول ادوار گذشته کم و بیش با پدیده خشکسالی های متناوب مواجه بوده است ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۵۴    
اگرچه شیوع بیماری کووید -19 باعث نابودی جهان نشد اما دنیایی مملو از عناصر نابود کننده زندگی بشری را به تصویر کشید؛ ویروس کرونا و بحران آب و هوایی، اقتصاد و جوامع را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است که بخش اعظمی از دلیل این بحران ها به اشتباه انسانی مربوط می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۷:۱۵    
بحران آب به عنوان واقعیت ایرانِ امروز مطرح است و برای این بحران پاسخ های زیادی ارائه شده است. معمولا از جنبه های مختلف به این بحران پرداخته اند. به عنوان رویکردی کلان نگر و قابل قبول در سطح جهانی، بحث حکمرانی آب مطرح است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش حاکی از این است که بیش از 12 میلیون شهروند انگلیسی در معرض بیماری های شدید یا حتی مرگ ناشی از بحران آب وهوایی در این کشور هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۶    
ایسنا/اصفهان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: میزان بارندگی استان از سال گذشته پایین تر بوده است و عملا با بحران آب مواجهیم که شهرداری ها برای حفظ فضای سبز باید به سمت استفاده از پساب بروند.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۲:۱۸    
این روزها درست است که موز با تورم 140 درصدی روبرو شده و به قول آقای کلانتری یک عده از مردم برای تامین گوشت به شکار روی آورده اند ولی در عوض آب و برق مجانی شده است! ......
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۰:۰۳    
نماینده آب منطقه ای استان کرمان در همایش نشست علمی حیات یک تمدن از هلیل تا جازموریان که با حضور دکتر محمد درویش، رییس کمیته محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو در دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد گفت ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۹:۴۴    
به طور قطع و یقین اگر آن چیزی که از آن آسیب می بینیم را همان انحصارگری وزارت نیرو ببینیم و سلطه بر منابع آب به تنهایی در اختیار یک وزارتخانه و شورای عالی آب که عملا منصوب دولتی ها هستند باشد، نمی توان آن را مدیریت منابع آب دانست؛ سو مدیریت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار بافق گفت: تنها راه درمان و نجات بحران آب برقراری تعادل بین منابع آبی و مصرف آن است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نتیجه یک تحقیق جدید نشان داد: کره زمین اکنون نسبت به دستکم 12 هزار سال پیش که با توسعه تمدن بشری همزمان بوده است، گرم ترین روزهای خود را تجربه می کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۱:۲۸    
رئیس جمهور آمریکا گفت: من برای رفع بحران آب و هوا با توجه به درخواست های علمی به طور فوری اقدام خواهم کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۱۴    
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: امیدواریم مرحله نخست سامانه دوم آبرسانی تا اواخر اردیبهشت سال آینده عملیاتی و اعتبارات مورد نیاز این طرح تامین شود تا تابستان سال آینده با بحران آب مواجه نشویم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۷    
زیست پذیری و افزایش کاربری شهرها در عصر بحران آب و هوایی، مسکن گران قیمت و وجود شکاف مالی بین جوامع مختلف اهمیتی بیش از همیشه پیدا کرده است؛ با این حال، هنوز نیاز قشر مهم جامعه، یعنی کودکانی که وارث شهرها در آینده خواهند بود، نادیده گرفته شده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دنیای تصویر آنلاین: لئوناردو دی کاپریو ستاره حامی محیط زیست نامه ی به رئیس جمهور جدید آمریکا، جو بایدن درباره مسائل محیط زیستی نوشت. ستاره تایتانیک پس از حضور جو بایدن در کاخ سفید وقت را تلف نکرد و با نوشتن نامه درخواست کرد تا توجه رئیس جمهور جدید را به بحران آب و هوایی جلب کند. ...
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۳۰ سایت دیگر  
هرچند امروزه بحران آب تبدیل به چالشی بزرگ برای تمام کشورهای جهان شده اما این بحران در سرزمین خشک و نیمه خشک ایران از اهمیت بیشتری برخوردار است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مقدار فرونشست زمین در دشت اصفهان به 16 سانتیمتر رسیده است و غلبه بر بحران آب در استان اصفهان نیازمند اقدام اساسی در سطح ملی است.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: روستاهای دارای بحران آب بیشتر در شهرستان های نیشابور، سبزوار، گناباد، قوچان، تربت جام و خواف واقع شده اند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۱:۳۶    
گروه استان ها- امام جمعه رفسنجان گفت: یکی از مشکلات جدی استان کرمان و شهرستان رفسنجان بحران آب است و نبود آب حیات جامعه به خطر می اندازد.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بحران آب هر روز ابعاد وسیع تری پیدا می کند. اگرچه برخی از محققان نقش تغییرات اقلیمی زمین را در این بحران بسیار پررنگ می بینند، اما به نظر می رسد عوامل انسانی مانند استفاده از آب بیش از ظرفیت طبیعت ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۱:۳۰    
علیرضا آشناگر استاندار سمنان به چالش های موجود برای تأمین منابع آبی با استان های شمالی کشور اشاره کرد و با تأکید بر حل این چالش ها خواستار رفع دغدغه ها و مشکلات این مسئله مهم اجتماعی شد
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده سیستان و بلوچستان در شورایعالی استان ها با بیان اینکه آمار آبرسانی مسئولان آب و فاضلاب به 185 روستا در جنوب استان واقعیت ندارد، گفت: با دو اقدام اساسی مشکل بی آبی جمعیت انبوهی از مردم منطقه برای همیشه برطرف می شود ...
ایفنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۵۵    
پایگاه خبری فولاد ایران - گزارش جهانی خطرات 2021، شانزدهمین نسخه تجزیه و تحلیل سالانه مجمع جهانی اقتصاد است و به سالی می پردازد که وضعیت آن به واسطه یک همه گیری جهانی، رکود اقتصادی، آشفتگی سیاسی و بحران آب و هوایی رو به وخامت است ...