یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۶:۱۷Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران آب»

شرکت توانیر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس از برگزاری مانور منطقه ای تمرینی-آموزشی بحران آب و برق در فارس طی روزهای 16و17 آذرماه سال جاری خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان – معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: تحرکات زیادی در استان اصفهان در زمینه بحران آب مدیریت شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۰:۳۴    
فرماندار و رئیس اداره آبفا از فرمانده ناحیه برخوار به نمایندگی از بسیجیان عرصه خدمت رسانی جهادی به مردم که از فعالیت جهادی در عرصه آبرسانی بحران آب آشامیدنی با اهداء لوح تقدیر به فرمانده ناحیه تجلیل بعمل آورد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۶:۵۵    
همدان- در حالی بحران آب در همدان جدی است که باغداران در سایه نبود سیاست های درست بخش کشاورزی و نیز خلاء بهره مندی از اطلس کشاورزی گرفتاری دوچندانی را در تنش های آبی این روزها متحمل می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - کمبود آب و حواشی آن در روستاهای استان اردبیل در حالی به پیشروی ادامه می دهد که در نقطه مقابل کسی به فکر مدیریت منابع آبی و پیگیر تحقق حقابه این استان نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها با بی توجهی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در شناسایی محل ترکیدگی و هدررفت آب از خط انتقال ارمغانخانه، مردم این شهر چندین ماه است که با مشکل تامین آب شرب مواجه هستند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل: بحران آب و هوا و پاندمی، بشریت را در مسیر نابودی قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۱۸    
گروه استان ها- با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر عملیات آبخیزداری و نقش موثر آن در مدیریت منابع آبی کشور ضروری است که توجه بیشتری به این امر صورت گیرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تعادل ، انجمن صنفی شرکت های صنعت آب و فاضلاب، در نامه ای به علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو هفت پیشنهاد برای صنعت آب به شرح زیر ارایه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای شهر اصفهان با اشاره به ضرورت نگاه ملی به مسئله زاینده رود و بحران آب اصفهان گفت:به دلیل فرونشست زمین و مشکلات ناشی از خشکسالی و عدم جریان زاینده رود، پل های تاریخی اصفهان در حال ریزش هستند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۵    
خبرگزاری میزان - یک گزارش جدید هشدار می دهد که میلیون ها نفر به دلیل خشکسالی و طوفان های شدید مجبور به ترک خانه های خود شده و این افراد در دهه های آینده در خطر برده داری مدرن و قاچاق انسان هستند. ...
اوشیدا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که در سال آینده اگر آب چاه نیمه ها راکد بماند در ابتدا دچار جلبک شده و مصرف آن با مشکلاتی همراه خواهد بود و سپس به دلیل مصرف مردم و همچنین تبخیر خشک خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۶    
تهران-ایرنا- گزارش جدید هشدار می دهد که میلیون ها نفر از افرادی که مجبور هستند به دلیل خشکسالی و توفان های شدید خانه و کاشانه خود را ترک کنند، با خطر برده داری نوین و قاچاق انسان در دهه های آینده مواجه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۲    
آب، منبع قدرت است و کمبود آب معضلی استراتژیک برای توسعه است که ملت ها را تحت تأثیر قرار می دهد و در پی آن قدرت سیاسی آنها را تهدید می کند.
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور گفت: پاییزی خشک تر از تابستان در راه است. حمید رضا کشفی: * (با بیان اینکه در حال برنامه ریزی برای تأمین آب پاییز هستیم): پاییز امسال خشک تر از تابستان است. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۰    
خبرگزاری میزان - صنعت نیم رساناها با مشکلاتی مواجه است؛ تقاضا برای تراشه های سیلیکونی قابل استفاده در همه وسایل الکترونیکی از تلفن های هوشمند و تلویزیون گرفته تا توربین های بادی، رو به افزایش است، اما هزینه زیادی دارد؛ پسماند کربنی گسترده. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – نخست وزیر یونان با اعلام اینکه کشورهای حاشیه مدیترانه باید پیشگام راهی در زمینه توجه به تغییرات اقلیمی باشند، هشدار داد که هزینه منفعل بودن در این زمینه، غیرقابل تصور است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۰    
اهمیت آب برای سلامت بدن انسان و ادامه زندگی تمام موجودات، موضوع تازه ای نیست. در زمینی که بیشتر آن را آب تشکیل داده، شاید دستیابی به آب سالم آسان به نظر برسد؛ اما مدت هاست حرف از بحران آب به میان آمده.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۰    
روزگاری آب در آن حکم فرمایی می کرد و بهشت گردشگران بود اما این روزها کم فروغ شده و آن چنان دچار عطش تشنگی شده که جای چشمه ها و رودخانه های خروشانش را کویر گرفته است، گویا هیچ گاه به سرزمین چشمه و گردشگری مشهور نبوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه بحران آب در مازندران بسیار جدی است، گفت: کشت گلخانه ای محصولات کشاورزی به دلیل اهمیت بالایی که دارد نسبت به فضای باز 10 برابر افزایش عملکرد و کاهش مصرف آب را به دنبال دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه مشترکان مدیریت مصرف آب را جدی تر از قبل مد نظر داشته باشند گفت: اوضاع آب در همدان بسیار خطرناک است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: با توجه به تشدید بحران آب در دشت اردبیل جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز و مدیریت آن بسیار ضروری است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که کاهش منابع آبی به چالشی برای اراضی کشاورزی کوهدشت تبدیل شده است، عبور از طرح های الگوی کشت درزمینهٔ محصولات آب دوست، زنگ خطر بحران آب در بین النهرین ایران را به صدا درآورد و زمین های تشنه را محتاج یک جرعه آب کرده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شهرستان گرمی اردبیل؛ با توجه به بحران آب بخش موران در شهرستان گرمی، قرارگاه مطالبه گری شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی گرمی درنامه ای خطاب به نماینده انقلابی و فرماندار پرتلاش ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
صلیب سرخ هشدار می دهد که ترکیب کرونا و بحران آب و هوا تأثیرات عمیقی بر معیشت مردم جهان خواهد گذاشت. صد ها میلیون نفر تحت تاثیر کرونا و تغییرات اقلیمی رنج می برند. تغییرات شدید اقلیمی باعث مرگ بیش از 17 هزار و 200 نفر بعد از شیوع پاندمی کرونا شده است. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
پایان دولت حسن روحانی هم زمان با اعتراضات اهالی استان خوزستان به بحران آب بوده است. این بحران که البته در سال های گذشته نیز به صورت محدود مشاهده شده بود، اما امسال به صورت وخیم تری خود را نشان داد ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بنابر اعلام شرکت آب و فاضلاب این استان بیش از 300روستا در کنار همه شهرهای اصفهان با تنش و بحران آب مواجه هستند و بنابر آنچه سازمان جهادکشاورزی استان نیز تأیید می کند خشکسالی فزاینده حتی به اراضی و باغات کشاورزی نیز خسارت وارد کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خرم آباد گفت : محدودیت کشت محصولات آبدوست در منطقه "پل هرو و ایوشان" خرم آباد به علت بحران آب و خشکسالی جدی است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ملک فاضلی گفت: در حوزه انتخابیه سراوان بحران آب وجود دارد که ارگان های مربوطه در گذشته برای بررسی های لازم و نیازسنجی به آب در این منطقه حضور نیافتند و به دلیل کوتاهی و قصورات صورت گرفته هزینه آبرسانی به جمعیت هدف چند برابر شده است.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
انجمن صنفی شرکت های صنعت آب و فاضلاب، در نامه ای به علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو هفت پیشنهاد برای صنعت آب مطرح کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اصل 90 گفت: بازرس کمیسیون اصل 90 در حوزه آب با اختیارات این کمیسیون به بررسی مدیریت منابع آب خواهند پرداخت و هرگونه تخلف و عدم همکاری با بازرس کمیسیون موجب برخورد قاطع با متخلفان خواهد شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر برای آب حوزه انتخابیه تدبیری اندیشیده نشود، طی 2 سال جمعیت 200 هزار نفری مجبور به مهاجرت خواهند شد. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اسماعیل حسین زهی گفت: بحران آب در سیستان و بلوچستان به عنوان یک ابر چالش اجتماعی بزرگ، آثار و عواقب ناگواری را بر زیست بوم این استان تحمیل کرده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آب پشت سدهای کشور در مقایسه با سال گذشته 30 درصد کم تر شده و در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم حدود 500 شهر و 5 هزار روستا با بحران آب مواجه خواهند شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
با حکم رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، این کمیسیون بررسی پرونده بحران کمبود آب را با بازرسی از وزارت نیرو کلید زد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۵۰    
بحران آب در روستاهای استان مرکزی، آبرسانی سیار را برای مردم و خسارت 40 میلیارد ریالی را برای کشاورزی و دامداری منطقه رقم زده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۶    
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس به بیان انتقاداتی درباره وضع نامناسب سیستان و بلوچستان پرداخت.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۹:۰۳    
در هر صورت پایه و اساس برنامه ریزی های سازمان ها و دولت ها در دنیا بر آمار نهاده شده است و تصمیم گیری در هر زمینه بدون استفاده از داده های آماری بی معنی خواهد بود.... ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
در نشست شورای گفت وگوی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش بارندگی ها و افزایش دمای هوا، بر لزوم اصلاح الگوی کشت با توجه به توپوگرافی و وضعیت بحران آب تأکید شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایندیپندنت فارسی: خرس های قطبی به دلیل از دست رفتن یخ در دریای قطب شمال بر اثر بحران آب و هوایی، برای ادامه حیات به جفت گیری با خویشاوند هم خون روی آورده اند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کاربرفضای مجازی در توییتر نوشت: بحران آب را به برجام گره زدند، باران آمد و احیای دریاچه ارومیه را دستاورد جا زدند! کمبود واکسن را به FATF ربط دادند و امروز بعد از واردات میلیون ها دُز واکسن، سرشان را در لاکِ پاسپورت ابطحی برده و سکوت کرده اند. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
بحران آب خوزستان دلایل متعددی دارد، از الگوی کشت نامناسب تا ساخت سد های غیرکارشناسی شده در بالادست، از تولید محصولات ناسازگار مانند نیشکر تا انتقال بین حوضه ای آب کارون و دز و بسیاری موارد دیگر. حل بحران آب خوزستان نیازمند تدقیق تمام راهکار ها و ایجاد اجماع روی آنهاست. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
فاضلی گفت: بحران آب در سیستان و بلوچستان زمانی برطرف خواهد شد که با مدیریت جهادی لوله آب به درب منازل مردم برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۸:۰۱    
صدها فعال محیط زیست با در دست داشتن پلاکارد هایی درباره بحران آب و هوا به نمایشگاه اتومبیل آلمان در مونیخ اعتراض کردند.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان در تازه ترین مطالعات خود درباره تاثیر گرمایش زمین بر افزایش احتمال ابتلا به بیماری های جدی از جمله سرطان و نارسایی قلبی هشدار دادند. دانشمندان در تازه ترین مطالعات خود درباره تاثیر گرمایش زمین بر افزایش احتمال ابتلا به بیماری های جدی از جمله سرطان و نارسایی قلبی هشدار دادند.
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۸:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
استانی که بیش از 40 درصد منابع بودجه عمومی کشور را تامین می کند اما نرخ بیکاری آن پنج درصد از میانگین کشوری بالاتر است و دومین استان بیکار کشور به شمار می رود را چگونه می توان تفسیر کرد؟
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه از قلم افتاده (Under Reported) شبکه پرس تی وی نگاهی دارد به بحران آب در یمن و تشدید آن پس از حمله نیروهای سعودی به این کشور. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عبدالحمید حمزه پور گفت: تنها راه حل برون رفت از بحران آب شرب در استان بوشهر ساخت و توسعه آب شیرین کن هاست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۷:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
ذبیح الله اعظمی، با اشاره به بحران آب در 500 دشت کشور، از آمار و اطلاعات اشتباه و غیر دقیق به عنوان مهم ترین معضل کشور یاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۵:۰۱    
ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: با اشاره به بحران آب در کشور عنوان کرد: مدیریت منابع آب بحث مهمی است و در مقایسه با کشورهای دیگر در گرفتن آب از خلیج فارس کوتاهی شده، همینطور دریای شمال و باید در این زمینه کار کنیم.